اگر قصد سفر به کشور زیبا و جذاب فرانسه را دارید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید تا برخی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی فرانسه را با هم بررسی کنیم.

جاذبه های توریستی فرانسه به صورت خلاصه

کشور فرانسه پایتخت فرهنگی اروپا می باشد.

این کشور دارای مناظر طبیعی زیاد و بسیار زیبایی است که باعث شده تا گردشگران از سراسر دنیا مجذوب این کشور  شوند.

کشور فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای توریست ها از سراسر جهان است.

تعداد این گردشگران سالانه به حدود 80 میلیون نفر می رسد که برای دیدن جاذبه ها و شهر های تاریخی این کشور به فرانسه می روند.

علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیاد و دیدنی این کشور، فرانسه آب و هوای بسیار جذاب و دوست داشتنی دارد همچنین سواحل بسیار خوب و زیبایی دارد که در جهان شهرت بسیاری دارند.

علاقه مندان به ورزش های زمستانی نیز به دلیل مناطق و پیست های اسکی بسیار خوب این کشور به فرانسه می روند. برجسته ترین مناطق و پیست های اسکی این کشور در کوه های آلپ و پیرنه قرار دارند. غذاهای کشور فرانسه نیز در دنیا شهرت بسیار زیادی دارند و بسیار خوشمزه هستند.

قلعه چنانسی

قلعه چنانسی

قلعه چنانسی معروف ترین قلعه در منطقه لویر ولی است و در قرن شانزدهم میلادی بر روی رودخانه معروف چر بنا شد. در قسمت زیرین این قلعه گذر گاه هایی برای عبور قایق ها وجود دارد.

این قلعه بعد از قلعه های ورسایلسپر بازدید ترین قلعه در کل کشور فرانسه است که باغ های سرسبز و دوست داشتنی اش محبوبیت این قلعه را دوچندان کرده. در طول جنگ جهانی دوم این قلعه آسیب های زیادی دید که بعد از اتمام جنگ تعمیر شد. این قلعه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر به غیر از ایام تعطیل قابل بازدید عموم است.

لی پوی آن ولای Le Puy-en-Velay

منطقه لی پوی آن ولای که در جنوب فرانسه واقع شده است  و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی فرانسه شناخته می شود به سه علت محبوبیت زیادی پیدا کرده است: کلیسای جامع این منطقه، عدس و درست کردن قیطان. همچنین معبد مریم مقدس که در بالای کوه مونس آنیسیوس قرار گرفته نیز از جاذبه های توریستی این منطقه است  که در قرون وسطی محل عبادت زائران آن زمان بود و در حال حاضر به محل جذب توریست ها و گردشگران زیادی تبدیل شده است.

در قرون وسطی این محل یک مکان مذهبی مهم در کشور فرانسه بوده است. 

پیست اسکی وال دیزر

پیست اسکی وال دیزر یکی از پیست های اسکی معروف و محبوب کشور فرانسه است که در جنوب شرقی این کشور در نزدیکی مرز ایتالیا واقع شده است.

در المپیک سال 1992 میلادی این پیست میزبان مسابقات در رشته های ورزش های زمستانی بود.

در این پیست همچنین هر ساله مسابقات قهرمانی جهان در رشته ها مختلف مثل اسکی در سراشیبی و اسکی سرعت برگزار می شود. در نزدیکی این پیست بزرگ و محبوب روستای کوچکی قرار گرفته که حدود هزار و هشتصد نفر جمعیت دارد که این تعداد در زمستان به دلیل سردی هوا در حدود 15 درصد کمتر می شود.

شهر نیمز فرانسه

شهر نیمز شهری واقع در جنوب فرانسه است که در گذشته های دور و در زمان رم باستان یکی از مهم ترین شهرهای این کشور بوده است.

مجموعه ها و بناهای تاریخی مربوط به رم باستان نشان دهنده اهمیت زیاد این شهر در آن زمان است. از بنا های تاریخی مهم این شهر که از آن زمان به جا مانده می توان به سالن آمفی تئاتر که بنایی حیرت آور و منحصر به فرد و بسیار جالب است و یک معبد رومی قدیمی است که هر دوی  این بنا ها در شرایط بسیار خوبی باقی مانده اند و آسیب کمی دیده اند.

به دلیل بناها و ساختمان هایی که از زمان قدیم به جا مانده و مانند معماری رومی میباشد.  این شهر، به رم فرانسه شهرت پیدا کرده است.

 
جاذبه های توریستی کشور فرانسه

تالاب کامارگ

تالاب کامارگ یکی از جاذبه های توریستی فرانسه در جایی بین دریای مدیترانه و دلتای رودخانه رون که بزرگ ترین دلتا در غرب فرانسه است قرار گرفته.

در حدود 500 گونه پرنده در تالاب زندگی می کنند و به همین دلیل هم هست که شهرت زیادی پیدا کرده است. همچنین اسب های کوچک و سفید معروفی نیز در این منطقه زندگی می کنند که در محدوده تالاب پرسه می زنند و محبوبیت زیادی بین گردشگران دارند.

شهر قدیمی لیون

شهر لیون سومین شهر بزرگ در کشور فرانسه و بعد از شهر پاریس و مارسی است.

در معماری نمای این شهر مدرنیسم و تاریخ به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و ترکیب بسیار جالب و زیبایی را به وجود آورده اند. این شهر زیبا به مرکز تفریح در این کشور شهرت پیدا کرده است.

این شهر به عنوان داشتن اثرات تاریخی زیبا و مهم در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر بزرگ ترین منطقه ای است که از دوران رنسانس به جا مانده.

پل میلائو

پل میلائو طویل ترین پل کابلی در جهان است که طول آن به 343 متر می رسد.

این پل که  روی  رودخانه تارن در جنوب کشور فرانسه قرار دارد می گذرد یکی ازجاذبه های توریستی فرانسه میباشد و دارای 4 مسیر است و در سال 2004 ساخت آن تمام شد و به صورت رسمی افتتاح شد. 

این پل هم اکنون یکی از شاهکار های  مهندسی در کشور فرانسه به شمار میرود و بازدید کنندگان بسیار زیادی دارد. این پل منحصر به فرد یکی از محل های جذب توریست در کشور فرانسه به شمار می رود.

 

کلیسای ریمز

جاذبه های توریستی فرانسه

کلیسای نوتردام ریمز در کشور فرانسه بنایی بسیار معروف در جهان است که به عنوان نمونه ای از هنر معماری گاتیک است.

مجسمه های بی شماری در این کلیسا وجود دارد که زیبایی آن را دو چندان کرده است. این بنا در سال 1991 میلادی توسط سازمان یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد. پادشاهان زیادی در این کلیسا تاج گذاری شده اند و محل مهمی در زمان حکومت هر پادشاه به شمار می رفته است.

ساختن این بنا در حدود 164 سال، یعنی از سال 1211 میلادی تا 1375 میلادی به طول انجامید و در حال حاضر یکی از قطب های مهم گردشگری کشور فرانسه محسوب می شود.

شهر قدیمی استراسبورگ

شهر قدیمی استراسبورگ یک شهر مربوط به دوره قرون وسطی است و در گذشته پایتخت آلساک بوده است. شهر قدیمی استراسبورگ دارای خیابان های سنگ فرش و باریک است که در دو طرف آن ساختمان ها و خانه های چوبی قرار دارد.

بنا به گفته گردشگران بهترین راه برای رسیدن به این شهر قدیمی پیاده روی و یا دوچرخه سواری در کنار کانال های شهر است. این شهر به دلیل داشتن مناطق قدیمی بسیار زیاد و زیبای خود در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. اگر قصد بازدید از این شهر زیبا را دارید بهتر است حدود سه یا چهار روز زمان بگذارید تا بتوانید از تمام مکان های تاریخی و بسیار زیبای این شهر دیدن کنید

 

کلیسای جامع چارترز

کلیسای چارتز برای اینکه کلیسای جامع باشد کمی کوچک به نظر می رسد. این کلیسا در شهر کوچکی نزدیک پاریس واقع شده است که مجسمه های زیبا و با شکوه و پنجره هایی با شیشه های رنگی و زیبا دارد.

بنا و معماری این کلیسا یاد آور سبک معروف گاتیک است و از بهترین نمونه های این سبک به شمار می رود.  این کلیسا در قرون وسطی ساخته شده و ساخت آن از سال 1193 میلادی تا 1250 میلادی به طول انجامید. همچنین ساخت آن در چندین مرحله انجام شد و هیچ وقت به طور کامل به پایان نرسید.

 

کاخ ورسای

کاخ ورسای را همه با نام مری انتوانت ملکه کشور فرانسه به یاد می آورند. این کاخ در سال 1624 ساخته شد و به تدریج در طول سال ها تزئینات آن کامل شد. کاخ زیبای ورسای در خارج از شهر پاریس واقع شده و به دلیل آیینه ها و باغ های بسیار زیبایش در جهان شهرت زیادی دارد.

برج ایفل

به طور قطع برج ایفل از  معروف ترین جاذبه های توریستی فرانسه است و در میان گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد. برج ایفل توسط گوستاو ایفل در پاریس در سال 1889 ساخته شد و ارتفاع آن در حدود 324 متر است که هنوز بلند ترین سازه در پاریس است. 

از بالای این برج زیبا نمای بسیار زیبا و خیره کننده ای از پاریس را می بینید. از زمان ساخته شدن این برج تا به حال حدود 200 میلیون نفر از آن بازدید کرده اند. برج ایفل یکی از پول ساز ترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

جاذبه های توریستی فرانسه

موزه لوور

موزه لوور بزرگترین و پر بازدید ترین، محبوب ترین و معروف ترین موزه هنری جهان است. 

آثار این موزه از سراسر دنیا گرد آوری شده است و بسیاری از آثار باقی مانده از امپراطوری هخامنش در این موزه نگه داری میشود. این موزه در یک کاخ بنا شده و بسیاری از نقاشی های معروف دنیا در این موزه در معرض دید مردم قرار گرفته است.

این موزه از مدرن ترین موزه های جهان است و نکته قابل توجه در باره این موزه این است که تابلو زیبا و منحصر به فرد مونالیزا در این موزه قرار دارد. تعداد آثار هنری این موزه به 38 هزار اثر میرسد. اگر قصد بازدید از موزه را دارید باید بدانید که بازدید از این موزه در یک روز ممکن نیست و برای بازدید آن چند روز را در نظر بگیرید.

بنر
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها