فرصت استثنایی تحصیل ارزان در آلمان!

مشاور

یکی از بهترین کشورها برای دریافت ویزای تحصیلی در خارج از کشور آلمان است. ترکیبی منحصر به فرد از دانشگاه های عالی و با کیفیت بالا ، این کشور را به پر طرفدارترین مقصد تحصیلی تبدیل کرده است. آلمان با کشور هایی مانند انگلستان یا هلند و حتی آمریکا از لحاظ آموزشی در رقابت است.

آلمان نه تنها بهترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد. بلکه این امکان وجود دارد که شما در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنید. یکی از مهمترین عوامل برای تحصیل در این کشور مهارت در زبان آلمانی است. در آلمان دانشگاه های خصوصی با هزینه همراه است اما شما حتی امکان این را دارید که در آن دانشگاه ها نیز بورسیه تحصیلی شوید. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید و می خواهید از هزینه های تحصیل درکشور آلمان مطلع شوید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مطالب مهم این مقاله

شرایط تحصیل ارزان در آلمان

این امکان برای همگان و ایرانیان مهیا است که به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در آلمان تحصیل کنند.

این شرایط در مورد تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه های دولتی آلمان صدق می کند. تنها ایرانیان برای تحصیل در این کشور باید، پیش از ورود به آلمان ویزای تحصیل خود را دریافت کرده باشند. پس از دریافت ویزای تحصیلی شما می توانید در این کشور تحصیل کنید و در ادامه تحصیل با دریافت مدرک دانشگاه های معتبر آلمان، درصد موفقیت شغلی بیشتری نیز داشته باشید

تحصیل ارزان در آلمان

مهم ترین شرایط و مدارک تحصیل در آلمان

وکتور

شرایط تحصیلی

پذیرش از دانشگاه، داشتن صلاحیت تحصیلی با مدارک تحصیلی پیشین از مهم ترین شرایطی تحصیلی در آلمان هستند

مدارک مورد نیاز

مدارک هویتی

پاسپورت معتبر، عکس پرسنلی و دیگر مدارک هویتی را نیاز است دارا باشید.

سطح زبان آلمانی

سطح زبان

اثبات مهارت در زبان آلمانی یا انگلیسی با مدرک

وکتور

مدارک مهاجرتی

تکمیل فرم ارزیابی، انگیزه نامه، بیمه درمانی و اثبات تمکن مالی برای هزینه های زندگی در آلمان

ارزان ترین دانشگاه های آلمان

تحصیل ارزان در آلمان در تمام دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است . تقریباً 300 دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد و در کل بیش از 1000 برنامه تحصیلی برای آن وجود داشته و شما گزینه های بسیاری را برای تحصیل رایگان در این کشور در اختیار دارید.

برخی از بهترین دانشگاههای دولتی و رایگان آلمان عبارتند از:

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

دانشگاه مونستر

دانشگاه گوته فرانکفورت

دانشگاه کلن

دانشگاه آخن

ارلانگن-نورنبرگ

دانشگاه هامبورگ

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه روهر بوخوم

دانشگاه دویسبورگ-اسن

*******

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

این مقاله را از دست ندهید » مهاجرت به آلمان 

تحصیل ارزان در آلمان بدون شهریه

تحصیل ارزان در آلمان بدون شهریه

دانشگاه ها تقریباً در هر جای اروپا و جهان، شهریه می گیرند. البته این تنها شامل خارجی هایی می شود که برای تحصیل به این کشور می آیند. یکی از معدود کشورها در اروپا آلمان است که حتی اگر اهل آسیا، آفریقا یا جای دیگر باشید می توانید در آن تحصیل کنید.

آلمانی ها می گویند که نباید آموزش یک محصول تجاری باشد و دسترسی آزاد به آموزش موجب رشد اقتصادی و رفاه جامعه می گردد. در گذشته نه چندان دور شهریه بسیار کمی در حد 1000 یورو را دانشگاههای دولتی از دانشجویان دریافت میگردند. اما در سال 2014 پس از اعتراضات عمومی، دریافت شهریه مجدداً لغو شد. امروزه دریافت شهریه از دانشجویان در موارد بسیار محدودی در آلمان هستند اتفاق می افتد.

دولت آلمان همچنین، مزایای اقتصادی و اجتماعی مهاجرت را در سال های اخیر درک کرده است. جذب نخبگان برای تحصیل سیاست آلمان است و شرایطی را فراهم کرده که پس از فارغ التحصیلی آنها در این کشور بمانند و کار کنند. به همین دلیل شهریه عمومی برای خارجی ها بسیار لازم و ضروری است.

رنکینگ دانشگاه های آلمان

از بهترین دانشگاه های جهان دانشگاه های آلمان هستند و بسیاری از دانشگاه های آلمان  به طور منظم در میان 100 رتبه برتر قرار می گیرند.

هر کدام از دانشگاه های آلمان کلاس های با کیفیت بالا را صرف نظر از رتبه دانشگاه، به شما عرضه می کنند. استانداردهای بسیار سختگیرانه ای در آلمان برای تایید اعتبار موسسات آموزشی در نظر گرفته شده است.

سیاستی که توسط دولت آلمان در نظر گرفته شده است، این است که تحصیلات در دانشگاه بدون شهریه باشد. مدارک دانشگاهی این کشور در سراسر جهان شناخته شده و پس از فارغ التحصیلی کارفرمایان بسیاری درهایشان را برای شما خواهند گشود.

از بهترین دانشگاه های آلمان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه فنی آخن

هزینه تحصیل در آلمان

فارغ و التحصیلان با تحصیل ارزان در آلمان

تحصیل در دانسگاه های آلمان رایگان است و نهایتا هزینه های شما مربوط به هزینه های ثبت نام باشد. اما به طور کلی در دانشگاه های این کشور هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اگر متوالی و غیر متوالی باشد متفاوت است. متوالی یعنی بلافاصله پس از اتمام دوره کارشناسی وارد دوره های ارشد شوید و برنامه های غیر متوالی یعنی دانشجویان با رزومه کاری پس از لیسانس در این مقطع تحصیل کنند. تحصیل در مقطع ارشد به صورت غیر متوالی معمولاً همراه با پرداخت هزینه است. دوره های MBA و برخی از دوره های کارشناسی ارشد دیگر نیز شامل این شرایط می شوند.

در دانشگاه های دولتی در ایالت بادن-وورتمبرگ از سال 2017،  از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می شود. این شامل دانشگاههای کارلسروهه، مانهایم، هایدلبرگ، فرایبورگ، اشتوتگارت و برخی دیگر از دانشگاه های این ایالت می شود. هزینه تحصیل در این ایالت در هر ترم چیزی در حدود 1500 یورو است که بسیار ارزان‌تر از دیگر از کشورهای اروپا می باشد.

در برخی  از ایالت های آلمان چیزی در حدود 500 تا 650 یورو در هر ترم شهریه دریافت می شود. اگر تحصیل در مقطع کارشناسی برای بار اولتان باشد از شما هزینه ای دریافت نمی شود. یا اینکه در دوره کارشناسی ارشد به صورت متوالی پس از کارشناسی ثبت نام کرده باشید، نیز از شما شهریه ای دریافت نمی شود.

در شرایط زیر شما باید شهریه پرداخت کنید:

وکتور

ثبت نام کارشناسی ارشد به صورت غیر متوالی.

وکتور

ثبت نام کارشناسی در حالی که کارشناسی رشته ای دیگر را دارید.

وکتور

ثبت نام کارشناسی ارشد در حالی در این مقطع تحصیل کرده باشید.

تحصیل ارزان در آلمان در ایالت بادن وورتمبرگ

در جنوب غربی آلمان بادن-وورتمبرگ قرار دارد، این ایالت در میان 16 ایالت تنها ایالت آلمان فدرال است که از دانشجویان خارجی شهریه دریافت می کند. در هر ترم 1500 یورو شهریه دانشگاه ها در بادن-وورتمبرگ است. این شهریه در سال در حدود 3000 یورو نیز می رسد. این شرایط در حدود 50 دانشگاه این ایالت اعمال گردیده است.

اما دانشجویان اتحادیه اروپا نیز مانند دانشجویان آلمانی هیچ شهریه ای پرداخت نمی کنند.

مقاله پیشنهادی—> ویزای تحصیلی آلمان

هزینه زندگی در آلمان

در دانشگاه های دولتی در حالی که هیچ هزینه تحصیلی از شما گرفته نمی شود، اما به نام هزینه ترم یا هزینه اداری هزینه ای کمی را پرداخت کنید. این اغلب در حدود 300 یا 400 یورو و هزینه بسیار کمی است. این هزینه می تواند هزینه حمل و نقل شما نیز گردد.

این هزینه ها برای یک کشور در اروپای غربی مانند جمهوری فدرال آلمان بسیار مقرون به صرفه است.

بسته به آنکه در کدام شهر تحصیل می کنید، ماهانه 850 یورو می توانید درآمد داشته باشید. مانند مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ شهرهای بزرگ گرانتر از شهرهای کوچکتر هستند.

مشاور

تحصیل ارزان در آلمان با بورسیه

برای دانشجویان خارجی در آلمان بورسیه های بسیاری وجود دارد. شما این امکان را دارید که با سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) گزینه های مناسب بورسیه تحصیلی خود را حتی بر اساس کشور خود جستجو کنید. برای تحصیل با بورسیه باید مهارت زبان داشته و معدل شما نیز بالا باشد.

تحصیل در آلمان

اقامت در آلمان پس از فارغ التحصیلی

مشاور
پس فارغ التحصیلان دانشجویان در آلمان می توانند در این کشور مانده و به دنبال کار بگردند. این مربوط به همه دانشجویان در سراسر جهان می شود. برای اجازه اقامت 18 ماهه صرف نظر از کشور مبدا خود می توانید پس از فارغ التحصیلی برای ماندن در این کشور درخواست کنید. با ویزای کاریابی یا ویزای کار در آلمان پس از تحصیل می توانید شغل مناسب خود را با شرایط مورد نظر خود جستجو کنید. در مورد اقامت فارغ التحصیلان در آلمان با مشاوران هرمس اپلای در تماس باشید.

نتیجه گیری

کشور آلمان یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ سیستم آموزشی است. این کشور هر ساله دانشگاه های بسیاری را در میان 100 دانشگاه برتر جهان دارد. و دانشجویان بسیاری از سراسر جهان آرزوی تحصیل در این کشور را دارند. با وجود آنکه دانشگاه های آلمان بسیار با کیفیت هستند اما هزینه تحصیلی در آن بسیار کم می باشد.

تمام دانشگاه های دولتی آلمان رایگان بوده و هزینه ای را از دانشجویان دریافت نمی کنند. تنها از میان 16 ایالت این کشور، ایالت بادن-وورتمبرگ نیز می باشد که از دانشجویان شهریه دریافت می کند، که آن هم بسیار کم و ناچیز است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز با وجود کیفیت بسیار خوب بسیار ناچیز است. پس از فارغ التحصیلی کارفرمایان بی شماری منتظر شما خواهند بود و مدارک تحصیل دانشگاه های آلمان در سراسر جهان بسیار معتبر است.

سوالات متداول

تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی رایگان است و فقط هزینه های جزئی برای ثبت نام را نیاز است پرداخت کنید.

تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی در این کشور امکان پذیر است.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای
14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمدی
1 سال قبل

سلام. وقت بخیر
من کارشناسی حقوق دارم معدل 17
ایلتس 7.سن 35
امکان تحصیل رایگان یا با کمک هزینه پذیرش تو ارشد و اخذ ویزا هست؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  احمدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
باید گپ تحصیلی و رشته ای که قصد دارید در آن تحصیل کنید رو بدونیم .

سامان خلیلی
1 سال قبل

با سن 30 سال امکان پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان برای کارشناسی وجود داره ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سامان خلیلی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون دقیقتر بررسی بشه . به صورت کلی گپ تحصیلیتون برای این مقطع زیاده .

غزل
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر
من ۱۸ سال دارم و در حال دریافت دیپلم هستم
میخواستم بدونم برای اقدام برای تحصیل در این کشور و بورسیه شدن چطوری میتونم اقدام بکنم؟و به دانشگاه های مورد نظرم باید چطوری درخواست نامه بفرستم؟
و چه مقدار هزینه سالانه یک دانشجو به تومان هست ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  غزل
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما برای بورسیه اقدام نمیکنیم متاسفانه .
اگر به زبان آلمانی تحصیل کنید ، تحصیل رایگان خواهید داشت و اگر به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید شهریه پرداخت کنید که شهریه هر دانشگاه متفاوت خواهد بود .

فائزه مرتضویی
1 سال قبل

فائزه مرتضویی هستم. 35 سالمه و مجرد. قصد ادامه تحصیل به این کشور رو دارم و نمی دونم آیا امکانش هست که من ارشدم رو یک رشته جدید بخونم یا نه؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فائزه مرتضویی
1 سال قبل

اگر گپ تحصیلی زیر 2 سال داشته باشید و دارا بودن بقیه شرایط میتونید اقدام کنید

فرشته رسولی
1 سال قبل

واقعا از این همه اطلاعات بی نظیر ازتون سپسگذارم. من قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته آی تی رو دارم. آیا این کشور می تونه در این رشته برای من مفید باشه. هدف اصلی من رسیدن به تخصص بالاست.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فرشته رسولی
1 سال قبل

سلام . خواهش میکنم . بله حتما میتونید از طریق بورسیه به تحصیل ارزان در آلمان بپردازید

مینا جباری
2 سال قبل

سلام ، من 36 سالمه ، فوق لیسانس مدیریت ، 11 سال سابقه بیمه در شغل حسابداری ، حدودا هم 600 میلیون سرمایه دارم ، چه راهی برای مهاجرت برام بهتره ؟

کارشناس هرمس
در انتظار تایید
پاسخ به  مینا جباری
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه .
برای ارزیابی کامل شرایطتون با کارشناسان ما تماس بگیرید . 02191070170

عرفان
2 سال قبل

سلام سایت خیلی خوبی دارید ممنون برای مطالب

کارشناس هرمس
پاسخ به  عرفان
2 سال قبل

سلام روزتون بخیر .
ممنون از توجه شما