بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای؛ انتخاب حیاتی برای ادامه تحصیل! بسیاری از دانشجویان دنیا برای تحصیل به کشورهای پیشرفته از لحاظ تحصیلی مهاجرت می‌کنند. دلیل مهاجرت آن‌ها ممکن است نبود رشته مدنظر در کشور خود یا ورود سریع به بازار کار کشورهای صنعتی با درآمد بالا باشد. رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های معتبر دنیا آینده شغلی تضمین‌شده و درآمد خوبی دارند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تلاش می‌کنند از دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا در رشته‌های مهندسی پذیرش بگیرند. اما چیزی که بسیار مهم است این است که کدام رشته‌های مهندسی برای ادامه تحصیل مناسب هستند. با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین رشته‌ های مهندسی برای اپلای در دنیا بپردازیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

با بهترین رشته های مهندسی در دنیا برای اپلای آشنا شوید

بسیاری از افراد با هدف کسب مهارت و تخصص برای ورود به بازار کار و داشتن آینده شغلی مناسب مهاجرت تحصیلی را انتخاب می‌کنند. برای این کار باید مراحلی را طی کنند و مهم‌ترین مرحله، انتخاب رشته مورد نظر است. معمولا رشته‌های مهندسی بازار کار بسیار خوبی در کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته دارند. بعد از انتخاب رشته و دریافت پذیرش تحصیلی دانشجویان می‌توانند با اقدام برای اخذ ویزای کشور مورد نظر برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند.
اگر این دانشجویان بخواهند در کشور مورد نظر بمانند و اقامت دائم بگیرند، حتما باید پس از تحصیل برای اخذ ویزای کاری کشور مورد نظر اقدام کنند تا به وسیله آن بتوانند اقامت دائم آن کشور را بگیرند. دانشجویان سراسر دنیا با انتخاب رشته‌ها مهندسی و تحصیل در آن‌ها به راحتی وارد بازار کار شوند و اقامت دائم کشور محل تحصیل را دریافت کنند. برخی از بهترین رشته‌های مهندسی پرطرفدار و پرتقاضای دانشجوهای سراسر دنیا عبارتند از:

بهترین رشته های مهندسی در دنیا

⦁ کامپیوتر

⦁ مکانیک

⦁ برق

⦁ عمران

⦁ شیمی

⦁ نفت

⦁ هوافضا

⦁ مهندسی اتمی

با بهترین رشته های مهندسی در دنیا برای اپلای آشنا شوید

مهندسی کامپیوتر

در دو دهه گذشته علم و فناوری پیشرفت چشمگیری داشته و باعث شده تا بسیاری از کسب‌وکارها فعالیت اینترنتی و آنلاین را آغاز کنند. به همین دلیل کارفرمایان نیاز به نیروهایی دارند که در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و تخصص کافی در کار خود داشته باشد. رشته مهندسی کامپیوتر یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در میان دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود و برای علاقه‌مندان به علوم رایانه جذابیت بسیار زیادی دارد.

در حال حاضر بیشتر کسب‌وکارها نیازمند افرادی متخصص در علوم رایانه هستند. بنابراین می‌توان گفت که آینده شغلی رشته کامپیوتر تضمینی است و کسانی که در زمینه کامپیوتر رزومه و تجربه کاری خوبی داشته باشند، فرصت‌های شغلی فراوانی در بیشتر کشورها خواهند داشت. جالب است بدانید که درآمد سالانه مهندسین کامپیوتر در کشورهای خارجی حدود 57 هزار تا 60 هزار یورو خواهد بود.

مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از مشاغلی است که بیشتر کشورها به آن نیاز دارند. به دلیل اینکه بیشتر کشورهای جهان در حال طی کردن فرایند صنعتی شدن هستند و در مسیر پیشرفت قرار دارند، نیاز به مهندسین متخصص در زمینه مکانیک به شدت حس می‌شود. رشته مهندسی مکانیک بیشتر در کشورهایی محبوبیت دارد که دارای پیشرفت‌های بسیار در صنعت خودروسازی هستند. از جمله این کشورها می‌توان به آلمان و ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.
رشته مهندسی مکانیک از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای است که با تحصیل آن در دانشگاه‌های معتبر دنیا و فارغ‌التحصیل شدن در این رشته، مهارت بالایی در زمینه مکانیک کسب خواهید کرد. این مهارت و تخصص شانس شما را برای ورود به بازار کار افزایش خواهد داد. جالب است بدانید که مهندسان مکانیک سالانه چیزی در حدود 52 هزار تا 58 هزار یورو حقوق دریافت خواهند کرد.

مهندسی برق

رشته مهندسی برق یکی از سخت‌ترین رشته‌های دانشگاهی به شمار می‌رود. البته باید بدانید که با پشت سر گذاشتن دشواری‌های تحصیل در این رشته، آینده شغلی شما تضمینی خواهد بود. رشته مهندسی برق در تمام کشورهای دنیا ضروری است و نیاز به مهندسان برق متخصص به شدت حس می‌شود. به همین دلیل این رشته بازار کار خوبی در بیشتر کشورها دارد و کارفرمایان بسیاری به دنبال استخدام فارغ‌التحصیلان این رشته هستند. نکته مهمی که باید بدانید این است که رزومه کاری در زمان تحصیل دانشجو شانس او را برای استخدام شدن در بیشتر کشورها تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که حقوق مهندسان برق در کشورهای خارجی سالانه حدود 40 هزار تا 45 هزار یورو است.

مهندسی عمران

یکی دیگر از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای رشته مهندسی عمران بوده که به شدت مورد نیاز بسیاری از کشورها است. این رشته یکی از رشته‌های تحصیلی بسیار پرطرفدار در میان دانشجویان سراسر دنیا به شمار می‌رود. چرا که بازار کار بسیار عالی و فرصت شغلی فراوانی در دنیا دارد. دانشجویانی که برای رشته مهندسی عمران از دانشگاه‌های معتبر دنیا پذیرش می‌گیرند و در این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند، در اولویت کارفرمایان برای استخدام قرار خواهند گرفت.
دانشجویان با کسب مهارت در زمینه عمران می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان با کارفرمایان مختلف تماس گرفته و با آن‌ها قرارداد امضا کنند. همچنین نسبت به اخذ ویزای کاری کشور مورد نظر اقدام کرده و اقامت دائم آن کشور را بگیرند. نکته مهمی که باید بدانید این است که حقوق سالانه مهندسان عمران به طور میانگین چیزی در حدود 30 هزار تا 45 هزار یورو خواهد بود.

مهندسی شیمی

رشته مهندسی شیمی هم جزو بهترین رشته ها مهندسی برای اپلای است که طرفداران زیادی دارد. صنعت پتروشیمی و صنایع مشابه به شدت به این رشته نیاز دارند. به همین دلیل مهندسی شیمی در کشورهایی که در صنعت پتروشیمی فعال هستند مثل کانادا یا کشورهای اسکاندیناوی مثل نروژ، بازار کار بسیار خوبی داشته و فرصت‌های شغلی آن فراوان هستند.
بنابراین می‌توان گفت که تحصیل در رشته مهندسی شیمی آینده شغلی تضمین‌شده‌ای دارد و دانشجویانی که در این رشته فارغ‌التحصیل شوند، شانس بالایی برای پیدا کردن مشاغل مرتبط با رشته خود در بیشتر کشورها دارند. در حال حاضر حقوق مهندسان شیمی به طور میانگین حدود 50 هزار تا 67 هزار یورو در سال است.

مهندسی نفت

با توجه به بازار جهانی نفت، بسیاری از کشورها به مهندسان نفت احتیاج دارند. بنابراین می‌توان گفت که رشته مهندسی نفت یکی از بهترین رشته‌ها برای اپلای به شمار می‌رود و در اغلب کشورهای دنیا بازار کار بسیار عالی و فرصت‌های شغلی زیادی دارد. دانشجویان بین‌المللی که در این رشته مشغول به تحصیل می‌شوند، انواع روش‌های استخراج نفت و گاز را فرا می‌گیرند و با دانشی که به دست می‌آورند قادر به توسعه صنعت نفت و زیرساخت‌های آن هستند.
به دلیل اینکه مهندسی نفت یک رشته و دانش بسیار حساس و مورد تقااضا است، کسانی که از این رشته فارغ‌التحصیل شده و وارد بازار کار می‌شوند، درآمد بسیار بالایی خواهند داشت. گفتنی است که متوسط حقوق مهندسان نفت در بازار جهانی چیزی در حدود 90 هزار تا 110 هزار یورو خواهد بود.

مهندسی هوافضا

مهندس هوافضا یکی دیگر از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای با بازار کار فوق‌العاده است. دانشجویان سراسر دنیا که برای تحصیل مهندسی هوافضا از دانشگاه‌های معتبر دنیا پذیرش می‌گیرند و مشغول به تحصیل می‌شوند، دانش ساخت هواپیما، ماهواره و موارد دیگر را کسب می‌کنند. به دلیل اینکه تخصص و مهارت در رشته هوافضا برای ورود به بازار کار از حساسیت بالایی برخوردار است، می‌توان گفت که رشته هوافضا از سخت‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های سراسر دنیا است. با توجه به حساسیت بالای مشاغل این رشته، مهندسان هوافضا درآمد بالایی خواهند داشت؛ به طوری که متوسط درآمد سالانه مهندسان هوافضا چیزی در حدود 90 هزار تا 110 هزار یورو است.

مهندسی اتمی

در دو دهه اخیر یکی از داغ‌ترین بحث‌ها میان ملت‌های مختلف انرژی اتمی بوده است. به همین دلیل رشته مهندسی اتمی در دنیا اهمیت بسیار زیادی دارد و از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای به شمار می‌رود. دانشجویانی که با اخذ پذیرش به تحصیل مهندسی اتمی در برترین دانشگاه‌های جهان مشغول می‌شوند، دانش استفاده از انرژی اتمی را کسب کرده و با تحقیقات گسترده به طراحی و توسعه تجهیزات مورد نیاز برای بهره‌برداری از انرژی اتمی می‌پردازند.
رشته مهندسی اتمی هم یکی از سخت‌ترین رشته‌های تحصیلی در دانشگاه به شمار می‌رود و به همین دلیل آینده شغلی آن تضمینی است. دانشجویانی که در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند، به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند. مشاغل مرتبط با مهندسی اتمی جزو پردرآمدترین شغل‌ها در دنیا هستند؛ متوسط حقوق سالانه مهندسان اتمی حدود 90 هزار تا 110 هزار یورو است.

بهترین رشته های دیگر مهندسی در کشورهای مختلف برای اپلای

نیاز به رشته‌ها مهندسی در هر کشور با توجه به پایه‌های اقتصادی و استانداردهای آموزشی آن کشور تعیین می‌شود. در هر کشوری برخی از رشته‌های مهندسی طرفدار داشته و مورد نیاز بازار کار آن کشور هستند. نکته مهمی که باید بدانید این است که بهترین فرصت‌های شغلی و بازار کار برای مهندسان، در کشورهای توسعه‌یافته و کشورهای در حال توسعه هستند. بعضی از رشته‌های مهندسی خوب برای مهاجرت را در بخش‌های قبل معرفی کردیم. برخی دیگر از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای نیز موارد زیر هستند:

⦁ مهندسی نقشه‌برداری

⦁ مهندسی سیستم‌ها یا سامانه‌ها

⦁ مهندسی سازه

⦁ مهندسی و معماری امور دریایی

⦁ مهندسی صنایع

⦁ مهندسی بیومدیکال

⦁ مهندسی شبکه

⦁ مهندسی امنیت

⦁ مهندسی زیست محیط

در کشورهای توسعه‌یافته فرصت‌های شغلی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی مذکور بسیار زیاد بوده که دانشجویان با تحصیل این رشته‌ها و کسب مهارت می‌توانند وارد این مشاغل شوند. برای مثال دانشجویان با مشغول شدن به کار در کشورهای خارجی نظیر کانادا، استرالیا و … می‌توانند اقامت دائم و تابعیت کشور محل کار خود را دریافت کنند. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به برخی از کشورهای دنیا می‌پردازیم که به رشته‌های مهندسی به شدت نیاز دارند.

بهترین رشته های دیگر مهندسی در کشورهای مختلف برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی پرتقاضا برای اپلای در کشور کانادا

کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است که به شکل چشمگیری پیشرفت داشته و توسعه پیدا کرده است. به همین دلیل فرصت‌های شغلی برای مهندسان در این کشور بسیار زیاد است. دولت کانادا برای تامین نیروی کار متخصص در رشته‌های مهندسی، شرایطی را فراهم کرده که افراد خارجی فارغ‌التحصیل شده از رشته‌های مهندسی بتوانند در این کشور به راحتی مشغول کار شوند. برخی از بهترین رشته های مهندسی برای اپلای در کشور کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

⦁ مهندسی نفت

⦁ مهندسی کشاورزی

بهترین رشته های مهندسی در آلمان برای اپلای

کشور آلمان از صنعتی‌ترین کشورهای اروپا و جهان بوده که در واقع یکی از قطب‌های صنعتی در اروپا و سراسر دنیا به شمار می‌رود. بنابراین می‌توان گفت که رشته‌های مهندسی در این کشور قطعا بازار کار فوق‌العاده داشته و فرصت‌های شغلی فراوانی وجود دارند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی را دارند، کشور آلمان را در اولویت خود قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های فنی و مهندسی آلمان در سطح جهان اعتبار بسیار بالایی دارند. به همین دلیل کشور آلمان یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی سراسر دنیا به شمار می‌رود. برخی از رشته‌های مهندسی که در آلمان به شدت مورد نیاز هستند، رشته‌های زیر هستند:

رشته های مهندسی مورد نیاز کشور سوئیس برای اپلای

در حال حاضر یکی از مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا، سوئیس است. این کشور با داشتن بازار کار عالی و فرصت‌های شغلی فراوان در زمینه مشاغل مهندسی بهشتی برای مهندسان به شمار می‌رود. این کشور اقتصادی باثبات و امکانات رفاهی عالی دارد که باعث شده کارفرمایان بتوانند حقوق مناسبی به کارمندان بدهند. به همین دلیل کشور سوئیس در میان مهندسان محبوبیت بسیار زیادی دارد. صنعت، تولید، تکنولوژی و دستاوردهای علمی در کشور سوئیس زبانزد است. از جمله بهترین رشته های مهندسی مورد نیاز سوئیس برای اپلای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

⦁ مهندسی شیمی

⦁ مهندسی کامپیوتر

⦁ مهندسی مکانیک

⦁ مهندسی عمران

⦁ مهندسی برق

⦁ مهندسی هواپیما

⦁ مهندسی معماری

بهترین رشته های دیگر مهندسی در کشورهای مختلف برای اپلای

بسیاری از دانشجویان دنیا برای پیدا کردن شغلی مناسب و با درآمد خوب در کشورهای توسعه‌یافته اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌کنند. نکته‌ای که در این میان اهمیت بسیار زیادی دارد و به تضمین آینده شغلی دانشجویان کمک می‌کند، انتخاب بهترین رشته های مهندسی برای اپلای است.
دانشجویان باید شرایط کشورهای مختلف و رشته‌های مهندسی مورد نیاز کشورهای مورد نظر را بررسی کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. همچنین دقت کنید که علاوه بر انتخاب رشته، مهم است که شما با بهترین دانشگاه‌ها برای دریافت اپلای در رشته مدنظر خود نیز آشنایی داشته باشید.

همان طور که در متن این مقاله بیان شد، با بهترین رشته های مهندسی برای اپلای آشنا شدید، و بهترین رشته های مهندسی دیگر را در کشورهای مختلف بیان کردیم. چنانچه اطلاعات بیشتری در مورد بهترین رشته های مهندسی برای اپلای داشته باشید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای استفاده کنید و تصمیم درستی در زمینه مهاجرت بگیرید.

مقاله پیشنهادی—> ویزای تحصیلی 

سؤالات متداول

معمولا رشته های مهندسی در کشورهای صنعتی و توسعه یافته بازار کار خوبی دارند و بسیار پرتقاضا هستند.

رشته هایی مانند:عمران، برق، کامپیوتر، مکانیک، شیمی، نفت، هواپیما و مهندسی اتمی از جمله پرتقاضاترین رشته ها برای دانشجویان در سراسر دنیا هستند.

کشورهایی مانند: کانادا، آلمان، سوئیس و… از جمله کشورهایی هستند که به رشته های مهندسی بشدت نیاز دارند و دانشجویان میتوانند پس از پایان تحصیلات خود در این کشورها کار پیدا کنند و اقامت دائم را بدست بیاورند.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن