بهترین شهر ترکیه برای کار

بهترین شهر ترکیه برای کار

بهترین شهر ترکیه برای کار مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم.شهرهای ترکیه مکان‌هایی هستند که شما می‌توانید زندگی ترکی را در پر جنب‌وجوش‌ترین حالت خود تجربه کنید. ترکیه به دلیل هزینه کم زندگی و تنوع فرهنگی، چشم‌انداز جذابی را برای مهاجران ارائه می‌دهد. در این مقاله به بررسی ۸ تا از رویایی ترین شهر های ترکیه با معرفی ویژگی های خاص آن، میانگین حقوق در ترکیه، هزینه هایی که در بر خواهید داشت و نقاط ضعف و قوت آن ها می پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

استانبول، بهترین شهر ترکیه برای کار

برای کسانی که به دنبال شغل هستند، قطعا استانبول یکی از بهترین مکان‌ها برای کار در ترکیه می‌باشد. اگرچه شهر استانبول از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل‌شده است، اما در مقایسه با شهرهای اروپایی نرخ بیکاری بالایی دارد. بنابراین افرادی که در مشاغلی همچون مهندسی، آی تی و فروشندگی تخصص دارند، به راحتی می‌توانند در استانبول کار پیدا کنند. اما متخصصان مشاغلی مانند پزشکی، حقوق و معدن برای پیدا کردن کار در استانبول با چالش‌هایی مواجه می‌شوند.

بر اساس قوانین مربوط به ساعات کاری در استانبول، افراد می‌توانند ۴۵ ساعت در هفته کار کنند. همچنین با وجود اینترنت پرسرعت، استانبول برای افرادی که از طریق اینترنت امرار معاش می‌کنند، یک گزینه ایده آل است. تسلط به زبان انگلیسی برای پیدا کردن یک شغل مناسب در ترکیه، برای کسانی که تسلط کافی به زبان ترکی ندارند، یک امتیاز محسوب می‌شود.

میانگین حقوق ماهانه در شهر استانبول 23100 لیر محاسبه‌شده است. همچنین حداقل دستمزد در این شهر 3130 لیر و حداکثر دستمزد 102000 لیر می‌باشد. در استانبول به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار شغل‌هایی همچون مدیر پروژه، کارورز، دستیار اجرایی، مدیر بازاریابی، مشاور SAP، توسعه‌دهنده نرم افزار، بازاریابی، مشاور و سرآشپز در بین افراد از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند.

استانبول، بهترین شهر ترکیه برای کار

آنتالیا، فرصت‌های تجاری مرتبط با گردشگری و بازنشستگی

شهر آنتالیا واقع در جنوب ترکیه و در سواحل مدیترانه، به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری شناخته‌شده است. این شهر دارای آب‌وهوای ساحلی و دمای معتدلی می‌باشد. در ماه‌های تابستان میانگین دمای این شهر ۲۸ درجه سانتی گراد است. در ماه‌های زمستان نیز میانگین دمای این شهر اغلب زیر ۱۰ درجه سانتی گراد می‌باشد.

آنتالیا به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار برای افرادی که به فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری مانند رستوران یا هتل هستند، ایده‌آل خواهد بود. در این شهر، مهاجران با حرفه‌هایی مانند مترجمی، بازاریابی و فروشندگی به راحتی می‌توانند جایگزین نیروهای کار بومی شوند. در آنتالیا با وجود سیستم حمل‌ونقل عمومی پیشرفته و اینترنت پرسرعت، فرصت‌های کاری متعددی برای افراد مختلف با مهارت‌های متفاوت وجود دارد. این شهر، تمیز و امن است. همچنین بازارهای هفتگی مواد غذایی در آن وجود دارند که به کاهش هزینه زندگی در ترکیه کمک می‌کنند.

در آنتالیا افراد به طور متوسط ماهانه ۷۶۳۰ لیر و به طور سالانه ۹۱۶۰۰ لیر حقوق دریافت می‌نمایند. در این شهر حداقل میزان دستمزد ۱۹۳۰ لیر و حداکثر میزان دستمزد ۳۴۱۰۰ لیر برآورد شده است.

بدروم، شهری برای باکلاس ها

بدروم در دریای اژه واقع‌شده است و میانگین دمای آن در ماه‌های تابستان بین ۳۴ تا ۴۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. در ماه‌های زمستان نیز میانگین دما به ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بدروم به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار نه تنها مکان مناسبی برای جذب گردشگران است، بلکه فرصت‌های کاری ایده‌آلی را برای مهاجران فراهم می‌کند.

در شهر بدروم معاملات بسیار زیادی در حوزه املاک انجام می‌شود. این شهر بازار کار خوبی برای افرادی که در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنند، ایجاد می‌نماید. به طور کلی، این شهر با برخورداری از هتل‌های لوکس و امکانات لازم با کیفیت عالی، با دیگر شهرهای ترکیه تفاوت اساسی دارد. همچنین افرادی که دارای مهارت ماهیگیری و غواصی هستند، شغل و درآمد مطلوبی پیدا خواهند کرد. افرادی که در شهرهای ترکیه به دنبال کار یا تشکیل خانواده هستند، می‌توانند طیف وسیعی از کارهای فصلی را در این شهر پیدا کنند.

به‌طور کلی، می‌توان گفت افراد با کار کردن در شهر بدروم می‌توانند به‌طور متوسط ماهانه ۲۵۵۹ لیر کسب کنند. کار کردن در رستورانها، هتل‌ها و کافه ها در بدروم به عنوان بهترین شهر در ترکیه برای کار درآمد بالایی برای افراد خواهد داشت. اما شغل‌هایی همچون تدریس، گردشگری و کار در روزنامه‌ها و اینترنت نیز برای برخی از افراد محبوب می‌باشند.

بدروم، شهری برای باکلاس ها

بورسا، از بهترین شهرهای ترکیه برای کار

بورسا در قسمت غربی ترکیه واقع‌شده است. این شهر نه تنها از نظر صنعتی رتبه بالایی دارد، بلکه به عنوان یک شهر تاریخی جذاب شهرت پیداکرده است. اغلب مهاجران برای کار و زندگی در ترکیه، این شهر را انتخاب می‌کنند. لازم به ذکر است که در بورسا به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار هیچ مدرسه بین‌المللی وجود ندارد. زیرا تقریباً همه مدارس آن به زبان ترکی تدریس می‌کنند.

با توجه به وجود فضای سبز فراوان و تلاش دولت محلی برای حفظ فضاهای طبیعی از جمله پارک‌ها و جنگل‌ها، این شهر به عنوان بورسای سبز شناخته می‌شود. بنابراین افرادی که در زمینه کشاورزی تخصص دارند، این شهر را به عنوان یک مقصد مناسب برای پیدا کردن کار در نظر می‌گیرند. همچنین شهر بورسا به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار مهندسین و افرادی که تخصص‌های فنی دارند، بیشترین فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد. زیرا در این قطب صنعتی ترکیه، کارخانه‌های خودروسازی کیا، رنو و همچنین کارخانه‌های شرکت‌هایی مانند بوش و کوکاکولا قرار دارند.

به‌طور میانگین، افراد در شهر بورسا ماهانه ۶۶۸۰ لیر و سالانه ۸۰۲۰۰ لیر دستمزد دریافت می‌کنند. در این شهر کمترین حقوق ۱۶۹۰ لیر و بیشترین حقوق ۲۹۸۰۰ لیر در ماه برآورد شده است.

ازمیر، شهری مناسب برای دوران بازنشستگی

ازمیر، غربی‌ترین شهر ترکیه است و به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار در نظر گرفته می‌شود. این شهر یکی از بزرگ‌ترین مراکز صنعتی و تجاری می‌باشد. ازمیر بخش عظیمی از معاملات تجاری، صادرات و واردات را به خود اختصاص داده است. در واقع، این شهر در بخش کشاورزی و خدمات، بازار کار گسترده‌ای دارد. ۶.۳ درصد از تولیدات ناخالص داخلی کل کشور را ازمیر تامین می‌کند. در کنار کارخانه‌های شهر ازمیر، مناطق جذاب تفریحی و گردشگری بسیاری در این شهر وجود دارند. بنابراین ازمیر نه تنها محلی مناسب برای گذراندن دوران بازنشستگی است، بلکه فرصت‌های شغلی زیادی را برای مهاجران در حوزه گردشگری فراهم می‌کند.

ازمیر آب‌وهوای معتدل و ارتباطات حمل‌ونقل و بین‌المللی خوبی دارد. این شهر به عنوان یک بندر محبوب برای ورزش‌های آبی و قایقرانی شناخته‌شده است. از آنجا که اکثر جمعیت ازمیر جوان هستند، نرخ بیکاری کمتری نسبت به شهرهای دیگر ترکیه دارد. در شهر ازمیر میانگین حقوق افراد در ماه ۸۱۸۰ لیر و میانگین حقوق در سال ۹۸۲۰۰ لیر می‌باشد.

همچنین ۲۰۷۰ لیر به عنوان کمترین میزان دستمزد ماهانه و ۳۶۵۰۰ لیر به عنوان بیشترین دستمزد ماهانه در این شهر گزارش‌شده است.

آلانیا، از بهترین شهرهای ترکیه برای کار

شهر آلانیا در ساحل جنوبی ترکیه در دریای مدیترانه واقع‌شده است. این شهر تقریباً ۱۳۳ کیلومتر از آنتالیا فاصله دارد و یکی از مقاصد مهاجرتی در این کشور می‌باشد. آب‌وهوای این شهر در تابستان، گرم و مرطوب و در زمستان، سرد و مرطوب است. آلانیا یک انتخاب خوب برای کسانی می‌باشد که به دنبال یک سبک زندگی فعال هستند.

اگرچه آنالیا یک شهر کوچک است، اما بخش‌های تجاری زیادی در آن فعالیت می‌کنند. بنابراین مهاجرانی که به دنبال کار هستند با توجه به کار و شغلی که در نظر دارند، می‌توانند به راحتی کار پیدا کنند. می‌توان گفت در شهر آلانیا به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار شغل‌های مربوط به گردشگری تقریبا ۱۰ درصد و خرید ملک و سرمایه‌گذاری ۳۰ درصد در اقتصاد این شهر دخالت دارند. همچنین میانگین دستمزد افراد در این شهر ماهانه ۲۰۱۸ لیر می‌باشد.

آلانیا، از بهترین شهرهای ترکیه برای کار

آنکارا، پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه

آنکارا پایتخت رسمی جمهوری ترکیه می‌باشد که به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار نیز شناخته‌شده است. ادارات، شرکت‌ها و کارخانه‌های زیادی در این قطب صنعتی و تجاری ترکیه مشغول به کار هستند. باوجود ۵ میلیون نفر جمعیت در این شهر، هنوز هم فرصت‌های شغلی بسیاری برای مهاجران ارائه می‌شود. مهاجران نیز با وجود نهادهای رسمی موجود در آنکارا به راحتی می‌توانند شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند.

آنکارا نه تنها در بخش‌های صنعتی از استخدام مهاجران استقبال می‌نمایند، بلکه در بخش‌های کشاورزی نیز از نیروی کار خارجی استفاده می‌کند. همچنین مهاجران علاقه‌مند به فعالیت در بخش‌های خدمات اداری، در این شهر به راحتی می‌توانند کار پیدا کنند. آنکارا نه تنها بهترین شهر ترکیه برای کار است، بلکه یکی از شهرهای سازمان‌یافته و مدرن این کشور می‌باشد. بنابراین جای تعجب نیست که مشاغل زیاد و فرصت‌های شغلی متعددی در اختیار نیروهای کار خارجی قرار دهد. این شهر از زیرساخت‌های توسعه‌یافته و امکانات عمومی مختلفی برخوردار است. در نتیجه افرادی که برای کار به آنکارا مهاجرت می‌کنند، کیفیت زندگی‌شان افزایش می‌یابد.

به‌طور متوسط در شهر آنکارا افراد ماهانه ۸۵۱۰ لیر و سالانه ۱۰۲۰۰۰ لیر حقوق دریافت می‌کنند. در این شهر حداقل دستمزد ۲۱۵۰ لیر و حداکثر دستمزد ۳۸۰۰۰ لیر در ماه می‌باشد.

آنکارا، پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه

گبزه، یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای کار

شهر گبزه واقع در استان کوجایلی و در ۶۵ کیلومتری جنوب شرقی استانبول در خلیج ایزمیت می‌باشد. این شهر به دلیل وجود شرکت‌ها و موسسات معتبر، طی سال‌های اخیر از نظر اقتصادی به سرعت رشد کرده است و به عنوان بهترین شهر ترکیه برای کار نیز شناخته می‌شود. شرکت‌ها و موسسات معتبری همچون سازمان ملل، هنکل، کوئنه، ناگل، آتالیان و کارگیل در این شهر می‌باشند. افرادی که گبزه را برای برای کار در ترکیه انتخاب می‌کنند باید به طور متوسط در ماه ۳۰۴۶ لیر به ازای مخارج زندگی پرداخت نمایند.

در این شهر شغل‌های مانند مهندسی مکانیک، گارد امنیتی، مددکار اجتماعی، کارشناس منابع انسانی، صندوقدار، مهندس فناوری اطلاعات، دستیار پزشکی، حسابدار و طراح گرافیک به عنوان شغل‌های برتر به حساب می‌آیند. گبزه علاوه بر اینکه فرصت‌های کاری مطلوبی در اختیار نیروهای کار خارجی قرار می‌دهد، به عنوان یک شهر زیبای توریستی نیز در نظر گرفته می‌شود. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، می‌توانند به عنوان مدرس زبان انگلیسی در مدارس بین‌المللی این شهر مشغول به کار شوند. در شهر گبزه مدرسان زبان درآمد بالایی دریافت می‌کنند.

ارزانترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

ارزانترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

در ترکیه، املاک برای فروش بسیار ارزان‌تر از بسیاری از کشورها هستند. خرید خانه در این کشور درواقع نوعی سرمایه‌گذاری در آینده شما به‌حساب می‌آید. در برخی از شهرها و محله‌های ترکیه، قیمت ملک بالا است. اما در برخی دیگر محله‌ها، خانه‌هایی با قیمت مناسب می‌توان یافت.

سخن پایانی

افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، باید بهترین شهر ترکیه برای کار را بشناسند. همچنین آنها باید اطلاعات کافی در مورد نیروی کار مورد نیاز شهرها، متوسط درآمد و هزینه‌های آن‌ها داشته باشند. در غیر این صورت نمی‌توانند شهر مناسب برای کار و زندگی را انتخاب کنند. آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه، شهری مدرن و سازمان‌یافته است و بازار کار گسترده‌تری دارد. اما استانبول به‌عنوان پل ارتباطی بین آسیا و اروپا در نظر گرفته می‌شود و یکی از بهترین شهرهای ترکیه می‌باشد. به همین دلیل، اغلب مهاجران تمایل دارند در این شهر کار پیدا کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین شهر ترکیه برای کار کدام است؟
استانبول رتبه اول در بهترین شهرها برای کار در ترکیه را دارا می باشد.
میانگین حقوق در شهر استانبول ترکیه چقدر است؟
میانگین حقوق ماهانه در شهر استانبول ۲۳۱۰۰ لیر محاسبه‌شده است.
کدام یک از شهرهای ترکیه نرخ بیکاری کم تری دارد؟
ازمیر به علت داشتن نیروی کار جوان، نرخ بیکاری کم تری نسبت به دیگر شهرها دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای