کانادا

ویزا کار در کانادا و هرآنچه لازم است در آن بدانید!

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا، به شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهد داد و از امکانات رفاهی و اجتماعی آن بهره‌مند می­‌شوید. با تمدید قراداد کاری، می‌توان این ویزا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا در 2021 ابتدا این مقاله را مطالعه بفرمایید و در صورت وجود سوالات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پخش ویدیو

مهاجرت به کانادا

قبل از مهاجرت به هر کشوری، لازم است در مورد شرایط، قوانین و روش‌های مهاجرت به آن کشور آگاهی‌های لازم را کسب کرد.

چرا مهاجرت به کانادا انتخاب درستی است؟

 1. طرح‌های مهاجرتی ساختاریافته و مثبت دولت کانادا
 2. سیستم مهاجرتی کارآمد
 3. قرار داشتن در رتبۀ دهم کشورهای با بالاترین سطح اقتصادی در دنیا
 4. فرصت‌های شغلی بی‌شمار
 5. پیشرفت صنعتی و تکنولوژیک بسیار سریع
 6. داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و کارآمد در سطح بین‌المللی
 7. دسترسی به خدمات بهداشت و سلامت عمومی
 8. حضور فرهنگ‌های متنوع و فراوان
 9. داشتن امنیت، آسایش و رفاه خاطر

شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا

 1. دولت کانادا هر سال با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که دارد، شرایط و قوانین مهاجرتی خود را تغییر می‌دهد. به همین دلیل، کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید نسبت به این تغییرات آگاه باشند.

  تعداد پذیرش افراد متقاضی در برنامه‌های مهاجرتی مختلف کشور کانادا، متفاوت است و هر سال تغییر می‌کند. در حال حاضر بیشترین تمرکز کشور کانادا بر روی برنامه‌های جذب مهاجر ماهر استانی و برنامۀ اکسپرس اینتری است و به همین دلیل طی سال‌های آینده، تعداد ویزاهای صادر شده برای این دو برنامه نسبت به ویزاهای دیگری مانند سرمایه‌گذاری یا تحصیلی، بیشتر خواهد بود.

چند روش مهاجرت به کانادا

 1. روش‌های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آنها مهاجرت تحصیلی، مهاجرت با سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، مهاجرت کاری، مهاجرت خوداشتغالی، مهاجرت از طریق اسپانسری اعضای درجه یک خانواده و پناهندگی هستند.

مهاجرت به کانادا سخت نیست، درصورتی که فرد هدف خود را بداند و به شایستگی‌ها و محدودیت‌های خود آگاه باشد. برای گرفتن ویزای تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی و تمکن مالی حرف اول را می‌زنند، اما برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، تسلط به زبان انگلیسی ملاک نیست. زبان رسمی در برخی از استان‌های کانادا، انگلیسی و در برخی دیگر، فرانسه است. دانستن زبان فرانسه، فرصت‌های بیشتری را پیش روی کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، می‌گذارد.

حال در این ویدئو به بررسی شرایط ویزای کار کانادا می پردازیم:

برای مطالعه بیشتر در مورد روش های مهاجرت مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه نمائید.

اخذ ویزای کار کانادا تضمینی

یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می­‌کنند گرفتن ویزای کار است. با داشتن این ویزا متقاضی می­‌تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که قطعا این امر در کشورهای پیشرفته انگیزه بسیار خوبی برای نیروی کار کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته برای مهاجرت به این کشورها است. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است. اخذ ویزای کار کانادا، از طریق گرفتن یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی میسر می‌­شود. بعد از گرفتن پیشنهاد کار، فرد متقاضی باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit را طی کند.

در حال حاضر ویزا کاری این کشور به صورت تضمینی توسط برخی متقاضیان این نوع ویزا مورد درخواست قرار می‌گیرد. ضمن ذکر این موضوع که برای هیچ نوع ویزایی نمی‌­توان تضمینی داد، فقط می­‌توان این موضوع را در نظر داشت که روند پرونده شما کامل و بدون نقص پیش برده شود. تخصص در کامل کردن پرونده و همچنین بررسی میزان ریسک ویزا می‌تواند اهمیت داشته و قابل بحث باشد. به هر حال در این موضوع به شما توصیه می‌کنیم حتما به موسسات دارای مجوز فعالیت و با سابقه خوب مراجعه کنید.

ویزای کار کانادا

شرایط دریافت ویزا کار کانادا

مدرک تحصیلی مورد نیاز

حداقل لیسانس

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل آیلتس 6.5

شرایط سنی ویزای کار کانادا

حداکثر 40 سال

سابقه کار مورد نیاز

حداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی

امتیاز مورد نیاز

حداقل 67 امتیاز

اگر داخل کشور کانادا هستید برای دریافت مجوز کاری کانادا داشتن یکی از شرایط زیر اجباری است:

 • 📌ویزای تحصیلی داشته باشد و یا همسرتان ویزای تحصیل یا کار داشته باشد.
 • 📌اجازه اقامت موقت داشته باشید.
 • 📌داخل خاک کانادا باشید و پرونده درخواست اقامت به مرحله خاصی رسیده باشد.
 • 📌با دریافت درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری شخص می تواند برای ویزای کار کانادا اقدام کند.

ولی افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه­‌های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا، مامور سفارت متخصص صدور ویزا را متقاعد کنند که بعد از پایان قرارداد کار و مدت ویزا به کشور خود برمی‌گردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سایت کاریابی Indeed در یکسال اخیر،

بیشترین رشد فرصت‌های شغلی در کشور کانادا،

 طبق نمودار زیر رتبه بندی شده‌اند:

میزان افزایش فرصت شغلی :
حوزه رسانه 23%
حوزه هتلداری 17%
حوزه املاک 15%
it 9%
بانکی 9%
فروش 8%
حسابداری 7%
آموزش 6%
فرصت های شغلی کانادا

جستجوی کار کانادا

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­‌ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می‌­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­‌های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می‌­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می‌شود در یکی از مدارس کانادایی (Canadian Colleges) مدرک تحصیلی بگیرند.

سایت­‌ها و موسسات کاریابی در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­‌های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­‌های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­‌های مختلف کانادا بسیار تعیین­ کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می‌توان برای دریافت این ویزا اقدام کرد.

کار در کانادا

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می‌شود به بررسی مهارت‌­ها و ویژگی­‌های افراد از جنبه‌های مختلف می­پردازد و بعد از رتبه ­بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می­‌کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می­‌کنند که در نتیجه در رقابت رتبه­ بندی آن‌ها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می‌توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که نیازمند بالا بردن امتیاز در سایر بخش‌ها مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و سن است. ما در یک مقاله به طور تخصصی به این موضوع پرداخته‌ایم، برای مطالعه این بررسی‌ها روی مقاله‌ی  ” اکسپرس اینتری کانادا “ کلیک کنید.

فرادی که از طریق سیستم Express Entry وارد کانادا می­‌شوند نیازی به اخذ ویزای کار کانادا ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می­‌شوند در حالی که این ویزا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس انتری هیچ‌­گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجود اینکه که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می‌کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یک­ساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

کاریابی در خارج از کشور با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

 1. پاسپورت معتبر که بیش‌تر از 6 ماه اعتبار بعد از ورود به کانادا داشته باشد.
 2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
 3. اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در مدت اقامت کانادا 
 4. معاینات پزشکی لازم 
 5. هزینه درخواست ویزا 
 6. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی و آزمون زبان 
 7. 2 قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
 8. مدارک ازدواج و فرزندان
 9. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده
 10. متقاعد کردن شخص مصاحبه کننده برای بازگشت به کشور

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه‌ی ویزا کاری در کانادا یکی از موارد پراهمیت می‌باشد که در این بخش از مقاله به آن اشاره می‌کنیم اما توجه داشته باشید که تمام هزینه‌های شما مختص این هزینه نمی‌شود. در واقع بخشی از هزینه‌های مهاجرت کاری به کانادا، هزینه‌ی ویزا کاری می‌باشد. که این هزینه برای مجوز کار خاص کارفما، یک نفر 155 دلار و برای یک گروه 3 نفره یا بیشتر برای کار 465 دلار است ( گروه هایی ورزشی یا تیم هنرمندان ). همچنین برای مجوز کار آزاد 100 دلار و به عنوان یک کارگر 355 دلار است.

 • فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند
 • و شرایطتان را برای مهاجرت ارزیابی کنند.

  مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

  Related Posts

  150 thoughts on “ویزا کار در کانادا و هرآنچه لازم است در آن بدانید!

  1. Hosein گفت:

   سلام وقت بخیر
   کارشناسی دامپروری با 7سال سابقه کار 31 سالمه
   مدرک زبان ندارم آیا میتونم برا مهاجرت اقدام کنم چی پیشنهاد میکنید
   تشکر

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    برای مهاجرت به کانادا باید حتما مدرک زبان رو ارائه دهید اما با توجه به رشته و تخصص شما کشور استرالیا گزینه مناسبتری خواهد بود .

  2. الهه گفت:

   بامدرک کارشناسی هوشبری و۵ سال سابقه کاروسن ۲۸ اگرنتونستم ویزای کاربگیرم ویزای تحصیلی میتونم؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    گپ تحصیلیتون زیاده و ریسک داره .
    اما میتوانید کاری برای آلمان اقدام کنید ،شانس بالایی هم خواهید داشت .

  3. کیمیا گفت:

   با سلام
   28 سال سن دارم 7 سال سابقه کار رشته کامپیوتر خوندم و حدود 5 سال هم بیمه دارم.آیلتس 6 هم دارم با یک سری مدرک فنی حرفه ای و کلی نمونه کار.شانس دریافت ویزای کاری دارم؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    با توجه به شرایط شما امکان اقدام برای برخی ایالت های کانادا وجود دارد اما نیاز به ارائه نمره زبان بالاتر دارید .

  4. محمد گفت:

   سلام. با مدرک آیلتس آکادمیک می تونم در اکسپرس اینتری شرکت کنم؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    خیر فقط آیلتس جنرال .

  5. محمد گفت:

   سلام. با 38 سال سن و فوق لیسانس معماری و آیلتس 6.5 و 5 سال سابقه کار امکان دریافت جاب آفر رو دارم یا نه؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    بله اما برای دریافت جاب آفر سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه .

    1. منا گفت:

     سلام وقت بخیر
     من لیسانس مهندسی صنایع و ارشد‌مدیریت بازرگانی دارم. ۵ سال هم سابقه کار مرتبط دارم و ۳۰ سالمه. شانس گرفتن ویزای کار دارم؟ و اینکه آیا اگه ویزای کار بگیرم همسرم هم میتونه باهام بیاد؟

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      اگر سطح زبانتون هم بالا باشه ( حداقل آیلتس 7 ) امکان اقدام از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا براتون وجود داره .
      بله همسرتون هم میتونن به عنوان ویزای همراه وارد کانادا شوند .

  6. ماریا مولایی گفت:

   سلام – من در حال حاضر در فرانسه اقامت دارم و در رشته مدیریت بازرگانی مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های فرانسه فارغ التحصیل شده ام. دارای گواهی زبان انگلیسی آیلتس با نمره 8 و گواهی ب2 زبان آلمانی و گواهی زبان فرانسه . سن 26 سال مجرد. آیا امکان گرفتن ویزای کانادا ( ویزای کار یا تحصیل) وجود دارد. چون تازه فارغ التحصیل شده ام فاقد سابقه کار می باشم.
   باتشکر – ماریا

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    شرایط مناسبی دارید برای اقدام اما باید یک سال هم سابقه کار ارائه دهید .

  7. بهزاد گفت:

   سلام . مهندس عمران هستم متقاضی یک روش مهاجرتی کاری که تمکن مالی نخواد . طبق تحقیقاتم در، روش تک پایلوت بریتیش کلمبیا درصورت داشتن جاب افر نیازی به تاییدیه lmia نیست و نامه تمکن کالی هم نمیخواد .بنظرتون شانس کاریابی خوبی از طریق کاریابی ها دارم؟ شما چه روش دیگه ای پیشنهاد میدید
   . البته سابقه کارم همراه بیمه نیست اما قرارداد و واریزی هارو دارم بنظر شما قابل قبوله؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    برای کشور استرالیا میتوانید شرایطتان را ارزیابی کنید .
    برای کشور کانادا هم میتوانید از طریق جاب آفر اقدام کنید .

    1. الهه گفت:

     سلام من متاهلم و۲۸ سال سن دارم.کارشناس هوشبریم وپنج سال سابقه کاردارم..برای ویزای کاربه کاناداچقدرشانس دارم وزراشروع باید چیکارکنم

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر . متاسفانه ناک شغلیتون برای اقدام برای کانادا مناسب نیست . اما امکان اقدام از طریق جاب آفر آلمان براتون وجود داره و شانس بالایی هم خواهید داشت .

  8. سعید عبدی گفت:

   سلام ، با 37 سال سن ، فوق لیسانس برق ،7 سال سابقه کار مرنبط و ایلتس 6.5 امکان دریافت ویزای کار کانادا دارم ؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    امتیاز شما در سایر فاکتور ها هم باید بررسی بشه .

  9. alihanife گفت:

   سلام من لیسانس الکترونیک داری مدرک جوشکاری co2ارگون
   ۲ سال سابقه کار در مارال صنعت ارومیه ۳ سال در تولیدی فرغون سازی

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام برای کانادا باید رزومتون کامل بررسی بشه که امتیاز لازم رو کسب میکنید یا خیر ولی برای جاب افر آلمان میتونیم براتون اقدام کنیم

    1. شقایق گفت:

     سلام خسته نباشید شوهرم ۳۲سالشه لیسانس برق داره اما بیمه درخصوص مدرکش نداره و سابقه کارنداره آیاشانسی داره برای ویزای کاری؟

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      برای دریافت جاب آفر سابقه کار با بیمه مورد نیاز هست .

     2. رضا ارجی گفت:

      سلام‌
      بنده ۲۸ سالمه لیسانس برق رو دارم ۴ ساله هم‌در زمینه تعمیرات atmکار میکنم مدرک‌زبان‌ندارم ولی در سطح متوسط به بالا هستم میشه با این‌شرایط برای مهاجرت اقدام‌کرد

      1. کارشناس هرمس گفت:

       سلام وقتتون بخیر .
       برای جاب آفر آلمان و استرالیا میتونید اقدام کنید .
       اگر کشور کانادا مد نظرتون هست باید سایر شرایطتون هم با جزئیات کامل بررسی بشه

     3. محمد شریفی گفت:

      سلام وقت شما بخیر
      راننده پایه یک هستم با سابقه بیشتر از ده سال کار
      دارای مدرک فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی
      چهل ساله هستم
      ایا می توانم در کشوری برای ویزای کار رانندگی اقدام کنم؟

      با تشکر

      1. کارشناس هرمس گفت:

       سلام وقتتون بخیر .
       برای ویزای کار خیر متاسفانه در حال حاضر آفری در زمینه تخصص شما نداریم .

   2. مسعود گفت:

    من مدرک کارشناسی رادیولوژی دارم و تقریبا سه سال سابقه کاری تو بیمارستان…البته مدرک زبان ندارم

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     با داشتن جاب آفر ، بله .

  10. رامبد گفت:

   با سلام
   بنده 41 سال سن دارم..مدرک کارشناسی مهندسی هواپیما و کارشناسی ارشد هوافضا دارم.با 17 سال سابقه کار مرتبط.متاهل و دارای یک فرزند
   مدرک زیان در حال حاضر ندارم ولی برای گرفتن مدارک ایلتس و زبان آلمانی می تونم اقدام کنم.با توجه به شرایطم امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا کانادا رو دارم.

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام برای کانادا سن باید زیر 32 باشید

  11. رامبد گفت:

   با سلام
   بنده 41 سال سن دارم..مدرک کارشناسی مهندسی هواپیما و کارشناسی ارشد هوافضا دارم.با 17 سال سابقه کار مرتبط.متاهل و دارای یک فرزند
   مدرک زیان در حال حاضر ندارم ولی برای گرفتن مدارک ایلتس و زبان آلمانی می تونم اقدام کنم.با توجه به شرایطم امکان مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا کانادا رو دارم.

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام با توجه به سنتون باید شرایط شما به طور دقیق بررسی بشه لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید و یا فرم رو پر بفرمایید با شما تماس گرفته میشه

  12. mohamad گفت:

   سلام من لیسانس تربیت بدنی هستم 3 سال بیمه مرتبط و میخوام زبان شروع کنم آیا شانسی برای ویزا کاری کانادا دارم یا خیر؟

   1. pegah hokmabadi گفت:

    سلام برای کانادا ترجیحا شرایط داشتن فوق لیسانس ، 2 سال سابقه کاری و مدرک زبان 7.5 جنرال نیاز هست .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *