خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه همراه با اقامت

تقاضای خرید ملک در ترکیه در سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری داشته است و به یکی از روش‌های سودآور برای سرمایه‌گذاری و حفظ سرمایه تبدیل شده است. البته علی‌رغم سودمند بودن این روش و اطلاعات زیادی که در مورد این کار وجود دارد، بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با قوانین و جزئیات این کار و دسترسی نداشتن به اطلاعات موثق دچار مشکلاتی مانند از دست رفتن سرمایه می‌شوند. بنابراین برای خرید مطمئن ملک ابتدا باید اطلاعات خود در این زمینه را تکمیل کرد و پیشنهاد می‌کنیم این محتوا را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

خرید ملک در ترکیه

خبر فوری؛ قوانین خرید ملک در ترکیه تغییر کرد!

ویدیو زیر را از دست ندهید...

Play Video about خرید ملک در ترکیه

مزایای خریداری ملک در کشور ترکیه

قبل از هر توضیحی در مورد قوانین و شرایط خرید ملک در ترکیه ممکن است این سوال ایجاد شود که چرا این اقدام متقاضیان زیادی دارد و این‌روزها افراد زیادی متقاضی خرید ملک در این کشور هستند. معرفی مزایای خرید ملک در ترکیه بهترین پاسخ به این سوال است. در واقع مزایای بالای این کار افراد را به خرید ملک در این کشور تشویق می‌کنند.

چند دلیل برای خرید ملک در ترکیه

ناگفته های خرید ملک در ترکیه را در پادکست زیر بشنوید...

قیمت مناسب

اولین مزیت خرید ملک در کشور ترکیه، قیمت مناسب املاک در این کشور نسبت به کشورهای اطراف به خصوص ایران است و این در حالی است که این املاک شیک و به روز هستند. در واقع قیمت خانه‌های نوساز در ترکیه بسیار مناسب‌تر از همان خانه‌ها در ایران است.

اخذ اقامت

خرید ملک در ترکیه نوعی سرمایه‌گذاری مطمئن است و فرد با انجام آن می‌تواند از حفظ ارزش پول خود مطمئن بوده و با افزایش قیمت ملک سود زیادی از این موضوع داشته باشد. در این روش سرمایه‌گذاری افراد امکان اخذ اقامت کشور ترکیه را هم خواهند داشت که این مزیت تاثیر زیادی در افزایش تقاضا برای خرید ملک در این کشور دارد.

استفاده از کلیه امکانات ترکیه

با خرید ملک در کشور ترکیه و دریافت اقامت آن افراد می‌توانند از تمام امکانات شهروندی در کشور ترکیه استفاده کنند. بیشتر شهرهای کشور ترکیه از سطح رفاهی و امکانات خوبی برای زندگی برخوردار هستند که مهاجران با خرید ملک در این کشور می‌توانند از تمام آن‌ها استفاده کنند.

شرایط راحت زندگی

شرایط زندگی در ترکیه نسبت به دیگر کشورها راحت‌تر است و این موضوع به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران و شباهت فرهنگی و عقاید مردم است. برای افرادی که خانواده آن‌ها در ایران زندگی می‌کنند، خرید ملک در ترکیه این مزیت را دارد که به راحتی و بدون هیچ مشکلی بین این دو کشور رفت و آمد داشته باشند.

تعیین هدف، اولین قدم برای خرید ملک در ترکیه

انگیزه متقاضیان از خرید ملک در کشور ترکیه متفاوت است، با این حال تعیین هدف انجام این کار اولین قدم است چون میزان سرمایه مورد نیاز، نوع ملک قابل خرید و… به هدف متقاضی از خرید وابسته است.

 • افرادی که خرید را با هدف سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند بهتر است به دنبال ملک در شهرهای استانبول یا آنکارا باشند
 • افرادی که با هدف اخذ اقامت به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند، باید ملکی را با حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت خریداری کنند در این حالت نیازی به در نظر گرفتن شهر نیست، این هدف پرمتقاضی‌ترین هدف از خرید املاک در این شهر است
خرید ملک در ترکیه

قوانین خرید ملک در کشور ترکیه

مهم‌ترین موضوع برای خرید ملک در کشور ترکیه، آشنایی با آخرین قوانین این کار است. قوانین خرید ملک در ترکیه سالانه تغییر می‌کند بنابراین متقاضیان این موضوع باید از آخرین قوانین مطلع باشند، به عنوان مثال:

 • اگر ملک برای دریافت پاسپورت ترکیه خریداری می‌شود امکان فروش یا واگذاری آن تا 3 سال وجود نخواهد داشت
 • اتباع خارجی نهایتا قادر به خرید 30 هکتار از اراضی ترکیه هستند
 • امکان خرید ملک برای اتباع خارجی در مناطق امنیتی، نظامی وجود ندارد
 • اتباع خارجی تنها قادر به خرید 10 درصد از املاک هر شهر هستند
 • ساخت ملک در زمین برای اتباع خارجی تا 2 سال امکان‌پذیر است

برای اطلاع از سایر قوانین می‌توانید از خدمات مجموعه هرمس اپلای استفاده کنید، کارشناسان این مجموعه به روزترین اطلاعات در زمینه خرید ملک در ترکیه را در اختیار شما می‌گذارند.

 • افرادی که خرید را با هدف سرمایه‌گذاری در ترکیه انجام می‌دهند بهتر است به دنبال ملک در شهرهای استانبول یا آنکارا باشند
 • افرادی که با هدف اخذ اقامت به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند، باید ملکی را با حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت خریداری کنند در این حالت نیازی به در نظر گرفتن شهر نیست، این هدف پرمتقاضی‌ترین هدف از خرید املاک در این شهر است
قدم اول برای خرید ملک در ترکیه

قوانین 2022 اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

همان‌طور که گفته شد بیشتر افرادی که برای خرید ملک در ترکیه اقدام می‌کنند هدف اخذ اقامت در این کشور را دارند. در واقع خرید ملک راحت‌ترین راه برای دریافت اقامت کشور ترکیه است اما این کار قوانینی دارد که برای اخذ اقامت باید با آن‌ها آشنایی داشت.

 • مطابق آخرین قوانینی که در آوریل 2022 توسط کشور ترکیه تعیین شد برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، حداقل میزان خرید باید 400هزار دلار آمریکا باشد، این مبلغ تا پیش از این تاریخ 250 هزار دلار بود
 • متقاضیان اخذ پاسپورت و اقامت در کشور ترکیه نمی‌توانند تا 3 سال برای فروش یا واگذاری ملک خود اقدام کنند
 • نوع ملک برای دریافت پاسپورت تاثیری ندارد اما باید با قراردادی مشخص و دارای جزئیات دقیق خرید و فروش شده باشد.

انواع ملک در کشور ترکیه

بعد از آشنایی با قوانین نیاز است که با انواع ملک در کشور ترکیه آشنایی داشت. در زمینه خرید ملک در ترکیه، نوع ملک می‌تواند در قیمت آن موثر باشد. همچنین بعضی از املاک فقط در شهرها یا مناطق خاصی از این کشور وجود دارند.

آپارتمان

اولین نوع ملک در کشور ترکیه آپارتمان‌ها هستند که در تمام کشورها وجود دارند. آپارتمان‌های معمولی در ترکیه قیمت پایینی دارند و بیشتر افراد معمولا متقاضی خرید طبقه همکف آن‌ها هستند.

سیته‌های معمولی

سیته‌ها دیگر نوع ملک در کشور ترکیه هستند که در میان املاک این کشور بیشترین تقاضا برای خرید مربوط به آن‌هاست. سیته در واقع مجتمع‌های مسکونی هستند که نوع معمولی آن‌ها امکانات زیادی ندارند و تنها ویژگی آن‌ها داشتن نگهبانی و فضای سبز است. 

سیته رزیدانس

البته خرید ملک در ترکیه علاوه بر سیته‌های معمولی برای سیته رزیدانس هم امکان‌پذیر است. این سیته‌ها که مجتمع‌های ویژه یا برج‌های خاص ترکیه هستند امکانات رفاهی زیادی مانند استخر، سالن ورزشی، نگهبانی مجزا برای هر بلوک، پارکینگ اختصاصی برای هر بلوک و… هستند. این سیته‌ها در واقع شهرکی هستند و تقریبا بیشترین قیمت را در میان املاک ترکیه دارند.

خانه‌های ویلایی

بعد از سیته‌های رزیدانس بیشترین قیمت برای خرید ملک در ترکیه متعلق به خانه‌های ویلایی است. این خانه‌ها منازل مستقلی هستند که نهایتا 2 طبقه دارند و در متراژهای مختلف به فروش می‌رسند.

باتوجه به قیمت‌ها و شرایط متفاوت خرید هر نوع ملک بهتر است پیش از هر اقدامی در زمینه خرید با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کرد، مجموعه هرمس اپلای با کارشناسان حرفه‌ای و آشنا به انواع ملک در کشور ترکیه آماده پاسخگویی به مشتریان است.

انواع ملک در ترکیه

ابتدا پیشنهاد میکنیم ویدئو زیر در مورد راه های مهاجرت به ترکیه را مشاهده فرمایید:

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

همان‌طور که گفته شد باتوجه به هدف از خرید ملک در ترکیه امکان انجام این کار در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد. برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه را دارند استانبول، آنکارا و ازمیر به دلیل تجاری بودن و افزایش قیمت مسکن در آن‌ها به طور سالانه انتخاب‌های بهتری هستند اما قیمت املاک در این شهرها هم نسبتا بالاتر است اما برای دریافت اقامت می‌توان هر شهری را برای خرید ملک انتخاب کرد اما شهرهای زیر به دلایل مختلف انتخاب مناسب‌تری می‌باشند.

 • استانبول شهری توریستی و مهم در ترکیه است که بیشترین امکانات رفاهی را دارد، پیدا کردن کار در استانبول ساده‌تر است و بهترین مراکز آموزشی این کشور هم در این شهر قرار دارند
 • آنکارا به عنوان پایتخت از نظر اقتصادی و سیاسی اهمیت زیادی دارد، همچنین بیشتر خانه‌ها در این شهر نوساز هستند. آنکارا در چند سال اخیر جز پیشرفته‌ترین شهرهای ترکیه هم بوده است
 • آنتالیا شهری توریستی، ساحلی با فرصت‌های زیاد شغلی برای مهاجران است، این شهر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه خانه‌های ارزان‌تری دارد
 • بدروم برای افرادی که به دنبال شهری با امکانات خوب اما به دور از تجمع توریست‌ها هستند بهترین گزینه می‌باشد

علی‌رغم این معرفی بهتر است برای انتخاب بهترین شهر باتوجه به شرایط و نیازهای خود با متخصصین مهاجرتی مشورت داشته باشید، هرمس اپلای یکی از بهترین مراکز برای کمک در زمینه انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک و زندگی در ترکیه است. 

بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک

مناطق پرطرفدار برای خرید آپارتمان در ترکیه و قیمت آپارتمان

قیمت آپارتمان در ترکیه متنوع است. خرید آپارتمان در ترکیه با سرمایه کم، به معنای کیفیت پایین آن نیست. به طور کلی آپارتمان‌های ترکی مدرن هستند و به خوبی مراقبت می‌شوند. به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان ترکی برای فروش در محبوب‌ترین مناطق تفریحی مانند آلتینکوم از حدود 40000 یورو شروع می‌شود. معمولاً با این قیمت افراد می‌توانند آپارتمان‌هایی در مجتمع‌های متوسط تا بزرگ با امکانات مناسب و استخرهای مشترک خریداری کنند.

شهرهزینه خرید آپارتمان
بدرومصد هزار یورو
استانبولسیصد هزار یورو
آنتالیاشصت و پنج هزار یورو
کمرپنجاه و پنج هزار یورو
مارماریسشصت هزار یورو

بدروم

برای کسانی که به دنبال یک سبک زندگی لوکس هستند، آپارتمان‌های بدروم عالی هستند. در آنجا آپارتمان‌هایی را در مجتمع 5 ستاره خواهید دید که دارای امکانات استثنایی هستند. خریداران برای خرید یک آپارتمان ساده در منطقه مورد علاقه خود در بدروم، حداقل به 100 هزار یورو نیاز دارند. همچنین آن‌ها برای آپارتمان‌های لوکس در مرکز این شهر باید صدها هزار یورو پرداخت کنند.

استانبول

در استانبول افراد می‌توانند با سرمایه حدود 300 هزار یورو برای خرید آپارتمان در ترکیه اقدام کنند. ارزش آپارتمان‌های استانبول تنها در هشت سال گذشته، بیش از 200 درصد افزایش‌یافته است. بر اساس گزارش‌های چندین موسسه مالی، این رشد همچنان ادامه خواهد داشت. زیرا استانبول به عنوان دروازه بین شرق و غرب به توسعه خود ادامه می‌دهد.

آنتالیا

شهر آنتالیا به عنوان مرکز فرهنگی ترکیه دارای بیش از 1.2 میلیون نفر جمعیت است. در آنتالیا میانگین قیمت یک آپارتمان دو خوابه 65000 یورو می‌باشد. در این شهر همه‌چیز برای علاقه‌مندان به فعالیت در فضای باز و طبیعت زیبا وجود دارد.

کمر

کمر دارای چندین منطقه باستان‌شناسی و زیرساخت‌های توسعه‌یافته است. میانگین هزینه آپارتمان‌های یک خوابه در کمر 55000 یورو می‌باشد.

مارماریس

مارماریس شهری بندری و گرم‌ترین مکان در ترکیه است. میانگین دما در تابستان آن 30 درجه سانتی‌گراد و در زمستان +18 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. این شهر در یک خلیج سرپوشیده قرار دارد، بنابراین دریا همیشه در آنجا آرام است. خریداران برای خرید آپارتمان در ترکیه در شهر مارماریس حدوداً 60000 یورو باید بپردازند.

خرید آپارتمان در ترکیه

قیمت املاک در کشور ترکیه

اطلاع از قیمت‌ها یکی از نکات اصلی برای خرید ملک در ترکیه است. قیمت املاک در این کشور دائما در حال تغییر است بنابراین بهتر است پیش از اقدام برای خرید با آخرین تغییرات در نرخ املاک این کشور آشنایی پیدا کرد.

عوامل موثر بر قیمت

موضوعی که در مورد قیمت املاک برای خرید در کشور ترکیه باید در نظر داشت عواملی است که در این زمینه موثر هستند. آشنایی با این موارد تاثیر زیادی در انتخاب بهترین ملک با مناسب‌ترین قیمت دارد.

 • شهر و محله‌ای که برای خرید ملک انتخاب می‌شود
 • قدمت منطقه خریداری ملک
 • فاصله تا دریا
 • قدمت ملک
 • امکانات شهری که ملک در آن قرار دارد
 • دسترسی خود ملک به امکانات مختلف
 • نوع ملک مانند آپارتمانی و…

قیمت ملک در شهرهای مختلف

یکی از موثرترین فاکتورها در قیمت املاک کشور ترکیه شهری است که ملک در آن قرار دارد، هر شهر امکانات متفاوتی دارد که این موضوع در قیمت املاک موثر است به عنوان مثال برای یک ملک 100 متری قیمت در شهرهای مختلف به شرح زیر است.

 

 • استانبول بین 1 تا 1.5 میلیون لیر
 • آنکارا 1 تا 2 میلیون لیر
 • ازمیر 750-800 هزار لیر
 • آنتالیا 550-600 هزار لیر
 • بدروم 650-700 هزار لیر
هزینه های جانبی خرید آپارتمان در ترکیه

هزینه‌های جانبی خرید آپارتمان در ترکیه

علاوه بر قیمت آپارتمان، خریداران باید هزینه‌های دیگری پرداخت کنند که به شرح زیر می‌باشد:

 1. هزینه‌ی مشاور املاک: برخی خریداران به صورت حضوری به آژانس‌های املاک مراجعه می‌کنند. برخی دیگر از طریق سایت‌های مؤسسات بین‌المللی املاک، مشاوره دریافت می‌نمایند. در هر دو صورت آنها باید مبلغی را به عنوان هزینه مشاوره‌ پرداخت کنند.
 2. هزینه‌ کارشناسی آپارتمان: برای خرید آپارتمان در ترکیه لازم است یک کارشناسان دولتی قیمت آن را مشخص نماید. بنابراین خریدار موظف است دستمزد این کارشناس را بر اساس قوانین پرداخت کند.
 3. هزینه انتقال سند: در زمان انتقال سند مالکیت آپارتمان در ترکیه لازم است خریدار و فروشنده هر کدام به صورت جداگانه 2٪ از ارزش آپارتمان را به اداره‌ی اسناد رسمی ترکیه پرداخت کنند.
 4. مالیات ارزش افزوده: مالیات یکی دیگر از هزینه‌های جانبی خرید آپارتمان است. خریداران می‌توانند هزینه مالیات را طی چند قسط پرداخت کنند.
 5. بیمه اموال: قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد بیمه در کشور ترکیه برقرار است. بنابراین افراد باید در هنگام خرید آپارتمان در ترکیه هزینه بیمه را پرداخت کنند. این نوع بیمه جبران خسارت ناشی از زلزله، حوادث طبیعی و آتش‌سوزی را پوشش می‌دهد.
 6. هزینه‌ استخدام مترجم: اتباع خارجی که در ترکیه آپارتمانی را خریداری می‌کنند و به زبان ترکی تسلط ندارند، نیاز به یک مترجم دارند. در این صورت آن‌ها باید دستمزد مترجم را نیز پرداخت کنند.
 7. هزینه‌ خرید انشعابات: در مرحله آخر خرید آپارتمان در این کشور، افراد باید هزینه ثبت و انتقال انشعابات به نام خود را نیز پرداخت نمایند.
اقامت ترکیه بعد از خرید خانه

مراحل خرید ملک در کشور ترکیه

دیگر موضوع مهمی که در مورد خرید ملک در ترکیه وجود دارد مراحل انجام این کار است که تمام متقاضیان باید با آن آشنایی داشته باشند. این کار باید مرحله به مرحله انجام شود و در هر مرحله جزئیات به طور دقیق رعایت شوند تا از هرگونه ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

تحقیق اولیه و به روزرسانی اطلاعات

در اولین مرحله متقاضیان باید اطلاعات خود در مورد املاک، قیمت‌ها و قوانین خرید ملک در ترکیه را به‌روزرسانی کنند. به این منظور سفر به کشور ترکیه و مراجعه به آژانس‌های معاملات ملکی کمک‌کننده است اما راهی ساده‌تر استفاده از خدمات تیم‌های مهاجرتی مانند هرمس اپلای است. مجموعه هرمس اپلای به‌روزترین اطلاعات در مورد املاک این کشور را در اختیار شما می‌گذارد.

پیدا کردن بهترین آژانس املاک

باتوجه به اینکه معامل و قرارداد باید زیر نظر یک آژانس معاملات ملکی انجام شود در قدم بعدی باید مطمئن‌ترین آژانس در این زمینه را پیدا کرد که برای این کار هم تیم هرمس اپلای می‌تواند به شما کمک کند.

سفر به ترکیه و مشاهده املاک از نزدیک

در قدم بعدی معمولا املاکی از طرف آژانس باتوجه به بودجه و شرایط متقاضی معرفی می‌شود که در صورت مشاهده ملک مناسب باید برای بررسی حضوری و از نزدیک آن به کشور ترکیه سفر کند.

رزرو ملک

در صورتی که ملک معرفی شده شرایط مورد نظر متقاضی را داشته باشد باید آن را رزرو کرد. برای رزرو ملک مطابق آخرین قوانین حداقل نیاز به پرداخت 1500 دلار آمریکا است، این مبلغ در صورت انصراف خریدار به او بازگردانده نخواهد شد.

تنظیم قرارداد

در مرحله بعدی باید قراردادی بین فروشنده و خریدار تنظیم شود تا اقدامات لازم برای انتقال مبلغ ملک انجام شود. در قرارداد کلیه جزئیات ملک مانند وضعیت سند، ارزش شهرداری، امتیازات مانند آب، برق و گاز و… مشخص می‌شود. همچنین مشخصات دقیق خریدار و فروشنده هم در قرارداد ملک وارد می‌شود.

انتقال پول و افتتاح حساب بانکی  

در مرحله بعدی با استفاده از قرارداد ملک متقاضی می‌تواند یک حساب بانکی در ترکیه باز کند، کل مبلغ ملک باید به این حساب منتقل شده و از طریق آن به حساب فروشنده واریز شود. مبلغ رزرو در این مرحله از کل مبلغ ملک کم می‌شود. در نهایت بعد از پرداخت مبلغ ملک، سند به نام خریدار انتقال داده می‌شود.

مراحل اخذ اقامت ترکیه بعد از خرید ملک

اخذ اقامت اصلی‌ترین هدف متقاضیان خرید ملک در ترکیه است، برای دریافت اقامت این کشور متقاضی باید مدارک خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارسال کند دریافت اقامت شرایط و مراحلی دارد و در طی زمان و مرحله‌ای انجام می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت اقامت

 • پاسپورت
 • عکس خریدار
 • کد مالیاتی ملک
 • افتتاح حساب و دفترچه حساب بانکی با موجودی کافی
 • مدارک شناسایی
 • مدارک محل زندگی در کشور متقاضی مانند سند ملک یا قبض

اخذ اقامت کشور ترکیه

همان‌طور که گفته شد اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه مرحله‌ای است، اگر فرد ملکی با ارزش 400 هزار دلار یا بیشتر را خریداری کند در اولین مرحله اقامت موقت به مدت 3 ماه برای شخص و اعضای درجه یک خانواده یعنی همسر و فرزندان او صادر می‌شود.

بعد از این مرحله فرد اقامت یک ساله ترکیه را دریافت می‌کند و اگر تا سه سال ملک خرید و فروش نشود، اقامت دائم ترکیه برای او صادر می‌شود.

اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید ملک در ترکیه هست؟

جواب این سوال بله هست. باتوجه‌به سیاست جذب سرمایه خارجی‌ای که دولت ترکیه در سال 2018 وضع کرد، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در ترکیه به‌شدت پایین آمد و فرصت بسیار مناسبی را برای افراد خارجی فراهم کرد تا به خرید ملک در ترکیه رو بیاورند.

با توجه به اقتصاد پویا، نسل جوان فعال در ترکیه و همچنین تولید ناخالص داخلی مناسب این کشور، اعتماد سرمایه گذار خارجی به ترکیه جلب شده و از این فرصت مناسب سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند. با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر جهان، همچنان با توجه به کاهش ارزش لیر و پویایی اقتصاد ترکیه، شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در ترکیه فراهم شده است.

مهاجرتی بدون دردسر با استفاده از خدمات هرمس اپلای

خرید ملک در کشور ترکیه کم‌دردسرترین راه برای دریافت اقامت در این کشور است، البته این روش می‌تواند باعث ضرر و زیان هنگفت متقاضی هم شود اگر با قوانین آن آشنایی نداشته باشد. برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی بهترین راه استفاده از خدمات مجموعه مهاجرتی هرمس اپلای است. این مجموعه علاوه بر ارائه مشاوره‌های لازم برای خرید ملک در ترکیه در زمینه مهاجرت به سایر کشورها هم پاسخگوی مشتریان می‌باشد.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به ترکیه

سوالات متداول

شما می ­توانید با پرداخت تنها 250 هزار دلار آمریکا اقدام به اخذ پاسپورت ترکیه کنید

خرید یک آپارتمان دوخوابه فول امکانات با منظره رو به دریا در مناطق توریستی و خوش آب و هوا با قیمتی زیر 100 هزار پوند ممکن خواهد بود

مدت زمان خرید ملک تا اخذ پاسپورت حدود 8 تا 12 هفته زمان می برد و پس از اخذ اقامت ترکیه ، می توانید برای اخذ اجازه کار در خاک ترکیه هم اقدام کنید

جواب این سوال بله هست. باتوجه‌به سیاست جذب سرمایه خارجی‌ای که دولت ترکیه در سال 2018 وضع کرد، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در ترکیه به‌شدت پایین آمد و فرصت بسیار مناسبی را برای افراد خارجی فراهم کرد تا به خرید ملک در ترکیه رو بیاورند.

 • آب و هوای بسیار خوب 
 • بیشترین مرز خاکی با ایران
 • شباهت قومی و مذهبی
 • تسهیل شرایط دریافت پاسپورت ترکیه

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
6 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی

ممنون از ویدئوهای خوبی که تو مقاله خرید ملک در ترکیه قرار دادین.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

ممنون از توجه شما .پیشنهاد میکنیم به رسانه هرمس اپلای حتما سر بزنید .

مهدی

مرسی از اطلاعات کاملی که در مورد خرید ملک در ترکیه ارائه دادین

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر
ممنون از شما بابت توجهتان .

زهرا قاسمی

سلام روزتون می خواستم بدونم با خرید ملک در ترکیه میتونم اقامت دائم برای خانواده م رو هم بگیرم ؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  زهرا قاسمی

سلام بله اقامت از طریق خرید ملک امکان همراه شدن خانواده با شخصی که اقدام میکنه رو داره ولی بسته به شرایط مختلف هر فرد زمان مختلفی داره

مقالات پیشنهادی :

زندگی در قبرس

حاشیه دریای مدیترانه معمولا از نگاه بسیاری از مردم جهان یکی از زیبا‌ترین نقاط کره خاکی است. کشورهای که در

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

یک پرسش سرنوشت‌ساز؛ برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟ مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که