هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

خیلی‌ها به فکر اقامت موقت یا دائمی در مجارستان هستند و به‌احتمال زیاد در مورد هزینه زندگی در مجارستان کنجکاوی های زیادی می‌کنند. برخی از سؤالاتی که دارند این است که اجاره آپارتمان چقدر است؟ هزینه تحصیل چه میزان است؟ آیا مجارستان کشور ارزانی است؟ آیا مراقبت‌های بهداشتی رایگان وجود دارد؟ در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به پاسخ این سؤالات بپردازیم. کشور مجارستان هم طبیعت زیبا و باورنکردنی دارد و هم از نظر زندگی شهری عالی است.
دریاچه‌های شفاف کریستالی، معماری شهری مانند بوداپست، ارتباط دوستانه و صمیمی با شهروندان این کشور و خیلی موارد دیگر شما را به‌عنوان یک مهاجر شگفت‌زده خواهد کرد. این کشور که دقیقاً در مرکز اروپا قرار دارد، شرایط منحصربه‌فردی دارد که آن را از دیگر کشورهای اروپایی جدا می‌کند. در ادامه مطالب بیشتری می‌خوانیم.

مجارستان هم طبیعت و هم معماری عالی و بی‌نظیر دارد

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

واحد پول در مجارستان

برای دانستن هزینه زندگی در مجارستان بهتر است ارزش پول آن را در مقایسه یا ارزهای دیگر جهان دید. همچنین باید گفت واحد پول رسمی مجارستان، فورینت است که به شکل HUF یا Ft نوشته می‌شود. در جدول مقایسه ارزها را می‌بینید. البته این ارزش‌ها ثابت نیستند و احتمال تغییر در آنها هست. در این باره می‌توانید از مبدل‌های آنلاین ارز استفاده کنید.
• 1000 دلار = 309117 فورینت
• 1000 پوند = 402497 فورینت
• 1000 یورو = 365085 فورینت
• 1000 دلار استرالیا = 220138 فورینت

مقاله پیشنهادی—> مهاجرت به مجارستان

شهرهای بزرگ مجارستان

در این قسمت به معرفی شهرهای مهم مجارستان پرداخته‌ایم:

شهرهای بزرگ مجارستان

شهر بوداپست

باید گفت بوداپست معروف‌ترین شهر و همچنین پایتخت این کشور است. بوداپست را باید چشم‌نوازترین و توریستی‌ترین شهر اروپای مرکزی دانست که هم طبیعت عالی دارد و هم از نظر معماری ساختمان‌ها و همچنین فضای شهری از جایگاهی عالی برخوردار است. رود دانوب از کمتر این شهری می‌گذرد همین موضوع آن را بسیار زیبا و دلنشین ساخته است.
این شهر پر است از قلعه‌های زیبا و مجلل، کافه‌های خاطر برانگیز؛ غذاهای خوشمزه و اجتماعات شبانه مهیج که هر بازدیدکننده‌ای را به خود جذب می‌کند. هزینه زندگی در مجارستان باتوجه‌به شهری که در آن اقامت دارید می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد.

شهر دبرسن

دبرسن شهر دیگر مجارستان است که می‌تواند اقامتی عالی را فراهم کند. این شهر تاریخی غنی دارد و تمامی کوچه‌ها و خیابان‌های آن پر است از داستان‌های ناب و تاریخی، قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان در این شهر است. همچنین میزبانی فستیوال‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های متنوع با این شهر است که توانسته گردشگران و همچنین شهروندان خود مجارستان را مجذوب خود کند.

شهر Szeged

برای آنهایی که به آفتاب علاقه دارند و می‌خواهند حمام آفتاب بگیرند، شهر آفتاب یا همان Szeged پیشنهاد می‌شود. این شهر هرچند شهری کوچک است اما جذابیت‌های زیادی را در خود جای‌داده است. دانشگاه این شهر خود سرزندگی‌ونشاط را به ارمغان آورده است. در بررسی هزینه زندگی در مجارستان باید امکاناتی را نیز که هر شهر در اختیار شهروندان آن می‌گذارد دید.

مجارستانی از سیستم متروی عالی و کارا برخوردار است

میانگین حقوق در مجارستان؟

باید گفت مقایسه قیمت‌ها با میزان حقوق و درآمد در مجارستان می‌تواند روشی برای سنجش سطح استانداردها و کیفیت زندگی باشد و در واقع از این طریق است که می‌توان قبل از سفر و اخذ اقامت، در مورد هزینه زندگی در مجارستان برنامه‌ریزی کرد و تصمیم گرفت. در ادامه به بررسی حقوق و مزایای برخی از مشاغل در شهرهای مختلف این کشور میپردازیم:

مشاغل در بوداپست

میانگین حقوق

مهندس نرم‌افزار

5,956,905 فورینت

بازاریابی محتوا

3,964,796 فورینت

سرآشپز

10,566,426 فورینت

پزشک

9,652,921 فورینت

توسعه‌دهنده وب

5,464,628 فورینت

کپی رایتر

3,729,614 فورینت

پیشخدمت

2,501,056 فورینت

معمار

4,954,705 فورینت

مشاغل در Szeged

میانگین حقوق

توسعه‌دهنده نرم‌افزار

3,000,000 فورینت

مهندس نرم‌افزار

4,000,000 فورینت

توسعه‌دهنده جاوا

5,000,000 فورینت

توسعه‌دهنده وب

2,000,000 فورینت

مهندس ارشد نرم‌افزار

5,000,000 فورینت

توسعه‌دهنده PHP

3,000,000 فورینت

مدیر سیستم

3,000,000 فورینت

در سنجش هزینه‌ها باید تعیین میزان حقوق هم لازم است

هزینه‌های زندگی عمومی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان و استانداردهای آن همگی به میزان حقوق و درآمد شما بستگی دارند. اگر هزینه اجازه را در نظر نگیریم، باید بگوییم یک فرد ماهانه به طور متوسط به مبلغ 180000 فورینت برای تأمین هزینه‌های زندگی نیاز دارد. البته باتوجه‌به هزینه‌های دیگر مانند غذا خوردن در رستوران، سفرها، تعطیلات و … می‌تواند بالاتر و یا پایین‌تر از این مبلغ هم باشد.

هزینه متوسط ماهانه در شهر دبرسن

1 نفر، در ماه (بدون اجاره) 155,271 فورینت

خانواده 4 نفره، در ماه (بدون اجاره) 528,463 فورینت

آب و برق، اساسی، برای آپارتمان 85 متر مربعی 42298 فورینت

هزینه متوسط ماهانه در شهر Szeged

1 نفر، در ماه (بدون اجاره) 158,601 فورینت

خانواده 4 نفره، در ماه (بدون اجاره) 535,373 فورینت

آب و برق، اساسی، برای آپارتمان 85 متر مربعی 46963 فورینت

قیمت مسکن و اقامت در مجارستان چه میزان است؟

باید گفت این نوع هزینه زندگی در مجارستان به هیچ وجه گران نیست. حتی در پایتخت آن یعنی شهر بوداپست قیمت‌ها بسیار معقول است. در ادامه هزینه اجاره در برخی دیگر از شهرهای مجارستان ارائه شده است:

هزینه اجاره در دبرسن میانگین هزینه ماهانه

آپارتمان بزرگ 204286 فورینت

آپارتمان کوچک 117,429 فورینت

هزینه اجاره در Szeged میانگین هزینه ماهانه

آپارتمان بزرگ 156853 فورینت

آپارتمان کوچک 101667 فورینت

دانشجویان بورسیهای می‌توانند رایگان تحصیل کنند

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و دندانپزشکی در مجارستان

سیستم مراقبت‌های بهداشتی مجارستان از طریق بودجه‌های دولتی تأمین می‌شود و خدمات هم به‌صورت رایگان و هم با هزینه‌های بسیار پایین وجود دارند. کیفیت خدمات درمانی در مجارستان شبیه اغلب کشورهای غربی است و هم به‌صورت دولتی و هم خصوصی قابل‌ارائه هستند. شهروندان اتحادیه اروپا که به‌صورت موقت در مجارستان هستند، امکان استفاده از کارت بیمه سلامت اروپایی یعنی (EHIC) برای آنها فراهم است.
با داشتن بیمه تأمین اجتماعی در مجارستان می‌توانید برای کارت بیمه درمانی به اسم TAJ درخواست دهید. این کارت شرایط را برای استفاده رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی فراهم می‌کند. در بیمه تأمین اجتماعی کارفرما سهم شما از بیمه را از حقوق شما کسر می‌کند. در غیر این صورت این خود شمایید که باید مبلغی را به‌عنوان سهم بیمه تأمین اجتماعی پرداخت کنید. هزینه‌های درمانی و بهداشتی از مواردی است که باید برآورد هزینه زندگی در مجارستان در نظر گرفته شود.

هزینه سفر و حمل‌ونقل در مجارستان

مجارستانی از یک سیستم حمل‌ونقل عالی، باکیفیت و سریع برخوردار است و این تنها مختص شهرهای بزرگ و معروف نیست، بلکه شهرهای کوچک‌تر هم حمل‌ونقل خوبی دارند و این در حالی است که خیلی از مسیرها را می‌توان دوچرخه‌سواری کرد یا با پای پیاده رفت. باید گفت، در مجارستان بیشتر از 60 درصد مردم از دوچرخه برای رفتن به مدرسه، دانشگاه و یا محل کارشان استفاده می‌کنند.
سفرهای بین‌شهری هم از شرایط خوبی برخوردارند. برای حمل‌ونقل بین شهرهای مختلف می‌توان از قطار، اتوبوس و یا قایق بهره برد. مدیریت و هماهنگی اتوبوس‌های بین‌شهری با Volánbusz است. همچنین شرکت اصلی پشتیبانی و مدیریت سفرهای ریلی با MÁV است که بسیار معروف و شناخته شده است. همچنین در رودخانه‌های دانوب و همچنین دریاچه بالاتون در فصل‌هایی از سال لنگرگاه کشتی‌های مسافربری است.

خدمات بهداشتی درمانی هم رایگان و هم کم‌هزینه می‌توانند باشند

متروی بوداپست

شهر بوداپست یک سیستم متروی کارآمد و عالی دارد. این سیستم از 4 خط M1 (خط زرد)، M2 (خط قرمز)، M3 (خط آبی) و M4 (خط سبز) برخوردار است. خط زرد اولین خط مترو در سرتاسر اروپاست. تمامی خدمات حمل‌ونقل مجارستان را سازمان BKK مدیریت و نظارت می‌کند و همچنین یکپارچه ساخته است. در مورد هزینه‌ها باید گفت، به طور ماهیانه باید مبلغ 9500 فورینت برای هزینه‌های رفت‌وآمد بهعنوان جزئی از هزینه زندگی در مجارستان در نظر گرفت. البته تخفیف‌هایی برای گروههایی از مردم مانند دانشجویان وجود دارد. همچنین افراد مسن و بالای 65 سال می‌توانند رایگان از این سیستم حمل‌ونقل استفاده کنند.

هزینه‌های تحصیل و آموزش در مجارستان

باتوجه‌به رتبه‌بندی شانگهای، 5 دانشگاه مجارستان جز 1000 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده‌اند. بالاترین رتبه‌ها را دانشگاه Eötvös Loránd در شهر بوداپست و دانشگاه Szeged از آن خود کرده‌اند. دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مجارستان برای دانشجویان وجود دارند. شهریه‌ها بر اساس رشته‌های مختلف تحصیلی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال هزینه تحصیل در Eötvös Loránd از 1490 تا 3500 یورو برای هر ترم متغیر است.
شهریه برخی از دوره‌های تحصیلی دانشگاه Szeged از 1500 یورو شروع می‌شود، اما رشته‌هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی شهریه‌ای معادل 6000 تا 7000 یورو در هر ترم دارد. البته هرساله تعداد 5 هزار دانشجو از طریق برنامه Stipendium Hungaricum بورسیه می‌شوند. همچنین اگر از کشوری که از این برنامه بورسیه استفاده می‌کند باشید تحصیل شما رایگان خواهد بود.

واحد پول مجارستان فورینت است
نتیجه‌گیری

هزینه زندگی در مجارستان حدود 1.17 برابر کمتر از میانگین جهانی است. مجارستان از نظر هزینه زندگی در بین 197 کشور در رتبه 97 و بهترین کشور برای زندگی در رتبه 42 قرار دارد. متوسط حقوق پس از کسر مالیات در مجارستان 883 دلار است که برای پوشش هزینه‌های متوسط ماهانه زندگی کافی است. با این حال، در کنار هزینه‌های زندگی، شهروندان می‌توانند از امکاناتی عالی در حوزه‌های مختلف آمورشی، تفریحی، اجتماعی و … برخوردار شوند و از یک زندگی اروپایی مرفه و آرام لذت ببرند.

سوالات متداول

شهر بوداپست
شهر دبرسن
شهر Szeged

. اگر هزینه اجازه را در نظر نگیریم، باید بگوییم یک فرد ماهانه به طور متوسط به مبلغ 180000 فورینت برای تأمین هزینه‌های زندگی نیاز دارد.

متوسط حقوق پس از کسر مالیات در مجارستان 883 دلار است که برای پوشش هزینه‌های متوسط ماهانه زندگی کافی است.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن