مقایسه زندگی در کانادا و اروپا

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا

در سال‌های اخیر، برخی از کشورهای اروپایی با سیاست‌های مهاجرتی «کوتاه، سریع و ساده» توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده‌اند. از سوی دیگر، کانادا و دیگر کشورهای مهاجرپذیر هنوز برتری خود را حفظ می‌کنند. در این میان خیلی از افراد هم هیچ ایده‌ ای برای انتخاب مقصد درست ندارند. با مقایسه زندگی در کانادا و اروپا می‌توان به انتخاب درستی رسید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به اروپا

گزینه‌های مهاجرتی زیادی در کشورهای اروپایی وجود دارد و برخی از کشورهای کوچک الزامات نسبتا پایینی دارند. این روزها هم خرید خانه در خیلی از کشورهای اروپایی به روشی برای مهاجرت تبدیل شده است. علاوه‌بر این وجود اتحادیه اروپا نیز باعث می‌شود در یکی از کشورها زندگی و کار کنید و بتوانید آزادانه به سایر دیگر قسمت‌ های اروپا بروید.

بنابراین اکنون از این جنبه بیشتر مردم توجه خود را به اروپا معطوف کرده‌اند. در واقع مهاجرت به یک کشور اروپایی و برخورداری از رفاه اجتماعی، محیط طبیعی تمیز و زیبا، کیفیت بالا زندگی و منابع آموزشی غنی، انتخاب خوبی محسوب می‌شود.

اما همان‌ طور که همه می‌دانیم در سال‌های اخیر مشکلات زیادی در اروپا مانند مشکلات پناهندگی، مشکلات امنیتی و اقتصادی وجود داشته است. اگر می‌خواهید به اروپا مهاجرت کنید باید این موارد را نیز در نظر بگیرید.

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا برای اقامت، در کانادا قوانینی برای خرید ملک وجود ندارد. بنابراین پروژه مهاجرتی خرید خانه در اروپا می‌تواند مزایای متعددی مانند منابع آموزشی بهتر و… را به‌ همراه داشته باشد. بنابراین، مهاجرت به اروپا قطعا بهترین انتخاب از این لحاظ خواهد بود.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به کانادا

کانادا در رتبه‌ بندی پاسپورت‌ های جهانی در نیمه اول سال 2023، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. اقتصاد بسیار توسعه‌ یافته، رفاه بالا، محیط اجتماعی آرام و فرهنگ‌های متنوع، همگی دلایل مهمی هستند که افراد بی‌ شماری را به کانادا جذب می‌کنند.

کانادا تکنولوژی پیشرفته‌ای دارد و با ایالات متحده هم مرز است؛ علاوه‌ بر این محیط طبیعی آن را می‌توان در بین برترین‌های جهان قرار داد. در کانادا برای شهروندان مزایای مختلفی از تولد تا پیری وجود دارد. علاوه‌بر این، خدمات پزشکی رایگان جهانی در اختیار همه قرار می‌گیرد و رفاه اجتماعی برتری وجود دارد.

زندگی در این دو کشور بسیار راحت در نظر گرفته می‌شود. اما با مقایسه زندگی در کانادا و اروپا باید گفته که شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو هر ساله به‌ عنوان قابل‌ زندگی‌ ترین شهرها رتبه‌ بندی می‌شوند. از نظر سیاست مهاجرت، کانادا نسبتا باثبات است.

درحالی‌ که اروپا متغیرهای بیشتری دارد، اما کانادا یک مزیت دیگر از جنبه آموزشی نیز نسبت به اروپا را به خود اختصاص می‌دهد. کیفیت آموزش عالی در کانادا در رتبه‌های برتر جهان قرار می‌گیرد. دانشگاه تورنتو در بین 100 دانشگاه برتر جهان در سال‌های گذشته، در جایگاه هجدهم قرار گفته بود.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از نظر تنوع فرهنگی

تنوع فرهنگی یکی از ویژگی‌های مشترک اروپا و کانادا است. کانادا کشوری چندفرهنگی با مردمی از پیشینه‌ های فرهنگی و ملیت‌های مختلف به‌ حساب می‌آید. در اروپا نیز همین امر صادق خواهد بود و هر کشور تاریخ و سنت‌های فرهنگی منحصربه‌ فرد خود را دارد.

البته شاید افراد مهاجر پیش مرجع‌های مختلفی برای این موضوع داشته باشند. در کانادا، افراد می‌توانند فرهنگ‌ های سراسر جهان را تجربه کنند و در جامعه‌ای فراگیر و متنوع ادغام شوند. در اروپا، افراد مهاجر خواهند توانست درک و تجربه عمیق‌ تری از فرهنگ‌های مختلف اروپایی بگیرند و با مردم محلی تعامل داشته باشند.

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا با وجود سیاست نرم اروپا در قبال مهاجران، جامعه چندان دوستانه با آنها نیست. ذهنیت خاص و مجازات‌ های جدی اروپایی‌ها را عقب می‌اندازد. اما گاهی اوقات باید با نژادپرستی کنار آمد.

در کانادا همه چیز کاملا متفاوت است. این کشور مهاجران زیادی از اروپا و سایر مناطق دارد. مهم نیست شما از کدام کشور به کانادا می‌روید. نکته اصلی نگرش شما نسبت به افراد دیگر، حسن‌ نیت و آمادگی برای پیوستن به یک جامعه جدید خواهد بود.

حقوق مردم و ویژگی‌های هر فرهنگ در کانادا رعایت می شود و نگرش خیرخواهانه نسبت به همه مهاجران وجود دارد. شما می‌توانید به‌سرعت ساکن شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از نظر تنوع فرهنگی

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از جنبه کار و شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی در انتخاب یک مقصد مهاجرتی اهمیت دارد. کانادا کشوری توسعه‌ یافته با اقتصاد پایدار و فرصت‌های شغلی عالی در نظر گرفته می‌شود. این کشور دستمزدهای نسبتا بالا و سیستم رفاهی توسعه‌ یافته‌ای دارد که منجر به برابری اجتماعی و همبستگی خواهد شد.

اروپا به‌عنوان یک منطقه دارای نیروگاه‌ های اقتصادی متعددی مانند آلمان، فرانسه و بریتانیا است. تنوع اقتصادی اروپا و فرصت‌ های بازار گزینه‌های متعددی را ارائه می‌دهند. اما چشم‌ انداز اقتصادی در اروپا از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد. از این منظر، مهاجرت به کانادا شاید برای افرادی که به‌دنبال ثبات و درآمد بالا هستند مناسب‌ تر باشد.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا در سیاست مهاجرت

مهاجرت باید به خواسته‌های فردی و سیاست‌ های مهاجرتی بستگی داشته باشد. از آنجایی‌ که مهاجرت نمی‌تواند یک‌ شبه محقق شود، اغلب از درخواست ویزا تا گرفتن اقامت، بین چند ماه تا چندین سال زمان نیاز است. از این لحاظ ثبات سیاست مهاجرتی کانادا بیشتر از اروپا در نظر گرفته می‌شود.

تغییر در سیاست مهاجرت اروپا

  • ایرلند: در 14 فوریه 2023، ایرلند بسته‌ شدن برنامه مهاجرت سرمایه‌ گذاری را اعلام کرد.
  • اسپانیا: در 14 فوریه 2023، یک حزب سیاسی اسپانیایی پیشنهاد لغو ویزای طلایی را داد.
  • پرتغال: در 16 فوریه 2023، نخست‌ وزیر پرتغال رسما اعلام کرد که دولت صدور ویزای طلایی را متوقف می‌کند.
  • یونان: در یکم می 2023، دولت یونان اعلام داشت که الزامات دارایی را برای مهاجران سرمایه‌ گذاری در برخی مناطق افزایش می‌دهد.

تغییرات سیاست مهاجرتی کانادا

  • در ابتدای سال جاری، زمانی که کانادا اهداف برنامه مهاجرتی خود را برای سه سال آینده اعلام کرد، پیشنهاد هدف جذب 150 مهاجر جدید طی سه سال آینده را داد.
  • در مارس 2023، آلبرتا افزایش 50 درصدی در سهمیه مهاجرت پروژه نامزدی استانی را اعلام کرد.
  • در می 2023، خدمات مهاجرت کانادا اعلام داشت که پروژه آزمایشی کشاورزی تا سال 2025 تمدید خواهد شد.
  • در می 2023، خدمات مهاجرت کانادا اعلام کرد که “شهروندی دوگانه” مجاز خواهد بود.
  • در ژوئن 2023، کانادا بیان داشت که 13 کشور درحال‌ توسعه می‌توانند بدون ویزا وارد این کشور شوند.

ویزای طلایی اروپا در مقابل وضعیت اقامت دائم کانادا

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا برای افراد مهاجر ویزای طلایی اروپا در مقابل وضعیت اقامت دائم کانادا در ادامه شرح داده شده است:

ویزای طلایی اروپا در مقابل وضعیت اقامت دائم کانادا

ویزای طلایی اروپا

ویزای طلایی معمولا یک ویزای سرمایه‌ گذاری محسوب می‌شود. متقاضی در ازای دریافت حق اقامت در کشور باید مقدار مشخصی از دارایی خود را در کشور موردنظر سرمایه‌ گذاری کند. مزیت اصلی ویزای طلایی این است که متقاضی می‌تواند به‌ سرعت اقامت بگیرد. اقامت در برخی کشورها اغلب نیازی به داشتن توانایی زبان یا سایر شرایط کشور برای متقاضی ندارد. یعنی متقاضی بدون آزمون زبان اقامت دریافت خواهد کرد.

دارندگان ویزای طلایی فقط می‌توانند در یک کشور اروپایی زندگی کنند. اخذ اقامت دائم کانادا از نظر حقوق، شرایط و محدودیت‌ها در روش انتخابی با هم متفاوت هستند. اما هم ویزای طلایی اروپا و هم وضعیت اقامت دائم کانادا پس از احراز شرایط خاص اعمال می‌شود.

وضعیت اقامت دائم کانادا

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا، شرایط لازم برای وضعیت اقامت دائم کانادا نسبتا بیشتر از ویزای طلایی اروپا در نظر گرفته می‌شود. متقاضیان باید ثابت کنند که دارای سوابق تحصیلی کافی، تجربه کاری، مهارت‌های زبانی و سایر شرایط از طریق مهاجرت ماهر به کانادا، مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور، مهاجرت سرمایه‌ گذاری یا خانواده هستند.

برنامه استانی اقامت دائم کانادا یک حق اقامت طولانی‌ مدت محسوب خواهد شد. دارنده آن می‌تواند به‌طور نامحدود در کانادا زندگی و کار کند و از خدمات و مزایای عمومی در این کشور بهره‌ مند شود. تفاوت اصلی بین ویزای طلایی اروپا و اقامت دائم کانادا در حقوق و محدودیت‌های دارنده آن است.

فرد با ویزای طلایی می‌تواند به‌سرعت در برخی کشورها حق اقامت را به‌دست آورد، اما حقوق و مزایای دارنده معمولا محدودیت دارد. دارنده اقامت دائم کانادا این امکان را دارد تا به‌طور نامحدود در کشور زندگی و کار کند و از حقوق و مزایای بیشتری برخوردار شود، اما باید شرایط و رویه‌های خاصی را رعایت کند.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از جنبه آموزشی

هم کانادا و هم اروپا سیستم آموزشی جامع باکیفیت را در غرب دنبال می‌کنند. اما آموزش مدرن از اروپا سرچشمه گرفته است، بنابراین از نظر تنوع آموزشی، اروپا بهتر از کانادا خواهد بود. علاوه‌ بر این، اروپا شامل کشورهای زیادی می‌شود و شما تفاوت‌ های فرهنگی کشورهای مختلف را احساس خواهید کرد.

ضمن آنکه باید چندین زبان را باید بیاموزید. پس از مهاجرت به اروپا، در صورت اخذ پاسپورت از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، دارنده آن واجد شرایط تحصیل آزاد در کشورهای مختلف دیگر اروپایی می‌شود. میراث ادبی و هنری اروپا در سراسر جهان شناخته شده است. اگر فعالیت‌های هنری دارید، اروپا مکانی عالی برای زندگی خواهد بود.

کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد. سبک آموزشی آمریکای شمالی بیشتر ترجیح می‌دهد که میل یادگیری فعال و کاربرد همه‌ جانبه دانش‌ آموزان را برانگیزد. این سیستم بر تحریک شخصیت و پتانسیل کودکان تاکید دارد.

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا، کشور زیبای کانادا دارای دانشگاه‌ های معروف دنیا مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و غیره است. این مقصد مهاجرتی کشور بزرگی در علم و فناوری به‌ شمار می‌رود. کانادا یک توافقنامه مرز دوستانه با ایالات متحده دارد. بنابراین، شهروندان آن به‌طور کامل از مشاغل پیشرفته آمریکایی بهره خواهند برد و تحصیلات عالی خود را می‌توانند را در ایالات متحده دنبال کنند.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از جنبه آموزشی

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از نظر تنوع اشتغال

کشورهای آمریکای شمالی مانند کانادا پر از انرژی و سرعت در درام‌ های سینمایی و تلویزیونی هستند. درحالی‌ که اروپا با یک فضای هنری و انسانی قوی به جهان ارائه می شود. افراد در صنایع فناوری به‌راحتی در کانادا شغل پیدا می‌کنند.

اگر استعداد فنی دارید و در مشاغل کمبود مهارت مانند مراقبت‌ های بهداشتی، فناوری اطلاعات و تولید مشغول هستید و سابقه کار خدماتی مانند پرستاری و آموزشی دارید در کانادا بهتر می‌توانید شغلی پیدا کنید. در اروپا باتوجه‌ به موقعیت‌ های مختلف در هر کشور، صنایع محبوب و جهت اشتغال نیز از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد.

به‌ عنوان‌ مثال، سوئیس دارای صنایع ساعت، هتلداری و نمایشگاهی است. فرانسه و ایتالیا دارای برندهای لوکس معروف و صنعت گردشگری هستند. درحالی‌ که آلمان در صنعت مهندسی، عمدتا صنعت خودرو، نسبتا محبوبیت دارد.

به‌طور کلی در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا، کشورهای آمریکای شمالی مانند کانادا نسبت به کشورهای اروپایی فرصت‌ های شغلی فراگیرتر و بازار کار گسترده‌ تری دارند و بهترین انتخاب شما محسوب می‌شود. با این‌ حال، در مورد مهاجرت، نیازهای هر فرد تفاوت خواهد داشت و باید مناسب‌ ترین برنامه مهاجرتی را باتوجه‌ به نیاز خود تنظیم کنید.

مقایسه زندگی در کانادا و اروپا از نظر محیط زبان

زبان یکی از فاکتورهای مهم در فرآیند مهاجرت است. در کانادا دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی هستند، بنابراین افراد خارجی و مهاجر باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط کافی داشته باشند. کشورها و مناطق زیادی در اروپا وجود دارند و هر کشوری زبان متفاوتی دارد.

اگر مهاجرت به کشورهای غیرانگلیسی‌ زبان مانند فرانسه یا آلمان را انتخاب کنید، باید زبان محلی را بیاموزید تا بهتر با زندگی و کار سازگار شوید. از نظر زبان، کانادا برای افرادی که مهارت‌ های انگلیسی یا فرانسوی قوی دارند، بهتر خواهد بود. دراین‌ خصوص می‌توانید از خدمات مشاوره ما در هرمس اپلای نیزه بهره‌ مند شوید.

دیگر تفاوت‌ های زندگی در کانادا و اروپا

در مقایسه زندگی در کانادا و اروپا در مناطق اروپایی، قوانین بسیار سخت‌ گیرانه هستند و مردم سعی دارند از آنها پیروی کنند و حتی مرتکب تخلفات جزئی نشوند. ساکنان هلند، آلمان و اتریش از نظم خاصی برخوردار هستند. حرف قانون برای آنها بالاتر اولویت را دارد، اما همه مردم در این کشورها واقعا احساس آزادی نمی‌کنند.

در کانادا، شهروندان در تلاش هستند تا از قانون پیروی داشته باشند، اما احساس آزادی بیشتری دارند. آنها کمتر تحت محدودیت هستند و با مقررات فعلی محدود نمی‌ شوند، بنابراین زندگی در این کشور بسیار راحت‌ تر است.

آلمان یا کانادا

آلمان یا کانادا

آلمان و کانادا، دو کشور زیبا و پیشرفته در ۲ قاره مختلف هستند که در این مقاله قصد داریم برای شما مقایسه کنیم تا اگر قصد مهاجرت دارید، راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید و کشوری که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید.

سخن آخر

انتخاب مقصد مهاجرتی تصمیمی محسوب می‌شود که با پیامدهای مهم همراه خواهد بود. کانادا و اروپا هر دو مناطق محبوب برای جذب مهاجر هستند، اما از نظر شرایط اقتصادی، سیستم‌های آموزشی، محیط‌های زبانی، تنوع فرهنگی و سیاست‌های مهاجرتی با هم تفاوت دارند. مهاجران با مقایسه زندگی در کانادا و اروپا می‌توانند نیازها و اولویت‌ های خود را بهتر درک کنند و انتخاب‌ های مناسب‌ تری داشته باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
عمده تفاوت‌های زندگی در کانادا و اروپا چیست؟
تفاوت فرهنگی، زبانی، میزان اشتغال، تفاوت در ثبات اقتصادی و سیاسسی مهم‌ترین عوامل ایجاد تفاوت در اروپا و کانادا هستند.
چه تفاوتی برای زندگی در کانادا و اروپا از نظر زبانی وجود دارد؟
در کانادا انگلیسی و فرانسه دو زبان رایج مردم به شمار می‌رود. اما در اروپا بسته به کشور زبان‌های متنوعی باید فرابگیرید.
از لحاظ ثبات سیاست‌های مهاجرتی اروپا بهتر است یا کانادا؟
از این جنبه کانادا برای مهاجرت بهتر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای