ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا، به شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهد داد و از امکانات رفاهی و اجتماعی آن بهره‌مند می­‌شوید. با تمدید قراداد کاری، می‌توان این ویزا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا در 2023 ابتدا این مقاله را مطالعه بفرمایید و در صورت وجود سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به کانادا

قبل از مهاجرت به هر کشوری، لازم است در مورد شرایط، قوانین و روش‌های مهاجرت به آن کشور آگاهی‌های لازم را کسب کرد.

چرا مهاجرت به کانادا انتخاب درستی است؟

 1. طرح‌های مهاجرتی ساختاریافته و مثبت دولت کانادا
 2. سیستم مهاجرتی کارآمد
 3. قرار داشتن در رتبۀ دهم کشورهای با بالاترین سطح اقتصادی در دنیا
 4. فرصت‌های شغلی بی‌شمار
 5. پیشرفت صنعتی و تکنولوژیک بسیار سریع
 6. داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و کارآمد در سطح بین‌المللی
 7. دسترسی به خدمات بهداشت و سلامت عمومی
 8. حضور فرهنگ‌های متنوع و فراوان
 9. داشتن امنیت، آسایش و رفاه خاطر

شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا

دولت کانادا هر سال با توجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که دارد، شرایط و قوانین مهاجرتی خود را تغییر می‌دهد. به همین دلیل، کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید نسبت به این تغییرات آگاه باشند.

تعداد پذیرش افراد متقاضی در برنامه‌های مهاجرتی مختلف کشور کانادا، متفاوت است و هر سال تغییر می‌کند. در حال حاضر بیشترین تمرکز کشور کانادا بر روی برنامه‌های جذب مهاجر ماهر استانی و برنامۀ اکسپرس اینتری است و به همین دلیل طی سال‌های آینده، تعداد ویزاهای صادر شده برای این دو برنامه نسبت به ویزاهای دیگری مانند سرمایه‌گذاری یا تحصیلی، بیشتر خواهد بود.

شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا

چند روش مهاجرت به کانادا

روش‌های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که مهم‌ترین آنها مهاجرت تحصیلی، مهاجرت با سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، مهاجرت کاری، مهاجرت خوداشتغالی، مهاجرت از طریق اسپانسری اعضای درجه یک خانواده هستند.

مهاجرت به کانادا سخت نیست، درصورتی که فرد هدف خود را بداند و به شایستگی‌ها و محدودیت‌های خود آگاه باشد. برای گرفتن ویزای تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی و تمکن مالی حرف اول را می‌زنند، اما برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، تسلط به زبان انگلیسی ملاک نیست. زبان رسمی در برخی از استان‌های کانادا، انگلیسی و در برخی دیگر، فرانسه است. دانستن زبان فرانسه، فرصت‌های بیشتری را پیش روی کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، می‌گذارد.

حال در این ویدئو به بررسی شرایط و قوانین مهاجرت به کانادا می پردازیم:

پخش ویدیو

اخذ ویزای کار کانادا تضمینی

برای هیچ نوع ویزایی نمی‌­توان تضمینی داد، فقط می­‌توان این موضوع را در نظر داشت که روند پرونده شما کامل و بدون نقص پیش برده شود. تخصص در کامل کردن پرونده و همچنین بررسی میزان ریسک ویزا می‌تواند اهمیت داشته و قابل بحث باشد. به هر حال در این موضوع به شما توصیه می‌کنیم حتما به موسسات دارای سابقه خوب مراجعه کنید.

یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می­‌کنند گرفتن ویزای کار است. با داشتن این ویزا متقاضی می­‌تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که قطعا این امر در کشورهای پیشرفته انگیزه بسیار خوبی برای نیروی کار کشورهای درحال توسعه و توسعه نیافته برای مهاجرت به این کشورها است. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگ‌ترین و پررونق‌ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است. اخذ ویزای کار کانادا، از طریق گرفتن یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی میسر می‌­شود. بعد از گرفتن پیشنهاد کار، فرد متقاضی باید پروسه گرفتن اجازه کار در کانادا یا work permit را طی کند.

انواع ویزای کاری کانادا

گرفتن ویزای کار کانادا از دو طریق امکان‌پذیر است.

1- برنامه اسکیلد ورکر Skilled Worker یا کارگر ماهر

برنامه اسکیلد ورکر یا کارگر ماهر یکی از روش‌های اخذ ویزای کار کانادا و در واقع یکی از بهترین و پرطرفدارترین آنها به شمار می‌رود. در این برنامه تمامی شرایط اولیه فرد اعم از تحصیلات، تسلط به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی، سن، سوابق کاری، مدارک تمکن مالی، اعضای خانواده مقیم کانادا و غیره امتیازبندی می‌شوند. به عنوان مثال سن فرد متقاضی هر چقدر کمتر از ۴۰ و بین ۱۸ تا ۳۵ باشد، امتیاز بیشتری نیز کسب می‌کند و یا هر چقدر مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشد امتیاز بالاتری می‌گیرد. این امر در مورد سوابق کاری و بقیه شرایط نیز صدق می‌کند.

فرد متقاضی با بررسی تک تک امتیازها و جمع کردن آنها می‌تواند به این نتیجه برسد که آیا صلاحیت گرفتن ویزای کار کانادا را دارد یا خیر. در صورتی که جمع امتیازات فرد بیشتر از ۴۵۰ شود کشور کانادا شروع به بررسی مدارک وی می‌کند و افراد با امتیاز کمتر از این عدد جزء رد شدگان ویزای کار کانادا به شمار خواهند رفت. لازم‌به‌ذکر است حد امتیاز قبولی با توجه به امتیاز سایر شرکت کنندگان در هر راند یا دوره متغیر می‌باشد.

2- برنامه جاب آفر Job Offer یا گرفتن پیشنهاد کار

همان‌ طورکه از نام این برنامه مشخص است، فرد متقاضی می‌بایست یک پیشنهاد کار یا جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی دریافت کند. برای این کار فرد ابتدا می‌بایست لیست مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا را بررسی کرده و اگر حرفه و تخصص وی در آن لیست موجود بود، می‌تواند درخواست خود را مبنی بر کار در کانادا ارسال کند. کشور کانادا هم براساس تخصص و مهارت فرد متقاضی و شرایط اولیه وی، فرد را دعوت به کار می‌کند. در صورتی که فرد پیشنهاد کار را دریافت کند به وی اقامت کاری با مدت محدود داده می‌شود و پس از مدتی نیز می‌تواند با اثبات مهارت‌های خویش اقامت دائمی کشور را نیز اخذ نماید.

شرایط دریافت ویزا کار کانادا

مدرک تحصیلی مورد نیاز حداقل لیسانس
مدرک زبان مورد نیاز حداقل آیلتس ۶.۵
شرایط سنی ویزای کار کانادا حداکثر ۴۰ سال
سابقه کار مورد نیاز حداقل ۳ سال مرتبط با رشته تحصیلی
امتیاز مورد نیاز حداقل ۶۷ امتیاز

اگر داخل کشور کانادا هستید برای دریافت مجوز کاری کانادا داشتن یکی از شرایط زیر اجباری است:

 • 📌ویزای تحصیلی داشته باشد و یا همسرتان ویزای تحصیل یا کار داشته باشد.
 • 📌اجازه اقامت موقت داشته باشید.
 • 📌داخل خاک کانادا باشید و پرونده درخواست اقامت به مرحله خاصی رسیده باشد.
 • 📌با دریافت درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی و بستن قرارداد کاری شخص می تواند برای ویزای کار کانادا اقدام کند.

 

ولی افرادی که خارج از کانادا هستند بعد از دریافت درخواست کار از کارفرما و گرفتن تائیدیه­‌های لازم از مراجع قانونی، باید بتوانند برای گرفتن ویزا، مامور سفارت متخصص صدور ویزا را متقاعد کنند که بعد از پایان قرارداد کار و مدت ویزا به کشور خود برمی‌گردند.

بر اساس آمار ارائه شده از سایت کاریابی Indeed در یکسال اخیر،بیشترین رشد فرصت‌های شغلی در کشور کانادا، طبق نمودار زیر رتبه بندی شده‌اند:

میزان افزایش فرصت شغلی :
حوزه رسانه ۲۳%
حوزه هتلداری ۱۷%
حوزه املاک ۱۵%
it ۹%
بانکی ۹%
فروش ۸%
حسابداری ۷%
آموزش ۶%

جستجوی کار کانادا

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­‌ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می‌­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­‌های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می‌­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می‌شود در یکی از مدارس کانادایی (Canadian Colleges) مدرک تحصیلی بگیرند.

سایت­‌ها و موسسات کاریابی در کانادا در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­‌های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­‌های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­‌های مختلف کانادا بسیار تعیین­ کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می‌توان برای دریافت این ویزا اقدام کرد.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

روش اسکیل ورکر یا همان نیروی ماهر که در حال حاضر به عنوان سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) در برنامه مهاجرت کانادا شناخته می‌شود به بررسی مهارت‌­ها و ویژگی­‌های افراد از جنبه‌های مختلف می­پردازد و بعد از رتبه ­بندی متقاضیان و بررسی رقابتی اقامت دائم برای پذیرفته شدگان صادر می­‌کند. کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشد امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب می­‌کنند که در نتیجه در رقابت رتبه­ بندی آن‌ها تاثیر قابل توجهی دارد. البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می‌توان در سیستم امتیاز خوبی کسب کرد که نیازمند بالا بردن امتیاز در سایر بخش‌ها مانند تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان انگلیسی و فرانسه و سن است. ما در یک مقاله به طور تخصصی به این موضوع پرداخته‌ایم، برای مطالعه این بررسی‌ها روی مقاله‌ی  ” اکسپرس اینتری کانادا “ کلیک کنید.

تفاوت سیستم نیروی ماهر با ویزای کار کانادا

فرادی که از طریق سیستم Express Entry وارد کانادا می­‌شوند نیازی به اخذ ویزای کار کانادا ندارند چون با موقعیت اقامت دائم وارد کانادا می­‌شوند در حالی که این ویزا برای کسانی مورد نیاز است که اقامت کانادا ندارند. ورود از طریق اکسپرس انتری هیچ‌­گونه ضمانتی برای داشتن کار در بدو ورود ندارد و با وجود اینکه که شخص طی یک سیستم ارزیابی مهارت کاری وارد شده است بعد از ورود باید در جستجوی کار باشد اما کسی که با ویزای کاری کانادا وارد شده بر اساس یک پیشنهاد کاری رسمی از یک کارفرما برای این ویزا اقدام می‌کند و در بدو ورود کار دارد و البته اقامت موقت کاری یک­ساله خواهد داشت که قابل تمدید است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

 1. پاسپورت معتبر که بیش‌تر از ۶ ماه اعتبار بعد از ورود به کانادا داشته باشد.
 2. گواهی پیشنهاد شغلی از کانادا
 3. اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در مدت اقامت کانادا
 4. معاینات پزشکی لازم
 5. هزینه درخواست ویزا
 6. مدارک شغلی و تحصیلی متقاضی و آزمون زبان
 7. ۲ قطعه عکس از خودتان و از اعضای خانواده
 8. مدارک ازدواج و فرزندان
 9. تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده
 10. متقاعد کردن شخص مصاحبه کننده برای بازگشت به کشور

نحوه گرفتن ویزای همراه برای خانواده

موضوعی که ذهن اکثر متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا را درگیر می‌کند، بحث داشتن همراه و گرفتن ویزا برای اعضای خانواده است. طبق قوانین کانادا، افرادی که با هرکدام از برنامه‌های اخذ ویزا موفق به مهاجرت کاری به کانادا می‌شوند، می‌توانند اعضای خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر هجده سال را نیز همراه خود ببرند و برای آنها ویزای همراه بگیرند. البته در برخی موارد در صورت ثابت نمودن وابستگی روحی و مالی، والدین بالای ۶۰ سال نیز همراه محسوب می‌شوند و می‌توانند همراه متقاضی کار به کانادا بروند.

افراد متقاضی اسکیلد ورکر اگر قصد بردن خانواده را همراه خود دارند باید در همان زمان ثبت اطلاعات، اطلاعات خانواده خود را نیز وارد و ثبت کنند؛ زیرا بعد از اخذ ویزا دیگر گرفتن ویزای همراه برای خانواده امکان‌پذیر نخواهد بود. اما برای افراد متقاضی جاب آفر، پیشنهاد می‌شود که ابتدا خود فرد به دریافت ویزا برای خود اقدام کرده و پس از مهاجرت به کانادا و اطمینان از داشتن محل سکونت مناسب و کار پردرآمد از آنجا، اقدام به گرفتن ویزای همراه برای خانواده خود کند.

اهمیت تخصص برای گرفتن ویزای کار در کانادا

یکی از مواردی که برای دریافت ویزای کار در کانادا بسیار مهم و حائز اهمیت است ، داشتن مهارت و تخصص در زمینه ی کاری افراد می باشد.

معمولا شرکت های کانادایی تنها در صورتی می توانند برای استخدام فردی غیر کانادایی  درخواست نامه ارسال کنند که فرد مورد نظر دارای تخصص بالایی در زمینه کاری خود بوده و فردی از او لایق تر در کانادا برای این پست وجود نداشته باشد.

بدین ترتیب افرادی که خواهان دریافت ویزای کار کانادا هستند ، باید به این نکته توجه کافی داشته باشند که ابتدا می بایست تخصص خود را در زمینه کاری که خود افزایش دهند ، در غیر این صورت ویزای کار در کانادا برای آنها صادر نخواهد شد. در صورت داشتن تخصص و مهارت، شرکت کانادایی می تواند از طریق اداره کار کانادا درخواستی برای استخدام شما ثبت نماید.

اهمیت تخصص برای گرفتن ویزای کار در کانادا

در چه مواردی می توان بدون تایید وزارت کار کانادا ویزای کار این کشور را گرفت؟

اولین موردی که شما می توانید بدون تایید وزارت کار کانادا ویزای کار این کشور را دریافت کنید ، این است که زیر نظر NAFTA که یک بلوک تجاری میان کانادا آمریکا و مکزیک بوده باشید. بدین ترتیب افرادی که با سوال چگونه ویزای کار کانادا بگیریم مواجه بوده، می توانند روش های بسیار کاربردی را در اینجا بیاموزند.

گزینه بعدی که می توان بدون تایید وزارت کار کانادا ، ویزای کار کانادا را دریافت نمود این است که کاری که انجام می دهید برای فرهنگ و اجتماع کانادا مناسب و دارای فایده باشد.

همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا که توسط استادی از دانشگاه دعوت به کار شوند می توانند بدون تایید وزارت کار کانادا  ، ویزای کاری این کشور را دریافت کنند .

هزینه ویزای کار کانادا

بخشی از هزینه‌های مهاجرت کاری به کانادا، هزینه‌ی ویزا کاری می‌باشد. که این هزینه برای مجوز کار خاص کارفرما، یک نفر ۱۵۵ دلار و برای یک گروه ۳ نفره یا بیشتر برای کار ۴۶۵ دلار است ( گروه هایی ورزشی یا تیم هنرمندان ). همچنین برای مجوز کار آزاد ۱۰۰ دلار و به عنوان یک کارگر ۳۵۵ دلار است.

کار در کانادا

کار در کانادا

کشور کانادا یکی از قدرتمند‌ترین اقتصاد‌های جهان محسوب می‌شود و روش‌های متنوعی برای کار در کانادا وجود دارد.

سخن آخر

مهاجرت به کانادا از طریق کار موضوعی است که برای این کار نیاز به دریافت ویزای کاری این کشور میباشد. ما در این مقاله در رابطه با ویزای کاری کانادا مطالبی را خدمتتان ارائه دادیم. و همچنین شرایط شغلی و شرایط اقتصادی این کشور را مورد ارزیابی قراردادیم. اکنون اگر شما نیز قصد دریافت ویزای این کاری این کشور را دارید میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی داخل این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

برای گرفتن ویزای کاری کانادا چه شرایطی لازم است؟
برای ویزای کار کانادا شرایط سنی مناسب، آیلتس، مدرک تحصیلی معتبر به همراه سابقه کار مرتبط لازم است. و داشتن جاب آفر از کانادا امتیاز بالاتری برای شما کسب خواهد کرد.
برای برنامه اسکیل ورکر داشتن مدرک زبان الزامی میباشد؟
بله، تسلط شما به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی در امتیازبندی برنامه اسکیل ورکر تاثیری بسزایی دارد و اینکه شما برای کار در کانادا باید زبان آن کشور را بدانید تا بتوانید براحتی ارتباط برقرار کنید.
مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا چه روش هایی هستند؟
از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا میتوان به مهاجرت از طریق تحصیلی، سرمایه گذاری،کاری ،خود اشتغالی و اسپانسرشیپ اشاره کرد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
168 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فائزه علیاری
فائزه علیاری
1 سال قبل

من مدتهاست که به دنبال ویزای کار کانادا هستم. قبل از شما و سایت واقعا پر بارتون با یک جای دیگه تماس گرفتم و هیچ مشاوره خوب و نتیجه ای ازشون نگرفتم. واقعا سر در گم شدم و کم کم دارم انگیزه م رو از دست میدم. ممنون میشم بهم بگید که باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟

کارشناس هرمس اپلای
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فائزه علیاری
1 سال قبل

سلام . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون باهاتون تماس بگرند و با در اختیار داشتن اطلاعات بیشتر راهنماییتون کنند.

رضا قره لی
رضا قره لی
1 سال قبل

من مدرک فنی حرفه ایی دارم و حدود 10 سال هست که در زمینه جوشکاری صنعتی فعالیت می کنم. ایا برای مهاجرت کاری می تونم اقدام کنم. شما رو از طریق دوستی که به شدت شما رو پیشنهاد می داد پیدا کردم.

کارشناس هرمس اپلای
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  رضا قره لی
1 سال قبل

بله امکان دریافت جاب افر برای شما وجود داره ولی شرایطتون باید دقیق تر بررسی بشه و پیشنهاد میشه با کارشناسانمون در ارتباط باشید

سارا
سارا
1 سال قبل

سلام ..من 33 سالمه و کارشناس آزمایشگاه هستم مرتبط با رشته ی تحصیلی همسرم هم 33 سال و در زمینه نفت و گاز و مرتبط با رشته تحصیلیشون فعالیت دارن آیا امکان گرفتن ویزای کار کانادا یا استرالیا داریم؟

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  سارا
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
معیار مهاجرت به کانادا و استرالیا امتیازبندی است و شما در فاکتور های مختلف مثل سن ، سابقه کار ، مدرک تحصیلی و … امتیاز کسب میکنید . پس برای این که بدونید واجد شرایط هستید یا خیر باید شرایطتون کامل تر و دقیقتر بررسی شود .

1 5 6 7
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles