شهرهای آلمان

شهرهای آلمان

شهرهای آلمان هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. در این مقاله تصمیم داریم به معرفی بهترین شهرهای آلمان برای کار، تحصیل و زندگی ایرانیان به صورت کلی بپردازیم. در توضیحات شهرهای آلمان به بررسی جمعیت، وضعیت بازار کار و هزینه زندگی در هر شهر به تفکیک پرداخته ایم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

توضیحاتی در مورد بهترین شهرهای آلمان برای کار، تحصیل و زندگی

یکی از مهم ترین شاخص ها جهت انتخاب بهترین شهر می بایست وضعیت شغلی شهر باشد. به این معنی که شما بتوانید در آن شهر شغلی را پیدا کنید و بتوانید به کار در آلمان مشغول شوید. در بعضی از شهرهای آلمان شرایط کاری مناسب نیست و نمی توان به راحتی شغلی دست و پا کرد بنابراین باید به این شاخص اهمیت فراوانی بدهید.

یکی از شاخص های دیگر تفاوت در هزینه های شهرهای مختلف می باشد. همانطور که در ایران هزینه ها در شهرهای مختلف یکسان نیست، در آلمان نیز هزینه ها با هم متفاوت است بنابراین باید هزینه های زندگی در شهر های این کشور را بررسی کنید.

توضیحاتی در مورد بهترین شهرهای آلمان برای کار، تحصیل و زندگی

معمولا شهر هایی که این دو شرایط را داشته باشند، می توانند انتخابی مناسب برای مهاجرت به آلمان باشند. در ادامه این مقاله با چهار نمونه از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت آشنا خواهید شد، که با بررسی های دقیق می توان گزینه مناسب را از بین این شهرها انتخاب نمود.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

شهر برلین

شهر دوسلدورف یکی از بهترین نمونه ها از شهرهای آلمان برای تجارت بین المللی است. این شهر یکی از شهرهای قدیمی آلمان به شمار می رود و همچنین منطقه ای آبرفتی نیز می باشد. دوسلدورف بر روی گل، شن و ماسه ساخته شده است.

هوای دوسلدورف در تابستان گرم بوده و در فصل زمستان نیز بارش برف در این شهر بسیار اندک می باشد. وضع معیشتی افرادی که در شهر دوسلدورف زندگی می کنند بسیار مناسب بوده و به راحتی می توان با درآمدی معمولی نیز در این شهر زندگی مناسبی داشت.

در این شهر نزدیک به ۴۳ کمپانی وجود دارد که باعث می شود از لحاظ پیدا کردن موقعیت شغلی خیلی به مشکل برخورد نکنید و بتوانید به آسانی شغل مربوط به رشته خود را پیدا کنید. از لحاظ هزینه های زندگی این شهر نسبت به برلین و مونیخ ارزانتر می باشد و هزینه زندگی یک شخص به طور میانگین در ماه برابر با ۷۵۰ یورو می باشد. جمعیت این شهر نزدیک به ۶۲۰ هزار نفر می باشد.

شهر برلین

شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت را می توان یکی از بزرگترین شهرهای ایالت هسن آلمان دانست. فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان از نظر هنر و تجارت به شمار می رود. فرانکفورت دارای آب و هوای بسیار مناسب و معتدل می باشد.

میزان مهاجرت به فرانکفورت بسیار زیاد می باشد. میزان رفاه در فرانکفورت بسیار مناسب می باشد. فرانکفورت برای تجارت و بیزینس بسیار مناسب بوده و نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

هزینه زندگی در این شهر خیلی بالا نیست و به طور میانگین نزدیک به ۸۲۰ یورو در ماه هزینه می برد و از طرفی ۳۸ شرکت معتبر در این شهر فعالیت می کنند و باعث افزایش تقاضای نیروی کار می شود. از طرف دیگر این شهر توریستی نیز می باشد لذا گردش مالی در این شهر بسیار زیاد است.

برای اطلاع از شهرهای مختلف کشور آلمان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید یا فرم ارزیابی زیر را پر کنید.

شهر هامبورگ

شهر هامبورگ را می توان یک شهر بندری و یکی از شانزده ایالت آلمان به شمار آورد. هامبورگ یکی از شهرهای توریستی دنیا بوده و معمولا از نظر توریستی به عنوان مقصد هجدهم در دنیا شناخته شده است.

هامبورگ آب و هوای نسبتا سردی داشته و این موضوع به خاطر شرایط جغرافیایی آن می باشد. قطار، کشتی و اتوبوس برای حمل و نقل شهری در هامبورگ مورد استفاده قرار گرفته است. هامبورگ یکی از ارزان ترین شهرها از نظر حمل و نقل عمومی در آلمان به شمار می رود.هامبورگ یکی از شهر هایی بوده که به ورزش نوجوانان اهمیت زیادی داده شده و محیط بسیار مناسبی برای کشف استعداد های ورزشی فراهم نموده است.

شهر هامبورگ

هامبورگ یکی از شهرهایی بوده که دخل خرج زندگی را می توان به خوبی تنظیم نموده، زیرا هزینه ها نسبت به درآمد در این شهر بسیار مناسب می باشند. ۱۷ دانشگاه در شهر هامبورگ تاسیس شده که ۶ تا از این دانشگاه ها دولتی می باشند. جمعیت شهر هامبورگ برابر با ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر می باشد.

نزدیک به ۱۱۴ شرکت در هامبورگ وجود دارد و همچنین نیاز به نیروی کار آزاد دیده می شود. بنابراین می توانید این شهر را در زمره شهر های مناسب جهت زندگی قرار بدهید.

 

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

شهر مونیخ

شهر مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ می باشد و یکی از معروف ترین شهر های کشور آلمان است. این کشور در حدود ۱.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

این شهر در دشت های بخش شمال باواریا قرار گرفته است و نزدیک به کوه های آلپ می باشد بنابراین آب و هوای بسیار دل انگیزی دارد. داشتن مراکز دیدنی و جشن ها و فستیوال ها باعث شده تعداد کثیری از مردم علاقه فراوانی به سکونت در این شهر داشته باشند.

 

به طور معمول هزینه زندگی در مونیخ نسبتا بیشتر از شهر های دیگر است و چیزی در حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو ماهیانه خرج شما خواهد شد. اما از لحاظ کاری به دلیل وجود کمپانی های بزرگ مانند آلیانز و زیمنس نیاز به نیروی کار متخصص همواره دیده می شود. بنابراین یکی از گزینه های مناسب جهت زندگی می باشد.

ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی

یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای انتخاب بهترین شهر برای زندگی، توجه به هزینه‌ها است. در واقع برای بسیاری از افراد ارزان‌بودن یک شهر از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به همین علت وقت خود را برای جستجو میان شهرهای آلمان می‌گذارند تا بتوانند ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنند. در ادامه به معرفی این شهرها می‌پردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خود رقم بزنید. همراه ما باشید.

شهر لایپزیگ

یکی از کوچک‌ترین شهرهای واقع‌شده در آلمان لایپزیگ است. قدمت این شهر به بیش از هزار سال می‌رسد و از آن می‌توان تحت عنوان یکی از مراکز تجاری و فرهنگی مهم کشور آلمان یاد کرد. این شهر توانسته است از جاذبه‌های مختلفی بهره ببرد؛ به همین علت اگر قصد دارید یکی از ارزان‌ترین و درعین‌حال جذاب‌ترین شهرهای کشور آلمان را انتخاب کنید، لایپزیگ می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

ازآنجایی‌که هزینه‌‌ها در این شهر از کشور آلمان پایین است، دانشجویان می‌توانند برای زندگی آن را انتخاب کنند. درصورتی‌که درآمد ماهانه شما به 1000 یورو برسد، مشکلی در پرداخت هزینه قبوض، اجاره‌خانه و خوردوخوراک نخواهید داشت. زبان غالب در شهر لایپزیگ آلمانی است؛ اما بااین‌‌وجود می‌توانید شاهد مهاجران بین‌المللی متعددی باشید که به زبان انگلیسی سخن می‌گویند.

شهر کیل

کیل از جمله شهرهای آلمان به شمار می‌رود که برای دانشجویان تبدیل به بهترین گزینه شده است. جنب‌وجوشی که در این شهر وجود دارد، می‌تواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. شهر کیل از جهات مختلفی به محبوبیت رسیده است. به‌عنوان‌مثال تاریخ کشتی‌سازی و دریایی آن زبانزد عام و خاص است. سومین رتبه از ارزان‌ترین شهرهای واقع‌شده در آلمان را همین گزینه به خود اختصاص داده است. فاصله این شهر با هامبورگ 90 کیلومتر است و می‌توانید شاهد رونق زیادی در زمینه دریانوردی باشید.

شهر سیگن

اگر به دنبال یکی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان به‌منظور زندگی هستید، سیگن را پیشنهاد می‌دهیم. هرچند مساحت این شهر چندان زیاد نیست؛ اما برای دانشجویان یک انتخاب بسیار مناسب است. سرگرمی‌های زیادی در شهر سیگن به چشم می‌خورند که می‌توانند به جذابیت‌های این شهر بیفزایند. بر اساس آخرین آمار منتشرشده اجازه ماهانه در شهر سیگن تقریباً 400 یورو بوده است. این یعنی با داشتن حقوق متوسط می‌توانید به‌راحتی در این شهر یک زندگی خوب و ایده‌آل را تجربه کنید.

شهر برمن

گزینه بعدی که در لیست شهرهای ارزان آلمان قرار می‌گیرد، برمن است. برمن به دلیل داشتن شهرسازی فوق‌العاده به شهرت رسیده است. اگر در ابتدای مهاجرت سرمایه زیادی ندارید، می‌توانید برمن را برای زندگی انتخاب کنید. برمن تبدیل به یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های دانشجویان شده است. این شهر در مقایسه با گزینه‌های فوق بسیار بزرگ است و طبق آخرین سرشماری جمعیت آن به 2.4 میلیون نفر می‌رسد. درصورتی‌که بخواهید در مرکز شهر خانه‌ای را اجاره کنید، باید مبلغ بیشتری را برای اجاره‌بها پرداخت کنید؛ اما بااین‌وجود سنگین نیست.

کارت شانس آلمان

این روزها بیش از هر زمان دیگر، زمزمه‌هایی از مهاجرت از این سو و آن سو به گوش می‌رسد. سطح مطلوب زندگی می‌تواند جنبه‌های متعددی داشته باشد.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله نیز خواندید آلمان دارای شهرهای مختلفی است که می‌توان آن‌ها را برای اهداف گوناگونی همچون زندگی، تحصیل و کار انتخاب کرد. افرادی که در ابتدا سرمایه چندان زیادی ندارند، به دنبال انتخاب ارزان‌ترین شهرها هستند. در این مطلب سعی کردیم به معرفی شهرهای آلمان بپردازیم و آن‌ها را باتوجه‌به هزینه‌های زندگی و… دسته‌بندی کنیم. اگر سؤالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده‌اند، می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. کارشناسان به‌خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

کمپانی های معروف در برلین کدامند؟
کمپانی هایی مانند A&O و همچنین Ableton
هزینه زندگی یک شخص به طور میانگین در دوسلدورف چه مقدار می باشد؟
به طور میانگین در ماه برابر با ۷۵۰ یورو می باشد
متوسط هزینه زندگی در شهر فرانکفورت چه مقدار می باشد؟
هزینه زندگی در این شهر خیلی بالا نیست و به طور میانگین نزدیک به ۸۲۰ یورو در ماه هزینه می برد

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 پاسخ

  1. سلام من مدرک تحصیلیم حسابداری هستش و در حد b1 به زبان آلمانی تسلط دارم بنظر شما کدوم شهر آلمان برای من مناسب تره؟

    1. سلام . باید پروسه مهاجرتتون شروع بشه و متناسب با بهترین افر کاری شما بهترین شهر المان بهتون گفته میشه و کارتون تعیین کننده اصلی برای انتخاب شهر آلمان است .

  2. با توجه به مقاله خوبتون انتخاب شهر مورد نظر برام راحتتر شد . ممنون و خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles