لوگو وزارت کار

ویزای تحصیلی استرالیا ( شرایط و مزایای تحصیل در استرالیا 2021 )

بررسی شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

افراد بسیاری به دلیل مزایا و ویژگی‌هایی که کشور استرالیا برای تحصیل دانشجویان دارد به دنبال اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هستند. دلایلی همچون کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی و شهریه‌ی دانشگاه بسیار مقرون به صرفه موجب شده است تا این کشور مقصد مناسبی برای دانشجویان باشد.

استرالیا پس از امریکا و انگلیس رتبه‌ی سوم را از لحاظ تعداد دانشجویان خارجی در میان دیگر کشورهای جهان دارد. تا کنون 5/2 میلیون نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند. استرالیا کشور کم جمعیتی است و تنها 23 میلیون نفر جمعیت دارد ولی با این حال کشور مهاجر پذیری است.

از نظر رتبه‌ی علمی دانشگاه‌ها 7 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار دارند و این نشان دهنده‌ی بالا بودن رتبه‌ی علمی دانشگاه‌های این کشور است. از 30 شهر برتر دنیا برای تحصیل دانشجویان 5 شهر در این کشور وجود دارد. کیفیت بالای زندگی و فرصت‌های شغلی که پس از تحصیل برای دانشجویان وجود دارد موجب شده است دانشجویان بسیاری از سراسر جهان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. در حال حاضر 22000 هزار دانشجو در 1100 دانشگاه و مؤسسات آموزشی مشغول در کشور استرالیا به تحصیل هستند.

اگر شما هم قصد تحصیل در استرالیا را دارید پیشنهاد میکنیم این پادکست را تا انتها گوش کنید 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

استرالیا

مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضیان مزایای بسیاری به همراه دارد. اولین مزیتی که استرالیا را تبدیل بهِ یک کشور پر طرفدار برای دانشجویان کرده است، قرار داشتن بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان در شهرهایی است که هزینه‌های زندگی در آن‌ها بسیار پایین است.

تحصیل در کشور استرالیا

هرچند شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن جزو شهرهایی بسیار گران هستند و هزینه‌های زندگی در آن‌ها با شهرهایی مانند پاریس و لندن برابری می‌کند اما سایر شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی مقرون به صرفه هستند. ویزای تحصیلی استرالیا به دانشجویان اجازه‌ی 20 ساعت کار در هفته را می‌دهد.

بنابراین بسیاری از دانشجویان می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را از طریق این 20 ساعت کار در هفته تأمین کنند. در زمان تعطیلات دانشگاه‌ها به دانشجویان اجازه‌ی کار نامحدود داده می‌شود. یک مزیت دیگر ویزای تحصیلی استرالیا این است که به همسر دانشجو نیز اجازه‌ی کار داده می‌شود.

همسر دانشجو می‌تواند هر هفته 20 ساعت کار کند ولی این مدت زمان کار چه در زمان باز بودن دانشگاه‌ها و چه در زمان تعطیلات تغییری نمی‌کند و همان 20 ساعت در هفته می‌باشد. علاوه بر هزینه‌ی تحصیل پایین و امکان کار کردن در حین تحصیل، داشتن آب و هوای مناسب و زندگی در شرایط دارای امنیت و آرامش دیگر مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هست. در استرالیا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای متقاضیان وجود دارد و همین موجب شده است تا دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند دارای آینده‌ی شغلی بسیار روشنی باشند.

یکی دیگر از مزیت‌های ویزای تحصیلی استرالیا این است که علاوه بر امکان کار کردن برای همسر دانشجو، به وی اجازه‌ی تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های استرالیا را به مدت 3 ماه می‌دهد.

مزایای ویزای تحصیلی استرالیا

انواع ویزای تحصیلی استرالیا​

دانشجویان بین‌المللی گزینه‌های بسیاری جهت تحصیل در استرالیا دارند و سالانه ده‌ها هزار دانش‌آموز و دانشجو به این کشور سفر می‌کنند تا از سطح بالای آموزش ارائه شده در مدارس، دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و مؤسسات آموزش خصوصی و غیرخصوصی این کشور بهره‌مند شوند.

سابکلاس‌های ویزای تحصیلی استرالیا​

 •   سابکلاس 570 ویزای ELICOS مستقل:
 •  
 • که برای دانشجویان خارجی متقاضی گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی فشرده (ELICOS) در خاک استرالیا در نظر گرفته شده است.
 •  
 • ساب کلاس 571 ویزای تحصیل در مدارس:
 •  
 • مختص دانش‌آموزانی است که برای تحصیل در مدارس ابتدایی و راهنمایی کشور استرالیا، وارد این کشور می‌شوند.
 •  
 • ساب کلاس 572 ویزای آموزش کاربردی (فنی و حرفه‌ای و کارآموزی):
 •  
 • این ویزا به دانشجویانی داده می‌شود که می‌خواهند برای گرفتن یک مدرک فنی و حرفه‌ای مشخص، به کشور استرالیا بروند.
 • ساب کلاس 580 ویزای گاردین دانش‌آموز:
 •  
 • این ویزا برای والدین، مراقب و قیّم دانش‌آموزان زیر 18 سالی که در کشور استرالیا تحصیل می‌کنند، صادر می‌شود. در شرایط خاص، قیم یا والدین دانش‌آموزان بالای 18 سال نیز می‌توانند با استفاده از این ویزا به استرالیا بیایند.
 •  
 • ساب کلاس 575 ویزای تحصیلی بدون مدرک:
 •  
 • دانشجویانی که می‌خواهند یک دورۀ تحصیلی بدون مدرک یا یک دورۀ تمام وقت تحصیلی که مدرک استرالیایی به آن تعلق نمی‌گیرد را بگذرانند، می‌توانند برای این ویزا تقاضا بدهند.
 •  
 
 • ساب کلاس 576 :
 •  
 • ویزای تحصیلی سکتورهای وزارت امور خارجه و تجارت خارجی استرالیا و وزارت دفاع استرالیا . دانشجویانی که از وزارت امور خارجه و تجارت خارجی و وزارت امور دفاعی کشور استرالیا اسپانسرشیپ دریافت می‌کنند، به این ویزا نیاز دارند.
 • ساب کلاس 574 :
 •  
 • ویزای تحصیلات عالی که به متقاضیان تحصیل در دوره‌های پژوهش مدارِ فوق‌لیسانس یا دکترا داده می‌شود.
 •  

ویزای تحصیلی استرالیا و پیش‌نیازهای زبانی

یک پیش‌نیاز مهم برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا در مقاطع عالی، زبان انگلیسی است. دانشجوی متقاضی باید حداقل نمرۀ کلی 5 از IELTS بگیرد (نمرۀ کسب شده برای آزمون‌های بین‌المللی دیگر مانند تافل، باید معادل حداقل نمرۀ تعیین شده برای آزمون IELTS باشد). البته برخی از دانشگاه‌های استرالیا، به‌ویژه دانشگاه‌های برتر آن، پیش‌نیازهای زبانی مخصوص به خود را دارند. در صورتی که نمرۀ IELTS دانشجوی متقاضی کمتر از حد تعیین شده باشد، به ازای هر نیم نمره، 10 هفته به طول دورۀ تحصیلی او اضافه می‌شود (برای شرکت در کلاس‌های پیش‌نیاز). برای ویزای تحصیلی استرالیا، پیش‌نیاز زبانی برای متقاضیان کشورهای انگلیسی زبان، مثل بریتانیا، آمریکا، کانادا و غیره وجود ندارد. برای پذیرش در برخی از دانشگاه‌های استرالیا، پیش‌نیاز زبانی حتی برای دانشجویان غیرانگلیسی زبان وجود ندارد، اما برای گرفتن ویزای تحصیلی، پیش‌نیاز زبانی تعیین شده است.

شرایط تحصیل با داشتن ویزای تحصیلی استرالیا

سن و شهریه

 • برای متقاضیان تحصیل در استرالیا، شرط سنی وجود ندارد، اما برای دانش‌آموزان زیر 18 سال، شرایط و مقرراتی وضع شده که باید رعایت شوند. تحصیل در مدارس دولتی استرالیا رایگان است، اما برای تحصیل در مدارس غیرانتفاعی این کشور، پرداخت شهریه یا گرفتن بورسیۀ‌ دانش‌آموزی الزامی است.

دانشگاه های استرالیا

 • کشور استرالیا، دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی، دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و مدارس آموزش زبان بی‌نظیری را در خود جای داده است. برای تحصیل در این مراکز آموزشی، به دانشجویان متقاضی بین‌المللی، ویزای موقت تحصیلی (کوتاه مدت و بلند مدت) داده می‌شود. با استفاده از ویزای تحصیلیِ استرالیا، متقاضیان می‌توانند در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی (انگلیسی عمومی، آمادگی برای IELTS، امتحان کمبریج و غیره)، دوره‌های فنی و حرفه‌ای (کسب و کار، بازاریابی، توریسم، تربیت بدنی، مهمانداری و غیره) و دوره‌های دانشگاهی (لیسانس، فوق‌لیسانس و PhD) شرکت کنند.
 • طول دورۀ‌ تحصیلات دانشگاهی در کشور استرالیا، بین 6 ماه تا 3 سال یا بیشتر است.

20 دانشگاه برتر استرالیا در سال 2021 و رتبۀ جهانی آنها

دانشگاه

رتبۀ جهانی در سال 2020

دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

29

دانشگاه ملبورن

38

دانشگاه سیدنی

42

دانشگاه نیو‌ساوث‌ولز

43

دانشگاه کوئینزلند

47

دانشگاه موناش

58

دانشگاه وسترن استرالیا

86

دانشگاه آدلاید

106

دانشگاه فنی سیدنی

140

دانشگاه نیوکاسل

207

دانشگاه وولونگونگ

212

دانشگاه فنی کوئینزلند

224

دانشگاه کورتین

230

دانشگاه ماک‌کوآری

237

دانشگاه RMIT

238

دانشگاه دیاکین

271

دانشگاه ساوترن استرالیا

274

دانشگاه تاسمانی

291

دانشگاه جیمز کوک

377

دانشگاه فنی سویین‌بِرن

383

دانشگاه لا تروب

400

دانشگاه فلیندرز

424

دانشگاه باند

442

دانشگاه کانبرا

484

ویزای تحصیلی 

 • ویزاهای تحصیلی استرالیا، تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاهی را پوشش می‌دهند. برای دانشجویانی که قصد گرفتن ویزاهای سابکلاس 500 را دارند، داشتن مدرک زبان IELTS با حداقل نمرۀ کلی 5 لازم است، البته اگر نمرۀ IELTS کمتر از 5.5 باشد و شرایط دیگر رعایت شده باشند، به ازای هر نیم نمره کمتر از 5.5، 10 هفته به طول دورۀ تحصیلی دانشجو اضافه می‌شود (هزینۀ‌کلاس زبان برعهدۀ خود دانشجو است).

کار پس از تحصیل 

دانشجویانی که دوره‌های تحصیلی عالی دو ساله را برمی‌گزینند (فوق‌لیسانس یا فوق‌لیسانس مجدد)، به‌صورت خودکار واحد شرایط گرفتن ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی می‌شوند. یعنی این فارغ‌التحصیلان می‌توانند با گرفتن ویزای موقت کار بعد از فارغ‌التحصیلی (ویزای کاریابی)، به مدت دو سال کامل، به یک شغل تمام وقت در کشور استرالیا مشغول شوند یا به دنبال کار بگردند. در این مدت، این دانشجویان فارغ‌التحصیل شده، علاوه بر کسب تجربۀ کاری در محیط‌های کاری استرالیایی، امکان پیدا کردن اسپانسر برای خود جهت اقامت و کار در استرالیا را به‌دست می‌آورند.

بورسیه‌ی تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا

دانشگاه های استرالیا هر ساله مبلغ زیادی را به عنوان بورسیه به دانشجویان اعطا می‌کنند. وزارت علوم این کشور هر سال مبلغ 200 میلیون دلار را برای بورسیه‌ی تحصیلی دانشجویان در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ی تحصیلی برای رشته‌ها و دانشگاه‌های متنوعی پرداخت می‌شود و به همین دلیل دانشجویان خارجی که وارد این کشور می‌شوند برای دریافت بورسیه تحصیلی تنوع انتخاب زیادی دارند.

ویزای تحصیلی استرالیا

بورسیه‌های تحصیلی در کشور استرالیا به دو دستۀ دولتی و دانشگاهی تقسیم می‌شوند:

بورسیه‌های دولتی استرالیا :

ویزای تحصیلی استرالیا

 • بورسیه‌های Australia Awards: این نوع بورسیه‌های تحصیلی که قبلاً بورسیه‌های Australian Development (ADS) نام داشتند، بورسیه‌های بلندمدتی هستند که از سوی وزارت تجارت و امورخارجۀ کشور استرالیا به افراد واجد شرایط داده می‌شوند. این بورسیه‌ها، معمولاً به دانشجویان متقاضی دوره‌های دکتری و گاهاً فوق‌لیسانس از کشورهای در حال توسعه برای ثبت‌نام در آموزشگاه‌های عالی و دانشگاه‌های فنی کشور استرالیا (TAFE) اعطا می‌شوند. مزایای این بورسیه‌ها عبارت هستند از: پرداخت کل هزینه‌های تحصیلی، بلیت برگشت با هواپیما، هزینۀ مسکن، هزینه‌های زندگی، بیمۀ خدمات درمانی، سلامتی و غیره.

 • بورسیه‌های Destination Awards: دولت استرالیا این بورسیه را هم به دانشجویان استرالیایی و هم غیراسترالیایی اعطا می‌کند تا در آزموشگاه‌های واقع در نواحی کم‌جمعیت استرالیا تحصیل کنند. بالغ بر 100 بورسیۀ 15000 دلاری هر ساله به دانشجویان دکتری و بالاتر که در شهرهایی به‌جز کلان‌شهرها تحصیل می‌کنند، داده می‌شود.

 • بورسیه‌های مخصوص دانشجویان خارجی آموزشگاه‌های عالی پژوهشی (IPRS): این نوع بورسیه که یکی از بورسیه‌های مناسب برای دانشجویان دوره‌های دکتری و گاهاً فوق‌لیسانس ایرانی نیز هست، تمامی هزینه‌های تحصیلی و بیمۀ سلامت و درمان دانشجو در زمان تحصیل در رشته‌های پژوهشی دانشگاه‌های استرالیا را در بر می‌گیرد.

بورسیه های دولتی استرالیا

بورسیه‌های دانشگاهی استرالیا

 • بورسیۀ دانشجویان خارجی پژوهشگر دانشگاه سیدنی: این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی متقاضی شرکت در دروه‌های تحصیلی پژوهش‌محور دانشگاه سیدنی است. این بورسیه، تمامی هزینه‌های تحصیل و مخارج زندگی در شهر سیدنی به مدت سه سال و یک ترم اضافه‌تر در صورتی که دانشجو در مقطع دکتری درس بخواند را شامل می‌شود.

 • بورسیۀ دانشجویان خارجی دانشگاه مک‌کواری: این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی ممتاز مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس و دکتری دانشگاه مک‌کواری است و تا 10000 دلار استرالیا در سال را شامل می‌شود.

 • بورسیه‌های Griffith Remarkable: این بورسیه به دانشجویان نخبۀ خارجی در دانشگاه گریفیت، که برای دوره‌های لیسانس تا فوق‌لیسانس و دکتری این دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند، اعطا می‌شود. این بورسیه، 50% از هزینه‌های تحصیلی هر ترم دانشجو را پوشش می‌دهد.

 • بورسیۀ تحصیلی دانشگاه ملبورن: این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی دانشگاه ملبورن که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های پژوهش‌محور درس می‌خوانند اعطا می‌شود و شامل هزینه‌های تحصیل، زندگی، تغییر مکان و بیمۀ دانشجویی می‌شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اصلی‌ترین بخش اعطای ویزا به یک فرد متقاضی، بررسی شرایط فرد با جدول ریسک مهاجرت به استرالیا است. افرادی که دلایل کافی برای بازگشت پس از تحصیل ارائه ندهند، به دلیل امکان اخذ ویزای اقامت دائم، شرایط آن‌ها با درصد ریسک بالاتری بررسی می‌شود.

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند و سپس نامه‌ی پذیرش خود را همراه با درخواست ویزای تحصیلی استرالیا به سفارت این کشور ارائه کنند. متقاضیان با این وجود که دولت استرالیا به دانشجویان اجازه‌ی کار در حین تحصیل را می‌دهد، باید شرایط تمکن مالی را برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشند.

ارائه کردن مدارکی که تمکن مالی متقاضی و همچنین هزینه‌ی بازگشت او به کشورش را اثبات کند، به سفارت همراه درخواست ویزا الزامی است. هزینه‌ی زندگی در استرالیا برای یکسال معادل 18650 دلار استرالیا است.

 

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا

برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا، حداکثر محدودیت سنی تعیین نشده است. با این همه، ادارۀ امور داخلی کشور استرالیا، سن متقاضی را بررسی خواهد کرد تا ببیند متقاضی واقعاً قصد تحصیل در این کشور را دارد یا خیر. در حالت کلی، توجیه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضیان بالاتر از 40 سال، بسیار دشوار است و نیاز به ارائۀ مدارک بیشتر و مستندتر از سوی متقاضی دارد.

همۀ کسانی که سن شش سال به بالا دارند، می‌توانند ویزای تحصیلی استرالیا را بگیرند؛ به‌شرطی که اگر زیر 18 سال هستند، با قیّم خود به کشور استرالیا بروند و یا در کشور استرالیا، یک فامیل نزدیک و یا یک شخصیت حقوقی معتبر، قیمومیت آنها در طول تحصیل را برعهده بگیرد.

حداقل سن برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا، 16 سال است و متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا که سنی بین 16 تا 18 سال دارند، باید از شرط داشتن قیّم تبعیت کنند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا، کاملاً مشخص نیست و برای متقاضیان مختلف، متفاوت است. برخی اوقات، متقاضی صدور ویزای تحصیلی استرالیا تقریباً بلافاصله پاسخ می‌گیرد اما برای بیشتر افراد، معمولاً چند هفته زمان می‌برد. مدت زمان معمول، 8 هفته است. حداکثر مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا، 3 ماه است. با استفاده از چهارچوب ویزای تحصیلی ساده شده (simplified Student Visa Framework یا SSVF)، پیش‌بینی محدودۀ زمانی صدور ویزای تحصیلی استرالیا ممکن است:

جریان مهاجرتی

75% پردازش

90% پردازش

بخش دفاع یا امور خارجی

20 روز

26 روز

بخش پژوهشات فوق‌لیسانس

39 روز

77 روز

بخش مستقل ELICOS

23 روز

38 روز

بخش آموزش فنی‌وحرفه‌ای

36 روز

52 روز

بخش تحصیلات عالی

17 روز

32 روز

از آنجا که پروسۀ SSVF برای متقاضیان ساده‌سازی شده است، زمان استاندارد برای صدور ویزای تحصیلی بین 4 تا 6 هفته است. البته در نظر داشته باشید که درصورت نیاز به مدارک تحصیلی مستندتر از سوی مامور پردازش و صدور ویزای تحصیلی، به این زمان افزوده خواهد شد.

آموزشگاه‌های تحصیلات عالی در استرالیا، یک تأییدیۀ الکترونیکی ثبت‌نام (eCOE) برای متقاضیان صادر می‌کنند که در رویۀ برنامۀ ویزای تحصیلی (SVF) ضروری است. درخواست متقاضی در مرحلۀ بعد به ادارۀ امور داخلی استرالیا ارسال خواهد شد.

توصیه می‌شود که فرد متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا، دست‌کم 12 هفته قبل از اولین روز شروع برنامۀ تحصیلی که در آن پذیرفته شده، درخواست خود را به ادارۀ مهاجرت کشور استرالیا ارسال کند.

درصورتی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا در کشور استرالیا حضور دارد، به احتمال زیاد برای ماندن در خاک استرالیا در طول پردازش ویزای تحصیلی (درصورت نداشتن ویزای دیگر یا منقضی شدن ویزای کنونی خود) نیازمند گرفتن ویزای بریجینگ خواهد بود.

آیا فاصلۀ بین تاریخ گرفتن مدرک تحصیلی قبلی متقاضی و مدرک جدید وی، اثری بر روی پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا و صدور ویزای تحصیلی استرالیا دارد؟

بیشتر دانشگاه‌های کشور استرالیا، قوانین و معیارهای پذیرش دانشجوی خارجی خود را دارند. با این‌که قوانین مربوط به فاصلۀ بین گرفتن مدارک تحصیلی قبلی دانشجو با تقاضا برای شرکت در دوره‌های تحصیلی دانشگاهی، متفاوت است اما فواصل کوتاه‌مدت یک ساله یا دو ساله مشکلی در فرایند پذیرش دانشجو ایجاد نمی‌کنند. درعین‌حال، دانشجو باید یک توجیه قابل‌قبول برای فواصل سه یا چهار سال و بیشتر ارائه دهد.

مسائل دیگر در زمینۀ فاصلۀ بین گرفتن دو مدرک، بسته به این است که فرد متقاضی برای دوره‌های لیسانس درخواست داده یا فوق‌لیسانس و بالاتر. در هر صورت، فاصلۀ زیاد بین گرفتن مدرک قبلی و مدرک جدید، نیاز به توجیه خواهد داشت. در برخی موارد، علاوه بر توجیه کتبی، ارائۀ مدارک و شواهد در این زمینه نیز لازم می‌شود.

درصورت پذیرش از سوی دانشگاه، فاصلۀ بین تحصیلات فردی، تاثیری بر روی صدور ویزای تحصیلی وی نخواهد داشت.

مقاله پبشنهادی :ویزای نخبگان استرالیا

سوالات متداول

وجود دانشگاه های معتبر

اجازه کار در حین تحصیل

داشتن آب و هوای مناسب و شرایط مناسب زندگی

امکان کار برای همسر دانشجو

برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا، حداکثر محدودیت سنی تعیین نشده است. با این همه، ادارۀ امور داخلی کشور استرالیا، سن متقاضی را بررسی خواهد کرد تا ببیند متقاضی واقعاً قصد تحصیل در این کشور را دارد یا خیر. در حالت کلی، توجیه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا برای متقاضیان بالاتر از 40 سال، بسیار دشوار است و نیاز به ارائۀ مدارک بیشتر و مستندتر از سوی متقاضی دارد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا، کاملاً مشخص نیست و برای متقاضیان مختلف، متفاوت است. برخی اوقات، متقاضی صدور ویزای تحصیلی استرالیا تقریباً بلافاصله پاسخ می‌گیرد اما برای بیشتر افراد، معمولاً چند هفته زمان می‌برد. مدت زمان معمول، 8 هفته است. 

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مژگان دباغ

سلام ارزون ترین دانشگاه های استرالیا کدومان؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مژگان دباغ

سلام وقتتون بخیر .
دانشگاه هایی مثل : Flinders ، Wollongong ، New England

سمانه عبد

سلام . من یکبار درخواست ویزای تحصیلی استرالیام ریجکت شد… دوباره میتونم اقدام کنم ؟چقد باید بگذره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سمانه عبد

سلام وقتتون بخیر .
توصیه میکنیم گپ ایجاد کنید که گپ مورد نظر بسته به نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود .

زهرا امانی

سلام ببخشید من کارشناسی حسابداری از دانشگاه ازاد رو با معدل 16 دارم اگ برای دانشگاهای سیدنی تو مقطع ارشد همین رشته اقدام کنم ازمون ورودی هم لازمه ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرا امانی

سلام وقتتون بخیر .
خیر آزمونی از شما گرفته نمیشود .

سامان گرجی

سلام روزبخیر….اینکه در دوران دانشجویی 20 ساعات در هفته اجازه کار داریم…یعنی امکان بیشتر کار کردن نیست و با ما برخورد میشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سامان گرجی

سلام وقتتون بخیر .
خیر ، به اندازه ای که بهتون اجازه داده میشه ( 20 ساعت کار در هفته ) میتوانید کار کنید .

امیر کاملی

سلام خسته نباشید
برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تا چه مدت گپ تحصیلی مجاز هستش و چقد در روند اخذ تاثیرگذاره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر کاملی

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به مقطعی که قصد دارید اقدام کنید داره . اما حدودا 2 تا 3 سال گپ تحصیلی موجه بلامانع است .