مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

امروزه مقوله مهاجرت در کشورمان ایران و در بین هموطنان ایرانی بسیار رایج و متداول شده است. هر کسی که رویایی در سردارد و قصد دارد تغییری در زندگی و حیطه کاری خود ایجاد کند اقدام به مهاجرت به سایر کشورهای تراز اول دنیا را می‌کند. افراد همچنین علاقمندند فرزندان خود را در کشورهای توسعه یافته‌تر و پیشرفته‌تر برای تحصیل بفرستند. برخی برای به دنیا آوردن فرزندشان راهی سایر کشورهای دنیا می‌شوند؛ از این رو می‌توان گفت مهاجرت خانوادگی به کانادا یکی از مطرح‌ترین موضوعات روز در کشور است.

کانادا کشوری است که ایرانیان زیادی را از سال‌ها پیش در خود جای داده و دارای امکانات رفاهی و آموزشی عالی برای خانواده‌های مهاجری است که بدان سفر می‌کنند. مهاجرپذیری این کشور در سطح دنیا موجب شده تا تنوع فرهنگی بسیار گسترده‌ای در این کشور شکل بگیرد. زندگی در کشوری با این شرایط بسیار خارق‌العاده و رویایی است. به جرئت می‌توان گفت درصدی معادل ۲۵ درصد از جمعیت کانادا را مهاجران از سراسر دنیا تشکیل داده اند.

اگر از متقاضیان مهاجرت خانوادگی به کانادا هستید تا پایان این مقاله ما را دنبال کنید تا بتوانید اطلاعات ارزشمندی در این خصوص بدست اورید. با مطالعه مقاله پیش رو خواهید توانست تصمیم نهایی خود را درباره مسئله مهاجرت بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور پهناور کانادا

علاقمندان به مقوله مهاجرت خانوادگی به کانادا بایستی ابتدا شرایط جغرافیایی و اقتصادی مرتبط با این کشور را در نظر گرفته و سپس اقدام به مهاجرت کنند. از این رو در این قسمت در خصوص کشور کانادا، جغرافیا و فرهنگ آن صحبت کنیم.

کشور کانادا کشوری گسترده در شمال قاره آمریکا است که با بیش از ۲۵ درصد مهاجری که از سراسر دنیا جذب کرده است یکی از مهاجرپذیرترین‌ها در بین کشورهای توسعه یافته دنیا است. این کشور به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا شناخته می‌شود. کشور کانادا از سمت شرقی به اقیانوس اطلس و سپس از سمت غرب به اقیانوس آرام دسترسی دارد. کشور زیبای کانادا تنها دارای دو مرز خاکی با آمریکا و آلاسکا است که یکی در جنوب و دیگری در شمال آن قرار گرفته­ اند.

آشنایی با کشور پهناور کانادا

فرهنگ در کانادا

کانادا به دلیل قرارگیری در نزدیکی قطب شمال مناطق بزرگی پوشیده شده از برف دارد که به همین دلیل ان را به عنوان سرزمین بزرگ شمالی می‌شناسند. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است و تورنتو و مونترال بزرگ­ترین ایالت‌های آن هستند. زبان رسمی در این کشور انگلیسی و فرانسوی است که به طور گسترده در میان مردم رواج دارد. این کشور پهناور از ده ایالت بزرگ تشکیل شده است.

مردم ساکن در کانادا اغلب پیرو دین مسیحیت و اسلام هستند. البته درصد بزرگی از شهروندان کانادایی سکولار هستند. واحد پول در کانادا دلار کانادایی است و شاخص امید به زندگی در بین مردم این کشور تا ۸۱ سال است. جالب است بدانید حدود ۸۰ درصد از مناطق و زمین‌های این کشور خالی هستند؛ چرا که در میان یخ و سرمای طاقت فرسا قرار گرفته‌اند.

 تراکم جمعیت در این کشور پایین است. یکی از قدیمی‌ترین و پر قدمت‌ترین قلمروهای کانادا نواحی قلمرو یوکان است که تاریخ زندگی انسان در آن بسیار قدیمی است. این کشور بیش از ۵۰۰ سال مستعمره انگلیس و فرانسه بود و تحت حکومت این این دو کشور بود.

با وقوع انقلاب آرام در ایالت کبک کانادا، این کشور از کشاورزی و ساختار سنتی خود فاصله گرفته و به سمت ارتقا آموزش، فرهنگ، بهداشت و خدمات اجتماعی حرکت کرد. در حقیقت می‌توان گفت وقوع این انقلاب باعث پیشرفت جامعه کانادا در دنیا شد و آن را به سمت توسعه حرکت داد.

نکته جالب در خصوص کشور کانادا آن است که این کشور بزرگ و زیبا جز ده کشور برتر در زمینه آزادی بیان و اعتقادات است در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۰۰ هزار نفر با ملیت ایرانی در این کشور ساکن بودند که البته این مقدار در سال‌های آینده رو به افزایش خواهد رفت.

روش‌ های مهاجرت به کشور کانادا

متقاضیان مهاجرت خانوادگی به کانادا همواره به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور هستند. البته روش‌های مهاجرت به این کشور متنوع است و افراد مختلف می‌توانند در زمینه‌های مختلفی به این کشور راه پیدا کنند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، تحصیل ،کار و یا اسپانسر شیپ کانادا از جمله این روش‌ها هستند که به توضیح و تفصیل آن‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌ های مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانواده

در این روش خانواده‌ها به کمک برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی از طریق خویشاوندان و اقوام نزدیکی که در کانادا دارند به این کشور مهاجرت می‌کنند. با مهاجرت از این طریق هرآنچه در رویای خود داشتید از کار و تحصیل برای شما محقق است. در این روش از برنامه مهاجرت فردی که از نزدیکان شما است و در کانادا اقامت دارد باید تعهدات مالی برای زندگی شما در این کشور را بر عهده بگیرد. ضمنا باید از افراد واجد شرایط این برنامه باشد.

مهاجرت خانوادگی و اقامت برای همسران

قوانین کشور کانادا بر این اساس پایه گذاری شده­ اند که زمانیکه شما برای مهاجرت به این کشور با هدف کار و یا تحصیل درخواست ارائه داده‌اید، می‌توانید برای همراه بردن فرزندان و همسر خود نیز درخواست مهاجرت ارسال کنید و آن‌ها را به همراه خود به این کشور ببرید.

اما خوب است بدانید برای مهاجرت خانوادگی به کانادا از این طریق شرایط و قوانینی وجود دارد که باید از آن‌ها اطلاع کامل داشته باشید و در حوزه این قوانین اقدام به درخواست مهاجرت و دریافت ویزای کانادا کنید. به طور کلی باید بدانید برای مهاجرت از این طریق شما و افراد تحت حمایتتان باید قرارداد خاصی را به امضا برسانند که در آن متعهد شوند در صورت نیاز از اقوام خود حمایت مالی می‌کنند. همچنین در این قرارداد باید ذکر شود که توانایی مالی برای زندگی در این کشور را دارید.

مهاجرت فرزندان به کانادا

شما به عنوان والدین فرزندانتان باید از آن‌ها حمایت مالی کنید. اما برای مهاجرت به کانادا از این طریق نیز باید توانایی مالی خود را در جهت حمایت از فرزندانتان به دولت کانادا به اثبات برسانید. این برای اطمینان از کمک نگرفتن فرزندان شما از صندوق تامین اجتماعی کانادا است. در قوانین دولت کانادا قانونی برای مهاجرت خانوادگی افراد وجود دارد که با عنوان فرزندان وابسته شناخته می‌شود.

افراد زیر ۲۲ سال که فرزند شما و یا فرزند همسرتان محسوب می‌شوند فرزندان وابسته هستند. البته این شرط در صورتی قابل قبول است که فرزندان دارای همسری نباشند. فرزندانی که سنی بیش از این مقدار داشته باشند نیز در شرایطی که قبل از رسیدن به سن ۲۲ سالگی نیز تحت تکفل والدین بوده باشند و به علت مشکلات روحی و جسمی نتوانند استقلال پیدا کنند فرزندان وابسته محسوب شده و از طریق این قانون امکان دریافت اقامت کشور کانادا را دارند.

مهاجرت فرزندان به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا از راه سرمایه‌ گذاری

روش مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بدان معنا است که به عنوان یک صاحب مال در این کشور به کارافرینی بپردازید و در جهت ایجاد شغل سرمایه خود را در کانادا بکار بگیرید. این یعنی یک بیزینس همچون یک استارتاپ  راه اندازی کنید و یا از طریق ثبت شرکت در این کشور، خود اشتغالی و یا شرمایه‌گذاری در برنامه‌های فدرالی برای دریافت و درخواست ویزای کانادا اقدام کنید. دریافت ویزای این کشور از این طریق حدود ۱ تا ۲ سال زمان خواهد برد.

پس از گذشت این مدت و دریافت ویزای خود می‌توانید برای دریافت ویزای کانادا برای افراد خانوادتان اقدام کنید و آن­ها را به همراه خود به کانادا بیاورید. برخی از ایالت‌های کانادا در قوانین مهاجرتی برای خانواده‌ها کمی متفاوت‌تر عمل می‌کنند برای مثال در قوانین مهاجرتی ایالت منیتوبا  از طریق سرمایه‌‍گذاری شما قادر خواهید بود حتی خواهران و برادران خود را به این کشور ببرید و برای آن‌ها نیز اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

بنابراین توصیه می‌شود با توجه به خواسته‌های خود قوانین مهاجرت خانوادگی به کانادا در ایالت‌های مختلف این کشور مورد بررسی و مطالعه قرار دهید و ببینید خواسته‌های مشا با قوانین مهاجرتی کدام ایالت مطابقت بیشتری دارد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از راه سرمایه‌ گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اگر محصلان مشغول به تحصیل در کشور کانادا دارای همسر و فرزند باشند این امکان برای آن‌ها وجود خواهد داشت که خانواده خود را به کانادا بیاورند و برای افراد خانواده خود ویزای این کشور را دریافت کنند. البته این اقدامات تحت شرایط خاصی قابل انجام است.

 ویزای دانشجویی به آن دسته از ویزاهایی گفته می‌شود که موقت هستند. پیرو قوانین مهاجرتی افرادی که در خاک یک کشور مشغول به تحصیل هستند و بعد از اتمام تحصیل باید خاک آن کشور را ترک کنند باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. مدت اقامت در این روش تا پایان دوران تحصیل است. مهاجرت خانوادگی به کانادا از این طریق نیز امکان‌پذیر است.

برای آنکه مهاجرت خانواده دانشجو به کانادا موفقیت آمیز باشد، مسئولان مهاجرتی باید قانع شوند که تصمیم به ترک خاک کانادا پس از اتمام دوران تحصیل همچنان به قوت خود باقی است. افراد خانواده در صورت مهاجرت از این طریق تا پایان دوران ویزا می‌توانند در کانادا کار کنند و به زندگی خود به طور معمول بپردازند. در این روش فرزندان قادر خواهند بود در این کشور به تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه بپردازند.

 

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق کار

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق پروسه کار نیز امکان­پذیر است. اگر از متقاضیان کار در کانادا باشید، باید تحت نظر سه برنامه فدرال، کبک و برنامه‌های مهاجرتی ایالت به ساماندهی مدارک و درخواست مهاجرت خود بپردازید. این روش برای نیروهای کار، کارگران و افراد خانواده آن‌ها روشی مطلوب برای مهاجرت محسوب می‌شود.

در این روش باید مدارک و دعوتنامه ITA خود را که قبلا برای کار در این کشور دریافت کرده‌اید را به سازمان‌های مربوطه ارائه دهید دریافت ویزا از این طریق به صورت معمول تا ۶ ماه پس از ارائه مدارک لازم صورت می‌گیرد. دریافت امتیازات بالا در نهایت منجر به دریافت اقامت و ویزای کانادا برای شما و خانواده‌تان خواهد بود اما اگر امتیازات پایین و غیرقابل قبولی کسب کنید باید مدت‌های طولانی را در صف دریافت دعوتنامه بمانید که گاهی تا چند سال نیز زمانبر است.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از راه ازدواج

مهاجرت به کشور کانادا از طریق ازدواج در واقع بسیار شبیه به مهاجرت از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانواده است؛ چرا که در این روش همسر شما باید نقش اسپانسر شما را برعهده بگیرد. همسر شما و یا همان فردی که قصد ازدواج با او را دارید باید در زمان درخواست اقامت از طریق شما ساکن این کشور باشد و تمامی قوانین مهاجرتی در برنامه اسپانسرشیپ در خصوص آن صدق می‌کند.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از راه اکسپرس اینتری

شاید یکی از برترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت خانوادگی به کانادا روش اکسپرس اینتری در کانادا است. در این روش که بررسی صلاحیت و شایستگی نیروهای متخصص پرداخته می‌شود، فاکتورهایی از جمله سن، میزان تحصیلات، تخصص، سوابق و رزومه‌های اشخاص، نمرات زبان انگلیسی و یا فرانسوی ملاک تعیین شایستگی برای دریافت ویزای کانادا است. اگر علاقمند به مهاجرت به کانادا از این طریق هستید باید دارای مهارت‌هایی باشید که برای دولت کانادا حائز اهمیت است.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از راه اکسپرس اینتری

مهاجرت به ارمنستان از طریق پیوستن به خانواده

بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی

مهاجرت کردن به یک کشور جدید و زندگی شروع یک زندگی مجدد می‌تواند بسیار جذاب و قابل‌توجه باشد. اما اینکه کدام یک از کشورهای جهان می‌توانند برای مهاجرت شما و خانواده‌تان مناسب باشد، خود یک مسئله بسیار مهم است. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا در خصوص بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی صحبت کنیم و برترین کشورهای جهان برای انجام چنین مهاجرتی را به شما معرفی کنیم.

کلام آخر

این روزها شاهد مهاجرت بسیاری از افراد در کشورمان به کشورهای قاره امریکا هستیم. شاید یکی از برترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان در خارج از کشور، کانادا باشد؛ چرا که این کشور گسترده از تعداد بالایی از مهاجران ایرانی تشکیل شده است. شهروندان ایرانی در این کشور به اندازه‌ای زیاد هستند که در صورت مهاجرت به ان احساس غربت کمتری گریبانگیر متقاضیان باشد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های مهاجرت است. جالب است بدانید این کشور در خصوص مهاجرت وابستگان و افراد تحت پوشش مهاجران کمترین سخت‌گیری را در بین سایر کشورهای مطرح دنیا دارد. زندگی در کشوری  توسعه‌یافته و پیشرفته در حوزه علم و آموزش همچنین کار و خدمات اجتماعی آرزوی بسیاری از افراد در دنیا است. کانادا کشوری است که به سرعت به پیشرفت در این حوزه‌ها رسید و اکنون مقصد مناسبی برای افراد خواهان مهاجرت است.

وجود مهاجران با ملیت‌های مختلف در این کشور که یک تنوع فرهنگی بسیار بزرگ و ارزشمند را شکل داده یکی از جذابیت‌های مهاجرت و زندگی در آن است. فرهنگ‌های مختلف در کنار هم جایگاه دوست‌داشتنی و ارزنده‌ای را ایجاد کرده اند که پذیرای مهاجران جدید است.

اگر شما هم از افرادی هستید که علاقمند به مهاجرت خانوادگی به کانادا هستید بهتر است با بررسی شرایط خود و خانواده‌تان با وکلا و متخصصان مهاجرتی به مشورت پرداخته و با کمک آن‌ها درخواست خود مبنی بر دریافت اقامت را ارائه دهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا برای خانواده چه مقدار زمان میبرد؟
دریافت ویزای این کشور از این طریق حدود ۱ تا ۲ سال زمان خواهد برد.
آیا مهاجرت خانواده از طریق تحصیل یکی از اعضا در کانادا وجود دارد؟
اگر محصلان مشغول به تحصیل در کشور کانادا دارای همسر و فرزند باشند این امکان برای آن‌ها وجود خواهد داشت که خانواده خود را به کانادا بیاورند و برای افراد خانواده خود ویزای این کشور را دریافت کنند. البته این اقدامات تحت شرایط خاصی قابل انجام است.
مهاجرت خانوادگی به کانادا از راه اکسپرس اینتری چگونه است؟
در این روش که بررسی صلاحیت و شایستگی نیروهای متخصص پرداخته می‌شود، فاکتورهایی از جمله سن، میزان تحصیلات، تخصص، سوابق و رزومه‌های اشخاص، نمرات زبان انگلیسی و یا فرانسوی ملاک تعیین شایستگی برای دریافت ویزای کانادا است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای