بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی

بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی

کانادا در حال حاضر ۱۳ ایالت دارد. از این تعداد، ۱۱ ایالت دارای برنامه فعال مهاجرت استانی (PNP) هستند. این برنامه‌ها به هر یک از این ایالت‌ها اجازه می‌دهد تا افرادی را انتخاب کنند که نیاز منحصربه‌فرد آن استان را برآورده سازند. در این میان خوب است که با بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت استانی به انتاریو

انتاریو پرجمعیت‌ ترین استان کانادا است که اتاوا، پایتخت آن و تورنتو بزرگ‌ترین شهر این کشور در آن واقع شده‌اند. تورنتو محل استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها به‌ حساب می‌آید. استان انتاریو یکی از متنوع‌ ترین و پویاترین برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا را دارد و از این نظر از بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی در نظر گرفته می‌شود. فارغ‌ التحصیلان، نیروی کار ماهر و افراد کارآفرین می‌توانند برای مهاجرت خود به انتاریو برنامه‌ ریزی کنند.

در همین رابطه بخوانید: برنامه مهاجرت استانی انتاریو

مهاجرت استانی به بریتیش کلمبیا

غربی‌ترین استان کانادا، بریتیش کلمبیا، به‌خاطر جنگل‌ها و کوه‌های زیبای خود شناخته شده است. دو شهر بزرگ این استان، ونکوور و ویکتوریا در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارند و دارای آب‌وهوای معتدل اما مرطوب هستند. اگر در این قسمت از بریتیش کلمبیا ساکن شوید، منتظر زمستان‌های بارانی باشید.

بریتیش کلمبیا نیز یکی دیگر از بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی محسوب می‌شود. اداره مهاجرت بریتیش کلمبیا طیف گسترده‌ای از جریان‌ها و دسته‌ بندی‌ها را برای کارگران ماهر، فارغ‌ التحصیلان و کارآفرینان در برنامه نامزدی استانی ارائه می‌دهد.

برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا یکی از متنوع‌ ترین برنامه‌های PNP با دو جریان گسترده برای کار و فارغ‌ التحصیلان محسوب می‌شد. نیروی کار ماهر و نیمه‌ماهر در این استان پرتقاضا است. بریتیش کلمبیا از سیستم دعوت مبتنی بر امتیاز استفاده می‌کند. این فرآیند شامل ثبت‌ نام و درخواست آنلاین می‌شود.

شما در این استان برای برخی از دسته‌ها احتمال دارد نیازی به تجربه‌ کاری قبلی نداشته باشید. نیروی کار ماهر می‌توانند تجربه‌ کاری در خارج از کشور داشته باشند. کاندیداهای سطح ورودی و نیمه‌ماهر به تجربه‌کاری در خود این استان نیاز دارند. فارغ‌ التحصیلان خارجی از یک موسسه عالی کانادایی بسته به شغل ارائه‌شده نیازی به تجربه‌ کاری نخواهند داشت.

در همین رابطه بخوانید: برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا

Express Entry BC یک راه سریع‌ تر برای مهاجرت نیروی کار ماهر مناسب به بریتیش کلمبیا است. شما باید واجد شرایط یک برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال باشید. در این برنامه از یک سیستم دعوت مبتنی بر امتیاز استفاده می‌شود.

شما نیازی به تجربه‌ کاری در این استان ندارید. با این‌ حال باید سابقه‌ کاری مرتبط داشته باشید و سایر شرایط مانند تحصیلات و مهارت زبان را برآورده کنید. این جریان‌ها به دسته‌ های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از دسته‌های PNP این استان با سیستم انتخاب مهاجرت فدرال اکسپرس اینتری کانادا سازگار هستند.

متقاضیان موفق در یکی از این دسته‌ها ۶۰۰ امتیاز اضافی سیستم رتبه‌ بندی جامع (CRS) و یک دعوت‌ نامه برای اقامت دائم در قرعه‌ کشی بعدی از استخر دریافت می‌کنند.

برنامه آزمایشی فناوری بریتیش کلمبیا

این استان یک برنامه آزمایشی فناوری را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد که در آن کارکنان فناوری اطلاعات می‌توانند به بریتیش کلمبیا مهاجرت کنند و اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

مهاجرت استانی به آلبرتا

آلبرتا اغلب به‌ عنوان نسخه کانادایی تگزاس شناخته می‌شود. زیرا بزرگ‌ ترین صنایع این شهر نفت و گاز است. این استان را آمیخته‌ ای از زمین‌های کشاورزی، کوه‌ها و شهرها با زمستان‌های بسیار سرد تشکیل می‌دهد. آلبرتا یکی از بهترین ایالت‌ های کانادا برای مهاجرت استانی محسوب می‌شود و جریان‌های PNP را برای داوطلبان اکسپرس اینتری و نامزدهای غیر اکسپرس اینتری ارائه می‌دهد.

در همین رابطه بخوانید: برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

برنامه استانی، نیروی کار ماهر، فارغ‌ التحصیلان بین‌ المللی و کارآفرینان را به این ایالت دعوت می‌کند. برنامه کاندیدای مهاجر آلبرتا (AINP) توسط دولت آلبرتا با مشارکت دولت فدرال اداره می‌شود. این برنامه در اصل سه جریان ارائه می‌دهد که شامل جریان فرصت، جریان ورود سریع و جریان کشاورز خوداشتغالی خواهد شد.

جریان فرصت آلبرتا

جریان فرصت، مسیری را برای اقامت دائم در کانادا برای نیروی کار خارجی شاغل در آلبرتا فراهم می‌کند. متقاضیان برای واجد شرایط بودن باید از یک کارفرمای آلبرتا درخواست پیشنهاد شغلی داشته باشند.

جریان اکسپرس اینتری آلبرتا

جریان اکسپرس اینتری مسیری برای دعوت نامزدهای اکسپرس اینتری آلبرتا در نظر گرفته می‌شود. کاندیداها از طریق حساب‌های اکسپرس اینتری خود دعوت می‌شوند که معیارهای انتخاب دقیق آن‌ها عمومی نشده است. نامزدهای اکسپرس اینتری ۶۰۰ امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) و دعوت‌ نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم کانادا (ITA) در قرعه‌ کشی بعدی دریافت خواهند کرد.

جریان کشاورز خوداشتغالی آلبرتا

این استان جریان کشاورز خوداشتغالی را برای کشاورزان باتجربه با ظرفیت اثبات شده برای اداره مزرعه در آلبرتا ارائه می‌دهد.

مهاجرت استانی به ساسکاچوان

ساسکاچوان به‌ عنوان یک استان کشاورزی شناخته می‌شود. اما افرادی که در این بخش کار نمی‌کنند در سایر صنایع پرطرف‌ دار مانند معدن، تولید، نفت و گاز مشغول به فعالیت هستند. دشت‌های این ایالت مناظر زیبایی را به نمایش می‌گذارد. این ایالت دارای زمستان‌های معمولی و تابستان‌های گرم و مرطوب است.

ایالت ساسکاچوان از کاندیداهای اکسپرس اینتری و افراد در مشاغل محبوب استقبال می‌کند. ازآنجایی‌ که دسته‌ بندی‌ها به‌طور مستمر تکامل می‌یابند یا برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار ایجاد می‌شوند، دولت برنامه مهاجرتی متنوع و فعالی را برای پاسخگویی به این رشد و تقویت آن اجرا می‌کند.

در ساسکاچوان به‌عنوان یکی از بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی چندین دسته و زیرمجموعه برای نامزدهای احتمالی وجود دارد. اکثر این موارد خارج از سیستم اکسپرس اینتری کار می‌کنند. به این معنی که متقاضی می‌تواند برای نامزدی استانی بدون ایجاد نمایه اکسپرس اینتری، ورود به استخر و منتظر دعوت‌ نامه برای درخواست (ITA) در قرعه‌ کشی درخواست دهد.

در همین رابطه بخوانید:  برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

نیروی کار ماهر بین‌ المللی ساسکاچوان

اگر شغل شما در لیست مشاغل موردنیاز باشد ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) دریافت خواهید کرد که منجر به دعوت‌ نامه می‌شود.

برنامه کارآفرینی ساسکاچوان

مقامات مهاجرت ساسکاچوان از سرمایه‌ گذاری خارجی برای گسترش فرصت‌های شغلی در ساسکاچوان استقبال می‌کنند. اگر یک ایده تجاری دارید یا می‌خواهید یک کسب‌ و کار موجود ساسکاچوان را خریداری کنید و گسترش دهید، برنامه کارآفرین شروع یک سرمایه‌ گذاری جدید هیجان‌ انگیز خواهد بود.

فارغ‌ التحصیلان از کالج‌ها و دانشگاه‌های ساسکاچوان که علاقه‌ مند به راه‌ اندازی کسب‌وکار خود هستند این امکان را دارند تا از این فرصت استفاده کنند. یکی دیگر از گزینه‌های شغلی را می‌توان در رده مالک و اپراتور مزرعه ساسکاچوان یافت که از نزدیک با کشاورزان خارجی همکاری می‌کنند.

مهاجرت استانی به نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا یکی از بهترین ایالت‌ های کانادا برای مهاجرت استانی در اقیانوس اطلس است. بنابراین ماهیگیری و کشتی‌سازی به طور سنتی صنایع بزرگ در آن از گذشته بوده‌اند. ازآنجاکه این استان مهاجران اسکاتلندی زیادی دارد از نظر فرهنگ گالیک و سلتیک غنی است. دانشگاه‌های نوا اسکوشیا به دلیل برنامه‌های خاص خود شناخته‌شده هستند.

برنامه استانی نوا اسکوشیا (NSNP) انواع جریان‌های مهاجرتی را ارائه می‌دهد. فارغ‌ التحصیلان بین‌المللی و نیروی موقت خارجی، نیروی کار ماهر و کارآفرینان خارجی از طریق جریان مهاجرت به نوا اسکوشیا به وضعیت اقامت دائم در کانادا می‌رسند.

نوا اسکوشیا از طریق یک سری جریان‌های NSNP که برخی از آنها با سیستم اکسپرس اینتری فدرال سازگار هستند، متقاضیان باتجربه را براساس عوامل سرمایه انسانی موردنیاز استان برای ایجاد اقتصاد و جوامع خود هدف قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: برنامه استانی نوا اسکوشیا


برنامه استانی اکسپرس اینتری نوا اسکوشیا

NSNP تعامل فعالی با استخر اکسپرس اینتری فدرال دارد و نامزدها در صورت تمایل به مهاجرت به نوا اسکوشیا احتمال دارد گزینه‌های مختلفی داشته باشند.

جریان اولویت‌ های بازار کار نوا اسکوشیا

جریان اولویت‌های بازار کار مسیری پویا و منعطف است که به این استان امکان می‌دهد بر اساس آخرین نیازهای بازار کار، نامزدهای مناسب خود را انتخاب کند. در هر دو دعوت کاندیداهایی انتخاب می‌شوند که دارای تجربه کاری در یک شغل یا شغل خاص در استخر ورود سریع هستند. نامزدهای انتخاب‌ شده از طریق این جریان می‌توانند روی فرصت‌های شغلی مثمرثمر در استان حساب کنند. زیرا تجربه و مهارت آن‌ها در سطح محلی وجود ندارد.

جریان کارکنان ماهر NSNP

جریان نیروی کار ماهر NSNP خارج از سیستم اکسپرس اینتری فدرال کار می‌کند. این برنامه مسیری را برای وضعیت اقامت دائم با یک پیشنهاد شغلی برای فارغ‌ التحصیلان بین‌ المللی و نیروی کار خارجی با قرارداد کار از کارفرمای کانادایی در نوا اسکوشیا فراهم می‌سازد.

اولویت‌ های پزشک و بازار کار برای جریان‌ های پزشک

در این برنامه از پزشکان و اولویت‌های بازار کار از افراد در حرفه‌های پزشکی خاص استقبال می‌کنند. در این راستا از طریق جریان غیر اکسپرس اینتری و اکسپرس اینتری با مقامات بهداشتی محلی برای پرکردن موقعیت‌های خالی می‌توان برای وضعیت اقامت دائم درخواست داد.

مهاجرت استانی به جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد به‌دلیل گردشگری و ماهیگیری معروف است. این جزیره با وجود نامش یک جزیره نیست. این استان در واقع شامل ۲۳۲ جزیره را شامل می‌شود. برای مهاجرت به استان پرنس ادوارد در کانادا، برنامه استانی PEI که معمولا به‌عنوان PEI PNP مطرح می‌شود، گزینه مناسبی برای شما در میان بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی خواهد بود.

PEI PNP جریان‌های مهاجرتی را برای داوطلبان از استخر اکسپرس اینتری کانادا و نیروی کار ماهر، فارغ‌ التحصیلان موسسات آموزش عالی محلی و تجاری ارائه می‌دهد. در زیر جزئیاتی در مورد این جریان‌های PNP PEI آورده شده است:

PEI Express Entry

این جریان یک بخش اصلی از PEI PNP محسوب می‌شود. به‌خصوص که تقریبا همه داوطلبان در استخر اکسپرس اینتری یک PEI Expression of Interest دریافت می‌کنند. مانند تمام PNPهای مرتبط با اکسپرس اینتری، متقاضیان موفق ۶۰۰ امتیاز اضافی سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) دریافت خواهند کرد. در نتیجه دعوت‌نامه‌ای برای درخواست (ITA) در قرعه‌کشی ورودی سریع بعدی خواهند داشت.

جریان بین‌ المللی فارغ‌ التحصیلان

اگر از یک دانشگاه یا کالج تعیین‌ شده در جزیره پرنس ادوارد (PEI) فارغ‌ التحصیل شده‌اید و در حال‌ حاضر در استان مشغول به‌کار هستید از طریق جریان فارغ‌ التحصیلان بین‌ المللی PEI PNP می‌توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

در نهایت، کارشناسان ما در هرمس اپلای باتوجه‌ به شرایطی که دارید آسان‌ ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد خواهند داد. انتخاب بهترین ایالت ‌های کانادا برای مهاجرت استانی باید بر اساس شرایط متقاضی سنجیده شود.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد

بهترین ایالت‌های آمریکا برای مهاجرت

بهترین ایالت‌های آمریکا برای مهاجرت

یکی از مهم‌ترین مسائلی که هنگام مهاجرت به خارج از کشور با آن درگیر هستید، انتخاب شهر محل زندگی در کشوری است که می‌خواهید زندگی کنید. صرف نظر از مجرد یا متاهل بودن، انتخاب شهر مناسب برای تحصیل در خارج از کشور یک نکته مهم است.

سخن آخر

هر یک از ایالت‌های کانادا دارای برنامه‌های خاص یا استانی هستند که به مهاجران اجازه می‌دهد بر اساس معیارهای مشخصی انتخاب شوند. این برنامه‌ها بر اساس نیاز مناطق در متخصصان رشته‌های مختلف تدوین شده‌اند. در این میان بهترین ایالت‌ های کانادا برای مهاجرت استانی آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و… هستند. اگر معیارهای انتخاب را داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت نامزدی از یک منطقه خاص خواهید داشت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهاجرت استانی کانادا چیست؟
این برنامه به استان‌های مختلف در کانادا اجازه می‌دهد تا نیروی کار موردنیاز خود را از روش‌های مختلف از بین افراد خارجی انتخاب کنند.
بهترین ایالت ‌های کانادا جهت مهاجرت استانی کدام هستند؟
آنتاریو، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، جزیره پرنس ادوارد از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت استانی به‌شمار می‌روند.
اکثر مهاجران کدام استان کانادا را انتخاب می‌کنند؟
انتاریو در بین بهترین ایالت ‌های کانادا بسیار محبوب است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای