شرایط ثبت شرکت در عمان؛ هزینه ها و مدارک لازم

شرایط ثبت شرکت در عمان؛ هزینه ها و مدارک لازم

یکی از راه‌های ایجاد کسب و کار در عمان، ثبت شرکت در این کشور است که با فعالیت‌های شغلی همراه است. در حقیقت با تاسیس شرکت در عمان، یک موسسه حقوقی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند زیر شاخه وزارت تجارت و صنایع این کشور باشد. اما برای برای این کار، نیاز است که شرایط ثبت شرکت در عمان را دانسته و مطابق با آن برای نام شرکت و مدارک مورد نیاز اقدام کرد.

بعد از سپری کردن اقدامات اولیه نیاز است که به وزرات تجارت و صنایع عمان مراجعه کرد و مطابق با قوانین ثبت شرکت در عمان، هزینه‌های مربوطه را پرداخت تا شرکت شما با بررسی مدرک و تاییده آن‌ها، ثبت شود. اما آیا ثبت شرکت در کشور عمان راحت است؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم و شما را با انواع مدارک و مراحل تاسیس شرکت در کشور عمان آشنا کنیم، پس با ما تا انتهای متن همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت یکی از راه‌های ایجاد درآمد است که در حقیقت می‌توان گفت؛ اولین راه تجارت در کشور عمان خواهد بود. برای اینکه افراد بتوانند در عمان شرکت ثبت کنند، شرایط ثبت شرکت سهامی عام، خاص، تضامنی و با مسئولیت محدود فراهم شده است. اما برای اینکه با این عناوین بیشتر آشنا شوید بهتر است که توضیحاتی درباره آن‌ها ارائه کنیم که به شرح زیر هستند.

شرکت سهامی ‌عام

شرکت سهامی‌ عام به صورت عمومی ‌است و محدودیتی در تعداد سهامداران ندارد. همچنین سهامدارهای این شرکت با توجه به میزان سهامی ‌که دارند یکسری اختیارات خواهند داشت.

ثبت شرکت در عمان
برای ثبت شرکت در عمان، شما باید مراحلی را طی کنید

شرکت سهامی‌ خاص

شرکت سهامی‌ خاص در تعداد سهامدارها محدود است و مسئولیت این افراد با توجه به میزان سرمایه گذاری که در شرکت داشته‌اند، مشخص می‌شود.

شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود به این معنا است که سهامدارها به میزان سرمایه گذاری که داشته‌اند، یکسری مسئولیت‌های محدود دارند و این نوع شرکت‌های بیشتر برای کسب و کارهای کوچک مناسب هستند.

شرکت تضامنی یا شرکت مشترک

شرکت تضامنی با توجه به تعداد ورودی سهامدارهایی که دارد، تشکیل می‌شود. در حقیقت هر سهامدار با توجه به سرمایه گذاری که انجام می‌دهد، یکسری مسئولیت دارد.

ویزا و اجازه کار در عمان

افرادی که می‌خواهند به عمان وارد شوند، نیاز به اخذ ویزا دارند. برای ورود به این کشور انواع مختلفی از ویزا طراحی شده است که شامل: ویزای توریستی و ویزای کاری است. افراد متقاضی برای ورود به کشور عمان باید اطلاعات و مدارک شخصی خود را به سفارت عمان ارائه کنند و برای ویزای مد نظر خود درخواست دهند. در حقیقت افرادی که می‌خواهند تاسیس شرکت در عمان داشته باشند باید برای ویزای کاری اقدام کنند. اما قبل از اخذ ویزای کاری، متقاضی باید ابتدا یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای عمانی داشته باشد.

ویزا و اجازه کار در عمان
عمان یکی از کشورهایی است که دارای سیاست‌های ویزای خاص خود است

با دریافت پیشنهاد کار از شرکت عمانی یا کارفرمای عمانی می‌توان برای اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام داد. همچنین توجه کنید که برای ورود به کشور عمان و کار کردن نیاز است که مهارت و تخصص کافی در شغل پیشنهادی داشته باشید. مدت اجازه کار در عمان با توجه به مدت ویزای کاری مشخص می‌شود که به طور معمول اعتبار ویزای کار یک ساله یا دو ساله است، اما با تمدید قرارداد متقاضی در عمان، قابل تمدید خواهد بود.

شرایط و مراحل ثبت شرکت در عمان

متقاضی ثبت شرکت در کشور عمان برای اینکه بتوانند مراحل تاسیس شرکت را به خوبی پشت سر بگذارد، باید یکسری نکات را بداند. در حقیقت مهم است که از روند و مراحل ثبت شرکت اطلاعات داشته باشد. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • در مرحله اول، متقاضی باید اسناد مد نظر مانند: اظهارنامه‌ها، گواهی تاسیس، سوابق شرکا و تصویر پاسپورت‌های شرکا را جمع‌آوری کند.
 • در مرحله دوم، برای ثبت شرکت نیاز است که ثبت نام صورت گیرد. برای این کار نیاز است که به دفتر ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی مراجعه کرده و فرم ثبت نام پر کرد. این فرم شامل اطلاعات شرکا است و نیاز است که فعالیت شرکت در آن قید شود.
 • در مرحله سوم، متقاضی باید برای ثبت اطلاعاتی مانند: ثبت نام، صدور گواهی و ارائه اسناد موردنیاز هزینه پرداخت کند تا مراحل تاسیس شرکت انجام شود.
 • در مرحله چهارم با تایید پرداخت هزینه‌ها، مدارک باید توسط مقامات مربوطه بررسی شوند و در صورت تایید به مرحله صدور گواهی ختم شوند.
 • در مرحله پنجم، گواهی تاسیس ثبت شرکت در کشور عمان برای متقاضی صادر می‌شود که این گواهی شامل اطلاعات شرکت، نوع فعالیت شرکت و اطلاعات شرکا است.
 • در مرحله ششم و آخرین مرحله، متقاضی تاسیس شرکت باید به اداره مالیات، شرکت خود را معرفی کند و مبالغ مد نظر را پرداخت کند. در نهایت با صدور گواهی تاسیس شرکت، متقاضی باید شماره مالکیت شرکت خود را از دفتر ثبت شرکت‌های عمان دریافت کند.

مشاغل پیشنهادی برای ثبت شرکت در عمان

متقاضی‌هایی که تمایل دارند در عمان شرکت تاسیس کنند، می‌توانند مشاغل مختلفی را انتخاب کنند. در حقیقت آگاهی از بازاریابی و نیاز مشتری‌ها در عمان اگر به درستی انجام شود، می‌تواند شرکت پردرآمدی را به همراه داشته باشد. برای اینکه با برخی از مشاغل پولساز در عمان آشنا شوید برخی از پیشنهاد‌های شغلی را عنوان خواهیم کرد که عبارتند از:

 • خدمات مالی ( مشاوره مالی، بیمه، بورس، امور بانکی)
 • گردشگری ( تاسیس هتل، رستوران، مراکز خدماتی در زمینه گردشگری)
 • فناوری اطلاعات ( طراحی وب سایت، خدمات آی تی، توسعه نرم افزار)
 • مشاغل خدماتی ( امور رایانه و شبکه، خدمات نظافتی، مشاوره و هر شغل مرتبط با خدمات به افراد)
 • تولید و صنایع دستی (تولید محصولت غذایی، صنایع دستی، مصنوعات چوبی)

توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید در عمان شرکت تاسیس کنید، نیاز است که درباره بازار کار این کشور تحقیقات انجام دهید و متناسب با تخصص خود، برای ثبت شرکت اقدام کنید.

کشورهای سرمایه‌گذار در عمان

عمان به عنوان یکی از کشور‌های مهم منطقه خاومیانه، جذابیت‌های ملی زیادی دارد. همین موضوع باعث شده است که سرمایه گذار‌های مختلفی از کشور‌های اطراف برای ثبت شرکت در این کشور ترغیب شوند یا سرمایه گذاری انجام دهند که مهم‌ترین کشور‌های سرمایه گذار در عمان به شرح زیر هستند:

 • امارات متحده عربی: شرکت‌های زیادی از کشور امارات متحده عربی با عمان در ارتباط هستند و به دلیل موقعیت‌های خوب شغلی، سرمایه گذاری زیادی در این کشور انجام می‌شود. همچنین دو کشور عمان و امارات تبادلات اقتصادی با یکدیگر دارند.
 • عربستان سعودی: کشور عربستان هم به عنوان یکی از قطب‌های مالی قدرتمند در عمان سرمایه گذاری‌های زیادی انجام می‌دهد. این سرمایه گذاری‌ها بیشتر در بخش‌های خدمات، نفتی و بانکداری است.
 • کویت: کشور کویت هم با توجه به موقعیت مکانی که با عمان دارد، تبادلات مختلفی با این کشور داشته و سرمایه گذاری‌های زیادی را انجام می‌دهد. همچنین بیشتر در بخش‌های حمل و نقل، ساخت و ساز و تجارت‌های بین الملل با عمان همکاری دارد.
 • چین: کشور چین به عنوان یکی از قدرتمندترین کشور‌های اقتصادی جهان به صورت متداول با عمان در ارتباط است و سرمایه گذاری‌های زیادی را در حوزه‌های تکنولوژی، حمل و نقل، ساخت و ساز و بخش‌های انرژی دارد.
کشور های سرمایه گذار در عمان
عمان یکی از کشورهایی است که سیاست‌های سرمایه‌گذاری دوستانه دارد.

به طور کلی تمام کشورهایی که عنوان شد، با توجه به تحقیقاتی که در عمان داشته‌اند، نیاز بازارهای عمان را تشخیص داده‌اند و متناسب با آن‌ها سرمایه گذاری کرده‌اند.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت در عمان

فردی که قصد ثبت شرکت در عمان را دارد، باید حداقل 150 هزار ریال عمانی که معادل 389.700 دلار می‌شود، برای سرمایه گذاری در نظر گیرد. البته توجه کنید که با توجه به نوع کسب وکار و شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید، مبلغ سرمایه گذاری تغییراتی خواهد داشت. از طرفی هم شرکت‌های خدماتی با مسئولیت‌های کم برای اینکه بتوانند سرمایه گذارهای بیشتری را جذب کنند، کاهش سرمایه اعلام کرده‌اند. از این‌رو مهم است که مهاجرها به عمان ابتدا محل سرمایه گذاری خود را بدانند و متناسب با شرایط آن برای مبلغ سرمایه گذاری اقدام کنند.

همچنین با توجه به نوع شرکت باید مالیات پرداخت کرد که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 12 درصد است، اما اگر متقاضی در مناطق آزاد عمان ثبت شرکت کند تا 30 سال معاف از پرداخت مالیات خواهد بود. بهتر است قبل از هرگونه سرمایه گذاری در کشور عمان با وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا راهنمایی‌های کافی برای سرمایه گذاری داشته باشید.

هزینه و قیمت ثبت شرکت در عمان و مدت زمان آن

بسیاری از کشورها با توجه به قوانین که دارند هزینه‌های مختلفی هم برای ثبت شرکت دریافت خواهند کرد. در حقیقت برای تاسیس شرکت نیاز است که میزان سرمایه مشخص باشد تا متناسب با آن برای پرداخت هزینه‌ها اقدام کرد. اما هزینه شرکت‌ها تنها به مبلغ سرمایه گذاری مرتبط نیست و باید عوامل مختلف دیگر را هم بررسی کرد. از طرفی هم مدت زمان ثبت شرکت در کشور عمان با توجه به عملکرد کارکنان وزارت تجارت بین هفت تا 14 روز است. اگر قصد تاسیس شرکت درجه چهار با اخذ کارت بازرگانی را دارید، باید 350 ریال عمان هزینه کنید. اما توجه داشته باشید که عوامل مختلفی در هزینه‌های ثبت شرکت تاثیر گذار خواهند بود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب می‌کنید در میزان هزینه‌ها تاثیر گذار خواهد بود.
 • منطقه جغرافیایی عمان که برای تاسیس شرکت و سرمایه گذاری انتخاب می‌شود، با توجه به کشش تجاری که دارد در پرداخت هزینه‌ها تاثیر گذار خواهد بود.
 • میزان سرمایه‌ای که برای شرکت در نظر گرفته می‌شود با میزان هزینه‌ها رابطه مستقیم دارد. به این معنا که هر چه میزان سرمایه بیشتر باشد، میزان هزینه‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.
 • کشور عمان قوانین خاص خود را دارد و با توجه به نیاز‌های قانونی و اسناد مختلف، ممکن است که هزینه‌ها تغییر کنند.
 • هنگامی‌ که متقاضی برای ثبت شرکت اقدام می‌کند به خدمات حسابداری و حقوقی نیاز دارد که این موضوع بر هزینه‌ها تاثیر خواهد گذاشت.
هزینه ثبت شرکت در عمان
آگاهی از هزینه های تاسیس شرکت در عمان، برای هر سرمایه گذاری لازم است.

کارت اقامت عمان

افرادی که کارت اقامت عمان را دریافت می‌کنند، اجازه رسمی ‌برای زندگی در کشور عمان را دارند که مدت زمان معینی دارد. با دریافت این کارت، فرد می‌تواند در مدت مشخص شده اقامت، به کار و زندگی در عمان مشغول باشد. همچنین برای اینکه فرد خارجی بتواند این کارت را دریافت کند نیاز است که یکسری مدارک ارائه کند که عبارتند از:

 • اسناد هویتی
 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی یا شغلی
 • گواهی سلامت

با پرداخت هزینه‌های مختلف و ارائه مدرک درخواست شده، دولت عمان شرایط و مدارک را بررسی کرده و بعد از آن برای صدور کارت اقامت اقدام خواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید که این کارت قابل تمدید است و مدت زمان مشخصی دارد. در حقیقت کارت اقامت عمان به افراد این اجازه را می‌دهد که در این کشور زندگی کنند، اما قبل از آن باید به قوانین کشور عمان احترام گذاشت.

اخذ اقامت با ثبت شرکت در عمان
شما با سرمایه گذاری در عمان می توانید اقامت یکساله این کشور را دریافت کنید.

مقررات انتخاب نام تجاری برای ثبت شرکت در کشور عمان چگونه است؟

ابتدایی‌ترین موضوعی که برای ثبت نام تجاری باید در نظر گرفت، این است که نام تجاری انتخابی تکراری نباشد و وزارت تجارت آن را تایید کند. در حقیقت انتخاب نام تجاری به عنوان چهره شرکت است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. بدین گونه که مشتری‌ها در آینده با شنیدن نام تجاری انتخابی شرکت باید به یاد خدمات و نوع فعالیت شرکت بیافتند. در نتیجه نامی ‌را انتخاب کنید که علاوه بر حفظ ارزش‌های فرهنگی و مذهبی، یادآور فعالیت شرکت تاسیس شده باشد.

از این‌رو کشور عمان برای انتخاب نام تجاری قوانین را در نظر گرفته است که این موارد به شرح زیر هستند:

 • نام تجاری که برای ثبت شرکت انتخاب می‌کنید باید عربی باشد و مطابق با آداب و فرهنگ عمان انتخاب شود.
 • نام تجاری نباید از قبل در وزارت تجارت ثبت شده باشد و تکراری انتخاب شود.
 • برای استفاده از کلمه عمان یا عمانی باید حداقل سرمایه شرکت‌ها 500 هزار ریال عمان یا بالاتر باشد.
 • برای نام تجاری می‌توان از نام شهر‌ها و رودخانه‌های عمان استفاده کرد.
 • استفاده از نام شخصیت‌های مهم عمان برای انتخاب نام تجاری ممنوع است.
 • در صورتی که متقاضی تاسیس شرکت دارای دختر یا پسر باشد می‌تواند از عنوان “ابو” استفاده کند.
 • ترجمه انگلیسی اسم عربی می‌تواند تکراری باشد.

محدودیت‌های نام تجاری در عمان

محدودیت‌هایی برای نام تجاری در کشور عمان وجود دارند که باید از آن‌ها اطلاع داشت، این موارد به شرح زیر هستند:

 • نام تجاری نباید از جمع بستن نام تجاری دیگری استفاده کند.
 • ثبت نام تجاری با نام شهر‌های غیر عربی مجاز نیست. به این معنا که نمی‌توانید نام شهر‌های ایران را برای ثبت شرکت در عمان استفاده کنید. همچنین نام کشور‌های عربی مانند: لبنان و عربستان غیر مجاز است.
 • استفاده از نام مادر یا دختر در نام‌های تجاری عمان مجاز نیست.
 • استفاده از نام شخص سرمایه گذار یا شریک خارجی مجاز نیست.
 • نام قبیله با افزودن (آل) مجاز نیست.
 • استفاده از نام شرکای زیر سن قانونی مجاز نیست.
 • در صورتی می‌توان از اسامی ‌خاص استفاده کرد که تنها به نام سرمایه گذار اشاره داشته باشد.

به طور کلی مهم است که قبل از ثبت شرکت و انتخاب نام تجاری با یک متخصص سرمایه گذاری در عمان یا وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا شرایط انتخاب نام تجاری را بهتر درک کنید.

شرایط ثبت غیرحضوری شرکت در عمان و مدارک مورد نیاز برای این کار

عمان بعد از عربستان سعودی دومین کشور بزرگ در شبه جزیره عربستان است که حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد که 1.5 میلیون جمعیت آن را مهاجر‌های خارجی تشکیل داده‌اند. از این‌رو دولت این کشور سعی کرده است که شرایط ثبت شرکت را به صورت غیرحضوری فراهم کند.

از این‌رو اگر فرد ایرانی قصد تاسیس شرکت با مشارکت یک فرد عمانی را داشته باشند، باید طرف ایرانی 70 درصد و طرف عمانی 30 درصد از سهام شرکت را دارا باشند. این درصدبندی با توجه به قوانین کشور عمان است و طرف عمانی با توجه به قراردادی که با طرف ایرانی منعقد می‌کند، هیچگونه دخالتی در امور مدیریتی و سود شرکت ندارد و تنها می‌تواند برای مبلغ توافقی به صورت سالانه درخواست داشته باشد.

 

ثبت شرکت در فری زون های عمان، مالکیت 100 درصد را برای طرف ایرانی فراهم می‌کند. اما برای اینکه بتوان در فری زون های عمان شرکت ثبت کرد، نیاز است که پروپوزال قوی ارائه کرد. اما برای اینکه بتوانید تاسیس شرکت را به صورت غیر حضوری انجام دهید، باید یکسری مدارک را ارائه کنید که این موارد به شرح زیر هستند:

 • ابتدا باید حساب بانکی افتتاح کرد و مبلغ سرمایه گذاری به حساب واریز شود.
 • باید به اداره ثبت نام و اداره مالیاتی عمان مراجعه کرد.
 • استخدام کارمندها و ثبت‌نام آن‌ها در اداره کل تامین اجتماعی عمان باید انجام شود.

دقت داشته باشید که برای ثبت شرکت در عمان باید یک بیزینس پلن داشته باشید تا اداره کل ثبت شرکت‌های تجاری عمان آن را بررسی کند و متناسب با برنامه‌ریزی‌های انجام شده اجازه تاسیس شرکت را اعلام کند.

فواید ثبت شرکت در عمان

کشور عمان شرایط مناسبی را برای راه اندازی شرکت‌های مختلف در نظر گرفته است که دورنمای دولت عمان را نشان می‌دهد. پروژه‌های عمرانی در 20 سال آینده به طور حتم به عمان تخصص دارد، زیرا زیرساخت‌های خوبی در این کشور فراهم شده است. از این‌رو بیشتر سرمایه گذار‌ها علاقه دارند که در کشور عمان، شرکت ثبت کنند و سرمایه گذاری انجام دهند. پیرامون علاقمندی به ثبت شرکت در عمان، بهتر است بدانید که: بر اساس گزارش MoCIIP در آگوست 2021، تعداد شرکت های ثبت شده در این کشور در سه ماهه اول سال 2021، مقدار 30.18 درصد افزایش یافته و به 5620 رسید. در حقیقت شرایط ایدئالی برای راه‌اندازی شرکت در عمان فراهم شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • تعدد امکانات ایدئال
 • برنامه پنج ساله توسعه عمان
 • صادرات محصولات غیرنفتی
 • بهره‌مندی از دورنمای سال 2040 کشور عمان
 • پروژه‌های در حال انجام کشور عمان

زیر ساخت‌های خوبی در کشور عمان ایجاد شده که روابط بین المللی خوبی برای این کشور ایجاد کرده است. از این‌رو شرایط برای کارآفرین‌های خارجی فراهم است تا با برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه گذاری‌هایی که در عمان انجام می‌دهند، سود قابل توجهی داشته باشند.

همچنین دولت عمان اهمیت زیادی برای اتمام پروژه‌ها از طریق مشارکت‌های عمومی ‌دارد و هدف دولت عمان، ساخت یک شهر هوشمند است که نیاز به توافق‌های بین المللی دارد و می‌توان رشد زیادی در این کشور تجربه کرد.

پرداخت مالیات یکی دیگر از مزیت‌های ثبت شرکت در کشور عمان است که شخص حقوقی و حقیقی تنها 15 درصد از مالیات شرکت را پرداخت خواهد کرد و تمام کالاهای سرمایه گذار‌ها در سراسر شورای همکاری خلیج فارس به راحتی از عوارض گمرکی خارج خواهند شد.

قوانین ثبت شرکت در عمان

برای اینکه بتوان شرکت در کشور عمان ثبت کرد، بهتر است که درباره قوانین ثبت شرکت اطلاعاتی داشته باشید. در حقیقت برای تاسیس شرکت نیاز به پرینت حساب و عدم سوءپیشینه نیست، حتی نیازی به بلوکه کردن یا سپرده مالی هم نیست. اما توجه کنید که تنها قانون مهم برای ثبت شرکت در کشور عمان، این است که باید کپی پاسپورت ارائه شود. این شرایط برای تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در عمان اهمیت دارد و می‌توان با مشاوره از وکیل مهاجرتی از قوانین کلی عمان اطلاع پیدا کرد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در عمان

مدارکی که برای ثبت شرکت در کشور عمان لازم است با توجه به شرایط متقاضی ممکن است که تفاوت‌هایی داشته باشد. در نتیجه قبل از هرگونه اقدامی ‌برای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت نیاز است که اطلاعات تکمیلی درباره مدارک کسب کرد. اما مهم‌ترین مدارک برای انواع شرکت در عمان شامل: پاسپورت معتبر و حداقل یک تا شش شریک است که باید حداقل 10 درصد از سهام شرکت را داشته باشند. به طور کلی مدارک عمومی ‌برای ثبت شرکت وجود دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • گواهی سپرده اولیه
 • تاییدیه ثبت مالیاتی
 • فرم امضاشده سهامداران
 • تکمیل فرم‌های ثبت شرکت
 • پروانه تجارت
 • تفاهم‌نامه اعضا
 • اساسنامه شرکت
 • مشخصات هویتی سهامداران
 • گواهی ثبت‌نام در اتاق بازرگانی عمان
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در عمان
چنانچه قصد ثبت شرکت در عمان را دارید، لازم است تمامی مدارک آن را با دقت فراهم کنید.

روش‌های ثبت شرکت در عمان

برای اینکه فرد متقاضی ثبت شرکت در کشور عمان بتواند کسب و کار جدید راه‌اندازی کند، می‌تواند از روش‌های مختلفی استفاده کند. در حقیقت هریک از روش‌های ثبت شرکت، شرایط تاسیس و مدارک مورد نیاز مختص به خود را دارند که بهتر است قبل از اینکه شرکت راه‌اندازی کرد، با روش‌های ثبت شرکت در کشور عمان آشنا شد که این موارد به شرح زیر هستند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اگر قصد راه‌اندازی شرکت با مسئولیت محدود را دارید باید حداقل دو نفر باشید. البته یکی از افراد یا طرف قرارداد ثبت شرکت، باید عمانی باشد.

ثبت شرکت با مشارکت محدود

برای تاسیس شرکت با مشارکت محدود نیاز است که حداقل دو سرمایه گذار وجود داشته باشد که هر یک از سرمایه گذار‌ها با توجه میزان سرمایه گذاری که دارند، مسئولیت خواهند داشت.

ثبت شرکت سهامی ‌خاص

در صورتی که تعداد افراد بیشتری را برای تاسیس شرکت دارید، می‌توانید از روش ثبت شرکت سهامی ‌خاص عمان استفاده کنید. در این شرکت، سرمایه به سهام تقسیم می‌شود و تمام سرمایه این شرکت بر عهده موسس‌های آن است.

ثبت شرکت سهامی‌عام

برای ثبت شرکت سهامی ‌عام نیاز است سرمایه گذار تاییده وزارت تجارت عمان را دریافت کند و مجوزهای لازم را دریافت کرده باشد. توجه کنید که در این نوع شرکت، سرمایه علاوه بر اینکه به سهام‌ها تقسیم خواهد شد، در بورس هم قابل معامله است. توجه کنید که در شرکت سهامی ‌عام باید حداقل 20 درصد از سرمایه را سهامداران تامین کرده باشند.

ثبت آژانس بازرگانی

اگر به دنبال ثبت شرکت‌های بازرگانی هستید می‌توانید برای ثبت آژانس بازرگانی اقدام کنید و خدمات تبلیغاتی داشته باشید.

ثبت شعبه تجاری

برای ثبت شرکت تجاری عمان نیاز است که تاییده‌های لازم را از وزارت تجارت و صنعت عمان دریافت کرد و با توجه به قوانین این کشور فعالیت کرد.

به طور کلی اگر بخواهید در عمان شرکت ثبت کنید بهتر است که با یک وکیل مهاجرتی مشورت داشته باشید یا با توجه به شرایط گفته شده، شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید تا شرایط بهتری را تجربه کنید.

مراحل ثبت شرکت در کشور عمان

متقاضی که به کشور عمان سفر می‌کند، برای تاسیس شرکت باید یکسری مراحل را پشت سر بگذارد. که در مرحله اول باید پرونده و مدارک وی بررسی شوند. در مرحله دوم، نیاز است که مدارک ارسال شوند و در اتاق صنعت و بازرگانی عمان و وزارت تجارت و صنعت ثبت شوند. مرحله سوم به اجاره یا خرید محل کار اختصاص دارد که نیاز به اخذ مجوز از شهرداری است و در نهایت، مرحله چهارم به اخذ ویزا و افتتاح حساب مرتبط خواهد بود.

کار درخارج از کشور

کار درخارج از کشور

انتشار درخواست جذب نیروی کار خارجی روی وبسایت رسمی وزارت کار در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و کانادا کنجکاوی و علاقه بسیاری از جمعیت بالای تحصیل کرده های فارغ التحصیل بیکار کشور را به خود جلب کرده است.

برای ثبت شرکت در عمان نیاز به راهنمایی دارید؟

به طور کلی برای اینکه بتوانید بهترین خدمات را در کشور عمان دریافت کنید، نیاز است که از قبل درباره قوانین و شرایط این کشور اطلاعات کاملی داشته باشید. فرقی ندارد که برای تفریح یا کار به عمان سفر می‌کنید، در هر دو صورت بهتر است که به قوانین این کشور احترام بگذارید. اما اگر قصد انجام کار یا فعالیت‌های تجاری را در عمان دارید باید با یک وکیل مجرب و مشاوره متخصص در ارتباط باشید. ثبت شرکت در عمان یکی از کارهایی است که نیاز به تخصص دارد و نمی‌توان بدون برنامه‌ریزی و مشاوره دست به کار شد. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس برای سهولت تاسیس شرکت در کشور عمان در کنار شما است تا با مشاوره‌های تخصصی بهترین راه حل‌ها را ارائه کند. کافی است که با مشاوره‌های متخصص مجموعه هرمس در ارتباط باشید یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

همچنین اگر سوال یا ابهامی‌ درباره شرایط ثبت شرکت در عمان دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ثبت شرکت در عمان چه شرایطی دارد؟
• وجود حداقل 3 سرمایه‌ گذار اصلی • تکمیل تمامی مدارک و ارائه طرح تجاری • پرداخت هزینه‌ ها • اخذ مجوز درجه ممتاز یا درجه یک
از طریق ثبت شرکت در عمان چه مدت میتوان اقامت داشت؟
اقامت 2 ساله عمان به متقاضیان و اعضای خانواده کسی که ثبت شرکت در این کشور داشته باشد داده می شود که این اقامت می تواند به طور مداوم به صورت 2 ساله تمدید شود.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور عمان چقدر میباشد؟
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در عمان 150000 عمان ریال است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمود پاکی
3 ماه قبل

سلام من ۴۴ سالمه و میخوام توی کشور عمان یه شرکت بازرگانی باز کنم چقدر نیاز به هزینه داره؟
یه سرمایه گذار هم خودم پیدا کردم
میشه لطفا کمکم کنید

خانم میرخانی
پاسخ به  محمود پاکی
3 ماه قبل

سلام محمود عزیز وقتتون بخیر
بستگی به طرح تجاری و بیزینس پلنتون داره اما حدودا میباست بین 10تا 20هزار دلار برای سرمایه گذاری در خارج از کشور پول داشته باشید.

حسین حکیمی
9 ماه قبل

درود
آیا میشه تو کشور عمان شرکت بازرگانی ثبت کرد؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  حسین حکیمی
9 ماه قبل

بله میتونید ثبت کنید

کادر هرمس اپلای