ددلاین دانشگاه های آلمان

ددلاین و زمان ثبت نام دانشگاه‌های آلمان

آخرین مهلت ارسال مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان یا همان ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای هر دانشگاه متفاوت است. هر دانشگاه و هر دوره ددلاین خاص خودشان را دارند و دانشجو می‌بایست به زمان پذیرش و همچنین ددلاین کالج‌های آلمان توجه ویژه داشته باشد چرا که پس از گذشتن از زمان ددلاین فرد دیگر قادر نخواهد بود برای دوره و ترم مورد نظر ثبت نام نماید. ما در این مقاله ما به طور مفصل به زمان ثبت نام دانشگاه های آلمان می‌پردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان

به طور کلی دوره‌ها در دانشگاه‌های آلمان در دو ترم زمستان و تابستان برگزار می‌شود. ترم زمستان یا (Winter Semester) از اول اکتبر شروع و تا آخر مارس ادامه دارد. ترم تابستان (Summer Semester) نیز از اول آوریل و تا پایان ماه سپتامبر به طول می‌انجامد. به چند روش مختلف می‌توان از دانشگاه‌های آلمان پذیرش گرفت.

پذیرش از طریق برنامه (Uni-aid) که تقریبا ۱۸۰ دانشگاه از این طریق برنامه‌های خود را برای ثبت نام در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

پذیرش از طریق برنامه (Uni-assist) که معمولا بیشتر ثبت نامی‌ها از این طریق انجام می‌پذیرد چرا که این برنامه طیف گسترده‌تری از دانشگاه‌ها را پوشش می‌دهد. دانشجویان از طریق این برنامه به راحتی می‌توانند به پرتال دانشگاه مورد نظر خود متصل شده و درخواست پذیرش دهند.

پذیرش در دانشگاه‌های آلمان به صورت حضوری برای دانشگاه‌هایی است که به برنامه های (Uni-aid) و (Uni-assist) متصل نیستند. دانشجویان بین‌المللی که به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر دسترسی ندارند بهتر است دانشگاهی را انتخاب کنند که از کشور محل اقامت خود بتوانند برای ورود به آن پذیرش بگیرند. ناگفته نماند که ددلاین کلی بیشتر دانشگاه‌های آلمان برای ترم زمستان از اول ژوئن تا پانزدهم جولای و برای ترم تابستان از اول دسامبر تا پانزدهم ژانویه است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

زمان پذیرش و یا ددلاین دانشگاه‌های آلمان

با وجود اینکه در آلمان یک قاعده کلی برای پذیرش و ددلاین وجود دارد اما باز هم بهتر است که زمان پذیرش دانشگاه‌های آلمان به صورت خاص بررسی شود.

دانشگاه مونیخ (München Universität)

زمان پذیرش دانشگاه مونیخ برای دوره های مختلف متفاوت است ولی به طور کل متقاضیان باید قبل از پایان مهلت پذیرش یا همان ددلاین اقدام کنند. برای ترم‌های تابستان تا پایان پانزدهم ژانویه و برای ترم‌های زمستان تا پایان پانزدهم جولای زمان مناسبی برای ثبت نام است.

دانشگاه فنی مونیخ (Technische universität München)

زمان پذیرش دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی مونیخ معمولا متناسب با برنامه ارائه شده توسط دانشگاه است. اما به طور کلی پانزدهم جولای و پانزدهم ژانویه برای ترم‌های تابستان و زمستان ددلاین این دانشگاه در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ (Universität Heidelberg)

پذیرش دوره‌های مختلف در دانشگاه هایدلبرگ آلمان در زمان‌های متفاوتی شروع می‌شود. برای ترم تابستان شروع پذیرش از اول مارس و تا نیمه دوم آوریل است. برای ترم بهار یک دسامبر تا پایان نیمه اول ژانویه و برای ترم زمستان از اول آوریل تا پایان نیمه اول می زمان پذیرش و ددلاین دانشگاه هایدلبرگ آلمان در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که برای ترم بهار، دانشجویان بین المللی تا یک نوامبر برای ثبت نام زمان دارند.

زمان پذیرش و یا ددلاین دانشگاه‌های آلمان

دانشگاه توبینگن (Universität Tübingen)

برای دانشگاه توبینگن شروع ثبت نام ترم زمستان از اوایل اکتبر و آخرین مهلت نیز ۱۵ جولای است. برای ترم تابستان نیز این تاریخ بین اوایل آوریل و اواسط ژانویه در نظر گرفته می شود.

دانشگاه هامبولت (Universität Humboldt)

زمان پذیرش از دانشگاه هامبولت نیز قدری متفاوت است. برای ترم زمستان تا ۳۱ آگوست و برای ترم تابستان تا ۲۸ فوریه دانشجویان مهلت دارند تا برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند.

دانشگاه فرایبورگ (Universität Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ تنها ترم تابستان را برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می‌دهد و مهلت ثبت نام برای این دوره‌ها تا تاریخ ۹ آوریل در نظر گرفته شده است.

دانشگاه آخن (Aachen Universität)

دانشگاه آخن نیز دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان ارائه می‌دهد و مهلت پذیرش از آن برای ترم زمستان تا تاریخ ۱۵ اکتبر و برای ترم تابستان تا تاریخ ۱۵ آوریل است..

دانشگاه بن (Bonn Universität)

زمان گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاه بن از اوایل آگوست شروع و تا تاریخ ۱۵ ژانویه ادامه دارد. برای مقطع کارشناسی ارشد مهلت پذیرش به نظر استادانی که این دوره را ارائه می‌دهند بستگی دارد.

دانشگاه فرای (Freie Universität)

چندین ددلاین مختلف برای پذیرش در دانشگاه فرای وجود دارد. برای دوره کارشناسی مهلت ددلاین های ثبت نام از اوایل ژوئن تا اواسط جولای، و از اوایل دسامبر تا اواسط ژانویه است. برای دوره‌های کارشناسی ارشد نیز ددلاین دانشگاه فرای از اواخر می تا اواسط آگوست، و از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه در نظر گرفته می‌شود.

دانشگاه گوتینگن (Universität Göttingen)

زمان پذیرش برای دانشگاه گوتینگن برای هر دوره کارشناسی تا اواسط جولای و برای دوره کارشناسی ارشد تا اواسط ژانویه است.

دانشگاه هامبورگ (Universität Hamburg)

دانشگاه هامبورگ در آلمان نیز هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. ددلاین برای دوره کارشناسی در دانشگاه هامبورگ تا اواسط جولای و تا اواسط ژانویه است. ددلاین همچنین برای دوره‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه تا پایان ماه مارس برنامه‌ریزی می‌شود.

دانشگاه مانهایم (Mannheim Universität)

زمان پذیرش برای دوره کارشناسی در دانشگاه مانهایم، دانشجو می‌بایست تا قبل از پانزدهم جولای اقدام نماید. همچنین ددلاین برای دوره کارشناسی ارشد نیز تا اواسط ماه می برای دانشجویان ادامه دارد.

دانشگاه فنی برلین

دانشجویان می‌توانند برای دوره کارشناسی در دانشگاه فنی برلین برای ترم تابستان و زمستان ثبت نام نمایند. ددلاین برای ترم تابستان دوره کارشناسی تا ۲۸ فوریه و برای ترم زمستان تا پایان آگوست ادامه دارد. برای دوره کارشناسی ارشد نیز دانشجویان می‌توانند برای ترم تابستان تا اواخر ماه ژوئن و برای ترم زمستان تا اواخر ماه نوامبر اقدام نمایند.

دانشگاه اولم (Ulm Universität)

زمان اخذ پذیرش از دانشگاه اولم در آلمان برای هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یکسان است. ددلاین برای ترم تابستان تا اواسط ژانویه و برای ترم زمستان تا اواسط جولای ادامه دارد.

دانشگاه وورتسبورگ (Würzburg Universität)

درباره دانشگاه وورتسبورگ نیز وضعیت مشابه دانشگاه اولم است. زمان پذیرش برای ترم‌های تابستان و زمستان برای هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تا اواسط ژانویه و تا اواسط جولای برنامه‌ریزی می‌گردد.

دانشگاه کلن (Cologne Universität)

دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام در دوره کارشناسی در دانشگاه کلن تا تاریخ ۱۲ ژانویه اقدام کنند. دانشجویان علاقمند به تحصیل کارشناسی ارشد در این دانشگاه نیز تا ۱۵ ژوئن برای اخذ پذیرش تحصیلی زمان دارند.

دانشگاه درسدن (Dresden Universität)

دانشگاه درسدن آلمان نیز مانند اکثر دانشگاه‌های این کشور برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دو ترم تابستان و زمستان تا تاریخ ۱۵ ژانویه و ۱۵ جولای است. برای دوره‌های دکتری در دانشگاه درسدن، دانشجویان می‌توانند تا تاریخ ۱۵ سپتامبر برای ترم زمستان و تا تاریخ ۱۵ مارس برای ترم تابستان اقدام نمایند.

دانشگاه بیلفلد (Bielefeld Universität)

زمان پذیرش برای دوره کارشناسی در دانشگاه بیلفلد آلمان، دانشجویان تا تاریخ ۱۵ جولای زمان دارند. همچنین برای دوره کارشناسی ارشد نیز می‌توان تا تاریخ ۱۵ ژانویه برای اخذ پذیرش اقدام کرد.

ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای (MBA)

MBA) مخفف (Master of Business Administration) به معنی کارشناسی ارشد کسب‌وکار است. این دوره یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها در دانشگاه‌های تجارت آلمان به شمار می‌رود. دانشجویان پس از موفقیت در اخذ مدرک (MBA) می‌توانند در طیف وسیعی از مشاغل مرتبط با کسب‌وکار مثل بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی و موارد مشابه با آن مشغول به کار شوند.

مدت زمان این دوره در دانشگاه‌های آلمان حدودا دو سال است و پس آن دانشجویان بلافاصله وارد بازار کار می‌شوند. از آنجایی که این دوره طرفداران زیادی دارد لازم است که زمان پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان که این دوره را ارائه می‌دهند بررسی شود. دانستن ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای دوره کارشناسی ارشد کسب‌وکار نیز برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در آلمان نیز حائز اهمیت است. لازم به ذکر است که افراد می‌بایست قبل از ددلاین همه مدارک خود را آماده کنند و پس از ثبت نام منتظر پاسخ دانشگاه برای قبول یا رد پذیرش تحصیلی باشند.

مشاغل مرتبط با MBA

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ یکی از بهترین دانشگاه‌های تجارت در آلمان است و سالانه طیف وسیعی از دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته (MBA) را جذب می‌کند. دانشجویان دقت فرمایند که ددلاین پذیرش برای این دانشگاه برای ترم تابستان ۳۱ مارس و برای ترم زمستان تا ۳۰ نوامبر است.

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت یکی از دانشکده‌های آلمان برای تحصیل تجارت است که در ابتدا به عنوان موسسه آکادمی بانکداری تاسیس شد و بعدها با افزایش تقاضا برای رشته (MBA) به دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت تغییر نام داد. ددلاین پذیرش برای دوره (MBA) در این دانشکده ۳۱ جولای در نظر گرفته می‌شود.

دانشکده مدیریت (Otto Beisheim WHU)

دانشکده مدیریت (Otto Beisheim WHU) یکی از مدارس تجارت در آلمان با پردیس است. این دانشکده که گرایش‌های مختلفی از رشته کارشناسی ارشد کسب‌وکار را ارائه می‌دهد، در دو ددلاین پنجره پذیرش را برای دانشجویان باز می‌کند. ددلاین این دانشگاه آلمان برای ترم تابستان تا تاریخ ۳۱ می و ددلاین ترم زمستان تا تاریخ ۱۵ دسامبر است.

دانشکده مدیریت و فناوری اروپا (ESMT)

دانشکده (ESMT) یا (European School of Management and Technology) دوره (MBA) را با همه گرایش‌های آن به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان جهت ثبت نام در این دانشگاه می‌بایست قبل از تاریخ‌های ۵ آوریل و ۲۸ ژوئن برای ترم تابستان و قبل از تاریخ‌های ۴ اکتبر و ۱ نوامبر جهت ثبت نام ترم زمستان اقدام کنند.

دانشکده مدیریت لایپزیگ (HHL)

دانشکده مدیریت لایپزیگ یک دانشکده تحصیلات تکمیلی است که رشته (MBA) را نیز ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌بایست قبل از ددلاین‌های ۳۱ ژانویه، ۳۱ مارس و ۳۰ می برای ثبت نام در این دانشکده اقدام نمایند.

ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای پزشکی و دندانپزشکی

رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های آلمان طرفداران زیادی دارند. دانشگاه‌هایی که این رشته‌ها را ارائه می‌دهند، به دلیل نیاز کشور آلمان به پزشک و دندانپزشکی از دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته‌های پزشکی دعوت به عمل می‌آورند. دانشجویان بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شده و با درآمد بسیار بالا مشغول به فعالیت می‌شوند‌.

یکی دیگر از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان این است افراد از این طریق می‌توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت اروپا را کسب کنند. لازم به ذکر است که افراد پس از گرفتن اقامت دائم با استفاده از کار پزشکی و دندانپزشکی، می‌بایست حداقل شش ماه سال را به طور تمام وقت در بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی به ارائه خدمت به مردم بپردازند در غیر اینصورت اقامت دائم آنها اعتبار خود را از دست می‌دهد. با این تفاصیل بهتر است به بررسی ددلاین دانشگاه‌های آلمان که رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می‌دهند پرداخته شود.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان

دانشگاه هایدلبرگ

هایدلبرگ یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی است. ددلاین این دانشگاه برای اخذ پذیرش برای ترم تابستان تا اواسط ژانویه و برای ترم زمستان تا ۲۰ آگوست است.

دانشگاه (Charité)

این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی از قانون کلی آلمان تبعیت می‌کند و دو تاریخ ۱۵ جولای و ۱۵ ژانویه دو ددلاین برای ثبت نام ترم زمستان و ترم تابستان هستند.

دانشگاه مونیخ

برای ثبت نام در یکی از رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه مونیخ آلمان که یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته‌های پزشکی به شمار می‌رود، دانشجویان ملزم هستند که قبل از ددلاین ۱۵ جولای برای ترم زمستان و قبل از ددلاین ۱۵ ژانویه برای ترم تابستان اقدام نمایند.

دانشگاه گوته (Goethe Universität)

ددلاین دانشگاه گوته برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ۱۵ جولای و ۱۵ ژانویه برای هر دو ترم تابستان و زمستان است.

دانشگاه توبینگن

دانشگاه توبینگن تعدادی رشته‌های پزشکی اعم از پزشکی عمومی، دندانپزشکی، چشم پزشکی، داروسازی و دیگر رشته‌های زیر مجموعه پزشکی را ارائه می‌دهد. سطح این دانشگاه آلمان نیز مانند سایر دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته‌های پزشکی نیز بسیار بالا است و تدریس توسط اسلاید و فضاهای طراحی شده صورت می‌پذیرد. ددلاین برای این دانشگاه نیز برای دو ترم تابستان و زمستان ۱۵ ژانویه و ۱۵ جولای است.

ددلاین دانشگاه‌های آلمان برای مهندسی برق

آلمان یکی از کشورهای مهم ارائه دهنده رشته مهندسی برق با همه گرایش‌های آن است. بیشتر دانشگاه‌های صنعتی آلمان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی برق را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. از آنجایی که کشور آلمان یک کشور صنعتی است، بنابراین توانست به خوبی یک بستر مناسب را برای تحصیل رشته مهندسی برق ایجاد نماید. یکی از بهترین گرایش‌های راه مهندسی برق، رشته مهندسی الکترونیک و مهندسی قدرت هستند.

تحصیل مهندسی برق در دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و دانشجویان بین‌المللی تنها ملزم به پرداخت مبلغ کمی بابت خدمات دانشگاه هستند. دانشگاه‌های برق آلمان از نظر سطح علمی بسیار بالا بوده و در رده ۵۸ جهانی قرار دارند. دانشجویان همزمان با تحصیل مهندسی برق می‌توانند کار پاره وقت یعنی ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته داشته باشند که بتوانند از این طریق هزینه‌های زندگی خود را نیز بپردازند. با وجود اینکه درخواست برای تحصیل مهندسی برق در دانشگاه‌های آلمان بسیار بالاست، پس لازم است که زمان پذیرش دانشگاه‌های آلمان که این رشته را ارائه می‌دهند بررسی شود.

مزایای تحصیل مهندسی برق در آلمان

دانشگاه فنی مونیخ

زمان پذیرش و ددلاین برای ثبت نام در دانشگاه فنی مونیخ برای مهندسی برق یا یکی از گرایش‌های آن در مقاطع مختلف متفاوت است. برای دوره کارشناسی تا تاریخ ۱۵ جولای، برای دوره کارشناسی ارشد تا تاریخ ۳۱ می و ۳۰ نوامبر مهمترین ددلاین‌های این دانشگاه به شمار می‌روند.

دانشگاه (TU) برلین

این دانشگاه تنها دوره کارشناسی ارشد مهندسی برق و گرایش‌های آن را ارائه می‌دهد و مهمترین ددلاین آن ۲۸ فوریه برای ترم تابستان و ۳۱ آگوست برای ترم زمستان است.

دانشگاه کارلسروهه (Karlsruher Institut)

دانشگاه کارلسروهه نیز فقط دوره کارشناسی ارشد را برای دانشجویان علاقمند به تحصیل مهندسی برق در مقاطع بالاتر ارائه می‌دهد. ۱۵ جولای برای ترم زمستان و ۱۵ ژانویه برای ترم تابستان ددلاین دانشگاه‌های آلمان در رشته مهندسی برق هستند.

دانشگاه آخن

دانشگاه آخن یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان جهت تحصیل مهندسی برق به شمار می‌رود. ددلاین دانشگاه آخن برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اول مارس و اول سپتامبر است.

هزینه های تحصیل در آلمان

هزینه های تحصیل در آلمان

بعد از کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان خارجی، کشور آلمان است. در همۀ دانشگاه‌های آلمان، کیفیت آموزش حرف اول را می‌زند و با وجود لزوم یادگیری زبان آلمانی، تعداد زیادی از رشته‌های لیسانس و فوق‌لیسانس، برای دانشجویان خارجی، به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. همچنین تحصیل در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی برای این دانشجویان رایگان است.

بررسی ددلاین دانشگاه‌های آلمان به کمک هرمس اپلای

نکته قابل توجه راجع به ددلاین کالج‌های آلمان و همچنین زمان پذیرش دانشگاه‌های آلمان این است که دانشجویان بین‌المللی بهتر است حدود ۴ الی ۶ هفته قبل از پایان مهلت یا همان زمان ددلاین برای اخذ پذیرش اقدام نمایند. این امر برای این است که فرصت گرفتن ویزا و بررسی بقیه مدارک برای متقاضی وجود داشته باشد. همچنین در این فاصله دانشجو می‌تواند بقیه جوانب زندگی در آلمان مثل مسکن و هزینه‌های زندگی را برای یک تجربه ایده‌آل‌تر بررسی نماید. همچنین اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه ای در آلمان را دارید باید مقاله دانشگاه فنی حرفه ای المان را مطالعه بفرمایید. ما در این بخش به‌طور کامل به بررسی زمان ثبت نام دانشگاه‌های آلمان پرداحتیم، چنان‌چه سوالی دارید کارشناسان هرمس اپلای پاسخگوی شما خواهند بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان؟
ورود به بازار کار بعد از فارغ التحصیلی کار با دستمزد بالا دریافت اقامت دائم
مزایای تحصیل مهندسی برق در آلمان؟
تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی سطح بالای علمی دانشگاه های این کشور امکان کار در حین تحصیل
منظور از دانشگاه MBA چیست؟
MBA) مخفف (Master of Business Administration) به معنی کارشناسی ارشد کسب‌وکار است. این دوره یکی از پرطرفدارترین دوره‌ها در دانشگاه‌های تجارت کشور آلمان به شمار می‌رود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جمیله غلام یاری
2 سال قبل

من چندین ساله که قصد ادامه تحصیل در آلمان رو دارم و همه ش این دست و این دست کردم. تصمیم جدیم رو گرفتم و واقعا ممنون میشم در این مسیر راهنماییم کنید. چند تا از مقالات سایتتون رو خوندم اما گیج شدم. سوالات زیادی ذهنم رو در گیر کرن.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  جمیله غلام یاری
2 سال قبل

اگر گپ تحصیلی زیر 2 سال دارید میتونید اقدام کنید برای تحصیل . برای بررسی دقیق تر پیشنهاد میکنم فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسانمون به صورت رایگان راهنماییتون کنند

فراز رشیدی
2 سال قبل

سلام و وقتتون بخیر. من فوق دیپلم عمران دارم. برای کارشناسی و سپس ارشد می تونم درخواست بدم. البته سربازی نرفتم و جریان پایان خدمتم به چه صورت خواهد بود؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فراز رشیدی
2 سال قبل

سلام مشکلی پیش نمیاد. با قرار وصیغه براتون ویزا صادر میشه

مائده ترکی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر برای اپلای مقطع ارشد گرایش حقوق بین‌الملل چه مدارکی لازمه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مائده ترکی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
مدارک هویتی ، معدل مقطع لیسانس ، ریز نمرات مقاطع دانشگاهی ، مدرک زبان و …

کادر هرمس اپلای