تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی تقاضای تولد فرزند در آن را دارند؛ چراکه این کشور از اصل خاک در اقامت دادن به فرزندانی که در این کشور به دنیا می‌آیند پیروی می‌کند که در ادامه به طور مفصل درباره این اصل صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کاملی را درباره آن به شما ارائه می‌دهیم. به‌طورکلی کشور کانادا یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی تقاضای مهاجرت به کانادا را دارند. تولد فرزند در کانادا نیز یکی از روش‌های مهاجرتی به شمار می‌آید که دارای مزایای مخصوص به خود است.

این مسئله باعث شده تا تولد فرزند در کشور کانادا امروزه موردتوجه بسیاری از افراد قرار گیرد ولی شما باید دقت داشته باشید که این کار دارای شرایط مخصوص به خود است. شما باید با هزینه‌هایی که این کار برای شما به همراه خواهد داشت آشنا شده و اطلاعات کاملی را درباره مزایا و معایب این کار نیز به دست بیاورید. به‌طورکلی به شما پیشنهاد می‌کنیم بدون داشتن اطلاعات کافی درباره این موضوع فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا نیاورید.

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره تولد فرزند در کانادا صحبت کرده و نکات مهم و کلیدی را درباره این موضوع به شما ارائه دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشترهستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با اصل خاک در کشور کانادا

پیش از آنکه بخواهیم درباره مزایای تولد فرزند در کانادا صحبت کرده و به‌‌صورت جزئی به بررسی این موضوع بپردازیم اجازه دهید تا کمی درباره این نکته صحبت کنیم که اصلا چرا افراد به دنبال تولد فرزند خود در کشور کانادا هستند و این کار چه سودی را برای آنها به همراه خواهد داشت؟ به‌طورکلی باید بدانید که اصل خاک اصلی است که می‌گوید اگر شخصی در خاک یک کشور به دنیا آمده باشد می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و از این نظر مشکلی را نخواهد داشت.

اصل دیگری که در مقابل اصل خاک وجود دارد اصل خون است و می‌گوید که یک شخص تنها در صورتی می‌تواند اقامت یک کشور را دریافت کند که والدینش اقامت آن کشور را داشته باشند. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که از اصل خاک پیروی می‌کند و به همین علت حتی اگر والدین یک فرزند موفق نشده باشند اقامت کانادا را دریافت کنند می‌توانند با به‌دنیاآوردن فرزند خود در خاک این کشور به‌راحتی اقامت فرزند خود را دریافت کنند.

همین عامل نیز باعث شده تا در سال‌های اخیر بسیاری از افراد معروف و افرادی که بودجه مالی کافی برای این کار را دارند به کشور کانادا سفر کرده و فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند. فراموش نکنید که دریافت اقامت دائمی کانادا برای فرزند در حالی است که فرزند شما اقامت کشور ایران را نیز خواهد داشت.

آشنایی با اصل خاک در کشور کانادا

با تولد فرزند در کانادا، فرزند ما از چه حقوقی برخوردار خواهد بود؟

یکی از مهم‌ترین حقوقی که فرزند ما با تولد در کشور کانادا از آن بهره‌مند خواهد بود این است که می‌تواند به‌راحتی اقامت این کشور را داشته باشد و تا هر زمانی که بخواهد در این کشور زندگی کند. در واقع زمانی که فرزند ما بزرگ شده و به سن قانونی می‌رسد می‌تواند به‌راحتی به کشور کانادا مهاجرت کند بدون این‌که برای این کار نیازمند دریافت ویزا باشد یا این‌که با مشکلاتی که افراد عادی برای مهاجرت به این کشور درگیر آن می‌شوند درگیر شود.

مزیت بسیار مهم دیگر تولد فرزند در کانادا این است که فرزند شما می‌تواند هرزمان که بخواهد بدون نیاز به دریافت ویزا و طی‌کردن این مراحل به کشور کانادا سفر کند. او برای این کار تنها به یک پاسپورت معتبر نیاز خواهد داشت که دریافت پاسپورت نیز برای او ساده و راحت خواهد بود. استفاده از خدمات بهداشتی رایگانی که در کشور کانادا وجود دارد از دیگر مزایای مهمی است که فرزند شما با تولد در این کشور می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

نکته مهم دیگری که باید درباره این مزایا بدانید این است که با تولد فرزند در کانادا فرزند شما می‌تواند از خدمات آموزشی رایگانی که در این کشور وجود دارد نیز بهره‌مند شود و به‌صورت رایگان در مدارس یا دانشگاه‌های کشور کانادا مشغول به ادامه تحصیل شود. فرزند شما همچنین می‌تواند از سایر مزایای اجتماعی نیز در این زمینه بهره‌مند شود.

حقوقی که با تولد فرزند در کانادا بدست می آورید

آیا با تولد فرزند در کانادا امکان دریافت اقامت دائم والدین نیز وجود دارد؟

احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در خصوص تولد فرزند در کانادا برای شما هم به وجود آمده است این است که با تولد فرزند ما در این کشور آیا ما هم می‌توانیم اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنیم یا این‌که تنها فرزندمان اقامت و پاسپورت معتبر کانادایی خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر شما زمانی که فرزند خود را در این کشور به دنیا می‌آورید پس از آن نمی‌توانید ویزا و اقامت دائم خود را دریافت کنید و تنها فرزندتان پاسپورت معتبر کانادایی خواهد داشت.

بااین‌حال نباید فراموش کنید که این نکته که فرزند شما ویزا و اقامت دائم کشور کانادا را دارد می‌تواند به شما کمک کند تا در آینده با روش‌های دیگر به شکل ساده‌تری ویزای کشور کانادا را برای خود دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید. پس نباید نسبت به این موضوع ناامید شوید و باید تلاش کنید تا از روش‌های دیگر اقدام کنید. برای این کار نیز بهتر است از خدمات مشاوره تخصصی که توسط متخصصان این حوزه به شما ارائه می‌شود استفاده کنید.

برای پیداکردن چنین مشاورانی به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه ما (هرمس اپلای)  نیز در این زمینه بهره‌مند شوید. با استفاده از خدمات موسسه ما شما می‌توانید مشاوره‌های جامع و کاملی را در این زمینه دریافت کرده و با بهترین روش‌ها به کشور کانادا مهاجرت کنید.

آیا با تولد فرزند در کانادا امکان دریافت اقامت دائم والدین نیز وجود دارد؟

مراحل و شرایطی که برای دریافت ویزا برای زایمان در کانادا وجود دارد

برای تولد فرزند در کانادا مراحل چندان زیادی وجود ندارد و شما تنها کافی است که ویزای توریستی کانادا را دریافت کرده و در زمان حضور در خاک کانادا برای زایمان فرزند خود به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کنید. البته نباید فراموش کنید که شرایط خاصی برای دریافت ویزا و همین‌طور زایمان در این کشور وجود دارد که باید اطلاعاتی را نیز در این زمینه به دست بیاورید. اولین شرایطی که در این زمینه وجود دارد این است که خانمی که وضع حمل می‌کند حتما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.

شخصی که زایمان را برعهده دارد حتما باید دارای پاسپورت معتبر بوده و پاسپورت وی دارای اعتبار کافی باشد تا بتواند در زمان مشخص شده در خاک کشور کانادا حضور داشته باشد. یکی دیگر از شرایط بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد نداشتن سابقه کیفری است. افرادی که سابقه کیفری دارند نمی‌توانند ویزای خود را با موفقیت دریافت کرده و اقدام به تولد فرزند در کانادا کنند. نکته مهم دیگر این است که شما حتما باید هزینه‌های موردنیاز را بپردازید تا بتوانید ویزای خود را با موفقیت دریافت کنید.

هزینه‌های بیمارستان نیز برعهده شما خواهد بود و شما حتما باید تمکن مالی لازم برای حضور در بیمارستان و پرداخت هزینه‌ها را داشته باشید. ارائه اطلاعات پزشکی و همین‌طور اثبات اقامت موقت در کشور کانادا نیز از دیگر شرایط بسیار مهمی هستند که در این زمینه وجود دارند.

مراحل و شرایطی که برای دریافت ویزا برای زایمان در کانادا وجود دارد

برای تولد فرزند در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

یکی دیگر از سوالات رایجی که معمولا در خصوص تولد فرزند در کانادا ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که برای این کار به چه مدارکی نیاز پیدا خواهیم کرد؟ در بخش‌های قبلی درباره مراحل و شرایطی که برای انجام این کار وجود دارد صحبت کرده و نکاتی را بیان کردیم. حال در این بخش قصد داریم مدارک موردنیاز را برای تولد فرزند در کشور کانادا به شما معرفی کنیم. مدارک شخصی از جمله شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت معتبر، مدارک مربوط به ازدواج و … از جمله مهم‌ترین این مدارک به شمار می‌آیند.

از دیگر مدارکی که شما برای تولد فرزند در کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به مدارک پزشکی مربوط به دوران حاملگی اشاره کرد. داشتن دعوت‌نامه برای دریافت ویزای توریستی کانادا از دیگر مدارک کلیدی و بسیار مهمی است که شما برای این کار به آن نیاز پیدا خواهید کرد. فراموش نکنید که شما برای حضور در بیمارستان‌های این کشور حتما باید ویزای توریستی این کشور را داشته باشید. مدارک مربوط به تمکن مالی نیز جز مدارک مهمی هستند که حتما باید آنها را تهیه کنید.

این مدارک حتما باید از بانکی که شما در آن حساب دارید تهیه و تایید شده باشند. بلیت پرواز رفت و برگشت نیز برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا برای شما نیاز است که حتما باید آن را در کنار نامه مربوط به رزرو اتاق در هتل تهیه کرده باشید.

برای تولد فرزند در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

هزینه تولد فرزند در کشور کانادا

از دیگر نگرانی‌های رایجی که ممکن است در خصوص موضوع تولد فرزند در کانادا برای شما به وجود آمده باشد می‌توان به مسئله هزینه‌های مربوط به تولد فرزند در این کشور اشاره کرد. به‌طورکلی هزینه شما برای تولد فرزندتان در کشور کانادا شامل چندین بخش می‌شود که در این بخش درباره هریک از آنها صحبت خواهیم کرد. در گام نخست شما باید هزینه‌های مربوط به تهیه پاسپورت معتبر و همین‌طور ویزای خود را بپردازید که ارتباط چندانی با هزینه‌های بهداشتی و بیمارستانی در این کشور نخواهند داشت.

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی در زمان زایمان از دیگر هزینه‌های شما به شمار می‌آیند. این هزینه کاملا بستگی به استانی که شما در آن هستید و همین‌طور بیمارستانی که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. پس حتما باید مشاوره‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید تا بتوانید بهترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه ممکن دریافت کنید. برای دریافت چنین خدمات مشاوره‌ای می‌توانید از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه بهره‌مند شوید.

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم روی هزینه تولد فرزند در کانادا تاثیرگذار باشد مسئله نوع زایمان شما است. درصورتی‌که زایمان طبیعی را انتخاب کرده باشید هزینه مخصوص به آن را باید بپردازید و درصورتی‌که زایمان سزارین را انتخاب کرده باشید نیز باید هزینه مخصوص به آن را بپردازید که معمولا هزینه مربوط به زایمان سزارین کمی بیشتر از زایمان طبیعی خواهد بود.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که اگر شما بیمه‌نامه مسافرتی داشته باشید می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

هزینه تولد فرزند در کشور کانادا

چگونه برای فرزند متولد شده در کانادا پاسپورت بگیریم؟

مراحلی که برای دریافت پاسپورت فرزند متولد شده در کانادا وجود دارد مراحل خاصی است که حتما باید به این مراحل دقت داشته باشید و تلاش کنید تا آنها را به‌صورت گام‌به‌گام طی کنید. در گام اول باید دقت داشته باشید که تنها ۳۰ روز پس از تولد فرزند در کانادا فرصت خواهید داشت تا بتوانید عملیات مربوط به دریافت پاسپورت را انجام دهید. در ادامه شما باید فرم مخصوص را دریافت کرده و با اطلاعات معتبر آن را پر کنید. مرحله بعدی مربوط به دریافت شناسنامه کودک است که حتما باید آن را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که دریافت شناسنامه کودک خود دارای مراحل خاصی است که با استفاده از خدمات مشاوره موسسه حقوقی ما می‌توانید اطلاعات موردنیاز را درباره این مراحل به دست بیاورید. در گام بعدی شما باید دو عدد عکس را برای پاسپورت تهیه کرده و پزشکی که عملیات به‌دنیاآوردن کودک را برعهده گرفته بود را نیز به‌عنوان یک نماینده معرفی کنید.

زمانی که تمام این اقدامات را انجام دادید برگه و فیش مخصوص واریز برای شما صادر می‌شود که شما با دریافت آن باید هزینه‌های مربوط به صدور پاسپورت را بپردازید. در گام آخر نیز تمام این مدارک به همراه فیش واریزی خود را در لیست مدارک خود قرار داده و آن را به اداره پاسپورت کشور کانادا تحویل دهید.

نکات بسیار مهمی که باید درباره تولد فرزند در کانادا بدانید

یکی از نکات بسیار جذابی که باید درباره تولد فرزند در کانادا بدانید این است که طبق آمار منتشر شده هرساله بین ۳۸۰۰ تا ۳۸۰۰۰ نوزاد در کشور کانادا متولد می‌شوند که والدین آنها مقیم این کشور نیستند. همین مسئله نیز نشان‌دهنده این است که تولد فرزند در کانادا در سال‌های اخیر به مسئله‌ای بسیار رایج و محبوب در میان والدین تبدیل شده است و آنها از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته نهایت بهره را می‌برند. نکته مهم دیگر این است که والدین پس از تولد نمی‌توانند درخواست شهروندی کانادا را داشته باشند.

دقت داشته باشید که والدین می‌توانند از طریق روش‌های دیگر ویزا و اقامت خود را دریافت کنند ولی تنها با تولد فرزند نمی‌توانند این کار را انجام دهند. درصورتی‌که فرزند متولد شده در کشور کانادا به سن ۱۸ سالگی برسد می‌تواند از خانواده و والدین خود حمایت کرده و ویزا و اقامت آنها را نیز دریافت کند. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای توریستی شما حتما باید در سایت اداره مهاجرت کشور کانادا یک حساب کاربری ایجاد کرده باشید تا بتوانید مدارک خود را ارسال کنید.

از دیگر نکات مهمی که باید درباره تولد فرزند در کانادا بدانید می‌توان به این موضوع اشاره کرد که مراحل دریافت ویزا ممکن است بین ۱ تا ۶ هفته به طول بینجامد. به همین علت نیز بهتر است شما زمان‌بندی‌های لازم را در این زمینه انجام دهید.

مزایای مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند و علت این استقبال، مزایای زیادی است که با زندگی در این کشور بدست می‌آید. در این مطلب از هرمس اپلای توضیح می‌دهیم که راه‌های مهاجرت به کانادا چیست و اصلاً چرا باید به این کشور مهاجرت کنید.

جمع بندی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به تولد فرزند در کانادا بوده و قصد دارید اطلاعاتی را در این زمینه به دست بیاورید بدون شک نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی در این حوزه خواهید بود. برای دریافت این خدمات شما می‌توانید از موسسه هرمس اپلای و سایت ما کمک بگیرید. خدمات مشاوره ارائه شده توسط موسسه ما دارای مزایای بسیار زیادی برای شما هستند. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که ما از مشاوران باتجربه و متخصص در این حوزه کمک می‌گیریم.

استفاده از خدمات موسسه هرمس اپلای، یک مزیت بسیار مهم دیگر نیز دارد و آن این است که شما می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. ما بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را با مناسب‌ترین هزینه ممکن به شما ارائه می‌دهیم. از طرف دیگر شما با مراجعه به سایت ما می‌توانید از سایر بخش‌های سایت ما نیز دیدن کرده و اطلاعات کامل‌تری را درباره دریافت ویزای توریستی کانادا و همین‌طور تولد فرزند در این کشور به دست بیاورید.

فراموش نکنید که خدمات مشاوره ارائه شده توسط مجموعه ما به‌صورت کاملا آنلاین به شما ارائه می‌شوند و نیازی نیست که به‌صورت حضوری مراجعه کنید. همین عامل باعث صرفه‌جویی در زمان شما خواهد شد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا ما هم می‌توانیم فرزندمان را در کانادا به دنیا بیاوریم؟
بله درصورتی‌که شرایط بیان شده در این مطلب را داشته باشید، هر شخصی می‌تواند فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا بیاورد.
آیا با تولد فرزند در کانادا ما نیز می‌توانیم اقامت خود را دریافت کنیم؟
خیر با این کار تنها فرزند شما می‌تواند اقامت دائم کشور کانادا و پاسپورت معتبر این کشور را دریافت کند.
آیا امکان دریافت اقامت با روش‌های دیگر برای والدین وجود دارد؟
بله درصورتی‌که فرزند شما به سن ۱۸ سالگی برسد می‌تواند با حمایت کردن از شما ویزا و اقامت دائم شما را نیز دریافت کند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای