معرفی کامل و جامع هزینه زندگی در آمریکا در سال 2022

هزینه زندگی در آمریکا

کشور آمریکا را می‌توان یکی از رؤیایی‌ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا نام برد که سالیانه افراد بسیار زیادی در تلاش هستند تا اقامت آن را به دست بیاورند. بالا بودن استانداردهای زندگی، آزادی‌های بسیار زیاد و میانگین حقوق بالا تنها بخشی از مزایای مهاجرت به آمریکا است؛ اما متقاضیان دریافت اقامت آمریکا باید بدانند که این کشور جز یکی از گران‌ترین کشورهای حال حاضر دنیا است. ازاین‌رو پیش از هرگونه اقدامی برای مهاجرت باید با هزینه زندگی در آمریکا آشنا شوند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با کشور آمریکا

شاید هیچ‌کسی در دنیا وجود نداشته باشد که اطلاعاتی در خصوص کشور آمریکا نداشته باشد. این کشور یکی از ابرقدرت‌های حال حاضر دنیا است که در تمامی زمینه‌ها، ازجمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی، حرف اول را در جهان می‌زند. ازاین‌رو سالیانه بیش از یک‌میلیون نفر متقاضی مهاجرت به کشور آمریکا هستند. این کشور دارای 50 ایالت مختلف بوده که هزینه‌های زندگی در آن‌ها بسیار متفاوت است. از مهم‌ترین همسایه‌های این کشور می‌توان به کانادا در شمال و مکزیک در جنوب آن اشاره کرد.
این کشور دارای بزرگ‌ترین اقتصاد در دنیا بوده و از مهم‌ترین محصولات صادراتی آن می‌توان به ذرت، مواد شیمیایی، کالاهایی مانند قطعات کامپیوتری، هواپیمایی، تجهیزات مختلف ارتباطی و … اشاره کرد. یکی از نکاتی که در خصوص این کشور باید بدانید، هزینه زندگی در آمریکا است که بسته به محل سکونت شما متفاوت خواهد بود.

هزینه زندگی در کشور آمریکا بالاتر از میانگین جهانی است.

هزینه زندگی در آمریکا

کشور آمریکا را باید در بین کشورهای گران در جهان دسته‌بندی کرد. طبق آخرین آمار، کشور آمریکا در بین گران‌ترین کشورهای جهان، رتبه بیستم را به خودش اختصاص داده است و این به معنی آن است که هزینه‌های زندگی در این کشور می‌تواند بسیار بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید، باشد؛ اما این نکته نباید زیاد شما را نگران کند؛ زیرا اگر شما بتوانید یک موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور به دست بیاورید، می‌توانید به‌سادگی از پس هزینه زندگی در آمریکا بربیایید.
کشور آمریکا ازجمله کشورهایی است که میزان پرداختی حقوق بالایی داشته و همین امر موجب شده است تا کارمندان و کارگران آمریکایی، ازنظر اقتصادی، اوضاع بسیار مناسبی داشته باشند. زمانی که در خصوص هزینه‌های زندگی صحبت می‌کنیم، منظور میزان پول موردنیاز برای حفظ استانداردهای مشخصی از زندگی با تأمین نیازهای اولیه مانند مسکن، غذا، مراقبت‌های بهداشتی و … است.
آنچه در خصوص کشور آمریکا و هزینه‌های زندگی در این کشور جالب است، این است که هزینه‌های زندگی در ایالات مختلف آن، به‌شدت با یکدیگر متفاوت خواهند بود. طبق گزارش‌های مختلف مشخص‌شده است که بیشترین بخش هزینه زندگی در آمریکا، مختص به هزینه‌های مسکن و نگهداری از کودکان می‌شود.
در ادامه هزینه‌هایی مانند غذا، حمل‌ونقل و مراقبت‌های بهداشتی در شهرهای بزرگ آن تقریباً یکسان است. ما در ادامه به‌صورت کامل در خصوص تمامی هزینه‌های زندگی در آمریکا صحبت خواهیم کرد و به گران‌ترین و ارزان‌ترین ایالات آمریکا برای زندگی اشاره می‌کنیم.

بخش قابل‌توجهی از هزینه‌ها در آمریکا، صرف مسکن می‌گردد.

هزینه‌های مسکن در کشور آمریکا

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های هزینه زندگی در آمریکا به هزینه‌های مربوط به مسکن اختصاص پیدا خواهد کرد. طبق آمار مشخص‌شده است که چیزی در حدود 25 تا 30 درصد از درآمد خالص خانواده‌ها، صرف هزینه‌های مرتبط با مسکن خواهد شد. از گران‌ترین شهرهای آمریکا ازنظر مسکن می‌توان به شهرهای سانفرانسیسکو و نیویورک اشاره کرد که هم‌اکنون گران‌ترین اجاره‌ها را در جهان به خودشان اختصاص داده‌اند.
به‌صورت کلی هزینه‌های مسکن در حومه شهرهای آمریکا بسیار ارزان‌تر از هزینه‌های مسکن در داخل شهر خواهد بود. البته باید مدنظر داشته باشید محلی را که برای زندگی انتخاب می‌کنید، نباید فاصله زیادی با محل کار شما داشته باشد؛ زیرا در این صورت هزینه‌های رفت‌وآمد بیشتری را برای این کار باید بپردازید. هزینه‌های مسکن برای زندگی در آمریکا به تفکیک دو شهر گران این کشور، یعنی سانفرانسیسکو و نیویورک، به شرح زیر خواهد بود:

اجاره در آمریکا

میانگین هزینه در نیویورک

میانگین هزینه سانفرانسیکو

آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر

3003 دلار

3273 دلار

آپارتمان یک‌خوابه در خارج از مرکز شهر

1896 دلار

2542 دلار

خانه سه‌خوابه در مرکز شهر

5832 دلار

6478 دلار

خانه سه‌خوابه در خارج از مرکز شهر

3318 دلار

6478 دلار

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر

2117.94 دلار

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

3542.13 دلار

خرید مواد غذایی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای باعث کاهش هزینه می‌شود.

هزینه‌های غذا در کشور آمریکا

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر روی هزینه زندگی در آمریکا تأثیرگذار خواهد بود، هزینه‌های مربوط به خوردوخوراک در این کشور است. وزارت کشاورزی ایالات‌متحده گزارش داده است که آمریکایی‌ها کمتر از 10 درصد از درآمد خودشان را صرف غذا، چه در داخل خانه و یا خارج از خانه، می‌کنند. در شهر نیویورک یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط 80 دلار و یک کاپوچینو معمولی تقریباً 4.50 دلار هزینه خواهد داشت.
درصورتی‌که می‌خواهید در هزینه زندگی در آمریکا صرفه‌جویی کنید، به‌جای آن‌که وعده‌های غذایی خودتان را از رستوران‌ها تهیه کنید، بهتر است خرید خودتان را از بازارهای مختلف این کشور انجام داده و در خانه آشپزی کنید. بدین‌صورت هزینه‌های غذایی شما تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. باکمی جستجو می‌توان مراکز خریدی که تخفیف‌های مختلفی را بر روی محصولات خودشان قرار داده‌اند، پیدا کرد. هزینه‌های مربوط به غذا در کشور آمریکا به شرح زیر خواهد بود:

محصولات غذایی

میانگین هزینه

غذا در یک رستوران ارزان‌قیمت

14 دلار

یک بطری 0.33 لیتری آب

1.43 دلار

یک لیتر شیر

3.13 دلار

یک قرص نان 500 گرمی

2.35 دلار

12 عدد تخم‌مرغ

2.30 دلار

یک بطری کوکاکولا یا پپسی

1.96 دلار

یک پوند برنج سفید

1.80 دلار

یک پوند فیله مرغ

4.72 دلار

یک پوند گوشت گاو

5.92 دلار

یک پوند سیب

2.07 دلار

یک پوند سیب‌زمینی

1.18 دلار

یک پوند موز

0.71 دلار

یک پوند گوجه فرهنگی

1.95 دلار

هزینه حمل‌ونقل در آمریکا به نسبت سایر کشورها، پایین‌تر است.

هزینه‌های حمل‌ونقل در کشور آمریکا

بر اساس گزارشات، بنزین در ایالات‌متحده آمریکا بسیار ارزان‌تر از کشورهای دیگر است. هر لیتر بنزین در آمریکا حدوداً 77 سنت خواهد شد و بدین‌صورت یک گالن بنزین در این کشور، معادل 2.97 دلار محاسبه می‌شود. در خصوص هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی نیز باید بدانید که شهرهای بزرگ آمریکا، مانند نیویورک، میامی و شیکاگو به ترتیب در رشته‌های سیزدهم، نوزدهم و بیست و ششم در میان گران‌ترین شهرهای جهان قرار دارند.
ازاین‌رو هزینه حمل‌ونقل و رانندگی در این کشور نمی‌تواند زیاد بر روی هزینه زندگی در آمریکا تأثیرگذار باشد. از سوی دیگر سیستم حمل‌ونقل عمومی بسیار گسترده کشور آمریکا به شیوه‌ای تنظیم‌شده است تا شما کمترین مشکل برای جابه‌جایی را داشته باشید. هزینه‌های حمل‌ونقل در کشور آمریکا به شرح زیر خواهد بود:

قیمت حمل‌ونقل در آمریکا

میانگین هزینه

یک لیتر بنزین

0.77 دلار

بلیت ماهانه اتوبوس

119 دلار

بلیت یک‌بارمصرف اتوبوس

2.75 دلار

تعرفه تاکسی برای 8 کیلومتر

15 دلار

تویوتا کرولا

19673 دلار

فولکس‌واگن گلف

23000 دلار

هزینه مراقبت‌های درمانی و بهداشتی در آمریکا

در لیست هزینه زندگی در آمریکا، بدون شک باید قسمتی را هم به هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و درمانی اختصاص دهیم. کشور آمریکا دارای یکی از قدرتمندترین و بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی در جهان است که هزینه‌های آن می‌تواند به طرز عجیبی بالا باشد. بیمه درمانی خصوصی برای یک فرد به‌صورت متوسط بیش از 440 دلار در ماه خواهد بود و این بیمه حتی تمامی هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی را پوشش نمی‌دهد.

خدمات بهداشت و درمان

میانگین هزینه‌ها

معاینه پزشک خانواده

155 دلار

داروی سرماخوردگی به مدت 6 روز

9 دلار

نسخه آنتی‌بیوتیک

23 دلار

هزینه تحصیل در آمریکا بسته به مؤسسه آموزشی، متفاوت است.

هزینه‌های تحصیل در آمریکا

از دیگر فاکتورهایی که می‌تواند بر روی هزینه زندگی در آمریکا تأثیرگذار باشد، می‌توان به هزینه‌های تحصیل در این کشور اشاره کرد. چه شما از طریق تحصیل به آمریکا مهاجرت کرده باشید چه از روش‌های مختلف، بدون شک باید با نکات مختلف هزینه تحصیل در آمریکا آشنا شوید. هزینه تحصیل در آمریکا بسته به مؤسسه آموزشی که پذیرش آن را دریافت کرده‌اید، می‌تواند متفاوت باشد.
دانشگاه‌های آمریکایی به دودسته دانشگاه‌های خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند که شهریه‌های آن‌ها تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارد. به‌صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بسیار پایین‌تر از تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی است؛ اما بااین‌حال، بسیاری از مؤسسه‌های آموزشی خصوصی برای اطمینان از این‌که دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌درآمد نیز فرصت تحصیل را پیدا کنند، کمک‌های مالی و حمایتی مختلفی را ارائه می‌کنند.

مقطع تحصیلی

متوسط هزینه‌ها

پیش‌دبستانی یا مهدکودک / یک‌ماهه

1875 دلار

مدرسه خصوصی برای پایه‌های پایین‌تر / سالیانه

25286 دلار

شهریه دانشگاه / دولتی، چهارساله

میانگین سالیانه برای شهروندان آمریکایی 9650 دلار، برای شهروندان خارجی 24930 دلار

شهریه دانشگاه / خصوصی، چهارساله

33480 دلار سالیانه

هزینه‌های تفریح و سرگرمی در آمریکا

چه قرار باشد تا در خانه و چه در بیرون از خانه، سرگرمی و تفریحی برای خودتان ایجاد کنید، ممکن است به هزینه‌های سنگینی بربخورید. برای مثال هزینه پخش ویدئو می‌تواند کمتر از 10 دلار در ماه باشد، جایی که یک سرویس تلویزیون کابلی دارای قیمتی بیش از 100 دلار است. هزینه سینما بسته به شهر می‌تواند بین 10 تا 60 دلار متغیر باشد. از سوی دیگر، هزینه خرید تنقلات و خوراک مختصر را نیز باید به هزینه زندگی در آمریکا اضافه کرد.

برنامه‌های اوقات فراغت

میانگین هزینه‌ها

باشگاه بدن‌سازی، هزینه ماهیانه برای یک نفر بزرگ‌سال

36.10 دلار

اجاره زمین تنیس، یک ساعت

15 دلار

هزینه زندگی در آمریکا می‌تواند بسیار گران باشد.

سایر هزینه‌های زندگی در کشور آمریکا

تا بدین جا به مهم‌ترین هزینه‌هایی که می‌توانند بر روی هزینه زندگی در آمریکا تأثیرگذار باشند، اشاره کردیم؛ اما شما در کنار این موارد، هزینه‌های دیگری دارید که ممکن است در نگاه اول به چشم نیایند. هزینه‌های خرید لباس، هزینه‌های پرداخت خدمات رفاهی، مالیات و … از مهم‌ترین هزینه‌های جانبی در کشور آمریکا خواهند بود.

هزینه‌های جانبی

میانگین هزینه

هزینه‌های آب، برق، گرمایش و سرمایش

150.89 دلار

تعرفه یک دقیقه استفاده از تلفن همراه

0.10 دلار

اینترنت نامحدود

62.10 دلار

یک عدد شلوار جین

42.91 دلار

یک‌ دست لباس تابستانی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای

34.80 دلار

یک جفت کفش پیاده‌روی آدیداس

74.03 دلار

یک پاکت سیگار مارلبرو

8.49 دلار

هزینه‌های زندگی عمومی برای اقشار مختلف در آمریکا

همان‌طور که تا بدین جا نیز به‌خوبی متوجه شدید، زندگی در کشور آمریکا می‌تواند هزینه‌های زیادی با خود داشته باشد. البته اینکه میزان دقیق هزینه زندگی در آمریکا چقدر خواهد بود، به فاکتورهای بسیار متفاوتی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شیوه و سبک زندگی شما اشاره کرد. ازاین‌رو به‌صورت طبیعی اقشار مختلف در آمریکا، دارای هزینه‌هایی به‌صورت زیر خواهند بود:

هزینه زندگی اقشار مختلف،

به استثنا اجاره‌بها

متوسط هزینه زندگی در نیویورک

متوسط هزینه زندگی در سانفرانسیسکو

مجرد در ماه

1100 دلار

1114 دلار

مجرد در سال

13200 دلار

13368 دلار

دانشجو در ماه

794 دلار

852 دلار

خانواده چهارنفره در ماه

4045 دلار

4118 دلار

خانواده چهارنفره در سال

48450 دلار

49416 دلار

قبل از مهاجرت، به هزینه‌های زندگی ایالت موردنظرتان توجه کنید.

مقایسه شهرهای مختلف آمریکا ازنظر هزینه زندگی

همان‌طور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره کردیم، کشور آمریکا دارای 50 ایالت مختلف است که هرکدام از آن‌ها هزینه‌های مختلفی را بر روی دست شهروندان آمریکایی می‌گذارند. به‌صورت طبیعی زندگی در شهرهای بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر، هزینه بیشتری خواهد داشت. ما در این قسمت ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای آمریکا را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا ببینیم که کدام‌یک از آن‌ها برای زندگی، بر اساس هزینه‌ها مناسب‌تر خواهند بود.

ارزان‌ترین ایالت‌های آمریکا

ارزان ترین ایالت های آمریکا

هزینه زندگی اقشار مختلف،

به استثنا اجاره‌بها

متوسط هزینه زندگی در نیویورک

متوسط هزینه زندگی در سانفرانسیسکو

مجرد در ماه

1100 دلار

1114 دلار

مجرد در سال

13200 دلار

13368 دلار

دانشجو در ماه

794 دلار

852 دلار

خانواده چهارنفره در ماه

4045 دلار

4118 دلار

خانواده چهارنفره در سال

48450 دلار

49416 دلار

گران‌ترین ایالت‌های آمریکا

گران ترین ایالت های آمریکا

نام ایالت

شاخص هزینه زندگی

متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان دوخوابه

میانگین میزان حقوق

هاوایی

196.3

1895 دلار

61000 دلار

کلمبیا

161.1

2776 دلار

67000 دلار

کالیفرنیا

138.5

2495 دلار

57000 دلار

اورگان

134.6

1123 دلار

52000 دلار

نیویورک

133.7

3675 دلار

59000 دلار

نتیجه‌گیری

کشور آمریکا یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهایی است که می‌توانید برای مهاجرت انتخاب کنید. این کشور امکان زندگی بسیار مناسب با استانداردهای بسیار بالایی را برای شهروندان خودش فراهم خواهد کرد. نکته‌ای که باید بدانید این است که هزینه زندگی در آمریکا بالا بوده و شما تنها در صورتی می‌توانید در این کشور زندگی کنید که یک موقعیت شغلی مناسب با درآمد بالا داشته باشید. البته هزینه زندگی در این کشور از یک ایالت تا ایالت دیگر، بسیار متفاوت خواهد بود.

مقاله پیشنهادی ویزای آمریکا

سوالات متداول

می سی سی پی
اوکلاهاما
آرکانزاس
کانزاس
میسوری

هاوایی
کلمبیا
کالیفرنیا
اورگان
نیویورک

طبق آمار مشخص‌شده است که چیزی در حدود 25 تا 30 درصد از درآمد خالص خانواده‌ها، صرف هزینه‌های مرتبط با مسکن خواهد شد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

    1. سلام . در کل هزینه زندگی در امریکا بالاست و بستگی به شرایط شما و کار شما داره میتونه هر ایالتی با توجه به کارتون و عوامل دیگه براتون به صرفه باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن