شرایط استثنایی برای ثبت شرکت در قطر

شرکت خود را در این کشور ثروتمند خاورمیانه راه‌اندازی کنید

تیم مشاوره هرمس اپلای

شرایط ثبت شرکت در قطر در یک نگاه

ثبت شرکت یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی است. کشور قطر با اقتصادی قدرتمند و آینده‌دار، گزینه‌ای بسیار ایده‌آل برای ثبت شرکت به‌شمار می‌آید. افراد می‌توانند با ثبت شرکت در قطر در یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه سرمایه‌گذاری کنند. ثبت شرکت در این کشور مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به معافیت مالیاتی برای بسیاری از بخش‌ها در اداره شرکت اشاره کرد. این نوع سرمایه‌گذاری مراحل زیادی دارد و به همین خاطر افراد به کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر و باسابقه مانند هرمس اپلای برای پیش‌بردن سریع‌تر مراحل ثبت شرکت خود نیاز دارند. پیشنهاد می کنیم برای این که با شرایط دقیق و باجزئیات ثبت شرکت در قطر بیشتر آشنا شوید، حتماً از مشاورین خبره و حرفه ای ما مشاوره رایگان بگیرید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت تحصیلی و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

و بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

لوگو هرمس اپلای
مشاور هرمس اپلای

راهنمای 0 تا 100 ثبت شرکت در قطر

چرا ثبت شرکت در قطر؟

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است

کشور قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است که تا 200 سال آینده درآمد نفتی خود تضمین شده می‌بیند. به همین خاطر ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در قطر می‌تواند یک گزینه بسیار ایده‌آل باشد. چرا که یک کشور ثروتمند از نظر اقتصادی ثبات بسیار خوبی دارد و افراد می‌توانند با خیالی راحت سرمایه خود را به آن انتقال دهند. همچنین در شرایطی که اقتصاد یک کشور ثروتمند دچار مشکل شود، مسئولین این کشور می‌توانند با تزریق پول، از بروز مشکلات جدی‌تری جلوگیری کنند.
باید اشاره کرد که بیشتر ثروت کشور قطر ناشی از درآمدهای نفتی این کشور است اما طی سال‌های اخیر مسئولین این کشور توجه بسیار ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های فناوری داشته‌اند و با استفاده از جذب سرمایه، سهم نفت را در اقتصاد خود کاهش داده‌اند. دولت قطر از سرمایه‌گذاری و ورود افراد متخصص به کشور خود استقبال می‌کند و شما می‌توانید با شرایطی بسیار مناسب در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

قطر از کشورهای پیش‌گام خاورمیانه در فناوری است

دنیای کسب‌وکارها و شرکت‌های امروزی کاملا مبتنی بر فناوری و اینترنت است. در واقع تمام شرکت‌های آینده باید برای تضمین موفقیت خود، سهم فناوری و اینترنت را در خدمات و محصولات خود افزایش دهند.
کشور قطر برای جذب سرمایه‌های خارجی، امکانات بسیار مدرنی برای شرکت‌ها فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند مبتنی بر فناوری‌های روز دنیا و سرویس‌های اینترنتی، خدمات یا محصولات خود را ارائه دهند. شایان‌ذکر است که بسیاری از شرکت‌های مشهور فناوری مانند اپل، مایکروسافت، گوگل و آمازون در کشور قطر دارای نمایندگی هستند و شما می‌توانید با ثبت شر‌کت در قطر، از خدمات این غول‌های فناوری به‌صورت مستقیم استفاده کنید.

اقتصاد قطر بسیار پویا است

برخلاف بسیاری از اقتصادهای نفتی، کشور قطر اقتصاد بسیار منعطفی دارد و افراد می‌توانند در حوزه‌های مختلف در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. اقتصاد پویا قطر این امکان را به افراد می‌دهد تا بتوانند در یک بازار رقابتی و بزرگ، خدمات و محصولات خود را ارائه دهند. به همین خاطر، شرایط برای ثبت شر‌کت در قطر بسیار ایده‌آل است و افراد می‌توانند در زمینه تخصصی خود، به‌آسانی در قطر اقدام به ثبت شرکت کنند و فعالیت اقتصادی خود را در این کشور آغاز کنند.

کشور قطر معافیت‌های مالیاتی بسیار خوبی دارد

معافیت‌های مالیاتی یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی دارند. کشور قطر برای جذب بیشتر سرمایه‌های خارجی، معافیت‌های مالیاتی بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است. برای مثال هزینه‌های بیمه و حقوق کارمندان شرکت شما در قطر معاف از مالیات می‌باشد و شما می‌توانید با خیال راحت از بابت پرداخت مالیات، حقوق و بیمه کارمندان خود را پرداخت کنند. از جمله دیگر معافیت‌های معاملاتی کشور قطر برای سرمایه‌گذاران می‌توان به معافیت مالیاتی صادرات و واردات اشاره کرد.
همچنین تنها برخی از خدمات و محصولات هستند که باید مالیات پرداخت کنند که میزان آن‌ها نیز نهایت 5 درصد می‌باشد.

اقتصاد قطر آینده‌ای بسیار درخشان دارد

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی را دارند، به دنبال کشوری هستند که از نظر اقتصادی آینده‌ای درخشان داشته باشد. چرا که این امر تضمین‌کننده رشد ارزش سرمایه‌های آن‌ها است. همچنین ثبت شرکت در یک کشور با آینده مناسب اقتصادی می‌تواند بسیار سودآور باشد. بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند که طی سال‌های آینده قطر به یکی از اصلی‌ترین قطب‌های اقتصادی خاورمیانه تبدیل می‌شود. به همین خاطر شما با ثبت شرکت در قطر می‌توانید در کشوری که آینده اقتصادی آن تضمین شده است، سرمایه‌گذاری کنید.

قدرت خرید شهروندان قطر بالا است

قدرت خرید شهروندان قطر یکی دیگر از دلایلی است که ثبت شرکت در این کشور را به یک گزینه بسیار ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. برای مثال یک شرکت فروشنده مواد غذایی می‌تواند محصولات خود را با سود بسیار زیاد و در تعداد بسیار بالا در این کشور بفروشد.
درصورتی‌که شهروندان بسیاری از کشورها توانایی خرید خدمات یا محصولات بسیاری از شرکت‌ها را ندارند و به همین خاطر شرکت‌ها نمی‌توانند به موفقیت‌های بلندمدت در این نوع کشورها دست پیدا کنند. به همین خاطر شما با ثبت شرکت در قطر می‌توانید به طیف وسیعی از مشتریان ثروتمند دست پیدا کنید.
همچنین شرکت‌های قطری نیز بسیار ثروتمند هستند و شما می‌توانید همکاری بسیار مناسب و پرسودی با آن‌ها داشته باشید. اگر می‌خواهید در کشور قطر ثبت شر‌کت کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای و حقوقی موسسه هرمس اپلای استفاده نمایید. مشاورین هرمس اپلای با استفاده از تجربه خود به شما کمک می‌کنند تا تمام مراحل ثبت شر‌کت در قطر را با موفقیت پشت سر بگذارید.

قطر صنعت گردشگری بسیار خوبی دارد

کشورهای دارای صنعت گردشگری خوب، عموما کشورهایی بسیار پیشرفته هستند و یا در آینده به کشورهای پیشرفته تبدیل می‌شوند. کشور قطر طی‌ سال‌های اخیر برای کاهش سهم درآمدهای نفتی از اقتصاد خود، به دنبال جذب گردشگران خارجی بوده است. این امر ازآن‌جهت اهمیت دارد که شما با ثبت شر‌کت در قطر می‌توانید به طیف وسیعی از گردشگران خارجی نیز خدمات ارائه دهید یا با آن‌ها در ارتباط باشید.
همچنین اگر شرکت شما یک شرکت خدماتی نیست، حضور این گردشگران در قطر به معنی بزرگ‌تر شدن اقتصاد این کشور است که در نهایت منجر به پیشرفت سریع‌تر شرکت و ارزش سرمایه‌گذاری شما می‌شود.

امکان خروج سرمایه و سود از کشور قطر وجود دارد

دولت قطر از سال 2010 این امکان را فراهم آورده است تا سرمایه‌گذاران بتوانند در صورت عدم رضایت از سرمایه‌گذاری و شرایط ثبت شرکت خود در قطر، تمام سرمایه و سود خود را در قطر بفروشند و آن را به یک ارز خارجی تبدیل کنند. این قانون یک گارانتی معتبر است که ارزش بالای ثبت شرکت در قطر و سرمایه‌گذاری در این کشور را نشان می‌دهد. شایان‌ذکر است که این قانون تنها برای سرمایه‌گذاران خارجی است و هزینه فروش شرکت نیز باید با یک ارز خارجی برداشت شود.

امکان بهره‌مندی از تمام امکانات رفاهی کشور قطر

یکی دیگر از مزایای بسیار جذاب ثبت شرکت در قطر، امکان دسترسی به بهترین امکانات رفاهی این کشور پیشرفته است. برای مثال افراد می‌توانند به‌آسانی در قطر حساب بانکی ایجاد کنند و فرزندان و همسر خود را به این کشور بیاورید. همچنین این امکان برای فرزندان شما فراهم می‌شود تا بتوانند در بهترین دانشگاه‌های کشور قطر تحصیل کنند. شایان‌ذکر است که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا نیز در کشور قطر شعبه دارند و فرزندان شما می‌توانند در این دانشگاه‌ها تحصیلات خود را انجام دهند. کشور قطر امکانات رفاهی بسیار مناسبی دارد و شما با ثبت شرکت در این کشور می‌توانید از تمام این امکانات مانند بیمارستان‌های فوق پیشرفته، پاساژهای خرید لوکس و مراکز تفریحی جذاب استفاده کنند.

هزینه ثبت شرکت در قطر بسیار مناسب است

ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری است. به همین خاطر بسیاری از کشورها مانند کشورهای اروپایی این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهند تا شرکت مورد نظر خود را در این کشورها ثبت کنند. باید اشاره کرد که هزینه ثبت شرکت در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار زیاد است و بسیاری از سرمایه‌گذاران نمی‌توانند در این کشورها با ثبت شرکت سرمایه‌گذاری کنند. درصورتی‌که هزینه ثبت شرکت در قطر بسیار مناسب است و هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به ثبت شرکت در کشورهای اروپایی دارد.

بهترین فرصت های ثبت شرکت در قطر

طی یک دهه اخیر اقتصاد قطر بسیار پویا و بزرگ شده است. به همین خاطر تنوع فرصت‌های ثبت شرکت در این کشور بسیار زیاد می‌باشد و افراد می‌توانند در حوزه‌های مختلف شرکت مورد نظر خود را ثبت کنند. باید اشاره کرد که شرکت‌های قطری طی یک دهه اخیر تنوع بسیار زیادی داشته‌اند و تراک آن‌ها از حوزه نفت خارج شده است. در حال حاضر شرکت‌های ساختمان‌سازی و فناوری از مهم‌ترین و پرسودترین شرکت‌های قطری هستند و به همین خاطر ثبت شرکت در این حوزه‌ها می‌تواند سود بسیار مناسبی برای شما داشته باشد.

تحصیل ارزان در آلمان

اگر به دنبال ثبت شرکت در قطر هستید و با مراحل این کار آشنایی ندارید، موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تمام مراحل این کار در کنار شما است. شما می‌توانید از صفر تا صد ثبت شرکت خود در قطر را به هرمس اپلای بسپارید تا کارشناسان مهاجرتی و حقوقی ما با استفاده از تجربیات خود، شما را به بهترین شکل ممکن در این زمینه راهنمایی کنند. در جدول زیر با بهترین فرصت‌های ثبت شرکت در کشور پیشرفته و آینده‌دار قطر آشنا می‌شویم.

حوزه شرکتمیزان سودآوریپیش‌بینی آینده
ساختمان‌سازیبسیار عالیهمواره روبه‌رشد
فناوری و دیجیتالبسیار عالیهمواره روبه‌رشد
خودروسازیمناسبدر صنایع قطعه‌سازی مناسب آینده خوبی دارد
کشاورزیبسیار عالیروبه‌رشد

برای ثبت شرکت در قطر از موسسه معتبر کمک بگیرید

پروسه مهاجرتی پروسه ای بسیار مهم است، چون افرادی که قصد مهاجرت دارند تمامی برنامه های زندگی و مالی خود را بر اساس این اتفاق برنامه ریزی می کنند پس پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی بین المللی که حافظ منافع شما باشد و متعهد گردد که پروسه مهاجرتی شما را با موفقیت به پایان رساند بسیار سخت است. تیم مهاجرتی هرمس اپلای با تکیه بر پرونده های موفق قبلی شما را به رویاهایتان نزدیک می کند.

تیم مشاوره هرمس اپلای

انواع شرکت ها در قطر

شرکت‌ها در کشور قطر تنوع بسیار بالایی دارند. البته باید اشاره کرد که این تنوع بالا در کشورهای دیگر نیز وجود دارد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت‌های مشارکتی ساده و شرکت‌هایی با همکاری مشترک اشاره کرد. هر یک از این شرکت‌ها شرایط و مشخصات مخصوص به خود را دارند. افراد می‌توانند بسته به شرایط خود هر یک از این شرکت‌ها را در قطر ثبت کنند. البته باید اشاره کرد که امکان ثبت برخی از انواع شرکت‌ها در کشور قطر توسط افراد عادی وجود ندارد اما این نوع شرکت‌ها در دسته‌بندی شرکت‌های قطری قرار می‌گیرند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرچم قطر
وکتور

شرکت های مشارکتی ساده

ساده‌ترین نوع شرکت قابل ثبت در قطر، شرکت مشارکتی ساده است. افراد می‌توانند این شرکت‌ها را تنها با هدف انجام فعالیت توسط دو الی چند فرد ثبت کنند. باید اشاره کرد که این نوع شرکت‌ها مسئولیت محدود ندارند و افراد می‌توانند نام آن‌ها را مطابق با نظر خود انتخاب کنند. در واقع افراد برای ساده‌ترین فعالیت تجاری در کشور قطر می‌توانند یک شرکت مشارکتی تاسیس کنند. این شرکت باید حداقل دو عضو داشته باشد تا انجام فعالیت‌های آن را تضمین کنند.

شرکت با همکاری مشترک

شرکت‌های با همکاری مشترک در کشور قطر در واقع همان شرکت‌های مشارکتی ساده هستند که دو نوع شریک بیشتر را در بر می‌گیرند. شرکای شریک و شرکای امین این دو نوع شریک شرکت‌هایی با همکاری مشترک در کشور قطر هستند. ین نوع شرکت‌ها ساختار نسبتا پیچیده‌تری از شرکت‌های مشارکتی ساده دارند که برای شرکت‌هایی با تعداد اعضای بیشتر گزینه‌ای مناسب به‌شمار می‌آیند.  شما می‌توانید برای ثبت هر نوع شرکت، از مشاورین هرمس اپلای کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن با استفاده از تجربیاتشان شما را راهنمایی کنند و به شما مشاوره دهند.

وکتور
وکتور

شرکت با سرمایه گذاری مشترک

شرکت با سرمایه‌گذاری مشترک یکی از اصلی‌ترین انواع شرکت‌ها در کشور قطر است که بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی این نوع شرکت را در قطر ثبت می‌کنند. این شرکت‌ها با سرمایه‌گذاری چند فرد یا نهاد برای انجام فعالیت‌ها تشکیل می‌شوند. باید اشاره کرد که این نوع شرکت‌ها بدون اشخاص حقوقی هستند و یک نهاد واحد شناخته می‌شوند. برای مثال اگر دو شرکت بزرگ تصمیم بگیرند که یک شرکت مشترک ثبت کنند، شرکتی با سرمایه‌گذاری مشترک ثبت می‌کنند.

شرکت سهامی عمومی در قطر

شرکت‌های سهامی عمومی یا سهامی عام از مشهورترین شرکت‌های قطری هستند. این شرکت‌ها با نام شرکت‌‌های سهامی قطری شناخته می‌شوند و باید مولفه‌های مشخصی داشته باشند. از جمله این مولفه‌ها می‌توان به افتتاح عمومی شرکت و مسئولیت محدود اشاره کرد. در واقع تمام شرکت‌های قطری که این مشخصه‌ها را دارا باشند، در دسته شرکت‌های سهامی قطری یا عام قرار می‌گیرند. باید اشاره کرد که این شرکت‌ها قابل ثبت توسط افراد عادی نیستند و مراحل ثبت آن‌ها بسیار دشوار و پیچیده است.

وکتور
وکتور

شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود در قطر

افرادی که حداقل سرمایه‌ای به‌اندازه 100000 ریال قطر در اختیار دارند، می‌توانند یک شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود در قطر ثبت کنند. افراد برای ثبت این شرکت‌‌ها با دو یا چند شریک نیاز دارند. البته باید اشاره کرد که حداقل تعداد شریک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاطر با مسئولیت محدود در قطر، چهار شریک است. این شرکت‌ها از اصلی‌ترین انواع شرکت‌های قطری به‌شمار می‌آیند.

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی در واقع یک توافقنامه تجاری میان دو نفر است که در آن قوانین و مقررات انجام فعالیت میان خود را تدوین می‌کنند. این شرکت‌ها عمومیت زیادی در قطر ندارند و افراد بسیار کمی آن‌ها را ثبت می‌کنند. از طرف دیگر مسئولیت افراد شریک این شرکت‌ها محدود است. به همین خاطر این نوع شرکت‌ها گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری در قطر نیستند. اگر نمی‌دانید که کدام نوع شرکت را در قطر ثبت کنید، تنها کافی است با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس برقرار کنید تا مشاورین مجموعه شما را در انتخاب درست شرکت برای ثبت در قطر راهنمایی کنند.

وکتور
وکتور

شرکت با مسئولیت محدود

افرادی که قصد تجارت و فعالیت‌های بازرگانی در قطر را دارند، می‌توانند با ثبت شرکت با مسئولیت محدود این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. شرکت‌ با مسئولیت محدود یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در قطر است که افراد با استفاده از آن می‌توانند واردات و صادرات را از مبدا یا به مقصد کشور قطر انجام دهند. شایان‌ذکر است که این نوع شرکت‌ها باید توسط طرف ایرانی و با شراکت ظرف قطری ثبت شوند. از طرف دیگر سهم شریک قطری در ثبت این نوع شرکت‌ها باید بیشتر از 51 درصد باشد تا این نوع شرکت‌ها وجه قانونی داشته باشند.

شرکت در مناطق آزاد قطر

یکی از بهترین انواع شرکت‌های قطری برای سرمایه‌گذاران ایرانی، شرکت در مناطق آزاد قطر است. سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند به‌آسانی در مناطق آزاد کشور قطر شرکت خود را ثبت کنند. در واقع این مناطق برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در قطر ایجاد شده‌اند تا افراد بتوانند به‌دور از قوانین سخت‌گیرانه و بدون نیاز به پرداخت مالیات، در کشور قطر سرمایه‌گذاری کنند. ثبت شرکت مناطق آزاد در قطر مزایای زیادی دارد که آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای سرمایه‌گذاران ایرانی تبدیل می‌کند.

وکتور

گزینه مناسب ثبت شرکت برای ایرانیان

پرچم ایران
شرکت در مناطق آزاد

شما با ثبت شرکت در مناطق آزاد قطر مانند پارک علم و فناوری و قطر مال، مالکیت 100 درصدی شرکت خود را در اختیار دارید و دیگر به یک شریک قطری نیازی نخواهید داشت.

پرچم قطر
شرکت با مسئولیت محدود

ازطرف دیگر در ثبت شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه‌گذاران ایرانی باید حداکثر 49 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشند و 51 درصد دیگر در اختیار طرف قطری باشد.

دریافت اقامت قطر از طریق ثبت شرکت در این کشور

به‌طور کلی بیشتر کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت هیچ شرایطی اقامت دائم و یا شهروندی کشور خود را به اتباع بیگانه نمی‌دهند. بااین‌حال شرایطی وجود دارد که می‌توان اقامت موقت این کشورها را دریافت کرد. کشور قطر نیز از این قاعده جدا نیست و شما با ثبت شرکت تنها می‌توانید اقامت موقت و دوساله آن را دریافت نمایید. باید اشاره کرد که طی این دو سال شما می‌توانید از تمام خدمات و امکانات رفاهی کشور قطر بدون کوچک‌ترین محدودیت استفاده کنید. همچنین فرزندان شما می‌توانند به‌آسانی در این کشور تحصیل کنند و از مزایای اقامت آن بهره‌مند شوند.

دریافت اقامت قطر از طریق ثبت شرکت

هزینه‌ها و مالیات ثبت شرکت در قطر

هزینه‌های ثبت شرکت در قطر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها نوع شرکت شما است. در واقع حوزه‌های کاری مختلف، هزینه‌های متفاوتی دارند و به همین خاطر افراد باید مطابق با نوع شرکت خود، هزینه‌‌ای در بازه 28 الی 34 هزار دلار پرداخت کنند. باید اشاره کرد که این هزینه تنها بخشی از هزینه‌های ثبت شرکت در قطر است و میزان آن می‌تواند بسته به شرکت‌های مختلف، کم یا زیاد شود.

در مورد مالیات ثبت شرکت در قطر و به‌طورکلی مالیات در این کشور باید گفت که بسیاری از خدمات در قطر معاف از مالیات هستند. برای مثال درصورتی‌که سود خالص شرکت شما در یک سال از مبلغ 100000 ریال قطر کم‌تر باشد، شرکت شما معاف از مالیات خواهد بود. اگر سود شما بیشتر از این مبلغ باشد باید بین 10 الی 35 درصد از سود خود را به‌عنوان مالیات به کشور قطر پرداخت کنید.

برای ثبت شرکت در قطر به چه شرایطی نیاز است؟

شرایط ثبت شرکت در قطر بسته به نوع شرکت و حوزه کاری آن می‌تواند متفاوت باشد اما به‌طورکلی شما باید برای ثبت شرکت در این کشور یک بیزینس پلن باکیفیت و منطقی را بنویسید. این سند یکی از مهم‌ترین مدارکی است که در هنگام ثبت شرکت باید در اختیار داشته باشید. در بیزینس پلن مواردی مانند خلاصه کار‌های اجرای، اهداف شرکت، انتظارات از سود، تیم مدیریت و نوع شرکت پیش‌بینی و گزارش می‌شود.

شرکت‌های گردشگری، بهداشت و سلامت، آموزشی، حقوقی و صنعتی فعال هستند باید تاییدیه‌های وزارت‌های مربوطه را دریافت نمایند. افراد برای ثبت شرکت در قطر علاوه‌بر مدارک هویتی مانند پاسپورت معتبر به مدارکی مانند رسید پرداخت هزینه‌های ضروری، سند نام رسمی شرکت و سند پرداخت فیش‌های مالیاتی از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور قطر به‌شمار می‌آیند.

چگونه می‌توانم در قطر شرکت ثبت کنم؟

مراحل ثبت شرکت در قطر در ظاهر بسیار ساده است اما پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد. در واقع افراد بدون کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر نمی‌توانند به‌راحتی و بدون مشکل مراحل ثبت شرکت در قطر را پشت سر بگذراند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال این نوع سرمایه‌گذاری در کشور قطر هستید، با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید تا به بهترین شکل ممکن شما را در امر ثبت شرکت در قطر راهنمایی کند. هرمس اپلای به‌صورت روزانه مراحل ثبت شرکت بسیاری از افراد در قطر را طی می‌کند تا آن‌ها با خیال راحت از سرمایه‌گذاری خود در یک کشور باثبات و ثروتمند لذت ببرند. به‌طورکلی ثبت شرکت در قطر دارای پنج مرحله است اما هر یک از این مراحل زیرمجموعه‌های بسیار زیادی دارد.

1. فراهم‌آوردن مدارک مورد نیاز و انتخاب نام شرکت

در مرحله اول شما باید مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قطر را جمع‌آوری کنید. این مدارک عموما مدارک بسیار ساده‌ای هستند و تمام افرادی که در کشور خود نیز دارای یک کسب‌وکار بزرگ بوده‌اند، این مدارک را در اختیار دارند. این مدارک عبارت‌اند از:

آخرین مدرک تحصیلی متقاضی ثبت شرکت، پاسپورت معتبر با شش ماه اعتبار، کارت ملی، شناسنامه، سه نسخه وکالت‌نامه محضری، دریافت تاییدیه از وزارت‌های مربوط به حوزه کاری شرکت.

در حین جمع‌آوری مدارک مورد نیاز، شما باید یک نام مورد تایید توسط دولت قطر را برای کسب‌وکار یا شرکت خود انتخاب کنید. این نام باید با فرهنگ و گویش قطر ارتباط مناسبی داشته باشد تا شما در جذب مشتریان قطری نیز موفق باشید.

3. پرداخت هزینه‌های ضروری

مانند تمام روال‌‌های اداری و قانونی، فرایند ثبت شرکت در قطر نیز به پرداخت هزینه نیاز دارد. شما باید هزینه‌های ضروری ثبت شرکت در قطر را پرداخت نمایید. از طرف دیگر شما برای ثبت شرکت در این کشور باید یک حساب بانکی با حداقل سرمایه 200000 ریال قطر ایجاد کنید. این حساب پایه اصلی سرمایه‌گذاری شما به‌شمار می‌آید و اهمیت بسیار زیادی برای شرکت شما دارد. بدون پرداخت این مبلغ امکان سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در قطر وجود ندارد.

2. تنظیم و تدوین قرارداد ثبت شرکت در قطر

مرحله دوم ثبت شرکت در قطر شامل تنظیم و تدوین قرارداد این نوع سرمایه‌گذاری است. در این مرحله افراد باید بعد از جمع‌آوری مدارک خود، یک قرارداد مناسب برای ثبت شرکت خود در کشور قطر را تنظیم کنند. این قرارداد باید شامل مواردی مانند هدف شرکت، تعداد شرکا و زمینه تخصصی فعالیت باشد. در واقع این قرارداد بیشتر برای اطلاع دولت قطر از فعالیت‌های شرکت شما تنظیم می‌شود. همچنین شرکا و میزان سهم آن‌ها را باید در این قرارداد مهم مشخص کرد.

4. تحویل مدارک

در مرحله چهارم شما تمام مدارک، فرم‌های مالی، اساسنامه‌ها و تاییدیه‌های مختلف را به سازمان مربوطه تحویل می‌دهید. باید اشاره کرد که اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت با اسناد مورد نیاز برای دریافت اقامت قطر کاملا متفاوت هستند و شما باید در فرایندی جداگانه برای دریافت اقامت موقت قطر درخواست دهید. این فرایند نیز مراحل زیادی دارد و افراد باید برای آن مدارک زیادی تهیه کنند. باتوجه به پیچیدگی زیاد دریافت اقامت با ثبت شرکت در قطر، شما می‌توانید با کمک‌گرفتن از کارشناسان حقوقی و مهاجرتی موسسه هرمس اپلای، این مسیر دشوار و پیچیده را با کم‌ترین دردسر و در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید. برای این کار تنها کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5. دریافت اسناد و پایان فرایند

در آخرین مرحله ثبت شرکت در کشور قطر، افراد اسناد شرکت ثبتی خود را از دولت قطر دریافت می‌کنند.

در واقع در این مرحله افراد از موفقیت روند ثبت شرکت خود مطلع می‌شوند و می‌توانند با خیال راحت کسب‌وکار خود را در شرکت قطر به‌صورت قانونی اداره کنند.

این امکان وجود دارد که افراد در این مرحله به سراغ تایید اقامت موقت خود در کشور قطر بروند. چرا که دریافت اقامت موقت کاری با دردست‌داشتن اسناد شرکت ثبت شده در قطر، فرایند بسیار آسان‌تری خواهد داشت.

ثبت شرکت در قطر در کوتاه‌ترین زمان با هرمس اپلای

ثبت شرکت در قطر و دریافت اقامت این کشور فرایندی بسیار پیچیده، دشوار و طولانی دارد. بسیاری از افراد نمی‌توانند بدون کمک مشاورین حقوقی، مهاجرتی و وکلای خبره این فرایند را با موفقیت پشت سر بگذراند. به همین خاطر استفاده از خدمات مشاوره‌ای یک موسسه مهاجرتی می‌تواند به آن‌ها در پیشبرد هرچه سریع‌تر فرایند ثبت شر‌کت در قطر کمک کند.
موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بهره‌گیری از تجربیات بسیار زیاد خود در ثبت شرکت در کشورهای مختلف، در تمام مراحل ثبت شرکت در قطر در کنار شما است تا شما با کم‌ترین دردسر و بهترین هزینه، شرکت خود را در این کشور ثروتمند و در حال پیشرفت ثبت کنید. وکلا و مشاورین هرمس اپلای تجربه‌ای بی‌نظیر در زمینه انواع روش‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت به کشورهای خارجی دارند و می‌توانند در تمام زمینه‌ها یک مشاور بسیار خوب برای شما باشند.

سوالاتی که کلاینت های قبلی پرسیده اند

کشور قطر به دلایل مختلفی برای ثبت شرکت در قطر مناسب است که برخی از موارد عبارتند از: قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است، قطر از کشورهای پیش‌گام خاورمیانه در فناوری است، قدرت خرید شهروندان قطر بالا است، اقتصاد قطر بسیار پویا است، امکان خروج سرمایه و سود از کشور قطر وجود دارد و… که به تمام آن ها در این مطلب پرداخته شده است.

در قطر شرکت های مختلفی فعالیت می کنند که شامل: شرکت‌های پارک فناوری قطر، شرکت‌هایی در مناطق آزاد، قطر، کمپانی‌هایی با مسئولیت محدود، شرکت با همکاری مشترک، شرکت‌های سهامی عام و کمپانی سهامی خاص با مسئولیت محدود می شود.

بیشتر کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت هیچ شرایطی اقامت دائم و یا شهروندی کشور خود را به اتباع بیگانه نمی‌دهند. بااین‌حال شرایطی وجود دارد که می‌توان اقامت موقت این کشورها را دریافت کرد. در قطر نیز با ثبت شرکت می‌توانید اقامت موقت و دوساله آن را دریافت نمایید.

شرایط ثبت شرکت در قطر بسته به نوع شرکت و حوزه کاری آن می‌تواند متفاوت باشد اما به‌طورکلی شما باید برای ثبت شرکت در این کشور یک بیزینس پلن باکیفیت و منطقی را بنویسید. این سند یکی از مهم‌ترین مدارکی است که در هنگام ثبت شرکت باید در اختیار داشته باشید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای