دوره زبان آلمانی مجارستان

دوره زبان آلمانی مجارستان

دوره زبان آلمانی مجارستان از جمله موقعیت‌های تحصیلی است که شهروندان کشورهای غیراروپایی بخصوص ایران به دنبال آن هستند. از آنجا که این کشور با کشورهای آلمان و اتریش شرکای تجاری را تشکیل می‌دهند، بیشتر روابط خود را با زبان آلمانی پیش می‌برند.

بنابراین باید گفت این زبان در مجارستان نقش و اهمیت زیادی دارد؛ به‌گونه‌ای که خیلی از شرکت‌های واقع در مجارستان به زبان آلمانی فعالیت می‌کنند؛ بنابراین برای افرادی که آلمانی می‌دانند می‌توان فرصت‌های شغلی بی‌شماری را متصور شد. در این مقاله تلاش کرده‌ایم اطلاعاتی مفید در اختیار شما عزیزان درباره این دوره‌ها قرار دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی در کشور مجارستان

کشورهای مجارستان، آلمان و اتریش شرکای تجاری یکدیگر هستند؛ بنابراین مناسبات زیادی دارند که به زبان آلمانی انجام می‌شود. باید گفت، شرکت‌های آلمانی زیادی در مجارستان هستند که خیلی از شهروندان مجارستانی در آن‌ها مشغول بکار هستند.

نکته دیگر، محبوبیت و رایج بودن زبان آلمانی بعد از انگلیسی در اروپاست؛ بنابراین نیاز زیادی به کارشناسانی که زبان آلمانی می‌دانند در حوزه‌های مختلف شامل تجارت، صنایع مختلف و همچنین توریسم وجود دارد.

 پس نتیجه می‌گیریم که زبان آلمانی در مجارستان اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل است که دوره زبان آلمانی مجارستان در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌شوند و دانشجویانی از کشورهای مختلف دنیا را موردپذیرش قرار می‌دهند. این دوره‌ها اغلب تنها دو ترم تحصیلی زمان می‌برد.

دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

باید گفت این دوره‌های آموزش زبان آلمانی در سه سطح تعریف می‌شوند:

دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

شرایط ثبت‌ نام دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

افرادی که به دنبال تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی هستند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • سن متقاضی نمی‌تواند از ۳۸ سال بیشتر باشد
 • متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد
 • افرادی که زیر 32 سال سن دارند باید مدرک کارشناسی داشته باشند
شرایط ثبت‌ نام دوره‌های زبان آلمانی
 •  افرادی که زیر 38 سال سن دارند باید مدرک فوق‌لیسانس داشته باشند.
 •  متقاضیان دوره زبان آلمانی مجارستان باید توانایی تأمین مالی هزینه‌های خود را به مبلغ ۸۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود داشته باشند تا بتوانند برای ویزای تحصیل در این دوره درخواست دهند.

هزینه‌های دوره زبان آلمانی در مجارستان

هزینه تحصیل در این دوره‌ها در مؤسسات و کالج‌های مختلف، متفاوت است. در کنار هزینه تحصیل باید هزینه‌های زندگی را نیز اضافه کرد. برای شرکت در این دوره‌ها باید بدانید که باید هزینه هر دو ترم را که به مدت یک سال است با هم پرداخت کنید. در ادامه هزینه برخی کالج‌های مهم مجارستان برای تحصیل زبان آلمانی ارائه شده است:

نام کالج

شهریه

کالج دونا (Duna College)

۶۴۰۰ یورو سالانه

موسسه گوته (Goeth-Institiute Hungary)

۱۱۷ تا ۲۴۳ یورو برای هر ترم

کالج بین‌المللی اوه سینا

۵۹۰۰ یورو سالانه

برای دریافت ویزای تحصیل در دوره زبان آلمانی مجارستان باید مبلغی معادل 70 یورو پرداخت کنید که برای انگشت‌نگاری و دریافت امضا و اخذ ویزا گرفته می‌شود و این جدای از هزینه سفر و اقامت شماست.

مؤسسات آموزش زبان آلمانی در مجارستان

در این قسمت به برخی مؤسسات و کالج‌هایی که به آموزش زبان آلمانی در مجارستان می‌پردازند اشاره شده است:

مؤسسات و کالج‌های آموزش زبان آلمانی

دوره‌های زبان آلمانی در انستیتو گوته

آلمانی هنوز یکی از مهم‌ترین و پر تدریس‌ترین زبان‌های خارجی در مجارستان است؛ بنابراین برای یافتن دوره زبان مشکلی نخواهید داشت. به غیر از آموزشگاه‌های زبان مجارستانی، انستیتو گوته بوداپست، موسسه فرهنگی آلمان در مجارستان نیز دوره‌های زبان را در تمامی سطوح ارائه می‌دهد.

مدارس PASCH در مجارستان

PASCH مخفف برنامه “مدارس: شرکای آینده” است. این نهاد شبکه‌ای بیش از 1800 مدرسه در سراسر جهان است که یادگیری آلمانی در اولویت ویژه آن‌ها قرار دارد. در حال حاضر 41 مدرسه PASCH در مجارستان وجود دارد.

کمپین Deutsch.Karriere.Erfolg

به ابتکار سفارت‌های آلمان، اتریش و سوئیس، کمپینی در سال 2018 آغاز شد. هدف از این کمپین متقاعد کردن زبان‌آموزان آینده‌نگر است که مهارت‌های آلمانی، مزیت رقابتی بزرگی را نشان می‌دهد و مجموعه‌ای از بورسیه‌ها و فرصت‌های شغلی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره زبان آلمانی مجارستان به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه کوروینوس بوداپست
 • کالج Eötvös József
 • دانشگاه Eötvös Loránd
 • دانشگاه استرهازی کارولی
 • کالج گال فرنک
 • دانشگاه کلیسای اصلاح‌شده کارولی گاسپار در مجارستان
 • دانشگاه کاتولیک پازمانی پیتر
 • دانشگاه سملویز
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه هاگن – مرکز منطقه­ای بوداپست
 • دانشگاه میسکولک
 • دانشگاه پانونیا
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه دامپزشکی
دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

درخواست برای ویزای تحصیلی زبان آلمانی در مجارستان

بعد از دریافت پذیرش از کالج زبان باید برای دریافت ویزا از سفارت اقدام کنید و با اخذ ویزا و ورود به مجارستان می‌توانید پس یک ماه کارت اقامت خود را بگیرید. دوره تحصیل زبان آلمانی در مجارستان همان‌طور که قبلاً گفته شد یک سال معادل دو ترم تحصیلی زمان می‌برد.

اگر بخواهید پس از اتمام دوره زبان آلمانی مجارستان به تحصیلات خود ادامه بدهید و یا موقعیت کاری پیدا کرده و می‌خواهید به کار و فعالیت خود ادامه دهید، اقامت شما قابل تمدید خواهد بود و بعد از 5 سال زندگی در این کشور می‌توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید.

یادگیری زبان آلمانی در نزدیکی بوداپست

دوره‌های آلمانی در بوداپست راهی سریع و لذت‌بخش برای یادگیری زبان جدید شماست. منتخب دوره‌های زبان آلمانی در بوداپست نتایجی عالی را به همراه دارد و همچنین تضمین می‌کند که هر زبان‌آموز تجربه یادگیری لذت‌بخشی دارد. تمام دوره‌های آلمانی در بوداپست توسط یک مربی باتجربه اداره می‌شود که با شما از همان جلسه اول به زبان آلمانی صحبت می‌کند.

LanguageBookings کلاس‌های جامع آلمانی را با هدف توسعه توانایی دانشجویان در درک، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به زبان آلمانی ارائه می‌دهد. تمام مدارس همکار آلمانی خدماتی شامل معلمان باتجربه، کلاس‌های کوچک، تمرکز ویژه بر زبان گفتاری، دوره‌های عالی ارزش برای پول، انعطاف‌پذیری و خدمات بسیار شخصی را ارائه می‌دهند.

یادگیری زبان آلمانی در نزدیکی بوداپست

دوره زبان آلمانی مجارستان برای دانشجویان سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شود. معلمان زبان آلمانی واجد شرایط و با تجربه هستند و هر درس متناسب با نیازهای فردی شما سفارشی می‌شود و به شما امکان می‌دهد خیلی سریع‌تر از محیط کلاس درس سنتی در بوداپست پیشرفت کنید.

دروس متمرکز بر توسعه توانایی‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن، طیف متنوعی از موضوعات از خانواده، فرهنگ، اوقات فراغت و کار را دنبال می‌کند. مباحث گرامری به اندازه کافی پوشش داده شده تا به دانشجویان اجازه دهد آزادانه در مورد گذشته، حال و آینده صحبت کنند.

دلایل تحصیل در دوره زبان آلمانی مجارستان

در این قسمت برخی از دلایلی که تحصیل زبان آلمانی در مجارستان را لذت‌بخش می‌کند ارائه شده است:

آموزش با کیفیت بالا

زمانی که تعداد زیادی از دانشجویان به مطالعه متمرکز در خارج از کشور فکر می‌کنند، کالج‌های مجارستان تلاش می‌کنند تا شما برای آینده‌ای مؤثر آماده شوید. سیستم آموزشی مجارستان شامل دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات آموزش عالی است که هم برنامه‌های آموزشی و هم مدارک مرتبط را تا مقطع دکترا ارائه می‌دهند و همچنین به فعالیت‌های تحقیقاتی کمک می‌کنند.

بیمه درمانی برای دانشجویان بسیار کم‌هزینه است. زبان انگلیسی و آلمانی در آموزش عالی کشور مجارستان مهم است. تعدادی برنامه تحصیلی وجود دارد که به این زبان‌ها تدریس می‌شود که هرساله هزاران دانشجوی تبادلی را جذب می‌کند.

دانشجویان بین‌المللی در مجارستان

این کشور دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان دوره زبان آلمانی مجارستان را از کشورهای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا جذب می‌کند. آلمان، ایران، نروژ، اسراییل و سوئد از جمله کشورهایی هستند که بیشترین دانشجو را به مجارستان می‌فرستند. مدارک تحصیلی شما از دانشگاه‌های مجارستان در همه جای دنیا پذیرفته می‌شود. بسیاری از شرکت‌های داخلی و بین‌المللی پس از اتمام تحصیل، موقعیت‌های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

زندگی عمومی به‌عنوان یک دانشجو

از بیست سال گذشته، صدها هزار دانشجوی بین‌المللی تحصیل در مجارستان را انتخاب کرده‌اند. مجارستان نوعی زندگی دانشجویی باورنکردنی را ارائه می‌دهد. دانشجویان در طول روز در کافه‌ها، غذاخوری‌ها و کتابخانه‌ها گرد هم می‌آیند.

تعداد زیادی کلوب و سالن‌های موسیقی در شهر وجود دارد که به‌عنوان مراکز اجتماعی برای دانشجویان بین‌المللی عمل می‌کنند. احساس تنهایی در مجارستان غیرممکن است؛ زیرا ملاقات با مردم بسیار آسان است. گذراندن یک یا دو ترم حتی در طول یک برنامه تبادل دانشجو، شما را شگفت زده خواهد کرد.

دلایل تحصیل در دوره زبان آلمانی مجارستان

امکان کار در حین تحصیل

هر دانشجوی دوره زبان آلمانی مجارستان که بیش از شانزده سال سن داشته باشد می‌تواند با حداقل دستمزد و قوانین مطمئن به‌عنوان نیروی کار دانشجو کار کند. مدت انجام کار غیررسمی در قانون ذکر شده و بر اساس سال یا ماه یا روز تقویمی است. مجموع روزهای کاری نباید بیش از نود روز در یک سال و پانزده روز در یک ماه باشد.

ممکن است با استفاده از ارتباطات شخصی در مجارستان کار بیابید. همچنین می‌توانید قبل از جستجوی کار، یک دوره کارآموزی یا دوره تحصیل در مجارستان را در نظر بگیرید. در مجارستان، کارفرمایان پیشینه تحصیلی خوب و مهارت‌های کامپیوتری را به‌عنوان جنبه‌های مهم در یک شغل در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، مصاحبه محوری‌ترین جنبه در فرآیند انتخاب است.

اهمیت زبان انگلیسی در مجارستان

زبان انگلیسی برای پست‌های مدیریتی مورد نیاز است. بسیاری از مصاحبه‌ها با نامزدهای بین‌المللی به زبان انگلیسی انجام می‌شود. اکثر شرکت‌ها، شرکت‌های چندملیتی هستند و تست‌های روان‌شناختی انجام می‌دهند و مراکز ارزیابی نیز وجود دارد. مجارستان دارای اقتصاد معتدلی است که پس از گسست از کمونیسم در اوایل دهه 1990 هنوز در تلاش است هویت خود را بسازد. بخش خصوصی شامل صنایع معدنی، متالورژی، ساخت و ساز، نساجی و خودروسازی است.

نتیجه‌گیری

دوره زبان آلمانی مجارستان از دوره‌های محبوب و لذت‌بخش تحصیلی این کشور است. علاقه‌مندان زیادی هستند که با هدف کار در شرکت‌های آلمانی زبان این کشور می‌خواهند در این دوره‌ها شرکت کنند. از جمله شرایط تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی این کشور حداکثر سن 38 است و همچنین توانایی تمکن مالی برای مدت زمان تحصیل که تقریباً یک سال یعنی دو ترم تحصیلی است.

بعد از اتمام تحصیلات، فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای ادامه تحصیل و یا کار در این کشور اقامت خود را تمدید کنند. با زندگی به مدت 5 سال در این کشور می‌توان اقامت دائم گرفت و از مزایای زندگی در یک کشور اروپایی نهایت بهره را برد.

سؤالات متداول

بدلیل آموزش های با کیفیت،جذب دانشجویان بین المللی،زندگی دانشجویی بسیار خوب ،امکان کار و اهمیت زبان انگلیسی در این کشور باعث شده تحصیل زبان آلمانی در مجارستان لذت بخش شود.

بله،سن افراد باید بیشتر از 38 سال باشد و افراد زیر 38 سال نیز باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند و یا افراد زیر 32 سال مدرک کارشناسی.متقاضی حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد و توانایی مالی متقاضی باید جوری باشد که بتواند از پس هزینه 8000 یورویی بر بیاید و برای ویزای تحصیلی این دوره اقدام کند.

سفارت های آلمان ،اتریش و سوئیس کمپینی با هدف ارتقاع دادن زبان آلمانی برای بورسیه ها و فرصت های شغلی راه انداختند.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای کریمیان

سلام برای دوره زبان آلمانی مجارستان هم نیاز به تمکن مالی هستش؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلام بله مبلغ 8000 یورو تمکن مالی لازم هست

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار