کانادا یا انگلیس

کانادا یا انگلیس

کانادا یا انگلیس مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. در این مقاله، می‌خواهیم به بررسی تفاوت‌های کانادا و انگلیس بپردازیم و خواهیم دید که چرا برخی از افراد مهاجرت به کانادا یا انگلیس را انتخاب می‌کنند. تصمیم به زندگی در یکی از این دو کشور می‌تواند سوالات زیادی برای هر فرد ایجاد کند. با این حال، برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا یا انگلیس را دارند، مهم ترین سوال این است که کانادا یا انگلیس، کدام یک مکان مناسب‌تری برای زندگی است؟ پاسخ به این سوالات و سوالات دیگر آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. برای مقایسه بین این دو کشور این مقاله را تا آخر بخوانید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی کانادا و انگلیس از جنبه های مختلف

در زمان انتخاب کانادا یا انگلیس، باید گفت که دو کشور روابط تاریخی قوی دارند که بسیاری از آنها هنوز هم وجود دارند. این دو کشور دارای یکسری تفاوت‌ها هستند که با توجه به شرایط متفاوت جغرافیایی و سایر شرایط طبیعی است. وقتی به سبک زندگی این دو ملت فکر می‌کنید، به سرعت متوجه می‌شوید که کانادایی بودن در واقع با انگلیسی بودن بسیار متفاوت است. کانادا و انگلیس شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی دارند که فاکتورهای متعددی باید در نظر گرفته شود. هم کانادا و هم انگلیس کیفیت زندگی خوبی دارند، از سیستم‌های بهداشتی و آموزشی برجسته گرفته تا جوامع متنوعشان. بیایید نگاهی دقیق تر به مقایسه بین کانادا و انگلیس بیندازیم.

بررسی کانادا و انگلیس از جنبه های مختلف

بررسی کانادا و انگلیس از نظر تحصیل

کانادا یا انگلیس، هر دو سیستم های آموزشی خاصی دارند. همان‌طور که می‌دانید انگلستان و کانادا بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارند. اگرچه تحصیلات دانشگاهی در این دو کشور رایگان نیست، اما آموزش عمومی ابتدایی و متوسطه با بودجه دولتی قابل ارائه است. بنابراین افراد تحت تکفل یا فرزندان ساکنان دائم و شهروندان به آموزش رایگان دسترسی دارند. چه بخواهید در انگلستان یا کانادا تحصیل کنید، کیفیت دانشگاه‌ها باید یکی از اولویت‌های شما باشد.

داشتن یک محیط عالی برای پرورش علایق و توسعه علایق جدید یکی از معیارهای اصلی انتخاب دانشگاه است. هزینه شهریه باید به طور کامل در وب سایت دانشگاه‌ها بررسی شود، اما به طور کلی برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان بین 14000 تا 22000 پوند برای شما هزینه دارد. با این حال، هزینه‌های تحصیل در کانادا بسیار متفاوت است. هزینه برنامه‌های بالینی و مهندسی حدود 30000 دلار کانادا در سال است، در حالی که یک برنامه تجاری حدود 26000 دلار کانادا هزینه دارد.

کانادا یا انگلیس از لحاظ شرایط کاری

هم انگلستان و هم کانادا فرصت‌های بسیار خوبی را برای کارگران خارجی در راستای پیشرفت شغلی ارائه می‌دهند، اما کانادا فرصت‌های بیشتری نسبت به انگلستان در زمینه‌های خاص فراهم می‌کند. نرخ بیکاری کنونی کانادا 5.3 درصد است که کمترین نرخ بیکاری در چند سال گذشته است. اگرچه نرخ بیکاری در انگلیس کمتر از 3.8٪ است، با توجه به روندهای شغلی و فرصت‌های شغلی، مناطقی وجود دارد که کانادا در آنها برجسته است.

کانادا به دلیل نوآوری و توسعه فناوری خود شهرت جهانی دارد و دائماً به دنبال متخصصان فناوری با استعداد است. برخی از استان‌ها مانند انتاریو و بریتیش کلمبیا، قرعه‌کشی‌های فناوری برای کمک به تسریع روند درخواست ویزا برگزار کرده‌اند. اگر با استعداد و با تجربه هستید، می‌توانید برای ویزای استعدادهای جهانی کانادا اقدام کنید. در زیر برخی از مشاغل فناوری در حال ظهور در کانادا عنوان شده است:

 • متخصص هوش مصنوعی
 • برنامه نویس جاوا اسکریپت
 • مهندس رباتیک
 • مهندسین فول استک
 • مهندس امنیت سایبری
 • دانشمند داده

کانادا یا انگلیس از لحاظ شرایط کاری

تفاوت‌های زیادی بین زندگی در کانادا یا انگلیس وجود دارد. اما شاید بزرگ‌ترین تفاوت‌ها ساعت کار، مزایا و فرصت‌های شغلی باشد. طبق آمار، کانادایی‌ها در مجموع به طور متوسط 35.8 ساعت فعالیت می‌کنند. قانون فدرال کانادا بیان می‌کند که ساعات استانداردی که یک کارمند می‌تواند کار کند، هشت ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است و حداکثر ساعاتی که یک کارمند می‌تواند کار کند، 48 ساعت است. اما ساعاتی که بیش از ساعات استاندارد است، اضافه کاری 1.5 برابر بیشتر است.

نرخ ساعتی منظم در مقایسه، مردم در انگلیس به طور متوسط 42.5 ساعت در هفته کار می‌کنند. طبق قانون، هیچ کس نمی‌تواند بیش از 48 ساعت در یک دوره 17 هفته‌ای کار کند. کانادایی‌ها به خاطر مزایای شغلی باورنکردنی خود از جمله مرخصی والدین با حقوق و مرخصی سالانه و همچنین موارد دیگری مانند مرخصی استعلاجی و مراقبتی شناخته شده‌اند. انگلیس نیز مزایای مشابهی را برای کارگران ارائه می‌دهد، اما از بسیاری جهات متفاوت است.

سرمایه گذاری در کانادا یا انگلیس؟

کانادا نه تنها موقعیت خوبی برای حمل و نقل دارد، بلکه مشوق‌های مالیاتی جذابی را نیز برای تشویق کسب و کارها به نوآوری و سبز بودن ارائه می‌دهد. انگلیس با تولید ناخالص داخلی 2.83 تریلیون دلار ششمین اقتصاد بزرگ جهان است. علاوه بر این، از نظر تولید ناخالص داخلی (PPP)، این کشور رتبه نهم را در برابری قدرت خرید تولید ناخالص داخلی دارد. اما وقتی صحبت از کانادا به میان می‌آید، باید گفت که با 33.02 تریلیون دلار، چهارمین ارزش تخمینی منابع طبیعی را دارد.

دلیل اینکه این کشور یک ابرقدرت انرژی است، به دلیل داشتن منابع نفت و گاز طبیعی فراوان است. بر اساس شاخص ادراک فساد، کانادا یکی از کم فسادترین کشورهای جهان و یکی از ده کشور برتر تجاری در جهان است. کانادا در شاخص آزادی اقتصادی بالاتر از ایالات متحده بوده و نابرابری درآمد نسبتاً پایینی را تجربه می‌کند. کانادا به سرمایه‌گذاران خارجی شرایط آسان‌تری نسبت به انگلستان ارائه کرده است، آنها می‌توانند با مبالغ بسیار مقرون به صرفه تر از مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در انگلستان در کانادا سرمایه گذاری کنند.

مقایسه کانادا و انگلیس از نظر هزینه‌های زندگی

هزینه زندگی در کانادا یا انگلیس وابسته به فردی است که در این کشور زندگی می‌کند. بنابراین براساس سبک زندگی در هر یک از این دو کشور، هزینه‌های زندگی نیز می‌تواند متغیر باشد. اما به صورت کلی در این قسمت برخی از هزینه‌های زندگی در این دو کشور را به صورت درصدی بررسی خواهیم کرد.

 • هزینه‌های مصرف کننده در انگلیس 7.66 درصد کمتر از کانادا است.
 • هزینه های مصرف کننده با اجاره بها در انگلیس، 6.26 درصد کمتر از کانادا است.
 • قدرت خرید محلی در انگلیس، 10.37 درصد کمتر از کانادا است.
 • هزینه مواد غذایی در انگلیس 24.65 درصد کمتر از کانادا است.
 • هزینه اجاره خانه در انگلیس 3.27 درصد کمتر از کانادا است.

مقایسه کانادا و انگلیس از نظر هزینه‌های زندگی

بررسی کانادا و انگلیس از نظر مالیات

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب کانادا یا انگلیس، میزان مالیات پرداختی در این کشور است. نرخ مالیات بر درآمد در انگلیس 45 درصد است در حالی که این مقدار در کانادا، 33 درصد است.

وضعیت امنیت در کانادا و انگلیس

مطمئناً همه جا جرم و جنایت وجود خواهد داشت، اما جالب است بدانید که نرخ جرم و جنایت در کانادا 23 درصد کمتر از انگلیس است و کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است که محیط امنی عالی برای کسانی که به دنبال مکانی آرام برای تشکیل زندگی هستند، فراهم می‌کند. در انگلیس 33 درصد دزدی، 22 درصد تجاوز جنسی و 30 درصد قتل بیشتر و هم‌چنین 28 درصد جرایم ناشی از نفرت بیشتر از کانادا گزارش شده است. بنابراین در انتخاب کانادا یا انگلیس از نظر امنیت، کانادا امنیت بالاتری دارد.

کانادا یا انگلیس از نظر مهاجرپذیری

مقاصد مهاجرتی پیشرو در جهان مانند انگلستان و کانادا از سیستم امتیازدهی برای تعیین اینکه آیا متقاضی مهاجرت واجد شرایط درخواست مهاجرت است یا خیر استفاده می‌کنند. امتیازات اعطا شده در این نوع سیستم مهاجرتی براساس تحصیلات، سن، سابقه کار و … می‌باشد. با کسب حداقل امتیاز می‌توانید مراحل موجود را برای مهاجرت دنبال کنید.

هر چه تعداد امتیازها بیشتر باشد، احتمال مهاجرت این مهاجران به خارج از کشور بیشتر می‌شود. کانادا در مقایسه با انگلستان یکی از بالاترین نرخ های مهاجرت سرانه را در جهان دارد و سالانه هزاران نفر به دلایل زیادی به کانادا مهاجرت می‌کنند. پس در انتخاب کانادا یا انگلیس، کانادا از این نظر امتیاز بالاتری دارد. بنابراین در انتخاب بین کانادا یا انگلیس، کانادا مهاجرپذیرتر است.

بررسی کانادا و انگلیس از نظر وضعیت آب و هوایی

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب کانادا یا انگلیس، وضعیت آب و هوایی است. هنگام اقامت در برخی از استان‌های کانادا، دمای سرد در زمستان می‌تواند به -40 درجه سانتیگراد برسد. زمستان‌های انگلیس کمی ملایم‌تر از زمستان‌های کانادا است و به طور متوسط بین 0 تا 7 درجه سانتی گراد (32 تا 45 درجه فارنهایت) است. انگلستان می‌تواند بسیار سرد باشد، اما روزهای تابستانی دلپذیری را نیز ارائه می‌دهد.

بیشتر احتمال دارد در شمال کشور با برف مواجه شوید، اما روزهای تاریک زمستانی پر از باران است. ماه‌های تابستان با میانگین دمایی بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد (59 تا 77 درجه فارنهایت) بسیار دلپذیر است. با این حال، این دماها در طول سال‌ها افزایش یافته و می‌تواند به 38 درجه سانتی‌گراد (100 درجه فارنهایت) برسد. تابستان در انگلستان بسیار کوتاه است. میانگین دما در هر دو فصل بهار و پاییز حدود 5 تا 15 درجه سانتیگراد است. کانادا، دومین کشور بزرگ جهان، دارای آب و هوای متفاوتی است. بنابراین نمی‌توان از میانگین مشخصی برای همه کشورها صحبت کرد.

بررسی کانادا و انگلیس از نظر وضعیت آب و هوایی

وضعیت گردشگری در کانادا و انگلیس

در انتخاب کانادا یا انگلیس، بررسی وضعیت گردشگری از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار است. کانادا با رکوردشکنی باورنکردنی خود را به محبوب ترین مقصد گردشگری در سراسر جهان برای مسافران و گردشگران تبدیل شده است. این کشور بارانی پر از مکان‌های زیبا، کوه‌های صخره‌ای، برفی و دریاچه‌های درخشان است که شما را شگفت زده خواهد کرد. اما انگلستان در زمینه گردشگری نیز فعال است و مکان‌ها و امکانات خوبی را برای گردشگران در نظر گرفته است. این کشور به دلیل سهولت در حمل و نقل با استفاده از وسایل نقلیه مختلف در انگلستان بسیار محبوب است و می‌توانید از سفر خود در این کشور لذت ببرید.

بررسی کانادا و انگلیس از نظر زبان

انگلیسی زبان اکثریت در هر استان و قلمرو کانادا است به جز کبک (که اکثریت فرانسوی زبان هستند) و نوناووت ( به زبان اینوکتیتوت و اینویت و اینوینناکتون صحبت می‌کنند). انگلیسی کانادایی نوعی از انگلیسی است که کانادایی‌ها بر آن مسلط هستند؛ واژگان مانند انگلیسی آمریکایی بوده، اما گرامر مانند انگلیسی بریتانیایی است.

انگلیسی کانادایی اغلب در مدارس با استفاده از روش‌های املای انگلیسی تدریس می شود. 14 زبان محلی مختلف در سراسر انگلستان صحبت می‌شود. انگلیسی پرکاربردترین زبان است و زبان کورنی، زبانی که در کورنوال صحبت می‌شود، کمترین استفاده را دارد و تنها حدود 500 نفر آن را روان صحبت می‌کنند.

مقایسه کانادا و انگلیس از نظر مذهب

در کانادا عقاید و گروه‌های مذهبی مختلفی وجود دارد و اکثر مردم مسیحیت را به عنوان دین خود انتخاب کرده‌اند. مسیحیان درصد زیادی از جمعیت را تشکیل می‌دهند و پس از آن افراد غیر مذهبی قرار دارند. ادیان دیگر عبارتند از اسلام، هندو، سیک، بودایی و ​​یهودی. نرخ تعلقات مذهبی در کانادا به طور مداوم در حال کاهش است. دین رسمی جامعه انگلیس مسیحیت است که فرقه اصلی آن کلیسای آنگلیکن است.

با این حال، قوانین مذهبی در کشور پیچیده، متنوع و چندفرهنگی هستند. مسیحیت رایج ترین دین در انگلستان است. اقلیتی از یک گروه کوچک مسیحی کاتولیک فعال دارد. در کنار سایر ادیان بزرگ جهان، جمعیت یهودی نیز وجود دارد. مهاجران آسیایی به اسلام عمل می‌کنند و دیدگاهی محتاطانه نسبت به برابری و آزادی ارائه شده به زنان دارند.

مقایسه کانادا و انگلیس از نظر مذهب

مقایسه شرایط فرهنگی کانادا و انگلیس

شرایط فرهنگی در انتخاب کانادا یا انگلیس از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار است. البته کانادا و انگلیس از نظر فرهنگ و سنت شباهت هایی دارند، تفاوت های آشکاری بین این دو کشور وجود دارد. مهمان نوازی و صمیمیت نمونه بسیار خوبی از این موضوع است، کانادایی‌ها در سراسر جهان به خاطر مهربانی و مهمان نوازی خود شناخته شده‌اند و حتی از انگلیسی‌ها نیز پیشی گرفته‌اند.

بر اساس نظرسنجی بین‌المللی برای کشورهای مختلف، انگلیس در رتبه 50 و کانادا در بین ده کشور برتر از نظر روابط اجتماعی دوستانه قرار دارد. شاید جالب باشد بدانید که فرهنگ کانادایی از فرهنگ آمریکایی، فرانسوی و انگلیس پیروی می‌کند و تلفیقی از این فرهنگ‌ها است. کانادا اغلب به عنوان مترقی، متنوع و چندفرهنگی توصیف می‌شود.

تمرکز دولت بر مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی، مالیات‌های بیشتر و تدریجی‌تر، کنترل شدیدتر اسلحه و تاکید بر تنوع فرهنگی است. با این حال، فرهنگ انگلیس تحت تأثیر بسیاری از کشورها، زندگی مذهبی مسیحی تاریخی، سنت انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است. لندن به عنوان پایتخت فرهنگی جهان شناخته می‌شود و خود  نیز یک ابرقدرت فرهنگی است.

مقایسه کانادا و انگلیس از نظر دریافت ویزا و اقامت

اکنون که عوامل مختلفی را که در مقایسه کانادا و انگلیس موثر است بررسی کردیم، اکنون زمان مقایسه این دو کشور از نظر شرایط ویزا و اجازه اقامت فرا رسیده است. کانادا به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که بیشترین پذیرش مهاجر را در زمینه اخذ ویزا دارد. کانادا برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را برای جذب ساکنان جدید پوشش می‌دهد.

یکی از محبوب ترین برنامه‌های مهاجرتی برنامه اکسپرس انتری است. با این حال، این برنامه بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز اداره می‌شود و برای واجد شرایط بودن برای این برنامه باید مهارت بالا و تجربه مرتبط در حرفه خود داشته باشید. اگر بین 18 تا 30 سال سن دارید می‌توانید از برنامه International Experience Canada که برنامه جذابی برای جوانان است استفاده کنید و ویزای کار 2 ساله به شما تعلق می‌گیرد. انگلیس در مورد صدور ویزا و اجازه اقامت سختگیری بیشتری دارد و چه بخواهید برای تحصیل، سرمایه گذاری یا سایر روش های مهاجرتی اقدام کنید، باید یک پروسه نسبتا سخت را طی کنید.

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا

کانادا بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و از گذشته های دور یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی به شمار می آید. اقتصاد قوی، نظام آموزشی عالی، رفاه اجتماعی و ده ها دلیل دیگر این کشور را در بین مهاجرین بسیارمحبوب کرده است. علاوه بر این باتوجه به روابط سیاسی و قدرت بالای دولت کانادا، شهروندان این کشور می توانند بدون نیاز به ویزا به کشورهای زیادی سفر کنند

سخن آخر

با توجه به مطالبی که در این مقاله در انتخاب کانادا یا انگلیس آورده شد، باید گفت که هیچ مکانی که تصمیم به زندگی در آن را دارید عالی نخواهد بود. اما این مهم است که مکانی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. اما برای تصمیم گیری بهتر نیاز است تا نگاهی بهتر به برخی از عوامل کلیدی بیندازید که در این متن به آن پرداختیم.

اگر چه کانادا و انگلیس هر دو جزو کشورهایی هستند که می‌تواند گزینه‌ای ایده آل برای مهاجرت باشد، اما کشور کانادا کیفیت زندگی بالاتر، فرصت های شغلی بهتر و نرخ جرم و جنایت کمتری را دارد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای در ارتباط باشید و اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مالیات پرداختی در کدام کشور کمتر است؟ کانادا یا انگلیس؟
مالیات بر درآمد در انگلیس 45 درصد و در کانادا 33 درصد است.
کیفیت زندگی در کانادا بهتر است یا انگلیس؟
کیفیت زندگی در کانادا یا انگلیس به افرادی که در این دو کشور زندگی می‌کنند وابسته است. سبک زندگی افراد نقش بسزایی در کیفیت زندگی دارد.
در مقایسه کانادا با انگلیس، کدام یک مهاجر پذیرتراست؟
نسبت به انگلیس، کانادا یکی از بالاترین نرخ های مهاجرت سرانه در جهان را دارد و سالانه هزاران نفر به این کشور مهاجرت می‌کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای