درباره کشور استرالیا

چقدر درباره کشور استرالیا می‌دانید؟ آیا فکر می‌کنید این کشور برای زندگی می‌تواند گزینه خوبی باشد؟ درباره آب‌وهوای آن چه فکر می‌کنید؟ به نظرتان مردم در این کشور چقدر رفاه دارند و فرهنگ آن‌جا به چه صورت است؟ اگر دوست دارید به جواب تمامی این سوالات برسید و همه چیز درباره زندگی در استرالیا را بدانید، این مطلب را از دست ندهید.

در این مقاله می خواهیم درباره کشور استرالیا مطالبی را بیان کنیم. استرالیا کشوری توسعه یافته است که در نیم کره جنوبی قرار گرفته است. این کشور با وسعت بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع ششمین کشور پهناور دنیاست. زبان ملی این کشور انگلیسی است اما در قانون کشور زبان رسمی برای استرالیا در نظر گرفته نشده است.

استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی این کشور، دولت را از از تصویب هر گونه قانونی که بر پایه دین و مذهب باشد را منع کرده است. پایتخت استرالیا شهر کنبرا می باشد شهری که مجلس کشور و خانه فرمانده کل در این شهر واقع شده اند. فرمانده کل استرالیا به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم ریاست دولت این کشور را به عهده دارد اما در عمل نخست وزیر منتخب در کنار مجلس و دولت اداره کشور را در دست دارند. بزرگ ترین شهر های این کشور سیدنی، ملبورن، پرت، ادلاید و تاونزویل هستند. این کشور دارای مرز خاکی با هیچ کشور دیگری نیست. همچنین کشور اصلی قاره اقیانوسیه که کوچکترین قاره دنیا می باشد است.
درباره کشور استرالیا
آب و هوای کشور استرالیا

آب و هوای کشور استرالیا

بر طبق آمار منتشر شده توسط سازمان آب و هوای جهانی استرالیا نسبت به دیگر کشور های انگلیسی زبان از آب و هوای متعادل تری برخوردار است. به طور کلی کشور استرالیا دارای آب و هوای بسیار مطبوع و خوشایندی است که میتواند رضایت مهاجران را برآورده کند.

به دلیل اینکه استرالیا در نیم کره جنوبی کره زمین قرار گرفته است، ترتیب فصل ها برعکس نیم کره شمالی است. قسمت های شمالی آب و هوای گرم تری دارد و هر چه به مناطق جنوبی نزدیک می شوید زمستان های سرد تری را تجربه خواهید کرد.

درباره کشور استرالیا و آب‌وهوای آن باید گفت که در این کشور خورشید سالانه حدود ۳ هزار ساعت می‌تابد. در کنار این آب‌وهوای استرالیا گرم و آفتابی، همیشه شاهد وزیدن نسیم خنک در طول روز هستیم. این گونه آب‌وهوا، بستگی به سلیقه فرد دارد که دوست دارد در چنین منطقه‌ای زندگی کند یا خیر؟ دقت داشته باشید که به طورکلی آب‌وهوای کشور استرالیا آب‌وهوای مطلوبی دارد. با این حال بعضی‌ها معتقدند که آب‌وهوای استرالیا برای زندگی مناسب نیست؛ بعضی دیگر هم خلاف این نظر را دارند.

خوب است به این نکته هم اشاره‌ای داشته باشیم که دمای هوای کشور استرالیا، به طور میانگین بین ۲۹ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. لازم به ذکر است که در کشور استرالیا، در فصل زمستان آب‌وهوا، سرد می‌شود. همچنین در شب دمای هوا به ۴ درجه هم می‌رسد. البته در روزهای زمستانی معمولا دما در طول روز ۱۵ درجه است و بعد از آن، هنگام شب کاهش پیدا می‌کند. این گونه آب‌وهوا ممکن است برای کسی دوست داشتنی باشد؛ ولی برای دیگری چندان خوشایند نباشد.

جغرافیای کشور استرالیا

قاره استرالیا یا اقیانوسیه با وسعت حدود ۷.۶ میلیون کیلومتر مربع، کوچک ترین قاره جهان به شمار میرود. این کشور سرزمینی تقریبا صاف و هموار است. در شرق استرالیا رشته کوه های جدا کننده وجود دارد و در غرب این این کشور فلات غربی استرالیا قرار گرفته که بین این دو سرزمینی پست و هموار وجود دارد که تقریبا خشک و خالی از سکنه می باشد.

استرالیا مانند جزیره ای بزرگ در اقیانوس آرام قرار گرفته و از نظر زمین شناسی قدیمی ترین خشکی بر روی کره زمین است. استرالیا اقیانوس آرام را از اقیانوس هند جدا می کند. استرالیا با داشتن ۷۵۵ گونه مختلف جانداران، از لحاظ زیست بومی متنوع ترین کشور در دنیا است.

این کشور از ۶ ایالت و ۲ قلمرو تشکیل شده است. ایالت ها و قلمرو ها در بسیاری از تصمیمات استانی و داخلی خود می توانند به صورت مستقل از حکومت اصلی عمل کنند که البته اختیارات قلمروها در این تصمیم گیری ها مقداری کمتر می باشد.
جغرافیای کشور استرالیا

نقشه استرالیا

نقشه استرالیا

مردم شناسی و جمعیت کشور استرالیا

در سال 2023 جمعیت این کشور در حدود 26 میلیون و 560 هزار نفر گزارش شده. یکی از پایین ترین رقم برای میزان تراکم یعنی ۳.۱۴ نفر در هر کیلومتر مربع متعلق به این کشور می باشد. بیشتر تراکم جمعیت در نقاط جنوب شرقی این کشور می باشد. تقریبا در هر ۲ دقیقه یک نوزاد در این کشور متولد می شود.

بومیان این کشور در حدود ۰.۵ میلیون نفر تخمین زده شده است که در حدود ۲.۵ درصد از کل جمعیت کشور می باشد.
استرالیا کشوری است که با نام قلمرو همسود استرالیا شناخته می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاصی که این کشور دارد، این است که از لحاظ جغرافیایی دور از سایر کشورهای دنیا قرار دارد؛ اما این ویژگی باعث نشده است که امکانات و سطح زندگی در آن‌جا کاهش پیدا کنند. در ادامه به طورکامل شرایط زندگی در استرالیا را خواهیم گفت اما در ابتدا اجازه دهید شما را بیشتر را این کشور آشنا کنیم.
لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از 26 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند که درصدی از این جمعیت را مهاجرین سایر کشورها تشکیل داده‌اند. نوع حکومت در کشور استرالیا، پادشاهی است و فرماندار کل آن، دیوید هرلی است. ناگفته نماند که مساحت استرالیا بیش از ۷ میلیون کیلومتر مکعب است. در ضمن این کشور از نظر جغرافیایی بین اقیانوس‌های هند و آرام قرار دارد. دقت داشته باشید که استرالیا از نظر میزان بزرگی، رتبه ۶ را در کل دنیا به خودش اختصاص داده است.
مردم شناسی و جمعیت کشور استرالیا
اقتصاد کشور استرالیا

اقتصاد کشور استرالیا

استرالیا، کشوری توسعه یافته و پیشرفته است که اقتصاد آن متکی به بازرگانی خارجی و کشاورزی می باشد. در سال ۲۰۰۸ و به گزارش منتشر شده از طرف مجله اکونومیست شهر های ملبورن، پرت، ادلاید و سیدنی به ترتیب در رتبه های دو، چهار، هفت و نهم در میان قابل زندگی ترین شهر های جهان قرار گرفته اند. محصولات اصلی در صنعت کشاورزی این کشور نیشکر، پنبه، غلات و گوشت می باشد. همچنین استرالیا دارای منابع طبیعی بسیار زیادی است. کشور های چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و کشور ایالات متحده آمریکا در قاره آمریکا از شرکای اصلی بازرگانی این کشور هستند. این کشور جزو کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در دنیا به حساب می آید. بر اساس آمار و گزارش های ثبت شده استرالیا رتبه پانزدهم در دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی به خود اختصاص داده است. درباره شرایط اقتصادی کشور استرالیا، باید گفت که این کشور بخش زیادی از درآمد خود را از طریق صنعت گردشگری به دست می‌آورد. سالانه میلیون‌ها گردشگر به این کشور سفر می‌کنند و دولت استرالیا از این طریق به درآمد خوبی می‌رسد. لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاران زیادی به خاطر پتانسیلی که کشور استرالیا دارد، در آن سرمایه گذاری می‌کنند؛ بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که امنیت سرمایه در این کشور حفظ می‌شود و افراد خارجی به راحتی می‌توانند در این کشور به فعالیت اقتصادی بپردازند.

سیاست و حکومت

استرالیا دارای حکومت پادشاهی مشروطه است و ملکه الیزابت دوم بالاترین مقام سلطنتی در بریتانیای کبیر بالاترین مقام سلطنتی در این کشور هم به حساب می آید. فرماندار کل کشور استرالیا جانشینی است که توسط ملکه الیزابت انتخاب شده و وظیفه انتخاب فرمانداران ایالت های مختلف این کشور بر عهده اوست. قابل ذکر است که اگر چه فرماندار کل بر اساس قوانین از اختیارات فراوانی برخوردار است اما عملا شخص اجرایی اول در استرالیا مقام نخست وزیر است که طی یک پروسه دموکراتیک انتخاب می شود و دولت را تشکیل می دهد.

دقت داشته باشید که بیش از ۸ هزار جزیره در محدوده‌های آبی مرز استرالیا، به این کشور تعلق دارند. اگر با کشور استرالیا، آشنایی داشته باشید، پس حتما این را هم می‌دانید که شهر کانبرا به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که کشور استرالیا، زبان ملی ندارد و همه آن‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. البته استرالیایی‌ها، لهجه خاص خودشان را هم دارند که با لهجه‌های بریتیش و آمریکایی فرق دارد.

لازم به ذکر این نکته است که الیزابت دوم به عنوان ملکه کشور استرالیا شناخته می‌شود. یکی دیگر از مواردی که باید درباره کشور استرالیا بدانید، این است اغلب جمعیتی که این کشور را تشکیل می‌دهند در قسمت ساحل جنوبی متمرکز شده‌اند؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که استرالیا، کشوری با مساحت زیاد، اما جمعیتی کم است که این جمعیت در سراسر کشور پخش نشده‌اند، بلکه در یک نقطه خاص ساکن هستند.

نکته مهمی که باید درباره تاریخچه کشور استرالیا بدانید یکی از نکاتی که درباره تاریخچه کشور استرالیا باید بدانید، این است که در ابتدا استرالیا کشوری بود که هیچ انسانی در آن زندگی نمی‌کرد. اولین باری که انسان وارد کشور استرالیا شد، به حدود ۸۰ هزار سال پیش برمی‌‎گردد. جالب است این را هم بدانید که برای اولین بار، این هلندی‌ها بودند که باعث کشف شدن استرالیا شدند. ماجرا از این قرار است که ابتدا شبه جزیره‌های اطراف استرالیا کشف شد و بعد از آن با افزایش جمعیت در آن منطقه، سایر بخش‌های استرالیا که بیشتر مناطق غربی و شمالی بودند، کشف شدند.
تحصیل در استرالیا

وضعیت تحصیل

دانشگاه های استرالیا جزو با کیفیت ترین دانشگاه های جهان می باشد و بین دانشجویان بین المللی طرفدار زیادی دارد. هر ساله دانشجویان بسیاری از این دانشگاه ها پذیرش دریافت می کنند و مشغول به تحصیل می شوند و از کیفیت بسیار بالای آموزش آن استفاده می کنند. ما در یک مقاله مجزا به بررسی و معرفی تک تک آن ها پرداخته ایم و شهریه حدودی هر دانشگاه ها را نیز برایتان جمع آوری کرده ایم. برای مطالعه این مقاله روی معرفی دانشگاه های استرالیا کلیک کنید.

مهم‌ترین شهرهای کشور استرالیا

یکی از دیگر از مواردی که باید درباره کشور استرالیا بدانید، این است که کدام شهرهای استرالیا از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟ در ادامه اسامی این شهرها را ذکر کرده‌ایم:
بریزبن
آدلاید
پرت
داروین
ملبورن
کانبرا
هوبارت
کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در کشور استرالیا دارند، برای زندگی می‌توانند یکی از این شهرها را انتخاب کنند. دقت داشته باشید زندگی در یک شهر مهم مانند پایتخت استرالیا امکانات بیشتری برای شهروندان دارد. از طرفی اشکالی که می‌توان از زندگی در این کشورها گرفت، این است هزینه‌ها نسبت به سایرهای کوچک بیشتر است.

به عنوان مثال اگر در پایتخت می‌خواهید یک خانه اجاره یا خریداری کنید، قطعا هزینه بیشتری بابت آن پرداخت خواهید کرد. البته مزیت‌های زندگی در چنین شهرهایی را نباید نادیده گرفت. در ادامه برای آَشنایی شما عزیزان به مزیت‌ها و معایب زندگی در کشور استرالیا می‌پردازیم.
بریزبن
بریزبن
آدلاید
آدلاید
پرت
پرت
داروین
داروین
ملبورن
ملبورن
کانبرا
کانبرا
مزایای زندگی در استرالیا

مزایای زندگی در استرالیا

درباره کشور استرالیا و مزایای زندگی در آن باید گفت که اگر شما در این کشور اقامت داشته باشید، می‌توانید از بهترین و بالاترین امکانات رفاهی و زندگی برخوردار باشید. این نکته هم مدنظرتان باشید که کشور استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته دنیا با اقتصادی پویا است. به طوری‌که همیشه با کشورهای اول دنیا مثل آمریکا یاکانادا و آلمان مقایسه می‌شود.

سیستم آموزشی که در استرالیا برای دانش‌آموزان و دانشجویان به کار گرفته می‌شود، شامل تمامی استانداردهای روز دنیا است و دقیقا مفاهیم درسی، مشابه با سیستم آموزشی کشورهای پیشرفته دیگر مثل آمریکا است. واحد پولی ملی کشور استرالیا، دلار است و از نظر میزان ارزش، یکی از باارزش‌ترین پول‌‎های دنیا است. لازم به ذکر است که یکی از مزیت‌های بسیار خوبی که در کشور استرالیا وجود دارد، این است که خدمات درمانی برای شهروندان با بالاترین کیفیت ارائه می‌شود.

دقت داشته باشید که سیستم درمانی استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های درمانی جهان است. همچنین شما می‌توانید از بیمه‌های دولتی یا خصوصی بهره‌مند شوید. درباره کشور استرالیا خوب است این را هم بدانید که مهاجرین می‌توانند کارت اقامت دائم این کشور را هم دریافت کنند و این یک مزیت بسیار خوب به شمار می‌رود که شاید در بعضی از کشورهای دیگر نتوانید آن را داشته باشید.

ناگفته نماند که وقتی کسی کارت اقامت دائم استرالیا را داشته باشد، از تمامی حقوق شهروندی بهره‌مند خواهد شد. ممکن است که شما هم با شنیدن این خبر که بعد از ۴ سال زندگی در استرالیا می‌توانید این کارت را بگیرید، حسابی خوشحال شده باشید.

میزان درآمد در کشور استرالیا

یکی از مزیت‌های بسیاری خوبی که می‌توان درباره استرالیا نام برد، این است که مردم در این کشور از حقوق یا درآمد بالایی برخوردار هستند. در نتیجه قدرت خرید بالایی هم دارند. آن‌قدر که می‌توانند همیشه بخشی از درآمد خود را پس انداز کنند و برای خود برنامه‌های تفریحی داشته باشند. لازم به ذکر است که برای هر ساعت کار کردن در کشور استرالیا، میانگین 35 دلار دستمزد پرداخت می‌شود. میزان حقوق بالا، به نوع شغل هم بستگی دارد. به عنوان مهندسان و پزشکان بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند. که ما در مقاله ی پردرآمد ترین مشاغل استرالیا لیستی از مشاغل پردرآمد استرالیا را معرفی کرده ایم.
درآمد زایی در استرالیا
معایب زندگی در استرالیا

معایب زندگی در استرالیا

درباره کشور استرالیا و معایب زندگی در این کشور باید گفت که نمی‌توان ایراد خیلی زیادی گرفت؛ مگر این‌که شما شخصی باشید که دوست ندارید در کشوری دور از سایر کشورهای دنیا زندگی کنید که مسافت زیادی با بقیه مکان‌ها داشته باشد. دقت داشته باشید که حدود ۸۰ درصد جمعیت استرالیا در فاصله حدود ۱۰۰ کیلومتر از اقیانوس در حال زندگی هستند.

همچنین شهروندان، در فاصله زیادی از هم در حال زندگی کردن هستند؛ بنابراین می‌توان این را هم درنظر گرفت شاید بعضی از افراد دوست نداشته باشند که در چنین موقعیتی زندگی کنند. دقت داشته باشید که از نظر کیفیت بین استرالیا و کشورهای اروپایی فرقی وجود ندارد؛ تنها تفاوتی که وجود دارد این است که شما در استرالیا در زمان کمی می‌توانید از یک کشور به کشور دیگر سفر کنید؛ در حالی که استرالیا این‌گونه نیست.

مشکل دیگری که در کشور استرالیا وجود دارد، این است که هزینه خرید ملک در این کشور بسیار زیاد است و شاید هرکسی تمکن مالی کافی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی را نداشته باشد. حتی میزان اجاره‌ها هم در این کشور زیاد است و گاهی به بعضی از افراد فشار می‌آید. یکی دیگر از معایبی که درباره زندگی در کشور استرالیا مطرح می‌شود، این است که هزینه‌های زندگی در این کشور بالا است.

بعضی از مهاجرین برای کاهش این هزینه‌ها، ترجیح می‌دهند در شهرهای ارزان‌تر استرالیا ساکن شوند. دلیل گرانی زندگی در کشور استرالیا، جذاب و پرطرفدار بودن آن است. ناگفته نماند که افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور از روش‌های مختلف مثل تحصیل، کار و غیره در حال رقابت و تلاش هستند.

جمع بندی

این مطلب را برای کسانی تهیه کردیم که دوست دارند درباره کشور استرالیا بیشتر بدانند. به همین دلیل سعی کردیم از شهرهای مهم، شرایط اقتصادی، میزان درآمد، آب‌وهوا و سایر نکاتی که می‌توانند اطلاعات خوبی به شما منتقل کنند، بگوییم.

لازم به ذکر این نکته است که کشور استرالیا مزیت‌های بسیار زیادی برای زندگی دارد که آن را در همین مطلب گفتیم و به همین دلیل است که همیشه متقاضیان زیادی از جمله ایرانیان برای مهاجرت به این کشور درخواست می‌دهند. چون با داشتن اقامت این کشور، از حقوق زیادی برخوردار خواهند شد.

سوالات متداول

ASK QUESTION

در این بخش برایتان پرتکرار ترین سوالات مهاجرتی که کلاینت ها از شرکت مهاجرتی ما پرسیده اند را آماده کرده ایم.

آب و هوای کشور استرالیا

به طور کلی کشور استرالیا دارای آب و هوای بسیار مطبوع و خوشایندی است که میتواند رضایت مهاجران را برآورده کند.

جمعیت کشور استرالیا

در حال حاضر بیش از 26 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند.

مهم‌ترین شهرهای کشور استرالیا

بریزبن

آدلاید

پرت

داروین

ملبورن

کانبرا

هوبارت

مزایای زندگی در استرالیا

زندگی در کشوری پیشرفته با اقتصادی پویا

خدمات درمانی با بالاترین کیفیت

سیستم آموزشی مطابق با استانداردهای روز دنیا

دریافت کارت اقامت دائم استرالیا بعد از ۴ سال زندگی

معایب زندگی در استرالیا

فاصله زیاد زندگی شهروندان از هم

بالا بودن هزینه خرید ملک

کارشناس هرمس

مشاوره تخصصی رایگان

موسسه هرمس اپلای به عنوان موسسه همکار با موسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم همکاری می کند.

چطور می تونم کمکتون کنم؟