شرایط بی‌نظیر برای ثبت شرکت در شیلی

شرکت خود را در این کشور آینده دار راه‌اندازی کنید

مشاور هرمس

شرایط ثبت شرکت در شیلی در یک نگاه

شیلی یکی از کشورهای در حال توسعه در آمریکای جنوبی است که اقتصاد با ثباتی دارد. همچنین این کشور از منابع فراوانی مانند مس و لیتیوم بهره می‌برد. رویکرد شیلی بر روی سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ثبت شرکت در قوانین این کشور تدوین شده است. این نوع سرمایه‌گذاری مراحل زیادی دارد و به همین خاطر افراد به کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر و باسابقه مانند هرمس اپلای برای پیش‌بردن سریع‌تر مراحل ثبت شرکت خود نیاز دارند. پیشنهاد می کنیم برای این که با شرایط دقیق و باجزئیات ثبت شرکت در شیلی بیشتر آشنا شوید، حتماً از مشاورین خبره و حرفه ای ما مشاوره رایگان بگیرید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت تحصیلی و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

و بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

لوگو هرمس اپلای
مشاور هرمس اپلای

راهنمای 0 تا 100 ثبت شرکت در شیلی

آشنایی با کشور شیلی

این کشور در غرب آمریکای جنوبی واقع شده است و جنوبی ترین کشور جهان است. شیلی 756096 کیلومتر مربع مساحت داشته و طبق آمار سال 2017، 17.5 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور سانتیاگو و زبان ملی آن اسپانیایی است. شیلی اقتصاد پردرآمدی داشته و در شاخص توسعه انسانی رتبه بسیار بالایی دارد. این کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی یکی از باثبات ترین کشورهای آمریکای جنوبی است و در رتبه بندی رقابت‌پذیری، درآمد سرانه، جهانی شدن، صلح و آزادی اقتصادی، پیشتاز آمریکای لاتین است. شیلی همچنین در ثبات دولت و توسعه دموکراتیک رتبه بالایی دارد و پس از کانادا کمترین میزان قتل را در قاره آمریکا دارد.

کشور شیلی

شرایط اقتصادی شیلی

درجه آزادی اقتصادی شیلی 75.2 است که اقتصاد این کشور را در رتبه 19 در رتبه بندی شاخص جهانی 2021 قرار می‌دهد. شیلی در میان 32 کشور منطقه آمریکا رتبه دوم را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی است. شیلی 29 قرارداد تجاری ترجیحی در حال اجرا دارد. نرخ تعرفه میانگین وزنی تراکنش، 6.0 درصد است و 106 رویه غیرتعرفه‌ای انجام شده است.

سیاست‌های بازار محور که توسط یک چارچوب سرمایه‌گذاری سالم و شفاف تسهیل می‌شود، سرمایه‌های خارجی قابل توجهی را جذب کرده است. بخش مالی بسیار رقابتی، باز و انعطاف پذیر است و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد. شیلی بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان است و رشد تولید ناخالص داخلی توسط صادرات مواد معدنی، الوار، میوه‌ها، غذاهای دریایی و شراب حمایت می‌شود.

شیلی یکی از باثبات ترین و مرفه ترین کشورهای آمریکای جنوبی است.
علاوه بر این، این کشور به لطف سیستم قضایی مستقل و کارآمد و مدیریت دقیق دارایی‌های عمومی، بالاترین درجه آزادی اقتصادی را در آمریکای جنوبی دارد.
اسکوندیدا بزرگترین معدن مس در جهان بوده که بیش از 5 درصد از منابع مس جهان را ایجاد می‌کند.

چرا ثبت شرکت در شیلی؟

کشورهای مختلف برای جذب سرمایه گذار و پیشرفت در زمینه‌های مختلف، مزایا و تسهیلات ویژه‌ای را برای کسب و کارها و سرمایه گذاران در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، هر کشور دارای یک سری ویژگی‌های خاص است که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب می‌کند. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در شیلی نیز دارای مزایایی است که در این قسمت به آن ها خواهیم پرداخت:

نرخ مالیات کم

شیلی دارای نرخ مالیات شرکتی 20 درصد است که این کشور را نسبت به سایر کشورهای در حال توسعه مانند برزیل و آرژانتین جذاب‌تر می‌کند. کارآفرینانی که قصد ثبت شرکت در شیلی را دارند، از مشوق‌ها و حمایت‌های ویژه دولت، از جمله معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده و... بهره مند خواهند شد.

مشوق های ویژه

دولت این کشور مشوق‌های بسیاری برای مناطق ویژه اقتصادی خود، از جمله کاهش مالیات و تخفیف و... در نظر گرفته است.

دومین کشور کم فساد آمریکای لاتین

طبق رتبه بندی سازمان شفافیت بین الملل، این کشور دومین کشور کم فساد آمریکای لاتین است. این به شرکت‌های خارجی اجازه می‌دهد تا از سیستم حقوقی شیلی برای حل و فصل اختلافات تجاری استفاده کنند.

تبدیل آسان ارزها

یک شرکت مستقر در شیلی نیازی به ارائه صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده به دولت ندارد. کارآفرینان می‌توانند ارز خارجی را به پزو شیلی تبدیل کنند زیرا هیچ کنترل مبادله ای در کشور وجود ندارد. بنابراین مشتریانی که قصد ثبت شرکت در شیلی را دارند، می‌توانند به راحتی ارزهای خود را به پزو و بالعکس تبدیل کنند.

داشتن معاهده مالیات مضاف

شیلی با 28 کشور از جمله استرالیا، کانادا، آفریقای جنوبی و... معاهده مالیات مضاعف امضا کرده است که مزایای زیادی از جمله کاهش مالیات دارند.

بهترین انتخاب برای مرکز توزیع محصول

شیلی بهترین انتخاب برای مرکز توزیع محصول است؛ زیرا بهترین زیرساخت را در آمریکای لاتین دارد. جاده‌ها، پل‌ها، راه آهن و بنادر با کیفیت بالا نقش مهمی در حمل و نقل کالا و خدمات دارند.

برای ثبت شرکت در شیلی از موسسه معتبر کمک بگیرید

پروسه مهاجرتی پروسه ای بسیار مهم است، چون افرادی که قصد مهاجرت دارند تمامی برنامه های زندگی و مالی خود را بر اساس این اتفاق برنامه ریزی می کنند پس پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی بین المللی که حافظ منافع شما باشد و متعهد گردد که پروسه مهاجرتی شما را با موفقیت به پایان رساند بسیار سخت است. تیم مهاجرتی هرمس اپلای با تکیه بر پرونده های موفق قبلی شما را به رویاهایتان نزدیک می کند.

تیم مشاوره هرمس اپلای

انواع شرکت ها در شیلی

شرکت‌ها در کشور شیلی تنوع بسیار بالایی دارند که هر یک از این شرکت‌ها شرایط و مشخصات مخصوص به خود را دارند. افراد می‌توانند بسته به شرایط خود هر یک از این شرکت‌ها را در شیلی ثبت کنند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شیلی
وکتور

شعبه

برای ثبت این نوع نهاد تجاری، باید یک نماینده مقیم شیلی تعیین شود. همچنین، مجوز رسمی دولت قبل از ثبت کسب و کار مورد نیاز است. شعب در شیلی مجاز به صدور صورتحساب مشتریان محلی، امضای قرارداد و دریافت درآمد از مشتریان هستند.

شرکت سهامی

یک شرکت سهامی یک نهاد تجاری عالی برای کارآفرینانی است که به دنبال جذب سرمایه به شیلی هستند. برای ثبت این نوع شرکت به سه مدیر و یک سهامدار و همچنین سرمایه حداقل 1 دلار نیاز است.

وکتور
وکتور

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت با یک مدیر و دو سهامدار در شیلی ثبت شده است، نیازی به سکونت در شیلی نیست و حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت یک دلار است.

دفتر نمایندگی

دفتر نمایندگی در شیلی 100٪ متعلق به شرکت مادر بوده و این نهاد تجاری باید یک حامی یا نماینده مقیم را برای انجام فرآیند تشکیل شرکت تعیین کند. این نهاد همچنین مجاز به فروش مستقیم در شیلی نیست. در نتیجه، دفتر نمایندگی فقط می‌تواند بر روی توسعه شرکت مادر کار کند.

وکتور

قوانین ثبت شرکت در شیلی

با توجه به قوانین و مقررات موجود درکشور شیلی، داشتن یک وکیل و مشاور حرفه‌ای، سرمایه‌گذاری و ثبت کسب و کار در شیلی را برای شما بسیار سودآور می‌کند. موسسه هرمس اپلای با سابقه‌ای ممتاز، در زمینه ثبت شرکت، مهاجرت و سرمایه‌گذاری و حضور مشاوران حرفه‌ای، می‌تواند شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاری موفق و ثبت شرکت در شیلی برای شما فراهم کند. قوانین خاصی برای ثبت شرکت در شیلی وجود دارد و ما به برخی از مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت:

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی به 40٪ و بالاترین نرخ مالیات شرکت‌ها به 27٪ افزایش یافت.

کل بار مالیاتی معادل 21.1 درصد درآمد ناخالص داخلی است.

یک سیستم به طور کلی شناخته شده و قابل اعتماد برای ثبت وام مسکن و سایر اشکال وثیقه وجود دارد.

 قوه قضائیه مستقل بوده و دادگاه‌ها عموماً از مداخله سیاسی در اجرای حقوق مالکیت و قراردادی مبرا هستند.

افراد غیر مقیم شیلی برای سه سال اول، مشمول مالیات بر درآمد شیلی هستند.  پس از این مدت، از درآمد جهانی خود مالیات می‌گیرند.

شیلی دارای شبکه ای از 28 قرارداد مالیاتی دوگانه با کشورهایی مانند استرالیا، آفریقای جنوبی، بریتانیا و ایالات متحده است. این معاهدات مالیات بر معاملات خارجی را کم می‌کند.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری شیلی

متقاضیان خارجی و بین‌المللی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در شیلی را دارند، باید ویزای سرمایه گذاری شیلی را دریافت کنند. مدت اعتبار این ویزا یک ساله است و متقاضی باید هر سال قبل از اتمام اعتبار ویزا، اقدامات لازم را برای تمدید اعتبار آن را انجام دهد.

همچنین هر کسی می‌تواند ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود دریافت کند. پس از 5 سال تمدید اعتبار ویزا، هر کسی می‌تواند اقامت دائم شیلی را دریافت کند. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری شیلی، متقاضی مدارک لازم را تهیه و طی مصاحبه حضوری به مسئول مربوطه سفارت جمهوری شیلی تحویل دهد.

همچنین داوطلبانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می‌توانند قبل از اقدام لازم، به این کشور مراجعه کرده و تمامی جوانب را بررسی کنند.

ثبت شرکت در شیلی در کوتاه‌ترین زمان با هرمس اپلای

ثبت شرکت در شیلی و دریافت اقامت این کشور فرایندی بسیار پیچیده، دشوار و طولانی دارد. بسیاری از افراد نمی‌توانند بدون کمک مشاورین حقوقی، مهاجرتی و وکلای خبره این فرایند را با موفقیت پشت سر بگذراند. به همین خاطر استفاده از خدمات مشاوره‌ای یک موسسه مهاجرتی می‌تواند به آن‌ها در پیشبرد هرچه سریع‌تر فرایند ثبت شر‌کت در شیلی کمک کند.
موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بهره‌گیری از تجربیات بسیار زیاد خود در ثبت شرکت در کشورهای مختلف، در تمام مراحل ثبت شرکت در شیلی در کنار شما است تا شما با کم‌ترین دردسر و بهترین هزینه، شرکت خود را در این کشور در حال پیشرفت ثبت کنید. وکلا و مشاورین هرمس اپلای تجربه‌ای بی‌نظیر در زمینه انواع روش‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت به کشورهای خارجی دارند و می‌توانند در تمام زمینه‌ها یک مشاور بسیار خوب برای شما باشند.

سوالاتی که کلاینت های قبلی پرسیده اند

از جمله شرایط ثبت شرکت، تحویل کلیه اسناد و مدارک متقاضی، عقد قرارداد رسمی با موسسه مهاجرتی، پرداخت حق الثبت و اجرا، در دسترس بودن متقاضی و … است.

برای ثبت شرکت در این کشور، باید مراحلی را سپری کرد که شامل: آماده سازی اسناد و مدارک، تنظیم قرارداد ثبت شرکت، پرداخت هزینه‌های جاری، تنظیم و تحویل اسناد و مدارک و .. است.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای