تحصیل هوش مصنوعی در خارج

تحصیل هوش مصنوعی در خارج

هوش مصنوعی یکی از زیرشاخه‌های علوم کامپیوتر و شاید محبوب‌ترین آن‌ها است. هوش مصنوعی نوعی برنامه جامع بسیار شبیه به هوش انسانی است که توسط کامپیوتر، ربات یا ماشین به اجرا گذاشته می‌شود. در واقع منظور از هوش مصنوعی قابلیت شبیه‌سازی یا تقلید هوش انسانی توسط سیستم‌های کامپیوتری است. از آنجایی که علم با سرعت در حال پیشرفت است رشته هوش مصنوعی از جمله رشته‌های تحصیلی مورد توجه در سال‌های اخیر بوده است.

بسیاری از علاقمندان به این رشته ترجیح می‌دهند برای دستیابی به علم روز و کسب مدرک و اشتغال در این رشته به بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور مهاجرت کنند. ما در این مقاله به تمام نکات پیرامون اپلای رشته هوش مصنوعی در بهترین دانشگاه‌های جهان می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اپلای هوش مصنوعی در مقاطع مختلف

امروزه تحصیل در رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور یکی از برترین برنامه ها به روز به شمار می رود. یکی از خوبی های این رشته این است که برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی، دوره های آنلاین کوتاه مدتی را برای تحصیل در این رشته در نظر گرفته اند که افراد می توانند با شرکت در این دوره های کوتاه مدت گواهی های ویژه ای را دریافت کنند.همچنین افراد متقاضی میتوانند در مقاطع مختلف بصورت حضوری نیز اقدام کنند.

اپلای هوش مصنوعی در مقاطع مختلف

اپلای هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور می‌توان در مقاطع مختلفی برای اپلای اقدام کرد. اما رایج‌ترین مقطع برای ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته هوش مصنوعی کارشناسی است. برنامه‌های تحصیلی و مدت زمان تحصیل در رشته هوش مصنوعی در دانشگاه‌های کشورهای مختلف متفاوت است. اما در حالت کلی می‌توان گفت که این دوره مدت زمانی حدود ۴ تا ۵ سال به طول می‌انجامد.

برای اپلای در مقطع کارشناسی داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه مقصد و دیپلم دبیرستان از شرایط ضروری محسوب می‌شود.

گفتنی است امکان دامه تحصیل در رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر که دوره‌های آنلاین برگزار می‌کنند نیز امکان‌پذیر است. بعد از شرکت در این دوره‌ها گواهی‌های ویژه‌ای از سوی موسسه یا دانشگاه برگزار کننده دوره صادر می‌شود که از اعتبار مناسب برای اشتغال در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا برخوردار است.

اپلای رشته هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اپلای از دانشگاه‌های معتبر شما را به شکل تخصصی‌تری وارد این حوزه می‌کند. اصلی‌ترین گرایش‌های موجود برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد هوش مصنوعی عبارتند از: پردازش گفتار، پردازش تصویر، محاسبات نوین، شبکه‌های عصبی و یادگیری ماشین

اپلای رشته هوش مصنوعی در مقطع دکتری

در این مقطع تحصیلی، هدف کمک به دانشجویان در امر تحقیقات در رشته هوش مصنوعی است. این برنامه شامل یادگیری پدیده‌های درک زبان طبیعی، ذهن و هوش و مکانیسم‌های یادگیری در مورد رشته هوش مصنوعی است و معمولا بین ۳ تا ۵ سال به طول می‌انجامد.

 گرایش های رشته هوش مصنوعی برای اپلای

رشته هوش مصنوعی گرایش‌های متعددی دارد که در خارج از کشور بسیاری از این گرایش‌ها در دانشگاه‌های معتبر در حال تدریس است. شناخت دقیق این رشته‌ها می‌تواند شما را در انتخاب بهتر دانشگاه و رشته‌ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل داده و شاغل شوید یاری کند. تحصیل هوش مصنوعی در خارج از کشور در گرایش‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • فراگیری ماشین
 • شبکه عصبی
 • رباتیک
 • سیستم‌های خبره / سیستم‌های تخصصی
 • پردازش زبان طبیعی
 • سیستم شناسایی صحبت
 • بینایی کامپیوتری

بهترین گرایش رشته هوش مصنوعی برای اپلای

شاید با شناخت گرایش‌های مختلف رشته هوش مصنوعی این سوال برای شما مطرح شود که کدام یک از این گرایش‌ها برای تحصیل هوش مصنوعی در خارج از کشور بهتر است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هوش مصنوعی یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در حال حاضر محسوب می‌شود که بیشترین تأثیر را بر زندگی بشر در آینده داشته و از جمله رشته‌های بسیار کارآمد و کاربردی به حساب می‌آید.

همه گرایش‌های هوش مصنوعی در نهایت به موضوع علم و زندگی بشر در آینده می‌پردازند. بنابراین نمی‌توان هیچ یک از گرایش‌های این رشته را نسبت به دیگری برتر دانست. در واقع شما باید با توجه به توانایی ها، استعدادها و علایق خود بهترین انتخاب را داشته باشید تا بتوانید با موفقیت در تحصیل در این رشته در خارج کشور، به اهداف تحصیلی و شغلی خود نائل شوید. در اختیار داشتن اطلاعات کافی در مورد هریک از گرایش‌های رشته هوش مصنوعی، درآمد و بازار کار آن‌ها در کشور مقصد می‌تواند بهترین انتخاب را برای شما به همراه داشته باشد.

بهترین گرایش رشته هوش مصنوعی برای اپلای

بورسیه رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور

تقریبا همه دانشگاه‌های معتبر و مطرح جهان برای رفاه حال دانشجویان با استعداد در همه مقاطع تحصیلی و در رشته‌های مختلف، بورسیه‌هایی در نظر گرفته می‌شود. این بورسیه‌ها منابع مختلفی از جمله دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه گذاران، مددکاران، موسسات مالی، خیرین و… دارد که تنها به افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد. شرایط این بورسیه‌ها نیز با هم متفاوت است. ممکن است برخی از بورسیه‌ها تنها به استعدادهای درخشان و نخبه‌های علمی در یک رشته تعلق بگیرد، گاهی نیز بورسیه مخصوص دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه است که با توجه به شایستگی‌ها و یا عملکرد خوب آن‌ها در مقاطع پیشین به آن‌ها اعطا می‌شود. برخی دیگر از بورسیه‌ها نیز به دانشجویانی تعلق دارد که به کارهای پژوهشی و تحقیقی می‌پردازند و یا دانشجویانی که به عنوان استادیار در کار تدریس به دانشجویان کمک می‌کنند.

در کنار بورسیه‌های تحصیلی وام‌های دانشجویی و کمک هزینه‌های تحصیلی نیز یکی دیگر از امکاناتی است که اکثر دانشگاه‌های دنیا در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. برای این که بتوانید در مورد بورسیه‌های رشته هوش مصنوعی در دانشگاه‌های مختلف اطلاعاتی کسب کنید بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و ببنید آیا به رشته هوش مصنوعی در کشور مقصد و یا دانشگاه مورد نظر شما بورسیه‌ای تعلق می‌گیرد یا خیر.

بهترین دانشگاه هوش مصنوعی جهان در سال ۲۰۲۳

همان طور که بیان کردیم هوش مصنوعی یکی از مورد توجه‌ترین رشته‌های دانشگاهی در تمام دنیا محسوب می‌شود. بنابراین تعجبی ندارد که برترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی جهان این رشته تحصیلی را به دانشجویان علاقمند ارائه کنند. اگر بخواهیم فهرست دقیقی از برترین دانشگاه‌های برای تحصیل هوش مصنوعی ارائه کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

دانشگاه هاروارد (امریکا)
دانشگاه تنسی گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر (امریکا)
دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر دانشگاه واشینگتن آلن (امریکا)
آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد (امریکا)
موسسه هوش مصنوعی دانشگاه جورجیا (امریکا)
دانشگاه پنسیلوانیا گروه علوم کامپیوتر و اطلاعات (امریکا)
دانشگاه کالیفرنیا، بخش مهندسی برق و علوم کامپیوتر برکلی (امریکا)
کالج مهندسی دانشگاه میشیگان (امریکا)
دانشگاه ایلینوی در برنامه هوش مصنوعی اربانا-شامپین (امریکا)
دانشگاه ماساچوست امهرست کالج اطلاعات و علوم کامپیوتر (امریکا)
دانشکده انفورماتیک، محاسبات و مهندسی دانشگاه ایندیانا (امریکا)
دانشگاه کارنگی ملون، پیتسبورگ (امریکا)
دانشگاه ییل (امریکا)
دانشگاه کرنل (امریکا)
دانشگاه‌های مک مستر، کلگری، ویکتوریا (کانادا)
دانشگاه آکسفورد (انگلستان)
دانشگاه کمبریج (انگلستان)
دانشگاه ادینبورگ (انگلستان)
امپریال کالج (انگلستان)
انستیتو فدرال فناوری زوریخ (سوئیس)
دانشگاه فنی نانیانگ (سنگاپور)
دانشگاه تکنیکال مونیخ (آلمان)
دانشگاه تکنیکال برلین (آلمان)
دانشگاه RWTH آخن (آلمان)
دانشگاه توکیو (ژاپن)
موسسه علم و تکنولوژی کیاست (کره جنوبی)
دانشگاه کیوتو (ژاپن)
دانشگاه بین المللی سئول (کره جنوبی)
دانشگاه آنکارا (ترکیه)

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور

تحصیل هوش مصنوعی در خارج از کشور از محبوبیت بسیاری نزد دانشجویان و علاقمندان به این رشته در مقاطع مختلف تحصیلی برخوردار است. همان طور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره داشتیم رایج‌ترین اپلای در این رشته در مقطع کارشناسی است که برای این منظور باید در یکی از رشته‌های تجربی یا ریاضی در دبیرستان تحصیل کرده باشید. مهمترین نکته برای اپلای در این رشته در مقطع کارشناسی در اختیار داشتن مدرک زبان مورد نیاز کشور مقصد و حداقل نمرات مورد نیاز در مقطع قبلی تحصیلی است.

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته هوش مصنوعی با توجه به دانشگاه مقصد مشخص می‌گردد، در واقع متقاضیان بعد از انتخاب کشور مقصد برای تحصیل هوش مصنوعی، باید گرایش مورد نظر را انتخاب کرده و فرم پذیرش آنلاین را در سایت دانشگاه پر کنند. اصلی‌ترین مدارکی که در این زمینه می‌توان به آن‌ها اشاره کرد عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به همراه ریز نمرات
 • ارسال رزومه کاری (در صورت داشتن سابقه کار مرتبط)
 • در اختیار داشتن توصیه نامه
 • نوشتن و ارسال انگیزه نامه
 • مدارک تمکن مالی
 • ارسال فهرست مقالات چاپ شده (در صورت وجود)

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته هوش مصنوعی در خارج از کشور

میانگین درآمد رشته هوش مصنوعی در خارج

درآمد در رشته هوش مصنوعی بستگی به تخصص و زمینه کاری افراد دارد. سابقه کار، میزان تحصیلات و مدرک تحصیلی از جمله تأثیرگذارترین عوامل در میزان درآمد رشته هوش مصنوعی به حساب می‌آیند. ضمن این که موارد دیگری چون بودجه مالی شرکت، زمینه فعالیت، موقعیت جغرافیایی محل کار و عنوان شغلی نیز می‌تواند بر میزان درآمد در این رشته تأثیرگذار باشد.

متخصصانی که با تحصیل هوش مصنوعی در مقاطع مختلف وارد بازار کار می‌شوند می‌توانند در زمینه‌های مختلف و عناوین شغلی متنوعی چون پزشکی، رباتیک، مهندسی، مدیریت اطلاعات، فضا، فعالیت‌های نظامی، بازاریابی و… مشغول به کار شود. در هر صورت می‌توان هوش مصنوعی را یکی از پردرآمدترین رشته‌های تحصیلی در دنیا دانست که فرصت‌های شغلی مناسب و بسیاری را برای فارغ التحصیلان این رشته در سراسر دنیا فراهم می‌کند.

برای این که بتوان میانگین درآمد رشته هوش مصنوعی را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار داد باید به سایت salary expert یکی از معروف‌ترین سایت‌های موجود در این زمینه مراجعه کنید. این سایت به صورت روزانه اطلاعات خود را به روز کرده و می‌توانید تمام اطلاعاتی که در این زمینه نیاز دارید به راحتی از آن استخراج کنید.

تحصیل هوش مصنوعی در کشورهای مختلف

همانطور که پیشتر نیز گفتیم امروزه رشته هوش مصنوعی بسیار مورد توجه قرار گرفته است که در میان کشورهای توسعه یافته در جهان، تنها برخی از دانشگاه های در این کشورها به این رشته پرداخته اند که ما در این قسمت برخی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته هوش مصنوعی را برایتان گرد آوردیم.

تحصیل هوش مصنوعی در کشورهای مختلف

تحصیل هوش مصنوعی در کانادا

برای اپلای تحصیل رشته هوش مصنوعی در دانشگاه‌های کانادا باید ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و با توجه به گرایش مورد نظرتان درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. به مدارک مورد نظر برای اخذ پذیرش در قسمت قبل اشاره کردیم. انگیزه نامه و توصیه نامه دو مورد مهم در اخذ اپلای تحصیل در رشته هوش مصنوعی در کانادا است. مهمترین مدارکی که برای درخواست ویزای تحصیل هوش مصنوعی در کانادا به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از:

 • درخواست وقت مصاحبه با سفارت کانادا و نوبت‌گیری آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا
 • تعیین رشته هوش مصنوعی
 • به همراه داشتن نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر و گذرنامه و مدارک شناسایی چون کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • ارائه دو قطعه عکس مخصوص پاسپورت
 • همراه داشتن مدرک زبان معتبر (برای کشور کانادا به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی)
 • به همراه داشتن مدرک دیپلم برای دانشجویان مقطع کارشناسی
 • ارائه نامه‌عدم سو پیشینه
 • ارائه مقالات و تحقیق‌های چاپ شده

 

تحصیل هوش مصنوعی در آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل هوش مصنوعی به شمار می‌رود. در بهترین دانشگاه‌های این کشور نیز رشته هوش منصوعی در مقاطع مختلف ارائه می‌شود. مهمترین پیش نیازها برای تحصیل در مقطع کارشناسی هوش مصنوعی در آلمان عبارتند از:

 • ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
 • اثبات شایستگی برای تحصیل در مقطع کارشناسی
 • با توجه به دوره انتخابی و سطح دانشگاه مورد نظر ممکن است نیازمند شرکت در آزمون ورودی دوره لیسانس باشید.
 • اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی
 • در اختیار داشتن توصیه نامه

تحصیل هوش مصنوعی در ایتالیا

با وجود دانشگاه‌هایی چون دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه جنوا، دانشگاه پادوا، دانشگاه بولونیا و… ایتالیا نیز در فهرست بهترین کشورها برای تحصیل هوش مصنوعی به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های ایتالیا از بورسیه‌های استانی و دانشگاهی نیز استفاده کنید. البته دریافت بورس و شرایط اپلای به دانشگاه مقصد و مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد.

تحصیل هوش مصنوعی در ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه برای تحصیل هوش مصنوعی است. شرایط تحصیل در ترکیه به ویژه برای ایرانیان بسیار مناسب و مطلوب به نظر می‌رسد. تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های ترکیه به اشکال مختلف پذیرش تحصیلی از طریق آزمون ورودی یا بدون آزمون و استفاده از بورس برای اتباع خارجی امکان‌پذیر است.

دانشگاه آنکارا یکی از ۶ دانشگاه برتر دنیا در رشته هوش مصنوعی محسوب می‌شود. دانشگاه فنی استانبول نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر دنیا در رشته هوش مصنوعی است که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای رشته هوش مصنوعی می‌توانید برای اپلای اقدام کنید.

گرفتن فاند تحصیلی

گرفتن فاند تحصیلی

گرفتن فاند تحصیلی و تسهیل روند تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا! بسیاری از دانشجویان برای افزایش فرصت‌های کاری و نیز برخورداری از امکانات آموزشی بهتر از روش مهاجرت تحصیلی استفاده می‌کنند.

سخن آخر

هوش مصنوعی یکی از شاخه های محبوب رشته کامپیوتر میباشد که در حال حاضر بسیار پرطرفدار بوده و متقاضیان زیادی برای تحصیل در این رشته اقدام میکنند. ما در این مقاله به بررسی کشورها و مقاطع تحصیلی این رشته پرطرفدار پرداختیم.

اگر شما نیز قصد تحصیل در رشته هوش مصنوعی در خارج از ایران را دارید میتوانید با پرکردن فرم ارزیابی و مشاوره، از کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت نمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدرک زبان مورد نیار برای اپلای در رشته هوش مصنوعی؟
مدرک زبان بین المللی در دانشگاه‌های معتبر مورد تایید هستند. از آن جمله می‌توان مدرک تافل و آیلتس را بیان کرد.
میانگین درآمد متخصصان هوش مصنوعی در خارج از کشور؟
درآمد متخصصان هوش مصنوعی در هر کشور متفاوت است. همانطور که در مقاله گفته شد شما می‌توانید با مراجعه به سایت salaryexpert از درآمد آن ها مطلع شوید. برای مثال: میانگین درآمد سالانه در کانادا: 119،175 دلار / میانگین درآمد سالانه در آمریکا: 113،286 دلار
چه مهارت هایی برای یادگیری در عرصه هوش مصنوعی نیاز داریم؟
مدیریت داده / تجزیه و تحلیل داده / بررسی مدلها و تقلید از آنها / بررسی خدمات و بهره گیری از آنها / نظم و ترتیب دادن مراحل و سازماندهی آنها / کشف مطالب و جزئیات / تضمین امنیت / زبان برنامه نویسی
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای