شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه برای ایرانیان

شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه برای ایرانیان

به دلیل روابط فرهنگی و اقتصادی قوی میان ترکیه و آلمان، دوره زبان آلمانی در ترکیه بسیار محبوب است. افراد زیادی در ترکیه به دنبال یادگیری زبان آلمانی برای اهداف شغلی، تحصیلی یا تفریحی هستند. در دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه علاوه بر یادگیری زبان، فرهنگ آلمانی و تاریخ آن نیز به صورت جامع تدریس می‌شود. این دوره‌ها برای تمام سطوح زبانی، از مبتدی تا پیشرفته مناسب هستند.
هزینه دوره زبان آلمانی شامل امکاناتی مانند کتابخانه‌ها و لابراتوارهای زبان به دانشجویان ارائه می‌شوند تا بتوانند درس‌های خود را به شکل بهتری یاد بگیرند. دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه اغلب توسط مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر به شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه بپردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اهمیت بسیار زیاد یادگیری زبان آلمانی برای مهاجران

شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه برای مهاجران اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا در جامعه جدید خود به موفقیت دست یابند و بهترین فرصت‌های شغلی و تحصیلی را اخذ کنند. یادگیری زبان آلمانی مهاجران را قادر می‌سازد تا بهتر با مردم محلی ارتباط برقرار کنند و با دسترسی به منابع و اطلاعات مختلف به راحتی در فضای کاری و تحصیلی موفق شوند.

علاوه بر این، آلمان یکی از کشورهایی بوده که در آن زبان محلی بسیار مهم است. با توجه به نیاز اقتصادی و فرهنگی این کشور، زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های مهم جهان شناخته می‌شود؛ بنابراین یادگیری زبان آلمانی برای مهاجران به دلیل اهمیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند به آن‌ها در تحقق اهداف شغلی، تحصیلی و زندگی بهتر کمک کند.

اهمیت بسیار زیاد یادگیری زبان آلمانی برای مهاجران
اهمیت یادگیری زبان آلمانی برای مهاجران

مناسب بودن کشور ترکیه برای یادگیری زبان آلمانی

کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی که با آلمان رابطه نزدیکی دارد، برای یادگیری زبان آلمانی بسیار مناسب است. با شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه می‌توانید این زبان بین‌ المللی را فرا بگیرید. اولین مزیت یادگیری زبان آلمانی در ترکیه، محیط یادگیری مناسب آن است.

ترکیه دارای جامعه زیادی از مهاجران آلمانی است که می‌توانند به شما در یادگیری زبان آلمانی کمک کنند. همچنین برخی از آموزشگاه‌ های زبان در ترکیه دارای مدرسان آلمانی هستند. حضور در کنار این افراد موجب می‌شود تا به صورت شفاهی و نوشتاری با سطح بالای زبان آلمانی آشنا شوید.

دومین مزیت این دوره‌ها هزینه‌های پایین یادگیری زبان آلمانی در ترکیه است. هزینه‌های یادگیری زبان آلمانی در ترکیه بسیار پایین‌تر از کشورهای دیگر به خصوص در مقایسه با خود آلمان است. همچنین امکاناتی مانند کتابخانه‌ها و لابراتوارهای زبان در بسیاری از آموزشگاه‌های زبان در ترکیه وجود دارد که باعث می‌شود یادگیری زبان آلمانی به صورت کامل‌تر و کارآمدتری انجام شود.

سومین مزیت این دوره‌ها، قرارگیری ترکیه در منطقه جغرافیایی مهم است. ترکیه از یک سو با آسیای غربی و از سوی دیگر با اروپا همسایه است و در نتیجه، حتی اگر فرصت راهیابی به کشور آلمان را نیز پیدا نکنید، با یاد گرفتن زبان این کشور می‌توانید در خود ترکیه مشغول به کار شوید. ترکیه حتی در این زمینه نیز بهترین انتخاب به شمار می‌آيد.

هزینه شرکت در دوره‌ های آموزش زبان آلمانی در ترکیه

هزینه شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه به چندین عامل از جمله مدت زمان دوره، سطح زبانی، نوع دوره و محل برگزاری دوره بستگی دارد. اگر شما به دنبال دوره‌های کوتاه مدت هستید، هزینه‌های این دوره‌ها ممکن است بین چند صد دلار تا چند هزار دلار باشند.

در صورتی که شما به دوره‌های طولانی مدت مانند دوره‌های یک‌ ساله یا دو‌ساله علاقه‌ مند هستید، هزینه‌های مربوطه افزایش می‌يابند. این هزینه‌ها ممکن است در مناطق مختلف ترکیه متفاوت باشند. به عنوان مثال، در شهرهای بزرگ مثل استانبول و آنکارا هزینه‌ها بیشتر است.

قیمت شرکت در دوره‌ های آموزش زبان آلمانی در ترکیه

این در حالی است که در شهرهای کوچک‌تر هزینه‌های کمتری به شما تحمیل می‌شود. بعضی از دوره‌های زبان آلمانی به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شود. بسته به نوع دوره، هزینه‌های دوره‌های آنلاین ممکن است کمتر باشد. در کل، هزینه شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی در ترکیه متفاوت است و بستگی به عوامل مختلفی دارد. بهتر است که برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با مراکز آموزشی و دانشگاه‌های معتبر در ترکیه تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت کنید.

اهمیت بالای مدارک زبان آلمانی ارائه شده در ترکیه

مدارک مربوط به انواع دوره زبان آلمانی در ترکیه بسیار مهم هستند و می‌توانند به شما در کسب فرصت‌های شغلی مناسب و ادامه تحصیل در آلمان کمک کنند. یکی از مدارک معتبر در زبان آلمانی، مدرک ZD (Zertifikat Deutsch)  است که به عنوان یک مدرک سطح مقدماتی شناخته می‌شود.

این مدرک توسط Goethe-Institut ارائه می‌شود که یک مؤسسه بین‌ المللی فرهنگی با مسئولیت آموزش زبان آلمانی و فرهنگ آلمان است. همچنین مدرک ZMP (Zentrale Mittelstufenprüfung)، نیز به عنوان یک مدرک سطح متوسط در زبان آلمانی محسوب می‌شود و توسط Goethe-Institut و دانشگاه‌های آلمانی ارائه می‌گردد.

علاوه بر این،TestDaF  نیز یکی از مهم‌ ترین مدارک زبان آلمانی است که برای ورود به دانشگاه‌ های آلمانی مورد نیاز است. این آزمون توسط دانشگاه‌های آلمانی و Goethe-Institut انجام می‌شود. همچنین مدارک زبان آلمانی ارائه شده در ترکیه می‌توانند به شما در کسب فرصت‌های شغلی مناسب در کشورهایی مانند آلمان، اتریش و سوئیس که زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود می‌شناسند، کمک کنند. در برخی از صنایع مانند صنعت گردشگری و خدمات مالی، داشتن مدارک زبان آلمانی یک امر اساسی به شمار می‌آيد که همه مهاجران خارجی باید به‌ آن توجه لازم را داشته باشند.

مدت زمان مربوط به دوره‌ های آموزش زبان آلمانی در ترکیه

مدت زمان دوره زبان آلمانی در ترکیه بستگی به نوع دوره و سطح زبان آلمانی شما دارد. برخی از دوره‌های کوتاه مدت می‌توانند تنها چند هفته طول بکشند، در حالی که برخی از دوره‌های طولانی مدت مثل دوره‌های آمادگی برای آزمون‌های زبان آلمانی می‌توانند تا چندین ماه طول بکشند.

دوره‌ های آموزش زبان آلمانی در ترکیه چقدر طول میکشند؟

همچنین برخی از دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه به صورت شبانه روزی یا آنلاین برگزار می‌شوند که مدت زمان آن‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد؛ بنابراین بهتر است پیش از هرگونه اقدامی با یک مؤسسه مهاجرتی مناسب مانند مجموعه هرمس اپلای ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات لازم را در مورد تاریخ برگزاری این دوره‌ها به شما ارائه کنند. تنها در این صورت است که می‌توانید به سراغ یک دوره مناسب در این زمینه بروید و سطح زبان خود را بهبود ببخشید.

هزینه زندگی در ترکیه

شرکت در هر یک از انواع دوره زبان آلمانی در ترکیه مستلزم زندگی در این کشور است. به همین دلیل، باید با هزینه زندگی در ترکیه نیز آشنایی داشته باشید. هزینه زندگی در ترکیه بستگی به شهر، منطقه و نوع زندگی شما دارد. با این حال، می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در ترکیه نسبتاً پایین‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است.

در شهرهای بزرگ مثل استانبول، اجاره خانه‌ها نسبتاً گران‌تر است. برای مثال، اجاره یک آپارتمان یک‌ خوابه در مرکز شهر استانبول ممکن است تا ۱۵۰۰ دلار در ماه باشد، در حالی که در شهرهای کوچک‌تر هزینه‌ها کمتر است و می‌توانید با میزان درآمد کمتری زندگی کنید.

هزینه‌های غذایی و خرید روزانه نیز در ترکیه نسبتاً کمتر است. برای مثال، قیمت‌های محصولات غذایی در بازارها و فروشگاه‌ های بزرگ نسبت به کشورهای اروپایی پایین‌تر خواهد بود. به طور کلی، هزینه زندگی در ترکیه به شما بستگی دارد.

در ادامه برخی از آیتم‌های هزینه زندگی در ترکیه را به نقل از Numbeo مطرح می‌کنیم: (توجه داشته باشید که قیمت‌ها به صورت تقریبی هستند.)

آیتم‌های هزینه در ترکیه قیمت به لیتر
رستوران 100 – 300 لیر
اجاره منزل 10579 – 27102 لیر
خرید منزل (قیمت هر متر مربع) 30000 – 50000 لیر
خدمات اولیه آب و برق 1000 تا 3000 لیر
هزینه تخمینی هزینه یک نفر در ترکیه 33 تا 40 لیر
هزینه تخمینی هزینه خانواده چهار نفری در ترکیه 51000 لیر
هزینه بنزین 14000 لیر
هزینه زندگی در ترکیه
هزینه زندگی و دوره زبان آلمانی در ترکیه

با مراجه به وب سایت Numbeo می‌توانید جزئیات هزینه مایتحتاج زندگی مانند هزینه خرید گوشت، آب معدنی، میوه و غیره، را مشاهده کنید. با دانستن قیمت‌های کشور ترکیه می‌توانید هزینه زندگی  در آن جا را هزینه زندگی در ایران مقایسه کنید و ببینید می‌توانید از عهده هزینه‌های این کشور بیایید یا خیر.

اهمیت شرکت در دوره‌ های زبان آلمانی مؤسسات معتبر در ترکیه

اخیراً تقاضای شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه افزایش یافته است. این امر می‌تواند به دلیل جذابیت زندگی، کار و تحصیل در آلمان باشد. همچنین برای کسانی که قصد اخذ اقامت دائم آلمان را دارند، داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.

اهمیت شرکت در دوره‌ های زبان آلمانی مؤسسات معتبر در ترکیه
این دوره‌ها معمولاً در سطوح مختلف ارائه می‌شوند

با توجه به افزایش تقاضا برای دوره‌های زبان آلمانی، بسیاری از مؤسسات آموزشی در ترکیه دوره‌های زبان آلمانی را ارائه می‌دهند. این دوره‌ها معمولاً در سطوح مختلف ارائه می‌شوند و افراد در سطوح مبتدی تا پیشرفته می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند. مهم‌ترین نکته در این زمینه مراجعه به مراکز معتبر آموزشی است؛ چراکه در این زمینه مؤسسات مختلفی با کیفیت‌های مختلف وجود دارند و عدم توجه به اعتبار و شهرت مؤسسه می‌تواند منجر به اتلاف وقت و هزینه شما شود و شما را در دستیابی به هدفتان با شکست روبرو کند.

شرکت در دوره زبان آلمانی کشور ترکیه به چه افرادی پیشنهاد میشود؟

افرادی که می‌خواهند فرآیند یادگیری زبان و پروسه مهاجرتی آن‌ها کوتاه‌تر شود می‌توانند دوره‌های زبان آلمانی را در کشور ترکیه بگذرانند. به این ترتیب منتظر نوبت دهی وقت مصاحبه که بین ۱۸ تا ۲۲ ماه است، نخواهند بود. در حالت کلی اگر سطح زبان پایین‌تری دارید و می‌خواهید در زمان کم به کشور آلمان مهاجرت داشته باشید، دوره زبان آلمانی در ترکیه بهترین راه است.

مزایای شرکت در دوره زبان آلمانی ترکیه

شرکت در دوره زبان آلمانی ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از مزایای شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه اشاره می‌کنیم:

 • شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه به اخذ ویزا نیاز ندارد.
 • شما می‌توانید برای فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر خود به طور همزمان ویزای پیوست دریافت کنید.
 • با زندگی در ترکیه می‌توانید خیلی سریع‌تر برای مهاجرت به اروپا آماده شوید. این مورد مخصوصا زندگی در این کشور برای کسانی که تا به حال خارج از ایران در جایی زندگی نکرده‌اند، بسیار مفید است.
 • فاصله کشور ترکیه به ایران بسیار نزدیک است و گذراندن دوره زبان آلمانی در این کشور برای شما مفید خواهد بود.
 • اگر اقامت کشور ترکیه را به دست آورید و ۶ ماه در آن جا زندگی کنید، طبق قوانین مهاجرتی آلمان می‌توانید بدون بازگشت به ایران نسبت به اخذ وقت سفارت کشور آلمان اقدام کنید.
 • هزینه‌های تحصیل و زندگی در ترکیه برای افرادی که مشکل مالی دارند، بسیار پایین و مناسب است.
 • با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی ترکیه می‌توانید در بانک‌های ترکیه حساب باز کنید.
 • برای شرکت در دوره‌های زبان آلمانی ترکیه، امکان دریافت اقامت موقت یک ساله وجود دارد.

با دانستن مزایای شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه بهتر می‌توانید نسبت به تحصیل در ترکیه تصمیم بگیرید.

شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی ترکیه

برگزاری دوره‌های زبان آلمانی در کشور ترکیه، به صورت فشرده و نیمه فشرده است. قبل از شرکت و پرداخت هزینه دوره زبان آلمانی در ترکیه، باید هدف از یاد گرفتن زبان آلمانی را مشخص کنید. این که شما می‌خواهید زبان آلمانی را روان صحبت کنید و یا در آزمون زبان آلمانی ترکیه قبول شوید، با توجه به هدف شما شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه، متفاوت خواهد بود.

شرایط دوره زبان آلمانی ترکیه

مدت زمان حضور در کلاس‌های دوره‌ نیمه فشرده زبان آلمانی در ترکیه حداقل ۲ و حداکثر سه روز در طول هفته خواهد بود. در دوره‌های زبان آلمانی ترکیه می‌توانید زبان آلمانی را در سطوح A1، A2، B1، B2، C1، و C2 در ترکیه را یاد بگیرید.

کلاس‌های فشرده زبان آلمانی در ترکیه متناسب با نیاز و اهداف یادگیری شما برگزار می‌شود. معمولا طول دوره‌های زبان آلمانی در کشور ترکیه ۲ تا ۳ هفته تا ۴ تا ۷ هفته خواهد بود. این مدت زمان بر اساس دانش قبلی شما از زبان آلمانی متفاوت خواهد بود. حداکثر تعداد دانشجویان در دوره‌های زبان آلمانی در ترکیه ۱۶ نفر است.

بهترین کالج‌ ها و مراکز برای یادگیری زبان آلمانی در ترکیه

کالج‌ها و مراكز بسیاری برای ارائه دوره زبان آلمانی در ترکیه وجود دارند که شما می‌توانید زبان آلمانی را با بهترین کیفیت یاد بگیرید. نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، یکی از شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه برای ایرانیان است. همچنین نزدیک بودن ارزش لیر ترکیه به ریال ایران، سبب شده تا هزینه شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه، برای ایرانیان مقرون به صرفه باشید.

در ادامه برخی از بهترین کالج ها و مراکز برای یادگیری زبان آلمانی در ترکیه را اشاره می‌کنیم:

 • دانشگاه بوغازیچی (Boğaziçi Üniversitesi) در شهر استانبول ترکیه
 • دانشگاه یلدیز تکنیک (Yıldız Teknik Üniversitesi) در شهر استانبول
 • دانشگاه آنکارا (Ankara Üniversitesi) واقع در شهر آنکارا
 • دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe Üniversitesi) در شهر آنکارا
 • مرکز زبان و فرهنگ آلمانی گوته (Goethe-Institut)

کالج‌ها و مراکز یادگیری زبان آلمانی در ترکیه در همین موارد خلاصه نمی‎شود. با انتخاب یکی از این کالج‌ها و مراکز آموزشی به هدف یادگیری زبان نزدیک‌تر خواهید شد.

پس از اتمام دوره زبان آلمانی در ترکیه چه کارهایی ميتوان انجام داد؟

پس از این که دوره زبان آلمانی در ترکیه را تمام کردید و این بازه زمانی ۶ ماه طول کشید؛ یعنی ۶ ماه در کشور ترکیه را زمان سپری کردید، می‌توانید چندین کار مختلف انجام دهید‌. یکی از کارهایی که پس از پرداخت هزینه دوره زبان آلمانی در ترکیه و اتمام این دوره می‌توانید انجام دهید این است که، از سفارت آلمان وقت بگیرید و برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید. شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه به صورتی است که، نیازی به بازگشت به ایران ندارد.

همچنین با گرفتن وقت از سفارت آلمان می‌توانید برای ویزای جاب سیکر بدون بازگشت به ایران اقدام کنید. می‌توانید برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های معتبر در ترکیه اقدام نمایید. در صورتی که به زبان ترکی تسلط داشته باشید و از آزمون‌های مرتبط با آن، قبولی دریافت کنید، امکان تحصیل در دانشگاه‌های نیمه رایگان ترکیه فراهم می‌شود.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت کارت جستجوی کار در ترکیه درخواست دهید.‌ به این کارت در زبان ترکیه کارت چالشما ایزنی می‌گویند.

مدارک زبان برای مهاجرت

مدارک زبان برای مهاجرت

داشتن مهارت زبان یکی از عوامل کلیدی اقدام برای مهاجرت است. علاوه بر اینکه داشتن مدارک زبان برای مهاجرت بسیار مهم است، این مهارت فرصت‌های شغلی را برای مهاجران بیشتر می‌کند و امکان پیشرفت فراهم می‌کند.

شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه

با توجه به این که زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های مهم جهان شناخته می‌شود، داشتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل و کار در آلمان مهم است. با توجه به تقاضای بالا برای شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه، بسیاری از مؤسسات آموزشی دوره‌های مختلفی را از جمله دوره‌های حضوری و آنلاین ارائه می‌دهند. با پرداخت هزینه دوره‌ زبان آلمانی در ترکیه، می‌توانید به راحتی مهارت‌های زبانی خود را بهبود دهید و در آینده فرصت‌های شغلی و تحصیلی مناسب را به دست آورید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در دوره زبان آلمانی در ترکیه، می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه یاری کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دوره زبان آلمانی در ترکیه در کدام شهرها برگزار میشود؟
کالج های زبان آلمانی در کشور ترکیه در شهر های آنکارا، استانبول و ازمیر، دوره های آموزش زبان آلمانی را برای همه گروه های سنی و در همه سطوح و با هدف های مشخص ارائه می دهند.
آیا دانشجویان در حین تحصیل اجازه ی کار دارند؟
با اخذ پذیرش از کالج های دوره زبان آلمانی در کشور ترکیه، برای دانشجو مجوز و کارت اجازه ی کار صادر نمی شود اما دانشجو می تواند با داشتن اقامت موقت ترکیه که از طریق اجاره ملک در ترکیه میسر است برای کارت جستجوی کار اقدام نماید.
پس از اتمام دوره زبان آلمانی در ترکیه چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟
گرفتن وقت سفارت آلمان و اقدام برای ویزای تحصیلی آلمان – گرفتن وقت سفارت آلمان و اقدام برای ویزای جاب سیکر در آلمان – اقدام برای اخذ پذیرش برای دانشگاه های معتبر در ترکیه-در خواست برای اخذ کارت جستجوی کار در ترکیه
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای