شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت

با داشتن حدود 800 هزار نفر جمعیت، بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر ایالت هسن در آلمان، شهر فرانکفورت آلمان می باشد. این شهر به داشتن آسمان خراش های زیاد و بلندش شهرت دارد. این شهر به دلیل وجود بورس سهام و شرکت های مالی متعدد، مرکز مالی و بازرگانی آلمان به شمار می رود. همچنین شهر فرانکفورت از نمایشگاه های بین المللی زیادی میزبانی می کند، مانند: نمایشگاه بین المللی اتومبیل و نمایشگاه بین المللی کتاب. در این بخش به معرفی شهر فرانکفورت آلمان می پردازیم و هر آنچه که لازم است درباره شهر فرانکفورت بدانید را برایتان مطرح می کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شهر فرانکفورت آلمان در یک نگاه کلی

فرانکفورت شهر تضاد هاست. در این شهر ثروتمند ترین بانکدارها در کنار دانشجویان، کارمندان، و افراد عادی در کنار هم در شهری زندگی می کنند که مدرن ترین و پر ابهت ترین آسمان خراش ها در کنار خانه هایی با بافت قدیمی در کنار هم قرار دارند. این شهر بخصوص بخش های مرکزی و موزه هایی که در امتداد رود ماین قرار دارند، هر ساله میزبان هزاران گردشگر و توریست از سراسر جهان می باشد. بسیاری از محله های نزدیک به مرکز شهر معماری قرن نوزدهم خود را حفظ کرده و از مقاصد اصلی گردشگری این شهر هستند.

فرانکفورت محل اتصال بسیاری از بزرگراه ها و خطوط راه آهن آلمان می باشد. روزانه بدون احتساب ساکنین خود شهر فرانکفورت آلمان حدود ۶۵۰ هزار نفر وارد این شهر می شوند. فرودگاه فرانکفورت ام ماین، جزو ۳ فرودگاه بزرگ اروپا قرار دارد و بسیاری از پرواز های خارجی از طریق این فرودگاه وارد خاک آلمان می شوند. همچنین بسیاری از پرواز های راه دور و بین قاره ای برای تعویض هواپیما در این فرودگاه توقف می کنند.

شهر فراکفورت در بین همه شهرهای آلمان بیشترین تعداد مهاجر را دارد. حدود ۲۵ درصد از جمعیت این شهر خارجی هستند و پاسپورت آلمانی ندارند، ۱۰درصد از جمعیت آن هم مهاجرینی هستند که تابعیت آلمانی دارند. شهر فرانکفورت آلمان با داشتن این تعداد مهاجر متنوع ترین جامعه فرهنگی در بین شهرهای آلمانی را داراست.

امروزه شهر فرانکفورت آلمان یکی از ثروتمند ترین شهر های اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و بانک های بزرگ است. آسمان خراش های فرانکفورت در کل اروپا بی همتا هستند.

 

وضعیت اسکان در شهر فرانکفورت آلمان

فرانکفورت شهر ارزانی برای زندگی نیست. با این وجود سازمان دانشجویی به نام (Frankfurt am Main) وجود دارد که عمده سروکار آن با دانشجویان بین‌المللی و مسائل مشترکی است که با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این سازمان تعداد زیادی محل اقامت در اطراف مناطق دانشگاهی دارد که آنها را اداره می‌کند. از آنجا که فرانکفورت کاملاً مملو از دانشجویان خارجی است، شانس گرفتن اتاق در یکی از این اقامتگاه‌ها بسیار ناچیز است. به همین سبب ماه‌ها قبل از عزیمت به این کشور به جهت تحصیل، متقاضی باید برای گرفتن یکی از این اقامتگاه‌ها درخواست بدهد و رزرو کند.

گزینه‌های دیگری برای اسکان در شهر فرانکفورت آلمان وجود دارند که کمی گران‌تر بوده و مناسب افرادی هستند که به دنبال خانه‌های بزرگ‌تری می‌گردند که بتوانند در آنها با راحتی زندگی کنند. یکی از این گزینه‌ها اجاره آپارتمان در حومه شهر است. معمولاً اجاره آپارتمان‌ها در حومه شهر نسبت به مرکز شهر کمتر است. ضمن اینکه شلوغی‌های مرکز شهر را ندارد و بنابراین می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال خلوت شخصی و زندگی و تحصیل در آرامش هستند.

گزینه دیگری که بیشتر بین دانشجویان رایج است اجاره خانه با چند دانشجوی دیگر است که به اصطلاح به آن هم‌خانه گفته می‌شود. از مزیت‌های این آپارتمان مشترک این است که هزینه‌ها بین همه اعضای خانه تقسیم می‌شود و بنابراین افراد می‌توانند به‌راحتی پس‌انداز کنند و دوستانی برای روزهای تنهایی داشته باشند. شکی نیست که زندگی در یک  کشور کاملا بیگانه بسیار هیجان‌انگیز بوده و فرد ممکن است هر از گاهی احساس تنهایی کند. عادت کردن به محیط کشور آلمان ممکن است کمی زمان ببرد زیرا آلمانی‌ها افراد خونگرمی نیستند و زمان می‌برد تا بتوان با آنها دوست شد.

ارزان‌ترین رستوران‌ها در فرانکفورت آلمان

در این بخش از معرفی شهر فرانکفورت آلمان، به معرفی چند رستوران ارزان پرداخته خواهد شد که افراد برای تهیه غذا می‌توانند به آنجا رجوع کنند. بودجه یک دانشجو محدود است؛ بنابراین شکی نیست که دانشجویان برای صرف غذا به دنبال جاهای ارزان‌قیمت باشند. از نظر سلامتی تهیه غذا در خانه همیشه عاقلانه‌تر بوده و از این که هر روز دانشجویان، خود را مجبور به مصرف فست‌فود و غذاهای بی‌ارزش کنند، بهتر است. پخت‌وپز به انسان آرامش می‌دهد و در کنار سلامتی و طعم بهتری که دارد، نسبت به خرید غذا از رستوران مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. بنابراین افراد می‌توانند به این شکل پول اضافه را پس‌انداز کنند. با این حال، در هفته‌های امتحانات که دانشجویان زمانی برای تهیه غذا ندارند بهترین گزینه این است که به سراغ رستوران‌های ارزان قیمتی بروند که غذایی باکیفیت و خوب نیز ارائه می‌دهند.

ارزان‌ترین رستوران‌ها در فرانکفورت آلمان

Kleinmarkthalle

Kleinmarkthalle یک بازار بزرگ غذا در شهر فرانکفورت آلمان است که افراد برای خرید غذای آماده به آن مراجعه می‌کنند. چند میز و صندلی نیز در داخل آن چیده شده است تا افراد علاقمند همانجا غذای خود را سرو کنند. فانتزی خاصی در این رستوران یا به عبارتی بازار بزرگ وجود ندارد اما غذاهای آن مطبوع و ارزان است.

Cafe Karin

یک کافه کوچک و معمولی در نبش خیابان شهر فرانکفورت آلمان است که چند وعده غذای معمولی به همراه قهوه را سرو می‌کند. از نظر قیمت نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است و بیشتر دانشجویان به آنجا می‌روند.

Klosterhof

این رستوران مخصوص افراد شکمو در شهر فرانکفورت آلمان است که احساس می‌کنند در آن واحد می‌توانند یک گاو را بخورند! وعده‌هایی که در این رستوران سرو می‌شوند، بسیار حجیم هستند و بنابراین ولع گرسنگی را از بین می‌برند. قیمت این رستوران نیز نسبت به غذاهای پرملاتی که ارائه می‌دهد بسیار ارزان است.

Adolf Wagner

آشپزخانه این رستوران غذاهای بسیار دلچسبی ارائه می‌دهد و قیمت آن هم مقرون‌به‌صرفه‌تر از جاهای دیگر شهر فرانکفورت آلمان است.

Arche Nova

این رستوران مختص افراد گیاه‌خوار در شهر فرانکفورت آلمان است. همه و یا بهتر است بگوییم بیشتر غذاهایی که در این رستوران سرو می‌شوند گیاهی و ارگانیک هستند. حتی نوشیدنی‌های این رستوران نیز کاملا ارگانیک تهیه می‌شوند.

Pizza Pasta Factory

این رستوران مرکز پیتزا و پاستا در شهر فرانکفورت آلمان است و در آن انواع پیتزاها و پاستاها با طعم‌ها و رویه‌های مختلف در حدود ۳۷ نوع در این رستوران یافت می‌شود. برخی از رویه‌های پیتزاها نیز برای افرادی که به دنبال طعم‌های عجیب و غریب هستند مناسب است مثل آناناس، ذرت و تخم‌مرغ!

Metropol

در خیابان (Römerberg) و (Dom) در شهر فرانکفورت آلمان یک رستوران خوب وجود دارد که صبحانه‌های مفصلی همراه با طلوع آفتاب سرو می‌کند. آشپزخانه این رستوران تا ساعت 11 شب باز می‌ماند.

دانشگاه های شهر فرانکفورت آلمان

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته در سال ۱۹۱۴ در شهر فرانکفورت تاسیس شد. در حال حاضر دانشگاه گوته بیش از ۴۶ هزار دانشجو دارد و یکی از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود. این دانشگاه دارای رتبه جهانی ۱۹۶ در جهان می باشد. شهریه این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان می باشد و دارای کمک هزینه های دانشجویی بسیاری است. ۱۸ نفر از دانشجویان و اساتید این دانشگاه موفق به اخذ جایزه نوبل در رشته های مختلفی مانند: شیمی ریاضی و … شده اند.

دانشگاه اروپایی Viadrina

دانشگاه اروپایی Viadrina یک دانشگاه واقع در شهر فرانکفورت می باشد که در سال 1544 توسط سباستین مونستر تاسیس شد. دانشگاه Viadrina همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه آدام میکیویچ در کشور لهستان دارد. این مؤسسه کمک قابل توجهی به تحقیقات در مورد اقتصادهای تازه تاسیس می کند. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی جذب بیشتر دانشجویان بین المللی برای ساخت یک دانشگاه چند ملیتی است. در حال حاضر 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی از سراسر دنیا تشکیل می دهند.

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت (HFB):

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت (Frankfurt school of Finance and Management) یک موسسه آموزش عالی خصوصی و غیرانتفاعی در شهر فرانکفورت آلمان است که در سال 1957 تأسیس شد. این دانشکده یک پردیس دارد که در محوطه شهری فرانکفورت واقع شده است.

  • رنکینگ دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت، جزء هفتاد دانشکده برتر آلمان به شمار می‌رود. این دانشکده همچنین توانسته است جایگاه خود را در بین ۵ درصد دانشگاه‌های برتر جهان حفظ کند.

  • ثبت‌نام در دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت

برای ثبت‌نام در دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت که در شهر فرانکفورت آلمان قرار دارد، علاوه بر نتایج آزمون‌ها، ارائه اطلاعات و سوابق عملکردی قبلی نیز ضروری است. رقابت برای قبولی در این دانشکده کار دشواری نیست و نسبت آن یک به دو برآورد شده است. دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت از جمله دانشکده‌هایی است که دوره‌های خود را به ترم تقسیم‌بندی کرده است.

این دانشکده همچنین برنامه‌های آنلاین را برای علاقمندان به تحصیل از راه دور که امکان سفر به شهر فرانکفورت آلمان ندارند، فراهم کرده است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل و زندگی در این دانشکده بین 27,000 تا 47,500 یورو برآورد می‌شود.

 

  • امکانات دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت

دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت حداقل ۱۰۰۰ دانشجو را آموزش می‌دهد. دانشجویان خارجی می‌توانند مشابه با دانشجویان بومی درخواست خود را برای تحصیل در این دانشکده ارسال کنند. هیئت علمی دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت متشکل از ۲۹۹ متخصص است. برنامه تبادل دانشجویان بین‌المللی بین دانشگاه‌های همکار نیز در این دانشکده صورت می‌گیرد. این دانشکده کتابخانه خاص خود را دارد. علاوه بر این، دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت با امکانات و زیرساخت‌های ورزشی دانشجویان را به خود جذب می‌کند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی فلسفه و الهیات سانکت ژورگن فرانکفورت

دانشکده سانکت ژورگن بک دانشکده خصوصی و غیرانتفاعی در شهر فرانکفورت آلمان است که فعالیت آکادمیک خود را در سال ۱۹۲۶ در فرانکفورت آلمان آغاز کرد. این دانشکده یک پردیس شهری در مرکز شهر فرانکفورت دارد. رنکینگ این دانشگاه در سطح کشوری ۲۶۷ است و از این جهت در دسته دانشگاه‌های سطح بالای آلمان قرار دارد.

سال تحصیلی در دانشکده تحصیلات تکمیلی فلسفه و الهیات فرانکفورت به دو ترم تحصیلی تقسیم می‌شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه فلسفه و الهیات سانکت ژورگن نسبتا ارزان و در حدود ۱۰۰۰ دلار آمریکا برآورد می‌شود. هزینه یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده نیز همین مقدار یعنی حدود ۱۰۰۰ دلار آمریکا است.

حدود ۵۰۰ دانشجو در دانشکده فلسفه و الهیات سانکت ژورگن در حال تحصیل و فعالیت هستند که تعداد کم دانشجو، این دانشگاه را در دسته‌بندی دانشگاه‌های کوچک قرار می‌دهد. دانشجویان خارجی نیز مانند دانشجویان بومی می‌بایست تمام مراحل پذیرش را طی کرده و وارد دانشکده شوند. هیئت علمی دانشگاه متشکل از ۵۰ متخصص در حوزه‌های مختلف است. خبر خوب اینکه دانشجویان می‌توانند از برنامه‌های تبادل دانشجویان بین‌المللی استفاده کرده و درصورت تمایل به دانشگاه دیگری در آلمان منتقل شوند. لازم به ذکر است که دانشکده تحصیلات تکمیلی فلسفه و الهیات سانکت ژورگن یک کتابخانه اختصاصی دارد که امکانات مختلفی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

چرا به‌پیش شماره شهر فرانکفورت احتیاج داریم؟

اگر بخواهید با شخصی که در فرانکفورت حضور دارد تماس تلفنی برقرار کنید قطعاً به‌ پیش شماره این شهر احتیاج دارید. به‌عنوان‌مثال زمانی که سعی دارید از طریق ویزای کار از کشور آلمان اقدام کنید باید به‌پیش شماره شهرهای فرانکفورت دسترسی داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید برای اقدام کردن از طریق ویزای کار باید از کارفرمای خودتان یک دعوت‌نامه دریافت کنید.

همچنین برای ویزای تحصیلی نیز شما باید با دانشگاه مقصد هماهنگ باشید. در چنین شرایطی پیش شماره می‌تواند به شما کمک کند به‌راحتی با فرد موردنظر خودتان ارتباط برقرار کنید. به‌عنوان‌مثال با کارفرما یا استاد راهنما دانشگاه موردنظر تماس بگیرید.

پیش شماره شهر فرانکفورت چند است؟

به‌طورکلی پیش شماره‌های شهر فرانکفورت شامل موارد زیر است:

کد تلفنی ۶۱۰۱

این کد تلفنی مربوط به محلات Dortelweil, Frankfurt am Main Nord-Ost, Frankfurt am Main Ost, Gronau, Harheim, Massenheim, Nieder-Erlenbach است.

کد تلفنی ۶۱۰۹

این کد تلفنی مربوط به محلات Bergen-Enkheim, Bischofsheim  است.

کد تلفنی ۶۹

این کد تلفنی مربوط به محلات Frankfurt am Main Mitte-Nord, Frankfurt am Main Mitte-West, Frankfurt am Main Ost, Frankfurt am Main Süd, Frankfurt am Main West, Innenstadt است.

شما باید باتوجه‌به محله‌ای که قصد برقراری ارتباط با آن را دارید از کد تلفن موردنظر استفاده کنید. برای استفاده از این کدها باید ابتدا تحقیق کنید که محل موردنظر شما در کدام محله قرار دارد. سپس باتوجه‌به محله موردنظر از این کدها استفاده کنید. البته معمولاً قبل از قرار دادن شماره تلفن پیش شماره آن هم قرار داده می‌شود. اما درصورتی‌که به چنین مشکلی برخورد کردید می‌توانید از شماره‌های گفته شده استفاده کنید.

دانستنی‌های جذاب از شهر فرانکفورت

فرانکفورت پایتخت اقتصادی و مالی کشور آلمان است. این شهر به‌خاطر آسمان‌خراش‌های بلند و سربه‌فلک‌کشیده خود معروف است. در این شهر دانستنی‌های جذابی وجود دارند که اطلاع داشتن از آن‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی شما را به وجد بیاورد. کشور آلمان به‌طورکلی کشور بسیار جذابی است و مکان‌های گردشگری و فرهنگی بسیار زیادی در آن وجود دارند. شهر فرانکفورت نیز از جمله این جذابیت‌ها است.

در این شهر به‌طورکلی عجایب و رازهای شگفت‌انگیزی وجود دارند. دانستن این رازها به‌طورکلی می‌تواند موجب افزایش علاقه‌مندی شما به این شهر از کشور پیشرفته آلمان شود. اگر شما هم علاقه‌مند به دانستن این رازها هستید در این بخش با ما همراه باشید.

دانستنی‌های جذاب از شهر فرانکفورت

دلیل وجود پسوند “am Main” در نام شهر فرانکفورت

در حقیقت در کشور آلمان دو فرانکفورت وجود دارد. گزینه اول پسوند آم مین دارد و دومی دارای پسوند آن در اودر است. مین (main) و اودر (oder) هرکدام رودخانه‌هایی هستند که این دو شهر را احاطه کرده‌اند. قدمت شهر فرانکفورت به سال 794 پس از میلاد برمی‌گردد. این شهر در آن زمان با نام Frankonovurd ثبت شده است.

مردم از قرن 14 از پسوند am main برای این شهر استفاده کردند که همان‌طور که گفته شد علت آن رودخانه main است. درحالی‌که در زبان انگلیسی بیشتر مردم از آن به‌عنوان فرانکفورت یاد می‌کنند، بسیاری از آلمانی‌ها هنوز از نام کامل برای متمایز کردن آن از دیگر شهرهای بسیار کوچک‌تر در براندنبورگ استفاده می‌کنند.

البته در سال‌های اخیر و به علت مهاجرت انگلیسی‌زبان‌ها به این کشور استفاده از این پسوند بسیار کم‌رنگ‌تر شده است و تنها مردم محلی از آن استفاده می‌کنند. در زبان انگلیسی به‌طورکلی از این پسوند استفاده نمی‌شود، اما دانستن این موضوع ممکن است برایتان جذاب باشد.

همچنین می‌تواند برای ارتباط بیشتر با مردم محلی به شما تا حد بسیار زیادی کمک کند. مردم محلی آلمان به استفاده از این پسوند علاقه بسیار زیادی دارند و این موضوع می‌تواند به شما برای ارتباط بهتر و بیشتر با آن‌ها کمک کند. پس سعی کنید حتماً این نکته را به‌خاطر داشته باشید.

مردم Frankfurt یکی از باکیفیت‌ترین سطوح زندگی در جهان را دارند

کیفیت بالای زندگی در فرانکفورت موجب شده که بسیاری از مهاجران به این شهر هجوم بیاورند. بر اساس آخرین مطالعات افرادی که در فرانکفورت زندگی می‌کنند انسان‌های بسیار شادی هستند. نمره سطح شادی در این شهر ۷.۳ از ۱۰ است. بهترین مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی در این شهر وجود دارند که می‌توانند برای شما جذاب باشند.

همچنین فرانکفورت یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است که بسیار به کیفیت سطح زندگی در آن کمک کرده است. کارمندان در شهر فرانکفورت باتوجه‌به وجود تعادل بین کار و زندگی به طور میانگین ۲۵ ساعت در هفته مشغول به کار هستند.

این ساعت کاری و درآمد مناسب توانسته یک زندگی شاد را برای این افراد در کشور آلمان رقم بزند. بر اساس نظرسنجی کیفیت زندگی مرسر، فرانکفورت در رتبه‌بندی ۱۰ بهترین مکان برای زندگی در جهان قرار دارد و از نظر شلوغی، اثربخشی فرودگاه و حمل‌ونقل رتبه بالایی دارد. مردم این شهر، باتوجه‌به این که فرانکفورت یک پایتخت اقتصادی به‌حساب می‌آید به لحاظ سطح اقتصادی از رتبه خوبی برخوردار هستند.

معمولاً دستمزد دریافتی افرادی در فرانکفورت بسیار مناسب است و کمتر افرادی فقیر در آن دیده می‌شوند. این موضوع نیز باعث افزایش هر چه بیشتر محبوبیت آن برای مهاجرت و دریافت اقامت از آن شده است. البته ممکن است به درآمد رسیدن در آن کمی طول بکشد اما به‌طورکلی می‌توان گفت یکی از بهترین قسمت‌های کشور آلمان برای زندگی به‌حساب می‌آید.

 

فرانکفورت دارای بزرگ‌ترین جنگل درون‌شهری در آلمان است

از جمله ویژگی‌های بارز این شهر از آلمان داشتن بزرگ‌ترین جنگل درون‌شهری این کشور است. اگر به طبیعت و گردشگری علاقه‌مند هستید قطعاً فرانکفورت می‌تواند یک مقصد مناسب و متعارف برای شما باشد.

Stadtwald Frankfurt (جنگل شهر فرانکفورت) بزرگ‌ترین جنگل شهری در کشور است که فرانکفورت را به یکی از جنگلی‌ترین مناطق شهری آلمان تبدیل کرده است.

این جنگل ۵۰۰۰ هکتاری زمانی بخشی از جنگل وسیع امپراتوری بود تا اینکه شهر در سال ۱۳۷۲ این جنگل را از قیصر کارل چهارم خریداری کرد. اکنون این جنگل به یکی از بهترین و محبوب‌ترین بخش‌های شهر تبدیل شده است. معمولاً دوچرخه‌سواران و افرادی که قصد پیاده‌روی دارند از آن استفاده می‌کنند. این جنگل یکی از محبوب‌ترین دارایی‌های این شهر است و مردم محلی علاقه بسیار زیادی را به آن دارند.

معمولاً دوچرخه‌سواران آلمانی از شبکه چشمگیر ۴۵۰ کیلومتری مسیرها استفاده می‌کنند. این مسیر از بخش‌های مختلف و زیبای جنگل عبور می‌کند که می‌تواند یک تجربه بسیار دلپذیر برای شما باشد. همچنین دولت آلمان برای حفظ این اراضی تمام تلاش خود را می‌کند. جنگل فرانکفورت بسیار بکر و تمیز است و به‌ندرت می‌توانید در آن زباله پیدا کنید.

اگر به دنبال یک منطقه خوش‌آب‌وهوا برای سفر هستید نیز می‌توانید یک سفر کوتاه به این کشور داشته باشید و از استفاده این جنگل لذت ببرید. البته هزینه‌های مربوط به مسافرت ممکن است به‌صرفه به نظر نرسد؛ مخصوصاً اگر از ایران قصد انجام چنین کاری را داشته باشید.

فرانکفورت میزبان بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب جهان است

مردم آلمان همواره و همیشه طرف‌دار کتاب‌خوانی و افزایش سطح دانش خود هستند. آلمان معمولاً به لحاظ علمی در درجه بالایی قرار دارد. معمولاً در اتوبوس‌های عمومی و همچنین محل‌های مختلف این کشور مردم بومی آلمان را می‌بینید که مشغول به مطالعه کتب مختلفی هستند. شهر فرانکفورت آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. مردم این شهر به‌صورت مداوم مشغول به مطالعه هستند و علاقه بسیار زیادی به کتاب دارند. نمایشگاه کتاب فرانکفورت بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب در جهان است.

این نمایشگاه که به طور گسترده به‌عنوان مهم‌ترین نمایشگاه کتاب در جهان برای معاملات و تجارت در نظر گرفته می‌شود. بزرگ‌ترین نمایشگاه بر اساس تعداد بازدیدکنندگان و تعداد شرکت‌های انتشاراتی است. این رویداد پنج‌روزه در اواسط اکتبر در نمایشگاه تجاری فرانکفورت برگزار می‌شود. عموم مردم معمولاً می‌توانند در دو روز پایانی نمایشگاه در آخر هفته شرکت کنند.

هزاران غرفه‌دار از سراسر جهان برای مذاکره درباره حقوق انتشار، هزینه‌های مجوز و معاملات شرکت می‌کنند. به طور متوسط سالانه نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ نفر به این نمایشگاه مراجعه کرده و بیش از ۷۳۰۰ غرفه‌دار در آن حضور دارند. این اعداد نشان‌دهنده اهمیت بالای این نمایشگاه است.

مردم فرانکفورت نیز علاقه بسیار زیادی را به این نمایشگاه‌ها نشان می‌دهند و معمولاً برای خرید کردن به آن مراجعه می‌کنند. همچنین افراد بسیار زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این نمایشگاه به فرانکفورت می‌آیند و این موضوع این شهر را به یک مقصد گردشگری نیز تبدیل کرده است.

بیشتر آسمان‌خراش‌های آلمان در فرانکفورت هستند

برج‌های بلند بسیار زیادی در کشور آلمان وجود دارند. بیشتر این برج‌ها یا به‌اصطلاح آسمان‌خراش‌ها در کشور آلمان هستند. معمولاً در اکثر کشورهای اروپایی بلندترین برج‌ها حداکثر ۴۹۲ فوت یا به عبارتی ۱۵۰ متر ارتفاع دارند. اما در کشور آلمان اوضاع کمی متفاوت است. بلندترین برج این کشور که در شهر فرانکفورت قرار گرفته، ۲۶۰ متر ارتفاع دارد.

با یک بررسی ساده می‌توان متوجه اختلاف برج‌های موجود در آلمان با سایر کشورهای اروپایی مشابه شد. این موضوع کشور آلمان را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تبدیل کرده است. همان‌طور که گفته شد بلندترین برج آلمان 260 متر طول دارد و نام آن Commerzbank است. ساختمان کومرزبانک یک نمونه جالب از معماری سبز است. این ساختمان توسط نورمن فاستر ساخته شده است.

ساختن این برج در سال ۱۹۹۷ به پایان رسید. اصلی‌ترین ویژگی کمرزبانک نورگیری و تهویه مناسب هوا در آن است. این برج یک شاهکار معماری است که در فرانکفورت قرار دارد. همچنین آسمان‌خراش دیگری که می‌توان به‌عنوان نمونه به آن اشاره کرد برج گرندتاور است. این برج که بزرگ‌ترین ساختمان مسکونی به‌حساب می‌آید ۵۰ طبقه دارد. همچنین نمای آن تماماً شیشه است. تمامی بالکن‌های آن به پنل خورشیدی مجهز شده‌اند که به تأمین انرژی ساختمان تا حد بسیار زیادی کمک می‌کنند

 

فرانکفورت دارای یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های جهان است

بورس فرانکفورت دوازدهمین بورس بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. مالکیت و اداره آن توسط Deutsche Börse AG و Börse Frankfurt Zertifikate AG، در ناحیه Innenstadt انجام می‌شود. حدود 90 درصد از گردش مالی آن در آلمان، بیشتر در Xetra و Börse Frankfurt تولید می‌شود. بازار بورس کشور آلمان دارای 8 زیرمجموعه است. هرکدام از این زیرمجموعه‌ها در نقاط مختلفی از این کشور واقع شده‌اند.

آلمان دارای تولید ناخالصی ۴ میلیون دلاری و همچنین شاخص قدرت ۴.۳ میلیون دلاری است. باتوجه‌به این اعداد نباید از وجود یکی از مهم‌ترین بازارهای بورسی جهان در کشور آلمان تعجب کنید. فرانکفورت در حقیقت پایتخت اصلی بورس در کشور آلمان است. بیشتر تبادل‌ها و معاملات در این شهر به‌عنوان مرکز بورس انجام می‌شوند.

اقتصاد کشور آلمان همواره روبه‌رشد بوده است. این اعداد و ارقام کشور آلمان را به ۴ اقتصاد قدرتمند جهان تبدیل کرده است. در حقیقت آلمان بزرگ‌ترین صادرکننده کالا در جهان و قاره اروپا است. همین موضوع این کشور را به یک ابرقدرت تبدیل کرده است.

فرانکفورت دارای یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های جهان است

هات‌داگ به احتمال قوی در فرانکفورت اختراع شده است

این یک موضوع بحث‌برانگیز است، اما شواهد نشان می‌دهند که هات‌داگ در واقع در فرانکفورت اختراع شده است. فرانکفورتر که به‌عنوان وینر یا هات‌داگ نیز شناخته می‌شود، یک سوسیس گوشت خوک و گاو است.

فرانکفورت ادعا می‌کند که فرانکفورتر بیش از ۵۰۰ سال پیش در آنجا اختراع شد؛ یعنی در سال ۱۴۸۴، هشت سال قبل از اینکه کلمب به سمت آمریکا حرکت کند.

برخی دیگر می‌گویند مردی به نام یوهان گئورگهنر، قصاب ساکن کوبورگ، این میان وعده را در قرن هفدهم اختراع کرد. به گفته این مکتب فکری، او برای تبلیغ محصول جدید خود به فرانکفورت سفر کرد؛ جایی که موردتوجه قرار گرفت.

هات‌داگ‌ها در اوایل قرن ۱۹ ظاهر شدند و در همین قرن موردتوجه عموم قرار گرفتند. اولین غرفه هات‌داگ در کونی آیلند در نیویورک در سال ۱۰۱۶ افتتاح شد. در شرایط فعلی تنها همین اطلاعات در دسترس است که به‌خودی‌خود نشان می‌دهد که هات‌داگ در فرانکفورت اختراع شده است.

 

از کوچه پس کوچه های فرانکفورت

اکثر افرادی که به فرانکفورت نقل‌مکان می‌کنند معمولاً علاقه‌ای به ترک کردن آن ندارند. علت اصلی این موضوع کیفیت بالای زندگی و امکانات مناسب در این شهر است. شهر فرانکفورت بسیار دوست‌داشتنی و جذاب است و می‌تواند مقصد خوبی برای مهاجرت باشد. این شهر ویژگی‌های متنوعی را دارد که به جذابیت آن افزوده است. در ادامه قصد داریم ویژگی‌های اصلی شهر فرانکفورت را به شما معرفی کنیم. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

نبرد آسمان و مسکن

آلمان یکی از منحصربه‌فردترین خط افق‌ها را دارد. همان‌طور که گفته شد از ۱۸ برج بلند در آلمان ۱۷ مورد آن در این شهر قرار دارند. همچنین بیش از ۳۰ ساختمان آن بیشتر از ۱۰۰ متر ارتفاع دارند. معمولاً این برج‌ها به فضای اداری و بانک‌ها اختصاص دارند. معمولاً بدنه این برج‌ها را شیشه و فولاد پوشانده است. البته با وجود این ساختمان‌های بلند همچنان مشکل مسکن در این شهر وجود دارد اما به‌طورکلی آسمان‌خراش‌ها از ویژگی‌های اصلی شهر فرانکفورت به‌حساب می‌آیند.

رستوران‌هایی با چراغ قرمز در طبقه دوم

محله Bahnhofsviertel از جمله بخش‌های جذاب کشور آلمان برای گردشگران است. این منطقه استعداد بین‌المللی خود را با سوپرمارکت‌های هندی، اسنک بارهای ایرانی، کیوسک‌های پاکستانی، رستوران‌های اتیوپیایی و میخانه‌های گوشه‌ای آلمانی نشان می‌دهد.

زمانی که از گردشگران دررابطه‌با منطقه Bahnhofsviertel پرس‌وجو می‌کنیم همیشه به ما توصیه می‌کنند که حداقل یک بار به این بخش از فرانکفورت سر بزنیم. این قسمت از شهر فرانکفورت همیشه جذابیت‌های خود را داشته است و چراغ‌های قرمز که در طبقه دوم برای جذب افراد قرار داده شده‌اند این جذابیت را چندبرابر کرده‌اند.

قدم‌زدن در قسمت‌های پایینی شهر

شهر فرانکفورت حدود 800000 نفر جمعیت دارد. این شهر برای این که یک مرکز اقتصادی با گردش مالی بالا باشد بسیار کوچک است. شما می‌توانید در این شهر از تمام امکاناتی که در شهرهای بسیار بزرگ‌تر وجود دارد با شلوغی کمتری لذت ببرید.

مناطق مسکونی درون شهر بورنهایم، نورند، بوکنهیم و زاکسنهاوزن به دلیل خیابان‌های فرعی آرام، کافه‌ها و رستوران‌های دنج، بوتیک‌های زیبا، سینماهای هنری وحشی و کتابفروشی‌های عجیب جذاب هستند. در فرانکفورت پارک‌ها و فضاهای مناسبی قرار داده شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و از زندگی فردی خودتان لذت ببرید.

گواهینامه رانندگی برای آسانسور

هنوز تعداد ۲۵۰ دستگاه از آسانسورهای قدیمی که در دهه ۱۹۷۰ استفاده می‌شد در این شهر وجود دارند. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید برای مشاهده یکی از این آسانسورها به دانشگاه گوته در فرانکفورت مراجعه کنید. در آنجا به‌راحتی یکی از بهترین آن‌ها قابل‌مشاهده است. هنوز هم کسانی هستند که به شکل سنتی مسئول رانندگی این آسانسورها هستند.

در گذشته افراد خاصی برای رانندگی این آسانسورها آموزش می‌دیدند که گواهی‌نامه این کار را بعد از گذراندن دوره دریافت می‌کردند. در حال حاضر دیگر چنین نیست و در آسانسورها به روی عموم باز است اما در برخی از موارد خاص همچنان افرادی هستند که به این کار مشغول‌اند.

برگزاری جشنواره‌های خیابانی

در قرون وسطی مردم این شهر گرد هم می‌آمدند و شب‌نشینی می‌کردند. این رسم و رسومات همچنان در بین این مردم باقی‌مانده است. مردم فرانکفورت همچنان به انجام چنین کارهایی علاقه‌مند هستند و به‌صورت شبانه جشن‌هایی را در خیابان‌ها برگزار می‌کنند. همه می‌توانند در چنین جشن‌هایی شرکت کنند. شرکت داشتن در چنین جشن‌هایی یک راه بسیار مناسب برای برقراری ارتباط با مردم محلی این کشور است.

نظرات توریست‌های معروف و ویدئو از آنها

توریست‌های مختلفی که از شهر فرانکفورت دیدن کرده‌اند معمولاً نظرات مختلفی دررابطه‌با این شهر دارند.

معمولاً از سطح کلی زندگی در این کشور به طور کامل راضی هستند و مردم را تشویق به زندگی در این کشور می‌کنند. همچنین معمولاً گفته می‌شود که شهر فرانکفورت از مردم آرام و با فرهنگی برخوردار است. در ادامه به چند مثال بارز از چنین افرادی اشاره خواهیم کرد.

Lauren Yakiwchuk

این گردشگر و توریست از سفر یک روزه خود به این شهر آلمان گفته است که اگرچه کشور آلمان را بسیار دوست دارد اما سفر کردن به فرانکفورت جزء برنامه‌هایش نبوده است. او گفته است که به دلیل وجود پروازهای ارزان تصمیم گرفته که یک شب را در آنجا بماند.

لوران از این تصمیم بسیار خوشحال است و می‌گوید که یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌اش داشته است. او بعد از انجام این سفر بسیار خوشحال است و دررابطه‌با این سفر و جزئیات آن یک مقاله در وبلاگ شخصی خود منتشر کرده است. لوران در این مقاله توصیه کرده که حتماً برای شناختن این شهر وقت بگذارید.

Matt Long

مت نیز بعد از سفر به Frankfurt در وبلاگ خود یک مطلب منتشر کرده است و گفته که بسیار از مسافرت به فرانکفورت خوشحال است. آقای مت لانگ در وبلاگ خود این‌چنین می‌نویسد که حتی اگر کمتر به مسافرت می‌روید، این احتمال وجود دارد که حداقل یک بار خود را در فرودگاه Frankfurt پیدا کرده باشید. این شهر یک مرکز بزرگ اروپایی است. من حتی نمی‌توانم تعداد دفعاتی را که به Frankfurt نقل‌مکان کرده‌ام بشمارم و بااین‌حال، اخیراً فرودگاه را ترک کردم تا درباره خود شهر بیشتر بدانم.

این شهر دارای تاریخ و سنت‌های طولانی و رنگارنگی است که منحصر به این شهر و مردمی است که آن را خانه می‌نامند. در Frankfurt چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارند، اما برای من این تجربیات راهی عالی برای فراتر رفتن از روکش و یادگیری بیشتر در مورد شهر زیبای آن بود.

Emily Lush

امیلی نیز بعد از سفر خود به فرانکفورت به تعریف و تمجید از کشور آلمان و همچنین فرهنگ مردم این کشور پرداخته است. وی گفته است که بخش بزرگی از کشور آلمان همچنان سنت‌ها و آداب‌ورسوم خود را به‌درستی حفظ کرده است. وی علاوه بر صحبت دررابطه‌با تاریخ کشور آلمان و شهر Frankfurt به‌طورکلی به رسومات مختلف این کشور از جمله کریسمس پرداخته است.

همان‌طور که می‌دانید جشن‌های کریسمسی که در کشور آلمان برگزار می‌شوند بسیار باشکوه هستند و هرکسی دوست دارد آن را تجربه کند. علاوه بر جشن کریسمس غذاهای محلی و فروشگاه‌های این کشور بسیار معروف هستند و افراد توریست معمولاً دوست دارند چنین مواردی را نیز تجربه کنند. معمولاً هر گردشگری که وارد این کشور می‌شود از چنین مواردی نام می‌برد.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت یک موسسه آموزش عالی در شهر فرانکفورت آلمان است که فعالیت آکادمیک خود را در سال ۱۹۳۸ آغاز کرد و دارای یک پردیس شهری در فرانکفورت است. این دانشگاه در دسته دانشگاه‌های سطح بالای آلمان قرار دارد و از این حیث در رده ۲۹۰ کشوری واقع شده است.

 

ثبت‌نام در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

ثبت‌نام در این دانشگاه براساس نتایج آزمون ورودی انجام می‌شود و سال تحصیلی دانشگاه شامل دو ترم است. دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت دارای برنامه‌های لیسانس مقرون‌به‌صرفه برای دانشجویان خارجی بوده که هزینه آنها کمتر از ۱۰۰۰ دلار در سال برآورد شده است. این دانشگاه همچنین برنامه‌های کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد که هزینه آنها نیز سالانه ۱۰۰۰ دلار است. هزینه تحصیل برای دانشجویان شهروند آلمانی در مقطع کارشناسی بیشتر است و در حدود ۱۱۸۴ دلار آمریکا در سال خواهد بود.

ترکیب دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

ترکیب دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت در بخش‌های کوچک‌تر حدود ۱۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل است. بخش اعظم دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند و سالانه علاقمندان به رشته‌های موسیقی و هنرهای نمایشی از سراسر جهان برای تحصیل به این دانشگاه پذیرش می‌دهند. ناگفته نماند که دانشجویان می‌توانند از برنامه‌های تبادل دانشجو برای انتقال به دانشگاه‌ها یا دیگر دانشکده‌های مرتبط با موسیقی و هنرهای نمایشی حوزه اتحادیه اروپا بهره ببرند. برنامه‌های تبادل شامل کارکنان دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت نیز می‌شود.

امکانات دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

درباره امکانات این دانشگاه باید گفت که یک کتابخانه خصوصی دارد که تعداد زیادی کتاب و تألیفات در حوزه موسیقی و هنرهای نمایشی در آن یافت می‌شود. به‌علاوه، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت با امکانات ورزشی و زیرساخت‌های خود، دانشجویان زیادی را سالانه برای تحصیل به خود جلب می‌کند. ناگفته نماند که این دانشگاه در انجمن محافظه کاران اروپا (AEC) است.

میانگین هزینه زندگی در فرانکفورت

اگر قصد مهاجرت به این شهر را دارید، باید بدانید که شهر فرانکفورت در میان شهرهای گران جهان و جزء ۲۲ درصد اولیه قرار دارد. هزینه زندگی در این شهر برای یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره حدود 1,143.7 دلار است که باعث می‌‌شود فرانکفورت در میان ۹۲۹۴ شهر جهان رتبه ۲۰۶۶ و در میان ۶۶۲‌ شهر آلمان رتبه ۴ و رتبه اول از ۵۷ شهر ایالت هسن را کسب کند.

میانگین حقوق در این شهر سالانه حدود 53.441 یورو است. اگرچه هزینه زندگی در فرانکفورت زیاد است، اما در رتبه‌بندی بهترین شهرهای جهان برای زندگی این شهر رتبه ۳۲ را کسب کرده است و این رتبه در میان شهرهای آلمان به عدد 6 می‌رسد.

اگر در فرانکفورت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره کنید، باید نزدیک به 1,205 یورو در ماه بپردازید و حدود 231 یورو نیز هزینه حامل‌های انرژی از شما کسر می‌شود. باقی هزینه‌ها شامل خرید، حمل ‌و نقل، رستوران و ورزش برای یک نفر حدود 1,037.8 یورو خواهد بود.

با این حال که شاید با وجود حقوق دریافتی زندگی در این شهر خیلی گران نباشد؛ اما این هزینه در مقابل سایر شهرهای دنیا بیشتر از حد است. هزینه بالای آپارتمان و اثاث منزل باعث شده است تا بازار اجناس دست دوم و مستعمل در این کشور فراگیر شود. از این رو، باید خود را برای این موارد آماده کنید.

مزایا و معایب زندگی در فرانکفورت

زندگی در فرانکفورت مزایا و معایب خاص خود را دارد که قبل از اقدام برای اخذ اقامت بهتر است با آن آشنا شوید. در کنار مزایای بیشماری مانند داشتن محیط آرام و مردم صمیمی، دانشگاه‌های مطرح، نمایشگاه‌های کتاب و غیره که پیش از این به آن‌ها پرداختیم، باید بگوییم که یکی دیگر از مزایای این شهر آن است که در مرکز اروپا قرار دارد.

از طرف دیگر، شما می‌توانید تنها با یک سفر ۵ یا ۶ ساعته به هر کدام از شهرهای بزرگ آلمان که تمایل دارید، سفر کنید‌ حتی فاصله این شهر با آمستردام، پاریس، لوکزامبورگ، برن یا بروکسل نیز بیش از ۵ ساعت نیست. همچنین به یاد داشته باشید که اگر قصد سفر هوایی را دارید، به سادگی می‌توانید یکی از ۳۰۰ مقصد ممکن را با پرواز مستقیم از فرودگاه همین شهر تجربه کنید.

با وجود مزایایی که زندگی در فرانکفورت برای شما فراهم می‌سازد، باید بدانید که برخلاف آنچه در زمینه حقوق در این کشور تصور می‌کنید، میزان مالیات بر درآمد تصاعدی محاسبه می‌شود و پایه آن 14 درصد است و گاهی تا 45 درصد نیز افزایش پیدا می‌کند. این تنها یکی از مالیات‌هایی است که باید بپردازید. مالیات همبستگی و گاهی مالیات کلیسا از موارد دیگری هستند که باعث می‌شوند آنچه تصور می‎کنید از حقوق دریافتیان نصیبتان می‌شود، با آنچه که در حقیقت دریافت می‌کنید، تفاوت بسیار زیادی داشته باشند. به همه موارد بالا باید هزینه بیمه تأمین اجتماعی را نیز بیفزایید.

از دیگر معایب زندگی در فرانکفورت این است که این شهر تنوع چند فرهنگی دارد و این به آن معنی است که می‌توانید با هر زبانی مانند اسپانیایی، آلمانی یا انگلیسی که به آن تسلط بیشتری دارید، امور روزمره خود را سپری کنید؛ اما فراموش نکنید که هزینه بالای زندگی در این شهر باعث شکاف طبقاتی بسیار زیادی در آن شده است. از این رو، باید خود را آماده کنید که اگر ثروتمند نیستید، انتظار زندگی بسیار مرفهی را نیز نداشته باشید.

حقوق و دستمزد در آلمان

حقوق و دستمزد در آلمان

حقوق و دستمزد در آلمان در رتبۀ سوم بیشترین میزان حقوق پرداختی در قارۀ اروپا قرار دارد . ما در این مقاله در وب سایت هرمس اپلای قصد داریم به بررسی میانگین حقوق و دستمزد ماهیانه بسیاری از مشاغل در این کشور بپردازیم.

سخن آخر

همان طور که در این مقاله نیز خواندید سعی کردیم تمام حقایق و ناگفته های مربوط به شهر فرانکفورت آلمان را برایتان بازگو کنیم. ما در این مقاله به همه مقاله درباره این شهر در یک نگته اشاره کردیم. اکنون اگر شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به آلمان و شهر فرانکفورت را دارید میتوانید با پرکردنن فرم ارزیابی موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چند درصد مردم فرانکفورت آلمان مهاجر هستند؟
حدود ۲۵ درصد از جمعیت این شهر خارجی هستند و پاسپورت آلمانی ندارند، ۱۰درصد از جمعیت آن هم مهاجرینی هستند که تابعیت آلمانی دارند.
شهر فرانکفورت آلمان ، مکان ارزان قیمتی برای تحصیل و زندگی است؟
فرانکفورت شهر ارزانی برای زندگی نیست. با این وجود سازمان دانشجویی به نام (Frankfurt am Main) وجود دارد که عمده سروکار آن با دانشجویان بین‌المللی و مسائل مشترکی است که با آنها دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
ارزان ترین رستوران های فرانکفورت آلمان را نام ببرید؟
Cafe Karin،Kleinmarkthalle، Adolf Wagner، Klosterhof، Pizza Pasta Factory، Arche Nova
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میثم
1 سال قبل

بهترین و کامل ترین مقاله ای بود که تا به حال استفاده کردم .🙏🙏🙏

خانم میرخانی
پاسخ به  میثم
1 سال قبل

سلام ممنون از درج دیدگاهتون

امیرحسین
1 سال قبل

سلام من 17 سالمه و در حال تحصیل هستم و میخوام بعد از دیپلم برم آلمان آیا میتونم اقدام کنم؟امکانش هست راهنماییم کنید ممنونم

خانم میرخانی
پاسخ به  امیرحسین
1 سال قبل

سلام وقتتون خبیر
بله اگر دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید از دو مسیر تحصیلی و یا آوسبیلدونگ میتونید به آلمان مهاجرت کنید .

حامد
1 سال قبل

چقدر مقاله جالبی بود. ممنون از شما

کارشناس هرمس
پاسخ به  حامد
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خوشحالیم که این مقاله نظر شما رو جلب کرده. باعث افتخاره

نسترن سمیعی
2 سال قبل

مقاله بسیار کامل و جامعی بود. خسته نباشید

کارشناس هرمس
پاسخ به  نسترن سمیعی
2 سال قبل

خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده . حتما به سایر مقالات هم سر بزنید .

آرزو خداوردی
2 سال قبل

سلام. من می خوام در رشته هنر موسیقی در آلمان تحصیل کنم. لیسانس معماری دارم. ایا این امکان وجود داره که تغییر رشته بدم و ارشدم رو در آلمان هنر موسیقی بخونم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آرزو خداوردی
2 سال قبل

اگر گپ تحصیلی ندارید و مدرکتون رو تازه دریافت کردید بله

کادر هرمس اپلای