روش اخذ ویزای همراه اسپانیا

ویزای همراه اسپانیا

ویزای همراه اسپانیا مطلبی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. آیا می‌خواهید خانواده خود را به اسپانیا دعوت کنید تا به شکلی قانونی با شما زندگی کنند؟ آیا از روند مهاجرتی که در آن وجود دارد مطلع هستید؟ مطمئن‌ترین راه برای مهاجرت عزیزانتان از طریق فرآیند ویزای همراه اسپانیا است. از طریق این روش، بسیار امکان‌پذیر خواهد بود تا بستگان خود را به اسپانیا بیاورید و آن‌ها می‌توانند نه‌تنها اجازه اقامت بلکه مجوز کار نیز بگیرند.

در این مقاله درباره این نوع ویزا و شرایط و چگونگی اخذ آن صحبت می‌شود؛ بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید. تضمین می‌کنیم پس از خواندن این مطلب، درخواست ویزای الحاق خانواده اسپانیا دیگر شما را به دردسر نمی‌اندازد!

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

درخواست ویزای الحاق خانواده اسپانیا چیست؟

این به فرآیند مهاجرت قانونی اشاره دارد که توسط خارجیان مقیم اسپانیا برای آوردن عزیزان خود به این کشور اتخاذ شده است. از طریق این روش، ساکنان خارجی اسپانیا اجازه دارند به عزیزان خود اجازه کار و همچنین اقامت قانونی اعطا کنند.

درخواست ویزای الحاق خانواده اسپانیا چیست؟

چه کسی واجد شرایط برای متحد کردن اعضای خانواده خود است؟

امتیاز ویزای همراه اسپانیا فقط برای آن دسته از خارجیانی است که اجازه اقامت موقت خود را به‌طور کامل تمدید کرده‌اند. این مستلزم آن است که خارجی‌ها حداقل یک سال در اسپانیا اقامت داشته باشند. چرا؟ زیرا تمدید مجوز اقامت موقت به این معنی است که آن‌ها می‌توانند یک یا دو سال دیگر در کشور زندگی کنند. در مورد اتحاد مجدد فرزندان (والدین و پدر و مادر همسر)، مقیم خارجی اسپانیا باید اقامت طولانی‌مدت اسپانیا را داشته یا حداقل پنج سال در اسپانیا زندگی کرده باشد.

آیا مقررات حاکم برای ویزای الحاق خانواده اسپانیا وجود دارد؟

کل این فرایند به دو صورت اداره می‌شود.

  • برای ساکنان خارجی اسپانیا، مقررات اساسی قانون مهاجرت 4/2000 و فرمان سلطنتی 557/2011 است.
  • برای متقاضیان در کشورهای اتحادیه اروپا، مقررات حاکم، فرمان سلطنتی 240/2017 است.

این مقررات به ساکنان خارجی اسپانیا اجازه می‌دهد تا به عزیزان خود یک وضعیت قانونی در اسپانیا بدهند. این بدان معناست ازآنجایی‌که آن‌ها در اسپانیا زندگی و کار می‌کنند، کاملاً از جستجوی مجوزهای قانونی اضافی برای ویزای همراه اسپانیا آزاد هستند.

مقررات حاکم برای ویزای الحاق خانواده اسپانیا

چه کسی را می‌توانید به اسپانیا بیاورید؟

اعضای خانواده محدودی وجود دارد که اجازه دارید پس از دریافت تأیید صلاحیت، آن‌ها را مجدداً با آوردن به اسپانیا متحد کنید. به‌عنوان یک مقیم خارجی اسپانیا، شما فقط مجاز به درخواست ویزای الحاق خانواده اسپانیا برای همسر (ازدواج قانونی)، فرزندان خود (فرزندان خود یا فرزندان همسرتان- زیر 18 سال) و والدین یا پدر و مادر هستید. روند اتحاد مجدد همه اعضای خانواده ذکرشده معمولاً یکسان است. بااین‌حال، تفاوت تنها در مدارک فردی و شرایط خاص برای ویزای الحاق خانواده، رخ می‌دهد.

افرادی که میتوان با خود به اسپانیا آورد

چگونه همسر خود را با خود به اسپانیا ببرید؟

به‌عنوان یک مقیم خارجی اسپانیا، به شما اجازه داده می‌شود که همسر خود را به اسپانیا ببرید و خانواده خود را دوباره متحد کنید. مدارک موردنیاز برای اثبات مشروعیت اتحادیه‌ای که به‌این‌ترتیب اظهارشده است، گواهی ازدواج معتبر یا گواهی ثبت مشارکت مدنی که در سازمان ثبت‌احوال ثبت‌شده است.

همچنین می‌توانید از یک قرارداد اجاره که نشان می‌دهد شما و همسرتان خانه‌ای مشترک را اجاره کرده‌اید یا یک گواهی ثبت مشترک استفاده کنید و برای ویزای همراه اسپانیا همسر خود اقدام کنید.

چگونه همسر خود را با خود به اسپانیا ببرید؟

مقاله پیشنهادی—>اقامت اسپانیا

چگونه پدر و مادر یا والدین شوهر خود را به اسپانیا ببرید؟

اتحاد مجدد با پدر یا مادرتان احتمالاً بسیار دلهره‌آور باشد و دلیل آن هم نیاز به یک لایه اثبات اضافی است. اولاً لازم است پدر یا مادر شما بیش از 65 سال سن داشته باشند. سپس باید نشان دهید که مسئولیت آن‌ها را بر عهده دارید (سرپرست یا قیم) یا اینکه آن‌ها مستقیماً به شما به‌عنوان یک مراقب وابسته هستند.

علاوه بر این، باید اثبات کنید آن‌ها مستقیماً به شما وابستگی اقتصادی دارند. شواهد موردنیاز در اینجا انتقال پول به والدین یا رسیدگی مستقیم به هزینه‌ها و صورت‌حساب‌های مهم آن‌هاست.

درنهایت، شما به‌عنوان متحد کننده و درخواست دهنده برای ویزای همراه اسپانیا باید برخی از الزامات اضافی دیگر را نیز برآورده کنید. باید یک کارت اقامت طولانی‌مدت داشته باشید که ثابت کند برای مدتی حداقل پنج سال در اسپانیا اقامت داشته‌اید.

چگونه پدر و مادر یا والدین شوهر خود را به اسپانیا ببرید؟

مدرک اجباری در این مرحله گواهی تولد شماست که نشان‌دهنده ارتباط یا پیوند خویشاوندی شما با والدینی است که برای اتحاد مجدد برنامه‌ریزی‌شده‌اند. در مورد اتحاد مجدد با پدر و مادر همسر، شرایط مشابه است به‌جز اینکه شما باید مدارک اضافی را در قالب گواهی ازدواج با شریک زندگی خود و همچنین گواهی تولد همسر خود ارائه دهید.

چگونه برای فرزندان خود ویزای اتحاد خانواده بگیرید؟

برای اتحاد مجدد موفق فرزندانتان، نباید بیش از 18 سال سن داشته باشند. مدرک اصلی در اینجا شناسنامه فرزندان است. اثبات وابستگی اقتصادی آن‌ها به شما به‌عنوان والدین یا قیم نیز بسیار مهم است. این را شواهد نقل‌وانتقال پول به فرزندان در یکی دو سال اخیر و همچنین شواهدی از پرداخت هزینه‌ها و قبض‌های اصلی آن‌ها نشان می‌دهد. همچنین دریافت ویزای اتحاد خانواده برای فرزندان بالای 18 سال تا 21 سال نیز تحت شرایطی مجاز است.

چگونه برای فرزندان خود ویزای اتحاد خانواده بگیرید؟

اتحاد مجدد فرزندان بین 18 تا 21 سال و درخواست ویزای همراه اسپانیا برای آن‌ها مستلزم اثبات وضعیت تحصیلی آن‌ها از طریق گواهی دانشگاه یا کالج و اثبات وابستگی اقتصادی آن‌ها به شما به‌عنوان والدین است. البته اگر آن‌ها مشغول به کار باشند، ممکن است امکان اتحاد مجدد آن‌ها وجود نداشته باشد.

تنها استثنایی که برای تجاوز از محدودیت سنی 21 سال وجود دارد، زمانی است که کاملاً مشخص و ثابت شود که فرزند از ناتوانی خاصی رنج می‌برد که مستقیماً باید تحت مراقبت والدین برای نظارت و درمان مداوم قرار گیرد. درنهایت، توجه داشته باشید که مقررات اتحاد مجدد فرزندان، شامل فرزندان همسر شما نیز می‌شود.

چگونه برای برادران و خواهران خود ویزای همراه بگیرید؟

اتحاد مجدد خانواده برای برادران و خواهران و درخواست ویزای همراه اسپانیا برای آن‌ها، مسیری متفاوت از اتحاد مجدد عادی دارد. این نوع از ویزای همراه، تنها از طریق فرآیند پیوستن مجدد خانواده و تحت سیستم جامعه (Community Regime) انجام می‌شود. این بدان معناست که تنها متقاضیانی که واجد شرایط اتحاد مجدد هستند، خارجیانی هستند که تابعیت اسپانیایی یا ملیت هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا را دارند.

با این رویه قانونی، می‌توانید پایگاه خانواده را که برای الحاق مجدد هدف‌گذاری شده، گسترش دهید. این به این معنی است که شما از امتیازی برخوردارید که می‌توانید برادران و خواهران، نوه‌ها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، برادرزاده‌ها، عموها و همچنین شریک زندگی خود را (درصورتی‌که رابطه هنوز ثبت نشده باشد.) با خود به اسپانیا ببرید.

مهاجرت خواهر برادران به اسپانیا

درخواست ویزای الحاق خانواده اسپانیا تحت رژیم جامعه (Community Regime) چیست؟

این روش اتحاد مجدد فقط بر متقاضیانی که از قبل شهروند اسپانیایی یا تبعه اسپانیا هستند، تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که به آن اتحاد مجدد رژیم اروپایی نیز می‌گویند. این مسیر با اتحاد مجدد عادی متفاوت است؛ زیرا اتحاد مجدد را فقط به همسران، والدین و فرزندان محدود می‌کند. شرایط اتحاد مجدد تحت این رژیم به نفع متقاضی اروپایی است.

یکی از مزایای این روش دریافت ویزای همراه اسپانیا این است که برخلاف دریافت مجوزهای اقامت و کار معمولی، به متقاضیان کارت جامعه نیز اعطا می‌شود. علاوه بر این، در مورد اتحاد مجدد فرزندان متقاضی یا فرزندان همسر در این رژیم، سن موردنیاز به 21 سال افزایش پیدا می‌کند که برخلاف محدودیت 18 ساله است.

ویزای الحاق خانواده اسپانیا تحت رژیم جامعه

داشتن وضعیت ملیت اسپانیایی امتیازات بیشتری را به همراه دارد. تصور کنید که از همه اعضای خانواده نزدیک خود دعوت کرده‌اید تا با شما در اسپانیا زندگی کنند و بتوانید ازنظر اقتصادی هزینه آن‌ها را تأمین کنید.

شرایط درخواست ویزای الحاق خانواده به اسپانیا چیست؟

الزامات قانونی اصلی برای ویزای همراه اسپانیا و الحاق خانواده عبارت‌اند از:

تابعیت متقاضی

ویزای الحاق خانواده اسپانیا مختص شهروندان خارجی اروپاست. سایر شهروندان سوئیس و یا اتحادیه اروپا باید از مقررات حاکم بر اتحاد مجدد به‌عنوان عضو خانواده یک تبعه اروپایی پیروی کنند.

آستانه مدت اقامت

متقاضی اتحاد مجدد و درواقع ویزای همراه اسپانیا ، باید حداقل یک سال به‌طور قانونی در اسپانیا زندگی کرده باشد و حداقل یک‌بار مجوز اقامت موقت خود را تمدید کرده باشد. آن‌ها همچنین باید ساکنان تمام‌وقت اسپانیا باشند. به این دلیل که اقامت در خارج از اسپانیا شما را از درخواست ویزای اتحاد خانواده محروم می‌کند.

توانایی اقتصادی کافی

متقاضی باید از توانایی مالی کافی برخوردار باشد تا بتواند کاملاً از اعضای خانواده و دیگر وابستگان خود به‌خوبی حمایت مالی کند. از طرف دیگر باید مدارک لازم که اثبات می‌کند اعضای خانواده از توانایی مالی کافی برخوردار نیستند و بنابراین نمی‌توانند بدون کمک مالی متقاضی ویزای همراه در اسپانیا زندگی کنند.
متقاضی اتحاد مجدد خانواده نیز باید پایداری منبع درآمد خود را نشان دهد. این بدان معناست که او باید حتی یک سال پس از اتمام فرآیند درخواست، به دریافت درآمد اعلام‌شده ادامه دهد. متقاضیانی که دارای مجوز کار هستند و به‌طور رسمی شاغل هستند، باید قرارداد کاری خود را به همراه شش فیش حقوقی اخیر خود به اداره مهاجرت ارائه دهند.

شرایط درخواست ویزای الحاق خانواده به اسپانیا

برای متقاضیان ویزای همراه اسپانیا که خود اشتغال هستند، ارائه آخرین اظهارنامه مالیات بر درآمد الزامی است. برای پوشش مالی اولین عضو خانواده‌ای که از طریق این ویزا می‌پیوندد، متقاضی باید برابر 150٪ از IPREM درآمد داشته باشد و این موضوع اجباری است. برای هر عضو اضافی دیگر که به اسپانیا می‌آورید، 50 درصد اضافه‌تر از آن مبلغ موردنیاز است. درنهایت، متقاضی باید گزارش سابقه اشتغال صادرشده توسط تأمین اجتماعی را ارائه دهد.

شرایط مسکن قابل‌قبول

متقاضی الحاق مجدد باید نشان دهد که خانه او به‌اندازه کافی برای زندگی باکیفیت هم برای متقاضی و هم برای بستگانی که می‌پیوندند، مساعد است. گزارش مسکن مناسب باید توسط شهرداری شهر یا روستای متقاضی صادر شود.

شواهد رابطه یا خویشاوندی

یکی دیگر از نیازهای اساسی برای اخذ ویزای همراه اسپانیا ، نشان دادن پیوند موجود بین متقاضی و خویشاوند متحد شده است. برای اتحاد والدین و فرزندان، نیاز به مدرک شناسنامه و برای ویزای همراه همسر، مدرک سند ازدواج است. علاوه بر این، ممکن است از شما خواسته شود که بیانیه سوگند خورده‌ای ارائه دهید که گواهی می‌دهد در حال حاضر با همسر یا شریک دیگری در اسپانیا زندگی نمی‌کنید.

بیمه سلامت شخصی

این الزام فقط بر متقاضیانی تأثیر می‌گذارد که کار نمی‌کنند و درواقع به یک بیمه پزشکی خصوصی با پوشش کامل در حوزه قضایی اسپانیا اشاره دارد.

سایر الزامات عمومی

سایر الزامات ویزای همراه اسپانیا می‌تواند شامل مواردی مانند گواهی عدم سوابق کیفری، گذرنامه فرد الحاق شده، گذرنامه و کارت اقامت متقاضی باشد.

مدت‌زمان بررسی ویزای اتحاد خانواده اسپانیا چقدر است؟

کل زمان پردازش و بررسی ویزای اتحاد خانواده اسپانیا ممکن است بین چهار تا شش ماه طول بکشد. این امر به این دلیل است که عوامل زیادی در کل این فرآیند نقش دارند. به‌عنوان‌مثال، جمع‌آوری و آماده‌سازی مدارک، مدت‌زمانی که برای اخذ قرار ملاقات با اداره مهاجرت صرف می‌شود و همچنین مدت‌زمانی که کنسولگری برای پاسخ دادن به آن نیاز دارد.

مراحل قانونی مربوط به اخذ ویزای خانوادگی اسپانیا چیست؟

ویزای همراه اسپانیا شامل چند مرحله حیاتی به شرح زیر می‌شود:

شروع درخواست ویزا در اسپانیا

ساکنان اسپانیایی که به دنبال دعوت از عزیزان خود به اسپانیا هستند، باید این روند را آغاز کنند. با داشتن مجوز کار و اجازه اقامت رسمی، باید به اداره مهاجرت در اسپانیا مراجعه کنند تا یک قرار ملاقات بگیرند. باید تمامی مدارک و اسناد رسمی را پس از تأیید قرار ملاقات، برای تأیید به اداره مهاجرت ارائه دهید. علاوه بر این مدارک، اقوام اسپانیایی نیز باید قبل از ارائه فرم EX-02 به همراه مدارک، آن را تکمیل کنند.

به یاد داشته باشید، ممکن است نیازی به تأیید مدارک در این مرحله از درخواست ویزای همراه اسپانیا نباشد.

سپس بستگان اسپانیایی ظرف 60 روز پس از درخواست پاسخ دریافت خواهند کرد. درصورتی‌که در این مدت پاسخ داده نشود، درخواست ویزا به دلیل سکوت اداری رد شده تلقی می‌شود. بااین‌حال، اگر پاسخ مثبت یا پذیرفته شود، بستگانی که قصد دارند به اسپانیا بیایند باید ظرف دو ماه پس از پذیرش، درخواست ویزا را در کنسولگری اسپانیا در کشور مبدأ خود ارائه دهند.

شروع درخواست ویزا در اسپانیا

درخواست ویزا در کنسولگری اسپانیا در خارج از کشور

با تأیید پذیرش ویزای خانواده، خویشاوندانی که در خارج از اسپانیا زندگی می‌کنند باید روند درخواست ویزای اسپانیا را آغاز کنند. آن‌ها این کار را با درخواست از کنسولگری اسپانیا در کشور خود یا کشور محل اقامت خود انجام می‌دهند. در این مرحله برخلاف مرحله قبل، تمامی مدارک موردنیاز و ارائه شده باید به‌طور کامل تأیید شوند.

پس از دریافت درخواست رسمی و برآورده شدن کلیه الزامات قانونی، کنسولگری اسپانیا ظرف 60 روز پاسخ خواهد داد. به‌محض دریافت پاسخ، متقاضی خارج از کشور فرصت 60 روزه دیگری برای دریافت ویزای همراه اسپانیا دارد. اگر متقاضی در خارج از کشور خردسال (زیر 18 سال) باشد، نماینده قانونی آن‌ها باید از طرف آن‌ها ویزا را دریافت کند.

مراحل قانونی مربوط به اخذ ویزای خانوادگی اسپانیا

توجه داشته باشید که ازآنجایی‌که رسیدگی به ویزا هنوز در حال انجام است، ممکن است از خویشاوند خارج از کشور درخواست شود که شخصاً در کنسولگری حاضر شوند. علاوه بر این، ممکن است از آن‌ها خواسته شود در یک مصاحبه در کنسولگری اسپانیا شرکت کنند. اگر مشخص شود که آن‌ها به‌طور غیرقانونی در اسپانیا هستند، درخواست ویزا فسخ داده خواهد شد.

ورود به اسپانیا

با در دست داشتن ویزای همراه اسپانیا، بستگان خارج از کشور فرصت 90 روزه برای سفر به اسپانیا دارند. پس از پا گذاشتن به اسپانیا، آن‌ها یک دوره یک‌ماهه دیگر برای درخواست رسمی کارت اقامت یا TIE دارند. تمام کارهایی که در اداره پلیس انجام می‌شود. تنها کاری که این شرکت‌کننده جدید اسپانیا باید انجام دهد این است که فرم درخواست را پرکرده و ارسال کند، هزینه پردازش کمی بپردازد، اثرانگشت آن‌ها گرفته شود، قبل از اینکه درنهایت کارت اقامت را دریافت کند.

نتیجه‌گیری

ویزای همراه اسپانیا روش مهاجرتی است که از طریق آن یک شهروند غیراروپایی با مجوز اقامت اسپانیا می‌تواند بستگان خود را به این کشور بیاورد و هم‌زمان برای آن‌ها مجوز اقامت و کار بگیرد. البته به خاطر داشته باشید که فقط آن دسته از خارجیان در اسپانیا که مجوز اقامت اولیه خود را تمدید کرده‌اند واجد شرایط شروع این فرآیند هستند.

یعنی اگر کمتر از یک سال است که به‌طور قانونی در اسپانیا هستید، بازهم نمی‌توانید برای اعضای خانواده خود درخواست ویزای همراه بدهید. شما باید حداقل یک مجوز اقامت تمدیدشده داشته باشید. علاوه بر این و به‌عنوان یک قاعده کلی، باید نشان دهید که خویشاوندی که می‌خواهید به اسپانیا بیاورید، ازنظر اقتصادی به شما بستگی دارد.

مقاله پیشنهادی—>شرایط اخذ ویزای اسپانیا

سؤالات متداول

بله، شما میتوانید از طریق ویزای همراه اسپانیا برای مهاجرت خانواده و نزدیکانتان به کشور اسپانیا اقدام کنید.

شما صرفا مجاز به آوردن خانواده خود هستید . یعنی همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین خود و همسرتان

بله،اتحادیه مجدد خانواده برای برادران و خواهران و ویزای همراه آنها راهی جدید است.

بله، متقاضی دریافت ویزای همراه باید کاملا از توانایی مالی کافی برخوردار باشد تا بتواند اعضای خانواده خود را حمایت مالی کند.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن