لوگو وزارت کار

ویزای کار کانادا و هرآنچه لازم است درباره ی آن بدانید!

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا، به شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهد داد و از امکانات رفاهی و اجتماعی آن بهره‌مند می­‌شوید. با تمدید قراداد کاری، می‌توان این ویزا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا در 2021 ابتدا این مقاله را مطالعه بفرمایید و در صورت وجود سوالات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پخش ویدیو

مهاجرت به کانادا

قبل از مهاجرت به هر کشوری، لازم است در مورد شرایط، قوانین و روش‌های مهاجرت به آن کشور آگاهی‌های لازم را کسب کرد.

چرا مهاجرت به کانادا انتخاب درستی است؟

 1. طرح‌های مهاجرتی ساختاریافته و مثبت دولت کانادا
 2. سیستم مهاجرتی کارآمد
 3. قرار داشتن در رتبۀ دهم کشورهای با بالاترین سطح اقتصادی در دنیا
 4. فرصت‌های شغلی بی‌شمار
 5. پیشرفت صنعتی و تکنولوژیک بسیار سریع
 6. داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و کارآمد در سطح بین‌المللی
 7. دسترسی به خدمات بهداشت و سلامت عمومی
 8. حضور فرهنگ‌های متنوع و فراوان
 9. داشتن امنیت، آسایش و رفاه خاطر

شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا

 1. دولت کانادا هر سال با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که دارد، شرایط و قوانین مهاجرتی خود را تغییر می‌دهد. به همین دلیل، کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید نسبت به این تغییرات آگاه باشند.

  تعداد پذیرش افراد متقاضی در برنامه‌های مهاجرتی مختلف کشور کانادا، متفاوت است و هر سال تغییر می‌کند. در حال حاضر بیشترین تمرکز کشور کانادا بر روی برنامه‌های جذب مهاجر ماهر استانی و برنامۀ اکسپرس اینتری است و به همین دلیل طی سال‌های آینده، تعداد ویزاهای صادر شده برای این دو برنامه نسبت به ویزاهای دیگری مانند سرمایه‌گذاری یا تحصیلی، بیشتر خواهد بود.

چند روش مهاجرت به کانادا

 1. روش‌های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آنها مهاجرت تحصیلی، مهاجرت با سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، مهاجرت کاری، مهاجرت خوداشتغالی، مهاجرت از طریق اسپانسری اعضای درجه یک خانواده و پناهندگی هستند.

مهاجرت به کانادا سخت نیست، درصورتی که فرد هدف خود را بداند و به شایستگی‌ها و محدودیت‌های خود آگاه باشد. برای گرفتن ویزای تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی و تمکن مالی حرف اول را می‌زنند، اما برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، تسلط به زبان انگلیسی ملاک نیست. زبان رسمی در برخی از استان‌های کانادا، انگلیسی و در برخی دیگر، فرانسه است. دانستن زبان فرانسه، فرصت‌های بیشتری را پیش روی کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، می‌گذارد.

حال در این ویدئو به بررسی شرایط ویزای کار کانادا می پردازیم:

برای مطالعه بیشتر در مورد روش های مهاجرت مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه نمائید.

اخذ ویزای کار کانادا تضمینی

یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می­‌کنند گرفتن ویزای کار است. با داشتن این ویزا متقاضی می­‌تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که قطعا این امر در کشورهای پیشرفته انگیزه بسیار خوبی برای نیروی کار کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته برای مهاجرت به این کشورها است. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است. اخذ ویزای کار کانادا، از طریق گرفتن یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی میسر می‌­شود. بعد از گرفتن پیشنهاد کار، فرد متقاضی باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit را طی کند.

در حال حاضر ویزا کاری این کشور به صورت تضمینی توسط برخی متقاضیان این نوع ویزا مورد درخواست قرار می‌گیرد. ضمن ذکر این موضوع که برای هیچ نوع ویزایی نمی‌­توان تضمینی داد، فقط می­‌توان این موضوع را در نظر داشت که روند پرونده شما کامل و بدون نقص پیش برده شود. تخصص در کامل کردن پرونده و همچنین بررسی میزان ریسک ویزا می‌تواند اهمیت داشته و قابل بحث باشد. به هر حال در این موضوع به شما توصیه می‌کنیم حتما به موسسات دارای مجوز فعالیت و با سابقه خوب مراجعه کنید.

ویزای کار کانادا

شرایط دریافت ویزا کار کانادا

مدرک تحصیلی مورد نیاز

حداقل لیسانس

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل آیلتس 6.5

شرایط سنی ویزای کار کانادا

حداکثر 40 سال

سابقه کار مورد نیاز

حداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی

امتیاز مورد نیاز

حداقل 67 امتیاز

اگر داخل کشور کانادا هستید برای دریافت مجوز کاری کانادا داشتن یکی از شرایط زیر اجباری است:

 • 📌ویزای تحصیلی داشته باشد و یا همسرتان ویزای تحصیل یا کار داشته باشد.
 • 📌اجازه اقامت موقت داشته باشید.
 • 📌داخل خاک کانادا باشید و پرونده درخواست اقامت به مرحله خاصی رسیده باشد.
 • 📌با دریافت درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری شخص می تواند برای ویزای کار کانادا اقدام کند.

ولی افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه­‌های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا، مامور سفارت متخصص صدور ویزا را متقاعد کنند که بعد از پایان قرارداد کار و مدت ویزا به کشور خود برمی‌گردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سایت کاریابی Indeed در یکسال اخیر،

بیشترین رشد فرصت‌های شغلی در کشور کانادا،

 طبق نمودار زیر رتبه بندی شده‌اند:

میزان افزایش فرصت شغلی :
حوزه رسانه 23%
حوزه هتلداری 17%
حوزه املاک 15%
it 9%
بانکی 9%
فروش 8%
حسابداری 7%
آموزش 6%
فرصت های شغلی کانادا

جستجوی کار کانادا

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­‌ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می‌­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­‌های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می‌­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می‌شود در یکی از مدارس کانادایی (Canadian Colleges) مدرک تحصیلی بگیرند.

سایت­‌ها و موسسات کاریابی در کانادا در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­‌های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­‌های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­‌های مختلف کانادا بسیار تعیین­ کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می‌توان برای دریافت این ویزا اقدام کرد.

کار در کانادا

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش اسکیل ورکر یا همان نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می‌شود به بررسی مهارت‌­ها و ویژگی­‌های افراد از جنبه‌های مختلف می­پردازد و بعد از رتبه ­بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می­‌کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می­‌کنند که در نتیجه در رقابت رتبه­ بندی آن‌ها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می‌توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که نیازمند بالا بردن امتیاز در سایر بخش‌ها مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و سن است. ما در یک مقاله به طور تخصصی به این موضوع پرداخته‌ایم، برای مطالعه این بررسی‌ها روی مقاله‌ی  ” اکسپرس اینتری کانادا “ کلیک کنید.

فرادی که از طریق سیستم Express Entry وارد کانادا می­‌شوند نیازی به اخذ ویزای کار کانادا ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می­‌شوند در حالی که این ویزا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس انتری هیچ‌­گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجود اینکه که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می‌کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یک­ساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

کاریابی در خارج از کشور با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

 1. پاسپورت معتبر که بیش‌تر از 6 ماه اعتبار بعد از ورود به کانادا داشته باشد.
 2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
 3. اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در مدت اقامت کانادا 
 4. معاینات پزشکی لازم 
 5. هزینه درخواست ویزا 
 6. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی و آزمون زبان 
 7. 2 قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
 8. مدارک ازدواج و فرزندان
 9. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده
 10. متقاعد کردن شخص مصاحبه کننده برای بازگشت به کشور

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه‌ی ویزا کاری در کانادا یکی از موارد پراهمیت می‌باشد که در این بخش از مقاله به آن اشاره می‌کنیم اما توجه داشته باشید که تمام هزینه‌های شما مختص این هزینه نمی‌شود. در واقع بخشی از هزینه‌های مهاجرت کاری به کانادا، هزینه‌ی ویزا کاری می‌باشد. که این هزینه برای مجوز کار خاص کارفما، یک نفر 155 دلار و برای یک گروه 3 نفره یا بیشتر برای کار 465 دلار است ( گروه هایی ورزشی یا تیم هنرمندان ). همچنین برای مجوز کار آزاد 100 دلار و به عنوان یک کارگر 355 دلار است.

 • فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند
 • و شرایطتان را برای مهاجرت ارزیابی کنند.

  مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم
  164 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  سارا

  سلام ..من 33 سالمه و کارشناس آزمایشگاه هستم مرتبط با رشته ی تحصیلی همسرم هم 33 سال و در زمینه نفت و گاز و مرتبط با رشته تحصیلیشون فعالیت دارن آیا امکان گرفتن ویزای کار کانادا یا استرالیا داریم؟

  ویرایشگر
  کارشناس هرمس
  پاسخ به  سارا

  سلام وقتتون بخیر .
  معیار مهاجرت به کانادا و استرالیا امتیازبندی است و شما در فاکتور های مختلف مثل سن ، سابقه کار ، مدرک تحصیلی و … امتیاز کسب میکنید . پس برای این که بدونید واجد شرایط هستید یا خیر باید شرایطتون کامل تر و دقیقتر بررسی شود .

  1 3 4 5