کالج های فرانسه به همراه معرفی آنها

معرفی کالج های فرانسه

قطعاً بررسی دقیق در زمینه بهترین کالج های فرانسه می تواند تحصیل در این کشور را هموارتر نماید و آینده ای روشن تر برای شما فراهم سازد.

کشور فرانسه هر ساله بیش از 23 درصد از میزان بودجه ملی خود را در زمینه آموزش در نظر می گیرد و به طور کلی فضای تحصیلی در این کشور با کیفیت بی نظیری در نظر گرفته می شود.

در این مقاله بهترین کالج های کشور فرانسه را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

پارامترهای ارزیابی کالج های فرانسه

این کشور به طور کلی دارای 3000 موسسه است که 90 مورد دانشگاه بوده و 240 مورد از آن دوره های عالی مهندسی و 230 مورد دوره های عالی بازرگانی و در حدود 2000 موسسه در این کشور در زمینه هنر و معماری فعالیت می کنند.

این کشور فضای ورود به کالج های مختلف را به طور دقیق و درست ارزیابی کرده است و در این زمینه بسیار موفق بوده است. هر یک از کالج های فرانسه برای بررسی دقیق سطح علمی دانش آموزان در نظر گرفته شده اند.

بهترین کالج های فرانسه

کالج DE فرانسه

 کالج DE فرانسه در سال 1530 در شهر پاریس تأسیس شده است و یکی از معتبرترین موسسات تحقیقاتی در کشور فرانسه محسوب می شود.

این کالج در سال 2017 توانست 21 بار برنده جایزه نوبل و همینطور 8 مدال فیلد را وابسته به خود اعلام نماید. در این کالج فضای آزمایشگاهی تحقیقاتی بسیار وسیعی دیده می شود و دارای بهترین کتابخانه تحقیقاتی در اروپا است. دروسی که در این کالج برای تحصیل در نظر گرفته شده در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و همینطور شیمی و فیزیک است.

افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکترا وارد شوند می توانند این کالج را یک گزینه بی نظیر بدانند فضای تحصیل در این کالج از دوره پیش دانشگاهی در ایران دشوارتر است و شما باید بتوانید امتیاز لازم برای ورود به دانشگاه را کسب نمایید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

کالج هنر CA

این کالج در سال 1530 در شهر پاریس تأسیس شده است و دارای بالاترین سطح استانداردهای آموزش هنری و طراحی محسوب می شود.

در این کالج از استاندارد پارادایم آموزشی آمریکایی استفاده می شود و به طور کلی آموزش تحت تأثیر محیط زیست کشور فرانسه صورت می گیرد.

افرادی که قصد دارند در رشته های هنر، موسیقی، تئاتر و بازیگری ورود داشته باشند می توانند این کالج را گزینه ای بسیار عالی در نظر بگیرند، هزینه کالج به نسبت امکاناتی که در اختیار افراد قرار می دهند بسیار عالی اعلام شده است.

کالج ENS

این کالج نیز در شهر پاریس قرار دارد و در سال 1793 در لیست بهترین کالج های فرانسه قرار داشت. این کالج به نوبه خود یکی از بهترین انتخاب ها برای رشته های علوم و علوم انسانی محسوب می شود عموماً کسانی که از این کالج فارغ التحصیل می شوند برنده جایزه نوبل بوده و همینطور جوایز تحقیقاتی زیادی را برای خود فراهم ساخته اند. این کالج از نظر هزینه ای به نسبت دو گزینه قبل ارزانتر است.

 

کالج زبان برلیتز فرانسه

تحصیل در فرانسه

 کالج برلیتز فرانسه مخصوص یادگیری زبان فرانسوی است و برای کسانی است که بدون داشتن مدرک زبان تحصیل در فرانسه را آغاز کرده اند، این کالج دوره های آموزشی بسیار متنوعی را در نظر گرفته است و به طور کلی قیمت های متنوعی نیز برای هر دوره دیده می شود.

این کالج دارای شعبه های زیادی در شهرهای مختلف فرانسه  میباشد و یک انتخاب بسیار عالی محسوب می شود.

برنامه های فرهنگی کالج های فرانسه

در کالج های فرانسه برنامه های فرهنگی صورت می گیرد که اغلب سبب می شود با ساختار تحصیلی در این کشور آشنا شوید. به عنوان مثال در کالج مهندسی ATY شما می توانید در فضای دقیق و شبیه سازی شده ریاضیات قرار بگیرید و مسیر مهندسی در این کشور به شکل دقیق صورت می گیرد. دوره های زمانی کالج های  این کشور هر یک بر اساس نوع دروس تعیین می شود.

یادگیری زبان فرانسوی در انواع کالج های فرانسه دیده می شود و عموماً از واحدهای ثابت محسوب می شود. کسانی که قصد دارند ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی داشته باشند نیاز است که در ابتدا در کالج های مربوطه دوره های زیست شناسی و شیمی دارویی را بگذرانند در غیر این صورت به آنها اجازه ورود به دانشگاه های علوم پزشکی داده نمی شود.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

8 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر. من به تازگی آزمون tcf دادم سطحم شد b1 (۳۳۵) ؛ رشته‌‌م مترجمی زبان انگلیسی بوده. می‌خواستم بدونم شانسی برای پذیرش گرفتن از کالج‌های فرانسه دارم؟

 2. سلام من سال یازدهم دبیرستان هستم و تازه درحال یادگیری زبان فرانسه هستم میخواستم بدونم میتونم تنهایی از طریق کالج اقدام کنم که برم؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله میتونیم براتون برای دوره زبان این کشور اقدام کنیم .

 3. سلام،من دانشجوی ادبیات فرانسه هستم،اما بین دیپلم تا شروع لیسانسم ۶ سال فاصله هست،ایا میتونم برای کالج فرانسه اقدام کنم؟!در حال حاصرم ۲۴ سالمه و تا لیسانسمو بگیرم ۲۸ میشم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بهترین راه برای شما مهاجرت از طریق دوره زبان فرانسه است .

 4. من در ایران زندگی میکنم. افغان هستم و در ایران لیسانس مهندسی برق از دانشگاه دولتی دارم. زبان انگلیسی متوسط اما مدرک ایلتس ندارم. زبان فرانسه هم کار کرده ام در حد مبتدی.
  میخوام از طریق کالج های زبان فرانسه اقدام کنم. و در حد صد وپنجاه میلیون پول دارم. لطفا کامل راهنماییم کنید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر گپ تحصیلیتون زیاد نباشه مشکلی وجود نداره و امکان اقدام دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *