کشور بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای سلطنتی و مستقل با دولتی فدرال است که در غرب قاره اروپا قرار دارد. این کشور از جنوب با فرانسه و لوکزامبورگ، از شمال با هلند، از شرق با آلمان و از غرب با بریتانیا هم‌مرز است. البته بریتانیا و بلژیک مرز زمینی ندارند و مرزهای این دو کشور آبی هستند. کشور بلژیک در حدود ۳۱۰۰۰ کیلومتر مساحت داشته و حدود ۱۱.۷۱۰.۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

پایتخت بلژیک شهر بروکسل بوده و واحد پول رسمی آن یورو است. بلژیک یکی از کشورهای مهم و برجسته در اتحادیه اروپا به شمار می‌رود. چرا که برخی از نهادهای اتحادیه اروپا از جمله ناتو در این کشور قرار دارند. به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بلژیک، این کشور به یک مقصد جذاب برای گردشگران سراسر دنیا تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا به معرفی بلژیک از لحاظ تاریخی، اقتصادی و فرهنگی بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تاریخچه کشور بلژیک

تاریخ کشور بلژیک با کشورهای آلمان، فرانسه، هلند و لوکزامبورگ اشتراکات زیادی دارد. جالب است بدانید که سه کشور هلند، بلژیک و لوکزامبورگ در گذشته و زمان امپراطوری روم باستان، به کشورهای سفلی (Low Counteries) معروف بودند. مرزهای امروزی این سه کشور در قرن 19 میلادی ایجاد شد. قبل از اینکه بلژیک استقلال پیدا کند، این کشور همیشه در طول تاریخ بخشی از امپراطوری‌های بزرگ‌تر در اروپا بوده است. از جمله این امپراطوری‌ها می‌توان به کارولانژیان، قلمرو فلاندرها، سرزمین لیژ، قلمرو دوک‌نشین برابانت و کشور لوکزامبورگ اشاره کرد.

باید بدانید که در ابتدا قبایل سلتی و فرانک‌ها در سال‌های اول پس از میلاد مسیح در سرزمینی به نام گل (Gaul) ساکن بودند. این سرزمین شامل کشورهای فرانسه، هلند، بلژیک، آلمان و بخش غربی سوئیس می‌شد. سال‌ها بعد در قرن ۱۶ میلادی کشوری به نام گالی بلژیکا در این سرزمین تشکیل شد. این کشور جدید شامل بلژیک، لوکزامبورگ، هلند، و بخش‌های از آلمان امروزی می‌شد. بلژیک در طول تاریخ تحت کنترل بسیاری از قبایل و امپراطوری‌ها در آمده است. از اوایل قرن ۱۸ تا اوایل قرن ۱۹ میلادی، کشور بلژیک از اسپانیا به اتریش واگذار شده، سپس به بخشی از امپراطوری آلمان تبدیل شد. بعد از آن هلند کنترل بلژیک را به دست گرفت.

در نهایت با جنگ کاتولیک‌های بلژیک و پروتستان‌های هلند، بلژیک توانست در سال ۱۸۳۱ میلادی از تمام این امپراطوری‌ها جدا شده و به یک کشور مستقل تبدیل شد. در جنگ جهانی اول با اینکه بلژیک اعلام بی‌طرفی کرده بود، اما آلمان برای دسترسی بهتر به فرانسه، بلژیک را اشغال کرد. جالب است بدانید در جنگ جهانی دوم هم همین فرایند دوباره تکرار شد و آلمان باز هم بلژیک را اشغال کرد. پس از جنگ چهانی دوم، شهر بروکسل به عنوان مقر اتحادیه اروپا و مجمع اتحادیه اروپا شناخته شد و بلژیک به شکل امروزی در آمد.

تاریخچه بلژیک

وضعیت اقتصادی بلژیک

کشور بلژیک اقتصاد سرمایه‌گذاری آزاد داشته و تعامل بسیاری با سایر کشورهای اروپا دارد. بلژیک در برخی از سازمان‌های فراملی مانند اتحادیه بلژیک – لوکزامبورگ، اتحادیه اقتصادی بنلوکس و اتحادیه اروپا عضو است. همچنین از حدود ۷۰ سال قبل به عضویت انجمن زغال‌سنگ و فولاد اروپا درآمد و در دو دهه گذشته عضو اتحادیه پول اروپا بوده است. در سال ۲۰۰۲ واحد پول بلژیک از فرانک به یورو تغییر پیدا کرد. در اوایل قرن ۱۹ میلادی بلژیک یکی از تولیدکنندگان بزرگ فولاد در اروپا بود.

کشور بلژیک در نیمه دوم قرن ۲۰ میلادی، با کسری بودجه در ارتباط با تولید ناخالص ملی روبه‌رو شد. از همین رو دولت این کشور از کشورهای خارجی وام دریافت کرد تا بتواند سیستم رفاه اجتماعی و تجارت خارجی خود را از نظر مالی تامین کند. این روند تا جایی ادامه داشت که در اوایل قرن ۲۱ میلادی بلژیک توانست تنوع منابع مالی خود را افزایش دهد و تعادل را به بودجه مالی خود برگرداند.

باید بدانید که یکی از منابع مالی کشور بلژیک صنعت کشاورزی است. بیشتر محصولات کشاورزی در این کشور شامل سیب‌زمینی، غلات، کتان، چغندرقند و کاسنی می‌شوند. البته در بعضی مناطق بلژیک مانند فلاندر، به کشت میوه، سبزیجات و گیاهان زینتی نیز می‌پردازند. همچنین از دیگر محصولات کشاورزی در بلژیک می‌توان به جو دوسر، گندم، سیب‌زمینی و محصولات علوفه‌ای اشاره کرد.

به دلیل وجود علفزارها و مراتع زیاد در بلژیک صنعت دامداری، تولید لبنیات و گوشت نیز از جمله دیگر منابع مالی در بلژیک به شمار می‌روند. لازم به ذکر است که به دلیل وجود جنگل‌های زیاد در بلژیک، این کشور در صنعت تولید انواع چوب نیز فعالیت دارد. همچنین صنعت ماهیگیری در این کشور وجود دارد؛ اما صادرات این صنعت در بلژیک بسیار ناچیز است.

زبان و فرهنگ کشور بلژیک

کشور بلژیک به دلیل اینکه در طول تاریخ تحت سلطه کشورهایی مانند هلند، آلمان، و فرانسه بوده است، چند زبان رسمی دارد. این زبان‌ها شامل آلمانی، هلندی و فرانسوی می‌شود. لازم به ذکر است که بیشتر مردم بلژیک به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. باید اشاره کرد که قانون آزادی دین در کشور بلژیک وجود و هر شخص آزاد است که دین و مذهب خود را انتخاب کند.

باید بدانید که بیشتر مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند. به دلیل تاثیر گرفتن از فرهنگ‌های هلند، آلمان و فرانسه، کشور بلژیک فرهنگ یکپارچه‌ای ندارد. مردم بلژیک به شدت روی نظافت حساس هستند و آن را مساله‌ای بسیار مهم می‌دانند. لازم به ذکر است که مردم بلژیک بسیار خوش‌اخلاق بوده و از جمله شادترین مردمان اروپا و جهان هستند.

مشاهیر کشور بلژیک را بشناسید

چهره‌های مشهوری در بلژیک متولد شده و زندگی کرده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به هرژ، آدولف ساکس، ژان کلود ون دام، ژراردیوس مرکاتور، پیو، آندریاس وسالیوس و ژان باپتیست مادو اشاره کرد. هرژ با نام اصلی ژرژ پراسپر رمی خالق داستان‌های مصور ماجراهای تن‌تن بود و ادولف ساکس موسیقیدان و خالق ساز ساکسیفون شناخته می‌شود. ژان کلود ون دام بازیگر و رزمی‌کار معروف بلژیکی بوده که در فیلم‌هایی مانند سرباز جهانی، مبارز خیابانی و شیردل به ایفای نقش پرداخته است.

ژراردیوس مرکاتور جهانگردی معروف در قرن ۱۶ میلادی بوده که سیستم تصویر مرکاتور را برای ترسیم نقشه جهان به وجود آورد. پیو با نام اصلی پیر کالیفورد کارتونیست و نویسنده داستان‌های مصور بود؛ معروف‌ترین اثر پیو کارتون اسمورف‌ها است. آندریاس وسالیوس پزشک و کالبدشناس بلژیکی در قرن ۱۶ میلادی و نویسنده کتاب‌های آناتومی بدن و ساختار بدن انسان بود. شاید جالب باشد بدانید که وسالیوس به بنیان‌گذار کالبدشکافی مدرن معروف است. ژان باپتیست مادو نیز نقاش و طراحی معروف بلژیکی در اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ میلادی بوده است. شاید جالب باشد بدانید آدری هپبورن بازیگر معروف سینمای کلاسیک هالیوود نیز در کشور بلژیک متولد شده بود.

در سال‌های گذشته ورزش فوتبال بلژیک هم پیشرفت زیادی داشته است. از جمله فوتبالیست‌های مشهور بلژیکی می‌توان به ادن آزار، کوین دی بروینه، روملو لوکاکو و تیبو کورتوا اشاره کرد. لازم به ذکر است که آزار و کورتوا در حال حاضر در باشگاه رئال مادرید اسپانیا بازی می‌کنند. دی بروینه هافبک تیم منچسترسیتی در انگلستان و لوکاکو مهاجم باشگاه اینترمیلان در ایتالیا است.

مشاهیر بلژیک را بشناسید

خدمات درمانی و رفاهی در بلژیک

پس از جنگ جهانی دوم کشور بلژیک در زمین بهداشت و درمان پیشرفت چشمگیری داشت. با پیشرفت علوم پزشکی در این کشور، برنامه‌های بیمه اجتماعی مناسبی تدوین شد. در همین راستا بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و روان‌شناختی زیادی تاسیس شده و تا به امروز دایر هستند. به‌علاوه تعدادی خانه سالمندان و مراکز توان‌بخشی جسمی هم در کشور بلژیک ایجاد شده‌اند.

در راستای رفاه اجتماعی، دولت بلژیک از ساخت‌وساز مسکن برای مردم حمایت زیادی می‌کند. همچنین دولت این کشور وام‌هایی برای مسکن با نرخ بهره پایین در نظر گرفته است. باید بدانید که در کشور بلژیک میزان مالکیت خانه، بالاترین میزان در اروپای غربی به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که انجمن ملی مسکن بلژیک، برنامه‌های برای ساخت مسکن عمومی برای خانواده‌های کم‌درآمد در نظر گرفته تا میزان فقیرنشینی در این کشور کاهش پیدا کند.

جاذبه‌های توریستی بلژیک را بشناسید

بسیاری از افراد بر این باور هستند که کشور بلژیک به دلیل وسعت کم خود، جاذبه‌های توریستی کمی دارد. اما باید بدانید که این کشور جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی دارد که توجه بسیاری از گردشگران سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. از جمله جاذبه‌های توریستی کشور بلژیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میدان گرند پلاس
  • برج ناقوس کلیسا
  • کلیسا جامع سنت باوو
  • دره موز

میدان گرند پلاس؛ معروف‌ترین جاذبه توریستی در بلژیک

میدان گرند پلاس یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های بلژیک به شمار می‌رود که در میان چند ساختمان قدیمی و یک برج بسیار بزرگ قرار گرفته است. معمولا شب‌‌ها برنامه‌های تفریحی و نمایش‌های زیادی در اطراف این میدان برگزار می‌شوند. باید اشاره کرد که مغازه‌های کوچکی در اطراف میدان گرند پلاس وجود دارد که بهترین کلوچه‌های کاراملی را عرضه می‌کنند.

برج ناقوس کلیسا؛ از دیدنی‌های مذهبی و تاریخی بلژیک

برج ناقوس کلیسا در شهر بروژ کشور بلژیک قرار دارد و به میدان اصلی شهر مشرف است. باید بدانید که این برج تاریخی به دوره قرون وسطی مربوط می‌شود. در گذشته این بنا تالار اصلی شهر بروژ برای خریدوفروش به شمار می‌رفت. جالب است بدانید که این برج دارای ۳۶۶ پله باریک و پر پیچ بوده و زمانی که از این پله‌ها بالا بروید، می‌توانید تمام شهر بروژ و طبیعت اطراف آن را مشاهده کنید.

کلیسای جامع سنت باوو؛ یکی دیگر از جاذبه‌های تاریخی و مذهبی بلژیک

کلیسای جامع سنت باوو یکی از بناهای تاریخی دیدنی در بلژیک بوده که با سبک معماری گوتیک ساخته شده است. این بنا که در شهر خنت واقع شده، یکی از بهترین معماری‌های مذهبی را در بلژیک و اروپا دارد. از همین رو به یکی از جاذبه‌های توریستی شهر خنت در بلژیک تبدیل شده است. یکی از جذابیت‌های این کلیسا، نقاشی‌های موجود بر روی دیوارهای آن بوده که بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند.

دره موز؛ از جاذبه‌های طبیعی کشور بلژیک

دره موز در جنوب کشور بلژیک قرار دارد و یکی از زیباترین و بهترین جاذبه‌های طبیعی در سراسر بلژیک به شمار می‌رود. این دره برای گردشگرانی که به طبیعت‌گردی و کوهنوردی علاقه دارند، جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت. چرا که این دره دارای جنگل‌های انبوه و صخره‌های آهکی بوده و امکانات تفریحی و ورزشی در آن قرار داده شده است.

سیستم آموزشی در کشور بلژیک چگونه است؟

سه جامعه هلندی‌زبان، فرانسوی‌زبان و آلمانی‌زبان کشور بلژیک سیستم آموزشی این کشور را اداره کرده و بودجه گذاری می‌کنند. باید بدانید که هر یک از این جوامع سیستم آموزشی خاص و جداگانه داشته که تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. لازم به ذکر است که بیشتر نظارت و کنترل بر سیستم آموزشی بر عهده این سه جامعه است و دولت فدرال بلژیک نقش بسیار کمی در این زمینه دارد. موسسات آموزشی در کشور بلژیک شامل چهار گروه می‌شود که عبارتند از:

  • موسسات تحت مالکیت جوامع سه‌گانه
  • موسسات دولتی با کمک مالی که زیر نظر استان‌ها و شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند
  • موسسات آزاد با کمک مالی که زیر نظر سازمان‌های وابسته به کلیساهای کاتولیک فعالیت می‌کنند
  • موسسات خصوصی مانند مدارس بین‌المللی

تحصیل در کشور بلژیک از سن سه تا شش‌سالگی در پیش‌دبستانی آغاز می‌شود که در واقع این دوره اجباری نیست. کودکان ۶ تا ۱۲ ساله باید در دوره دبستان تحصیل کرده و سپس به مدت شش سال در دبیرستان به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. در پایان دوره دبیرستان، دانش‌آموزان دیپلم دریافت کرده و آماده ورود به دانشگاه می‌شوند.

بهترین موسسات آموزش عالی در بلژیک

کشور بلژیکی به دلیل بهره‌گیری از سیستم‌های آموزشی کشورهای آلمان، فرانسه و هلند، سطح بالایی در زمینه آموزش و تحصیلات عالی دارد. باید بدانید که تحصیل در دانشگاه‌های بلژیک به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و هلندی امکان‌پذیر است. برخی از دانشگاه‌های این کشور در میان برترین موسسات آموزش عالی در دنیا قرار دارند و سالانه دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر دنیا می‌پذیرند. برخی از برترین دانشگاه‌های بلژیک شامل موارد زیر می‌شوند:

  • دانشگاه کاتولیک لوون
  • دانشگاه خنت

دانشگاه کاتولیک لوون

دانشگاه کاتولیک لوون برترین دانشگاه کشور بلژیک به شمار می‌رود. این دانشگاه در رتبه 76 رنکینگ جهان QS قرار دارد. باید بدانید دانشگاه لوون در سال 1425 میلادی در شهر لوون تاسیس شده و تا به امروز به آموزش دانشجویان در رشته‌های مختلف پرداخته است.

در دانشگاه لوون بیشتر رشته‌هاییی مانند اقتصاد، شیمی، تجارت و شیمی ارائه می‌شوند. از جمله خدمات آموزشی و رفاهی این دانشگاه می‌توان به خوابگاه دانشجویی، مشاوره تحصیلی، سالن ورزشی، کتابخانه و بیمارستان اشاره کرد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در این دانشگاه به طور میانگین حدود ۹۵۰ یورو در سال خواهد بود.

دانشگاه خنت

دانشگاه خنت سال 1817 در شهر خنت کشور بلژیک تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در بلژیک به شمار می‌رود. باید بدانید که این دانشگاه در رنکینگ جهانی QS رتبه  143 را در اختیار دارد. دانشگاه خنت خدمات آموزشی و رفاهی بسیار خوبی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به کتابخانه، امکانات ورزشی، خوابگاه و مسکن، درمانگاه و موارد دیگر اشاره کرد. برجسته‌ترین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه شامل رشته‌های پزشکی، علوم فناوری، مهندسی و علوم اجتماعی می‌شوند. باید بدانید که میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه خنت چیزی در حدود 980 یورو است.

بهترین شهرهای بلژیک برای اقامت کدام‌اند؟

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی کشور بلژیک را برای تحصیل انتخاب می‌کنند؛ همچنین بسیاری از متقاضیان کار در تلاش برای مهاجرت به بلژیک هستند. این افراد برای مهاجرت به این کشور باید با بهترین شهرهای آن برای اقامت آشنا باشند. برخی از بهترین شهرهای بلژیک برای کار و تحصیل شامل بروکسل، بروژ و خنت هستند.

بروکسل؛ قلب کشور بلژیک

شهر بروکسل پایتخت بلژیک بوده و مرکز اقتصادی این کشور به شمار می‌رود. جمعیت این شهر به حدود ۲.۵میلیون نفر می‌رسد که حدود ۷۰ درصد این جمعیت را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند. باید بدانید که شهر بروکسل دارای ۱۹ منطقه شهرداری است. یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف این شهر میدان گرند پلاس است که امکانات تفریحی زیادی نیز دارد. لازم به ذکر است که یکی از برترین موسسات آموزش عالی بلژیک یعنی دانشگاه آزاد بروکسل در این شهر قرار دارد

بروژ؛ شهری با بافت قدیمی در بلژیک

شهر بروژ بافتی کلاسیک و قدیمی دارد؛ به طوری که خیابان‌های آن سنگ‌فرش شده و معماری ساختمان‌ها در این شهر به سبک قرون وسطی است. از همین رو شهر بروژ یکی از جذاب‌ترین شهرهای بلژیک به شمار می‌رود. این شهر دارای جاذبه‌های دیدنی مانند برج بفلری و چندین موزه است و امکان استفاده از درشکه‌های اسب در این شهر وجود دارد. به طور کلی شهر بروژ محیط آرام و خلوتی دارد. از همین رو برای افرادی که می‌خواهند به دور از شلوغی و هیاهو زندگی کنند، شهر بروژ گزینه مناسبی است.

خنت؛ یکی از زیباترین شهرهای کشور بلژیک

شهر خنت معمولا با عنوان زیباترین شهر بلژیک شناخته می‌شود و در کشور بلژیک محبوبیت بسیار زیادی دارد. به دلیل وجود دانشگاه معروف خنت، این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیق و توسعه در این کشور تبدیل شده است. از همین رو دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا به این شهر سفر می‌کنند. باید بدانید که این شهر دارای رودخانه‌های بسیار زیبا، موزه‌‌های جذاب، باغ‌های میوه و موارد دیگر است. از همین رو شهر خنت مکانی آرام و دلچسب برای زندگی خواهد بود.

روش‌های مهاجرت به کشور بلژیک

مهاجرت به کشورهای اروپایی رویای بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل و کار به شمار می‌رود. کشور بلژیک یکی از کشورهایی است که تقاضا برای مهاجرت به آن بسیار زیاد است. باید بدانید که برای مهاجرت به هر کشوری قوانینی مانند اخذ انواع ویزا وجود دارد. روش‌های مهاجرت به بلژیک شامل ادامه تحصیل، کار و اشتغال، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد می‌شوند.

ادامه تحصیل در کشور بلژیک

برای تحصیل در بلژیک ابتدا باید از یک دانشگاه در بلژیک پذیرش بگیرید. سپس باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش و ویزا در بلژیک شامل سوابق تحصیلی ترجمه شده به همراه ریز نمرات، مدرک زبان و انگیزه‌نامه می‌شوند. باید بدانید که می‌توان در کشور بلژیک به زبان‌های هلندی، فرانسوی و انگلیسی تحصیل کرد. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به طور میانگین حدود ۱۰۰۰ یورو خواهد بود.

کار و اشتغال در بلژیک

کشور بلژیک از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار دارد. نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۲۲ چیزی در حدود ۵.۸ درصد برآورد شده است. به عبارتی دیگر در کشور بلژیک از هر ۱۰۰ نفر حدود ۶ نفر بیکار هستند. از همین رو مهاجرت کاری به این کشور گزینه مناسبی برای متقاضیان کار خواهد بود. مهاجرت کاری به بلژیک به دو روش جستجوی کار و پیشنهاد کاری امکان‌پذیر است. یعنی شما باید از یک کارفرمای بلژیکی پیشنهاد کاری داشته باشید. همچنین می‌توانید با اخذ ویزای جستجوی کار به بلژیک سفر کرده و به دنبال کار بگردید.

سرمایه‌گذاری در بلژیک

سرمایه‌گذاری در هر کشوری روش‌های مختلفی دارد که نیازمند داشتن سرمایه کافی است. خرید ملک، ثبت شرکت و استارتاپ رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در بلژیک هستند. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، امکان اخذ اقامت با خرید ملک در بلژیک وجود دارد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در بلژیک حدودا بین ۳۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار یورو است. برای سرمایه‌گذاری روی ثبت شرکت در بلژیک باید حداقل سرمایه‌ای در حدود ۱۰ هزار تا ۶۰ هزار یورو داشته باشید.

مهاجرت به بلژیک از طریق تولد و ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به بلژیک نیازمند ازدواج با یک فردی است که تابعیت کشور بلژیک را داشته باشد. برای اخذ اقامت و تابعیت بلژیک باید ازدواج شما رسمی باشد و ثابت کنید که این ازدواج صوری نیست. کشور بلژیک برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده از قانون خون پیروی می‌کند. یعنی فرزند متولد شده در صورتی تابعیت بلژیک را دریافت خواهد کرد که یکی از والدین او تابعیت بلژیک را داشته باشد.

موناکو

موناکو

در سواحل ریویرا، در نیمه راه بین شهر نیس و مرز ایتالیا، دومین کشور کوچک جهان قرار دارد. کشور موناکو با مساحت کمی بیش از ۲ کیلومتر مربع، یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای جهان است. این کشور که به‌خاطر آب‌وهوای معتدل و چشم‌انداز زیبایش شناخته می‌شود، در طول سال‌ها به مرکزی برای فرهنگ، تجملات، ورزش و تجارت تبدیل شده است.

سخن آخر

بلژیک یکی از بهترین کشورهای اروپا است که سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. چرا که به دلیل نرخ پایین بیکاری و سیستم آموزشی قدرتمند، مقصدی مناسب برای کار و تحصیل به شمار می‌رود. برای اینکه بتوانید با پیچ‌وخم مهاجرت به کشور بلژیک آشنا شوید، بهتر است که از کارشناسان یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید. هرمس اپلای یکی از باسابقه‌ترین موسسات مهاجرتی در سطح کشور است که خدمات بسیار گسترده‌ای ارائه می‌دهد و از بهترین کارشناسان مهاجرتی برخوردار می‌باشد. ما در هرمس اپلای مجرب‌ترین کارشناسان مهاجرتی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید از مشاوره آن‌ها برای مهاجرت به تمام کشورهای اروپایی از جمله بلژیک بهره‌مند شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا دانشگاه‌های بلژیک سطح بالایی دارند؟
بله. دانشگاه کاتولیک لوون بلژیک در رتبه 76 رنکینگ جهانی QS قرار دارد. همچنین دانشگاه خنت رتبه 122 این رنکینگ را به خود اختصاص داده است.
مردم بلژیک به چه زبانی صحبت می‌کنند؟
مردم بلژیک به زبان‌های فرانسوی، هلندی و آلمانی صحبت می‌کنند. البته بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی هم مسلط هستند.
چگونه می‌توان به بلژیک مهاجرت کرد؟
مهاجرت به بلژیک از طریق ادامه تحصیل، کار و اشتغال، سرمایه‌گذاری و تولد فرزند امکان‌پذیر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای