خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنند. یکی از آسان‌ ترین راه‌ها برای اخذ اقامت در این کشور خرید یک ملک قبرس شمالی است. در نظر داشته باشید که قیمت املاک در کشور قبرس شمالی نسبت به اکثر کشورهای اروپایی پایین‌ تر است. فرایند خرید ملک در این کشور پیچیدگی‌ های حقوقی بسیار کمی دارد. در ادامه درباره شرایط خرید ملک در قبرس شمالی 2023 بیشتر توضیح خواهیم داد.

افراد برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی باید حداقل یک و نیم میلیون لیر سرمایه اولیه داشته باشند. قیمت املاک در این کشور طی هر سال بین سه تا پنج درصد افزایش پیدا می‌کند. متقاضیان خرید خانه در کشور قبرس شمالی می‌ توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز اقامت این کشور را بگیرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟

گذراندن فرایند حقوقی خرید ملک در قبرس شمالی 2023 زمان‌ بر نیست. این کشور یکی از امن‌ ترین کشورها در سراسر جهان محسوب می‌شود. بسیاری از افراد صرفاً برای دریافت اقامت دائم قبرس شمالی به خرید ملک در این کشور ملک اقدام می‌کنند و اکثر این افراد خواهان خرید ملک در شهر کایرنیا و نیکوزیا هستند. قیمت ملک در شهرهای ذکر شده حدود دوازده درصد بالاتر از سایر نقاط کشور قبرس شمالی است.

پس از خرید خانه در قبرس شمالی افراد تحت پوشش سیستم سلامت و درمان این کشور قرار می‌گیرند. افراد تحت پوشش این سیستم برای دریافت خدمات درمانی هزینه زیادی پرداخت نمی‌کنند. طی ده سال اخیر، ارزش املاک در کشور قبرس شمالی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. سرمایه‌ داران با خرید ملک در این کشور می‌توانند طی یک دهه بین سی تا پنجاه درصد سود کنند.

اداره مهاجرت کشور قبرس شمالی به تمامی افرادی که در این کشور ملک خریداری می‌کنند، مجوز کار می‌دهد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای دریافت مجوز کار ارائه سند انتقال مالکیت الزامی به حساب می‌آید. در نظر داشته باشید که میزان مالیات در کشور قبرس شمالی به طور قابل توجهی پایین‌ تر از اکثر کشورهای اروپایی است.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

همان ‌طور که پیش‌ تر به این موضوع اشاره کردیم، فرایند خرید ملک یا خانه در کشور قبرس شمالی پیچیدگی‌ های حقوقی زیادی ندارد. در حال حاضر، مهم‌ ترین مدرک برای خرید ملک و خانه در این کشور گواهی تمکن مالی است. متقاضیان خرید ملک در قبرس شمالی 2023 باید در ابتدا شهر مورد نظر برای خرید خانه را انتخاب کنند. از میان شهرهای محبوب خریداران ملک می‌توان به فاماگوستا، کایرنیا و نیکوزیا اشاره کرد.

خریداران ملک در هنگام تنظیم سند انتقال مالکیت باید یک ‌سوم هزینه لازم برای خرید ملک را به فروشنده بپردازند. بدون پرداخت این هزینه امکان تنظیم سند انتقال مالیکت وجود ندارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که پس از تنظیم سند انتقال مالکیت می‌توان برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس شمالی یک درخواست رسمی به ثبت رساند. مدت اعتبار ویزای سرمایه‌ گذاری سی و شش ماه است.

افرادی که خواهان خرید ملک، خانه و آپارتمان در قبرس شمالی سال 2023  هستند، باید 12 درصد از ارزش ملک را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند. داشتن رسید پرداخت این هزینه برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری الزامی به حساب می‌آید. برای دریافت راهنمایی بیشتر در زمینه نحوه خرید ملک و مهاجرت به قبرس شمالی می‌توانید با کارشناسان مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

قیمت خانه در کشور قبرس شمالی به پول ایران

به طور کلی، قیمت ملک در شهرهای مختلف کشور قبرس شمالی متفاوت است. افراد با توجه به میزان سرمایه اولیه خود باید شهر ایده‌ آل خود را برای خرید ملک در قبرس شمالی 2023 را انتخاب کنند. در حال حاضر، برای خرید ملک در شهر فاماگوستا افراد باید حداقل یک و نیم میلیون لیر یا حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشند.

داشتن حداقل یک میلیون و هفتصد هزار لیر یا سه میلیارد تومان برای خرید ملک در شهر نیکوزیا و کایرنیا نیز الزامی به حساب می‌آید. همان‌ طور که پیش‌ تر در راهنمای خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی 2023 به این موضوع اشاره کردیم، قیمت ملک در شهرهای نیکوزیا و کایرنیا اندکی بالاتر است. برخی از افراد، خواهان خرید ملک در شهر لانگ بیچ هستند. قیمت املاک در این منطقه حدود یک میلیون و ششصد هزار لیر یا دو میلیارد و نهصد میلیون تومان است.

برای خرید ملک در شهر لفکه قبرس شمالی باید نزدیک به دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشید. از میان عوامل مؤثر در قیمت ملک می‌توان به موقعیت جغرافیایی و وضعیت کلی ساختمان اشاره کرد. ساختمان‌ های نوساز نسبت به سایر ساختمان‌ ها بین بیست درصد تا سی و پنج درصد ارزش بیشتری دارند.

قیمت خانه در کشور قبرس شمالی به پول ایران

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی برای خرید ملک

به طور کلی، قیمت املاک در کشور قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی بسیار پایین‌ تر است. فرایند خرید ملک در قبرس شمالی 2023 نسبت به فرایند خرید ملک در قبرس جنوبی پیچیدگی‌ های حقوقی کمتری دارد. این امر به این دلیل است که اداره مهاجرت قبرس جنوبی بر اساس قوانین مهاجرت اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند. از این رو، دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری از طریق خرید ملک در قبرس جنوبی نسبت به قبرس شمالی پیچیده‌ تر است.

نرخ مالیات بر املاک در کشور قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی پایین‌ تر است. این موضوع یکی از دلایل دیگر محبوبیت قبرس شمالی در میان متقاضیان خرید ملک محسوب می‌شود. فرایند خرید یک ملک در قبرس شمالی حدود سه ماه طول می‌کشد. برای گذراندن فرایند خرید ملک در قبرس جنوبی افراد به هفت ماه زمان نیاز دارند.

در برخی از مواقع، افراد می‌توانند به صورت قسطی در کشور قبرس شمالی ملکی را خریداری کنند. در نظر داشته باشید که در کشور قبرس جنوبی امکان خرید ملک به صورت قسطی برای خریداران خارجی وجود ندارد. در واقع، خریداران خارجی در قبرس جنوبی باید تمامی هزینه لازم برای خرید ملک را در هنگام تنظیم سند انتقال مالکیت به طور کامل پرداخت کنند.

پروسه خرید ملک در قبرس شمالی

افراد پس از انتخاب ملک مورد نظر باید سرمایه لازم برای خرید ملک را به قبرس شمالی منتقل کنند. داشتن یک حساب بانکی در این کشور برای خرید ملک در این کشور الزامی به حساب می‌آید. گام ابتدایی برای خرید ملک در قبرس شمالی 2023 تنظیم قرارداد رسمی است. در قرارداد خرید ملک به مواردی مانند قیمت ملک، مشخصات ملک و نحوه پرداخت هزینه ملک اشاره می‌شود.

تنظیم یک سند انتقال مالکیت حین خرید ملک الزامی به حساب می‌ آید. در هنگام تنظیم سند انتقال مالکیت افراد باید بخشی از هزینه ملک را به فروشنده بپردازند که این مبلغ معمولاً یک‌ سوم هزینه ملک است. هزینه صدور سند انتقال مالکیت هفتاد و پنج لیر است. امکان ثبت درخواست برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری قبرس شمالی پس از دریافت سند انتقال مالکیت وجود دارد.

در حال حاضر، نزدیک به چهل درصد از مهاجران با خرید ملک و سرمایه گذاری قبرس ویزای این کشور را اخذ کرده‌اند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک می‌ توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

پروسه خرید ملک در قبرس شمالی

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری پس از خرید یک ملک

مهم‌ ترین مدرک برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری پس از خرید ملک در قبرس شمالی 2023 سند انتقال مالکیت است. داشتن یک گزارش از گردش حساب بانکی برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری این کشور نیز الزامی به حساب می‌آید. از میان سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری می‌ توان به دو قطعه عکس اشاره کرد.

هزینه صدور ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس شمالی دو هزار لیر است. افراد برای تمدید ویزای سرمایه‌ گذاری پس از پایان اعتبار آن باید این هزینه را مجدداً پرداخت کنند. کارمندان اداره مهاجرت سوابق کیفری تمامی متقاضیان دریافت ویزا را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند. از این رو، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس شمالی الزامی به حساب می‌آید.

برخی از افراد پس از خرید ملک در قبرس شمالی 2023 می‌خواهند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزای این کشور را اخذ کنند. داشتن سند ازدواج و گواهی تولد برای اخذ ویزای همراه الزامی به حساب می‌آید. از میان سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس شمالی می‌ توان به گواهی سلامت جسمانی نیز اشاره کرد. داشتن یک پاسپورت با اعتبار بیش از صد و هشتاد روز نیز جزء مدارکی است که برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری کشور قبرس شمالی ضروری محسوب می‌شود.

شرایط و فرایند دریافت کارت اقامت دائم قبرس شمالی برای خریداران ملک

طبق قوانین خرید ملک در قبرس شمالی 2023، افراد هفتاد و دو ماه پس از خرید یک ملک می‌توانند برای اخذ کارت اقامت دائم این کشور درخواست خود را ثبت کنند. کارمندان اداره مهاجرت قبرس شمالی تنها برای افرادی که طی هر سال بیش از پانصد هزار لیر درآمد داشته باشند، کارت اقامت دائم صادر می‌کنند. از این رو، ارائه فیش حقوقی در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس شمالی الزامی به حساب می‌آید.

افرادی که بدهی مالیاتی داشته باشند، نمی‌ توانند کارت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. به همین دلیل، ارائه رسید پرداخت مالیات در هنگام ثبت درخواست کارت اقامت دائم کشور قبرس شمالی نیز لازم و ضروری است. هزینه مورد نیاز برای ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم از طریق خرید ملک در قبرس شمالی 2023  دو هزار لیر است.

گذراندن فرایند اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس شمالی حدود پنج ماه طول می‌کشد. طی این مدت، کارمندان اداره مهاجرت این کشور مدارک ارائه شده توسط متقاضیان را به طور دقیق بررسی می‌کنند. ارائه ویزای سرمایه‌ گذاری در هنگام ثبت درخواست اخذ کارت اقامت دائم کشور قبرس شمالی نیز الزامی است.

شرایط و فرایند دریافت کارت اقامت دائم قبرس شمالی برای خریداران ملک

فرایند اخذ حق شهروندی و پاسپورت قبرس شمالی

چهل و هشت ماه پس از اخذ کارت اقامت دائم از طریق خرید ملک در قبرس شمالی 2023  می‌توان برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت کشور قبرس شمالی درخواست کرد. در نظر داشته باشید که برای دریافت حق شهروندی کشور قبرس شمالی داشتن تسلط به زبان ترکی الزامی به حساب می‌آید. برای متقاضیان دریافت حق شهروندی قبرس شمالی کلاس‌ هایی درباره فرهنگ و تاریخ این کشور برگزار می‌شوند و شرکت در این کلاس‌ها ضروری به حساب می‌آید.

گذراندن فرایند دریافت حق شهروندی کشور قبرس شمالی حدود ده ماه طول می‌کشد. پس از اخذ حق شهروندی می‌توان برای دریافت پاسپورت این کشور نیز درخواست رسمی ثبت کرد. داشتن یک قطعه عکس در هنگام ثبت درخواست برای اخذ پاسپورت کشور قبرس شمالی الزامی محسوب می‌شود. هزینه صدور پاسپورت این کشور چهارصد و شصت لیر است. افراد این هزینه را در هنگام ثبت درخواست باید پرداخت کنند.

تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی

تفاوت های قبرس شمالی و جنوبی

این کشور در گوشه شمالی این دریا و در نقطه تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده و پایتخت آن شهر نیکوزیا می‌باشد. پس از استقلال از بریتانیا، در طی اتفاقات و حوادثی، این جزیره به دو کشور تقسیم شد که طبعا با هم تفاوت‌ هایی دارند.

سخن آخر

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند در قبرس شمالی ملکی را خریداری کنند. برای خرید ملک در قبرس شمالی 2023 به حداقل یک و نیم میلیون لیر سرمایه نیاز است. افراد برای خرید ملک در شهرهای کایرنیا و نیکوزیا به سرمایه بیشتری نیاز دارند. هزینه لازم برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی پایین‌تر است و امکان دریافت کارت اقامت دائم و حق شهروندی قبرس شمالی پس از خرید ملک در این کشور وجود دارد. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک می‌توانید با کارشناسان مهاجرتی  هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه با برترین مشاوران مهاجرتی همکاری می‌کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید یک ملک، آپارتمان یا خانه در کشور قبرس شمالی چقدر است؟
برای خرید ملک در کشور قبرس شمالی افراد باید دارای حداقل یک و نیم میلیون لیر سرمایه اولیه باشند. در هنگام تنظیم سند انتقال مالکیت، پرداخت حداقل یک‌ سوم این هزینه الزامی به حساب می‌آید.
آیا امکان اخذ کارت اقامت دائم قبرس شمالی از طریق خرید یک ملک وجود دارد؟
هفتاد و دو ماه پس از خرید ملک در کشور قبرس شمالی می‌توان برای اخذ کارت اقامت دائم درخواست داد. انجام پروسه اخذ کارت اقامت دائم قبرس شمالی نیز حدود پنج ماه طول می‌کشد.
شرایط خرید ملک و خانه در کشورهای قبرس شمالی و قبرس جنوبی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟
به طور کلی، قیمت املاک در کشور قبرس شمالی پایین‌ تر از کشور قبرس جنوبی است و این فرایند در کشور قبرس جنوبی نسبت به کشور قبرس شمالی پیچیدگی‌های حقوقی بسیار بیشتری دارد. همچنین افراد می‌توانند به طور قسطی املاک مورد نظر خود را در قبرس شمالی خریداری کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای