نکات ضروری و حیاتی در خصوص ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

کشور استرالیا را می‌توان یکی از کشورهای جذاب و متفاوت برای مهاجرت در نظر گرفت. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور می‌توان به وجود برنامه‌های مهاجرتی متنوع و منحصربه‌فرد آن اشاره کرد که به متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا بسته به شرایط خود، یکی از روش‌های مهاجرتی را انتخاب کنند. از جمله روش‌های محبوب مهاجرت به کشور استرالیا، ویزای 190 این کشور است. ویزای 190 استرالیا به متقاضیانی که در یک حوزه کاری مهارت دارند و می توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند، اجازه می‌دهد تا اقامت دائم این کشور را تحت شرایطی دریافت کنند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ویزای 190 استرالیا یا ویزای نامزدی مهارت

ویزای 190 کشور استرالیا که با نام Skilled Nomined شناخته می‌شود، یک ویزای اقامت دائم برای افرادی است که در یک حوزه کاری مشخص دارای مهارت مناسبی هستند. این ویزا علاوه بر اینکه امکان اقامت دائم استرالیا را به افراد می‌دهد، به آن‌ها این اجازه را داده تا خانواده خود، مانند همسر و فرزندان خودشان را نیز به کشور استرالیا بیاورند. نکته مهمی که در ویزای 190 وجود دارد این نکته است که افراد باید در ابتدا بتوانند حمایت یکی از ایالت‌های کشور استرالیا را جلب کنند.
به بیان دیگر، طبق ویزای 190 استرالیا، برخلاف ویزی 189، تنها افرادی اجازه دریافت اقامت دائم را دارند که در ابتدا از سوی یک ایالت بتوانند دعوت‌نامه دریافت کنند. برای کسب چنین دعوت‌نامه‌ای نیز نیاز است تا فرد تمام شرایط شغلی و کاری خود را که برای ایالت موردنظر دارای اهمیت است را به همراه سایر مدارک موردنیاز، ارسال کند.
بعدازاین که توانست تا توجه مقامات و مسئولین یک ایالت را جلب کند و دعوت‌نامه ایالتی خود را دریافت کند، می‌تواند برای کسب ویزای 190 استرالیا اقدامات لازم را صورت دهد. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هر ایالت برنامه نامزدی خودش را به‌صورت مستقل برگزار کرده و این برنامه در همه ایالت‌های کشور استرالیا به یک صورت نخواهد بود.

ویزای 190 کشور استرالیا به کارگران ماهر اعطا می‌شود

شرایط دریافت ویزای 190 استرالیا

مانند تمام برنامه‌های مهاجرتی کشورهای دیگر، برنامه‌های مهاجرتی استرالیا نیز دارای شرایط خاص و به‌خصوص خودشان هستند که تنها کسانی می‌توانند قدم در این راه بگذراند که تمام شرایط آن‌ها را برآورده کنند. ویزای 190 کشور استرالیا نیز دارای معیارهای اصلی و قانونی بوده که برای کسب آن باید همه آن‌ها را رعایت کرد. این شرایط عبارت‌اند از:
• شغل فرد متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز ایالت‌های استرالیا باشد.
• فرد باید حداقل الزامات زبان انگلیسی برای ورود به کشور استرالیا را داشته باشد.
• فرد متقاضی باید توسط یک سازمان دولتی، ایالتی و یا منطقه‌ای نامزد شود.
• فرد متقاضی باید برای درخواست دریافت ویزای 190 از وزارت‌خانه، دعوت‌نامه‌ای را از سوی یک ایالت دریافت کند.
• فرد متقاضی باید حداقل 65 امتیاز را از آزمون امتیازات مهارتی کسب کند.
ما در ادامه به‌صورت کامل در خصوص هرکدام از این شرایط، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جهت اخذ ویزای 190 کشور استرالیا باید شرایط آن را رعایت کرد

لیست مشاغل موردنیاز ایالت‌های استرالیا

همان‌طور که مشاهده کردید، یکی از مهم‌ترین شرایط کسب ویزای 190 استرالیا، داشتن مهارت کافی در یکی از مشاغل موردنیاز ایالت‌های استرالیا است. کشور استرالیا هرساله لیستی از مشاغل بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت موردنیاز در کشور خودش را در وب‌سایت‌های رسمی این کشور ارائه می‌کند و به افرادی که مهارت مناسبی را در این مشاغل دارند، فرصت می‌دهد تا برای مهاجرت به این کشور، اقدام کنند.
تمامی مشاغل موردنیاز ایالت‌های استرالیا در سایت اداره آمار استرالیا (ABS) به همراه وظایف آن‌ها قرار داده شده است. همچنین به هر موقعیت شغلی یک کد شش رقمی اختصاص‌داده‌شده است تا ساده‌تر بتوان آن را پیدا کرد.

داشتن مهارت زبان انگلیسی

برای افرادی که خواهان دریافت ویزای 190 استرالیا هستند، داشتن مهارت زبان انگلیسی یکی از ضروریات است. نمره زبان افراد متقاضی باید آیلتس حداقل 6، نمره زبان OET حداقل B، نمره زبان PTE حداقل 50 و نمره زبان تافل با حداقل 18 برای صحبت‌کردن، 13 برای خواندن، 21 برای نوشتن و 12 برای شنیدن باشد. البته باید توجه کرد این نمرات حداقل نمرات موردنیاز بوده که همه متقاضیان باید رعایت کنند.

نامزدی از یک ایالت دولتی یا منطقه‌ای

تفاوت اصلی ویزای 190 استرالیا با ویزای 189 این کشور در همین نقطه شکل می‌گیرد؛ زیرا در ویزای 190 در ابتدا یک ایالت منطقه‌ای یا دولتی باید درخواست شما را برای ورود قبول کرده و یک دعوت‌نامه از سوی دولت فدرال برای شما صادر کند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که همه مشاغل برای ایالت‌ها در تمامی طول سال باز نیستند و ایالت‌ها شرایط متفاوتی را برای اعطا دعوت‌نامه مدنظر دارند.

داشتن سن زیر 45 سال

همانند سایر ویزاهای مهارت، ویزای 190 کشور استرالیا تنها برای متقاضیانی که سن آن‌ها زیر 45 سال، قبل از زمانی که دعوت‌نامه درخواست اشاره شده را دریافت کرده‌اند، باشد، صادر خواهد شد. البته باید اشاره کرد که در زمان درخواست، می‌توان یکی از اعضا خانواده را که سن او زیر 45 سال است به‌عنوان متقاضی اصلی اعلام کرد تا جهت دریافت ویزای 190 اقدام کند.

دریافت حداقل 65 امتیاز از سیستم استرالیا برای اخذ ویزای 190 ضروری است

دریافت حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیازگیری

یکی دیگر از شرایط مهم دریافت ویزای 190 استرالیا، جمع‌آوری حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیازگیری این کشور است. در این سیستم فاکتورهایی مانند سن، توانایی زبان انگلیسی و موارد دیگر وجود داشته که هرکدام امتیازی را به متقاضیان اعطا می‌کند. تنها باید به یاد داشت که با درخواست برای دریافت این نوع از ویزا، 5 امتیاز اضافی برای داشتن نامزدی یک ایالت دریافت خواهید کرد. این سیستم امتیازبندی به شکل زیر خواهد بود.

فاکتور مربوطه

دسته‌بندی

امتیاز

سن

18 تا 25 سال

25 امتیاز

25 تا 32 سال

30 امتیاز

33 تا 40 سال

25 امتیاز

40 تا 45 سال

15 امتیاز

تسلط به زبان انگلیسی

آیلتس 6 یا PTE 50

0 امتیاز

آیلتس 7 یا PTE 65

10 امتیاز

آیلتس 8 یا PTE  79

20 امتیاز

تجربه کاری در خارج از استرالیا

دارای 3 سال سابقه کار

0 امتیاز

دارای 3 تا 5 سال سابقه کار

5 امتیاز

دارای 5 تا 8 سال سابقه کار

10 امتیاز

دارای 8 سال یا بیشتر سابقه کار

15 امتیاز

سابقه کاری در استرالیا

یک سال سابقه کار

0 امتیاز

3 سال سابقه کار

5 امتیاز

3 تا 5 سال سابقه کار

10 امتیاز

5 تا 8 سال سابقه کار

15 امتیاز

بیش از 8 سال

20 امتیاز

سطح تحصیلات

دکتری

20 امتیاز

کارشناسی یا لیسانس

15 امتیاز

کارشناسی ارشد

10 امتیاز

داشتن شرایط تحصیل در استرالیا (دریافت یک مدرک، دیپلم و یا گواهی تجاری از یک مؤسسه استرالیایی)

5 امتیاز

گذراندن یک سال حرفه‌ای در استرالیا

5 امتیاز

وضعیت تأهل

شریک زندگی شما کمتر از 45 سال سن دارد،

10 امتیاز

شریک زندگی شما سطح زبان انگلیسی مناسبی دارد

5 امتیاز

شما مجرد هستید یا شریک زندگی شما شهروند استرالیا است

10 امتیاز

آشنایی با فرایند دریافت ویزای 190 کشور استرالیا ضروری است

فرایند درخواست ویزای 190 استرالیا

حال که به‌صورت اجمالی با چنین ویزایی و شرایط اصلی و قانونی آن آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا شما را با مراحل درخواست آن آشنا کنیم. فرایند درخواست این ویزا دارای 5 مرحله متفاوت است که طی‌کردن آن‌ها الزامی بوده و رفتن به مرحله بعدی تنها منوط به طی‌کردن مرحله قبلی است. این 5 مرحله عبارت‌اند از:

فرایند درخواست ویزای 190 استرالیا

• ارزیابی شغل
• ارسال درخواست علاقه‌مندی یا EOI
• درخواست دولتی
• دریافت دعوت‌نامه برای درخواست یا ITA
• صدور ویزا


حال اجازه دهید تا این مراحل را به‌صورت کامل به شما معرفی کنیم.

ارزیابی شغل

اولین مرحله دریافت ویزای 190 استرالیا، ارزیابی شغل است. شغل شما باید به‌صورت کاملاً رسمی از سوی یک نهاد مجاز در استرالیا تأیید شود. برای تأیید نیز شما باید مدارک و مستندات محکمی را به این کشور ارائه کنید. ارزیابی شغل توسط نهادهایی صنفی، انجمن‌ها و یا مؤسسه‌های معتبر صورت خواهد گرفت و این مراکز با مطالعه مستندات شما، می‌توانند موقعیت شغلی شما را تأیید کنند.
مدارکی که برای تأیید ارزیابی شغلی نیاز است می‌توانند مدارک زیر باشند.

مدارکی که برای تأیید ارزیابی شغلی نیاز است

• مدارک تحصیلی
• اثبات سابقه کار
• گزارش‌ها
• تست‌ها و امتحانات
• صورت‌حساب‌های مالی
• و …
باید توجه داشت که هر مرجع برای ارزیابی هزینه‌ای از شما دریافت خواهد کرد و حدود 3 ماه یا بیشتر طول می‌کشد نا نتیجه خودش را به شما اعلام کند.

ارسال درخواست علاقه‌مندی یا EOI

در این مرحله شما یک درخواست علاقه‌مندی به وزارت امور داخلی استرالیا ارسال کنید که در آن اعلام می‌کنید که علاقه‌مند دریافت ویزای 190 استرالیا هستید. شما باید تمام اسنادی که اثبات می‌کند، می‌توانید حداقل 65 امتیاز از سیستم امتیازگیری این کشور کسب کنید را جمع‌آوری کرده و مشخص کنید که می‌خواهید درخواست خودتان را به کدام ایالت ارسال کنید.

اخذ حمایت از یک ایالت استرالیایی برای دریافت ویزای 190 ضروری است

دریافت دعوت‌نامه برای درخواست یا ITA

در این مرحله از اخذ ویزای 190 استرالیا، شما باید از سوی وزارت امور داخلی استرالیا، یک دعوت‌نامه دریافت کنید. زمانی که این دعوت‌نامه را کسب می‌کنید دیگر 90 درصد از روند مهاجرت شما طی شده است و به شما عنوان می‌شود که می‌توانید جای خود را در بین افراد ماهر در استرالیا پیدا کنید و متقاضیان در این مرحله باید اقدامات زیر را انجام دهند.
• هزینه‌های ویزای خود را پرداخت کنند.
• اسنادی که ادعاهای آن‌ها را اثبات می‌کند، ارسال کنند.
• ارسال گواهی عدم سو پیشینه
• بررسی‌های پزشکی برای هر فرد
• ارسال هر مدرک دیگری که توسط DHA اعلام شود.
بعد از ارسال کلیه مدارک، درخواست شما در صف فرایند قرار گرفته و بعد از بررسی‌های نهایی، با شما تماس گرفته خواهد شد.

صدور ویزا

در نهایت نیز نامه‌ای به فرد متقاضی ارسال می‌شود که در آن تمامی جزئیات در خصوص هزینه‌ها، مدت اعتبار، شرایط و … ویزای 190 استرالیا ذکر شده است. بعد از صدور ویزا یک فرصت مشخص برای شما تعریف می‌شود تا وارد خاک استرالیا شده و بعد ویزای خودتان را فعال کنید. اعتبار اولیه این ویزا 5 ساله بوده و به شما اجازه می‌دهد تا در هر زمان که خواستید، این کشور را ترک کنید.

نتیجه‌گیری

یکی از ویزاهایی که به شما اجازه اقامت دائم در کشور استرالیا را صادر می‌کند، ویزای 190 این کشور است. طبق این ویزا تمامی افرادی که مهارت کافی در زمینه‌های شغلی موردنیاز ایالت‌های استرالیا را دارند و از سوی ایالت دعوت‌نامه دریافت می‌کنند، می‌توانند اقامت دائم این کشور را به دست آوردند. البته اخذ ویزای 190 استرالیا دارای شرایط به‌خصوصی بوده که باید قبل از هرگونه اقدام به‌صورت کامل با آن‌ها آشنایی پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی : ویزای مهارتی استرالیا

سوالات متداول

ویزای 190 کشور استرالیا که با نام Skilled Nomined شناخته می‌شود، یک ویزای اقامت دائم برای افرادی است که در یک حوزه کاری مشخص دارای مهارت مناسبی هستند.

برای افرادی که خواهان دریافت ویزای 190 استرالیا هستند، داشتن مهارت زبان انگلیسی یکی از ضروریات است. نمره زبان افراد متقاضی باید آیلتس حداقل 6، نمره زبان OET حداقل B، نمره زبان PTE حداقل 50 و نمره زبان تافل با حداقل 18 برای صحبت‌کردن، 13 برای خواندن، 21 برای نوشتن و 12 برای شنیدن باشد. البته باید توجه کرد این نمرات حداقل نمرات موردنیاز بوده که همه متقاضیان باید رعایت کنند.

ویزای 190 کشور استرالیا تنها برای متقاضیانی که سن آن‌ها زیر 45 سال، قبل از زمانی که دعوت‌نامه درخواست اشاره شده را دریافت کرده‌اند، باشد، صادر خواهد شد.

• ارزیابی شغل
• ارسال درخواست علاقه‌مندی یا EOI
• درخواست دولتی
• دریافت دعوت‌نامه برای درخواست یا ITA
• صدور ویزا

اعتبار اولیه این ویزا 5 ساله بوده و به شما اجازه می‌دهد تا در هر زمان که خواستید، این کشور را ترک کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر .
      منظورتون هزینه دولتی صدور ویزا هست یا حق الزحمه موسسه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن