راهنمای کامل نحوه دریافت و شرایط ویزای رجینال استرالیا در سال 2022

ویزای رجینال استرالیا

زمانی که بحث بر سر مهاجرت کاری به میان می‌آید، کشور استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت خواهد بود. این کشور در کنار سیستم اقتصادی قدرتمند خود، نیاز بسیار زیادی به افراد ماهر و متخصص در زمینه‌های مختلف کاری دارد و ویزاهای بسیار مناسبی را در اختیار متقاضیان در سراسر دنیا قرار می‌دهد. یکی از این ویزاها، ویزای رجینال استرالیا است که به افراد ماهر و متخصص این اجازه را می‌دهد تا کار در استرالیا و ایالات مختلف آن را آغاز کنند. در ادامه به‌صورت کامل در خصوص شرایط و نحوه دریافت این ویزا بیشتر صحبت می‌کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با ویزای رجینال استرالیا یا ویزای کار منطقه‌ای

دولت استرالیا در سال‌های گذشته ویزاهای جدید رجینال و منطقه‌ای را معرفی کرده که می‌تواند فرصت را برای ورود بیش از 20000 نفر کارگر ماهر به این کشور فراهم کند. این افراد می‌توانند با دریافت چنین ویزاهایی به کشور استرالیا مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند. یکی از مزایای مهم چنین ویزاهایی این است که بعد از دریافت ویزا رجینال موقت، امکان تبدیل آن به ویزای اقامت دائم برای متقاضیان واجد شرایط وجود دارد.

ویزای رجینال استرالیا یک ویزای موقت زیر کلاس 491 بوده که به متقاضیان و افراد دارای تخصص و مهارت کافی داده خواهد شد. البته به کمک این ویزا می‌توان در مناطق مشخصی از کشور استرالیا مشغول به کار و زندگی شد. این ویزا یک ویزای 5 ساله بوده که بعد از 3 سال، امکان تبدیل آن به یک ویزای اقامت دائم وجود دارد. البته برای دریافت ویزای رجینال کشور استرالیا یک سری شرایط و قوانینی وجود دارد که باید پیش از هرگونه اقدام، با آن‌ها آشنا شوید.

ویزای رجینال امکان کار، زندگی و تحصیل در استرالیا را فراهم می‌کند

مزایای دریافت ویزای رجینال استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته جهان بوده که امکان کار و زندگی را در اختیار افرادی که ویزای این کشور را دارند، قرار می‌دهد. در کنار این مورد، وجود یک سیستم اقتصادی قدرتمند، نظام آموزشی پیشرفته، امکان زندگی در بالاترین سطح کیفیت، شهرهای زیبا و دیدنی و … تنها بخشی از مزایای مهاجرت کاری به استرالیا است. اما دریافت ویزای رجینال استرالیا مزایای دیگری دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایای دریافت ویزای رجینال استرالیا

• متقاضیان می‌توانند با دریافت چنین ویزایی به مدت 5 سال در کشور استرالیا زندگی کنند.
• امکان زندگی، کار و تحصیل در یک منطقه از پیش تعیین شده در کشور استرالیا با شرایط ویزا برای افراد متقاضی وجود دارد.
• به کمک این ویزا می‌توان بدون مشکل به استرالیا رفت‌وآمد کرد.
• امکان درخواست برای دریافت ویزای اقامت دائم، درصورتی‌که فرد متقاضی واجد شرایط باشد، وجود دارد. ویزا مهارتی رجینال با زیر کلاس 191 از 16 نوامبر 2022 به رسمیت شناخته شد.
• متقاضیان می‌توانند در هر موقعیت شغلی و برای هر کارفرمایی مطابق با شرایط کار و اقامت ویزا، کار کنند.

دریافت موقعیت‌های شغلی در مناطق از پیش تعیین شده استرالیا به کمک ویزای رجینال

معرفی مناطق از پیش تعیین شده استرالیا برای دریافت ویزای رجینال استرالیا

یکی از عمده سؤالات متقاضیان دریافت ویزای رجینال کشور استرالیا این است که با دریافت چنین ویزایی در کدام یک از مناطق استرالیا می‌توانند مشغول به کار شوند؟ در پاسخ باید اشاره کرد که شما در ابتدا باید بدانید که کدام یک از مناطق استرالیا به مهارت و دانش کاری شما نیاز دارند و سپس درخواست خودتان را برای همان منطقه ارسال کنید.

طبق قوانین دولت استرالیا، منظور از مناطق از پیش تعیین شده برای ویزاهای مهاجرت افراد ماهر، شامل تمامی مناطق استرالیا به جز شهرهای پیشرفته و بزرگ آن مانند سیدنی، ملبورن و بریزین است. از بهترین مناطق برای کار و زندگی به کمک ویزای رجینال استرالیا می‌توان به گولدن کوست، پرث، ولونگونگ و سنترال کوست اشاره کرد.

دریافت ویزای رجینال استرالیا دارای شرایط خاصی است

شرایط دریافت ویزای 491 یا ویزای رجینال استرالیا

همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره شد، ویزای 491 استرالیا یک ویزای منطقه‌ای و مخصوص مناطق کم‌جمعیت‌تر استرالیا است. برای دریافت این ویزا نیاز است تا معیارهایی که از سوی دولت این کشور معرفی شده است را دارا باشید تا بتوانید چنین ویزایی را دریافت کنید. از مهم‌ترین شرایط و معیارهای لازم برای دریافت ویزای رجینال استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.


• فرد متقاضی برای درخواست باید از سوی یک آژانس دولتی، ایالتی و یا منطقه‌ای دعوت و یا حمایت شود. این حمایت می‌تواند از سوی یکی از بستگان دارای شرایط لازم نیز صورت بگیرد.
• موقعیت شغلی موردنظر باید در لیست مشاغل ماهر مربوطه که از سوی دولت استرالیا عنوان می‌شود، وجود داشته باشد.
• فرد متقاضی باید اثبات کند که مهارت‌های لازم برای کسب موقعیت شغلی موردنظر را دارا است.
• متقاضیان باید حداقل 65 امتیاز از جدول امتیازبندی استرالیا دریافت کنند.
• قبل از درخواست برای اخذ ویزا 491 استرالیا، باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد.
• فرد متقاضی باید دارای مهارت‌های لازم زبان انگلیسی باشد.
• متقاضیان باید از لحاظ سلامت روانی و روحی در وضعیت مطلوبی باشند.
• فرد متقاضی نباید هیچ‌گونه سو سابقه و سو پیشینه‌ای داشته باشد.
• به‌هیچ‌عنوان نباید پیش از ارسال درخواست به دولت استرالیا بدهکار باشید.
• قبل از این هیچ‌گونه سابقه لغو ویزا یا درخواست قبلی رد شده‌ای نداشته باشید.

برای اخذ ویزای رجینال، باید روند آن را به‌صورت کامل طی کرد

روند درخواست ویزای رجینال استرالیا

در ابتدای امر باید یک SkillSelect برای ابراز علاقه خود (EOI) ارسال کرده تا نشان دهید برای دریافت چنین ویزایی علاقه دارید. باید بدانید که EOI یک درخواست ویزا نبوده و هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شما با ارسال علاقه‌مندی در یک SkillSelect وجود ندارد. SkillSelect در واقع امتیاز شما را بر اساس ادعاهایی که در EOI یا فرم علاقه‌مندی خود مطرح می‌کنید، محاسبه خواهد کرد. شما باید حداقل 65 امتیاز را برای امکان درخواست ویزای رجینال کشور استرالیا دریافت کنید.

درصورتی‌که اعلام کنید، علاقه‌مند به نامزد شدن هستید، سازمان‌های دولتی، ایالاتی و منطقه‌ای استرالیا می‌توانند به EOI شما دسترسی داشته و آن‌ها را مشاهده کنند. درصورتی‌که این سازمان‌ها شما را به‌عنوان یک نامزد، مورد قبول واقع کنند، برای شما دعوت‌نامه برای درخواست ویزای رجینال این کشور ارسال خواهد شد. پس از اینکه EOI خود را در SkillSelect تکمیل کردید، تمامی اطلاعات شما به مدت 2 سال اعتبار خواهند داشت.

شما این شانس را دارید تا به EOI خود دسترسی داشته و اطلاعات خود را در هر بازه زمانی که خواستید، به‌روز کنید. اگر برای درخواست ویزا از شما دعوت شد، دعوت‌نامه‌ای از طریق SkillSelect به شما ارسال خواهد شد. حال زمان آن رسیده است تا تمامی مدارک لازم مانند مدارک هویتی، ارزیابی مهارت، مدرک زبان انگلیسی، حامی مالی و … که در EOI خود اعلام کردید را ارائه کنید تا نشان دهید تمامی معیارهای لازم برای اخذ ویزای رجینال استرالیا را دارید.

حال به شما یک فرصت 60 روزه داده خواهد شد تا قبل از منقضی شدن دعوت‌نامه، درخواست ویزای خودتان را به‌صورت آنلاین ارائه کنید. زمانی که درخواست شما توسط مقامات دولتی دریافت شد، به شما اطلاع خواهند داد.

زمان صدور ویزای رجینال استرالیا اصلاً مشخص نیست

زمان رسیدگی به ویزای رجینال استرالیا

از جمله سؤالات مهمی که باید به آن پاسخ داد این است که چه مدت زمانی طول می‌کشد تا ویزای رجینال یا منطقه‌ای استرالیا صادر شود؟ باید گفت که در حال حاضر هیچ بازه زمانی مشخصی برای صدور چنین ویزایی وجود ندارد. زمان پردازش و رسیدگی به این ویزا می‌تواند بسیار متغیر باشد. برای مثال اگر در مدارک شما کاستی و یا نقصی وجود داشته باشد، مطمئناً رسیدگی به آن زمان بیشتری نیاز دارد. از سوی دیگر سرعت رسیدگی به درخواست‌های ارسال شده نیز می‌تواند بر روی زمان رسیدگی به پرونده شما نیز تأثیرگذار باشد.
از سوی دیگر یک بازه زمانی نیاز است تا بررسی‌های لازم برای تأیید اطلاعات ارسالی از سوی متقاضیان صورت بگیرد. مسئولین و مقامات دولتی همچنین به زمانی نیاز دارند تا اطلاعات جانبی را در خصوص ویژگی‌های سلامتی، شخصیتی و الزامات امنیت ملی به دست بیاورند.

هزینه صدور ویزای رجینال استرالیا

در خصوص هزینه‌های صدور چنین ویزایی باید اشاره داشت هیچ هزینه‌ای برای ارسال فرم ابراز علاقه با SkillSelect وجود ندارد. شما می‌توانید اطلاعات خودتان را بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای ثبت و پس از آن به‌روزرسانی کنید. بااین‌حال زمانی که شما نامزد دریافت ویزای رجینال یا منطقه‌ای استرالیا شدید نیاز است تا هزینه‌هایی را برای صدور ویزا پرداخت کنید.

هزینه صدور ویزای رجینال کشور استرالیا برای نامزد اصلی، 4045 دلار استرالیا خواهد بود. همچنین اگر قصد داشته باشید تا برای اعضا خانواده 18 سال و یا بزرگ‌تر خود نیز ویزا درخواست کنید، باید مبلغ 2025 دلار استرالیا را به هزینه‌های صدور چنین ویزایی اضافه کنید. البته باید اشاره کرد که هزینه صدور ویزا برای اعضا خانواده دارای یک قسط دوم بوده که باید آن هم پرداخت شود.

هزینه قسط دوم برای اعضا خانواده 4890 دلار استرالیا خواهد بود و تنها برای متقاضیان 18 سال به بالایی است که دانش زبان انگلیسی مناسبی ندارند. البته اگر می‌خواهید به‌صورت دقیق با هزینه‌های صدور ویزای رجینال استرالیا آشنا شوید، باید هزینه‌هایی مانند هزینه آزمون زبان انگلیسی، گواهینامه‌های سلامت، گواهی‌های پلیس و آزمون‌های بیومتریک دیگر را هم مدنظر قرار دهید.

جهت صدور ویزای رجینال استرالیا، مدارک خود را جمع‌آوری کنید

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای رجینال استرالیا

زمانی که دعوت‌نامه برای درخواست ویزا رجینال استرالیا شما ارسال شد، می‌توانید جهت دریافت این ویزا، به سفارت استرالیا مراجعه کنید. البته باید در این زمان نیز مدارک مشخصی را جمع‌آوری کرده و به افسر پرونده ارائه کنید. این مدارک به شرح زیر خواهند بود.

• ارائه گذرنامه دارای عکس، مشخصات شخصی، تاریخ صدور و انقضا، کارت ملی
• درصورتی‌که نام خانوادگی خود را تغییر دادید، باید اسنادی را دراین‌خصوص ارائه کنید.
• گواهی عدم سوءپیشینه از سوی پلیس کشورهایی که از 16 سالگی در آن‌ها اقامت داشته‌اید.
• ارائه اسنادی که نشان‌دهنده میزان مهارت شما برای اخذ موقعیت شغلی هستند.
• اسناد مدرک زبان انگلیسی
• مدارک کفالت، تابعیت، اقامت و مدارک مرتبط با آن‌ها
• مدارک هویتی همسر و نتایج ارزیابی مهارت و آزمون زبان انگلیسی
• مدارک هویتی تمامی اعضا خانواده زیر 18 سال به همراه گواهی‌هایی که نشان می‌دهد تحت کفالت شما هستند.
• برای اعضا خانواده بالای 18 سال نیاز به مدرک عدم سوءپیشینه، نتایج آزمون زبان انگلیسی، اثبات رابطه خانوادگی و اثبات اینکه به چه دلایلی به شما وابسته هستند، وجود دارد.

نتیجه‌گیری

دولت استرالیا در سال‌های گذشته از یک نوع جدیدی از ویزای کار خود رونمایی کرد که طبق آن افراد با مهارت‌های بالا می‌توانند برای زندگی، کار و تحصیل به مناطق از پیش تعیین شده استرالیا مهاجرت کنند. این ویزا که تحت عنوان ویزای رجینال استرالیا شناخته می‌شود، تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشند. ویزای رجینال یا منطقه‌ای استرالیا یک ویزا موقت بوده و درصورتی‌ که شرایط لازم را داشته باشید، می‌توان آن را به ویزای اقامت دائم بدل کرد.

مقاله پیشنهادی : ویزای مهارتی استرالیا

سوالات متداول

این ویزا یک ویزای 5 ساله بوده که بعد از 3 سال، امکان تبدیل آن به یک ویزای اقامت دائم وجود دارد.

گولدن کوست، پرث، ولونگونگ و سنترال کوست

قبل از درخواست، باید کمتر از 45 سال سن داشته باشد.

ارسال اطلاعات و درخواست هزینه ای ندارد اما اگر شرایط شما تایید شود، هزینه صدور ویزای رجینال کشور استرالیا برای نامزد اصلی، 4045 دلار استرالیا خواهد بود.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم بطور معمول زمان بررسی EOI و ارسال دعوتنامه چقدر زمان میبره؟
  خیلی ممنونم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اصلا زمان دقیقی نداره ممکنه 10 روز زمان ببره و یا ممکنه چند ماه هم زمان ببره

  1. سلام وقتتون بخیر
   ویزای رجینال استرالیا یک ویزای ۵ ساله بوده که بعد از ۳ سال، امکان تبدیل آن به ویزای اقامت دائم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن