XHTML

مهندسی کامپیوتر در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان

اگر مطمئن نیستید که چرا باید آلمان را برای تحصیل یا کار در رشته مهندسی کامپیوتر انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در مورد مهندسی کامپیوتر در آلمان را از دست ندهید. ما در این مقاله هر آنچه که لازم است برای تحصیل و کار در رشته مهندسی کامپیوتر در کشور آلمان بدانید را، به شما خواهیم گفت. در انتهای مقاله می توانید سوالات خود را مطرح نمایید.

مهندسی کامپیوتر در آلمان، یکی از رشته های پر طرفدار است که چه از لحاظ تحصیلی و چه از لحاظ کاری، جایگاه بسیار ویژه ای دارد.

کشور های بسیاری هستند که رشته علوم کامپیوتری یا IT در میان رشته های دانشگاهی آن ها جایگاه ویژه ای دارد و همچنین بازار کار خوبی برای مهندسان کامپیوتر در آن ها فراهم است، اما بدون شک کشور آلمان، نه تنها پیشرفته ترین کشور اروپایی در حوزه دیجیتال است بلکه بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و کار در این زمینه نیز می باشد

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید:

مهندسی کامپیوتر در آلمان

چرا مهندسی کامپیوتر در آلمان؟

آلمان، یک کشور تمام دیجیتالی است و دانشگاه ها و کالج های بسیار عالی در این حوزه دارد.

آلمان کشوری است که به کشور دیجیتالی معروف است ، چرا که این کشور دیجیتالی شدن را به طور کامل پذیرفته است یا به عبارتی دیگر کاری کرده است که مردم آن بیشترین مهارت دیجیتالی را داشته باشند و از خدمات عمومی دیجیتالی استفاده کنند . از این رو تعجبی ندارد که دانشگاه ها و کالج های آلمان به پذیرش دانشجویان در رشته مهندسی کامپیوتر علاقه خاصی دارند و همچنین آلمان هر ساله تقاضای خود برای جذب متخصصان فناوری اطلاعات و مهندسان کامپیوتر افزایش می دهد .

بازار کار مهندسی کامپیوتر در آلمان یکی از پایه های اصلی اقتصاد این کشور است.

علاوه بر مطالعه مهندسی کامپیوتر در آلمان ، شرایط کاری در این کشور ، برای فارغ التحصیلان این رشته بسیار عالی است ، چرا که کمبود نیروی متخصص در این زمینه به وضوح به چشم می خورد و همچنین شرکت های بسیاری در این کشور هستند که سالانه سرمایه گذاری بسیاری بر روی تحقیق و توسعه علوم کامپیوتر می کنند . لازم بدانید این موضوع ، یکی از دلایلی است که آلمان عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا و سومین اقتصاد قدرتمند جهان را دارد .

مهندسان کامپیوتر در آلمان از حقوق و مزایای خوبی برخوردار می شوند.

آلمان با توجه به اینکه یکی از پیشرفته ترین کشور ها در زمینه علوم کامپیوتری به شمار می رود ، اما همچنان به دنبال پیشرفت است و این موضوع باعث شده است که رقابت خوبی در حوزه تحصیلی و کاری این رشته به وجود بیاید . این موضوع باعث شده کارفرمایان بسیاری مزایای کاری خوب و حقوق بسیار عالی برای فارغ التحصیلان این رشته در نظر بگیرند .

شما می توانید با استفاده از این رشته اقامت دائم آلمان را کسب کنید.

همانطور که کمی پیش گفتیم ، آلمان با کمبود نیروی متخصص در این حوزه روبه رو است و این موضوع باعث می شود شما با توجه به مدارک تحصیلی و سابقه کاریتان در رابطه با رشته مهندسی کامپیوتر ، به سادگی بلوکارت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا و در نتیجه اقامت دائم در این کشور را اخذ کنید .

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان بسیار مقرون به صرفه است.

علاوه بر شرایط کاری و تحصیلی عالی برای رشته مهندسی کامپیوتر، با توجه به اینکه آلمان کشوری است که هزینه های تحصیل و زندگی در آن پایین است ، این کشور می تواند یکی از بهترین مقصد های مهاجران از هر لحاظ باشد .

لیست دانشگاه های آلمان که کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر را ارائه می دهند:​

 • دانشگاه فنی مونیخ
 • موسسه فناوری کارلسروهه
 • دانشگاه آخن RWTH
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه هایدلبرگ
 • دانشگاه فنی Darmstadt
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه Saarland

بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آلمان:

دانشگاه RWTH Aachen  بزرگترین دانشگاه فنی آلمان و همچنین برجسته ترین موسسه علوم و تحقیقاتی در اروپا است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، بهترین دانشگاه آلمان است. دوره های موجود در این دانشگاه برای رشته مهندسی کامپیوتر، اکثرا به زبان انگلیسی برگزار می شود.

دانشگاه اخن آلمان

هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آلمان

تحصیل در آلمان در هر رشته ای از آنجا که هزینه بسیار کمی دارد، به گونه ای رایگان محسوب می شود.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های دولتی آلمان نیز رایگان تلقی می شود، اما هزینه تحصیل در دانشگاه ها یا مراکز خصوصی آلمانی، حدود 20000 یورو تا 30000 یورو در سال برآورد شده است.

لازم بدانید که از سال 2017 به بعد دانشگاه های Stuttgart ،Mannheim ،Karlsruhe ،Freiburg  ،Heidelberg  و …. که در ایالت Baden-Württemberg قرار دارند، شهریه دانشجویان مهاجر که از خارج اتحادیه اروپا به این کشور آمدند را پرداخت می کنند که این مبلغ معادل 1500 یورو در هر ترم می باشد که در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، بسیار مقرون به صرفه است.

مواردی که برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در آلمان باید به آن توجه کنید:

اگر قصد دارید در آلمان به تحصیل بپردازید، برای انجام روند مهاجرت و ثبت نام در دانشگاه مورد نظرتان باید به این نکته توجه کنید که ترم زمستانی در ماه سپتامبر یا اکتبر و ترم تابستانی در ماه مارس یا آوریل آغاز می شود. همچنین توجه داشته باشید که اصولا دانشگاه های آلمان اطلاعیه ها و اخبار مربوط به خود را در وب سایت هایشان منتشر می کنند. بنابراین اگر قصد جدی برای ادامه تحصیل در آلمان دارید، بررسی سایت های دانشگاه های یاد شده را دست کم نگیرید.

یکی از مدارکی که اکثر دانشگاه های آلمان از متقاضیان خود طلب می کنند، رزومه تحصیلی است. این رزومه باید شامل تمام مدارک تحصیلی و همچنین دوره های حرفه ای باشد که در آن شرکت کرده اید.

مقطع کارشناسی ارشد

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر در آلمان را دارید، باید این را بدانید که برخی دانشگاه های آلمان از جمله مونیخ و RWTH ACHEN کسب حداقل نمرات GRE یعنی نمره بالای 310 را جز یکی از معیار های پذیرش قرار می دهند. برخی دانشگاه های آلمان مانند دانشگاه  RWTH ACHEN و دانشگاه فنی آلمان که در سنگاپور نیز شعبه دارند، به خصوص برای رشته های مهندسی نمره GATE را معیار پذیرش قرار می دهند که البته بیشتر در مورد دانشجویان مهاجر هندی صدق می کند. البته داشتن حداقل نمره 5/6 CGPA ،شانس شما را برای پذیرش دانشگاه در آلمان افزایش می دهد.

مدرک زبان مورد نیاز

دانشگاه های آلمان دانشجویانی را می پذیرند که به زبان انگلیسی یا آلمانی تسلط بسیاری دارند. حداقل نمره 5/6 IELTS نیز برای بسیاری از دانشگاه های آلمان اهمیت بسیاری دارد، به خصوص اگر قرار باشد، کلاس هایی که در آن شرکت می کنید به زبان انگلیسی برگذار شوند. 

به غیر از IELTS ،تعداد قابل توجهی از دانشگاه های آلمان حداقل نمره 81 TOEFL را نیز به عنوان مدرکی که ثابت می کند شما به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید، می پذیرند. لازم بدانید تسلط به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار مهم تر از مقطع کارشناسی است و همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، دارا بودن سطح A1 زبان آلمانی الزامی است.

ارائه مدرک زبان آلمانی نیز برای برخی دانشگاه ها نیز ضروری است، از این رو بهتر است قبل از ثبت نام در آزمون TestDaF یا آزمون DSH شرکت کنید البته برای بسیاری از دانشگاه ها مدرک TestDaf مورد تائید است.

بعد از تکمیل کار پذیرش و تائیدیه دانشگاه، الزامی است که برای دریافت بیمه درمانی اقدام کنید چرا که دارا بودن بیمه درمانی برای تمامی دانشجویان در آلمان اجباری است.

کار مهندسی کامپیوتر در آلمان

با توجه به اینکه آلمان بازار کار فوق العاده ای برای مهندسان کامپیوتر دارد و همچنین در این حوزه با کمبود نیرو مواجه است، بسیاری از فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر به همین دلیل به آلمان مهاجرت می کنند.

کار در آلمان به عنوان یک مهندس کامپیوتر مزایای کاری بسیاری برای شما به همراه دارد و حتی شما می توانید از طریق موقعیت شغلی خود، با توجه به تحصیلات و سابقه کارتان، بلو کارت آلمان را دریافت کنید و در نتیجه اقامت دائمی آلمان را به دست آورید.

کار مهندسی کامپیوتر در آلمان

درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان

درآمد یک مهندس کامپیوتر در آلمان به عوامل گوناگونی از جمله سابقه کار، مدرک تحصیلی، مهارت ها و توانایی منحصر به فرد و… دارد اما همانطور که در اول مقاله گفتیم، بازار کار رقابتی موجود در این حوزه و کمبود نیرو متخصص باعث شده درآمد مهندسان کامپیوتر در آلمان دائما افزایش پیدا کند.

طبق آخرین آمار ثبت شده در سال 2021، درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان به طور سالانه حداقل 44000 یورو و حداکثر 52000 یورو بوده است. البته در برخی شرکت های کوچک درآمد سالانه 38000 یورو نیز گزارش شده است و ناگفته نماند که برخی مهندسان کامپیوتر خوش شانس درآمد سالانه تا 65000 یورو را نیز دارند.

درامد مهندسان کامپیوتر در آلمان

حقایقی در مورد کار به عنوان یک مهندس کامپیوتر در آلمان

مهندسان کامپیوتری که به آلمان مهاجرت می کنند از استقبال خوبی برخوردار می شوند اما برای کار در آلمان به عنوان یک مهندس کامپیوتر باید حقایقی را قبل از مهاجرت به آلمان بدانند.

در حال حاضر 21 درصد از مهندسان کامپیوتر در آلمان بیش از 55 سال سن دارند و از این رو بیشتر شرکت ها به دنبال نیرو ماهر و جوان به عنوان جایگزین می گردند. این موضوع باعث می شود یافتن کار برای مهندسان کامپیوتر در این کشور به خصوص در مناطقی از جمله هامبورگ، اشتوتگارت، برلین و مونیخ  بسیار آسان و سریع صورت گیرد.

مهدنسان کامپیوتری که از کشور های غیر اتحادیه اروپا به آلمان مهاجرت می کنند، با توجه به اینکه کمبود نیرو در این کشور وجود دارد، می توانند تنها با استفاده از مدرک تحصیلی و یک قرار داد کاری یک ساله، بلو کارت آلمان را دریافت کنند.

برای یک مهندس کامپیوتر، محل کار او میزان دانش مورد نیاز به زبان آلمانی را تعیین می کند. به طور مثال هر چه شرکتی که در آن کار می کنید بزرگ تر باشد نیاز شما به دانش زبان آلمانی کم تر است، البته در صورتی که تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید. اما به طور کلی برای یک مهندس کامپیوتر در آلمان خوب است که به سطح B1 زبان آلمانی را داشته باشد و زمانی که کار خود را شروع کرد سطح B2 را آغاز کند. ناگفته نماند که دانستن زبان حرفه علوم کامپیوتر به انگلیسی و آلمانی نیز بسیار مهم است.

سوالات متداول

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های دولتی آلمان نیز رایگان تلقی می شود، اما هزینه تحصیل در دانشگاه ها یا مراکز خصوصی آلمانی، حدود 20000 یورو تا 30000 یورو در سال برآورد شده است

دانشگاه های آلمان دانشجویانی را می پذیرند که به زبان انگلیسی یا آلمانی تسلط بسیاری دارند. حداقل نمره 5/6 IELTS نیز برای بسیاری از دانشگاه های آلمان اهمیت بسیاری دارد، به خصوص اگر قرار باشد، کلاس هایی که در آن شرکت می کنید به زبان انگلیسی برگذار شوند.

بنر

52 پاسخ

 1. سلام، بنده دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر با معدل 17 دارم، در حال حاضر داشنجوی ترم 7 کارشناسی آموزش زبان انگلیسی هستم و متولد آبان 79 هستم، با توجه به بازار کار نه جندان جالب رشتم در آلمان، تصمیم دارم دوره کارشناسی رو دوباره در رشته مهندسی کامپشوتر در آلمان بخونم. آیلتس 8 دارم، یادگیری زبان آلمانی هم مسئله ای نداره برام. آیا برای تحصیل در این رشته، با توجه به رشته کنونی دانشگاه ام، نیاز به شرکت در آزمون ورودی هست یا با مدارک زبان و تمکن مالی میتونم کارشناسی بخونم تو آلمان؟

 2. با سلام و احترام
  ۲۴ سالم هست لیسانس روانشناسی، میخوام برای کارشناسی کامپیوتر اقدام کنم برای آلمان، امکانش هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   درصورتی که زبانتون آماده باشه و یا بتوانید در یک سال زبان رو به حد مورد نیاز برسونید میتونیم براتون اقدام کنیم .

 3. سلام و درود مرسی از توضیحاتتون میخواستم بدونم با مدرک دیپلم رشته کامپیوتر و بدون سابقه کاری میتونم تو آلمان کار پیدا کنم؟
  برای مهاجرت هم میخوام از طریق سرمایه گذاری اقدام کنم فقط میخوام بدونم کار میتونم پیدا کنم‌یا خیر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید که در این صورت در بیزینس خودتون مشغول به کار میشید اما بدون سابقه کار پیدا کردن کار براتون دشوار میشه .

 4. سلام من دوازدهم انسانی هستم چند سوال دارم ممنون میشم منو از گرفتاری نجات بدید دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب مهندسی نرم افزار قبول بشم بدون کنکور آیا معتبر است مدرک و دانشگاه برای اپلای کردن یا حتما باید دانشگاه خوب باشه؟ و رشته نرم افزار بازار کار خوبی در آلمان داره یا خیر اگر نداره ممنون میشم بگین باتشکر ❤

  1. سلام باید در سایت انابین چک کنید ببینید ایا دانشگاهتون مورد قبول کشور المان هست یا خیر . و برای رشته نرم افزار میتونید اقدام کنید

 5. با سلام .آیا کارشناس برق از دانشگاه ایران میتواند برای کارشناسی ارشد کامپیوتر در آلمان پذیرش بگیرد.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   رشته ارشد شما باید مرتبط با کارشناسی شما باشد در غیر این صورت باید دلیل قابل قبول و محکمی برای تغییر رشته داشته باشید .

 6. سلام وقت بخیر من امسال در رشته تجربی فارغ التحصیل شدم و برای دانشگاه ازاد رشته مهندسی کامپیوتر اپلای کردم ، میخواستم بدونم کارشناسی ای تی در دانشگاه های المان چقدر زمان میبره و برای اپلای دانشگاه به چه مدرک زبان المانی احتیاج داره و ایا پس از پایان دوره کارشناسی میتوان برای اقامت اقدام کرد یا خیر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای تحصیل در آلمان به زبان آلمانی حداقل مدرک زبان مورد نیاز مدرک B2 آلمانی و یا TEST-DAF ، با اسکور 4 در 4 است.
   بعد از اتمام تحصیل در صورتی که شغل مورد نظر خودتون رو پیدا کنید میتوانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

 7. سلام من سال دگ در رشته کامپیوتر کنکور دارم میخواستم ببینم بعد از کنکور چجوری میتونم در المان ادامه تحصیل بدم

 8. سلام وقتتون بخیر من امسال دیپلمم در رشته ی کامپیوتر فنی حرفه ایی گرفتم میخواستم بدونم شرایط تحصیل در رشته ی ای تی در المان چطوریه ایا امکان تحصیل رایگان هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله در صورتی که به زبان آلمانی تحصیل کنید تحصیل شما تقریبا رایگان خواهد بود . و برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید در دانشگاه های ایران قبول شوید در ابتدا .

 9. سلام
  من امسال کنکور تجربی دارم ولی میخوام در رشته مهندسی کامپیوتر در المان تحصیل کنم.
  میخواستم ببینم ممکن هست و در کل چگونه هست و چه شرایطی داره؟
  ممنون.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید در ایران کنکور دهید و قبول شوید و این که بستگی به دانشگاه مقصد شما داره .

 10. سلام،برای ویزای جاب افر و جاب سیکر (برای مهندس نرم افزار) که ایلتس بالای 6.5 داره بازم مدرک زبان المانی ضرروری هستش؟ چون شنیدم رشته نرم افزار رو با مدرک زبان انگلیسی هم قبول میکنن. ممنون میشم پاسخ بدین

 11. سلام وقت بخير،من ٢٣ سالمه و فوق ديپلم نرم افزار از دانشكده فني حرفه اي سما با معدل ١٨ دارم
  سطح زبان آلماني ام تا a2 هستش و ايلس ٦ هم دارم
  ميخواستم ببينم براي مقطع كارشناسي ميتونم با زبان انگليسي پذيرش بگيرم و اينكه هزينه هاي براي تحصيل با زبان انگليسي چطوره!؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله میتونید برای تحصیل به زبان انگلیسی هم اقدام کنید ولی هزینه بیشتری باید پرداخت کنید .
   ولی هزینه پرداختی شما بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود .

 12. سلام.
  من 18 سال ام هست و تو حوزه ی هک و امنیت هستم و به بیشتر زبان های برنامه نویسی مسلط هستم.
  و در دوران دبیرستان در رشته ی کامپیوتر درس خوانده ام ولی معدلم پایین هست.
  چون چیزی که میخواستم در آن رشته نبود و علاقه ای نداشتم.
  و همچنین مسلط به زبان انگلیسی و آلمانی هستم. و در رشته ی ورزشی شنا ها هم بصورت حرفه تمرین میکنم و مقام های خوبی بدست آورده ام.
  آیا واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   یکی از شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ، داشتن معدل بالا در دیپلم شما هست .
   اگر قصد تحصیل رایگان در آلمان را دارید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان است . تا شما بتوانید ضمن تحصیل رایگان به صورت تئوری و عملی ، کمک هزینه هم دریافت کنید .

 13. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجو ترم اخر مهندسی متالورژی ام 23 سالمه اما برنامه نویس هستم
  میخواستم بدونم بعد از پایان دوران تحصیلم میتونم یکبار دیگه کارشناسی مهندسی کامپیوتر تو آلمان بخونم؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر مجدد بخواید رشته ای رو بخونید نیاز به انگیزه نامه بسیار قوی ای دارید تا بتوانید سفارت رو متقاعد کنید .

 14. سلام من سال 95 لیسانس نرم افزار با معدل 14.30 از دانشگاه تهران جنوب گرفتم بعدش دوران خدمتمو گذروندم امکان اپلای برای ارشد دارم? و این که حیطه کاری من تدوین و کارگردانیه و رزومه خوبی دارم می تونم برای ارشد تغییر رشته بدم

 15. سلام من ۲۲ سالمه و لیسانس کامپیوتر دارم
  با مدرک تافل و در دانشگاه شریف تهران درس میخونم بامعدل ۱۹.۲۱ میخوام برای بورسیه ارشد آلمان اقدام کنم آیا میتوانم و بورسیه ای به من تعلق میگیرد ؟ با توجه با اینکه به نطرم شرایط خوبی هم دارم

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله . ولی باید شرایطتون دقیقتر ارزیابی شود .
   برای این کار لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید . 02128111107

 16. سلام برای کار حتما باید زبان آلمانی بلد باشیم
  یا اگر زبان آلمانی بلد نباشیم در زندگی در آلمان به مشکل برمیخوریم ممنون اگه پاسخ بدید

  1. سلام وقت بخیر.
   بله برای زندگی در آلمان حتما باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید .

 17. سلام من 26 سالمه و کارشناسی ناپیوسته شبکه کامپیوتر دارم
  3 سال هم گپ تحصیلی دارم
  سابقه کار مرتبط هم ندارم
  آیا شانسی برای گرفتن ویزای تحصیلی دارم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در این صورت باید شرایطتون توسط کارشناسان ما ارزیابی و بررسی بشه .
   لطفا با شماره زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید
   02128111107

 18. سلام مهندسی امنیت شبکه یا همون مهندس سایبری تو المان درامد داره؟برای تحصیل در المان باید مدرک زبان المانیت چه باشه و ازکدام موسسه

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله جزو رشته های پر درآمد در آلمان محسوب میشود .
   اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را داشته باشید باید مدرک B2 آلمانی را کسب کنید .

 19. سلام وقت بخیر
  چ دانشگاه هایی دارن برای ثبت نام که بتونم راحت تر قبول شم.
  بورسیه. فاند میدن یا خیر
  من دیپلم داشته باشم به چه صورته
  امسال کنکور دارم 1400
  باید چیکار کنم ترم بگذرونم و یا ن بیام کالج
  هزینه ها جز تمکن مالی ب چ صورته
  به زبان انگلیسی هم متوسط بلدم زبان تابناچ وان a گذروندم قبلش استیودنت و فمیلی خوندم
  زبان المانی هم تازه شروع کردم منشن هست
  یکم تخصص تو php دارم و وبسایت داشتم و ساختم از طرفی پایتون هم کمی خوندم api و cli تلگرام و… مهارت دارم. جز مربوط به رشته کامپیوتر مهارت های دیگه ای دارم
  من اقدامی که باید کنم و مهمه چیه
  و مراحل ها و هزینه ها هم چطوریه

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای این که بهتر و دقیق تر شما رو راهنمایی کنیم لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

 20. سلام
  من ۱۸ سالمه و دیپلم ریاضی رو امسال میگیرم می تونم برای برای ادامه تحصیل رشته it ویزای تحصیلی بگیرم ؟

 21. سلام و عرض ادب
  بنده 35 سالمه و متاهل هستم، لیسانس نرم افزار دارم و حدود 11 سال هست که در یک اداره دولتی مشغول به کار هستم، برنامه نویسی #C در حد متوسط و SQL (پایگاه داده) به صورت حرفه ای بلدم، بغیر از این ها در چند زمینه دیگر هم تسلط متوسط دارم که مهمترینش را عرض کردم. در چندتا پروژه برنامه نویسی به صورت تیمی مشارکت کردم قبلا. تا حدودی به زبان انگلیسی (در حد محاوره و اینکه بتونم گلیمه خودم رو از آب بیرون بکشم) تسلط دارم ولی هیچ آشنایی ای به زبان آلمانی ندارم. بنظرتون با این شرایط میتونم از آلمان یا کشورهای دیگه پیشنهاد کاری داشته باشم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   شرایط خوبی دارید برای اقدام برای جاب آفر آلمان .
   برای شروع پروستون نیاز به آشنایی با زبان آلمانی ندارید ولی باید به موازات پرونده زبان آلمانی رو تکمیل کنید .

 22. سلام من 13 سالم هست و از کودکی به کامپیوتر علاقه داشتم و از نه سالگی کامپیوتر کار کردم برنامه نویسی بلدم مدرک icdl هم دارم و زبان بزرگسالان هستم و اینکه کار های کامپیوتری هم انجام میدم و سایت نویسی تو حدودی با ورود پرس و زبان های دیگر و آموزش که ناگهان خواهر م گفت که از الان خودت رو خیلی قوی کن تا راحت به آلمان مهاجرت کنی و من الان اومدم که بپرسم که من باید چیکار کنم زبان انگلیسی رو برم یا آلمانی ؟ البته انگلیسی می تونم صحبت کنم اصلا نمیدونم از الان چیکار کنم و کار هایی و مدارکی که برای تحصیل لازم هستن رو از همین الان بگیرم که اون زمان راحت برم خیلی ممنون لطفا کمکم کنید

  1. سلام وقت بخیر در حال حاظر اگر قصد مهاجرت به آلمان رو دارید روی زبان تمرکز کنید تا بعد از دیپلم برای پذیرش دانشگاه و تحصیل در رشته کامپیوتر اقدام کنید

 23. ممنون از توضیحات
  من 36 ساله هستم لیسانس کامپیوتر
  مجرد
  تقریبا سه سال هم کارشناس کنترل پروژه عسلویه بودم
  برای مهاجرت به المان تحصیلی میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام بله با مدرک کارشناسی و سابقه کاری مرتبط میتونیم برای جاب آفر اقدام کنیم

 24. سلام میشه از طریق رشته فنی کامپیوتر نیز اپلای توی المان گرفت؟یا حتما رشته باید ریاضی باشه

  1. سلام اگر سابقه کاری در زمینه کامپیوتر دارید برای جاب آفر میشه اقدام کرد و اگر زیر 30 سال هستین میتونیم برای آوسبیلونگ اقدام کنیم .

 25. با سلام و احترام

  با توجه به وقت های طولانی سفارت آلمان اگر برای تحصیل در رشته کامپیوتر نیز اقدام نماییم می بایست در این صف طولانی منتظر بمانیم و فکر می کنید چقدر زمان ببرد؟
  سوال دوم اینکه با گرفتن مدرک زبان آلمانی می توان برای ارشد در همین رشته بدون آیلتس با کارشناسی دانشگاه آزاد پرند در سال 1395 با معدل 15 اقدام کرد؟
  با سپاس

  1. با عرض سلام
   اگر سنتون زیر 33 باشه میتونیم برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم.
   داشتن مدرک آیلتس در اخذ ویزا تاثیری نخواهد داشت ولی برای کارفرمای آلمانی حائز اهمیت است.
   این صف طولانی از جهتی به نفع شماست، به این دلیل که از شروع پرونده شما فرصت داشته باشید زبان آلمانی رو آموزش ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *