بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

 ترکیه به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی شناخته می‌شود. هزینه زندگی و خرید ملک در این کشور به طور قابل‌توجهی از کشورهای اروپایی پایین‌تر است. برای مهاجرت به ترکیه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که شرایط زندگی در شهرهای مختلف ترکیه با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. به طور کلی برای زندگی در شهرهای بزرگ باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌پردازیم.

زندگی در هر یک از شهرهای ترکیه ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. شایان ذکر است در صورت تمایل به زندگی در شهر استانبول از امکانات آموزشی بیشتری بهره‌مند خواهید شد. متوسط درآمد کارکنان در این شهر نیز به طور قابل‌توجهی بیشتر از سایر شهرهای این کشور است. هر یک از متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه باید با در نظر گرفتن شرایط خود، شهر ایده آل در این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی انتخاب کنند.

مهاجرت به کشور ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

برسی عوامل مؤثر در انتخاب برترین شهرهای کشور ترکیه برای زندگی

برای انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی باید به عواملی مانند هزینه مسکن، زندگی و همچنین میزان امنیت توجه داشت. به طور کلی هر فرد باید با توجه به شرایط زندگی خود شهر ایده‌ال برای زندگی را انتخاب کند. میزان هزینه مسکن برای بسیاری از افراد معیار اصلی در هنگام انتخاب برترین شهر ترکیه محسوب می‌شود. چنانچه خواهان تحصیل در ترکیه باشید کیفیت دانشگاه‌های هر شهر برای شما مهم خواهد بود.

از میان دیگر عوامل اصلی جهت انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌توان به موقعیت‌های شغلی اشاره کرد. معمولا موقعیت‌ها شغلی در هر شهرهای بزرگ کشور ترکیه به طور قابل ‌توجهی بیشتر است. از این جهت بسیاری از متقاضیان کار در ترکیه شهرهای بزرگ را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند.

معمولا موقعیت‌های شغلی حرفه‌ای در شهرهای بزرگ ترکیه برای متخصصان در زمینه‌های فنی و مهندسی بیشتر است. در صورت تمایل به خرید مسکن با بودجه محدود در کشور ترکیه باید شهرهایی مانند ازمیر، آنتالیا و آلانیا را به عنوان مقصد انتخاب کنید. به طور کلی هزینه خرید مسکن در شهر استانبول و آنکارا بسیار بیشتر است. در نظر داشته باشید بازار مسکن در استانبول و آنکارا به دلیل وضعیت اقتصادی بهتر این دو شهر سریع‌تر رشد می‌کند.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

شرایط زندگی در شهر استانبول کشور ترکیه

استانبول یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شود. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه خواهان زندگی در شهر استانبول هستند. با زندگی در این شهر راحت‌تر می‌توانید فرصت شغلی متناسب با مهارت‌های خود را پیدا کنید. طبق آخرین آمارها شهر استانبول بیش از پانزده میلیون نفر جمعیت دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است با توجه به وضعیت کنونی، جمعیت این شهر در دهه آینده افزایش قابل‌توجهی پیدا می‌کند.

برخی از دانشگاه‌های برتر کشور ترکیه در شهر استانبول واقع شده‌اند. از میان این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه کوچ و سابانجی اشاره کرد. در نظر داشته باشید دو دانشگاه ذکر شده در رتبه‌بندی‌های جهانی دانشگاه‌ها دارای جایگاه هستند. بسیاری از مراکز درمانی برتر کشور ترکیه مانند بیمارستان آمریکایی در شهر استانبول واقع شده‌اند. بزرگ‌ترین ایراد استانبول جمعیت بسیار بالای این شهر است.

از میان دیگر مزایای زندگی در ترکیه می‌توان به تسلط نسبی ساکنین این شهر به زبان انگلیسی اشاره کرد. در شهرهایی مانند ازمیر و آنکارا دانش زبان ترکی استانبولی برای مکالمه روزمره الزامی است. با این وجود در شهر استانبول می‌توان در بسیاری از اماکن به زبان انگلیسی گفت‌وگو کرد. هزینه مسکن در شهر استانبول از سایر نقاط کشور ترکیه بسیار بالاتر است.

شهر استانبول در ترکیه

شرایط زندگی در شهر آلانیا

یکی از مزایای مهاجرت به کشور ترکیه وجود شهرهای متعدد با امکانات ایده آل برای مهاجران است. از میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌توان به آلانیا اشاره کرد. قیمت مسکن در این شهر بین سی تا پنجاه درصد از استانبول پایین‌تر است. با توجه به شکوفایی اقتصاد این شهر در دو دهه اخیر موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد. در صورت داشتن تخصص در زمینه عمران و معماری به آسانی می‌توانید در این شهر مشغول به کار شوید.

به دلیل تعدد پروژه‌های ساخت‌وساز در آلانیا قیمت مسکن در این شهر نسبتا پایدار است. از دیگر مزایای زندگی در آلانیا می‌توان به هزینه‌های پایین‌تر حمل و نقل اشاره کرد. شهر آلانیا دارای یک فرودگاه بین‌المللی به نام فرودگاه قاضی پاشاست. به دلیل توریستی بودن آلانیا، بسیاری از ساکنین این شهر بر زبان انگلیسی تسلط نسبی دارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است برای مشغول به کار شدن در شهر آلانیا تسلط بر زبان ترکی استانبولی الزامی به حساب می‌آید. در واقع تنها در صورت استخدام در شرکت‌های بین‌المللی نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی استانبولی نخواهد بود. در نظر داشته باشید شهرداری آلانیا برنامه‌های متعددی برای بالابردن جایگاه این شهر در لیست بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی دارد.

شهر آلانیا در ترکیه

شرایط زندگی در شهر آنتالیا

آنتالیا، یکی دیگر از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شود. در صورت تمایل به زندگی در این شهر باید هزینه نسبتا پایینی را برای خرید ملک در مقایسه با استانبول پرداخت کرد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای زندگی در شهر آنتالیا وجود مدارس بین‌المللی متعدد برای دانش‌آموزان خارجی است. در این مدارس تمامی دوره‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. از میان دانشگاه‌های برتر شهر آنتالیا می‌توان به دانشگاه آک دنیز اشاره کرد.

طبق آخرین آمارها جمعیت شهر آنتالیا بیش از یک و نیم میلیون نفر است. با توجه به رشد اقتصادی شدید این شهر انتظار می‌رود قیمت خانه در آنتالیا رشد چشمگیری داشته باشد. به طور کلی کیفیت زندگی در شهر آنتالیا در کشور ترکیه بسیار بالاست. این شهر دارای بیمارستان‌های مجهز بسیار زیادی است. از میان بیمارستان‌های آنتالیا می‌توان به بیمارستان yasam اشاره کرد.

در صورت تمایل به اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، شهر آنتالیا یکی از برترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. هزینه اجاره ملک در این شهر نیز در حدود چهار هزار لیر است. این هزینه برای اجاره خانه‌های بزرگ‌تر می‌تواند تا شصت درصد افزایش پیدا کند. از میان عوامل مؤثر بر قیمت ملک در آنتالیا می‌توان به منطقه مورد نظر و سایز ملک اشاره کرد.

شهر آنتالیا در ترکیه

شرایط زندگی در شهر ازمیر در کشور ترکیه

شهر ازمیر یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شود. این شهر دارای جمعیت بالای چهار میلیون است. از میان امکانات رفاهی ازمیر می‌توان به وجود دانشگاه‌های بین‌المللی و همچنین مراکز درمانی مجهز اشاره کرد. نرخ جرم و جنایت در این شهر نسبت به شهرهای دیگر مانند استانبول و آنتالیا به طور قابل توجهی پایین‌تر است. سیستم حمل و نقل عمومی ازمیر نیز وضعیت قابل قبولی دارد. در ادامه به شرایط زندگی در این شهر بیشتر خواهیم پرداخت.

در میان دانشگاه‌های ازمیر می‌توان به دانشگاه اژه و مؤسسه فناوری ازمیر اشاره کرد سطح علمی دانشگاه‌های ذکرشده بسیار بالاست. برخی از دانشگاه‌های برتر بریتانیا مانند دانشگاه کمبریج در این شهر مؤسسات آموزشی مختلفی تأسیس کرده‌اند. در این مؤسسات تمامی دوره‌ها با استانداردهای بین‌المللی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. موقعیت اقتصادی قوی یکی از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب یک شهر در میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی است. در نظر داشته باشید اکثر افراد پس از مهاجرت به ترکیه خواهان اخذ ویزای کاری و یافتن فرصت شغلی ایده‌ال هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است بسیاری از شرکت‌های ترکیه، ازمیر را به عنوان مقر اصلی خود انتخاب می‌کنند. دلیل این موضوع هزینه‌های پایین‌تر راه‌اندازی و اداره یک تجارت در این شهر است.

شهر ازمیر در ترکیه

شرایط زندگی در شهر آنکارا

آنکارا یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شود. این شهر در حدود شش میلیون نفر جمعیت دارد. از این جهت پس از استانبول، دومین شهر پرجمعیت کشور ترکیه آنکاراست. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های آنکارا نزدیک به سی تا چهل درصد از شهر استانبول پایین‌تر است. از این جهت بسیاری از متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق اخذ ویزای تحصیلی، این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. در ادامه بیشتر به شرایط زندگی در آنکارا می‌پردازیم.

در میان دانشگاه‌های برتر آنکارا می‌توان به دو دانشگاه حاجت تپه و چانکایا اشاره کرد. در نظر داشته باشید دانشگاه‌های کشور ترکیه رایگان نیستند. برای تحصیل در هر یک از آنها باید هزینه‌ای را به عنوان شهریه پرداخت کرد. در نظر داشته باشید امکان اخذ بورسیه برای دانشجویان برتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد. پس از استانبول، آنکارا بیشترین تعداد دانشگاه در ترکیه را دارد. امنیت در شهر آنکارا بسیار بالاست. به طور کلی این شهر نسبت به شهرهایی مانند استانبول، آلانیا و آنتالیا نرخ امنیت بالاتری را دارد. با داشتن مهارت و مدرک تحصیلی می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن در شهر آنکارا مشغول به کار شد. در نظر داشته باشید اکثر شرکت‌ها و تجارت‌های فعال در آنکارا صنعتی هستند.

شهر آنکارا در ترکیه

شرایط زندگی در شهر بدروم کشور ترکیه

از میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی می‌توان به بدروم اشاره کرد. در نظر داشته باشید بدروم یک شهر ساحلی محسوب می‌شود. کیفیت زندگی در شهر بدروم بسیار بالاست. به دلیل جمعیت نسبتا پایین، در بدروم موقعیت‌های شغلی محدودی وجود دارد. جمعیت شهر بدروم طبق آمار اخیر در حدود دویست هزار نفر است. اکثر مشاغل در شهر بدروم در دسته مشاغل خدماتی قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید هزینه‌های زندگی در شهر بدروم نسبتا پایین است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است مردم بدروم به دلیل توریستی بودن این شهر با زبان انگلیسی آشنایی دارند. از این جهت در ماه‌های ابتدایی اقامتتان در این شهر برای ارتباط داشتن با اکثر کسب و کارها با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. به دلیل کوچک بودن این شهر نرخ امنیت آن بسیار بیشتر از شهرهای بزرگ مانند استانبول است. کیفیت بالای زندگی و نرخ رفاه قابل‌قبول دو دلیل اصلی قرارگیری شهر بدروم در میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی محسوب می‌شوند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به ترکیه به دلیل محدودیت در بودجه این شهر را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. به دلیل عدم وجود سیستم حمل و نقل عمومی گسترده هزینه حمل و نقل در شهر بدروم بالاست.

شهر بدروم در ترکیه

شرایط زندگی در شهر بورسا

کشور ترکیه دارای شهرهای مهاجرپذیر بسیار زیادی است. از میان شهرهای مهاجر‌پذیر ترکیه می‌توان به بورسا اشاره کرد. شهر بورسا در رتبه‌بندی‌های بین المللی برای انتخاب بهترین شهرهای دنیا در میان پنجاه شهر برتر قرار گرفته است. کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی و نرخ جرم و جنایت نسبتا پایین دو دلیل اصلی این موضوع محسوب می‌شوند. در ادامه به دلایل انتخاب بورسا به عنوان یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی بیشتر می‌پردازیم.

از میان دانشگاه‌های بورسا می‌توان به اولوداغ اشاره کرد. در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های این شهر باید مبلغی معادل پانصد تا هزار یورو در هر سال پرداخت کنید. در نظر داشته باشید دانشگاه‌ها با اعتبار بالاتر، شهریه بیشتری را از دانشجویان دریافت می‌کنند. در سال‌های اخیر محبوبیت بورسا در میان دانشجویان خارجی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

شهر بورسا سیستم حمل و نقل عمومی گسترده‌ای دارد. از این جهت برای حمل و نقل نیازی به خرید ماشین یا کرایه تاکسی نخواهد بود. بلیت مترو در شهر بورسا در حدود پانزده لیر است. این موضوع می‌تواند در کاهش هزینه‌های جابه‌جایی دانشجویان خارجی در شهر بورسا تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. از میان مراکز خرید بورسا می‌توان به مرکز کاپالی چارشی اشاره کرد.

شرایط مهاجرت به ترکیه برای زندگی در بهترین شهرهای این کشور

در سال‌های اخیر محبوبیت کشور ترکیه در میان متقاضیان مهاجرت به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. در صورت تمایل به مهاجرت به این کشور باید در ابتدا شهر مقصد خود را انتخاب کنید. یافتن روش ایده‌ال برای اخذ ویزا نیز از مهم‌ترین گام‌ها برای مهاجرت به حساب می‌آید. هر فرد برای انتخاب شهر ایده آل خود در میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی باید عواملی مانند بودجه و روش مهاجرتی خود را در نظر بگیرد.

با مراجعه به مؤسسه حقوقی ما (هرمس اپلای) و دریافت مشاوره از سمت متخصصان مؤسسه بسیار راحت‌تر می‌توانید مهاجرت کنید. مشاوران موسسه ما تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه مشاوره حقوقی برای مهاجرت دارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است متقاضیان مهاجرت تحصیلی بهتر است شهرهای دانشجویی مانند ازمیر و بورسا را برای مهاجرت انتخاب کنند.

هزینه زندگی حین تحصیل در شهرهای دانشجویی نسبتا کم است. در نظر داشته باشید شهرهای ازمیر و بورسا موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور ترکیه دارند. برای یافتن موقعیت‌های شغلی در زمینه‌ فنی و مهندسی، مدیریت و آی‌تی بهتر است شهرهایی مانند استانبول و آنکارا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید. در دو شهر ذکر شده شرکت‌های بین‌المللی متعددی مشغول به فعالیت هستند.

دریافت مشاوره برای مهاجرت به ترکیه
نتیجه‌گیری

روش ایده‌ال برای مهاجرت هر فرد به ترکیه متفاوت است. مشاوران حقوقی ما تجربه بسیار بالایی در زمینه پیگیری پرونده‌های مهاجرتی متعدد دارند. ترکیه دارای شهرهای متناسب بسیار زیادی است. هر یک از متقاضیان مهاجرت باید با توجه به شرایط خود نسبت به انتخاب مقصد ایده‌ال از میان بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی اقدام کنند. شهرهای استانبول و آنکارا انتخاب‌های ایده‌آلی برای متقاضیان کار در کشور ترکیه محسوب می‌شوند. ازمیر و بورسا نیز در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی محبوبیت دارند. در صورت وجود محدودیت در بودجه می‌توان شهر بدروم ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرت تعیین کرد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن