بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. یکی از مهم‌ترین موضوعات در امر مهاجرت انتخاب مقصد مهاجرتی است. بسته به اینکه هدف از مهاجرت چه چیزی باشد، معیار انتخاب مقصد مهاجرت نیز متفاوت خواهد بود. این روزها بخش زیادی از متقاضیان مهاجرت را نیروهای متخصص تشکیل داده‌اند و در میان این افراد، متخصصین فناوری اطلاعات تعداد بیشتری دارند. متقاضیان مهاجرت با این رشته ابتدا باید با بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات آشنا باشند و سپس با بررسی شرایط مهاجرت به هر کدام از این کشورها، مقصد نهایی خود را انتخاب کنند. در ادامه این مطلب به معرفی چند مورد از بهترین کشورها در این زمینه و شرایط مهاجرت به آن‌ها خواهیم پرداخت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

کشورهایی مانند آمریکا، سوئیس، کانادا، آلمان، استرالیا، انگلیس و… گزینه‌هایی هستند که به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات می‌توان معرفی کرد اما طبیعتا هر متقاضی مهاجرت امکان تحصیل و زندگی در یکی از آن‌ها را خواهد داشت. به عبارت دیگر از میان همه گزینه‌هایی که به عنوان مقصد مهاجرت فناوری اطلاعات شرایط مناسبی دارند، در نهایت باید یکی را انتخاب کرد و شرایط خود را مطابق با شرایط مهاجرت به آن کشور آماده کرد.

معیارهای مهم برای انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

به منظور انتخاب راحت‌تر از میان گزینه‌های مختلف باید فاکتورهایی را معیار انتخاب و مقایسه کشورها قرار دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • اعتبار سیستم آموزشی کشور مورد نظر برای ادامه تحصیل در رشته فناوری
 • فرصت‌های شغلی این رشته و شرایط ورود به آن‌ها
 • شرایط اخذ ویزای کاری در کشور مورد نظر
 • میزان حقوق، درآمد و امتیازات شغلی در رشته فناوری اطلاعات کشورهای مورد نظر
 • شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کار در کشورهای مورد نظر
 • شرایط همراهی اعضای خانواده در کشورهای مورد نظر
 • امکان ارتقای شغلی
 • هزینه‌های زندگی در هر کدام از کشورها
 • اعتبار پاسپورت و سابقه کاری در آن کشور

5 مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات

رشته‌های فنی و مهندسی مانند فناوری اطلاعات از پرطرفدارترین رشته‌های دنیا هستند و بیشترین آمار متقاضیان مهاجرت را هم در اختیار دارند. این رشته‌ها دردسرهای معادلسازی مدرک برای کار یا ادامه تحصیل در دیگر کشورها را ندارند و بیشتر آن‌ها فرصت کسب درآمد بالا را برای متقاضی مهاجرت فراهم می‌کنند. به علاوه بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا متقاضی فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان این رشته‌ها برای تحصیل و کار هستند.

پذیرش مهندسین فناوری اطلاعات از روش کاری یا تحصیلی در بسیاری از کشورهای دنیا انجام می‌شود که در میان آن‌ها کشورهای زیر بهترین شرایط و امکانات را در اختیار متخصصین این رشته قرار می‌دهند:

 • آمریکا
 • کانادا
 • آلمان
 • اتریش
 • استرالیا
 • سوئد
 • انگلستان
 • سوئیس و…

در ادامه 5 کشور برتر برای مهاجرت متخصصین فناوری را به طور مختصر معرفی خواهیم کرد.

آمریکا؛ اولین گزینه مهاجرتی متخصصین فناوری اطلاعات

کشور آمریکا پیشرفته‌ترین کشور دنیا است و در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تجاری و فناوری اطلاعات جز قدرت‌های برتر جهان به شمار می‌رود. این کشور همچنین مقصد خوبی برای مهاجرت کاری و تحصیلی رشته‌های مهندسی، به خصوص در رشته فناوری اطلاعات است تا جایی که در میان بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات، به عنوان اولین گزینه مطرح می‌شود. تنوع بالای فرصت‌های شغلی برای مهندسین فناوری اطلاعات، درآمد بالا نسبت به دیگر کشورها برای متخصصین این رشته و امکان ارتقای شغلی و دانش علمی از مهم‌ترین مزایای زندگی و کار مهندسین فناوری اطلاعات در این کشور هستند.

میانگین درآمد متخصصین این رشته تحصیلی در کشور آمریکا حتی برای افرادی که کمتر از یک سال سابقه کاری دارند، چیزی حدود 65 هزار دلار است و متخصصین با سابقه بیشتر از 20 سال حتی تا 150 هزار دلار در سال هم درآمد کسب می‌کنند. مهندسین فناوری اطلاعات با مهاجرت به آمریکا در کنار زندگی راحت، در این رشته به مهارت بسیار بالایی هم می‌رسند.

آمریکا؛ اولین گزینه مهاجرتی متخصصین فناوری اطلاعات

کشور کانادا برای مهاجرت فناوری اطلاعات

یکی دیگر از کشورهایی که در لیست 5 مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات قرار می‌گیرد، کشور کانادا است. مهاجرت کاری و تحصیلی دو روش مناسب مهاجرتی برای متخصصین این رشته هستند. تقریبا تمام فارغ‌التحصیلان این رشته در کانادا فرصت شغلی دارند و با دریافت مدرک از دانشگاه‌های کانادا فرصت کار در بهترین کشورهای دنیا هم برای آن‌ها وجود دارد. البته مهندسین فناوری اطلاعات برای کار در کشور کانادا صرفا نیازی به مدرک تحصیلی این کشور ندارند و حتی با مدرک دیگر کشورها هم می‌توانند در مشاغل مرتبط با این رشته شروع به کار کنند.

دو روش اسکیل ورکر و جاب آفری، روش‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان فناوری اطلاعات می‌توانند از طریق آن‌ها برای کار در کانادا اقدام کنند. در روش اسکیل ورکر متقاضیان مهاجرت کاری بر اساس مهارت و شرایطی که دارند امتیازبندی می‌شوند و افرادی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، برای کار در این کشور دعوت می‌شوند اما در روش جاب آفری، متقاضی کار باید یک فرصت شغلی مناسب برای خود پیدا کرده تا در آن استخدام شود. برای مهاجرت از طریق این روش می‌توان در سایت‌های کاریابی کانادا ثبت‌نام کرد، رزومه خود را برای کارفرما ارسال کرد و پیشنهادات شغلی کارفرمایان را دریافت و بررسی کرد و در نهایت با بهترین مورد آن قرارداد بست.

کشور آلمان مقصد مناسب مهاجرت رشته فناوری اطلاعات

سومین مورد از لیست بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات، کشور آلمان است. ورود به این رشته در کشور آلمان هم مانند دو کشور کانادا و آمریکا هم از طریق تحصیل و هم از طریق کار امکان‌پذیر است. یکی از مزایای تحصیل این رشته در آلمانی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویانی است که مدرک زبان آلمانی با سطح B2 و بالاتر را در اختیار دارند. علاوه بر تحصیل رایگان، شهریه تحصیل برای دیگر دانشجویان در این کشور هم چندان زیاد نیست، بنابراین آلمان را می‌توان بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی فناوری اطلاعات هم معرفی کرد.

مهاجرت کاری، دیگر فرصت مهاجرتی، مهندسین فناوری اطلاعات به کشور آلمان است. مهاجرت کاری به آلمان از طریق جاب سیکری انجام می‌شود. در این روش متقاضی مهاجرت ویزایی 6 ماهه برای جستجوی کار در آلمان دریافت می‌کند و در صورتی که در این مدت موفق به پیدا کردن شغل مناسب شد، ویزای کاری آلمان را دریافت می‌کند. در پذرش از طریق جاب سیکری امتیاز دریافتی متقاضی بیشترین تاثیر را دارد.

کشور آلمان مقصد مناسب مهاجرت رشته فناوری اطلاعات

شرایط مهاجرت متخصصین فناوری اطلاعات به کشور اتریش

کشور اتریش، یکی دیگر از کشورهایی است که به عنوان مقصد مهاجرتی برای متخصصین فناوری اطلاعات گزینه‌ای مناسب است. این کشور جز تاپ‌ترین کشورهای اروپایی است و در بیشتر جنبه‌ها مانند کیفیت زندگی، وضعیت و رفاه اقتصادی و اجتماعی سطح بالایی داشته و جزو بهترین‌ها است. متخصصین فناوری اطلاعات که متقاضی مهاجرت به این کشور هستند از دو روش کاری و تحصیلی امکان انجام این کار را دارند. در روش مهاجرت تحصیلی متقاضی باید پذیرش یکی از دانشگاه‌های اتریش را دریافت کند تا به صورت رایگان یا با هزینه بسیار پایین در این کشور تحصیل کند.

در روش مهاجرت کاری که دیگر روش مهاجرت مهندسین فناوری اطلاعات به اتریش است، نیاز به ویزای کاری این کشور است. برای اخذ ویزای کاری اتریش چند روش وجود دارد که یکی از آن‌ها جاب سیکری است. در روش جاب سیکری متقاضی ابتدا ویزای جستجوی کار دریافت می‌کند و سپس از طریق آن به اتریش سفر کرده و برای پیدا کردن شغلی مناسب در این کشور جستجو می‌کند. در کاریابی به شیوه جاب سیکری امتیاز دریافتی متقاضی شرط مهاجرت است و این امتیاز با مهارت‌های او کسب می‌شود. برای مثال در صورتی که متقاضی مدرک لیسانس یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان را داشته باشد، 20 امتیاز دریافت می‌کند یا متقاضیانی که حداقل 1 سال سابقه کار در هر جای دنیا داشته باشند، قادر به دریافت 2 امتیاز هستند.

کشور استرالیا برای مهاجرت فناوری اطلاعات

پنجمین کشور از لیست بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات، کشور استرالیا است. این کشور مهاجرپذیر هم برای تحصیل و هم برای کار مهندسین فناوری اطلاعات شرایط مناسبی دارد. رشته فناوری اطلاعات در این کشور بازار کاری مناسبی دارد و دانشگاه‌های این کشور هم رشته فناوری اطلاعات را در بالاترین سطح تدریس می‌کنند.

تحصیل این رشته در دانشگاه‌های استرالیا هم در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است. برای ورود به بازار کار در این رشته می‌توان از طریق جاب سیکری یا جاب آفری اقدام کرد. یکی از امتیازاتی که این کشور را به بهترین گزینه مهاجرتی متخصصین فناوری اطلاعات تبدیل می‌کند، هزینه‌های پایین زندگی در کنار معیارهایی مانند فرصت شغلی و بازار کار مناسب است که اقامت و زندگی در این کشور را راحت می‌کند.

رشته ی IT در استرالیا

رشته IT در استرالیا

استرالیا همواره پیشرو در زمینه آموزش‌وپرورش بوده که این امر آن را به یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل‌کرده است.

سخن آخر

مهاجرت کار ساده‌ای نیست و اگر بدون تحقیق و بررسی‌های لازم دست به این کار زد، احتمال شکست بسیار بالا خواهد بود. برای مثال یک متخصص آی تی برای مهاجرت موفق ابتدا باید لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات را تهیه کند و با شرایط مهاجرتی هر کدام از این کشورها آشنایی پیدا کند البته این کار پروسه‌ای زمان‌بر و طولانی دارد. راه ساده‌تر برای مهاجرتی مطمئن و موفق، مشاوره با کارشناسان امور مهاجرتی و تیم‌های تخصصی در این زمینه است.

هرمس اپلای یکی از مجموعه‌های مهاجرتی است که در این زمینه شما را همراهی می‌کند. از خدمات مجموعه ما می‌توان به ارائه اطلاعات در مورد کشورهای مختلف و بررسی شرایط شما و مطابقت دادن آن‌ها با شرایط کشور مورد نظر جهت مهاجرت مطمئن اشاره کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
بهترین کشورها برای مهاجرت فناوری اطلاعات کدام کشورها هستند؟
کشورهای آمریکا، استرالیا، اتریش، کانادا و آلمان 5 کشور برتر در زمینه مهاجرت متخصصین فناوری اطلاعات هستند.
درآمد مهندسین IT در کدام کشور بیشتر است؟
در میان کشورهای مختلفی که آمار مهاجرت کاری مهندسین فناوری اطلاعات به آن‌ها بیشتر است، آمریکا بیشترین حقوق را به نیروهای خود پرداخت می‌کند.
مزایای مهاجرت مهندسین فناوری اطلاعات به آلمان چیست؟
آلمان کشوری مهاجرپذیر است و با امتیازاتی مانند نرخ بیکاری پایین و امکان تحصیل رایگان یا با شهریه بسیار کم، مقصد مناسبی برای مهاجرت مهندسین فناوری اطلاعات است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای