هزینه تحصیل و هزینه زندگی در سوئد در سال 2023 یکی از اصلی­ ترین فاکتورها در تصمیم افراد متقاضی برای مهاجرت به سوئد محسوب می­ شود و شخص با دانستن هزینه زندگی در سوئد می ­تواند برنامه ریزی درست و حساب شده ­ای برای اقامت خود در این کشور اتخاذ کند. بنابراین در اینجا کوشیده ­ایم تا به معرفی کشور سوئد و هزینه ­های زندگی در آن بپردازیم.

توضیح کوتاه درباره کشور سوئد

مردم سوئد صلح­ طلب­ ترین مردم دنیا هستند. سوئد کشوری است با مردمانی با خلق و خوی سرد، اما صلح طلب و علاقه‌مند به انجام کارهای گروهی. از لحاظ جغرافیایی کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه‌ جزیره اسکاندیناوی، واقع است و از شرق با خلیج بوتنی، از غرب با نروژ از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

 پایتخت سوئد استکهلم است که بزرگ­ترین شهر آن نیز محسوب می­ شود. نظام سیاسی سوئد پادشاهی مشروطه است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره می‌شود. سوئد همواره یک مقصد مهم برای مهاجران بوده و اغلب مهاجران این کشور از فنلاند هستند و این مهاجرت ­ها باعث رشد جمعیت در این کشور است.

 

حداقل­ های هزینه زندگی در کشور سوئد

هزینه زندگی در سوئد مانند هر کشور دیگری بسته به شهر و سبک زندگی هر فرد متفاوت است؛ بنابراین هزینه ­های جاری از جمله هزینه مسکن، در شهر بزرگی مانند استکهلم از سایر شهرهای این کشور بیشتر است حتی هزینه زندگی در این شهر نیز با توجه به محل اقامت، امکانات خانه، متراژ و… متفاوت است. ولی به طور میانگین شما برای اجاره یک آپارتمان معمولی از در استکهلم باید بین 10000 تا 20000 کرون بپردازید که طبعاً این مبلغ شهر­های دیگر این سوئد به مراتب کمتر است.

مقاله پیشنهادی: هزینه زندگی در آلمان

هزینه خورد و خوراک در سوئد

بخش عمده هزینه زندگی در کشور سوئد را هزینه مسکن تشکیل می­ دهد. دیگر هزینه ­های زندگی در کشور سوئد مانند هزینه خورد و خوراک در قیاس با هزینه مسکن بسیار کمتر است به طور مثال هزینه خورد و خوراک مناسب برای یک نفر ماهانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کرون خواهد بود با این وجود شخص با آشپزی کردن در منزل حتی می­ تواند این مبلغ را نیز کاهش دهد.

 
هزینه خورد و خوراک در سوئد

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در این کشور نیز بستگی به شهر محل سکونت شما دارد ولی این هزینه‌ها در شهرهای کوچک از ۴۰۰ کرون در ماه بوده و در شهرهای بزرگ مانند استکهلم تا ۶۵۰ کرون در ماه نیز می ­رسد. البته در زمینه حمل و نقل برای دانشجویان تخفیفاتی وجود دارد و دانشجویان از دانشگاه ­های خود می­ توانند بلیت‌های مخصوصی دریافت کنند تا هزینه زندگی در سوئد را برای خود کاهش دهند.

 
هزینه حمل و نقل در سوئد

هزینه خدمات در سوئد

دیگر هزینه زندگی در کشور سوئد هزینه شارژ می ­باشد که شامل اقلامی چون آب، برق، تلفن و اینترنت است. در اکثر موارد هزینه آب و برق بر روی کرایه خانه است اما به طور معمول هزینه شارژ در حدود ماهی ۳۰۰ کرون خواهد بود.

هزینه درمانی در سوئد

پشتیبانی هزینه درمانی در سوئد نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار قوی است و کلیه هزینه­ های درمانی برای دانشجویان شامل بیمه اجتماعی همگانی می­ شود که باعث می ­شود هزینه درمان تقریباً رایگان شود و در صورت مراجعه به مراکز درمانی حداکثر تا ۱۱۰۰ کرون بیشتر پرداخت نخواهید کرد و حق بیمه ۲۵۰ کرون می ­باشد. در واقع می­ توان گفت که در این کشور هزینه درمان رایگان است.

به حالت کلی برای داشتن یک زندگی معمولی می­ توان گفت که هزینه زندگی در سوئد حدود ۶۵۰۰ تا ۷۵۰۰ کرون در ماه می­ باشد که این مبلغ را نیز با کمی صرفه جویی و زندگی در شهرهای کوچک و همچنین داشتن هم­ خانه و زندگی با دو یا سه نفر به مقداری زیادی کاهش دهید؛ زیرا بعضی از هزینه­ ها مشترک بوده و در آن­ها صرفه جویی می­ شود. در حالت کلی دو نفر در سوئد می ­توانند سالانه با ۱۰۰۰۰ یورو زندگی کنند .

مقاله پیشنهادی: هزینه زندگی در کانادا

هزینه های درمانی در سوئد

ریز هزینه زندگی در سوئد

– هزینه یک وعده غذا در رستوران­های مک دونالد حدود 91 کرون می‌باشد.

-هزینه یک وعده غذا در رستوران­ ارزان قیمت حدود 127 کرون می‌باشد.

-هزینه غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی ۵۹۴٫۵۰ کرون می‌باشد.

-هزینه یک لیوان نوشابه باید حدود ۱۸٫۰۹ کرون می‌باشد.

-هزینه یک فنجان کاپوچینو حدود 43 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو برنج ۲۲٫۶۵ کرون می‌باشد.

-هزینه یک لیتر شیر 15 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ 126 کرون می‌باشد.

-هزینه یک شانه تخم مرغ 39 کرون می‌باشد.

-هزینه یک پاکت سیگار 69 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو گوشت گاو ۱۳۵٫۸۶ کرون می‌باشد.

-هزینه یک قرص نان ۵۰۰ گرمی ۲۰٫۰۳ کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو موز ۲۱٫۲۴ کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو پرتقال ۲۰٫۱۷ کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو سیب 29 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو گوجه فرنگی 38 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو سیب زمینی 14 کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلو پیاز ۱۰٫۲۱ کرون می‌باشد.

-هزینه یک کیلومتر با تاکسی حدوداً ۱۴ کرون می‌باشد.

-هزینه بلیت مترو ۲۵ کرون می‌باشد.

-هزینه تاکسی برای یک کورس در شهر ۴۵ کرون می‌باشد.

-هزینه یک ساعت انتظار تاکسی ۴۶۰ کرون می‌باشد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم فلاحتی
خانوم فلاحتی
1 سال قبل

هزینه زندگی در سوئد برای یک فرد مجرد ماهانه چقدره؟

کارشناس هرمس اپلای
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم فلاحتی
1 سال قبل

به طور میانگین شما برای اجاره یک آپارتمان معمولی در استکهلم باید بین ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ کرون بپردازید . ریز هزینه های دیگر داخل مقاله ذکر شده و میتونید با مطالعه به صورت حدودی به هزینه هایزندگی پی ببرید