معرفی دانشگاه های کانادا

معرفی دانشگاه های کانادا

معرفی دانشگاه های کانادا مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.  اگر شما تحصیل در دانشگاه های کانادا را انتخاب کنید، فرصتی برای برخورد و آشنایی با پدیده های متنوع فرهنگی و طبیعی؛ از دامنه های بریتیش کلمبیا تا چمنزار های استان مانیتوبا، با شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و کبک با آداب و خلق و خوی متفاوت را خواهید داشت.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

توضیح کوتاه درباره کانادا

تحصیل در کانادا

با اشغال نیمی از شمال قاره آمریکای شمالی، کانادا به خاطر زیبایی طبیعی و اقلیم های متنوع آب و هوایی توجهات را به خود جلب می کند. چند کشور در جهان می توانند ثروت های کانادا مانند جنگل ها، دریاچه ها و کوه ها و همچنین تنوع بالای فرهنگی را در خود داشته باشند؟ این کشور دارای وضعیت دو زبانه رسمی است. زبان انگلیسی و زبان فرانسوی به طور همزمان در دولت و معاملات و مبادلات رسمی این کشور استفاده می شود.

یکی دیگر از چیزهایی که کانادا با آن شناخته می شود، جمعیت کم آن است. با وجود اینکه کانادا دومین کشور جهان از نظر مساحت است، اما جمعیت کمتری نسبت به کشوری مانند آمریکا دارد. همچنین زمستان های سخت کانادا نیز معروف و مشهور هستند. در برخی از نقاط کانادا، برف تقریبا نیمی از سال زمین را پوشش می دهد؛ اما شما بعید است که در این مناطق دانشگاه پیدا کنید!
دانشگاه های معروف کانادا سالیانه و با شرایط منحصر به هر دانشگاه، دانشجویان خارجی نیز جذب می کنند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برترین دانشگاه های کانادا

ویژگی های برتر برای کسب بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا دارای جایگاه خوبی در میان کشور های توسعه یافته و پیشرو در جهان است. استان های محبوب کانادایی برای دانشجویان بین المللی، انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که بسیاری از برترین دانشگاه های کانادا در آنها هستند.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه ممتاز و عالی در یکی از کشورهای توسعه یافته جهان هستند، درخواست تحصیل در کانادا می تواند یک گزینه جذاب باشد. در مجموع 17 دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها QS در سال 2022 بین 500 دانشگاه برتر قرار دارند. سه دانشگاه از این تعداد، در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

برترین دانشگاه های کانادایی، دانشگاه تورنتو (رتبه34)، دانشگاه مک گیل (رتبه31) و دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه 47) هستند که به ترتیب در تورنتو، مونترال و ونکوور ( سه شهر از بزرگترین شهرهای کانادا ) واقع شده اند. همچنین تا رتبه 203 رتبه بندی جهانی دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو و دانشگاه وسترن حضور دارند.

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های کانادا

مدرک کارشناسی در کانادا می تواند به مدت سه یا چهار سال به اتمام برسد. مدرک کارشناسی ارشد نیز بین یک تا سه سال در کانادا به پایان خواهد رسید. این تفاوت های یک ساله بستگی به نوع رشته تحصیلی و میزان فعالیت دانشجو دارند. انواع مراکز تحصیلات تکمیلی در کانادا عبارتند از:

• دانشگاه هایی که تحقیقاتی و پژوهشی هستند و هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. بعضی از این مراکز دوره دکتری حرفه ای را نیز ارائه می دهند.
• مراکز هنری و کالج های آموزشی، یا مدارس علوم فنی و حرفه ای که می توانید در آن ها لایسنس ها و گواهی های پایان دوره معتبر اخذ کنید.

تفاوت های دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا در اختیار حکومت های ایالتی قرار می گیرند و اداره این دانشگاه ها به عهده ایالت های محلی است. همین عامل می تواند باعث ایجاد تفاوت هایی در تحصیل در دانشگاه های ایالت های مختلف کانادا باشد. به طور خاص، مثلا دوره تحصیلی دانشگاه کبک با دوره های تحصیلی سایر ایالت های کانادا متفاوت است.

این تفاوت ها شامل تعداد ترم و طول تحصیل نسبت به سایر دانشگاه های کانادا هم هست. به عنوان مثال، دانش آموزان پس از به پایان رساندن دوره دوم تحصیل دبیرستانی، باید یک دوره اجباری به عنوان دوره پیش دانشگاهی عمومی و یا دوره کالج حرفه ای (CEGEP) را بگذرانند، که اساسا سال اول تحصیل در دانشگاه را از بین می برد. 

جمع‌بندی

اگر قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارید میبایست در ابتدا درباره دانشگاه ها و شرایط پذیرش و شهری که دانشگاه در آنجا قرار دارد اطلاعاتی را کسب کنید و سپس به انتخاب دانشگاه مورد نظر خود بپردازید. ما در این مقاله درباره تحصیل در کانادا توضیحاتی کوتاه ارائه دادیم . شما می توانید برای اطلاع از جزئیات دانشگاه های پذیرنده و دانشجو های خارجی در کانادا از طریق پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت کنید. 

مقاله پیشنهادی—>تحصیل رایگان در کانادا

سؤالات متداول

برترین و بالاترین رتبه دانشگاهی مربوط به دانشگاه تورنتو میباشد که رتبه 25 را در جهان کسب کرده است.

مقطع کارشناسی در کشور کانادا عموما بین سه الی چهار سال میباشد و در مقطع کارشناسی ارشد بین یک الی سه سال. و البته این تفاوت زمانی ها با توجه به رشته تحصیلی و میزان فعالیت دانشجو متفاوت است.

بله، دانش اموزان باید پس از پایان دوره دوم تحصیلی دبیرستان خود باید در یک دوره پیش دانشگاهی عمومی نیز تحصیل کنند که سال اول دانشگاه را از بین میبرد.

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن