استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا 2021

بررسی شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

افراد بسیاری به دلیل مزایا و ویژگی‌هایی که کشور استرالیا برای تحصیل دانشجویان دارد به دنبال اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هستند. دلایلی همچون کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی و شهریه‌ی دانشگاه بسیار مقرون به صرفه موجب شده است تا این کشور مقصد مناسبی برای دانشجویان باشد.

استرالیا پس از امریکا و انگلیس رتبه‌ی سوم را از لحاظ تعداد دانشجویان خارجی در میان دیگر کشورهای جهان دارد. تا کنون 5/2 میلیون نفر از سراسر جهان در دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل شده‌اند. استرالیا کشور کم جمعیتی است و تنها 23 میلیون نفر جمعیت دارد ولی با این حال کشور مهاجر پذیری است.

از نظر رتبه‌ی علمی دانشگاه‌ها 7 دانشگاه از 100 دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار دارند و این نشان دهنده‌ی بالا بودن رتبه‌ی علمی دانشگاه‌های این کشور است. از 30 شهر برتر دنیا برای تحصیل دانشجویان 5 شهر در این کشور وجود دارد. کیفیت بالای زندگی و فرصت‌های شغلی که پس از تحصیل برای دانشجویان وجود دارد موجب شده است دانشجویان بسیاری از سراسر جهان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. در حال حاضر 22000 هزار دانشجو در 1100 دانشگاه و مؤسسات آموزشی مشغول در کشور استرالیا به تحصیل هستند.

استرالیا

مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا برای مقتضیان مزایای بسیاری به همراه دارد. اولین مزیتی که استرالیا را تبدیل بهِ یک کشور پر طرفدار برای دانشجویان کرده است، قرار داشتن بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان در شهرهایی است که هزینه‌های زندگی در آن‌ها بسیار پایین است.

هرچند شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن جزو شهرهایی بسیار گران هستند و هزینه‌های زندگی در آن‌ها با شهرهایی مانند پاریس و لندن برابری می‌کند اما سایر شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی مقرون به صرفه هستند. ویزای تحصیلی استرالیا به دانشجویان اجازه‌ی 20 ساعت کار در هفته را می‌دهد.

بنابراین بسیاری از دانشجویان می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را از طریق این 20 ساعت کار در هفته تأمین کنند. در زمان تعطیلات دانشگاه‌ها به دانشجویان اجازه‌ی کار نامحدود داده می‌شود. یک مزیت دیگر ویزای تحصیلی استرالیا این است که به همسر دانشجو نیز اجازه‌ی کار داده می‌شود.

همسر دانشجو می‌تواند هر هفته 20 ساعت کار کند ولی این مدت زمان کار چه در زمان باز بودن دانشگاه‌ها و چه در زمان تعطیلات تغییری نمی‌کند و همان 20 ساعت در هفته می‌باشد. علاوه بر هزینه‌ی تحصیل پایین و امکان کار کردن در حین تحصیل، داشتن آب و هوای مناسب و زندگی در شرایط دارای امنیت و آرامش دیگر مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی امریکا هست. در استرالیا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای متقاضیان وجود دارد و همین موجب شده است تا دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند دارای آینده‌ی شغلی بسیار روشنی باشند.

یکی دیگر از مزیت‌های ویزای تحصیلی استرالیا این است که علاوه بر امکان کار کردن برای همسر دانشجو، به وی اجازه‌ی تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های استرالیا را به مدت 3 ماه می‌دهد.

بورسیه‌ی تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا

دانشگاه های استرالیا هر ساله مبلغ زیادی را به عنوان بورسیه به دانشجویان اعطا می‌کنند. وزارت علوم این کشور هر سال مبلغ 200 میلیون دلار را برای بورسیه‌ی تحصیلی دانشجویان در نظر می‌گیرد. این بورسیه‌ی تحصیلی برای رشته‌ها و دانشگاه‌های متنوعی پرداخت می‌شود و به همین دلیل دانشجویان خارجی که وارد این کشور می‌شوند برای دریافت بورسیه تحصیلی تنوع انتخاب زیادی دارند.

ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اصلی‌ترین بخش اعطای ویزا به یک فرد متقاضی، بررسی شرایط فرد با جدول ریسک مهاجرت به استرالیا است. افرادی که دلایل کافی برای بازگشت پس از تحصیل ارائه ندهند، به دلیل امکان اخذ ویزای اقامت دائم، شرایط آن‌ها با درصد ریسک بالاتری بررسی می‌شود.

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید پذیرش تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند و سپس نامه‌ی پذیرش خود را همراه با درخواست ویزای تحصیلی استرالیا به سفارت این کشور ارائه کنند. متقاضیان با این وجود که دولت استرالیا به دانشجویان اجازه‌ی کار در حین تحصیل را می‌دهد، باید شرایط تمکن مالی را برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشند.

ارائه کردن مدارکی که تمکن مالی متقاضی و همچنین هزینه‌ی بازگشت او به کشورش را اثبات کند، به سفارت همراه درخواست ویزا الزامی است. هزینه‌ی هر بلیت رفت و برگشت به کشور استرالیا معادل 2500 دلار استرالیا می‌باشد. هزینه‌ی زندگی در استرالیا برای یکسال معادل 18650 دلار استرالیا است که متقاضی باید هنگام ورود به استرالیا این مبلغ را همراه 2500 دلار هزینه‌ی رفت و برگشت در حساب خود داشته باشد.

 

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *