بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان

بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان

استرالیا، یکی از جالب‌ترین کشورهایی است که ایرانیان زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. سواحل زیبای این کشور و روزهای گرم آن می‌تواند آسایش زیادی را برای شما فراهم کند. درست است که این کشور دارای شهرهای زیادی است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید، باید بدانید که بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان کدام است. بیایید برخی از شهرهای این کشور را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

برای زندگی در سیدنی آماده باشید!

معروف‌ترین شهر استرالیا سیدنی است که بارها نام آن را شنیده‌اید. به این دلیل سیدنی در ابتدای لیست بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان قرار دارد که یکی از قطب‌های جذب مهاجرانی است که به دنبال فرصت‌های شغلی می‌گردند. اگر قصدتان از مهاجرت، یافتن شغل بهتر و در واقع مهاجرت کاری به استرالیا است، سیدنی مناسب شما است. دلیل این امر این است که سیدنی مرکز اقتصادی استرالیا است و دفتر اصلی بسیاری از مشاغلی که در سطح استرالیا یا بین‌الملل فعالیت می‌کنند، در آن قرار دارد.

البته این امر نمی‌تواند مانع از آن شود که سواحل زیبای این شهر را نادیده بگیرید. بعد از یک روز سخت کاری، قدم زدن در این سواحل جذابیت بسیاری می‌تواند داشته باشد. رستوران‌های درجه یک آن را نیز اصلاً فراموش نکنید. درست است که جاده‌های این منطقه پر از پیچ و خم است اما سیستم حمل و نقل عمومی سیدنی این عیب را می‌پوشاند.

مزایای زندگی در سیدنی

 • تابستان‌ها و زمستان‌های معتدل آب و هوای مناسبی برای این شهر رقم زده است.
 • در این منطقه به سادگی شغل مناسب خود را پیدا می‌کنید.
 • سبک‌های زندگی در آن بسیار متنوع هستند.

معایب زندگی در سیدنی

 • سیدنی یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است.
 • اگر از خودروی شخصی استفاده کنید، همیشه در ترافیک هستید.
شهر سیدنی برای زندگی ایرانیان

پرث، شهری برای مهاجران

این شهر که در سواحل غربی استرالیا واقع شده است، دارای درختان، پارک‌ها و سواحل عالی است. از ویژگی‌های اصلی شهر پرث می‌توانید به زندگی شبانه آن اشاره کرد. جاذبه‌های فرهنگی شهر پرث در کنار آرامشی که دارد، زندگی را برای مهاجران بسیار مطبوع و لذت‌بخش می‌کند.

مزایای شهر پرث

 • آب و هوای بسیار عالی دارد.
 • نسبت به سایر شهرها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
 • می‌تواند بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان باشد. در واقع، یک سوم جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می‌دهند.
 • سبک زندگی در فضای باز حرف اول را می‌زند.

معایب شهر پرث

 • اگر از شهر پرجمعیت و شلوغ فرار می‌کنید، سرعت پایین پرث می‌تواند برایتان آزاردهنده باشد.
 • فرصت‌های شغلی در این منطقه بسیار محدود هستند.
 • با باقی نقاط کشور فاصله زیادی دارد.
شهر پرث برای زندگی ایرانیان

از ملبورن بی‌تفاوت عبور نکنید

پایتخت فرهنگی استرالیا یکی از مکان‌هایی است که هم برای کار در استرالیا مناسب است، هم می توانید تجربه زندگی در یکی از شهرهایی را داشته باشید که 7 سال متوالی به عنوان بهترین شهر قابل زندگی در جهان شناخته شده است. ملبورن بر اساس شاخص جهانی زیست‌پذیری واحد اطلاعات اکونومیست، این عنوان را دریافت کرده است.

اگر به ملبورن سفر کرده باشید، حضور فرهنگ‌های مختلف جهان را در آن احساس می‌کنید. این امر به دلیل وجود تعداد زیاد مهاجرانی است که به سمت این منطقه سرازیر شده‌اند. به همین دلیل می‌توان شهر ملبورن را به عنوان بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان دانست. کافه‌ها، رستوران‌های زیاد و بهترین قهوه جهان نیز در اختیار این شهر است. البته پایتخت ورزشی استرالیا لقب دیگری است که شهر ملبورن دارد و این لقب به خاطر خانه فوتبال منحصربه‌فرد استرالیا در آن است.

مزایای زندگی در ملبورن

 • یکی از شهرهایی که افراد بسیاری قرار ملاقات خود را در آن تنظیم می‌کنند و از آن به عنوان لندن استرالیا یاد می‌کنند، همین شهر است.
 • زندگی شبانه، ورزش‌های زنده و سرگرمی‌های زیادی در شهر ملبورن وجود دارد.

معایب زندگی در ملبورن

 • درست است که تابستان خوبی را در شهر ملبورن تجربه می‌کنید اما زمستان‌های سرد نقطه ضعف آن محسوب می‌شود.
 • نمی‌توانید خانه‌ای با قیمت مناسب پیدا کنید. قیمت مسکن در این منطقه بسیار گران است.
 • سرگرمی زیاد است اما برای انجام آن‌ها باید هزینه‌های زیادی بپردازید.
شهر ملبورن برای زندگی ایرانیان

آدلاید را از نزدیک ببینید!

شاید نام آدلاید را کمتر از سیدنی و ملبورن شنیده باشید اما این چیزی از ارزش‌های آن کم نمی‎کند. دلیل اصلی آن به وسعت شهرها برمی‌گردد چراکه از نظر مساحت، آدلاید شهر کوچکی است. بهترین جشنواره‌ها در آدلاید قرار دارند. اگر دنبال شادی هستید، این شهر می‌تواند بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان باشد.

می‌توانید آخر هفته خود را در آدلاید بگذرانید و از دیدن موزه‌ها، گالری‌ها، ساختمان‌های زیبا و البته ترندهای برتر در آن لذت ببرید. می‌توانید برای گشت و گذار از دوچرخه کرایه‌ای استفاده کنید و از سبک زندگی در این شهر شگفت زده شوید. 

آنچه شهر آدلاید را جذاب می‌کند، آب و هوای بسیار عالی و قیمت مناسب مسکن است. از طرف دیگر، می‌توانید شغل مورد علاقه خود را در آن به دست آورید. وجود سیستم آموزش عالی، آدلاید را برای خانواده‌هایی که فرزند دارند، بسیار مناسب کرده است. (اگر مقوله تحصیل برایتان مهم است، حتماً مقاله بهترین شهر استرالیا برای تحصیل را هم مطالعه کنید) اگر در حومه این شهر زندگی کنید، خانه‌هایی با قیمت مناسب‌ پیدا خواهید کرد. موسیقی، جشنواره، غذا و هنر از ویژگی‌های منحصر به فرد این منطقه است.

چرا آدلاید بله؟

 • سبک زندگی متنوع و جذاب این شهر، زندگی روستایی و رفتن به ساحل از نکات مثبت آن هستند.
 • اگر از سرعت زندگی شهرهای دیگر خسته شده‌اید، نگران نباشید. در آدلاید کار و زندگی در تعادل با یکدیگر قرار دارند.

چرا آدلاید نه؟

 • اگر مهاجر و کارگر غیر حرفه‌ای هستید، دیر و سخت کار پیدا می‌کنید.
 • چون شهر کوچکی است، بازار خرید و فروش به اندازه شهرهای دیگر پر رونق نیست.
 • حمل و نقل عمومی مانند فرودگاه و پرواز داخلی در این منطقه بسیار گران است.
شهر آدلاید برای زندگی ایرانیان

از زندگی در هوبارت چه می‌دانید؟

اگر به هوبارت مهاجرت کنید، متوجه می‌شوید که این محل نه تنها برای خانواده‌ها بسیار مناسب است بلکه همه ویژگی‌های شهرهای دیگر را نیز دارد و جز بهترین شهرهای استرالیا از نظر آب و هوا است. طبیعت بکر و دست نخورده در کنار صخره‌های ساحلی زمانی خسته‌کننده نیستند که گاهی بتوانید آخر هفته خود را در موزه‌های شگفت انگیز این شهر نیز بگذرانید. همین امر می‌تواند آن را به بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان تبدیل کند.

هوبارت پایتخت ایالت جزیره‌ای تاسمانی است که می‌توانید خانه‌های ارزان خوبی را برای اقامت خود انتخاب کنید. هوبارت محل مناسب برای خانواده‌هایی است که عاشق زندگی در شهرهای بسیار کوچک هستند. سیستم آموزش عالی تاسمانی نیز بر مزایای آن می‌افزاید.

زندگی در هوبارت سرعت بسیار کمی دارد و همه چیز در آرامش غرق شده است. مسیرهای این منطقه بسیار کوتاه است و به هر محلی که بخواهید بروید، به سرعت به آنجا می‌رسید. برخلاف شهرهای بزرگ نمی‌توانید شاهد ترافیک باشید و وقت بیشتری را با خانواده سپری می‎‌کنید.

مزایای زندگی در هوبارت

 • هوبارت دارای مناظر بسیار زیبا است که جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد. این امر را مدیون هوای پاک خود است.
 • مردم این شهر بسیار مهربان هستند و با شما رفتار عالی خواهند داشت.
 • از آنجا که از نظر مسکن 30 درصد ارزان‌تر از سیدنی است، برای خانواده‌ها بسیار گزینه مناسبی است.
 • سیستم آموزش عالی این منطقه گزینه مناسبی برای کسانی است که نگران تحصیل فرزندان خود هستند.

معایب زندگی در هوبارت

 • در بخش‌های محدودی می‌توانید کارآموزی کنید و مشغول به کار شوید. مشاغل تنوع بسیار زیادی ندارند.
 • درست است که مسکن مقرون‌به‌صرفه است اما چون شهر کوچکی است، به سختی می‌توانید خانه پیدا کنید. قبل از رفتن به این شهر حتماً خانه خود را تهیه کنید.
 • زمستان‌های سرد این منطقه می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اگر تحمل سرما ندارید، این شهر مناسب شما نیست.
شهر هوبارت برای زندگی ایرانیان

چند شهر دیگر را نیز بشناسید

بد نیست چند شهر دیگر را که می‌توانند جزء بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان باشند، بشناسید. در آن صورت می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام شهر را برای اقامت انتخاب کنید. همچنین اگر می خواهید با تمام شهرهای استرالیا به خوبی آشنا شوید، حتماً مقاله معرفی شهرهای استرالیا را هم مطالعه کنید.

کانبرا

پایتخت استرالیا را فراموش نکنید. کانبرا پایتخت استرالیا است و در رقابت با ملبورن و سیدنی دائماً در حال ارتقای جایگاه خود به عنوان قطب فرهنگ و سبک زندگی است.  متخصصان و دانشجویان زیادی را در این شهر می‌توانید پیدا کنید که دوچرخه‌سواری می‌کنند. هم ساختمان‌های دولتی در این شهر وجود دارند و هم موزه‌های هنری زیادی را می‌توانید پیدا کنید. کانبرا از نظر هزینه زندگی نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

شهر کانبرا برای زندگی ایرانیان

بریزین

بریزبن نیز یکی از شهرهایی است که زندگی شبانه در آن جریان دارد. خیابان‌های این شهر پر از بوتیک لباس، تئاتر، موسیقی زنده و محلی عالی برای خوردن غذاهای خوشمزه هستند. مغازه‌های قدیمی و کافه‌های عجیب نیز باعث شده است تا فرهنگ قدیمی آن برای همه جلوه‌گر باشد و از یاد نرود.

شهر بریزین برای زندگی ایرانیان

خلیج بایرون

سواحل باشکوه خلیج بایرون از آن مکان‌هایی است که می‌تواند روزهای خوبی را در تقویم زندگی شما رقم بزند. این محل افراد سرشناس بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. هنرمندان، نویسندگان، هیپی‌ها و حتی شفادهندگان، همه و همه کسانی هستند که برای دیدن امواج زیبای این خلیج خود را به اینجا می‌رسانند. می‌توانید در این شهر ساکن شوید و اقامت کنید.

خلیج بایرون برای زندگی ایرانیان

رتبه یک شهرهای استرالیا برای زندگی تعلق می‌گیرد به...

اگر شما هم به دنبال بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان می‌گردید، بسته به سبک زندگی و هدفی که از مهاجرت دارید، می‌توانید یک شهر را انتخاب کنید. در استرالیا محل‌هایی با عنوان گلدیلاکز وجود دارد که بهترین مکان برای کسانی هستند که به زندگی بی‌سروصدا و روستایی علاقه‌مند هستند. این شهرها بیش از 2000 نفر جمعیت دارند و البته نرخ بیکاری در آن‌ها بسیار پایین است.

این مناطق علاوه بر دو ویژگی‌ای که در بالا به آن اشاره کردیم، باید بتوانند کیفیت زندگی را هم برای افراد تأمین کنند تا این لقب به آن‌ها تعلق بگیرد. البته توجه کنید درآمد در این شهرها در حد متوسط است. گریفیث که در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است، یکی از دارندگان این لقب است.

شهری برای زندگی ارزان!

اگر از زندگی با قیمت‌های سرسام‌آور خسته شده‌اید و ترجیح می‌دهید در شهری زندگی کنید که قیمت‌های ارزانی دارد، باید یکی از سه شهر کوئینزلند، تاسمانی و استرالیای غربی را انتخاب کنید. البته اگر به دنبال عوامل دیگری نیز هستید، می‌توانید آدلاید را انتخاب کنید. این شهر که در استرالیا جنوبی قرار دارد، یکی از ارزان‌ترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شود.

کجا برویم ایرانی ببینیم؟

یکی از معیارهای آن که شهری بتواند بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان باشد، این است که در آن ایرانیان دیگری را نیز ببینید و البته مزایای دیگری نیز داشته باشد. پرث یکی از شهرهایی است که مهاجران زیادی را در خود جای داده است. البته سیدنی و ملبورن هم جزء این دسته از شهرها محسوب می‌شوند اما فراموش نکنید که آن‌ها شهرهای ارزانی نیستند.

امنیت برای شما مهم است؟

اگر غیر از همه عواملی که گفته شد، برایتان مهم است در شهری زندگی کنید که امنیت در آن حرف اول را بزند، می‌توانید به سیدنی بروید. این شهر در سال 2019 امن‌ترین شهر استرالیا معرفی شد و در فهرست پنجمین شهر امن جهان در لیست اکونومیست قرار گرفت. البته استرالیا یکی از امن‌ترین کشورها در جهان شناخته می‌شود.

کلام پایانی

همه افراد تلاش می‌کنند تا برای دسترسی به شرایط بهتر، از محل زندگی خود مهاجرت کنند و به محل دیگری نقل مکان کنند. این شرایط می‌تواند کار بهتر، تحصیل معتبرتر یا کیفیت زندگی بالاتری باشد. در هر صورت، تحقیق در مورد محل زندگی آینده از آن دست اموری است که لازم است قبل از هر اقدامی انجام دهید.

اگر شما هم استرالیا را انتخاب کرده‌اید و تمایل دارید که به بهترین شهر برای زندگی در استرالیا برای ایرانیان نقل مکان کنید، این مقاله می‌تواند اطلاعات مفیدی را درمورد شهرهای استرالیا ارائه دهد. با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کدام شهر برای آرامش و کدام شهر برای ارتقای شغلی بهتر است. با خانواده خود مهاجرت می‌کنید؟ می‌توانید با خواندن این مقاله متوجه شوید که کدام شهر برای زندگی خانوادگی مناسب‌تر است. در هر حال، استرالیا به واسطه داشتن سواحل زیبا و استاندارد زندگی برتر، یکی از مهم‍ترین کشورهایی است که ایرانیان برای مهاجرت به آن اقدام می‌‌کنند. شما کدام شهر را انتخاب می‌کنید؟

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به استرالیا

سوالات متداول

در این مقاله شهرهای سیدنی، پرث، ملبورن، آدلاید، هوبارت، کانبرا، بریزین و خلیج بایورن را به طور کامل معرفی و مقایسه کرده ایم تا شما بتوانید با بهترین شهارهای کشور استرالیا برای زندگی ایراننیان آشنا شوید.

سه شهر کوئینزلند، تاسمانی و استرالیای غربی جز ارزان ترین شهرهای استرالیا برای زندگی هستند.

شهرهای پرث، سیدنی و ملبورن بیشترین افراد ایرانی را در استرالیا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن