هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

خیلی‌ها به فکر اقامت موقت یا دائمی در مجارستان هستند و به‌احتمال زیاد در مورد هزینه زندگی در مجارستان کنجکاوی های زیادی می‌کنند. برخی از سؤالاتی که دارند این است که اجاره آپارتمان چقدر است؟ هزینه تحصیل چه میزان است؟ آیا مجارستان کشور ارزانی است؟ آیا مراقبت‌های بهداشتی رایگان وجود دارد؟ در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به پاسخ این سؤالات بپردازیم. کشور مجارستان هم طبیعت زیبا و باورنکردنی دارد و هم از نظر زندگی شهری عالی است.

 

دریاچه‌های شفاف کریستالی، معماری شهری مانند بوداپست، ارتباط دوستانه و صمیمی با شهروندان این کشور و خیلی موارد دیگر شما را به‌عنوان یک مهاجر شگفت‌زده خواهد کرد. این کشور که دقیقاً در مرکز اروپا قرار دارد، شرایط منحصربه‌فردی دارد که آن را از دیگر کشورهای اروپایی جدا می‌کند. در ادامه مطالب بیشتری می‌خوانیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

واحد پول در مجارستان

برای دانستن هزینه زندگی در مجارستان بهتر است ارزش پول آن را در مقایسه یا ارزهای دیگر جهان دید. همچنین باید گفت واحد پول رسمی مجارستان، فورینت است که به شکل HUF یا Ft نوشته می‌شود. در جدول مقایسه ارزها را می‌بینید. البته این ارزش‌ها ثابت نیستند و احتمال تغییر در آنها هست. در این باره می‌توانید از مبدل‌های آنلاین ارز استفاده کنید.

 • ۱۰۰۰ دلار = 41600 فورینت
 • ۱۰۰۰ پوند = 52850 فورینت
 • ۱۰۰۰ یورو = 467700 فورینت
 • ۱۰۰۰ دلار استرالیا = 284600 فورینت

شهرهای بزرگ مجارستان

در این قسمت به معرفی شهرهای مهم مجارستان پرداخته‌ایم:

شهرهای بزرگ مجارستان

شهر بوداپست

باید گفت بوداپست معروف‌ترین شهر و همچنین پایتخت این کشور است. بوداپست را باید چشم‌نوازترین و توریستی‌ترین شهر اروپای مرکزی دانست که هم طبیعت عالی دارد و هم از نظر معماری ساختمان‌ها و همچنین فضای شهری از جایگاهی عالی برخوردار است. رود دانوب از کمتر این شهری می‌گذرد همین موضوع آن را بسیار زیبا و دلنشین ساخته است.
این شهر پر است از قلعه‌های زیبا و مجلل، کافه‌های خاطر برانگیز؛ غذاهای خوشمزه و اجتماعات شبانه مهیج که هر بازدیدکننده‌ای را به خود جذب می‌کند. هزینه زندگی در مجارستان باتوجه‌به شهری که در آن اقامت دارید می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد.

شهر دبرسن

دبرسن شهر دیگر مجارستان است که می‌تواند اقامتی عالی را فراهم کند. این شهر تاریخی غنی دارد و تمامی کوچه‌ها و خیابان‌های آن پر است از داستان‌های ناب و تاریخی، قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان در این شهر است. همچنین میزبانی فستیوال‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متنوع با این شهر است که توانسته گردشگران و همچنین شهروندان خود مجارستان را مجذوب خود کند.

شهر Szeged

برای آنهایی که به آفتاب علاقه دارند و می‌خواهند حمام آفتاب بگیرند، شهر آفتاب یا همان Szeged پیشنهاد می‌شود. این شهر هرچند شهری کوچک است اما جذابیت‌های زیادی را در خود جای‌داده است. دانشگاه این شهر خود سرزندگی‌ونشاط را به ارمغان آورده است. در بررسی هزینه زندگی در مجارستان باید امکاناتی را نیز که هر شهر در اختیار شهروندان آن می‌گذارد دید.

میانگین حقوق در مجارستان؟

باید گفت مقایسه قیمت‌ها با میزان حقوق و درآمد در مجارستان می‌تواند روشی برای سنجش سطح استانداردها و کیفیت زندگی باشد و در واقع از این طریق است که می‌توان قبل از سفر و اخذ اقامت، در مورد هزینه زندگی در مجارستان برنامه‌ریزی کرد و تصمیم گرفت. در ادامه به بررسی حقوق و مزایای برخی از مشاغل در شهرهای مختلف این کشور میپردازیم:

مشاغل در بوداپست میانگین حقوق
مهندس نرم‌افزار ۵,۹۵۶,۹۰۵ فورینت
بازاریابی محتوا ۳,۹۶۴,۷۹۶ فورینت
سرآشپز ۱۰,۵۶۶,۴۲۶ فورینت
پزشک ۹,۶۵۲,۹۲۱ فورینت
توسعه‌دهنده وب ۵,۴۶۴,۶۲۸ فورینت
کپی رایتر ۳,۷۲۹,۶۱۴ فورینت
پیشخدمت ۲,۵۰۱,۰۵۶ فورینت
معمار ۴,۹۵۴,۷۰۵ فورینت

 

مشاغل در Szeged میانگین حقوق
توسعه‌دهنده نرم‌افزار ۳,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
مهندس نرم‌افزار ۴,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
توسعه‌دهنده جاوا ۵,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
توسعه‌دهنده وب ۲,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
مهندس ارشد نرم‌افزار ۵,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
توسعه‌دهنده PHP ۳,۰۰۰,۰۰۰ فورینت
مدیر سیستم ۳,۰۰۰,۰۰۰ فورینت

هزینه‌ های زندگی عمومی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان و استانداردهای آن همگی به میزان حقوق و درآمد شما بستگی دارند. اگر هزینه اجازه را در نظر نگیریم، باید بگوییم یک فرد ماهانه به طور متوسط به مبلغ ۱۸۰۰۰۰ فورینت برای تأمین هزینه‌های زندگی نیاز دارد. البته باتوجه‌به هزینه‌های دیگر مانند غذا خوردن در رستوران، سفرها، تعطیلات و … می‌تواند بالاتر و یا پایین‌تر از این مبلغ هم باشد.

هزینه‌ های زندگی عمومی در مجارستان

هزینه متوسط ماهانه در شهر دبرسن

 • ۱ نفر، در ماه (بدون اجاره) ۱۹۸۴۶۰ فورینت
 • خانواده ۴ نفره، در ماه (بدون اجاره) ۶۸۴۴۴۷ فورینت
 • آب و برق، اساسی، برای آپارتمان ۸۵ متر مربعی ۴۲۲۹۸ فورینت

هزینه متوسط ماهانه در شهر Szeged

 • ۱ نفر، در ماه (بدون اجاره) ۲۱۵۲۷۶ فورینت
 • خانواده ۴ نفره، در ماه (بدون اجاره) ۷۳۷۶۵۵ فورینت
 • آب و برق، اساسی، برای آپارتمان ۸۵ متر مربعی ۴۶۹۶۳ فورینت

قیمت مسکن و اقامت در مجارستان چه میزان است؟

باید گفت این نوع هزینه زندگی در مجارستان به هیچ وجه گران نیست. حتی در پایتخت آن یعنی شهر بوداپست قیمت‌ها بسیار معقول است. در ادامه هزینه اجاره در برخی دیگر از شهرهای مجارستان ارائه شده است:

هزینه اجاره در دبرسن میانگین هزینه ماهانه

 • آپارتمان بزرگ ۲۱۵۶۲۵ فورینت
 • آپارتمان کوچک ۱۳۸۴۲۱ فورینت

هزینه اجاره در Szeged میانگین هزینه ماهانه

 • آپارتمان بزرگ ۴۹۹۹۹۹ فورینت
 • آپارتمان کوچک ۱۲۴۹۹۹ فورینت

هزینه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی و دندانپزشکی در مجارستان

سیستم مراقبت‌های بهداشتی مجارستان از طریق بودجه‌های دولتی تأمین می‌شود و خدمات هم به‌صورت رایگان و هم با هزینه‌های بسیار پایین وجود دارند. کیفیت خدمات درمانی در مجارستان شبیه اغلب کشورهای غربی است و هم به‌صورت دولتی و هم خصوصی قابل‌ارائه هستند. شهروندان اتحادیه اروپا که به‌صورت موقت در مجارستان هستند، امکان استفاده از کارت بیمه سلامت اروپایی یعنی (EHIC) برای آنها فراهم است.
با داشتن بیمه تأمین اجتماعی در مجارستان می‌توانید برای کارت بیمه درمانی به اسم TAJ درخواست دهید. این کارت شرایط را برای استفاده رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی فراهم می‌کند. در بیمه تأمین اجتماعی کارفرما سهم شما از بیمه را از حقوق شما کسر می‌کند. در غیر این صورت این خود شمایید که باید مبلغی را به‌عنوان سهم بیمه تأمین اجتماعی پرداخت کنید. هزینه‌های درمانی و بهداشتی از مواردی است که باید برآورد هزینه زندگی در مجارستان در نظر گرفته شود.

هزینه‌ های مراقبت‌های بهداشتی و دندانپزشکی در مجارستان

هزینه سفر و حمل‌ و نقل در مجارستان

مجارستانی از یک سیستم حمل‌ونقل عالی، باکیفیت و سریع برخوردار است و این تنها مختص شهرهای بزرگ و معروف نیست، بلکه شهرهای کوچک‌تر هم حمل‌ونقل خوبی دارند و این در حالی است که خیلی از مسیرها را می‌توان دوچرخه‌سواری کرد یا با پای پیاده رفت. باید گفت، در مجارستان بیشتر از ۶۰ درصد مردم از دوچرخه برای رفتن به مدرسه، دانشگاه و یا محل کارشان استفاده می‌کنند.
سفرهای بین‌شهری هم از شرایط خوبی برخوردارند. برای حمل‌ونقل بین شهرهای مختلف می‌توان از قطار، اتوبوس و یا قایق بهره برد. مدیریت و هماهنگی اتوبوس‌های بین‌شهری با Volánbusz است. همچنین شرکت اصلی پشتیبانی و مدیریت سفرهای ریلی با MÁV است که بسیار معروف و شناخته شده است. همچنین در رودخانه‌های دانوب و همچنین دریاچه بالاتون در فصل‌هایی از سال لنگرگاه کشتی‌های مسافربری است.

متروی بوداپست

شهر بوداپست یک سیستم متروی کارآمد و عالی دارد. این سیستم از 4 خط M1 (خط زرد)، M2 (خط قرمز)، M3 (خط آبی) و M4 (خط سبز) برخوردار است. خط زرد اولین خط مترو در سرتاسر اروپاست. تمامی خدمات حمل‌ونقل مجارستان را سازمان BKK مدیریت و نظارت می‌کند و همچنین یکپارچه ساخته است. در مورد هزینه‌ها باید گفت، به طور ماهیانه باید مبلغ 9500 فورینت برای هزینه‌های رفت‌وآمد بهعنوان جزئی از هزینه زندگی در مجارستان در نظر گرفت. البته تخفیف‌هایی برای گروههایی از مردم مانند دانشجویان وجود دارد. همچنین افراد مسن و بالای 65 سال می‌توانند رایگان از این سیستم حمل‌ونقل استفاده کنند.

هزینه‌ های تحصیل و آموزش در مجارستان

باتوجه‌به رتبه‌بندی شانگهای، 5 دانشگاه مجارستان جز 1000 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده‌اند. بالاترین رتبه‌ها را دانشگاه Eötvös Loránd در شهر بوداپست و دانشگاه Szeged از آن خود کرده‌اند. دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مجارستان برای دانشجویان وجود دارند. شهریه‌ها بر اساس رشته‌های مختلف تحصیلی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال هزینه تحصیل در Eötvös Loránd از 2219 برای هر ترم شروع میشود.
شهریه برخی از دوره‌های تحصیلی دانشگاه Szeged از 1500 یورو شروع می‌شود، اما رشته‌هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی شهریه‌ای معادل 6000 تا 7000 یورو در هر ترم دارد. البته هرساله تعداد 5 هزار دانشجو از طریق برنامه Stipendium Hungaricum بورسیه می‌شوند. همچنین اگر از کشوری که از این برنامه بورسیه استفاده می‌کند باشید تحصیل شما رایگان خواهد بود.

هزینه‌ های تحصیل و آموزش در مجارستان

دوره زبان انگلیسی در کشور مجارستان

اخذ ویزای مجارستان

اخذ ویزای مجارستان یکی از نیازهای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند

سخن پایانی

هزینه زندگی در مجارستان حدود ۱.۱۷ برابر کمتر از میانگین جهانی است. مجارستان از نظر هزینه زندگی در بین ۱۹۷ کشور در رتبه ۹۷ و بهترین کشور برای زندگی در رتبه ۴۲ قرار دارد. متوسط حقوق پس از کسر مالیات در مجارستان ۸۸۳ دلار است که برای پوشش هزینه‌های متوسط ماهانه زندگی کافی است. با این حال، در کنار هزینه‌های زندگی، شهروندان می‌توانند از امکاناتی عالی در حوزه‌های مختلف آمورشی، تفریحی، اجتماعی و … برخوردار شوند و از یک زندگی اروپایی مرفه و آرام لذت ببرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
واحد پول در مجارستان چیست؟
فورینت
هزینه‌های زندگی عمومی در مجارستان چقدر است؟
اگر هزینه اجازه را در نظر نگیریم، باید بگوییم یک فرد ماهانه به طور متوسط به مبلغ ۱۸۰۰۰۰ فورینت برای تأمین هزینه‌های زندگی نیاز دارد.
متوسط حقوق در مجارستان چقدر است؟
متوسط حقوق پس از کسر مالیات در مجارستان ۸۸۳ دلار است که برای پوشش هزینه‌های متوسط ماهانه زندگی کافی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای