کشور آذربایجان

کشور آذربایجان

کشور آذربایجان، کشوری است ترک‌زبان در شمال غرب ایران که در حاشیه دریای خزر قرار دارد. این کشور از جنوب با ایران، از غرب با ارمنستان، از شمال غربی با گرجستان و از شمال با روسیه هم‌مرز است. آذربایجان حدود 86600 کیلومتر مربع مساحت و در حدود 10.350.000 نفر جمعیت دارد. این کشور بزرگ‌ترین کشور در ناحیه قفقاز به شمار می‌رود و مدت زیادی نیست که از اتحادیه جماهیر شوروی استقلال پیدا کرده است. آذربایجان محصولات نفتی بسیار باکیفیتی دارد، از همین رو میزان سرمایه‌گذاری در این کشور روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. به دلیل تنوع آب‌وهوایی آذربایجان میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور نیز افزایش پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا به معرفی کشور آذربایجان از جوانب مختلف بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تاریخچه مختصر کشور آذربایجان

کشور آذربایجان یک منطقه تاریخی به شمار می‌رود که زمانی جزو امپراتوری ایران بوده است. از همین رو جنبه‌های تاریخی و فرهنگی مشترکی با کشور ایران دارد. به عبارتی، تاریخ جمهوری آذربایجان ترکیبی از پارسیان باستان در ایران و ترک‌های قرن یازدهم میلادی است. در سال 642 میلادی عرب‌ها، کشور آذربایجان را فتح کردند و به همین خاطر مردم این منطقه به دین اسلام روی آوردند.

جالب است بدانید که جمهوری آذربایجان صدها سال یک استان عربی به شمار می‌رفت. اما زمانی که امپراطوری عرب‌ها سقوط کرد، مغول‌ها به کشور آذربایجان حمله کردند. این کشور به مدت حدود 200 سال از قرون سیزدهم تا قرن پانزدهم میلادی تحت سلطه خان دوم مغول بود. سپس به مدت کوتاهی یک حکومت محلی در این کشور تشکیل شد. اما آذربایجان در نهایت تحت سلطه حکومت پارس در ایران قرار گرفت و تا زمان جنگ جهانی اول به همین شکل بود.

جمهوری آذربایجان در سال‌های 1918 تا 1920 یک کشور مستقل به شمار می‌رفت؛ اما به دلیل داشتن منابع نفتی زیاد، شوروی در سال 1920 به این کشور حمله کرد. به این ترتیب، جمهوری آذربایجان به یکی از بخش‌های اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد. اما پس از شکست اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، کشور آذربایجان اعلام استقلال کرد. در حال حاضر این کشور با نام رسمی جمهوری دموکراتیک آذربایجان در دنیا شناخته می‌شود.

تاریخچه مختصر کشور آذربایجان

بنیان اقتصادی کشور آذربایجان

در سال‌های اخیر اقتصاد کشور آذربایجان روند روبه‌رشدی داشته است. اقتصاد این کشور بر پایه فعالیت‌های تجاری کوچک و متنوع استوار بوده و نرخ ارز آن در وضعیت ثابتی قرار دارد. به دلیل مجاورت با دریای خزر، صنعت ماهیگیری و شیلات یکی از پایه‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود. باید اشاره کرد که جمهوری آذربایجان از منابع نفتی خود روزانه بیش از 450 هزار بشکه نفت تولید می‌کند. این منابع نفتی در واقع یکی از بزرگ‌ترین منابع تامین نفت در روسیه به شمار می‌رود.

صنعت در کشور آذربایجان نقش مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند؛ به طوری که 30 درصد نیروی کار این کشور در مشاغل صنعتی مشغول به کار هستند. همچنین 40 درصد تولید ملی جمهوری آذربایجان به صنایع موجود در این کشور مربوط می‌شود. جالب است بدانید که حدود سی درصد از تولید ملی این کشور به صنعت کشاورزی اختصاص دارد. اما به طور کلی مهم‌ترین پایه‌های اقتصادی جمهوری آذربایجان منابع نفت و گاز این کشور هستند.

زبان و فرهنگ کشور آذربایجان

زبان رسمی کشور آذربایجان ترکی آذری است و از خط لاتین برای نوشتار در این کشور استفاده می‌شود. البته باید اشاره کرد که مردم این کشور به غیر از زبان ترکی آذری، به زبان‌های روسی، ارمنی، لزگی، کردی، تالشی و تاتی نیز صحبت می‌کنند. جالب است بدانید که زبان ترکی آذری در واقع یکی از زبان‌های ترکی اوغوز به شمار می‌رود. زبان‌های ترکی اوغوز در مناطق میان بالکان و آسیای میانه صحبت می‌شوند. زبان‌های ترکی استامبولی و ترکمنی از جمله دیگر زبان‌های ترکی اوغوز به شمار می‌آیند.

به دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخ جمهوری آذربایجان، فرهنگ این کشور از فرهنگ‌های مناطق قفقاز و خاورمیانه تاثیر گرفته است. در واقع فرهنگ این کشور ترکیبی از فرهنگ‌های ایرانی، روسی و ترکی به شمار می‌رود. البته پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و مستقل شدن جمهوری آذربایجان، فرهنگ‌های غربی هم به این کشور راه پیدا کرده‌اند.

بیشتر مردم این کشور آذری هستند؛ اما اقوام دیگری نیز در این کشور سکونت دارند. از جمله این اقوام می‌توان به ارمنی‌ها، کردها و تالشی‌ها اشاره کرد که در مناطق جنوبی و شرقی آذربایجان زندگی می‌کنند. همچنین اقوامی مانند لزگی‌ها، یهودی‌ها و تات‌ها در مناطق شمالی این کشور ساکن هستند. جالب است بدانید که نرخ باسوادی در جمهوری آذربایجان 98 درصد برآورد شده است. این نرخ نشان می‌دهد که از هر 100 نفر در جمهوری آذربایجان فقط 2 نفر بی‌سواد هستند. باید اشاره کرد که به دلیل اینکه آذربایجان زمانی جزو ایران بوده و از فرهنگ ایران تاثیر گرفته، هر سال در عید نوروز جشن‌های باشکوهی در این کشور برگزار می‌شوند.

افراد مشهور اهل کشور آذربایجان

کشور آذربایجان زادگاه افراد مشهوری در جهان بوده است. یکی از معروف‌ترین این افراد نظام‌الدین گنجوی شاعر قرن ششم هجری به شمار می‌رود. نظامی سال 519 هجری در گنجه متولد شد. نظامی گنجوی یکی از بهترین شاعران در زمینه اشعار عاشقانه بوده است. از جمله اشعار نظامی می‌توان به مخزن‌الاسرار، خسرو و شیرین، لیلی و مجنون، هفت پیکر و اسکندرنامه اشاره کرد.

یکی دیگر از افراد معروف اهل آذربایجان گری کاسپاروف است که یکی از معروف‌ترین شطرنج‌بازان سراسر دنیا به شمار می‌رود. عالیم قاسموف یکی دیگر از افراد معروف اهل جمهوری آذربایجان است. قاسموف خواننده و موسیقیدان آذربایجانی بوده که به دلیل معرفی موسیقی مقامی آذربایجان جایزه IMC یونسکو را در سال 2009 دریافت کرد. لازم به ذکر است که این جایزه به عنوان نوبل موسیقی شناخته می‌شود.

حمل‌ونقل در کشور آذربایجان

در هر کشوری استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی امری ضروری برای شهروندان و مسافران به شمار می‌رود. سیستم حمل‌ونقل در کشور آذربایجان شامل مترو، تراموا، اتوبوس و تاکسی می‌شود. باید اشاره کرد که استفاده از مترو و اتوبوس در جمهوری آذربایجان نسبت به کشورهای دیگر بسیار ارزان‌تر است. در تمام ایستگاه‌های اتوبوس در این کشور، برنامه زمانی حرکت اتوبوس‌ها وجود دارد. پرداخت کرایه اتوبوس به دو روش نقدی و استفاده از باکوکارت امکان‌پذیر است.

باید اشاره کرد دو نوع اتوبوس در این کشور وجود دارد که به رنگ‌های بنفش و قرمز هستند. اتوبوس‌های قرمز مدرن‌تر بوده و امکانات بیشتری دارند. پرداخت کرایه اتوبوس‌های قرمز فقط با باکوکارت امکان‌پذیر است. کرایه هر مسیر در داخل شهرها 0.3 منات خواهد بود. متروهای جمهوری آذربایجان از 6 صبح کار خود را شروع کرده و تا 12 شب فعال هستند.

برای استفاده از مترو نیز باید 0.3 منات بپردازید. باید اشاره کرد که پرداخت هزینه مترو فقط با باکوکارت امکان‌پذیر است. خرید باکوکارت

حمل ونقل در کشور آذربایجان

تنها 2 منات هزینه دارد و می‌توان آن را به هر مقداری شارژ کرد. میزان کرایه تاکسی‌ها در کشور آذربایجان با توجه به مسافت طی شده مشخص می‌شود. باید اشاره کرد که تاکسی‌های اینترنتی از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند اوبر (UBER) و بولت (BOLT) در دسترس هستند.

 

سیستم آموزشی کشور آذربایجان

ابتدا باید بدانید که کشور آذربایجان از نظر علمی سطح متوسطی دارد. همچنین زندگی دانشجویی در این کشور هزینه زیادی نخواهد داشت. تحصیل در جمهوری آذربایجان فقط به زبان ترکی آذری و روسی امکان‌پذیر است. معمولا هم خود دانشجویان تصمیم می‌گیرند که کدام زبان را برای تحصیل خود انتخاب کنند. لازم به ذکر است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

باید بدانید که برخلاف تمام پیشرفت‌هایی که جمهوری آذربایجان در سال‌های اخیر داشته، سیستم آموزشی آن از نظام آموزش شوروی سابق پیروی می‌کند. البته دولت این کشور در تلاش برای انطباق نظام آموزشی این کشور با سیستم آموزشی در کشورهای اروپایی است. تحصیل در مدارس کشور آذربایجان به سه دوره دبستان، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می‌شود که در مجموع 11 سال طول خواهد کشید. باید اشاره کرد که این سه دوره تحصیلات مدرسه نیز به زبان‌های ترکی آذری و روسی ارائه می‌شوند.

باید بدانید که تحصیل در مدارس دولتی جمهوری آذربایجان رایگان است. همچنین دانش‌آموزان کتاب‌های درسی را به صورت رایگان از مدرسه دریافت خواهند کرد. در واقع دانش‌آموزان تنها برای تهیه کتاب‌های کمک‌آموزشی باید هزینه پرداخت کنند. لازم به ذکر است که تدریس خصوصی در جمهوری آذربایجان بسیار رایج و مرسوم است. کلاس‌های خصوص معمولا در خانه معلم‌ها برگزار می‌شوند و هزینه آن‌ها بر عهده دانش‌آموزان خواهد بود.

پس از اتمام تحصیلات مدرسه، فارغ‌التحصیلان امکان ورود به دانشگاه را خواهند داشت. تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در جمهوری آذربایجان برای ایرانیانی که قصد تحصیل در یک کشور نزدیک را دارند، گزینه بسیار مناسبی است. اما تحصیل مقطع دکترا در این کشور برای افراد ایرانی توصیه نمی‌شود. چرا که مدرک دکترای دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان مورد تایید وزارت علوم ایران نیست. البته می‌توان این مدرک را در ایران معادل‌سازی کنید که بسیار زمان‌بر و هزینه‌بردار است.

دانشگاه‌های برتر کشور آذربایجان را بشناسید

کشور آذربایجان دانشگاه‌هایی با سطح متوسط بر اساس استانداردهای جهانی دارد؛ اما در سطح جهان معتبر هستند. با تحصیل در این دانشگاه‌ها به راحتی می‌توانید وارد بازار کار در جمهوری آذربایجان شوید. البته دانشگاه‌هایی در این کشور وجود دارند که معمولی بوده و اعتبار جهانی ندارند. تحصیل در این دانشگاه‌ها تاثیر کمتری روی موفقیت شما در بازار کار دارد.

برخی از بهترین دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان شامل موارد زیر می‌شوند:

  • دانشگاه نخجوان
  • دانشگاه ایالتی نخجوان
  • دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان
  • دانشگاه خزر

دانشگاه نخجوان

دانشگاه نخجوان تنها موسسه آموزش عالی خصوصی در کشور آذربایجان به شمار می‌رود که در خارج از شهر باکو قرار دارد. این موسسه آموزش عالی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آذربایجان است که شامل چهار دانشکده می‌شود. باید بدانید که مقطع کارشناسی در این دانشگاه شامل 15 رشته و مقطع کارشناسی ارشد شامل 6 رشته می‌شود. این دانشگاه خدمات رفاهی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و خوابگاه‌های این موسسه در داخل دانشگاه ساخته شده‌اند. برخی از مهم‌ترین امکانات موجود در دانشگاه نخجوان کتابخانه‌ها و سالن‌های ورزشی مجهز هستند.

دانشگاه ایالتی نخجوان

دانشگاه ایالتی نخجوان یک موسسه آموزش عالی دولتی در کشور آذربایجان است که یک پردیس بسیار بزرگ دارد. این دانشگاه امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته‌ای را برای دانشجویان فراهم کرده است. از جمله این امکانات می‌توان به امکانات آموزش الکترونیک و مجازی اشاره کرد. تمام کلاس‌های این دانشگاه به چنین امکاناتی مجهز هستند. دانشگاه ایالتی نخجوان در پروژه‌های تحقیقی خود با دانشگاه‌هایی از سراسر دنیا همکاری می‌کند. گفتنی است که این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور آذربایجان ارتباطات بین‌المللی دارد.

دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان

دانشگاه ایالتی اقتصاد جمهوری آذربایجان یکی از برترین موسسات آموزش عالی در این کشور به شمار می‌رود. این دانشگاه در قفقاز جنوبی قرار دارد و شامل نه دانشکده می‌شود. دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان بهترین گزینه برای افرادی است که قصد تحصیل در رشته‌های مرتبط با اقتصاد و تجارت را دارند. جالب است بدانید که در این دانشگاه 21 رشته و گرایش در مقاطع مختلف ارائه می‌شوند. یکی از مزایا مهم این دانشگاه وجود اساتید بسیار باسابقه و باسواد است. از همین رو این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌های موجود در جمهوری آذربایجان سطح علمی بالاتری دارد.

دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان

دانشگاه خزر

دانشگاه خزر در کشور آذربایجان شامل دانشکده‌های مختلفی می‌شود که سطح علمی بالایی دارند. باید بدانید که دانشکده پزشکی دانشگاه خزر تنها موسسه آموزش پزشکی در جمهوری آذربایجان به‌شمار می‌رود که از سوی وزارت بهداشت ایران تایید شده است. البته باید اشاره کرد که رشته‌های تحصیلی دیگر نیز در این دانشگاه با کیفیت بالایی ارائه می‌شوند. در واقع دانشجویان با استانداردهای روز دنیا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری کشور آذربایجان را بشناسید

به دلیل اینکه کشور آذربایجان، منطقه‌ای باستانی به شمار می‌رود، بناهای تاریخی زیادی در آن وجود دارد. همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی جمهوری آذربایجان، این کشور دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبایی است. سالانه گردشگران زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند تا از این جاذبه‌های طبیعی و بناهای تاریخی بازدید کنند.

برخی از جاذبه‌های گردشگری جمهوری آذربایجان شامل موارد زیر هستند:

  • شهر داخلی یا ایچری شهر: ایچری شهر یک شهر بسیار قدیمی در کشور آذربایجان به شمار می‌رود. این شهر معماری بسیار زیبایی دارد و در داخل آن می‌توانید به خرید صنایع دستی و لباس‌های سنتی بپردازید. گفتنی است که ایچری شهر به قرن دوازدهم میلادی مربوط می‌شود
  • پارک ملی آبشرون: این پارک در منطقه عزیزبه‌یوف (Azizbeyov) قرار دارد و دارای حیات وحش بسیار جذابی است. در این پارک پرندگان زیادی وجود دارد و می‌توان در آن فک‌های خزری را مشاهده کرد
  • آتشفشان قره‌سو یا گل‌فشان آب‌سیاه: یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های طبیعی کشور آذربایجان آتشفشان‌های قره‌سو هستند. در این منطقه حدود 350 آتشفشان وجود دارد که آتش‌فشان قره‌سو با ارتفاع 1000 متر مهم‌ترین و جذاب‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. از این آتشفشان گل سردی به صورت چشمه بیرون می‌آید. این گل‌ها اشکال عجیب اما زیبا و منظم را در منطقه به وجود آورده‌اند
  • یانار داغ یا کوه سوزان: یانار داغ یک کوه آتشفشانی است که در کنار دریا خزر قرار دارد. این کوه یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های طبیعی در جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود و سال‌های زیادی است که در حال شعله‌ور شدن است. باید بدانید که یانار داغ یکی از دلایلی است که به کشور آذربایجان، سرزمین آتش گفته می‌شود. این کوه در نزدیکی باکو قرار دارد و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است

بهترین شهرهای کشور آذربایجان برای زندگی

کشور آذربایجان به دلیل داشتن منابع نفت و گاز، اقتصاد نسبتا باثباتی دارد. همچنین کشوری چندفرهنگی به شمار می‌رود. از همین رو مقصد مناسبی برای مهاجرت و زندگی خواهد بود. برخی از شهرهای این کشور نسبت به شهرهای دیگر برای زندگی بهتر هستند. از جمله بهترین شهرهای جمهوری آذربایجان برای زندگی می‌توان به شهرهای باکو، گنجه و نخجوان اشاره کرد.

باکو؛ پایتخت جمهوری آذربایجان

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند در این کشور به تحصیل یا کار بپردازند. چرا که برترین دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان در این شهر قرار دارند و فرصت‌های شغلی در این شهر بسیار زیاد هستند. همچنین شهر باکو جاذبه‌های تاریخی و طبیعی معروف و زیبایی دارد که در دسترس تمام شهروندان قرار گرفته‌اند. به‌علاوه بازارها، کافه‌ها و مراکز خرید جذاب باکو، این شهر را به مقصدی ایده‌آل برای زندگی در جمهوری آذربایجان تبدیل کرده است.

گنجه؛ زادگاه نظامی گنجوی شاعر قرن ششم

شهر گنجه در واقع محل تولد نظامی گنجوی شاعر معروف قرن ششم است و یکی از بهترین مقصدها برای زندگی در آذربایجان به شمار می‌رود. باید بدانید که شهر گنجه بافتی تاریخی دارد و دارای بناهای تاریخی مانند کلیساها، مساجد و کاروان‌سراهای قدیمی است. این شهر صنایع دستی فوق‌العاده جذابی دارد و امکانات رفاهی زیادی برای شهروندان در آن فراهم شده که شهروندان به‌راحتی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

گنجه؛ زادگاه نظامی گنجوی شاعر قرن ششم

نخجوان؛ شهری مدرن در کشور آذربایجان

نخجوان شهری است که از کشور آذربایجان جدا بوده و در میان مرز‌های ایران و ارمنستان قرار گرفته است. همچنین با کشور ترکیه هم مرز کوتاهی دارد. نخجوان یکی از شهرهای مدرن جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود که روزبه‌روز در حال پیشرفت است. این شهر دارای کارخانه‌های مجهز، نیروگاه‌های برق و فرودگاه‌های بین‌المللی بوده و در صنعت گردشگری فعالیت زیادی دارد. از همین رو صنعت گردشگری در این شهر رشد بی‌نظیری داشته است.

روش‌های مهاجرت به کشور آذربایجان

برای مهاجرت به کشور آذربایجان راه‌های متعددی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها مهاجرت تحصیلی، کار و اشتغال، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد هستند. هر یک از این روش‌ها شرایط خود را دارند، اما به طور کلی مهاجرت تحصیلی و کارآفرینی بهترین روش‌ها برای مهاجرت به جمهوری آذربایجان هستند. چرا که سیستم آموزشی در این کشور مناسب است و هزینه زیادی ندارد. همچنین به دلیل شرایط اقتصادی جمهوری آذربایجان راه‌اندازی یک استارتاپ می‌تواند بسیار سودآور باشد.

مهاجرت تحصیلی به کشور آذربایجان

برای مهاجرت تحصیل به کشور آذربایجان ابتدا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش بگیرید. سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیل اقدام کنید. به دلیل اینکه در برخی از دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، حتما باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 داشته باشید. هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در این کشور بین 1000 تا 2500 دلار و مقطع کارشناسی ارشد بین 1000 تا 4000 دلار خواهد بود. همچنین برای تحصیل مقطع دکترا باید بین 1500 تا 4000 دلار هزینه کنید.

کار و اشتغال در کشور آذربایجان

برای کار و اشتغال در جمهوری آذربایجان باید از یک کارفرمای آذری پیشنهاد کار داشته باشید. کارفرمای شما باید به اداره کار جمهوری آذربایجان ثابت کند که در داخل کشور نیروی کار مناسب برای شغل مورد نظر پیدا نکرده است. در این حالت کارفرما می‌تواند شما را استخدام کند. پس از درخواست مجوز کار از سوی کارفرما، شما باید خود را به اداره پلیس جمهوری آذربایجان معرفی کنید تا مجوز اقامت شما در این کشور صادر شود. با اقامت کاری به مدت پنج سال در کشور آذربایجان می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان

سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان به روش‌های مختلف امکان‌پذیر است که رایج‌ترین آن‌ها ثبت شرکت و خرید ملک است. برای خرید ملک در جمهوری آذربایجان باید حداقل 100 هزار منات سرمایه داشته باشید. با خرید ملک امکان اخذ اقامت این کشور وجود خواهد داشت. یعنی با خرید ملک و اقامت موقت به مدت دو سال می‌توانید اقامت دائم آذربایجان را دریافت کنید. ثبت شرکت نیز یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در جمهوری آذربایجان به شمار می‌رود که نیازمند حداقل سرمایه‌ای بین 200 تا 400 منات است.

مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق ازدواج و تولد

برای مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق ازدواج باید با فردی ازدواج کنید که تابعیت آذری داشته باشد. همچنین باید ازدواج شما در این کشور به صورت رسمی ثبت شود و باید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نیست. اخذ اقامت دائم به این روش بین سه تا پنج سال طول خواهد کشید. جمهوری آذربایجان برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی برای اخذ تابعیت آذربایجان برای فرزند متولد شده باید یکی از والدین او تابعیت آذری داشته باشد.

ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان کشوری است مدرن و در حال رشد با تاریخ و سنت‌های غنی، طبیعت زیبا، غذاهای عالی و نرخ جرم و جنایت بسیار پایین. پایتخت ارمنستان، ایروان است که جزء شهرهای امن‌ جهان به حساب می‌آید. هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بسیار پایین است.

سخن آخر

کشور آذربایجان یکی از همسایگان ایران است که شرایط خوبی برای مهاجرت و زندگی دارد. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشوری نزدیک به ایران را دارند، جمهوری آذربایجان را انتخاب می‌کنند. اما برای مهاجرت به این کشور لازم است اطلاعات دقیقی درباره این کشور و روش‌های مهاجرت به آن کسب کنند. هرمس اپلای یکی از شناخته‌شده‌ترین موسسات مهاجرتی در سطح کشور است. وکلا و مشاوران ما در هرمس اپلای آمادگی دارند تا بهترین خدمات را در تمامی زمینه‌ها و مراحل مهاجرت به آذربایجان در اختیار شما قرار دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آذربایجان امکان‌پذیر است؟
بله. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.
دانشگاه‌های برتر جمهوری آذربایجان کدام‌اند؟
دانشگاه نخجوان، دانشگاه ایالتی نخجوان، دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان، و دانشگاه خزر از جمله بهترین دانشگاه‌های جمهوری آذربایجان هستند.
کدام شهرهای کشور آذربایجان برای زندگی مناسب هستند؟
شهرهای باکو، گنجه و نخجوان از جمله بهترین شهرها برای زندگی در جمهوری آذربایجان هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای