بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی در نگاه اول سخت و پرفشار به نظر می رسد. در این زبان کلمات باهم ادغام می شوند و کلمات ترکیبی جدیدی به وجود می آیند. هم چنین می دانید گرامر آلمانی ساختار پیچیده ای دارد . جالب اینجاست که در هیچ زبان دیگری به اندازه ی آلمانی متن های جالب در باب سختی آن زبان وجود ندارد؛ مثل نوشته های نویسنده ی معروف مارک توآین که در یکی از کتاب هایش به نام    Taming the Bicycle به دشواری زبان آلمانی اشاره کرده است.

با این وجود، یادگیری زبان آلمانی با کمی اشتیاق، پشتکار و تمرین برای فارسی زبانان کاملا امکان پذیر و حتی شیرین است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

زبان انگلیسی از زبان آلمانی سرچشمه گرفته شده

زبان انگلیسی از زبان آلمانی سرچشمه گرفته شده

 جالب است بدانید زبان انگلیسی از زبان آلمانی سرچشمه گرفته است؛ اما بیش از هزارسال طول کشیده تا شاخه های کوچک انگلیسی بر شاخه های قوی آلمانی در تنه ی زبان برویند.

7 وبسایت برتر برای آموزش زبان آلمانی

گاهی لازم نیست برای یادگیری یک زبان جدید هیچ پولی بپردازید. در اتاقتان آلمانی یاد بگیرید و از خیلی ها جلو بزنید.

حتما می دانید که منابع زیادی مثل فیلم های آلمانی زبان و کتاب های رایگان برای مرور زبان آلمانی در اینترنت وجود دارد. اما شما در درجه ی اول نیاز دارید گرامر آلمانی، کلمات، مکالمه و سایر مهارت های ابتدایی یک زبان را یاد بگیرید. با هرمس اپلای همراه باشید تا بهترین منابع برای آموزش آلمانی را که شامل منابع رایگان نیز می شوند به شما معرفی کنیم.

1. FluentU

https://www.fluentu.com/

FluentU

اگر به دنبال منبعی هستید که به صورت سرگرم کننده و متفاوت زبان آلمانی را به شما بیاموزد FluentU یک انتخاب مناسب برای شماست. این وبسایت فیلم ها، ترانه ها و اخبارهای آلمانی زبان را به صورت مطالب آموزشی درآورده و دراختیار شما قرار می دهد. این به این معنی است که شما آلمانی را از دنیای واقعی یاد خواهید گرفت.

بسته به هر سطح زبان B1 یا B2 و هر زمینه ای که علاقه دارید می توانید مطلب مناسبتان را روی FluentU پیدا کنید. این وبسایت امکانات متنوعی را برای آموزش هرچه بهتر برای شما فراهم آورده است. بعنوان مثال هنگام تماشای ویدیوها می توانید معنی تک تک کلمات را خوانده و آن ها را در پروفایل خود ذخیره کنید، تمرین کنید و سپس در آزمون های مناسب خودتان شرکت کنید.

2. DeutschAkadamie

https://www.deutschakademie.de/online-deutschkurs/english/

2. DeutschAkadamie

اگر به دنبال یک وبسایت خوب در زمینه ی آموزش زبان آلمانی با کورس های رایگان هستیدDeutschAkadamie.de یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. این منبع حدود 20000 تمرین لغت و گرامر برای افراد در تمامی سطوح زبان آلمانی فراهم آورده است.

علاوه بر مطالب گسترده ی آموزشی، از تالار گفتگوی این وبسایت برای تبادل نظر با سایر دانش آموزان می توانید استفاده کنید. همچنین استادان زبان آلمانی در این وبسایت برای پاسخ به سوالات شما حضور دارند. اگر از هزینه ی زیاد کلاس های زبان مطلع باشید، خوب می دانید که از فرصت مکاتبه ی رایگان با استادان زبان نباید گذشت.

3. Goethe-Institut

https://www.goethe.de/en/spr/kup/kur/doln/doi.html

در این وبسایت کورس های آموزشی غالبا برای افراد در سطوح پیشرفته ی زبان آلمانی وجود دارد، اما مطالب مفید آموزشی برای سطوح مقدماتی A1تا B2 آلمانی نیز در آن وجود دارد.

در نظر داشته باشید وبسایت انستیتو گوته رایگان نیست و برای در دسترس قراردادن مطالب مبلغ 675 یورو از شما دریافت می کند. یکی از مزایای ارزشمند این وبسایت اختصاص معلم خصوصی و فایل های شخصی آموزشی مطابق سطح زبان شماست.

4. Deutsch-Lernen.com

http://www.deutsch-lernen.com/

Deutsch-Lernen

یکی دیگر از منابع رایگان آموزش زبان آلمانی Deutsch-Lernen.com است. دانش آموزان در مقطع مقدماتی تا پیشرفته می توانند از این وبسایت استفاده کنند. شاید مطالب این وبسایت به گستردگی سایر منابع معرفی شده نباشد، اما آموزش ها واضح و استفاده از مطالب بسیار راحت است.

برای سطح مقدماتی 10 درس بعلاوه ی لیست لغات و تمرین های مختلف در دسترس است. برای سطح پیشرفته، امکانات بیشتری شامل 24 درس و 7 روش مفید برای تقویت املای آلمانی وجود دارد.

اگر دقیقا نمی دانید در چه سطحی از زبان آلمانی قرار دارید، در Deutsch-Lernen.comتست آنلاین تعیین سطح از شما گرفته خواهد شد.

همچنین اگر به منظور کار در آلمان در پی آموزش زبان آلمانی هستید، این وبسایت بخشی برای چگونه نوشتن رزومه ی آلمانی برای شما فراهم کرده است. در این بخش می توانید یک رزومه ی عالی برای خود گردآوری کنید.

5. Babbel

https://www.babbel.com/course-description/learn-german-online/beginners-courses

Babbel

این وبسایت مطالب مفیدی عمدتا برای افراد در سطوح مبتدی و متوسط زبان آلمانی فراهم کرده است. اولین درس بطور رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و سپس برای دریافت ادامه ی مطالب باید برای خرید اشتراک سایت ثبت نام کنید. هزینه ی اشتراک این وبسایت مبلغ زیادی نیست؛ بعنوان مثال برای ارزان ترین اشتراک ماهیانه 6.95 دلار باید بپردازید.

وقتی ثبت نام انجام شد، 6 دوره ی آموزش زبان در دسترس شما قرار خواهد گرفت. اولین کورس، مطالب مقدماتی را به شما آموزش می دهد. سپس طبق اموخته هایتان ادامه ی دروس را پیش می گیرد.

6. Deutsch-Uni Online

https://www.deutsch-uni.com/gast/duo/info/index.do?do=index&lang=en

Deutsch-Uni OnlineDeutsch-Uni.com دوره های آموزش آنلاین آلمانی برای سطح مقدماتی تا پیشرفته را شامل می شود. همچنین یک دوره ی بیزینس آلمانی را نیز برگزار می کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید، این وبسایت می تواند دانستنی های مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

 

درخواست برای معلم خصوصی در این سایت اختیاری است اما پیشنهاد می کنیم حتما این کار را انجام دهید.

دیگر ویژگی مثبت این وبسایت این است که می توانید با سایر زبان آموزان ارتباط برقرار کنید و تبادل نظر کنید. تمام این امکانات را می توانید با 150 یورو در اختیار داشته باشید.

7. Deutsche Welle

http://www.dw.de/learn-german/german-courses/s-2547

Deutsche Welleیکی دیگر از منابع رایگان آموزش زبان آلمانی Deutsche Welleاست. اگر تازه شروع به آموختن زبان آلمانی کرده اید یا اگر سالهاست آلمانی می دانید، در هرصورت این وبسایت منبع بسیار خوب آموزشی برای شما خواهد بود. همچنین یک سیستم تعیین سطح سریع به شما در شناختن سطح زبانتان کمک می کند.

برترین ویژگی این وبسایت این است که استفاده از بخش های مختلف آن بسیار آسان است. حتی اگر مطالعه به روش سنتی را ترجیح می دهید تمام منابع برای پرینت گرفتن و مطالعه برروی کاغذ برای شما فراهم است. همچنین مطالبی به صورت آموزش تعاملی برای کودکان و نوجوانان نیز تعبیه شده اند.

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

4 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر .
      برای مهاجرت به آلمان سطح زبان مورد نیاز B1 یا B2 زبان آلمانی هست که بستگی به روش اقدام و رشته متقاضی داره اما با سطح A1 فقط برای ویزای همراه امکان پذیر است .

    1. سلام وقتتون بخیر .
      بستگی به رشته شما داره ولی برای اکثر رشته ها این موضوع درست است و B1 زبان آلمانی کفایت میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن