ویزای مهارتی مستقل استرالیا؛ اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای مهارتی مستقل استرالیا؛ اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا

کشور استرالیا با داشتن سواحل آفتابی، شهرهای پرجنب‌ و جوش و فرهنگی گرم و استقبال‌ کننده، یکی از مطلوب‌ ترین مقاصد مهاجرت در جهان است. متخصصان واجد شرایط از سراسر جهان به دلیل کیفیت عالی زندگی و چشم‌ اندازهای اقتصادی پایدار به استرالیا سرازیر می‌شوند. استرالیا که یک کشور انگلیسی‌ زبان است، نه‌ تنها جذب به آن آسان است بلکه به لطف جمعیت قابل‌ توجهی از مهاجران، فرهنگی جهانی نیز دارد. ویزای مهارتی استرالیا یکی از راه‌ های رسیدن به این کشور است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به کشور استرالیا با ویزای مهارتی استرالیا

دریافت ویزای مهارتی استرالیا که با نام ویزای skill select نیز شناخته می‌شود به یکی از مهم‌ترین اهداف مهاجران مختلف تبدیل شده و از انواع ویزای کار استرالیا به شمار می‌رود. این ویزای به خصوص به افرادی که مهارت ویژه‌‌ای دارند، اجازه می‌دهد تا به کار و زندگی در استرالیا بپردازند. ویزای مهارتی که خود به دسته‌ های مختلفی تقسیم‌ بندی می‌شود به طور قطع یکی از برترین ویزاهای موجود به منظور مهاجرت به یک کشور خارجی به شمار می‌رود.

شالوده و تمرکز اصلی این ویزا بر روی مهارت شما قرار دارد. استرالیا کشوری است که همواره به پیشرفت خود می‌بالد. قاعدتا به منظور ادامه این پیشرفت نیاز به نیروی کار ماهر وجود دارد. به دلیل عدم تأمین نیروی کار لازم از داخل، استرالیا اقدام به ارائه ویزاهای مهارتی مختلف کرده است تا بتواند کارمندان و کارگران مجرب را از سراسر جهان به سمت خود جلب کند. حال می‌خواهیم با انواع ویزای مهارتی استرالیا آشنا شویم.

انواع ویزای مهارتی استرالیا

ویزای مهارتی استرالیا انواع مختلفی دارد. شما باید با توجه به شرایط و تخصص خود تشخیص دهید که کدام ویزای مهارتی مناسب شماست. ویزاهای مهارتی استرالیا عبارت‌اند از:

  1. ویزای(موقت) مهارتی منطقه‌ای با حمایت کارفرما (زیر کلاس ۴۹۴)
  2. ویزای مهارتی مستقل (زیر کلاس ۱۸۹)
  3. ویزای کاندید ماهر (زیر کلاس ۱۹۰)
  4. ویزای مهارتی تحصیلات معتبر (زیر کلاس ۴۷۶)
  5. ویزای مهارتی منطقه‌ ای (موقت) (زیر کلاس ۴۸۹)
  6. ویزای مهارتی منطقه‌ ای (زیر کلاس ۸۸۷)
  7. ویزای (موقت) مهارتی منطقه‌ای کار (زیر کلاس ۴۹۱)

در ادامه این بخش به‌ تفصیل به معرفی هریک از ویزاهای مهارتی استرالیا می‌پردازیم:

انواع ویزای مهارتی استرالیا
انواع ویزای مهارتی مستقل

ویزای (موقت) مهارتی منطقه‌ ای با حمایت کارفرما (سابکلاس ۴۹۴)

این ویزا به کارفرمایان منطقه‌ ای این امکان را می‌دهد تا از کارکنان ماهر، در جایی که کارفرمایان نمی‌توانند یک کارگر ماهر مناسب استرالیایی را تأمین کنند، حمایت کنند تا کمبود نیروی کار در منطقه خود را برطرف کنند.

ویزای مهارتی مستقل (سابکلاس ۱۸۹)

این ویزای استرالیا برای کارگران دعوت‌ شده و شهروندان نیوزلند با مهارت‌های موردنیاز برای زندگی و کار دائمی در هر نقطه از استرالیا وجود دارد.

ویزای کاندید ماهر(زیر کلاس ۱۹۰)

این ویزای مهارتی استرالیا اجازه می‌دهد کارکنان ماهر معرفی‌ شده، اقامت دائم استرالیا داشته باشند و در آن‌جا کار کنند.

ویزای مهارتی تحصیلات معتبر (سابکلاس ۴۷۶)

این ویزای مهارتی استرالیا به فارغ‌ التحصیلان مهندسی اخیر اجازه می‌دهد تا ۱۸ ماه در استرالیا زندگی، کار یا تحصیل کنند. شما باید طی دو سال گذشته مدرک تحصیلی خود را از یک موسسه مشخص دریافت کرده باشید و کمتر از ۳۱ سال داشته باشید.

ویزای مهارتی منطقه‌ ای (موقت) (سابکلاس ۴۸۹)

این ویزا برای کارکنان ماهری است که می‌خواهند در منطقه استرالیا زندگی و کار کنند و با استفاده از این ویزا می‌توانید خانواده خود را نیز همراه خود بیاورید. اگر این ویزا به شما تعلق گیرد، امکان دارد بتوانید برای ویزای مهارتی منطقه‌ای (دائمی) (سابکلاس ۸۸۷) درخواست دهید.

ویزای مهارتی منطقه‌ ای (سابکلاس ۸۸۷)

این ویزای مهارتی استرالیا برای افرادی است که با ویزای واجد شرایط قبلی در مناطق مشخص استرالیا زندگی و کارکرده‌اند.

ویزای مهارتی منطقه‌ ای کار (موقت) (سابکلاس ۴۹۱)

این ویزای مهارتی استرالیا به افراد ماهری تعلق می‌گیرد که توسط دولت ایالتی یا سرزمینی معرفی‌شده‌اند تا در استرالیا زندگی و کار کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا شما باید مدارکی را آماده کنید و تحویل دهید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا را شرح می‌دهیم:

پاسپورت

یکی از مدارک مهمی که جهت دریافت ویزای اسکیل وارکر استرالیا باید ارائه دهید، پاسپورت معتبر است. از همه صفحات گذرنامه خود باید کپی ارائه دهید.

مدرک شناسایی

از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا، ارائه مدرک شناسایی معتبر است. مثلا می‌توانید یک کپی از کارت ملی خود را به عنوان مدرک شناسایی معتبر ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسکیل ورکر

گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه جهت دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا ضروری است.

مدرک ارزیابی مهارت

از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسکیل ورک استرالیا، ارائه مدرک ارزیابی مهارت است.

فرم ابراز تمایل

ارائه فرم ابراز تمایل که به آن فرم  EOI نیز گفته می‌شود، برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا ضروری است.

رزومه یا CV

شما باید رزومه یا CV خود را نیز در جهت اخذ ویزای اسکل ورکر استرالیا ارائه دهید. هر چقدر رزومه شما کامل‌تر باشد، برایتان نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت.

علاوه بر ارائه مدارک ذکر شده در قسمت بالا، اگر تا به حال تغییر نام انجام داده‌اید، باید مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهید. ارائه مدرک زبان نیز با توجه به نوع ویزا می‌تواند جزو مدارک ضروری باشد. اگر روند ثبت درخواست برای ویزای استرالیا را به تنهایی طی نمی‌کنید و شخصی در این راه به شما کمک می‌کند، باید فرم‌های کمکی 956 و 956a را نیز ارائه دهید.

علاوه بر ارائه مدارک متقاضی، باید مدارک مربوط به پارتنر یا همسر، افراد تحت تکفل زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال را نیز ارائه دهید. همچنین ارائه مدارک مورد نیاز اسپانسر یا کارفرما نیز ضروری است.

مراحل دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا باید مراحلی را طی کنید که در ادامه به تشریح این مراحل می‌پردازیم:

جمع آوری مدارک

در مرحله اول باید مدارک ذکر شده در قسمت بعدی را جمع آوری کنید. در مرحله جمع آوری مدارک دقت داشته باشید که چیزی از قلم نیفتد.

بررسی لیست مشاغل

در مرحله بعدی باید به بررسی لیست مشاغل بپردازید و از این موضوع مطمئن شوید که مهارت و تخصص شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود دارد.

معادلسازی مدارک تحصیلی

حال نوبت به ارسال مدارک تحصیلی و کاری به سازمان ارزیاب مربوطه می‌رسد. سازمان ارزیاب مدارک تحصیلی و کاری شما را معادل سازی و تایید می‌کند. سپس باید از این سازمان یک ارزیابی مهارت با نتیجه مثبت نیز دریافت کنید.

تکمیل فرم ابزار علاقه

از دیگر مراحلی که باید انجام دهید، تکمیل و ارسال فرم ابراز علاقه در سیستم skillselect است.

نکته: سیستم اسکیل سلکت امتیاز شما را بر اساس فرمی که توسط خودتان تکمیل شده است، تخمین می‌زند. هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

انتظار برای دریافت دعوتنامه

در صورتی که بتوانید ۶۵ امتیاز از سیستم اسکیل سلکت دریافت کنید، استرالیا برای شما دعوتنامه ارسال می‌کند. در این مرحله باید منتظر بمانید تا دعوتنامه به دست شما برسد.

پرداخت هزینه‌های صدور ویزا

بعد از این که دعوتنامه خود را دریافت کردید، یک مهلت ۶۰ روزه برای تکمیل مدارک و پرداخت هزینه‌های صدور ویزا و درخواست ویزا خواهید داشت.

بررسی و صدور ویزا

بعد از این که درخواست شما برای ویزا ثبت شد، در این مرحله نیازی نیست کاری انجام دهید. فقط باید منتظر بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت استرالیا بمانید. بعد از بررسی‌های لازم برای شما ویزا صادر می‌شود.

برای درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا، مهاجران باید برخی از مدارک و شواهد را ارائه کنند. این شواهد معمولاً شامل مواردی همچون اطلاعات شخصی، مدارک هویتی مانند گذرنامه، سوابق تحصیلی و تخصصی، اطلاعات مربوط به تجربه کاری، مدارکی که نشان دهنده مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز برای شغل مورد نظر هستند و همچنین گاهی اوقات اطلاعات مالی مورد نیاز می‌باشند. همچنین، ویزای مهارتی مستقل استرالیا را دریافت کنید، باید ممکن است مدرکی مبنی بر پشتیبانی یا حمایت مالی از سوی یک شرکت یا ارگان درخواست کننده و یا همچنین مدرکی از توافق‌نامه‌های کاری باشد. همچنین، این مدارک و شواهد ممکن است بسته به نوع ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل وضعیت شخصی متقاضی، متغیر باشند.

مهاجرت مهارتی استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای بسیار پرطرفدار برای مهاجران ماهر به‌ شمار می‌رود. برنامه مهاجرت با مهارت عمومی (skill select) برای افرادی است که مایل به درخواست ویزای مهارتی استرالیا به‌ هستند. در این برنامه متقاضیان ماهر با استفاده از مدارک، تجربه کاری و توانایی زبان برای تأمین شرایط مهاجرت به استرالیا می‌ توانند ویزای دائمی استرالیا را به دست آورند. این سیستم مشابه تابلوی شغلی آنلاین است و کارفرمایان را با کارکنان بالقوه منطبق می‌کند.

مهاجرت مهارتی استرالیا
ویزای مهارتی استرالیا که با نام ویزای skill select نیز شناخته می‌شود
شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

افراد میتوانند از طریق روش های مختلفی از کار و سرمایه گذاری گرفته تا تحصیل و ازدواج به کشور استرالیا مهاجرت کنند.

اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا با هرمس اپلای

برای افرادی که مایل به مهاجرت هستند، استرالیا یکی از بهترین گزینه‌های ویزای اسکیل ورکر استرالیا ازنظر شرایط و کیفیت زندگی در آن کشور و هم ازنظر شرایط پذیرش مهاجر است. یکی از برنامه‌های مهاجرتی معروف استرالیا، برنامه مهاجرت با ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقلاست که استرالیا از طریق آن نیروهای ماهر موردنیاز خود را جذب می‌کند . ویزای مهارتی استرالیا به همین منظور اعطا می‌شود که انواع مختلفی دارد و با بررسی آن‌ها می‌توانید گزینه متناسب خود را پیدا کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
انواع ویزای مهارتی استرالیا چیست؟
• ویزای(موقت) مهارتی منطقه‌ای با حمایت کارفرما • ویزای مهارتی مستقل • ویزای کاندید ماهر • ویزای مهارتی تحصیلات معتبر • ویزای مهارتی منطقه‌‌ای • ویزای مهارتی منطقه‌ای • ویزای (موقت) مهارتی منطقه‌ای کار
زمان صدور ویزای اسکیل ورکر استرالیا چقدر است؟
بین 5 تا 35 ماه.
مدت اعتبار ویزای اسکیل ورکر استرالیا چقدر است؟
حداکثر 5 سال.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
2 سال قبل

ممنون که اینقدر با جزییات و کامل
، ویزای مهارتی استرالیا رو توضیح دادین

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

خواهش میکنم دوست عزیز

کادر هرمس اپلای