آب و هوای استرالیا | بهترین شهرهای استرالیا ازنظر آب و هوا

بهترین شهرهای استرالیا از نظر آب و هوا

استرالیا از کشورهای مهاجر پذیری است که در سال‌های اخیر میزبان تعداد زیادی از ایرانیان بوده است. هموطنان ما برای کار، تحصیل و زندگی به استرالیا مهاجرت می‌کنند و سؤال‌های زیادی درباره شرایط زندگی در استرالیا دارند. یکی از این سؤال‌ها شرایط آب و هوایی کشور استرالیا است و اینکه کدام شهر یا ایالت بهترین آب و هوا را در استرالیا دارد. بسیاری از مردم کشور ما در برابر تغییرات آب و هوایی حساس بوده و تحمل کمی دارند. این در حالی است که افرادی که سالیان سال است مهاجرت کرده‌اند می‌دانند در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا داشتن آب و هوای متغیر کاملاً مرسوم است. به‌عنوان مثال باریدن باران برای ما امری غافل گیر کننده است در حالی که یک استرالیایی هر گونه تغییر آب و هوا در طول روز را عادی می‌داند و باریدن باران غیر قابل پیش بینی نخواهد بود.

مردم استرالیا به آب و هوای متغیر عادت دارند و معمولاً چتر به همراه دارند؛ در غیر این صورت ممکن است مدتی توقف کنند تا باران بند بیاید. این در حالی است که در فرهنگ ما صبر و تحمل کمتری وجود داشته و در صورت باریدن باران نیز غافل گیر شده و حتی نظم و انظباط شهری نیز مختل می‌شود. البته دلیل این آشفتگی‌ها نبود زیر ساخت مناسب در شهرهای کشور ما است که باران که یک نعمت طبیعی و خدادادی است را تبدیل به یک معضل بزرگ می‌کند به‌ویژه در شهرهای بزرگ.

به هر حال به‌علت شرایط آب و هوایی استرالیا باریدن انواع نزولات آسمانی رایج است و مردم به تغییرات مدام آب و هوا عادت دارند. اما بهترین شهر استرالیا از نظر آب و هوا کدام شهر است؟ شهری که آب و هوای معتدلی داشته باشد؛ البته بارش‌ها در استرالیا به‌صورت رگباری و پراکنده است و در طول روز ممکن است چندین بار هوا آفتابی یا بارانی شود. در قسمت‌های جنوبی استرالیا بیشتر این بارش‌ها موقت و رگباری است. به‌طور کلی می‌توان گفت آب و هوای استرالیا مطبوع و جذاب و متمایل به گرما است و یکی از علت‌های انتخاب استرالیا برای مقصد مهاجرت و زندگی همین آب و هوای خوب آن است. به هر حال استرالیا در مقایسه با کانادا چندان سرد نیست و بیشتر با شرایط آب و هوایی کشور ما سازگار است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آب و هوای استرالیا و پراکندگی آن

یکی از مهم‌ترین عوامل برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت آب و هوا یا اقلیم آن کشور است. آب و هوای کشور استرالیا در شهرها و ایالت‌های مختلف تفاوت‌هایی با هم دارند اما روی هم رفته آب و هوای معتدل و مطبوعی داشته و رضایت اغلب مردم کشور ما را با خود به همراه دارد. آب و هوای استرالیا در قسمت‌های شمالی شرجی و گرم و در قسمت‌های جنوبی استرالیا زمستان‌های سردتری دیده می‌شود

طبق نقشه‌های آب و هوا شناسی و آمارهای جهانی شهرهای استرالیا نسبت به دیگر شهرهای انگلیسی زبان از تعادل دمایی بیشتری برخوردارند

آب و هوای استرالیا و پراکندگی آن

فصل های سال در استرالیا

استرالیا کشوری است که در نیمکره جنوبی قرار گرفته است و این مسئله باعث می‌شود فصل‌های سال در استرالیا برعکس نیمکره شمالی باشند. بنابراین می‌توان گفت بر خلاف نیمکره شمالی کریسمس در استرالیا در اوج گرما و فصل تابستان قرار دارد. تعطیلات مدارس و دانشگاه‌های این کشور با فصل زمستان در دیگر نقاط دنیا مصادف می‌شود. برای بسیاری از شهرهای مشهور استرالیا که مهاجر پذیر نیز هستند فصل‌های سال به‌ترتیب زیر است:

  • دسامبر تا فوریه را تابستان استرالیا شکل می دهد (زمستان ایران دی تا اسفند)

  • مارچ تا می را پاییز استرالیا شکل می دهد (بهار ایران فروردین تا خرداد)

  • از ژوئن تا آگوست را زمستان استرالیا شکل می دهد(تابستان ایران تیر تا شهریور)

  • سپتامبر تا نوامبر را بهار استرالیا شکل می دهد (پاییز ایران از مهر تا آذر)

بنابراین اگر در فصل تابستان از ایران به استرالیا سفر می‌کنید در ابتدای مقصد لباس تابستانی پوشیده و در انتهای سفر و رسیدن به مقصد باید لباس زمستانی بپوشید. مخصوصاً اگر مقصد سفر شما شهرهای آدلاید، ملبورن یا تاسمانیا باشد. تغییرات و جابه‌جایی فصل‌ها در ابتدا ممکن است برای شما کمی گیج کننده باشد زیرا فصول در ایران و استرالیا کاملاً برعکس هم هستند. یعنی تابستان در کشور ما همزمان با زمستان در استرالیا است.

فصل های سال در استرالیا

آب و هوای استرالیا و ایالت های آن

مساحت کشور استرالیا 5 برابر کشور ایران است و شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف آن با هم تفاوت‌هایی دارد. مثلاً در نواحی کوهستانی هوا ممکن است به پایین‌تر از صفر درجه نیز برسد اما در مناطق گرمسیری در نواحی شمال و غرب این کشور در فصل گرما به بالای 50 درجه نیز می‌رسد.

کشور استرالیا 8 ایالت دارد که آب و هوای هر کدام با دیگری متفاوت است. البته در هر ایالت چهار فصل وجود دارد. همان طور که گفته شده به‌دلیل قرار گرفتن استرالیا در نیمکره جنوبی آب و هوای این کشور با بسیاری از کشورهای جهان تفاوت داشته و برعکس است. بعضی از ایالت‌های استرالیا مانند کوییز لند کاملاً گرم هستند در حالی که بعضی ایالت‌ها مانند تاسمانیا آب و هوای سرد دارند. البته سرمای استرالیا به هیچ وجه مانند سرمای کانادا نیست. دمای هوای استرالیا در فصل زمستان معمولاً به زیر صفر نرسیده و این کشور به هیچ عنوان کشور سردی نیست.

آب و هوای ملبورن استرالیا

آب و هوای ملبورن استرالیا

ایالت ویکتوریا و معروف‌ترین شهر آن ملبورن به داشتن آب و هوای متغیر معروف است. به‌عنوان مثال در یک روز گرم تابستانی ممکن است ناگهان هوا ابری شده و باران ببارد و شما به چتر نیاز پیدا کنید. به‌طور کلی می‌توان گفت آب و هوای این شهر ممکن است کاملاً متغیر باشد. ملبورن روی هم رفته شهر گرمی نیست و آب و هوای مطبوعی دارد. پاییز و بهار این شهر خنک است. تابستان متعادل است و چندان گرم نیست اما زمستان‌های این شهر بسیار سرد است. البته منظور از سرما دمای زیر صفر درجه نیست. این شهر نسبت به شهرهایی مانند سیدنی و بریزبن بسیار خنک‌تر است و هوای ملبورن خنک محسوب می‌شود. البته اگر از کانادا به ملبورن بروید از آب و هوای گرم این شهر نسبت به کانادا راضی خواهید بود. این شهر نسبت به استانداردهای جهانی یک شهر معتدل است اما نسبت به دیگر شهرهای استرالیا سرد و خنک است. اگر به اطلاعات بیشتری درمورد مقایسه این دو کشور دارید پیشنهاد میکنیم در ابتدا مقاله ی مقایسه استرالیا یا کانادا را مطالعه فرمایید.

بیشترین گرمای هوا در ملبورن در ماه‌های ژانویه و فوریه است که دما معمولاً به 30 درجه می‌رسد. در فصل پاییز نیز بادهایی می‌وزند که دمای هوا را به 10 تا 20 درجه می‌رسانند. در فصل زمستان نیز دمای هوا بین 6 تا 14 درجه سانتی گراد است. در قسمت‌های شمال شرقی ویکتوریا گاهاً بارش برف نیز دیده می‌شود. در زمستان هوا سرد است اما بارش‌های سنگین اتفاق نمی‌افتد. در فصل بهار میانگین هوای ملبورن به 10 تا 19 درجه میرسد. فصل بهار بسیار هوای متغیر بوده و در طی روز چندین بار بارندگی اتفاق می‌افتد. در ماه اکتبر ملبورن 10 روز از 30 روز بارانی است، بنابراین همیشه در این ماه چتر همراه خود داشته باشید.

دمای شهر ملبورن

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۲۲

۲۵

۲۰

۱۴

حدود حداقل دما (C°)

۱۳

۱۴

۱۰

۶

تعداد روزهای بارانی

۴۱

۲۷

۳۶

۴۷

آب و هوای سیدنی استرالیا

آب و هوای سیدنی استرالیا

شهر سیدنی یکی از شهرهای مشهور استرالیا است که سالانه مهاجران زیادی از سراسر جهان از جمله ایران به این شهر می‌روند. این شهر به داشتن آب و هوای مطبوع با روزهای آفتابی شهرت دارد. سیدنی آب و هوای گرمی داشته و زمستان‌های این شهر ملایم است این در حالی است که تابستان این شهر گرم است. سیدنی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای استرالیا است که ساکنان آن از قدمت زیادی برخوردارند. این شهر بسیار شلوغ و پرجمعیت است و برج‌های سر به فلک کشیده در سراسر این شهر به چشم می‌خورد. فرودگاه شهر سیدنی بزرگترین شهر استرالیا است و این شهریکی از مراکز تجاری اصلی محسوب شده و سرانه تولید خدمات و محصولات در این کلان شهر به 300 میلیارد دلار در سال می‌رسد. شهر سیدنی کمترین میزان بیکاری را داشته و محلی خوب برای سرمایه گذاری و زندگی است.

دمای شهر سیدنی

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۲۳

۲۶

۲۳

۱۷

حدود حداقل دما (C°)

۱۳

۱۸

۱۴

۸

تعداد روزهای بارانی

۳۱

۳۳

۳۴

۲۹

آب و هوای بریزبن استرالیا

آب و هوای بریزبن استرالیا

بریزبن یکی از شهرهای استرالیا است که می‌تواند انتخاب خوبی برای زندگی باشد. شهری آرام با طراحی و معماری زیبای فضای شهری که در نزدیکی خط استوا قرار دارد. شهر بریزین از نظر کار و اشتغال و هزینه‌های زندگی، شهری مناسب محسوب می‌شود. بریزبن در اکثر روزهای سال گرم است. این شهر در نزدیکی منطقه رؤیایی Gold Coast قرار دارد که هر ساله تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند تا از جاذبه‌های گردشگری این منطقه استفاده کنند. زندگی در بریزبن امکان استفاده از امکانات و تفریحات گردشگری این منطقه را برای شما فراهم می‌کند. این شهر سومین شهر بزرگ استرالیا است و رونق اقتصادی خوبی نیز دارد. شهر بریزبن پایین‌ترین نرخ بیکاری در استرالیا را داشته و رشد اقتصادی چشم گیری را در سال 2019 به ثبت رسانده است.

دمای شهر بریزبن

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۲۵

۲۹

۲۶

۲۱

حدود حداقل دما (C°)

۱۵

۲۰

۱۶

۱۰

تعداد روزهای بارانی

۲۷

۴۱

۳۶

۲۲

آب و هوای شهر پرت استرالیا

آب و هوای پرت

شهر پرت از شهرهای استرالیا است که آب و هوایی گرم و خشک و زمستان‌هایی معتدل دارد. بارش باران در تابستان به‌ندرت اتفاق می‌افتد اما فصل زمستان بسیار پر باران است.

دمای شهر پرت

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۲۳

۳۱

۲۶

۲۱

حدود حداقل دما (C°)

۱۱

۱۷

۱۶

۱۰

تعداد روزهای بارانی

۱۳

۵

۱۵

۲۲

آب و هوای آدلاید استرالیا

آب و هوای آدلاید استرالیا

شهر آدلاید یکی از شهرهای جنوبی استرالیا است و بیش از هر چیز به تمیزی و زیبایی شهرت دارد. میراث فرهنگی که در این شهر قرار دارد گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. منطقه آدلاید در کرانه جنوبی استرالیا و کوه لوفتی رنج واقع شده است و در گذشته‌های مهاجران انگلیسی در این منطقه ساکن شده‌اند. باغ‌ها، موزه‌ها و گالری‌های هنری متعدد در این شهر برای هنردوستان بسیار جذاب و زیبا است. شهر آدلاید با فضایی آرام و زیبا هر ساله میزبان جشنواره‌های موسیقی، سمفونی و اپرا است و این برنامه‌های هنری شهرت جهانی دارد. این شهر که در گذشته با داشتن کلیساهای متعدد یکی از شهرهای مذهبی استرالیا محسوب بوده است هم اکنون حال و هوای هنری و مدرن به خود گرفته است. از نظر آب و هوایی این شهر مانند دیگر شهرهای جنوبی استرالیا زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم و خشک دارد. متوسط دما در تابستان به 29 درجه رسیده و در فصل زمستان هوای این شهر بین 15 تا 16 درجه سانتی گراد است.

دمای شهر آدلاید

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۲۲

۲۹

۲۲

۱۵.۵

حدود حداقل دما (C°)

۱۱

۱۶

۱۲.۵

۸

تعداد روزهای بارانی

۳۲

۱۴

۲۸

۴۷

آب و هوای شهر کانبرا استرالیا

آب و هوای کانبرا استرالیا

بهترین شهر برای زندگی خانوادگی در استرالیا کانبرا پایتخت استرالیا است. این شهر فضای زنده و پویایی داشته و کمتر از 400 هزار نفر در این شهر زندگی می‌کنند. در فصل تابستان ساکنان این شهر برای تفریحاتی مانند ماهی گیری، قایق رانی، پیک نیک و دوچرخه سواری به ساحل دریاچه برلی گریفین می‌روند. شهر کانبرا کمترین میزان جرم و جنایت را داشته و جاذبه‌های فرهنگی زیادی از جمله گالری ملی استرالیا در این شهر قرار دارد. رستوران و تفریحات متعدد و امکان گردش در تپه‌ها و بوته‌های اطراف شهر از دیگر ویژگی‌های این شهر است. شهر کانبرا یکی از شهرهای چهار فصل استرالیا است که در تابستان گرم و در زمستان بسیار سرد است.

            دمای شهر کانبرا

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۱۹

۲۷

۲۰

۱۲.۵

حدود حداقل دما (C°)

۶

۱۲.۵

۶

۰.۵

تعداد روزهای بارانی

۳۰

۲۲

۲۲

۳۲

آب و هوای شهر داروین استرالیا

آب و هوای داروین استرالیا

داروین یکی از شهرهایی است که در شمالی‌ترین قسمت استرالیا واقع شده است و آب و هوای گرم و استوایی دارد. در واقع فصل‌های داروین به دو قسمت پرباران و خشک تقسیم می‌شوند که شامل زمستان و تابستان است.

دمای شهر داروین

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۳۳

۳۲

۳۲

۳۱

حدود حداقل دما (C°)

۲۵

۲۵

۲۴

۲۰

تعداد روزهای بارانی

۲۱

۵۸

۳۱

۳

آب و هوای هوبارت استرالیا

آب و هوای هوبارت استرالیا

شهر هوبارت یکی از شهرهای تفریحی و گردشگری استرالیا است که در حومه این شهر می‌توان اوقات خوشی را سپری کرد. این شهر آرام و زیبا در جنوب کشور استرالیا واقع شده است و جنوبی‌ترین پایتخت ایالت در این کشور است. سرویس حمل و نقل اصلی در این شهر سیستم اتوبوسرانی است و بر خلاف جمعیت کمی که دارد از رونق اقتصادی خوبی برخوردار است. اگر به‌عنوان یک متخصص به این شهر مهاجرت بروید براحتی می‌توانید در این شهر کار پیدا کنید. این شهر استرالیا از نظر آب و هوا نسبتاً خنک است و در فصل تابستان هوا چندان گرم نمی‌شود. هزینه زندگی در این شهر نسبت به شهرهای بزرگ استرالیا کمتر و مقرون به صرفه است و شهری آرام برای زندگی به حساب می‌آید. شهر هوبارت یکی از شهرهای چهار فصل استرالیا است و همان طور که گفته شد تابستان‌های آن قابل تحمل و خنک است.

دمای هوای هوبارت

بهار

تابستان

پاییز

زمستان

حدود حداکثر دما (C°)

۱۷

۲۱

۱۷

۱۲.۵

حدود حداقل دما (C°)

۸

۱۱.۵

۹

۵

تعداد روزهای بارانی

۴۵

۳۳

۳۷

۴۶

تغییرات اقلیمی شهرهای مختلف استرالیا

طبق بررسی‌های انجام شده از حدود سال 1950 میلادی دمای هوای کشور استرالیا رو به گرمی رفته است و در حدود یک درجه افزایش داشته است. تعداد روزهای گرم سال بیشتر شده و روزهای سرد سال کمتر شده است. در سال‌های اخیر دمای هوای تابستان به 45 درجه هم رسیده است و باعث ایجاد آتش سوزی‌های متعدد در جنگل‌های این کشور شده است. این آتش سوزی‌ها باعث از بین رفتن تعداد زیادی از حیوانات بومی جنگل‌های استرالیا شده و جنگل‌های زیادی را تخریب کرده است.

تغییرات اقلیمی شهرهای مختلف استرالیا

بلایای طبیعی و نزولات جوی مختلف در استرالیا

یکی از بلایای طبیعی که در شرایط آب و هوایی استرالیا اتفاق می‌افتد گردباد است که بین ماه‌های دی تا اردیبهشت در استرالیا دیده می‌شود. در این میان ایالت‌های غربی، شمالی و سواحل کویینزلند مناطقی هستند که گردباد را در طول مدت گفته شده تجربه می‌کنند.

معمولاً در طول سال 5 تا 6 گردباد در استرالیا دیده می‌شود. معروف‌ترین گردبادی که در استرالیا اتفاق افتاده است مربوط به مراسم کریسمس سال 1974 میلادی است که باعث فوت 49 نفر و زخمی شده بیش از 600 نفر از ساکنان استرالیا شد. مرگبارترین گردباد استرالیا نیز در سال 1899 میلادی بوده است که منجر به فوت 400 نفر از ساکنان کویینز لند استرالیا شد.

سیل نیز به‌عنوان یکی از بلایای طبیعی در استرالیا اتفاق می‌افتد. در پی بارش‌های استوایی در طی ماه‌های اردیبهشت تا مرداد در ماه‌های پرباران سیل در استرالیا اتفاق می‌افتد که معمول‌تر از گردباد است. از سال 1900 میلادی تا الان چندین سیل ویرانگر در استرالیا اتفاق افتاده است و سیل سال 2011 بدترین سیلی است که خسارت‌های زیادی به بار آورده است. در آن سال ایالت‌های ویکتوریا و کویینزلند بیشترین باران‌ها را به خود دیده‌اند.

خشکسالی نیز یکی از پدیده‌های طبیعی است که در شرایط آب و هوایی استرالیا دیده می‌شود. خشکسالی زمانی اتفاق می‌افتد که آب کافی برای استفاده وجود نداشته و بارش‌های جوی کاهش پیدا کند. در طی 200 سال گذشته خشکسالی‌های زیادی در این کشور اتفاق افتاده است که بزرگترین آن در 1895 تا 1903 بوده است که باعث مرگ دام‌های زیادی در استرالیا شده است. یک خشکسالی دیگر هم بین سال‌های 1963 تا 1968 اتفاق افتاد که منجر به کاهش تولید گندم استرالیا در حدود 40 درصد شد. در دهه‌های اخیر خشکسالی در استرالیا وجود نداشته است.

برف در استرالیا به‌ندرت دیده می‌شود. تنها شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا و نیو سات ولز و شهر سیدنی شاهد بارش برف در فصل زمستان هستند. در این مناطق کوهستانی در فصل زمستان برف باریده و پیست‌های اسکی استرالیا تنها در این مناطق دیده می‌شود.

مقاله پیشنهادی : شهر ویکتوریا استرالیا

بهترین شهر استرالیا از دید آب و هوا و زندگی

شهرهای مختلفی در استرالیا وجود دارد که امکان تحصیل و زندگی در آنجا برای مهاجران وجود دارد. اگر به دنبال شهر ارزان قیمت در استرالیا برای زندگی هستید شهر هوبارت از ارزان‌ترین شهرهای استرالیا است. قیمت خانه در پایتخت تاسمانی به‌طور متوسط 25 درصد کمتر از متوسط قیمت در استرالیا است. اگر زندگی در شهر جزیره‌ای را دوست ندارید پس آدلاید و پرت از دیگر شهرهای ارزان قیمت استرالیا هستند که می‌توانید برای زندگی انتخاب کنید که در سرزمین اصلی استرالیا واقع شده‌اند.

گرانترین شهر برای زندگی در استرالیا شهر سیدنی است که قیمت اجاره یک آپارتمان دو خوابه در این شهر هفته‌ای 500 دلار استرالیا یا 350 دلار آمریکا است. خرید آپارتمان نیز در این شهر بسیار گران است و برای خرید همان آپارتمان باید در حدود 880 هزار دلار استرالیا هزینه کنید. اما می‌توان گفت شهر سیدنی یکی از بهترین شهرهای استرالیا از نظر آب و هوا و شرایط زندگی است.

البته اگر به دنبال آب و هوای آفتابی و گرم هستید و دوست دارید پوستتان را برنزه کنید شهر پرت می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این شهر همان طور که گفته شد در ساحل غربی استرالیا واقع شده است و ساعات آفتابی زیادی در طول روز داشته و به‌عبارت دیگر در طول سال 3200 ساعت آفتابی در این شهر وجود دارد. تابستان‌های پرت گرم و خشک است، زمستان‌های معتدلی دارد و کمتر هوای بسیار سرد در این منطقه دیده شده است.

بهترین مکان برای یافتن کار در استرالیا شهر سیدنی است که رونق اقتصادی بالایی داشته و هر ساله تعداد زیادی مهاجر برای پیدا کردن کار به این شهر می‌روند. مشاغلی مانند خدمات مالی و حرفه‌ای، ساخت و ساز و تولید زمینه کاری زیادی در این شهر ایجاد کرده‌اند. این شهر با داشتن نرخ بیکاری کمتر از متوسط کشوری این مسئله را اثبات کرده است.

بهترین شهر استرالیا از دید آب و هوا و زندگی

سخن آخر

انتخاب بهترین شهر استرالیا از نظر آب و هوا و دیگر معیارها برای زندگی با توجه به معیارهای افراد کاملاً تفاوت دارد. از آنجایی که در بحث مهاجرت پیدا کردن محل مناسب برای یافتن بهترین شهر استرالیا برای تحصیل و کار و زندگی از اولویت بیشتری برخوردار است بهتر است برای این کار از مشاوران کاربلد و حرفه‌ای کمک گرفت و مسائل جانبی دیگر مانند آب و هوا در اولیت‌های بعدی قرار داد. به هر حال می‌توان گفت استرلیا کشوری است که بیشتر شهرهای آن آب و هوای استوایی و گرم و خشک داشته و تنها برخی از شهرهای آن آب و هوای خنک و مطبوع دارند.

سوالات متداول

در قسمت‌های شمالی شرجی و گرم و در قسمت‌های جنوبی استرالیا زمستان‌های سردتری دیده می‌شود طبق نقشه‌های آب و هوا شناسی و آمارهای جهانی شهرهای استرالیا نسبت به دیگر شهرهای انگلیسی زبان از تعادل دمایی بیشتری برخوردارند.

دسامبر تا فوریه را تابستان استرالیا شکل می دهد (زمستان ایران دی تا اسفند)
مارچ تا می را پاییز استرالیا شکل می دهد (بهار ایران فروردین تا خرداد)
از ژوئن تا آگوست را زمستان استرالیا شکل می دهد(تابستان ایران تیر تا شهریور)
سپتامبر تا نوامبر را بهار استرالیا شکل می دهد (پاییز ایران از مهر تا آذر)

اگر به دنبال شهر ارزان قیمت در استرالیا برای زندگی هستید شهر هوبارت از ارزان‌ترین شهرهای استرالیا است. اگر زندگی در شهر جزیره‌ای را دوست ندارید پس آدلاید و پرت از دیگر شهرهای ارزان قیمت استرالیا هستند که می‌توانید برای زندگی انتخاب کنید که در سرزمین اصلی استرالیا واقع شده‌اند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن