پاسپورت گرجستان

پاسپورت گرجستان

پاسپورت گرجستان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. گرجستان کشوری است که در فاصله بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته است. متقاضیان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. به دلیل آب‌وهوای مناسب، طبیعت زیبا و شرایط مناسب برای زندگی، بسیاری از متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به این کشور تلاش می‌کنند. یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کشور گرجستان اخذ پاسپورت این کشور است. اما برای رسیدن به این هدف متقاضیان باید روش‌های مهاجرتی که به اخذ پاسپورت منتهی می‌شوند را شناخته و اطلاعات دقیقی در این زمینه داشته باشند. بنابراین با ما همراه باشید تا به بررسی روش‌های اخذ پاسپورت گرجستان بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی مختصر کشور گرجستان

کشور گرجستان در شمال کشورهای آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته و در جنوب غرب کشور روسیه واقع شده است. شهر تفلیس که یکی از شهرهای توریستی گرجستان به شمار می‌رود پایتخت این کشور بوده و بیشتر متقاضیانی که به گرجستان مهاجرت می‌کنند، شهر تفلیس را انتخاب می‌کنند. کشور گرجستان قدمت زیادی دارد. به طوری که اولین ساکنان این کشور، در واقع مردم ساکن منطقه بین‌النهرین بوده‌اند که حدود دو هزار سال قبل به منطقه گرجستان مهاجرت کردند.

گرجستان در حدود 70 هزار کیلومتر وسعت دارد و دارای جمعتی حدودی 3.800.000 نفر است. باید بدانید که زبان رسمی گرجستان زبان گرجی بوده که ریشه آن به زبان‌های قفقازی می‌رسد. واحد پول کشور گرجستان لاری است و تتری پول خرد این کشور به شمار می‌رود. کشور گرجستان شامل نه منطقه می‌شود که دو بخش آن جمهوری‌های خودمختار هستند.

معرفی مختصر کشور گرجستان

چرا دریافت پاسپورت گرجستان اهمیت دارد؟

باید بدانید که پاسپورت گرجستان در رتبه 37 رنکینگ معتبرترین پاسپورت‌های دنیا قرار دارد. با اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید بدون اخذ ویزا به 125 کشور دنیا سفر کنید. از میان این 125 کشور برای سفر به 51 کشور فقط کافی است که ویزای بدو ورود دریافت کنید. لازم به ذکر است 73 کشور وجود دارد که با داشتن پاسپورت گرجستان باز هم باید برای سفر به آن‌ها ویزا داشته باشید. اما باید اشاره که کشورهای اتحادیه اروپا از جمله 125 کشوری هستند که با پاسپورت گرجستان می‌توان بدون اخذ ویزا به آن‌ها سفر کرد. بنابراین می‌توان گفت که مهم‌ترین مزیت گذرنامه گرجستان در واقع سفر به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا است.

باید بدانید که اخذ پاسپورت در واقع به معنای داشتن تابعیت گرجستان خواهد بود. همچنین باید اشاره کرد که امکان داشتن تابعیت دوگانه در گرجستان وجود دارد. به عبارتی دیگر با اخذ گذرنامه گرجستان می‌توانید تابعیت قبلی خود را حفظ کنید. اخذ پاسپورت به این معنی است که شما شهروند کشور گرجستان به شمار می‌روید. به همین دلیل از حقوق و مزایای شهروندی در این کشور نیز بهره‌مند خواهید شد.

روش‌های اخذ پاسپورت گرجستان

بسیاری از متقاضیان با هدف اخذ پاسپورت گرجستان به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای اخذ پاسپورت ابتدا باید به کشور گرجستان مهاجرت کرده و به مدت خاصی در این کشور اقامت داشته باشید. بنابراین برای رسیدن به چنین هدفی باید با روش‌های مهاجرت به گرجستان آشنا شوید. لازم به ذکر است که هر فردی با هدف خاصی به گرجستان مهاجرت می‌کند. یک فرد ممکن است برای ادامه تحصیل تصمیم به مهاجرت بگیرد و فردی دیگر برای کار یا سرمایه‌گذاری قصد مهاجرت داشته باشد.

به طور کلی راه‌های مهاجرت به کشور گرجستان برای اخذ پاسپورت این کشور شامل موارد زیر می‌شود:

  • ادامه تحصیل
  • مهاجرت کاری
  • سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت به‌واسطه تولد

روش‌های اخذ پاسپورت گرجستان

ادامه تحصیل در کشور گرجستان برای اخذ پاسپورت این کشور

با مهاجرت تحصیل به گرجستان مستقیما نمی‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. چرا که اقامت تحصیلی در این کشور نوعی اقامت موقت بوده و به اقامت دائم منتهی نمی‌شود. بنابراین برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت گرجستان از طریق مهاجرت تحصیلی، باید پس از فارغ‌التحصیلی ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. به این ترتیب می‌توانید وارد بازار کار شوید و پس از مدتی اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. در نهایت می‌توانید برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهید. بنابراین می‌توان گفت که مهاجرت تحصیل به گرجستان در واقع روش غیر مستقیم اخذ پاسپورت این کشور به شمار می‌رود.

باید بدانید که تحصیل در کشور گرجستان از سن شش‌سالگی و مقطع دبستان آغاز می‌شود. این مقطع چهار سال طول می‌کشد و پس از آن دانش‌آموزان وارد مقطع چهارساله دبیرستان خواهند شد. پس از اتمام دبیرستان، دانش‌آموزان یک دوره دوساله پیشرفته دبیرستان را می‌گذرانند تا به این ترتیب تحصیلات مدرسه آن‌ها به اتمام برسد. مدارس کشور گرجستان به سه زبان انگلیسی، آلمانی و روسی دروس را ارائه می‌دهند. پس از تحصیلات مدرسه دانش‌آموزان می‌توانند وارد دانشگاه شوند که به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می‌شود.

تحصیل مقطع کارشناسی در کشور گرجستان

تحصیل مقطع کارشناسی در گرجستان چهار سال طول می‌کشد. باید اشاره کرد که برای تحصیل این مقطع لازم است به زبان گرجی مسلط باشید تا از بتوانید از دانشگاه‌های گرجستان پذیرش بگیرید. البته این احتمال هم وجود دارد که در برخی از دانشگاه‌های گرجستان دروس به زبان روسی ارائه شوند. برای تحصیل این مقطع باید مدرک دیپلم ۱۲ساله خود را به همراه ریز نمرات آن ارائه دهید.

باید بدانید که در برخی از دانشگاه‌های گرجستان نیز دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. برای تحصیل در این دسته از دانشگاه‌ها باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 5.5 یا مدرک تافل با حداقل نمره 80 داشته باشید. میانگین هزینه شهریه سالانه برای مقطع کارشناسی دانشگاه‌های گرجستان حدودا 1500 تا 3000 دلار آمریکا است. شما با اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های گرجستان می‌توانید دیگر به تحصیلات خود ادامه نداده و وارد بازار کار این کشور شوید. در نهایت با اقامت به مدت شش سال تابعیت و پاسپورت گرجستان را دریافت کنید.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های گرجستان

دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های گرجستان دو سال طول می‌کشد و دروس این دوره به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. از همین رو برای تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های گرجستان باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 و مدرک تافل با حداقل نمره 80 داشته باشید. باید بدانید که برای تحصیل این مقطع باید رزومه تحصیلی و سابقه علمی قوی داشته باشید. شما باید مدارک دیپلم و کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات آن‌ها به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

برای تقویت سابقه علمی خود می‌توانید مقالات علمی‌پژوهشی بین‌المللی نوشته و منتشر کنید. باید بدانید که با اخذ مدرک کارشناسی ارشد در گرجستان به راحتی می‌توانید وارد بازار کار این کشور شده و یک قدم به اخذ پاسپورت گرجستان نزدیک شوید. به طور میانگین هزینه شهریه مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان حدودا 4500 دلار آمریکا در سال خواهد بود.

تحصیل دوره دکترا در کشور گرجستان

مقطع دکترا در دانشگاه‌های گرجستان پنج سال طول خواهد کشید و تحصیل در آن نیازمند داشتن یک رزومه تحصیل بسیار قوی است. شما باید مدارک دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به همراه ریز نمرات برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. همچنین باید یک سوپروایزر یا استاد راهنما انتخاب کرده و از او در فرایند اخذ پذیرش کمک بگیرید.

لازم است بدانید که برای تحصیل مقطع دکترا باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 داشته باشید. در صورتی که نمره آیلتس شما پایین باشد، می‌توان در یک دوره آموزش زبان در گرجستان شرکت کنید که حدود شش روز طول خواهد کشید. با داشتن مدرک دکترا از دانشگاه‌های دانشگاه، کار شما برای ورود به باز کار آسان خواهد بود و به راحتی می‌توانید پس از پنج سال اقامت دائم گرفته و پس از شش سال پاسپورت گرجستان را دریافت کنید.

اخذ پاسپورت گرجستان با مهاجرت کاری به این کشور

یکی از روش‌های اخذ پاسپورت گرجستان مهاجرت کاری به این کشور است که در واقع یکی از روش‌های رایج برای این هدف به شمار می‌رود. برای مهاجرت کاری به کشور گرجستان باید از یک کارفرمای گرجی پیشنهاد کار داشته باشید. در این روش ابتدا کارفرما برای شما یک دعوت‌نامه همکاری برای شما ارسال می‌کند. سپس مدیر مالی شرکت مورد نظر یک قرارداد کاری بین شما و کارفرما تنظیم کرده که در آن میزان حقوق و مزایای شما مشخص شده است. ابتدا کارفرما قرارداد را امضا کرده و برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند.

شما با دعوت‌نامه کاری می‌توانید وارد کشور گرجستان شده و قرارداد کاری را امضا کنید. سپس باید به کشور خود بازگشته و نسبت به اخذ ویزای یک‌ساله گرجستان اقدام کنید. این اقامت یک‌ساله هر سال قابل تمدید است؛ بنابراین پس از پنج سال اقامت کاری در این کشور می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. همچنین پس از یک سال اقامت دائم در این کشور می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت کنید.

روش‌های اخذ پاسپورت گرجستان

اخذ پاسپورت گرجستان با سرمایه‌گذاری در این کشور

سرمایه‌گذاری در کشور گرجستان به روش‌های مختلفی مانند ثبت شرکت، خرید سهام، کارآفرینی، خرید ملک و موارد دیگر امکان‌پذیر است. اما باید بدانید که برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت گرجستان فقط به دو روش ثبت شرکت و خرید ملک باید سرمایه‌گذاری کنید. روش خرید ملک مزایای زیاد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اخذ ویزای شینگن و معافیت از مالیات اشاره کرد.

برای سرمایه‌گذاری روی خرید ملک باید ملکی خریداری کنید که حداقل به میزان 35 هزار دلار آمریکا ارزش داشته باشد. با خرید ملک در گرجستان اقامت یک‌ساله این کشور را دریافت خواهید کرد که تا پنج سال قابل تمدید است. پس از پنج سال اقامت موقت می‌توانید اقامت دائم گرفته و پس از یک سال اقامت دائم، نسبت به اخذ پاسپورت گرجستان اقدام کنید.

ثبت شرکت در گرجستان به سرمایه‌ای حداقل به میزان 4300 هزار دلار در سال اول و پس از آن هرسال 950 دلار آمریکا نیاز دارد. مدت‌زمان اقامت برای اخذ پاسپورت گرجستان با این روش درست مانند روش خرید ملک خواهد بود. همچنین می‌توانید با ثبت شرکت در گرجستان، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به این کشور ببرید.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج برای اخذ پاسپورت این کشور

در بیشتر کشورها قوانین مهاجرت از طریق ازدواج یکسان است. متقاضی برای اخذ پاسپورت گرجستان باید با فردی دارای تابعیت گرجستان ازدواج کند. با زندگی مشترک به مدت سه سال در این کشور می‌توانید پاسپورت گرجستان را دریافت کنید. قوانین ازدواج و اخذ اقامت در گرجستان منطبق بر قوانین اتحادیه اروپا است. به این معنی که فقط با ازدواج کردن نمی‌توانید اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید. شما باید ابتدا شرایط اولیه ازدواج را فراهم کرده و از دولت گرجستان تاییدیه بگیرید. از جمله شرایط اولیه ازدواج می‌توان به موارد زبر اشاره کرد:

  • فراهم کردن مسکن برای زندگی با همسر در گرجستان
  • ثبت رسمی ازدواج در اداره ثبت اسناد کشور گرجستان
  • داشتن اجازه ازدواج از سوی پدر، مادر یا قیم قانونی در صورتی که متقاضی و همسرش زیر 21 سال
  • مجرد بودن متقاضی و همسرش
  • اثبات صوری نبودن ازدواج

مهاجرت به گرجستان به‌واسطه تولد فرزند برای اخذ پاسپورت این کشور

برای مهاجرت به گرجستان به‌واسطه تولد فرزند، باید بدانید که این کشور از قانون خاک پیروی می‌کند یا قانون خون را در نظر می‌گیرد. در همین راستا لازم است بدانید که کشور گرجستان از قانون خون پیروی می‌کند. به این معنی که فرزند متولد شده در صورتی تابعیت گرجستان را دریافت خواهد کرد که یکی از والدین او تابعیت گرجستانی را داشته باشد. البته در صورتی که والدین فرزند متولد شده اقامت دائم گرجستان را داشته باشند هم فرزند آن‌ها تابعیت و پاسپورت گرجستان را دریافت خواهد کرد.

ویزای گرجستان

ویزای گرجستان

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۹ کشور گر‌جستان را زیر نظر گرفته و در حال ارزیابی این کشور است. در سال ۲۰۲۱ دولت گر‌جستان اعلام کرد که برای ملحق شدن به اتحادیه آمادگی دارد. از همین رو درخواست خود را به اتحادیه اروپا ارسال کرده تا بتواند در سال ۲۰۲۴ وارد اتحادیه اروپا شود. بنابرین اخذ ویز‌ای گر‌جستان و اقامت این کشور می‌تواند در آینده مزایای بسیار زیادی داشته باشد.

سخن آخر

اخذ پاسپورت گرجستان مزایای زیادی مانند سفر آزاد و بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا دارد. از همین رو بسیاری از متقاضیان ایرانی در تلاش برای مهاجرت به گرجستان و اخذ پاسپورت این کشور هستند. اما رسیدن به چنین هدفی نیازمند داشتن اطلاعات دقیق از قوانین کشور گرجستان برای اعطای تابعیت و صدور پاسپورت است. هرمس اپلای یکی از موسسات مهاجرتی معروف و باسابقه در ایران است. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه ما از مشاوره بهترین کارشناسان مهاجرتی در زمینه اخذ گذرنامه گرجستان بهره‌مند شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا با تحصیل در گرجستان می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟
به طور مستقیم خیر. برای اخذ پاسپورت گرجستان از طریق مهاجرت تحصیلی، ابتدا باید تحصیلات خود را به اتمام رسانده و سپس ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. به این ترتیب پس از پنج سال اقامت کاری می‌توانید اقامت دائم بگیرید و با گذشت یک سال از اقامت دائم، نسبت به اخذ پاسپورت گرجستان اقدام کنید.
آیا اخذ پاسپورت گرجستان با سرمایه‌گذاری در این کشور امکان‌پذیر است؟
بله. با سرمایه‌گذاری به دو روش ثبت شرکت و خرید ملک می‌توانید با اقامت به مدت شش سال پاسپورت گرجستان را دریافت کنید.
آیا امکان اخذ پاسپورت گرجستان از طریق ازدواج یا تولد فرزند وجود دارد؟
بله. شما باید با یک فرد دارای تابعیت گرجستان ازدواج کنید تا بتوانید پاسپورت گرجستان را دریافت کنید. همچنین باید بدانید که تنها در صورتی فرزند متولد شده شما تابعیت و پاسپورت گرجستان را دریافت خواهد که شما یا همسرتان تابعیت گرجستان را داشته باشید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید محمدی
1 سال قبل

کار من دکوراسیون داخلی چوب و ام دی اف است و کارگاه صنایع چوبی دارم و 18سال سابقه بیمه
زبان انگلیسی ضعیف ، برای ثبت شرکت چه مراحلی را باید طی کرد و چه رزومه ای باید داشت و چه نوع شرکتی باید ثبت کرد یعنی در چه زمینه کاری باشه واین پروسه چقدر زمان میبره آیا مربوط به فعالیت مجموعه شما میشه

خانم میرخانی
پاسخ به  مجید محمدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
اطلاعاتی که مطرح کردن بصورت کلی مطرح شده و ما به اطلاعات جزئی تری برای پرونده شما نیاز داریم. ولی بصورت کلی میتونید شرکت ثبت کنید و با توجه به تخصصتون فعالیت داشته باشید در کشور مقصد، ولی برای اطلاعات بیشتر میتونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کادر هرمس اپلای