درباره کشور کانادا

درباره کشور کانادا

در این مقاله درباره کشور کانادا توضیحات کاملی ارائه شده است. جغرافیا، فرهنگ، زبان، اقتصاد، بهداشت و درمان و نظام آموزشی از جمله مواردی هستند که درباره کشور کانادا گفته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید. همچنین متخصصان ما در هرمس اپلای آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند لذا فرم زیر را کامل کنید.

زندگی در کشور کانادا به دلیل شاخص رفاه بالا و مهاجرپذیر بودن این کشور، تقاضای بسیاری از مهاجران است.

موضوعات مختلف درباره کشور کانادا

ابتدا در این ویدئو به توضیحاتی کلی در مورد کشور کانادا می پردازیم.

جغرافیای کشور کانادا

کشور کانادا شمالی ترین کشور در قاره آمریکا می باشد. این کشور از سمت شمال به اقیانو س منجمد شمالی، از سمت شرق به اقیانوس اطلس و از جنوب با کشور آمریکا هم مرز است. کانادا دومین کشور بزرگ در جهان با مساحتی در حدود 9 میلیون و 984 کیلومتر مربع می باشد. این کشور 6 برابر بزرگتر از ایران و 40 برابر بزرگتر از انگلستان است.

کشور کانادا 10 استان و 3 قلمرو دارد. استان های کانادا می توانند در بسیاری از مسائل و تصمیمات جدا از دولت مرکزی عمل کنند، استقلال قلمروهای کانادا در استقلال و تصمیم گیری ها نسبت به استان کمی بیشتر است. استان انتاریو مهم ترین استان کشور کانادا از نظر سیاسی و اقتصادی است. شهر های اتاوا و تورنتو در این استان واقع شده اند. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرنس ادوارد و ساسکاچوان دیگر  استان‌های کشور کانادا هستند. 3 قلمرو این کشور شامل مناطق شمال غربی، یوکان و نوناووت هستند.

پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا واقع در استان انتاریو می باشد.

طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا، جمعیت این کشور نزدیک به 36 میلیون نفر است. بیشتر مردم کانادا در شهر هایی سکونت دارند که در نزدیکی مرز آمریکا واقع شده اند.

حکومت کشور کانادا

حکومت کشور کانادا “دموکراتیک فدرال” می باشد. حکومت این کشور توسط 2 بخش حکومتی کشوری و استانی اداره می شود و مسئولیت ها و تصمیم گیری ها بین حکومت های استانی و دولت مرکزی تقسیم شده است.

حکومت کشور کانادا

جمعیت، فرهنگ و زبان کشور کانادا

طبق آخرین آمار گزارش شده جمعیت کشور کانادا در حدود 36 میلیون نفر است. زبان فرانسوی و انگلیسی 2 زبان رسمی این کشور هستند. بیشتر فزانسوی زبانان کانادا در استان کبک زندگی میکنند اما حدود 15 درصد فرانسوی زبانان کانادا در استان های انتاریو و نیو برانزویک سکونت دارند.

در کشور کانادا به دلیل مهاجر پذیر بودن آن بیش از دویست فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به این تنوع فرهنگی این کشور مناسب ترین گزینه برای مهاجرت اقلیت های مذهبی و مهاجرین طلقی می باشد. در حدود نیمی از مهاجرین کانادا از مناطقی به غیر از کشور های انگلیسی و فرانسوی زبان به این کشور مهاجرت می کنند.

سالانه بیش 300 هزار نفر مهاجر وارد کشور کانادا می شوند و همین مسئله کشور کانادا را به مهاجر پذیر ترین کشور دنیا تبدیل کرده است.

اقتصاد کشور کانادا

جا آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست

کانادا با حدود 1.79 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی توانست رتبه یازدهم در بین بزرگترین اقتصاد های دنیا را به دست بیاورد. این کشور منابع معدنی غنی و صنایع پیشرفته زیادی دارد. سیستم اقتصادی کشور کانادا به خصوص در بخش بازرگانی به ایالات متحده آمریکا وابسته است، بطوری که باعث شده رابطه اقتصادی بلند مدتی با کشور آمریکا داشته باشد. همچنین وابستگی این کشور به آمریکا در بخش های مربوط به منابع طبیعی هم زیاد است.

نظام آموزشی

نظام آموزشی در ایالت های مختلف کشور کانادا با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی از یک دوره پیش دبستانی به مدت 2 سال، دوره دبستان به به مدت 5 تا 8 سال و دوره آموزشی متوسطه تا پایان پایه دوازدهم تحصیلی تشکیل شده است.

مردم کشور کانادا پس از دریافت دیپلم 12 ساله می توانند وارد دانشگاه یا کالج شوند که البته تحصیل در این مراکز رایگان نبوده و شامل هزینه است. البته لازم به ذکر است دولت کانادا کمک هزینه های دانشجویی بسیاری برای شهروندانش فراهم کرده است. سال تحصیلی دانشگاهی معمولا از اوایل ماه سپتامبر اغاز و تا اواخر اوریل ادامه دارد.

بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و درمان کانادا یک سیستم یکپارچه است به این معنی که همه مردم مقیم کشور کانادا در هر کجای این کشور سکونت داشته باشند شامل امکانات مساوی می شوند. البته این قوانین و امکانات فقط شامل خدمات درمانی است و شامل هزینه های دارو نمی شود و هزینه دارو در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد.

درباره ویزای کشور کانادا

اعتبار ویزای کانادا 10 ساله است، اما به دلیل اینکه مدت اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 ساله است این ویزا با توجه به مدت اعتبار پاسپورت صادر می شود، به این معنی که اگر در زمان اقدام برای ویزا پاسپورت شما 2 سال اعتبار دارد پس ویزای شما 2 ساله صادر میشود. پس مدت زمان ویزا برای ایرانیان حداکثر 5 سال می باشد. توجه داشته باشید که سفارت این اختیار را دارد که با توجه به پرونده شما زمان ویزا را محدود تر کند و یا اصلا ویزایی صادر نکند.

ویزای کاری کانادا

درباره بهترین شهرهای کشور کانادا برای زندگی

موسسه مانی سنس لیستی از تمام شهرهای کانادا تهیه کرده و همه آنها را با هم مقایسه کرده است و در نهایت لیستی از برترین شهر ها برای زندگی در این کشور را اعلام کرده است. این لیست به صورت زیر می باشد:

  1. بوشرویل در استان کبک
  2. اتاوا در استان انتاریو
  3. برلینگتن در استان انتاریو
  4. سنت آلبرت در استان آلبرتا
  5. بلینویل در استان کبک
بنر

2 پاسخ

  1. ویدیو عالی بود. واقعا آرزوم اینه که بتونم همراه خانوادم به این کشور مهاجرت کنم. فقط از عواقب بعدیش یکم می ترسم. خصوصا به خاطر آینده فرزندانم حاظرم از خیلی چیزای دیگه بگذرم و به این کشور مهاجرت کنم.

    1. خواهش میکنم . خوشحالیم براتون مفید واقع بود . انشالله که هرچه زودتر به هدفتون برسید و موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن