یکی از کشورهای پهناور جهان که از سمت شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه است، آمریکا می باشد. این کشور از طریق پایگاه دریایی گوانتانامو با کوبا دارای مرز مشترک می باشد. این کشور همچنین با کشورهایی نظیر روسیه و آلاسکا دارای مرز آبی می باشد. مجموعه ای از جزیره ها، ناحیه ها و مناطقی که به آمریکا تعلق دارند در سراسر جهان پراکنده شده اند. آمریکا سومین کشور پر جمعیت در سطح دنیا می باشد که بسیاری از ساکنین این کشور دارای نژادهای مختلف می باشند. تا حدودی می توان گفت آمریکا نسبت به ایران 6 برابر پهناورتر می باشد. شهرهای آمریکا پذیرای بسیاری از افراد مهاجر از سراسر دنیا می باشند.

آشنایی با بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی مهاجران ایرانی

یکی از کشورهای پهناور دنیا آمریکا می باشد. شهرهای آمریکا در اندازه های مختلف بزرگ و کوچک در سراسر آن پراکنده شده اند که زندگی در برخی از این شهرهای بسیار راحت است به طوری که با آرامش زیادی همراه است اما در برخی دیگر از شهرهای آمریکا کیفیت زندگی نسبتاً پایین می باشد. سالانه تعداد زیادی از مردم دنیا بنا به دلایل اقتصادی و کاری به شهرهای آمریکا مهاجرت می کنند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی مهاجران ایرانی را به طور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم.

سن خوزه

سن خوزه آمریکا

اگر به دنبال زندگی در شهر مدرن و پیشرفته از لحاظ تکنولوژی می باشید می توانید به شهر سن خوزه مهاجرت نمایید. این شهر همچنین برای جوانانی که به تازگی تحصیلات خود را به پایان رسانده اند جهت زندگی مناسب می باشد زیرا بازار کار مناسب در این شهر برای این جوانان وجود دارد.

سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو

همچنین اگر از جمله افرادی هستید که دوست دارید در شهرهایی که آزادی، شور و هیجان وجود دارد زندگی کنید توصیه می کنیم برای زندگی خود شهر سانفرانسیسکو را انتخاب نمایید. تکنولوژی و بازارکار در این شهر در سطح نسبتاً مطلوبی قرار دارد. البته یکی از مشکلات زندگی در این شهر می تواند هزینه های نسبتاً بالای آن به دلیل وجود شرکت های تکنولوژی در آن باشد.

واشینگتن

واشینگتن

یکی دیگر از شهرهای آمریکا که امروزه به عنوان قطب سیاسی آمریکا شناخته شده است واشینگتن می باشد. بازار کار در زمینه آموزش، بهداشت و درمان در این شهر در سطح نسبتاً مطلوبی قرار دارد.

سیاتل

سیاتل

یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی مهاجران ایرانی سیاتل می باشد. این شهر در بین دریا و کوهستان واقع شده است به همین دلیل دارای فضای آرام، زیبا و دل انگیز می باشد. بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا اغلب این شهر را برای سکونت و زندگی خود انتخاب می کنند. بازار کار در زمینه تکنولوژی، خدمات درمانی و بهداشتی و صنعت دریایی در سطح مطلوبی قرار دارد. در این شهر چندین کارخانه بزرگ نیز همانند بوئینگ واقع شده است.

کلرادو اسپرینگز

کلرادو اسیرینگز

اگر در هنگام انتخاب شهرهای آمریکا جهت مهاجرت بالا بودن کیفیت مدارس برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است توصیه می کنیم کلرادو را برای زندگی خود انتخاب نمایید زیرا کیفیت مدارس در این شهر از سطح نسبتاً بالایی برخوردار است. یکی دیگر از مزایای این شهر جهت زندگی وجود تعداد زیادی پارک زیبا می باشد. این شهر به پیست اسکی کلاس جهانی آسین نزدیک می باشد. در زمینه های دارویی، درمانی و تکنولوژی بازار کار عالی می باشد.

معرفی لیست وار شهرهای آمریکا

آمریکا نیز همانند بسیاری از کشورهای دنیا از شهرهای مختلف بسیار زیادی تشکیل شده است و از آنجا که نژاد مردم ساکن در شهرهای آمریکا متفاوت می باشد می توان نتیجه گرفت که شهرهای این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی از مهاجران از سراسر دنیا بوده است.

نیویورک

لس آنجلس

شیکاگو

هیوستون

فیلادلفیا

فینیکس

سن آنتونیو

سن دیگو

دالاس

سن خوزه

آستین

جکسون ویل

سانفرانسیسکو

ایندیانا پلیس

کلمبوس

میامی

واشینگتن

اکلاهماسیتی

سالت لیک سیتی

دیترویت

بالتیمور

بوستون

سیاتل

واشینگتن دی. سی

نشویل

دنور

لویی ویل

میلواکی

پورتلند

لاس وگاس

آلبوکرکی

توسان

فرزنو

ساکرامنتو

لانگ بیچ

کانزاس سیتی

میزا

آتلانتا

اوهاما

رالی

کلیوند

تالسا

اوکلند

مینیاپولیس

ویچیتا

مقاله پیشنهادی : مهاجرت از ترکیه به آمریکا

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پینسنجو گاسانو
2 سال قبل

میشه در رابطه با فیلادلفیا هم توضیح بدید؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  پینسنجو گاسانو
2 سال قبل

فیلادلفیا پنجمین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این شهر دومین شهر بزرگ ساحل شرقی آمریکا بعد از نیویورک و شهر مهم ایالت پنسیلوانیا می‌باشد.
فیلادلفیا اولین پایتخت آمریکا بوده و قانون اساسی آمریکا در این شهر و در تالار استقلال این شهر به امضا رسیده‌است.
از مشاهیر فرهنگی برجسته این شهر می‌توان به لوئی کان و بنجامین فرانکلین، و از مراکز جذب گردشگری این شهر موزه هنر شهر فیلادلفیا و مؤسسه فرانکلین را می‌توان نام برد.
دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه تمپل، دانشگاه ویلانوا، دانشگاه توماس جفرسون، کالج سوارثمور، و دانشگاه درکسل فقط چند نمونه از مؤسسات آموزش عالی این شهر می‌باشند….