مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. تحصیل در کشور فنلاند می‌تواند آرزوی هر دانشجویی باشد. شرایط تحصیلی دانشگاه‌های این کشور بسیار خوب است و شما می‌توانید از بهترین امکانات علمی و پژوهشی در این دانشگاه‌ها استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. مهاجرت تحصیلی به فنلاند دارای شرایط خاصی است که اگر با این شرایط آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید با موفقیت مراحل مربوط به آن را طی کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که تحصیل در این کشور می‌تواند مزایای زیادی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا افراد زیادی علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند باشند این است که شما در این کشور می‌توانید به زبان انگلیسی نیز مشغول به تحصیل شوید و محدودیتی از این نظر برای شما وجود ندارد. از طرف دیگر مراحلی که باید برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور طی کنید نیز تقریبا ساده و راحت است.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند صحبت کرده و نکات مهم و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی را دارید و برای این کار کشور فنلاند را انتخاب کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را درباره این موضوع به دست بیاورید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی کشور فنلاند برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که هرساله دانشجویان زیادی را می‌پذیرد که یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع امکانات علمی فوق‌‎العاده‌ای است که به دانشجویان این کشور ارائه می‌شود. شما با تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند می‌توانید از بهترین امکانات علمی برخوردار شده و در کنار آن از خدمات اجتماعی دیگر نیز بهره‌مند شوید. مهاجرت تحصیلی به فنلاند می‌تواند به شما کمک کند تا شرایط زندگی خوبی را نیز در این کشور داشته باشید و تجربیات جدیدی را به دست بیاورید.

دقت داشته باشید که زبان رسمی مردم این کشور فنلاندی و سوئدی است؛ ولی یکی از مهم‌ترین امکاناتی که دولت این کشور فراهم کرده این است که دانشجویان مهاجر می‌توانند به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. برخی از دانشگاه‌های کشور فنلاند دوره‌های علمی خود را به زبان انگلیسی نیز برگزار می‌کنند که بدون شک شرکت در این دوره‌ها می‌تواند برای دانشجویان بسیار مفید و کاربردی باشد.

یک نکته اساسی درباره تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند این است که دانشجویان شرایط ساده‌ای را برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور خواهند داشت. ازآنجایی‌که دانشگاه‌های فنلاند هرساله تعداد زیادی دانشجو می‌پذیرند ظرفیت پذیرش دانشجو در این کشور بسیار بالاست و رقابت کمتری نسبت به سایر کشورها وجود دارد. پس دانشجویان قوی می‌توانند با کمی تلاش و شرکت در آزمون‌ها و همین‌طور مصاحبه‌های برگزار شده در این دانشگاه‌ها نامه پذیرش خود را دریافت کنند.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کشور فنلاند

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند برای شما هم به وجود آمده باشد این است که برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور چه شرایط و مراحلی را باید طی کنیم و در واقع شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کشور فنلاند به چه شکل است؟ برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور فنلاند شما باید در گام نخست در آزمون‌های ورودی که در دانشگاه‌های مختلف این کشور برگزار می‌شود شرکت کرده و نمره لازم را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که این آزمون‌ها به منزله ارزیابی اولیه برای دانشجویان هستند و با دریافت نمره قبولی آنها شما به‌صورت صددرصدی نمی‌توانید پذیرش دانشگاه را دریافت کنید. پس از این‌که نمره حداقلی را دریافت کردید زمان آن است که شما در مصاحبه‌هایی که توسط این دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند نیز شرکت کنید. با شرکت در این مصاحبه‌ها شما می‌توانید توان علمی خود را به اساتید ثابت کرده و پس از آن نامه تاییدیه را از آنها دریافت کنید.

زمانی که موفق شدید این نامه تاییدیه را دریافت کنید شما می‌توانید با مراجعه به سفارت کشور فنلاند مراحل دریافت ویزای تحصیلی این کشور را طی کنید که در ادامه به طور کامل درباره این موضوع صحبت کرده و این مراحل را برای شما شرح خواهیم داد. دقت داشته باشید که اگر هرگونه سوالی در خصوص نحوه پذیرش در دانشگاه‌های این کشور دارید می‌توانید همین حالا از خدمات مشاوره تخصصی که توسط موسسه حقوقی ما به شما ارائه می‌شود استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

کشور فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که هرساله دانشجویان زیادی را می‌پذیرد

مهاجرت تحصیلی به فنلاند چه مزایایی برای ما خواهد داشت؟

مهاجرت تحصیلی به فنلاند می‌تواند از جهات مختلف برای شما مفید و سودمند باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور این است که شما می‌توانید با کمترین هزینه به این کشور مهاجرت کرده و در آن زندگی کنید. مزیت مهم دیگری که برای شما دارد این است که شما می‌توانید در طول دوران تحصیل به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شده و درآمد بالایی نیز داشته باشید. به‌این‌ترتیب می‌توانید بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور را خودتان بپردازید.

از دیگر مزایای مهمی که مهاجرت تحصیلی به این کشور برای شما دارد این است که می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی و برنامه‌های مرتبط با این بورسیه‌ها استفاده کرده و هزینه‌های تحصیلی خود را به صفر برسانید. در دانشگاه‌های این کشور شما هیچ‌گونه محدودیتی در خصوص انتخاب رشته موردعلاقه خود نخواهید داشت و بدون محدودیت می‌توانید در طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل شوید.

به‌عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای مهاجرت تحصیلی به فنلاند باید بدانید که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند به شما کمک کند تا از نظر علمی به سطوح و جایگاه‌های بالاتری دست پیدا کنید. دلیل این موضوع این است که سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا بوده و اساتیدی که در آن فعالیت دارند نیز از نظر علمی در جایگاه بالایی قرار دارند. در نهایت شما با مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌توانید با دریافت ویزا در کنفرانس‌های علمی که در سایر کشورهای اروپایی برگزار می‌شود نیز شرکت کنید.

مهاجرت تحصیلی به فنلاند می‌تواند از جهات مختلف برای شما مفید و سودمند باشد

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند چه شرایط تخصصی وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند بدانید این است که برای مهاجرت به این کشور شرایط سنی خاصی نخواهید داشت و می‌توانید بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای به این کشور مهاجرت کنید. البته نباید فراموش کنید که اگر سن شما بسیار بالا باشد ممکن است در سفارت این کشور مشکلاتی برای شما به وجود بیاید؛ ولی این‌طور نیست که قانون خاصی درباره شرایط سنی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور برای دانشجویان وجود داشته باشد.

از دیگر شرایط تخصصی که باید برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به آن دقت داشته باشید مسئله رزومه شما است. افرادی که رزومه بهتر و قوی‌تری دارند معمولا راحت‌تر می‌توانند در رشته‌های خاص و پرتقاضا پذیرش خود را دریافت کنند. دقت داشته باشید که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بهتر است که شما حتما یک ایده خوب درباره پایان‌نامه‌ای که قصد کارکردن روی آن را دارید داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن نظر اساتید و دانشگاه‌ها را به خود جلب کرده و پذیرش خود را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که شما امکان تحصیل در مقطع پست دکترا در دانشگاه‌های این کشور را نیز خواهید داشت. برای انجام این کار شما باید از نظر علمی در جایگاه خوبی قرار داشته باشید و مقاله‌های خوبی را نیز دررابطه‌با رشته خود نوشته باشید تا بتوانید پذیرش دانشگاه‌های این کشور را دریافت کنید.

تحصیل در مقاطع و دانشگاه‌های مختلف در کشور فنلاند

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند این است که شما می‌توانید در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید که در بخش‌های قبلی به طور کامل درباره این موضوع صحبت کردیم. بااین‌حال این تنها مزیت مهاجرت تحصیلی به فنلاند نیست و یک مزیت مهم دیگر این است که شما می‌توانید در مقاطع مختلف تحصیلی نیز مشغول به تحصیل شوید. اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید حتما باید در آزمون‌های مربوطه شرکت کرده و نمره لازم را دریافت کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ممکن است کمی برای شما سخت‌تر باشد؛ چراکه شما در کنار مدارک تحصیلی باید یک ایده خوب را نیز درباره پایان‌نامه‌ای که قصد کارکردن روی آن را دارید داشته باشید و در کنار آن یک انگیزه‌نامه جامع و کامل را نیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهید. پس از ارائه این مدارک شما می‌توانید در برنامه‌های کارشناسی ارشد مختلفی که در دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود شرکت کرده و پایان‌نامه خود را تکمیل کنید.

مقطع دکتری یکی از مقاطعی است که معمولا پذیرش در آن کمی سخت‌تر از سایر مقاطع است و به همین علت برای این‌که بتوانید در دانشگاه‌های این کشور در مقطع دکتری تحصیل کنید باید جایگاه علمی خوبی داشته باشید. برای این کار شرکت در مصاحبه‌ها به‌صورت کاملا حرفه‌ای از درجه اهمیت بالایی برخوردار است که باید دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید. از طرف دیگر رزومه‌های شما نیز برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور حائز اهمیت خواهد بود.

رزومه‌های شما نیز برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور حائز اهمیت خواهد بود

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند چه مراحلی را باید طی کنیم؟

در گام نخست همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان کردیم شما باید نامه پذیرش را از یکی از دانشگاه‌های کشور فنلاند دریافت کنید تا بتوانید سایر مراحلی که برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند وجود دارد را آغاز کنید. پس از تهیه این نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور شما باید به سایت سفارت کشور فنلاند مراجعه کرده و اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. برای تعیین وقت سفارت شما باید یک درخواست را با اطلاعات درست مربوط به خودتان تکمیل کنید.

در ادامه ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت این کشور برای شرکت در مصاحبه حضوری و همین‌طور ارسال درخواست صدور ویزای تحصیلی این کشور ارسال خواهد شد. شما در تاریخ و زمان مشخص شده باید با دردست‌داشتن مدارکی که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد به سفارت این کشور مراجعه کنید. دقت داشته باشید که اگر در تاریخ و زمان مشخص شده به سفارت این کشور مراجعه نکنید تمامی این مراحل را باید از ابتدا آغاز کنید.

پس از این‌که به سفارت این کشور مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دادید باید فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی فنلاند را نیز تکمیل کرده و در اختیار سفارت این کشور قرار دهید. در ادامه نیز باید منتظر بمانید تا در صورت تایید مدارک و درخواست ویزای شما ارسال شود.

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند شما به مدارک خاصی نیاز دارید

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند شما به مدارک خاصی نیاز دارید که ما در این بخش قصد داریم به طور کامل درباره این مدارک صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدارک شخصی از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باشد. دقت داشته باشید که این مدارک حتما باید متعلق به خود شما باشند.
  • مدارک تحصیلی شامل مدارک تحصیلی دوره‌های تحصیلی قبلی که شما داشتید به همراه ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی از جمله مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به شمار می‌آیند.
  • دو قطعه عکس ۳ در ۴ که حتما باید دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما به طور واضح در آن آمده باشد.
  • بیمه‌نامه مسافرتی یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی است که شما برای مهاجرت به این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
  • دقت داشته باشید که برای مهاجرت به این کشور شما حتما باید تمکن مالی لازم را داشته باشید. برای اثبات این موضوع شما باید نامه‌ای را از بانکی که در آن حساب دارید دریافت کنید که مبنی بر تمکن مالی شما برای مهاجرت به این کشور است.
  • انگیزه‌نامه شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور
  • فرم درخواست صدور ویزای کشور فنلاند
  • نامه پذیرشی که از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده‌اید.

دقت داشته باشید که اگر نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد درخواست صدور ویزای تحصیلی این کشور برای شما رد خواهد شد.

نکات مهمی که باید در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند بدانید

در گام نخست باید بدانید که امروزه امکان تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند بدون مدرک زبان نیز وجود دارد. پس حتما نیازی نیست که مدرک زبان انگلیسی یا زبان فنلاندی داشته باشید. البته فراموش نکنید که اگر چنین مدرک زبانی داشته باشید بدون شک شانس شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر افرادی که مدرک زبان ندارند حتما باید تسلط خوبی به زبان انگلیسی یا فنلاندی داشته باشند تا بتوانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

یک نکته مهم دیگر این است که هزینه‌ای که شما باید برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می‌توان به دانشگاهی که شما در حال تحصیل در آن هستید، شهری که در آن تحصیل می‌کنید، رشته و مقطع تحصیلی شما اشاره کرد. از جمله دانشگاه‌های معتبری که امروزه برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارند می‌توان به دانشگاه‌های هلسینکی، آلتو و … اشاره کرد که شما می‌توانید هریک از آنها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

نکته پایانی نیز این است که امروزه دولت کشور فنلاند این امکان را برای شما فراهم کرده تا بتوانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دریافت کرده و آنها نیز به همراه شما به کشور فنلاند مهاجرت کنند.

زندگی در فنلاند برای ایرانیان

زندگی در فنلاند برای ایرانیان

بر طبق آمار و نظرسنجی‌ها، کشور فنلاند، شادترین کشور جهان است. حدود ۷۵ درصد از سطح این کشور، پوشیده از مناطق جنگلی می‌باشد و جالب است بدانید که بزرگترین مجمع‌الجزایر جهان و بزرگترین منطقه آبی در اروپا و آخرین بیابان ناشناخته لاپلند نیز در این کشور هستند

سخن پایانی

امروزه برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند ممکن است شما نیازمند دریافت خدمات مشاوره تخصصی باشید. این خدمات به شما کمک می‌کند تا بتوانید اطلاعات موردنیاز خود را درباره مهاجرت تحصیلی به این کشور به دست بیاورید و با دانش بالا اقدامات لازم را انجام دهید. از طرف دیگر این خدمات مشاوره به شما کمک می‌کند تا بتوانید عملکرد بهتری را در مهاجرت تحصیلی به این کشور داشته باشید و نتیجه بهتری را نیز دریافت کنید. بااین‌حال فراموش نکنید برای این کار باید از بهترین موسسه حقوقی در این زمینه کمک بگیرید.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای یکی از بهترین موسسات مهاجرتی است که امروزه در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله کشور فنلاند فعالیت داشته و خدمات جامع و کاملی را در این حوزه به شما ارائه می‌دهد. استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. اولین مزیت کیفیت بالای خدمات مشاوره‌ای است که ما به شما ارائه می‌دهیم. با استفاده از این خدمات شما می‌توانید به پاسخ تمام سوالاتی که در این زمینه در ذهن دارید دست پیدا کنید.مزیت مهم دیگری که استفاده از خدمات ما برای شما دارد هزینه مناسب استفاده از این خدمات است. خدمات موسسه مهاجرتی ما با وجود کیفیت بالایی که دارند از هزینه مناسبی برخوردار است و تمام افراد می‌توانند با خیالی راحت از این خدمات و مزایای آن بهره‌مند شوند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چگونه بهترین دانشگاه را برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند انتخاب کنیم؟
برای این کار باید به اساتید، رشته‌ها و دانشکده‌هایی که در هر دانشگاه وجود دارد دقت داشته باشید و درباره آنها به‌خوبی تحقیق کنید.
آیا هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند زیاد است؟
خیر این هزینه چندان زیاد نیست و البته شما می‌توانید با کار پاره‌وقت یا دریافت بورسیه تحصیلی این هزینه‌ها را به میزان زیادی کاهش دهید.
آیا برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند به خدمات مشاوره نیاز داریم؟
خیر ولی با دریافت مشاوره می‌توانید شرایط ساده‌تری را برای مهاجرت خود به این کشور فراهم کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای