ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

ویزا همراه دانش آموزی آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور آمریکا از نظر اقتصادی، فرهنگی، وضعیت کسب‌و‌کار، رفاه اجتماعی، شاخص‌های کیفیت زندگی، وضعیت آموزشی و شرایط آب‌و‌هوایی نسبت به سایر کشورهای جهان، مطلوب‌تر می‌باشد. با وجود این شرایط، امریکا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی به حساب می‌آید. آمریکا دارای برترین مدارس است و آن‌ها باکیفیت‌ترین برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌دهند. از این رو، افراد زیادی تمایل دارند فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند تا از بهترین خدمات آموزشی دنیا بهره‌مند گردند. از طرفی، این کشور اهمیت زیادی به خانواده می‌دهد. به همین دلیل، امکان ورود والدین دانش‌آموزان بین‌المللی خردسال را از طریق ویزا همراه دانش ‌آموزی آمریکا فراهم‌ کرده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی ویزا همراه دانش ‌آموزی آمریکا

افراد برای اینکه بتوانند به عنوان دانش‌آموز بین‌المللی وارد کشور آمریکا شوند، به ویزا تحصیلی آمریکا (ویزا F-1) نیاز دارند. همچنین اعضای خانواده این افراد برای همراهی آن‌ها نیاز به ویزا همراه دانش‌آموزی آمریکا خواهند داشت. وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرده است که والدین می‌توانند از ویزای B-2 برای همراهی فرزندان خود که دارای ویزای تحصیلی F-1 هستند، استفاده کنند. ویزای B-2  به والدین دانش‌آموز اجازه می‌دهد حداکثر شش ماه در آمریکا بمانند. برخلاف سایر انواع ویزا همراه آمریکا، ویزا B-2 شامل ویزای افراد وابسته نمی‌شود. بنابراین والدین دانش‌آموز باید به تنهایی برای درخواست این ویزا اقدام کنند.

ویزای B-2 یک ویزای توریستی است که برای ورود به آمریکا به منظور گردشگری یا دیدار دوستان و اقوام صادر می‌شود. این ویزا والدین دانش آموز را به طور خودکار واجد شرایط نمی‌کند. جهت اخذ ویزای B-2، والدین دانش‌آموز باید مقامات مهاجرت را در مورد دلیل سفر و همچنین بازگشت به کشور خود قبل از پایان دوره ویزا، متقاعد نمایند.

متأسفانه والدین دانش‌آموز با ویزای B-2 نمی‌توانند در طول مدت تحصیل فرزند خود در آمریکا بمانند. اما پس از حداقل شش ماه می‌توانند مجدداً برای تمدید این ویزا درخواست دهند. مسئله مهم دیگر این است که دارندگان ویزای B-2 در ایالات‌متحده مجاز به کار نیستند. بنابراین والدینی که برای ویزای B-2 درخواست می‌کنند، باید پس‌انداز کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی و شهریه فرزند برای کل دوره موردنظر در ایالات‌متحده داشته باشند. همچنین آنها باید داشتن این پس‌انداز کافی را اثبات نمایند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای اخذ ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

متقاضی دریافت ویزا همراه آمریکا باید ثابت نماید که خطر جدی از نظر سلامت، امنیت یا سایر خطرات برای این کشور ایجاد نمی‌کند. اگر یکی از اعضای خانواده دانش‌آموز به هر دلیلی غیرقابل پذیرش تشخیص داده شود، ویزای آن شخص ممکن است رد شود، حتی اگر ویزای سایر اعضای خانواده اعطا گردد. والدین دانش‌آموز باید بتوانند موارد زیر را در مرحله درخواست ویزای B-2 به کنسولگری ایالات‌متحده اثبات کنند:

معیارهای واجد شرایط بودن برای اخذ ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

 • دلیل آمدن به ایالات‌متحده برای ملاقات با دانش‌آموز و عدم کار یا زندگی دائم می‌باشد.
 • همان‌طور که در فرم درخواست ویزا مشخص‌شده است، فقط برای مدت محدودی در امریکا می‌مانند و قبل از انقضای ویزا همراه دانش آموزی آمریکا به کشور خود باز خواهند گشت.
 • خانه‌ای در خارج از ایالات‌متحده و روابط دیگری دارند که آن‌ها را مجبور می‌کنند به طور دائم در ایالات‌متحده نمانند.
 • اجازه ورود به کشور خود یا هر کشور خارجی دیگری را در هر زمان که بخواهند، دارند. به ویژه زمانی که دوره اقامت در ایالات‌متحده به پایان می‌رسد.
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه سفر و خروج از ایالات‌متحده دارند.

مدارک لازم برای درخواست ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

هر یک از متقاضیان دریافت ویزا همراه دانش آموزی نوع B-2 باید مدارک موردنیاز را به طور کامل تهیه و ارائه کند. در صورتی که مدارک متقاضی به طور رضایت‌بخشی تکمیل نشده باشد، احتمال رد شدن ویزا همراه او وجود دارد. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا B-2 ب شامل موارد زیر می‌باشد:

 • متقاضیان ابتدا باید فرم DS-160 را که درخواست ویزای غیر مهاجرتی به صورت آنلاین در وب سایت وزارت امور خارجه است، تکمیل و ارسال کنند. بعد از تایید این فرم، صفحه تایید و بارکد دریافت خواهند کرد که باید از آن پرینت بگیرند و آن را به مصاحبه کنسولی خود بیاورند.
 • یک عکس چاپ‌شده از متقاضی ویزا همراه دانش آموزی آمریکا. این عکس فقط در صورتی ضروری است که آپلود عکس دیجیتال متقاضی، با مشکل روبه‌رو شود و انجام نگیرد.
 • رسید هزینه ویزا که نشان می‌دهد متقاضی هزینه درخواست ویزا همراه را در یک موسسه مالی پرداخت کرده است.
 • گذرنامه متقاضی که باید حداقل شش ماه پس از پایان اقامت متقاضی در ایالات‌متحده معتبر باشد.

مدارک لازم برای درخواست ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

 • اسنادی که نشان می‌دهند والدین دانش‌آموز بنا به دلایلی به کشور خود باز خواهند گشت. به عنوان مثال، ممکن است ارائه مدارکی دال بر رزرو هتل، اجاره خودرو، بلیط رفت و برگشت و غیره درخواست شود. در اغلب موارد، ارائه مدارکی مانند سند مالکیت، گواهی ازدواج و اینکه شغلی در هنگام بازگشت در انتظار متقاضی خواهد بود، مانند نامه‌ای از طرف کارفرما نیز لازم است. در واقع این مدارک نشان می‌دهند که روابط متقاضی با کشور مبدأ آن‌قدر قوی هستند که او هرگز بیش از حد اعتبار ویزا همراه، در امریکا نمی‌ماند.
 • مدرکی مبنی بر توانایی پوشش هزینه‌ها در زمانی که متقاضی در آمریکا حضور دارد. متقاضی باید افسر کنسولی ایالات‌متحده را متقاعد کنید که پس از ورود به این کشور، به دنبال کار یا کمک‌های دولتی یا رفاهی نخواهد بود.

نحوه درخواست ویزا همراه آمریکا

در اولین مرحله، متقاضیان ویزا همراه دانش آموزی آمریکا باید فرم DS-160 را تکمیل کنند. آن‌ها باید اطلاعات تماس خود و همچنین اطلاعاتی در مورد دلیل بازدیدشان از امریکا را در این فرم وارد نمایند. برای ویزا همراه B-2، متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را تکمیل و به صورت آنلاین ارسال کنند. پس از ارسال، یک صفحه تایید و کد دریافت خواهند کرد که باید آن را نزد خود نگه ‌دارند.

در مرحله بعد، متقاضیان باید هزینه‌های ویزا را پرداخت کنند. هزینه‌های صدور ویزا ممکن است از کشوری به کشور دیگر، متفاوت باشد. در برخی موارد، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه‌های اضافی نیز می‌شود. متقاضیان پس از تکمیل پرداخت‌ها، برای ادامه روند درخواست خود به رسید پرداخت هزینه ویزا نیاز دارند. همچنین آن‌ها باید تمام مدارک خود را که برای مصاحبه ویزا نیاز خواهند داشت، جمع‌آوری کنند.

تمام متقاضیان ویزا همراه دانش آموزی آمریکا که زیر ۸۰ سال سن دارند باید برای شرکت در مصاحبه، از سفارت آمریکا در کشور خود وقت بگیرند. در روز مصاحبه، یک افسر کنسولی از متقاضیان در مورد دلایلشان از سفر به ایالات‌متحده، سؤال می‌کند. همچنین افسر کنسولی مدارک متقاضی را بررسی خواهد کرد تا تصمیم بگیرد که متقاضی واجد شرایط می‌باشد یا خیر.

امکان تحصیل یا کار کردن برای دارندگان ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

ویزای B-2 یک ویزای توریستی است و اجازه فعالیت‌هایی همچون موارد زیر را به افراد به افراد می‌دهد:

 • گردشگری
 • بازدید از دوستان یا خانواده
 • دریافت درمان پزشکی
 • شرکت در رویدادهای اجتماعی
 • شرکت در مسابقات موسیقی و ورزشی
 • ثبت‌نام در یک دوره آموزشی تفریحی مختصر

این ویزا در دسته ویزای غیر مهاجرتی قرار می‌گیرد و به عنوان ویزای بازدیدکننده برای بازدید موقت از ایالات‌متحده آمریکا شناخته می‌شود. به عبارت دیگر، ویزا همراه دانش آموزی آمریکا برای بازدید موقت والدین دانش‌آموز از این کشور است. بنابراین همان‌طور که گفته شد، فعالیت‌های محدودی وجود دارند که یک دارنده ویزای B-2  می‌تواند به طور قانونی در آنها شرکت کند. اگر والدین دانش‌آموز از طریق ویزای B-2 به آمریکا بیایند، امکان اشتغال و تحصیل تمام وقت برای آن‌ها مطلقاً ممنوع است. آن‌ها برای کار کردن در آمریکا، باید وضعیت ویزای خود را به دسته‌ای که اجازه استخدام را می‌دهد، تغییر دهند. همچنین ثبت‌نام در دوره تحصیلی برای دارندگان ویزای B-2 غیرمجاز است. برای ثبت‌نام در دوره تحصیلی، آن‌ها باید وضعیت ویزای خود را به F-1 یا M-1 تغییر دهند.

ویزای B2 اجازه چه فعالیت هایی را میدهد

مدت پردازش و مدت زمان اعتبار ویزا همراه دانش آموزی آمریکا

پردازش ویزا همراه آمریکا از نوع B-2 ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. این مدت زمان به شدت تحت تأثیر حجم کاری آن سفارت ایالات‌متحده است که متقاضی درخواست خود را به آن ارائه می‌دهد. به همین دلیل تاریخ‌های پردازش از کشوری به کشور دیگر، متفاوت می‌باشند.

والدین دانش‌آموز با دریافت ویزا همراه آمریکا از نوع B-2 امکان اقامت در آمریکا حداکثر به مدت 6 ماه را دارند. آنها آزاد هستند در این مدت، به هر نقطه از آمریکا بروند. با این حال، پس از پایان اعتبار ویزا همراه دانش آموزی آمریکا، آن‌ها موظف هستند این کشور را ترک کنند. در صورتی که آن‌ها تمایل به اقامت بیشتر داشته باشند، می‌توانند درخواست تمدید ویزای خود را ارائه دهند.

پردازش ویزا همراه آمریکا از نوع B-2 ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد. این مدت زمان به شدت تحت تأثیر حجم کاری آن سفارت ایالات‌متحده است که متقاضی درخواست خود را به آن ارائه می‌دهد. به همین دلیل تاریخ‌های پردازش از کشوری به کشور دیگر، متفاوت می‌باشند.

والدین دانش‌آموز با دریافت ویزا همراه آمریکا از نوع B-2 امکان اقامت در آمریکا حداکثر به مدت 6 ماه را دارند. آنها آزاد هستند در این مدت، به هر نقطه از آمریکا بروند. با این حال، پس از پایان اعتبار ویزا همراه دانش آموزی آمریکا، آن‌ها موظف هستند این کشور را ترک کنند. در صورتی که آن‌ها تمایل به اقامت بیشتر داشته باشند، می‌توانند درخواست تمدید ویزای خود را ارائه دهند.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به آمریکا

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای تحصیل، کار و زندگی بهتر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. اما در این زمینه، مشکلاتی هم برای آن‌ها وجود دارد. یکی از مشکلاتی که میان اکثر افراد مشترک است، دوری از خانواده و آشنایان می‌باشد. برای بسیاری از افراد، مهاجرت به‌تنهایی و بدون داشتن همراه می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات روحی فراوانی شود.

سخن آخر

دانش‌آموزانی که در مدارس امریکا مشغول به تحصیل می‌شوند، می‌توانند والدین خود را برای زندگی با خود به آمریکا بیاورند. ویزای B-2 برای همراهی والدین دانش‌آموزهای بین‌المللی خردسال در کشور آمریکا صادر می‌شود. ویزا همراه دانش‌آموزی آمریکا به والدین حداکثر 6 ماه اجازه اقامت می‌دهد. در صورتی که آنها تصمیم به اقامت بیشتر داشته باشند، باید ویزای خود را تمدید کنند. ویزا همراه B-2 برای بازدید موقت و فعالیت‌های تفریحی در نظر گرفته‌شده است و دارندگان آن اجازه کار و تحصیل در آمریکا را ندارند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای B 2 چیست؟
این ویزا در واقع نوعی ویزای توریستی میباشد که برای مقاصدی مانند گردشگری و بازدید از خانواده و… مناسب میباشد.
والدین دانش آموزان با استفاده از ویزای B-2 چه مدت اجازه اقامت دارند؟
آنها میتوانند با این ویزا حداکثر تا ۶ ماه در کشور آمریکا اقامت داشته باشند.
کسانی که قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارند میبایست چه نوع ویزایی دریافت کنند؟
افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا به عنوان دانش آموز تحصیل کنند میبایست ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای