ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور کانادا یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت به شمار می‌رود؛ چرا که امکانات تحصیلی و فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. همچنین سرمایه‌گذاری در کانادا به‌راحتی امکان‌پذیر است و می‌توان به روش‌های مختلفی در این کشور پیشرفته سرمایه‌گذاری کرد. اما مساله این است که بسیاری از علاقه‌مندان به دنبال ارزانترین راه مهاجرت به کانادا هستند. باید بدانید که مهاجرت به این کشور با هزینه کم امکان‌پذیر است. اما شرایطی مانند لزوم دریافت پیشنهاد کاری برای مهاجرت از طریق کار دارد که متقاضیان باید با آن‌ها آشنایی داشته باشند. با ما همراه باشید تا به بررسی روش‌های کم‌هزینه برای مهاجرت به کانادا و شرایط آن‌ها بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا مهاجرت به کانادا خوب است؟

به طور کلی مهاجرت به کشورهای خارجی مزایای مختلفی مانند آشنایی با فرهنگ‌های جدید دارد. اما برخی از کشورها دارای مزایای ویژه‌ای هستند که آن‌ها را از دیگر کشورها متمایز می‌کند. به عنوان مثال، با مهاجرت به کشور کانادا می‌توانید آینده شغلی بسیار خوبی داشته باشید. چرا که میزان درآمد در این کشور حتی برای افراد خارجی بالا است. همچنین به دلیل اقتصاد قدرتمند کانادا، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارند. از جمله دیگر مزایای مهاجرت به کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره‌مندی از خدمات درمانی پیشرفته
 • امکان تحصیل رایگان در یک سیستم آموزشی باکیفیت
 • عدم محدودیت سنی برای ورود به بازار کار
 • طبیعتی زیبا و محیطی دلنشین برای زندگی
 • امنیت بالا و نرخ پایین جرم و جنایت
 • همسایگی با ایالات متحده آمریکا؛ یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا از نظر اقتصادی و سیاسی
 • زندگی با هزینه پایین در کانادا
 • اعتبار بالای پاسپورت کانادا
 • امکان مهاجرت راحت و بدون دردسر به کانادا

روش‌های کم‌هزینه مهاجرت به کانادا را بشناسید

کشور کانادا به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی فراوان و سطح آموزشی بالا همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت در سراسر دنیا بوده است. همچنین فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که از همین رو سرمایه‌گذاران زیادی اقدام به فعالیت اقتصادی در این کشور می‌کنند. سطح رضایت از زندگی در این کشور بالا است؛ چرا که زندگی در کانادا به دلیل امکانات رفاهی عالی این کشور کیفیت بسیار بالایی دارد. بسیاری از متقاضیان به دنبال ارزانترین راه برای مهاجرت به کانادا هستند تا بتوانند بدون مشکل آینده خود را در این کشور رقم بزنند.

به دلیل اینکه هر متقاضی هدف خاصی برای مهاجرت دارد، بنابراین ارزانترین راه مهاجرت به کانادا برای هر متقاضی متفاوت خواهد بود. از همین رو هر متقاضی باید با توجه به شرایط و اهدافی که دارد مناسب‌ترین راه برای مهاجرت ارزان به کانادا را انتخاب کند. چرا که تصمیم به مهاجرت تاثیر مستقیم بر روی آینده تحصیلی و کاری متقاضی داشته و به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. از جمله روش‌های مهاجرت ارزان به کشور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار و اشتغال
 • ادامه تحصیل
 • سرمایه‌گذاری
 • خوداشتغالی
 • ازدواج
 • اسپانسرشیپ
 • پرستاری خانگی
 • تولد فرزند

در ادامه با این روش ها به طور کامل آشنا می شویم.

مهاجرت ارزان به کانادا با ویزای کاری

مهاجرت کاری به کانادا برای متقاضیانی که شرایط آن را دارند گزینه بسیار مناسبی می‌تواند باشد؛ چرا که هزینه زیادی ندارد. مهم‌ترین مولفه برای مهاجرت کاری به هر کشوری نرخ بیکاری آن کشور است. کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند، بیشتر فرصت‌های شغلی را در اختیار کارجویان بومی خود قرار می‌دهند. از همین رو شانس کارجویان خارجی بسیار پایین خواهد بود.

در سال ۲۰۲۲ نرخ بیکاری کانادا در حدود ۵.۴ ثبت شده است. این نشان می‌دهد که در حال حاضر فرصت شغلی در کانادا بسیار زیاد بوده و افراد کمی در این کشور بیکار هستند. با داشتن مدرک تحصیلی، تخصص و تجربه کار شانس شما برای استخدام شدن در کانادا افزایش پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از مولفه‌هایی که شانس استخدامی در کانادا را افزایش می‌دهد وجود رشته شما در میان مشاغل مورد نیاز این کشور است. یک روش دیگر برای کار در کانادا وجود دارد که به آن برنامه اسکیل ورکر (Skill Worker) گفته می‌شود که در دو مرحله انجام خواهد شد.

در مرحله اول با توجه به برخی از مولفه‌ها به متقاضیان امتیاز داده می‌شود. معمولا حداقل امتیاز برای این مرحله ۶۷ از ۱۰۰ خواهد بود. از جمله مولفه‌های مورد بررسی برای امتیازدهی می‌توان به سن متقاضی، مدارک تحصیلی، سابقه کاری و سطح تسلط به زبان اشاره کرد. در مرحله دوم دولت کانادا حداقل امتیاز را اعلام خواهد کرد تا متقاضیان واجد شرایط برای اشتغال در این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنند. به طور کلی برای کسانی که قصد اشتغال در این کشور را دارند، ارزانترین راه مهاجرت به کانادا ویزای کاری خواهد بود. هزینه اخذ ویزای و مجوز کار کانادا مجموعا حدود ۲۵۵ دلار است، اما به طور کلی فرایند مهاجرت کاری به کانادا حدود ۱۵۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

ادامه تحصیل در کانادا برای مهاجرت ارزان

ادامه تحصیل در کشور کانادا یکی از اهداف بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیل به شمار می‌رود. باید بدانید که تحصیل همه مقاطع از مدرسه تا دکترا در کانادا برای مهاجرین سراسر دنیا امکان‌پذیر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور کانادا بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار خواهد بود. البته با توجه به رشته انتخابی شما این هزینه متغیر است. همچنین دانشگاه محل تحصیل شما نیز بر روی این هزینه تاثیر دارد. برای تحصیل کشور کانادا باید از یک دانشگاه در این کشور پذیرش بگیرید.

اخذ پذیرش در هر مقطع تحصیلی نیازمند مدارک خاصی است. به عنوان مثال برای تحصیل مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم ۱۲ساله و مدرک زبان آیلتس خود را ارائه دهید. باید اشاره کرد که مدرک آیلتس شما باید حداقل نمره ۶ داشته باشد. برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد باید به‌علاوه مدرک دیپلم و آیلتس، مدرک کارشناسی خود را نیز ارائه دهید. نمره مدرک آیلتس برای این مقطع حداقل ۶.۵ است. اخذ پذیرش برای مقطع دکترا نیازمند ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی بوده و دانشجو باید یک سوپروایزر یا استاد راهنما انتخاب کند. همچنین دانشجو باید یک انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و مقالات پژوهشی بین‌المللی داشته باشد و به دانشگاه ارائه دهد.

برای متقاضیان ادامه تحصیل، ارزانترین راه مهاجرت به کانادا می‌تواند ویزای تحصیلی باشد. شاید هزینه‌های تحصیل در کانادا برای برخی از دانشجویان کمی بالا باشد، اما یک راه برای کاهش هزینه آن‌ها وجود دارد. در واقع این راه اخذ بورسیه تحصیلی است که اخذ آن شرایط ویژه‌ای دارد. دانشجویان برای اخذ بورسیه در هر مقطعی باید رزومه تحصیلی بسیار قوی، نمره زبان بالا و پژوهش‌های مرتبط با رشته خود داشته باشند. گفتنی است که با اخذ بورسیه تمام هزینه تحصیل یا بخشی از آن از سوی اعطاکننده بورسیه پرداخت می‌شود. بنابراین با اخذ بورسیه تنها هزینه تحصیل در کانادا، داشتن دستاوردهای تحصیلی و علمی است.

ادامه تحصیل در کانادا برای مهاجرت ارزان

ارزانترین راه سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به کانادا

سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران بوده است. چرا که انجام فعالیت اقتصادی در کشورهای دارای اقتصاد قدرتمند همیشه سودآور خواهد بود. یکی از کشورهایی که بسترهای مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد، کشور کانادا است. باید بدانید که روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا وجود دارد. یکی از این روش‌ها برنامه سرمایه‌گذاری در کشور کانادا بوده که در آن سرمایه‌گذار سرمایه‌ای به میزان دو میلیون دلار را وارد کانادا می‌کند. البته در این روش سرمایه‌گذار باید ۱.۲۰۰.۰۰۰ دلار از این سرمایه را به دولت کانادا اهدا کند. باید اشاره کرد که این پول پس از پنج سال به سرمایه‌گذار پس داده می‌شود.

یک روش دیگر سرمایه‌گذاری در کانادا برنامه کارآفرینی است که نسبت به روش قبلی ریسک کمتری دارد. چرا که در این روش تمام سرمایه در اختیار خود سرمایه‌گذار خواهد بود. در این روش تنها کافی است که سرمایه‌گذار تمکن مالی خود را برای فعالیت اقتصادی در کانادا ثابت کند. حداقل میزان سرمایه برای فعالیت اقتصادی در کانادا به این روش ۵۰ هزار دلار است.

در ایالت بریتیش کلمبیا این نوع سرمایه‌گذاری به دو روش ۱۰۰ هزاردلاری و ۲۰۰ هزاردلاری انجام می‌شود. جالب است بدانید که روش ۲۰۰ هزاردلاری در شهرهایی مانند ونکوور وجود دارد. اما باید اشاره کرد که سرمایه‌گذار ابتدا باید ثابت کند که حداقل ۶۰۰ هزار دلار دارایی دارد و بعد ۲۰۰ هزار دلار آن را صرف فعالیت‌ها اقتصادی کند.

روش ۱۰۰ هزاردلاری معمولا در مناطق کم‌جمعیت قابل انجام است. در این روش سرمایه‌گذار باید سرمایه‌ای به میزان ۳۰۰ هزار دلار وارد کانادا کرده و ۱۰۰ هزار دلار آن را صرف فعالیت اقتصادی در این کشور کند. یک روش دیگر که تقریبا ارزانترین راه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود، راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوآورانه است. این روش حدودا بین ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار کانادا هزینه دارد.

مهاجرت کم‌هزینه به کانادا با روش خوداشتغالی

خوداشتغالی یکی از راه‌های ارزان مهاجرت به کانادا است که بیشتر برای افراد خاص مانند ورزشکاران و هنرمندان کاربرد دارد. ورزشکاران و هنرمندان برای اخذ ویزای خوداشتغالی باید سابقه درخشانی در زمینه فعالیت خود داشته باشند. این افراد باید مدارک دو سال سابقه کار مقدماتی خود را ارائه دهند. همچنین باید ثابت کنند که توانایی خوداشتغالی در کشور کانادا و کسب درآمد از طریق زمینه فعالیتی خود را دارند. این افراد باید طرحی ارائه دهند که توانایی زمینه فعالیت آن‌ها در سودآوری و رونق اقتصادی کانادا را ثابت کند.

هر ورزشکار یا هنرمندی که قصد مهاجرت به کانادا با این روش را دارد ابتدا باید شرایط کشور کانادا را بررسی کرده و مطمئن شود که زمینه فعالیت او حتما سودآور و موفقیت‌آمیز خواهد بود. سپس با بررسی شرایط خود اقدام به مهاجرت کنند. در این روش متقاضیان فقط باید هزینه اخذ ویزا و مالیات بر درآمد خود را پرداخت کنند. هزینه این مالیات حدود ۱۰.۵ درصد از درآمد ماهیانه است که حداکثر تا حدود ۵۸۰۰ یورو خواهد بود.

مهاجرت ارزان به کانادا به‌واسطه ازدواج

یکی از روش‌هایی که می‌تواند ارزانترین راه مهاجرت به کانادا باشد، اخذ اقامت به‌واسطه ازدواج است. در این روش متقاضی باید با یک شهروند کانادایی دارای تابعیت این کشور ازدواج کند. به این ترتیب متقاضی می‌تواند اقامت کشور کانادا را به دست آورد. البته این تنها شرط برای اخذ اقامت نیست؛ یکی دیگر از شرط‌های این امر داشتن حداقل ۱۸ سال سن برای متقاضی است. همچنین متقاضی باید تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و همسرش را به مدت حداقل سه سال داشته باشد.

لازم به ذکر است که متقاضی نباید هیچ‌گونه سابقه کیفری داشته باشد و باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهد. دلیل اینکه ازدواج می‌تواند ارزانترین راه مهاجرت به کانادا باشد، در واقع این است که تمام هزینه‌های مهاجرت را همسر و اسپانسر متقاضی پرداخت می‌کند. لازم به ذکر است که شخص اسپانسر نباید در پنج سال گذشته اسپانسر شخص دیگری شده باشد. در غیر این صورت این شخص نمی‌تواند اسپانسر فردی دیگری بشود.

اسپانسرشیپ، یکی دیکر از روش‌های کم‌هزینه برای مهاجرت به کانادا

یکی دیگر از روش‌هایی که این پتانسیل را دارد ارزانترین راه مهاجرت به کانادا باشد، روش اسپانسرشیپ است. برای مهاجرت به این روش یکی از اقوام درجه یک شما یعنی والدین، همسر، فرزندان، یا حتی خواهر و برادر باید اقامت دائم کانادا را داشته باشد. این اسپانسر باید وضعیت مالی و درآمد مناسب داشته و تمام هزینه‌های متقاضی را پوشش بدهد. متقاضی باید حدود ۱۰۵۰ دلار کانادا برای ثبت درخواست مهاجرت خود پرداخت کند. در واقع هزینه اسپانسرشیپ حدود ۴۷۵ دلار بوده و متقاضی باید برای دریافت اقامت دائم به این روش ۵۰۰ دلار به دولت کانادا پرداخت کند. با توجه به میزان این هزینه‌ها می‌توان اسپانسرشیب را برای کسانی که شرایط آن را دارند ارزانترین راه مهاجرت به کانادا در نظر گرفت.

اسپانسرشیپ، یکی دیکر از روش‌های کم‌هزینه برای مهاجرت به کانادا

پرستاری خانگی؛ روشی برای مهاجرت ارزان به کانادا

باید بدانید که با توجه به نرخ جمعیت کانادا تعداد افراد مسن در کشور کانادا رو به افزایش است. از همین رو پرستاری خانگی به یکی از مشاغل مهم در این کشور تبدیل شده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند از روش پرستاری خانگی استفاده کنند. به دلیل ارزان بودن این روش مهاجرتی، بسیاری از متقاضیان به دنبال مهاجرت به این روش هستند. برای این کار متقاضیان باید مدرک دیپلم داشته باشند یا ۷۲ واحد درسی در کالج را بگذرانند.

متقاضی با داشتن مدارک لازم و گذراندن یک دوره پرستاری به همراه داشتن حداقل شش ماه سابقه کار در این زمینه، می‌تواند برای مهاجرت به این روش اقدام کند. با توجه به اینکه پرستاری خانگی نیازمند ارتباط کلامی با افراد است، متقاضی باید به یکی از زبان‌های رسمی کانادا تسلط کافی داشته باشد. این زبان‌ها شامل انگلیسی و فرانسوی می‌شوند. جالب است بدانید که تنها هزینه‌ای که متقاضی برای مهاجرت به این روش پرداخت کند، حدود ۱۳۵۰ دلار برای انجام فرایند اخذ ویزا است.

تولد فرزند؛ پلی برای مهاجرت کم‌هزینه به کانادا

یکی از روش‌هایی که می‌توان گفت برای بسیاری از افراد ارزانترین راه مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود، مهاجرت از طریق تولد فرزند است. به طور کلی دو قانون خون و خاک درباره اخذ تابعیت و شهروندی فرزند متولد شده در دنیا وجود دارد. طبق قانون خون، برای اخذ تابعیت یکی از والدین فرزند متولد شده باید تابعیت کشور مقصد را داشته باشد. اما در قانون خاک، فقط کافی است که فرزند متولد شده در خاک کشور مقصد به دنیا آمده باشد.

کشور کانادا از هر دو قانون پیروی می‌کند. بنابراین اگر شما فرزند خود را در خاک کشور کانادا به دنیا بیاورید، به صورت اتوماتیک فرزند شما شهروند کانادا به شمار خواهد رفت. به این ترتیب شما می‌توانید از طریق فرزند خود که تابعیت کانادایی دارد، به این کشور مهاجرت کنید. این روش هزینه زیادی ندارد و شما فقط باید هزینه اخذ ویزا و سفر به کانادا را پرداخت کنید.

مهاجرت ارزان با ویزای توریستی به کانادا

روشی دیگری که در میان برخی از متقاضیان ارزانترین راه مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود، مهاجرت از طریق ویزای توریستی است. این متقاضیان اهداف تحصیل و کاری ندارند و فقط می‌خواهند مدتی را در کشور کانادا زندگی کنند. از همین رو روش ویزای توریستی بهترین گزینه برای این افراد است. برای اخذ ویزای توریستی نیازی به داشتن مدرک تحصیل یا سابقه کاری نیست. اما داشتن دعوت‌نامه از سوی یکی از اعضای خانواده که در کانادا اقامت دارد، سرعت اخذ ویزای را افزایش خواهد داد. گاهی برخی از متقاضیان یک دعوت‌نامه کاری موقت دریافت می‌کنند؛ ویزای توریستی برای این متقاضیان ارزانترین راه مهاجرت به کانادا خواهد بود. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه به همراه نسخه ترجمه شده آن
 • عکس پرسنلی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • تمکن مالی
 • مدارک نشان‌دهنده گردش مالی حساب بانکی به مدت سه ماه
 • دعوت‌نامه معتبر
 • بلیت هواپیما
 • تعیین محل اقامت در کانادا
 • بیمه مسافرتی

باید بدانید که فرایند اخذ ویزای توریستی کانادا معمولا سه ماه طول می‌کشد. اما این امکان وجود دارد که در برخی از فصل‌های سال سفارت بیش از حد شلوغ باشد. در این حالت ممکن است که فرایند اخذ ویزای بیشتر از سه ماه طول بکشد. لازم به ذکر است که اعتبار پاسپورت متقاضی بر روی اعتبار ویزای توریستی کانادا تاثیر زیادی دارد. در حالت عادی اعتبار ویزای توریستی کانادا پنج سال است. اما اگر پاسپورت متقاضی کمتر از پنج سال اعتبار داشته باشد، ویزای توریستی متقاضی تا پایان اعتبار پاسپورت او معتبر خواهد بود.

محاسبه آنلاین میزان امتیازات برای سن متقاضی

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا بر مبنای امتیازبندی کار میکند. در این سیستم به هر یک از متقاضیان مهاجرت بر اساس معیارهایی همچون میزان تحصیلات، سن و سوابق کاری امتیازاتی اعطا می‌شود. در صورت کسب امتیازات کافی متقاضیان برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور واجد شرایط خواهند شد. در این مقاله درباره محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

جمع بندی

مهاجرت به کانادا رویای بسیاری از متقاضیان کار و ادامه تحصیل به شمار می‌رود. چرا که این کشور امکانات آموزشی و رفاهی سطح بالایی دارد و دارای فرصت‌های شغلی بسیار است. بیشتر این متقاضیان قصد دارند که ارزانترین راه مهاجرت به کانادا را پیدا کنند و با هزینه کمتر به این کشور سفر کنند. روش‌های مختلفی مانند تولد فرزند، اسپانسرشیپ و پیشنهاد کاری برای مهاجرت ارزان به کانادا وجود دارد. هر متقاضی باید با توجه به شرایط و اهداف خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کند.

مهاجرت به کانادا به ویژه با استفاده از روش‌های ارزان، دارای پیچیدگی‌های بسیاری است. توجه داشته باشید که گاهی یک اشتباه کوچک در اقدامات مهاجرتی می‌تواند مهاجرت شما را برای مدتی طولانی به تعویق بیندازد. بنابراین بهترین روش برای افزایش احتمال موفقیت در پروسه مهاجرت، استفاده از خدمات مشاوره است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حرفه‎ای در زمینه مهاجرت ارزان به کانادا همین الان با مشاوران مجرب ما در مجموعه هرمس اپلای تماس برقرار کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ارزانترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟
نمی‌توان به این سوال پاسخ دقیق داد، چرا که هر فردی باید به شرایط و اهداف خود توجه داشته باشد. اما به طور کلی مهاجرت کاری برای بیشتر افراد روش مناسبی است و می‌تواند ارزانترین راه مهاجرت به کانادا باشد.
آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا ارزان است؟ هزینه این روش مهاجرتی چقدر است؟
هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل مشخص می‌شود. به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در این کشور حدود ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار کانادا است. باید اشاره کرد که امکان اخذ بورسیه تحصیل نیز وجود دارد.
در روش مهاجرت به روش پرستاری خانگی باید تحصیلات خاصی داشته باشیم؟
خیر. فقط داشتن مدرک دیپلم ۱۲ساله و تسلط کافی به زبان انگلیسی با فرانسوی کافی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای