همه چیز درباره ویزای کار آفرینی

همه چیز درباره ویزای کارآفرینی

امروزه مسئله مهاجرت به کشور‌های توسعه یافته نسبت به گذشته به میزان بیشتری مشاهده می‌شود. راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور‌های مختلف وجود دارد که یکی از بهترین آن‌ها کارآفرینی نام دارد. البته باید به این نکته اشاره کرد که این نوع مهاجرت برای افراد دارای تمکن مالی گزینه مناسبی است. طبق قوانین مهاجرتی تنها کسانی اجازه اخذ ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف را دارند که یک طرح اقتصادی مناسب به سفارت ارائه دهند. کسانی که موفق به اخذ ویزای کشور‌های مختلف از طریق کارآفرینی شوند، اجازه اخذ اقامت دائم و شهروندی آن کشور را نیز خواهند داشت. این مقاله تمام مواردی را که درباره ویزای کار آفرینی باید بدانید به طور کامل توضیح می‌دهد.

ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ارزش و اعتبار ویزای کارآفرینی کشور‌های مختلف

متقاضیان برای مهاجرت به کشور‌های دیگر باید با توجه به اهداف خود و توقعاتی که از این کار دارند، روش مناسبی را انتخاب کنند. ایجاد کسب‌و‌کار جدید یکی از بهترین‌ روش‌هایی است که برای دریافت ویزای کشور‌های مختلف به شدت مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. ارزش و اعتبار ویزای کار آفرینی به حدی بالا است که به متقاضیان اجازه می‌دهد پس از مدتی اقامت دائم و حق شهروندی کشور مورد نظر را دریافت کنند. همچنین متقاضیان با دریافت این ویزا می‌توانند به آسانی به بسیاری از کشور‌های دنیا سفر کرده و از مزایای آن استفاده کنند.

ارزش و اعتبار ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

شرایط دریافت ویزای کار آفرینی

ویزای کار آفرینی یکی از معتبرترین انواع ویزا است که اخذ آن مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد. البته دریافت ویزای کشور‌های مختلف از طریق کارآفرینی نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است. این نوع ویزا تنها سه سال اعتبار داشته و پس از پایان آن به مدت ۲ سال نیز قابل تمدید است. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا را توضیح می‌دهد.

ویزای کار آفرینی یکی از معتبرترین انواع ویزا است

• برخورداری از تمکن مالی بالا
• برخورداری از سطح زبان انگلیسی مناسب
• سن بالای ۱۶ سال
• برخورداری از طرح اقتصادی عالی
• نداشتن سابقه کیفری
• تطابق طرح اقتصادی با آرمان‌های جامعه

شرایط دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

بهترین کشور‌ها برای کارآفرینی

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به کشور‌های دیگر، کارآفرینی است. در این روش متقاضیان باید یک طرح اقتصادی خوب که با قوانین کشور مورد نظر تطابق دارد به سفارت ارائه دهند. یکی از موارد مهمی که متقاضیان برای اخذ ویزای کار آفرینی باید به آن توجه کنند، انتخاب کشوری ایده‌ال برای هدف فوق است. در حال حاضر کشور‌های زیادی در دنیا برای ایجاد شغل جدید وجود دارند که تنها برخی از آن‌ها به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی مناسب گزینه بهتری به حساب می‌آیند.

بهترین کشور‌های دنیا برای دریافت ویزای کار آفرینی
موارد زیر بهترین کشور‌های دنیا را برای ایجاد کسب‌و‌کار جدید نام برده است.  
بهترین کشورهای کارآفرینینقطه قوت
ژاپن رتبه اول کارآفرینی
آلمان دومین کشور برتر جهان برای کار
آمریکا رشد اقتصادی ایمن و مناسب
انگلستانقدرتمند ترین های اقتصادی جهان
کره جنوبی فضای امن و گسترده برای کارآفرینی
کاناداکشور توسعه یافته، تسهیلات فراوان
سوئیس موقعیت مکانی، قوانین تجاری، کشور توسعه یافته
سنگاپو ظهور استارت آپ‌های جدید
چین قطب اقتصادی در جهان
سوئد رشد اقتصادی و گسترش کسب‌و‌کار

کشور ژاپن

کشور ژاپن در چند سال اخیر در لیست بهترین کشور‌های جهان برای کار آفرینی قرار گرفته است زیرا از اقتصاد قوی و نیروی کار بالایی بهره می‌برد. این کشور در راستای ایجاد مشاغل جدید و کاهش نرخ بیکاری با درخواست افراد زیادی از نقاط مختلف جهان برای اخذ ویزای کار آفرینی این کشور موافقت می‌کند. در این کشور تمام موسسات، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و غیره فعالیت خود را در راستای گسترش و بهبود وضعیت اقتصادی این کشور شکل می‌دهند.

کشور آلمان

آلمان به عنوان یکی از کشور‌های حوزه شینگن جزو برترین کشور‌های جهان در حوزه صنعت است. این کشور توانسته است با رشد اقتصادی بالا جایگاه سومی کشور صنعتی جهان را به خود اختصاص دهد. امنیت بالای اشتغال به کار در این کشور و ایجاد مشاغل جدید از دلایل اصلی است که متقاضیان کارآفرینی را به عنوان پلی برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. همچنین در صورتی که متقاضیان بتوانند در چند سال نخست کارآفرینی خود در کشور آلمان سوددهی خوبی به دست آورند، اجازه اخذ اقامت و ویزای کشور مربوطه را خواهند داشت.

ویزای کار آفرینی کشور آلمان

کشور آمریکا

این کشور نیز بعد از ژاپن و آلمان برای کارآفرینی گزینه مناسبی به حساب می‌آید. کسانی که از طریق ویزای کارآفرینی به آمریکا مهاجرت کنند اجازه اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور را پس از مدتی خواهند داشت. آمریکا به منظور ایجاد شغل بیشتر، نوآوری در حوزه شغلی، رشد اقتصادی و غیره فضایی ایمن و مناسب را برای کارآفرینان ایجاد کرده است. بهترین شهر‌های کشور آمریکا که برای کار آفرینی گزینه مناسبی به حساب می‌آیند شامل مواردی همچون میامی، سانفرانسیسکو، لس آنجلس و غیره می‌شود.

کشور انگلستان

انگلستان یکی از قدرتمندترین کشور‌ها در حوزه اقتصاد است، به همین دلیل مشاغلی که در این کشور شکل می‌گیرند بهترین سوددهی را خواهند داشت. حجم عظیمی از اقتصاد کشور انگلستان بر پایه مشاغل مختلفی که از سوی کارآفرینان ایجاد می‌شود، استوار است. دولت انگلستان تنها با درخواست افرادی برای اخذ ویزای کار آفرینی این کشور موافقت می‌کند که طرح اقتصادی مناسبی را که سوددهی بالایی برای جامعه دارد به سفارت ارائه دهند. به عبارتی طرح اقتصادی افراد نباید دارای تبصره‌هایی مخالف با قوانین جامعه باشد در غیر این صورت با درخواست آن‌ها موافقت نخواهد شد.

کره جنوبی

کشور کره جنوبی امروزه به دلیل فضای امن و گسترده برای کارآفرینی به یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها برای مهاجرت مردم تبدیل شده است. این کشور در راستای توسعه اقتصاد خود به گروه‌های کارآفرینی بهای زیادی داده و محیط را برای ایجاد مشاغل جدید فراهم می‌کند. ویزای کار آفرینی کشور ژاپن به افراد کمک می‌کند تا بدون هیچ مشکلی به بسیاری از کشور‌های دنیا سفر کنند.

کشور کانادا

کشور کانادا به متقاضیانی که قصد کار آفرینی در این کشور را دارند، تسهیلات فراوانی را می‌دهد. به عبارتی کسانی که موفق به اخذ ویزای کار آفرینی کشور کانادا شوند اجازه استفاده از امکانات و مزایای مختلف همچون وام‌های متعدد را خواهند داشت. این کشور در راستای رشد اقتصادی و گسترش کسب و کار به کار آفرینان کمک بسیاری کرده و آن‌ها را در این راه تشویق می‌کند.

ویزای کار آفرینی کشور کانادا

کشور سوئیس

کسانی که قصد دارند بدون هیچ پیش زمینه‌ای در کشور‌های توسعه یافته شروع به ایجاد مشاغل جدید کنند، سوئیس گزینه مناسبی برای آن‌ها به حساب می‌آید. موقعیت مکانی این کشور وضعیت تجاری آن را در حالت مطلوبی قرار داده است. قوانین تجاری این کشور زیرساخت‌های مناسبی را برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار جدید اتباع غیربومی فراهم می‌کند. سودآوری بالایی که با ایجاد کسب‌و‌کار جدید به کار آفرینان تعلق می‌گیرد یکی از دلایل ترغیب مردم برای مهاجرت به سوئیس از روش فوق است.

کشور سنگاپور

ویزای کار آفرینی کشور سنگاپور به دلیل ظهور استارت آپ‌های جدید مانند تجارت الکترونیک، گردشگری و غیره به آسانی قابل اخذ است. دولت این کشور در راستای کمک به متقاضیانی که قصد کار آفرینی در این کشور را دارند فضای بسیار مناسبی را فراهم آورده است. همچنین نهاد‌های تازه تاسیس در این کشور که وظیفه مشاوره و کمک مالی به متقاضیان را بر عهده دارند از دیگر مزایای اخذ ویزای کار آفرینی سنگاپور است. البته تمام حمایت‌های دولت از متقاضیان برای کارآفرینی در این کشور به شرطی محقق خواهد شد که مطابق با ارزش‌های جامعه بوده و سوددهی بالایی نیز داشته باشند.

کشور چین

چین یکی از قطب‌های اقتصادی اصلی در جهان به شمار می‌آید زیرا گسترش و توسعه این کشور از جنبه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، شغلی و غیره تاثیر بسیار زیادی را در دنیا داشته است. یکی از موارد بسیاری که با سفر به این کشور فکر مردم را مشغول می‌کند، انگیزه بالای مردم برای کار در آن است. دولت این کشور به اشتغال به کار شهروندان خود اهمیت زیادی داده و هرساله با ایجاد مشاغل جدید در راستای کاهش نرخ بیکاری کشور قدم برمی‌دارد.
همچنین دولت چین در همین راستا با درخواست افرادی که قصد دریافت ویزای کار آفرینی را داشته باشند موافقت خواهد کرد. البته تمام مسائل بیان شده برای تحقق نیازمند ارائه طرح اقتصادی مناسب به دولت است.

کشور سوئد

سوئد از دیگر کشور‌های فعال و ارشد در حوزه کارآفرینی است زیرا دولت این کشور به منظور رشد اقتصادی و گسترش کسب‌و‌کار خود سالانه با درخواست افراد زیادی برای ایجاد شغل موافقت خواهد کرد. البته این کشور برای اخذ ویزای کار آفرینی توسط متقاضیان غیربومی شرایط زیادی را تعیین کرده است که یکی از آن‌ها میزان تمکن مالی مشخص به میزان کافی، عدم سابقه کیفری، طرح اقتصادی مناسب و غیره است.

مزایای دریافت ویزای کار آفرینی

ویزای کار آفرینی مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد که بسیاری از افراد را برای مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم تمام مزایای دریافت ویزای کشور‌های دیگر از طریق کار آفرینی را توضیح می‌دهد.


• کسانی که موفق به مهاجرت به کشور‌های دیگر از طریق کار آفرینی شوند، پس از مدتی از زمان اشتغال به کار خود اجازه دریافت اقامت دائم را نیز خواهند داشت.
• اخذ حق شهروندی کشور‌های مختلف از دیگر مزایای دریافت این ویزا به حساب می‌آيد.
• امنیت بالای ایجاد شغل در کشور‌های توسعه یافته از دیگر مواردی است که متقاضیان را برای مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی ترغیب می‌کند.
• کارآفرینی در کشور‌های توسعه یافته سوددهی بالایی را برای افراد به دنبال دارد.
• متقاضیان با دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف می‌توانند نسبت به دریافت ویزای همراه نیز اقدام کنند.
• استفاده از تمام امکانات رفاهی کشور مورد نظر همچون شهروندان عادی یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت این ویزا به حساب می‌آيد.

مزایای ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

معایب اخذ ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

اخذ ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف علاوه بر داشتن مزایای فراوان دارای معایبی نیز است. در صورتی که برنامه‌های مهاجرتی به کشور‌های دیگر از طریق اخذ ویزای فوق به درستی انجام نشود مشکلات زیادی را برای افراد به وجود خواهد آورد. مهاجرت به برخی کشور‌های دنیا از طریق ایجاد کسب‌و‌کار جدید در برخی موارد به تمکن مالی بالایی نیاز دارد که این موضوع یک مشکل برای آن به حساب می‌آید. یکی از معایب دیگر دریافت این ویزا نیاز به مدرک زبان کشور مورد نظر است که این موضوع را با پیچیدگی‌های زیادی همراه می‌کند.

مراحل دریافت ویزای کار آفرینی

کسانی که قصد دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف را دارند باید در ابتدا اطلاعات صحیح و دقیقی درباره آن به دست آورند. این عمل به افراد کمک خواهد کرد تا در مدت زمان کوتاه‌تری به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کنند.

مراحل دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف

مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است مراحل دریافت ویزای کشور‌های دیگر از طریق کار آفرینی را توضیح می‌دهد.

مشورت با وکلای متبحر

کسانی که قصد دریافت ویزای کشور‌های دیگر از طریق کار آفرینی را دارند باید از طریق مشورت با افراد متبحر و وکلای برجسته آگاهی خود را درباره موضع فوق افزایش دهند. این موضوع به افراد کمک خواهد کرد تا در پروسه اداری دریافت ویزای کار آفرینی موانع و مشکلات را شناسایی کرده و با نحوه رفع آن‌ها آشنا باشند. همچنین وکلای باتجربه و کاربلد با بهترین کسب‌وکار‌ها برای کارآفرینی در کشور‌های مختلف آشنا بوده و بهترین راه را برای متقاضیان انتخاب می‌کنند.
یکی دیگر از موارد مهم در این زمینه آپدیت قوانین مهاجرتی تغییر یافته توسط وکلای فعال در این زمینه است. این افراد به طور دائم اطلاعات و آگاهی خود را درباره مسائل مهاجرتی آپدیت کرده و از زمان مناسب برای اخذ ویزا اطلاع دارند.

‌ جمع‌آوری مدارک تعیین شده توسط سفارت و ترجمه آن‌ها

دومین مرحله برای دریافت ویزای کشور‌های مختلف از طریق کار آفرینی جمع‌آوری مدارک تعیین شده توسط سفارت است. این مدارک باید به طور کامل و با دقت فراوان جمع‌آوری شده و قبل از ارائه به سفارت به زبان بومی کشور مورد نظر یا زبان انگلیسی ترجمه شوند. البته در حین ترجمه مدارک لازم برای اخذ ویزای فوق محتوای مطالب نباید تغییر پیدا کند.

دریافت نوبت از سفارت و ارائه مدارک

متقاضیان برای دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف باید در ابتدا با مراجعه به وبسایت رسمی سفارت کشور مورد نظر از آن‌ها نوبت اینترنتی دریافت کنند. در صورتی که در زمان مشخص شده توسط سفارت متقاضی قادر به مراجعه به آن نباشد، نوبتش باطل شده و باید نوبت مجددی دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی

کسانی که قصد اخذ ویزای کشور‌های مختلف از طریق کار آفرینی را دارند باید مدارک مشخصی را برای بررسی‌های بیشتر به سفارت ارائه دهند. ارائه صحیح و کامل این مدارک به همراه ترجمه دقیق آن‌ها به متقاضیان کمک می‌کند تا هزینه و زمان کمتری را برای دریافت این مدرک صرف کنند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای کار آفرینی را به طور کامل توضیح داده است.
• اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
• اصل کارت ملی و شناسنامه
• کپی از تمام صفحات مدارک هویتی
• مدرک زبان انگلیسی و زبان بومی کشور مورد نظر
• مدرکی برای اثبات تمکن مالی
• گواهی عدم سوابق کیفری
• گواهی سلامت روحی و جسمی
• مدارک تحصیلی
• ریزنمرات
• طرح اقتصادی مناسب
• انگیزه‌نامه قوی
• نامه درخواست ویزای کار آفرینی

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار آفرینی کشورهای مختلف

اخذ اقامت و شهروندی کشور‌های مختلف با ویزای کار آفرینی

با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم، دریافت اقامت دائم و حق شهروندی کشور‌های مختلف یکی از مهم‌ترین مزایای آن به حساب می‌آید. به عبارتی این ویزا به افراد کمک می‌کند تا پس از مدتی اقامت دائم کشور مورد نظر را دریافت کنند. متقاضیان اجازه خواهند داشت تا با استفاده از ویزای کار آفرینی به مدت ۲ الی ۳ سال در کشور مورد نظر اقامت داشته و پس از این مدت درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم به ثبت برسانند.
البته در حین دریافت این ویزا می‌توان برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز این ویزا را دریافت کرد. البته در طی دریافت اقامت دائم از طریق ویزای کارآفرینی متقاضی باید موفق به کسب سودآوری خوب در چند سال ابتدایی تاسیس کسب‌و‌کار خود شده باشد.

گزینه‌های مناسب برای اثبات تمکن مالی در راستای اخذ ویزای کار آفرینی

کسانی که قصد دریافت ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف را دارند باید به هر نحوی برخورداری از تمکن مالی خود را به سفارت ارائه دهند. موارد نام برده شده در ادامه بهترین گزینه‌‌هایی را که برای اثبات تمکن مالی می‌توان از آن استفاده کرد، نام برده است.

• گردش حساب بانکی در چندین ماه اخیر
• سند زمین و هر ملکی
• سهام‌داری در شرکت‌های مختلف
• برخورداری از سهام اوراق قرضه

بهترین گزیته ها برای اثبات تمکن مالی

کلام آخر

ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف یکی از ارزشمندترین ویزاهایی است که متقاضیان به کمک آن اجازه استفاده از تمام امکانات رفاهی مختلف را خواهند داشت. البته دریافت این مدرک شرایط و قوانین بسیاری دارد که در صورت برخوردار نبودن از آن‌ها اجازه اخذ ویزا به افراد داده نخواهد شد. افراد مختلف برای اخذ این ویزا باید از تمکن مالی مشخصی برخوردار باشند که با ارائه مدارکی همچون سند ملک، حساب بانکی و غیره می‌توانند ادعای خود را به اثبات برسانند.
برای اخذ این ویزا نیاز است که متقاضیان طرح اقتصادی خوبی را به سفارت ارائه دهند که در صورت تطابق این طرخ با ارزش‌ها و قوانین جامعه مورد نظر با درخواست آن‌ها موافقت خواهد شد. کشور‌های مختلفی در دنیا برای شروع یک کسب‌و‌کار جدید و اخذ ویزای کارآفرینی مناسب هستند که از میان‌ آن‌ها به مواردی همچون آلمان، آمریکا، کانادا، انگلستان، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر می‌توان اشاره کرد. در همه کشور‌های دنیا برای دریافت ویزای کار آفرینی به تمکن مالی معین، پاسپورت، عدم برخورداری از سوابق کیفری، مدرک زبان و غیره نیاز است.

سوالات متداول

طبق قوانین مهاجرتی تنها کسانی اجازه اخذ ویزای کار آفرینی کشور‌های مختلف را دارند که یک طرح اقتصادی مناسب به سفارت ارائه دهند.

این نوع ویزا تنها سه سال اعتبار داشته و پس از پایان آن به مدت ۲ سال نیز قابل تمدید است.

• گردش حساب بانکی در چندین ماه اخیر
• سند زمین و هر ملکی
• سهام‌داری در شرکت‌های مختلف
• برخورداری از سهام اوراق قرضه

آمریکا – آلمان – ژاپن – سوئد – انگلستان – کانادا و …

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

 1. سلام بیش از۲۱ سال سابقه کار درباطربثیسازی یا برق خودر دارم فعلا مغازه باطریسازی دارم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   درصورتی که شرایط شما مناسب باشه میتونید برای سرمایه گذاری کشور استرالیا اقدام کنید . برای ارزیابی شرایطتون لطفا فرم ارزیابی رو پر کنید .

 2. سلام وقتتون بخیر
  آیا با توجه به شرایط کنونی امکان دریافت ویزای کار آفرینی آمریکا امکان پذیره؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   موسسه ما در این خصوص خدماتی ارائه نمیدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

ثبت شرکت در آلمان

شرایط استثنایی برای ثبت شرکت در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی در این کشور تجارت کنید! همین الآن مشاوره رایگان تخصصی بگیر! شرایط ثبت شرکت در آلمان در یک نگاه اقتصاد امن و

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن