ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از راه‌های دریافت اقامت کانادا  این کشور  است. کشور کانادا با افزایش ظرفیت‌های مهاجرتی، تلاش می‌کند تا سرمایه‌گذاران را جذب کند و باعث حفظ و تقویت منافع این کشور شود. اگر به دلایل مختلف نتوانسته‌اید که به کشور کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا، ویزای دائم این کشور را دریافت کنید و بعد از مدتی، پاسپورت کانادایی بگیرید.

یکی از دلایل نرخ بالای مهاجرت به کشور کانادا، برنامه‌ریزی مسئولان دولتی این کشور است. مسئولان دولتی این کشور با برنامه‌های خود، مهاجران را جذب می‌کنند که باعث توسعه اقتصادی این کشور می‌شود. کشور کانادا از بزرگترین منابع نفت، چوب و فلز است که با جذب مهاجران برای فعالیت در حوزه‌های طبیعی تلاش می‌کند تا کمبودهای کشور را خود را برطرف کند. در ادامه قصد داریم تا نحوه دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا را برای شما توضیح بدهیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا چیست​

کشور کانادا با ایجاد شرایط مناسب جهت ایجاد کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری، توانسته است تا به یک قطب اقتصادی در جهان تبدیل شود؛ دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا مانند دریافت ویزا در کشورهای مختلف، دارای مزایای گوناگون است. برخی از این مزایا عبارتند از:

·        علاوه براینکه برای خودتان می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید، همسر و فرزندانتان نیز می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند

·        کانادا دارای امکانات و شرایط مناسب زیادی برای تحصیل، کار و زندگی است

·        از خدمات بیمه‌ای می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید

·        اگر فرزند کمتر از 18 سال دارید، می‌توانید از تحصیلات رایگان کانادا استفاده کنید

·        اگر مهارتی در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی دارید، بدون نیاز به مدارک و نمرات امتحانی بالا می‌توانید در کشور کانادا سرمایه گذاری کنید

·        فرد متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه‌گذاری نیاز ندارد، چرا که سرمایه‌گذاری در کشور کانادا با داشتن سرمایه و تجربه کاری بالا امکان پذیر است

·        فرد می‌تواند شهری که قصد سرمایه‌گذاری در آن دارد را خودش انتخاب کند

·        دربرخی از موارد، رشته و سوابق تحصیلی می‌تواند با عنوان سرمایه گذاری متفاوت باشد

·        پس از راه‌اندازی کسب‌وکار، ملزم به اقامت در یک شهر خاص نیستید و با انتخاب خودتان می‌توانید در هر شهری سکونت داشته باشید

·        پس از مدتی این شرایط را دارید که کسب‌وکار خود را تغییر، یا کسب‌وکار جدید افتتاح کنید

روش‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای اینکه ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کنید، می‌توانید از چند روش اقدام کنید. روش‌های سرمایه گذاری در این کشور متفاوت هستند و باید ببینید که آیا توانایی پشت سرگذاشتن این شرایط را دارید؟ روش‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا شامل موارد زیر است:

·        سرمایه‌گذاری به صورت کار آفرینی

·        سرمایه‌گذاری از طریق خرید کسب‌وکار

·        سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ

·        سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

·        سرمایه ‌گذاری از طریق ثبت شرکت

·        سرمایه ‌گذاری استانی

ویزای کارآفرینی؛ روشی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

برنامه کارآفرینی برای افراد با تجربه که قصد ایجاد کار را دارند، طراحی شده است. ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی در کشور کانادا، برای افرادی که توانایی انجام امور مدیریتی را دارند مناسب است. نکته مهمی که در این برنامه سرمایه گذاری وجود دارد، این است که میزان سرمایه‌گذاری و شرایط ویزا، برای هر فرد کارآفرین متفاوت است.

 

در روش کار آفرینی، فرد متقاضی باید به اداره مهاجرت استان خود مراجعه کند و از طریق این اداره درخواست خود را برای دریافت ویزا ثبت کند. برای اینکه بتوانید از طریق ویزای کار آفرینی فرایند سرمایه‌گذاری را انجام دهید، نیازی به مراجعه به کنسولگری ندارید و در دفاتر مربوط به حوزه کارآفرینی، که به صورت جدا در استا‌ن‌ها فعالیت می‌کنند؛ می‌توانید تمام امور را انجام دهید.

چه کسانی صلاحیت اخذ ویزای کارآفرینی دارند؟

اگر قصد دارید ویزای کارآفرینی را دریافت کنید، باید ببینید که آیا شرایط لازم را دارید؟ شما باید خلاقیت، سرمایه لازم و آگاهی کامل را به این روش داشته باشید. اما اگر صلاحیت دریافت ویزا را نداشته باشید، تقاضای شما برای دریافت ویزای کار آفرینی کانادا رد می‌شود. برای اینکه بتوانید در شهرهای بزرگ کسب‌وکاری راه اندازی کنید، نیازمند سرمایه‌گذاری زیادی هستید و باید بر اساس قوانین کانادا بتوانید ظرف مدت دوسال، طرح خود را ثابت کنید. شرایط سرمایه گذاری به صورت کارآفرینی در کانادا، شامل موارد زیر است:

1.    فرد متقاضی باید حداقل 3 سال تجربه کافی برای ایجاد کسب‌وکار را داشته بشد

2.    برنامه ویزای کار آفرینی در تمام استان‌های کانادا به غیر از کبک (Quebec) وجود دارد

3.    فرد متقاضی باید حداقل 300 هزار دلار کانادا داشته باشد که این پول باید به صورت قانونی دریافت شده باشد

4.    فرد متقاضی و خانواده‌اش، نباید به دلایل پزشکی یا امنیتی مشکل داشته باشند. اصطلاحا غیر قابل قبول شناخته نشوند.

دریافت ویزای کارآفرینی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

برای دریافت ویزای کارآفرینی، نیازمند ارائه مدرک مختلفی می‌باشید. کار شما با ارائه مدارک به سازمان‌های استانی، تمام می‌شود و شما باید منتظر نتایج کارشناسان باشید. کارشناسان حوزه کارآفرینی تمامی مدارک را ریز به ریز بررسی می‌کنند و صحت آن‌ها را بررسی می‌کنند. مدارکی که باید به سازمان کارآفرینی ارائه کنید شامل موارد زیر هستند:

·        ارائه تمام سند‌های ملکی و کارکرد حساب‌های بانکی

·        ارائه مدرک حداقل دیپلم

·        داشتن مدرک زبان CLB5 و آیلتس

·        ارائه تمامی مدارک کاری 10سال گذشته‌تان که حداقل 5 سال سابقه مدیریتی داشته باشید

خرید کسب‌وکار؛ راهی آسان در سرمایه گذاری

خرید کسب‌وکار، یکی دیگر از روش‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. در این روش شما باید ابتدا یک واحد تجاری یا یک شرکت مشغول به کار را خریداری کنید. پس از اتمام مراحل، شما باید اداره کار کانادا را نسبت مدیریت کسب‌وکارتان متقاعد کنید تا بتوانید نامه LMIA را دریافت کنید. بعد از اتمام این مراحل، باید ویزای مجوز کار (Work Permit) را دریافت کنید. بعد از اینکه توانستید این ویزا را دریافت کنید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا درخواست بدهید.

مزایای خرید کسب‌وکار در کانادا

مزیت مهمی که این امر دارد، کاهش هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار است. اگربخواهید یک کسب‌وکار جدید در کانادا راه‌اندازی کنید، نیازمند پرداخت مبلغ 50 هزار دلار هستید. به همین دلیل زمانی که شما اقدام به خرید یک کسب‌وکار درحال فعالیت می‌کنید، هزینه‌های زیادی را پس‌انداز کنید. همچنین خود وخانواده‌تان می‌توانید از مزایای دیگری مانند تحصیل و درمان رایگان استفاده کنید.

موقع خرید کسب‌وکار باید توجه کنید که صاحب کسب‌وکار قبلی خلاف مالیاتی، بدهی مالیاتی و یا شکایتی نداشته باشد؛ باید درباره کسب‌وکار اطلاعات کامل را کسب کنید و ببینید آیا پتانسیلی برای پیشرفت دارد؟

بهترین پیشنهاد برای خرید کسب‌وکار

اگر سرمایه کمی دارید و می‌خواهید گزینه‌ای مقرون به صرفه انتخاب کنید، خرید خشکشویی درکانادا، بهترین پیشنهاد است. خشکشویی‌ها در کانادا درآمد خوب و قابل توجهی دارند. شما می‌توانید با ابتکار عمل، یک خشکویی را خریداری کنید و با ارائه خدمات متنوع و آنلاین به درآمد خوبی برسید. قیمت خرید یک خشکویی به طور میانگین بین 50 تا 100 هزار دلار است؛ که قیمت‌های هر خشکشویی بسته به شرایطی مانند محل قرارگیری، تجهیزات، اندازه و دیگر موارد متفاوت است.

اگر سرمایه زیاد دارد و می‌خواهید سود زیادی داشته باشید، مراکز فروش گاز و بنزین بهترین گزینه برای خرید هستند. به دلیل اینکه تعیین نرخ برای پمپ بنزین‌های کانادا آزاد است، این پیشنهاد، بهترین گزینه برای انتخاب است. قیمت یک پمپ بنزین در کانادا حدودا 3 تا 6 میلیون دلار است که باتوجه به کسب‌وکارهای دیگر، سرمایه زیادی را نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ

سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ​ در کانادا

سرمایه‌گذاری از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ، یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. باتوجه به رونقی که بازار کانادا دریافت کرده، فرصت خوبی برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها فراهم شده است. استارت‌آپ به یک کسب‌وکار نوپا گفته می‌شود که عموما، در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند. در طی سال‌های اخیر، سازمان مهاجرت کانادا با تشویق افراد ایده پرداز و صاحبان کسب‌وکار، موجب شده است تا افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. سازمان مهاجرت کشور کانادا، روش ویزای استارت‌آپ را مطرح کرد تا صاحبان ایده، طراحان خلاق و کارآفرینان موفق با هدف سرمایه گذاری در این کشور مهاجرت کنند. با راه اندازی یک استارت‌آپ، می‌توانید اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید.

مراحل دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا

در ابتدا، شما باید ایده‌ای که در سر دارید را بنویسید و به شرکت‌هایی نظیر: مرکز رشد استارت‌آپی، صندوق‌های کارآفرینی و فرشتگان سرمایه‌گذاری ارسال کنید. بعد از اینکه ایده خود را ارسال کردید، باید منتظر تایید آن توسط یکی از شرکت‌های ذکر شده باشید. بعد از اینکه ایده شما تایید شد، می‌توانید درخواست ویزای استارت‌آپ کانادا بدهید. پس از 12 تا 16 ماه اقامت با ویزای استارت‌آپ در کانادا، می‌توانید درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم ارسال کنید. مرحل کامل دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا به شرح زیر است:

·        باید یک کسب‌وکار راه اندازی کنید که حداقل مالک 10 درصد از آن باشید

·    شما باید یک حساب بانکی در کانادا داشته باشید که در آن هزینه یک سال زندگی برای یک فرد را داشته باشید. هزینه زندگی برای هر فرد تقریبا 12.700 دلار درسال است.

شرایطی که برای دریافت ویزای استارت‌آپ باید داشته باشید

کشور کانادا در سال 2022 از نظر جایگاه جهانی راه اندازی کسب‌وکار، توانسته است رتبه دوم دنیا را دریافت کند. پس برای اینکه بتوانید ویزای استارت‌آپ این کشور را دریافت کنید، نیازمند داشتن شرایط و قوانینی هستید. این شرایط شامل موارد زیر است:

·        از مهم‌ترین شروط، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در تمامی زمینه‌های شنیداری، گفتاری و نوشتاری با کسب نمره حداقل CLB 5 است

·        دومین شرط برای دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا، داشتن یک سرمایه اولیه است.

·        آخرین شرط برای دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا، کسب اعتماد یکی از سازمان‌های مهاجرتی کانادا است.

برای اینکه بتوانید مدرک زبان انگلیسی بگیرید، باید یکی از دو آزمون مهم CELPIP G-Test و IELTS را پشت سر بگذارید؛ یا اگر قصد گرفتن مدرک زبان فرانسوی دارید، باید یکی از دو آزمون TEF Canada و TCF Canada شرکت کنید و نتیجه یک آزمون را درون فرم درخواست ویزا یادداشت کنید.

چگونه از طریق خود اشتغالی، ویزای سرمایه گذاری کانادا کنیم

خوداشتغالی، یکی از روش‌های مطمئن برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. اگر حوزه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری مشغول به کار هستید، می‌توانید ویزای خود اشتغالی (Self-Employed) کانادا را دریافت کنید. این ویزا در کشورمان با نام‌های ویزای هنرمندان و ویزای ورزشکارن معروف است.

اگر شما هم هنرمند هستید، باید بتوانید با ارائه مدارک، مقامات اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کنید که از توانایی‌های خوبی بهره‌مند هستید. مهم‌ترین شرط دریافت ویزای خود اشتغالی، 2 سال سابقه کار حرفه‌ای است. در طی پنج سال گذشته باید دست کم 2 سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری داشته باشید تا بتوانید توانایی خود را ثابت کنید.

فعالیت‌های ورزشی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ویزای خود اشتغالی را دریافت کنید.

·        داوری در مسابقات ورزشی

·        مربی‌گری در یکی از رشته‌های ورزشی

·        وزشکار حرفه‌ای در یک رشته ورزشی باشید

فعالیت‌های فرهنگی و هنری که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ویزای خود اشتغالی را دریافت کنید.

·        نویسندگی و روزنامه‌نگاری

·        هنرهای تجسمی

·        نقاشی

·        رقص

·        مجسمه‌سازی

·        طراحی

·        نوازندگی

شرایط دریافت ویزای خوداشتغالی

اگر به دنبال دریافت ویزای خود اشتغالی هستید، بهتر است نکات زیر را با دقت مطالعه کنید:

1.    سیستم جامع رتبه بندیCRS: در این سیتم حداقل باید 35 نمره از 100 نمره را دریافت کنید

2.    سن متقاضی: فرد متقاضی هرچه سن پایین‌تری داشته باشد، موفقیت بیشتری دارد

3.    سطح تحصیلات: برای دریافت ویزای خود اشتغالی، بهتر است مهارت‌های خود را در زبان انگلیسی افزایش دهید

4.    سابقه کار: هرچه سال‌های تجربه بیشتر باشد، امتیاز بهتری را دریافت می‌کنید

5.    پرداخت هزینه‌ها: باید بتوانید هزینه‌های زندگی در کانادا به مدت حداقل 6 ماه را پرداخت کنید

 

6.    میزان سازگاری: کشور کانادا تنوع فرهنگی وسیعی دارد، باید تلاش کنید خودتان را با آن‌ها سازگار کنید

ویزای سرمایه گذاری کانادا با ثبت شرکت

به طور کلی ثبت شرکت در کانادا به فرایندی گفته می‌شود که در شرکت، حداقل 10 کارمند و یا کارگر مشغول به کار باشند. اگر برنامه‌ریزی قوی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا دارید، ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاری، بهترین پیشنهاد است.

 برای اینکه بتوانید ویزای کار یا ثبت شرکت دریافت کنید، باید اداره کار کانادا را قانع کنید که حضور شما در این شرکت واجب است. اگر بتوانید اداره کار کانادا را قانع کنید، برای شما نامه LMIA صادر می‌شود. پس از اینکه این نامه را دریافت کردید، باید به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید و درخواست ویزای کار کنید. پس از تایید اداره مهاجرت کانادا می‌توانید ویزای ثبت شرکت را دریافت کنید. همسر فرد متقاضی هم می‌تواند، این ویزا را دریافت کند و فرزندان زیر 18 سال فرد هم از تحصیل رایگان در کشور کانادا، بهره‌مند می‌شوند. ایده سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت بسیار مفید و خوب است، به دلیل اینکه می‌توانید به 4 شکل ثبت شرکت را انجام دهید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کنید.

·        ثبت شرکت خصوصی (Sole Proprietorship)

·        ثبت شرکت سهامی (Corporation)

·        ثبت شرکت مشارکتی (Partnership)

·        ثبت شرکت تعاونی (Cooperative)

 

نامه LMIA در کانادا چیست؟

نامه LMIA مخفف عبارت (Labour Market Impact Assessmen) است. این نامه توسط اداره کار کانادا صادر می‌شود؛ که بیان می‌کند استخدام یک فرد غیر کانادایی، هیچ مشکلی را بر روی بازار کانادا ایجاد نمی‌کند. گرفتن نامه LMIA کار تقریبا سختی است که فرد باید هزینه‌های قابل توجهی را پرداخت کند تا بتواند اداره کار کانادا را متقاعد کند.

 

ثبت شرکت نوپا در بسیاری از روش‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا صورت می‌گیرد، اما برنامهOwner Operator به این شکل نیست. این برنامه بیشتر برای صاحبان مشاغلی است که در کشور خود یک کسب‌وکار داشته‌اند و آن را مدیریت می‌کردند. این افراد می‌توانند با ارئه یک ایده دقیق کسب‌وکاری برای کانادا، ویزای ثبت شرکت را دریافت کنند.

شیوه ثبت شرکت خصوصی

شیوه ثبت شرکت در کانادا به صورت خصوصی، بسیار آسان است. در این روش کار به نام یک نفر ثبت می‌شود. البته این روش دارای یک ایراد است که درآمد شرکت با درآمد شخصی فرد جمع می‌شود. به همین دلیل ممکن است مالیااتی پرداختی، افزایش پیدا کند. درشرکت‌های خصوصی، فرد مسئولیت کامل نسبت به شرکت دارد و اگر ورشکسته شود، ممکن است تمامی دارایی‌های خود را از دست بدهد. در کانادا، سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال است که در سوابق تجاری فرد ورشکسته ثبت می‌شود. ثبت شدن این ورشسکتگی در سابقه تجاری فرد، آثار بدی را برای فرد ایجاد می‌کند.

شیوه ثبت شرکت سهامی

ثبت شرکت سهامی در کانادا، همانند ثبت شرکت به صورت سهامی عام یا خاص در ایران است. در این روش، فرد به یک شخص حقوقی تبدیل می‌شود؛ به دلیل اینکه مسئولیت کسب‌وکار به خود شرکت برمی‌گردد و به افراد صاحب آن مرتبط نمی‌شود. در شیوه ثبت شرکت سهامی در کانادا، حداقل به دو فرد نیاز است و اگر زمانی این شرکت ورشکسته شود، صاحبانش به عنوان یک فرد ورشکسته نام برده نمی‌شوند.

شیوه ثبت شرکت مشارکتی

این شیوه ثبت شرکت در کانادا، بین دو یا چند شریک ایجاد می‌شود. این شیوه به دلیل مسائل حقوقی پیچیده‌ای که دارد، موجب شده است تا این نوع ثبت شرکت اغلب بین زن و شوهر انجام شود. ثبت شرکت مشارکتی مشابه ثبت شرکت به روش‌های دیگر است؛ اما تنها تفاوتی که دارد، ضرر کسب‌وکار بین شرکا تقسیم می‌شود. ثبت شرکت مشارکتی، کمی پیچیده‌تر نسبت به روش‌های دیگر است. با توجه به قوانین کشور کانادا، ثبت شرکت مشارکتی، از حقوق و تعهداتی همانند یک فرد حقیقی برخوردار است.

شرایط ثبت شرکت در کانادا

پس از اینکه با روش‌های ثبت شرکت در کانادا آشنا شدید، حال نوبت به شرایط ثبت شرکت در این کشور می‌رسد. مهمترین شرایط ثبت شرکت در کانادا شامل موارد زیر است:

1.    توانایی پرداخت هزینه‌های شرکت را داشته باشید

2.    یک سرمایه‌گذار را برای شرکت خود انتخاب کنید

3.    یک آدرس معتبر در کانادا برای ثبت شرکت ارائه کنید

4.    برنامه ریزی موفق و قوی داشته باشید

5.    یک نام و مکان مناسب برای شرکت انتخاب کنید

6.    نیازی به سابقه سفر به کشورهای شینگن ندارید

چگونگی دریافت ویزای سرمایه گذاری در استان‌های کانادا

چگونگی دریافت ویزای سرمایه گذاری در استان‌های کانادا​

یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری در استان‌های این کشور است. سرمایه گذاری استانی، آخرین روش برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. سرمایه گذاری استانی، در حال حاضر فقط در چند شهر کانادا قابل انجام است. استان‌ها، ویزایی دارند که برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران است؛ که از طریق ویزای استانی می‌توانند فعالیت خود را انجام بدهند. شما می‌توانید در استان‌هایی مانند کبک، ونکوور (Vancouver)، پرینس ادوارد (Prince Edward)، منیتوبا(Manitoba) و غیره سرمایه گذاری انجام دهید.

سرمایه گذاری در کبک

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک استسرمایه گذاری در استان کبک، یکی از معروف‌ترین روش‌های دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. در این روش شما باید حداقل سرمایه 3 میلیون دلاری را به صورت نقد، ملک و یا سهام داشته باشید. شرایط سرمایه گذاری در این استان:

·        نیازی به دریافت مدرک دانشگاهی ندارید

·        سرمایه گذاری در کبک، محدودیت سنی ندارد

·        نیازی به دریافت مدرک زبان بین‌المللی با نمره بالا ندارید

·        فرد سرمایه‌گذار می‌تواند برای خانواده خود نیز ویزا دریافت کند

·        پس از ورود به کانادا، سریعا مجبور به شروع کار ندارید

·        اعضای خانواده فرد سرمایه‌گذار، می‌توانند از خدمات بهداشتی و رفاهی کانادا استفاده کنند

·        امکان تحصیل در بهترین مراکز آموزشی برای اعضای خانواده ایجاد می‌شود

·        متقاضیان می‌توانند از آموزش‌های رایگان استفاده کنند

نکاتی که برای سرمایه‌گذاری در استان کبک، باید رعایت کنید:

1.    شما باید آزمایشات پزشکی و عدم سوء پیشینه خود را ادارات استان ارائه کنید تا بررسی شود

2.    اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در استان کبک را دارید، باید یک نقشه و برنامه‌ریزی ارائه کنید. ارائه پلن، یکی از فاکتورهای مهم در ارزیابی خواسته‌های شما در دریافت ویزای استانی است. دولت کبک پلن شما را ارزیابی می‌کند و پس از موفقیت، شما را به مصاحبه دعوت می‌کنند

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا، انتخاب بریتیش کلمبیا است. بریتیش کلمبیا توانسته مهاجران زیادی را به خود جذب کند. یکی از معروف‌ترین راه‌های سرمایه گذاری در این استان، کارآفرینی است. این استان به دلیل رشد اقتصادی زیادی که پیدا کرده است، بهترین مقصد برای کارآفرینان با تجربه به شمار می‌رود. شرایط سرمایه‌گذاری در این استان شامل موارد زیر است:

1.    حداقل میزان جهت سرمایه‌گذاری، 100 هزار دلار است

2.    حداقل میزان دارایی شخص باید 300 هزار دلار باشد

3.    باید در کسب‌وکار خود، حداقل یک فرد کانادایی را استخدام کند

سرمایه گذاری در پرینس ادوارد

در جزیره پرینس ادوارد، به دلیل داشتن مدیران با تجربه در امور تجاری و سرمایه‌گذاری، و داشتن برنامه‌های تجاری و سرمایه‌گذاران مختلف؛ بهترین استان برای ایجاد کارآفرینی است. اگر فکر می‌کنید که مهارت‌های مدیریتی قوی دارید، پرینس ادوارد برای سرمایه‌گذاری مناسب است. برای سرمایه گذاری در این استان باید شرایط زیر را داشته باشید:

1.    شما باید مدرک دانشگاهی و آیلتس با نمره خوب، داشته باشید

2.    قبل از سرمایه‌گذاری در پرینس ادوارد، حتما باید یک‌بار به این استان سفر کرده باشید

3.    می‌توانید مقداری از هزینه‌ها را صرف اقامت در این استان بکنید

سرمایه گذاری در نیوﺑراﻧزوﯾﮏ

آخرین استانی که می‌توانید از طریق آن ویزای سرمایه گذاری در کانادا را دریافت کنید، استان نیوﺑراﻧزوﯾﮏ (New Brunswick) است. اگر بخواهید در این استان سرمایه‌گذاری کنید، باید حداقل 2 سال در آن زندگی کنید. شما باید این تعهد را به نیوبرانزویک بدهید که در رشد اقتصادی این استان، نقش داشته باشید. اگر بخواهید محل زندگی خود را تغییر بدهید، با توجه به قوانین استانی نیوﺑراﻧزوﯾﮏ نمی‌توانید سرمایه اولیه خود را از بانک برداشت کنید. برای اینکه بتوانید در این استان سرمایه‌گذاری کنید، باید شرایط دریافت ویزای مولتی را داشته باشید. مانند استان‌های دیگر، می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در این استان، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

افتتاح حساب در بانک‌های کانادا

برای اینکه بتوانید در کانادا سرمایه گذاری کنید، باید با نحوه افتتاح حساب در این کشور آشنا شوید. اگر به عنوان سرمایه گذار وارد کانادا می‌شوید، باتوجه به شیوه اقامتی که دارید می‌توانید در این کشور افتتاح حساب انجام دهید. شما به دو شکل حضوری و آنلاین می‌توانید در کانادا افتتاح حساب کنید. مدارک افتتاح حساب، شامل موارد زیر است:

·        پاسپورت معتبر

·        گواهینامه رانندگی کانادایی

·        کارت بیمه اجتماعی

·        کارت بیمه درمانی

·        گواهی شهروندی کانادا

·        کارت امنیتی صادر شده توسط دولت کانادا

 

دریافت وام در کانادا

اگر به دنبال سرمایه گذاری در کانادا هستید و می‌خواهید سرمایه خود را افزایش دهید، دریافت وام بهترین پیشنهاد است. یکی از شرایط دریافت وام از کانادا، مشخص کردن مدت زمان بازگرداندن آن است. برای بازگرداندن وام می‌توانید قسط‌های خودرا به صورت میان هفتگی، هفتگی، میان ماهانه و ماهانه پرداخت کنید. بازپرداخت قسط‌های اصلی وام، بین 10 تا 25 سال است.

یکی از پر استرس‌ترین بخش‌های دریافت وام، نرخ بهره آن است. به تازگی بانک HSBC در کانادا اعلام کرده است که، وام‌های 5 ساله با نرخ بهره 99/0 درصد به مشتریان پرداخت می‌کند. مدارک موردنیاز برای دریافت وام در کانادا:

·        آدرس محل سکونت

·        فهرستی از کارکرد حسابتان

·        مدارک شناسایی مورد تایید دولت کانادا

·        مدارک مشخص‌کننده دارایی شما در هر ماه

·        تاریخ استخدام در شرکت یا تاریخ ثبت شرکت

نکته مهمی که به عنوان وام‌گیرنده باید به آن توجه کنید، این است که باید پیشینه اعتباری خوبی را برای خود کسب کنید تا بدون مشکل بتوانید، از بانک وام دریافت کنید.

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا​

اگر قصد اقامت در کشور کانادا را دارید، بهتر است با هزینه‌های زندگی در این کشور آشنا شوید. برای همین باید با هزینه‌هایی مانند خرید یا اجاره خانه، مالیات، خوراک و پوشاک آشنا باشید تا بتوانید میزان سرمایه مورد نیاز در کانادا را محاسبه کنید.

اجاره یا خرید مسکن در کانادا

یکی از هزینه‌هایی که در ابتدای ورود به کانادا با آن مواجه می‌شوید، اجاره یا خرید مسکن است. هزینه‌های مسکن در کانادا باتوجه به اندازه خانه، شرایط خانه و محل قرارگیری خانه متفاوت است. متوسط قیمت اجاره مسکن در کانادا برای هرماه، 1800 دلار است؛ که این هزینه نسب به کشورهای دیگر پایین‌تر است. هزینه خرید یک خانه در کانادا، تقریبا 530 هزار دلار است. افزایش مالیات، مقررات رهن و هزینه انرژی، باعث شده است که قیمت خرید خانه در کانادا نیز افزایش پیدا کند.

هزینه غذا در کانادا

به دلیل وجود قومیت‌های مختلف در کشور کانادا و داشتن فرهنگ‌های متنوع، باعث شده که تنوع غذایی در این کشور افزایش پیدا کند. طبق اخبار جهانی از داده‌های کانادا، افراد این کشور به طور متوسط ماهانه 200 دلار برای غذا هزینه می‌کنند. اگر بخواهید یک وعده غذای مناسب در یک رستوران خوب سفارش دهید، باید حداقل هزینه 100 دلاری را برای آن پرداخت کنید؛ اما اگر خودتان قصد دارید که غذا درست کنید، می‌توانید هزینه غذای خود را به 200 الی 300 دلار درماه برسانید.

هزینه مالیات در کانادا

همانطور که می‌دانید، میزان درآمد هر فرد در کانادا به صورت سالانه محاسبه می‌شود؛ به همین منظور، نرخ مالیات هم به صورت سالانه برای کارفرمایان وشهروندان اعلام می‌شود. هزینه مالیات برای افرادی که کمتر از 48 هزار دلار در سال درآمد دارند، 15 درصد و برای افرادی که بیشتر از این مقدار در می‌آورند، هزینه مالیات 21 درصد است. اگر میزان درآمد سالانه فردی بیشتر از 214 هزار دلار باشد، باید 33 درصد مالیات پرداخت کند. حال نرخ مالیات در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است، که این مقدار بستگی به درآمد دارد.

تورم در کانادا

اگر کمی در وب گشت‌وگذار کنید، متوجه می‌شوید که تورم در کانادا رکوردشکنی کرده است.  نرخ تورم کانادا در سال 2022 به 6.7 درصد رسیده
است.

به راحتی، ویزای سرمایه گذاری کانادا دریافت کنید

کانادا با پیشرفت زیادی که در اقتصاد خود داشته، موجب شده است تا افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. از همین‌رو بیشتر افراد تلاش می‌کنند تا با استفاده از سرمایه گذاری در کانادا، ویزای این کشور را دریافت کنند. با اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا می‌توانید اقامت دائم در کانادا بگیرید. برای این کار شش روش پیش روی شما است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در کانادا اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. اغلب افراد در بین این روش‌ها، خرید کسب‌وکار را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند.

با خرید کسب‌وکار می‌توانید چند گام رو به جلو بردارید و بتوانید به سودآوری مناسب برسید. البته باید دنبال کسب‌وکاری باشید که جای دریافت سود زیاد، متحمل ضرر نشوید. امروزه سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا، یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در این کشور شده است. از همین‌رو، افراد زیادی اقدام به سرمایه‌گذاری در استان‌های مهم کاندا مانند کبک می‌کنند.

 

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای بهترین انتخاب برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا است. این موسسه با کارشناسان مجربی که دارد، 24 ساعته در تلاش است تا شما را در امر سرمایه‌گذاری در کانادا، راهنمایی کند تا بتوانید به بهترین شکل در این کشور فرایند سرمایه گذاری را انجام دهید. به دلیل اینکه امر سرمایه‌گذاری ریسک بالایی دارد، بهتر است با افراد خبره در این کار صحبت کنید و از آن‌ها مشاوره بگیرید تا سرمایه اولیه خود را چندین برابر کنید. با انتخاب هرمس اپلای، موفقیت خود در سرمایه‌گذاری تضمین خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن