اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. در این مقاله شرایط دریافت ویزا و شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آلمان در سال 2021 را توضیح خواهیم داد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

آلمان کشوری پر متقاضی جهت زندگی می باشد، زیرا کشوری صنعتی می باشد و از لحاظ رفاه در بالاترین رتبه ها بین کشور های مختلف قرار دارد. پایتخت این کشور برلین و واحد پول آن یورو می باشد. کشور آلمان دارای 16 ایالت می باشد که کشور هایی نظیر اتریش، سوییس، فرانسه و چک در همسایگی آن قرار دارند. جمعیت آلمان در حدود 85 میلیون نفر می باشد که نزدیک به 8 میلیون مهاجر می باشد.

 هر فردی که مایل به حضور در کشور آلمان باشد نیاز به ویزا یا همان مجوز ورود به آن کشور را دارد. اما راه های مختلفی جهت دریافت ویزا یا در واقع انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که شما بسته به شرایط خودتان می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. یکی از انواع ویزا ها ویزای سرمایه گذاری می باشد

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت آلمان از روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری برای افراد خارجی آزاد است و هر شخصی که دارای سرمایه معینی باشد می تواند برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کند. حداقل سرمایه برای آلمان 25000 یورو درنظر گرفته شده است. جدا از این هزینه شما باید مخارج یک سال شرکت را پرداخت کنید. این هزینه ها شامل حقوق دوازده ماه خودتان، هزینه اجاره دفتر، حقوق یک سال کارمندان و هزینه هایی مانند تبلیغات را باید داشته باشید. دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری از راه های زیر امکان پذیر است:

راه اندازی کسب و کار بر مبنای فعالیت های حرفه ای
شرکت مسئولیت محدود
شرکت تضامنی
دفتر نمایندگی یا شعبه

پادکست اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

راه اندازی کسب و کار بر مبنای فعالیت های حرفه ای

در این روش شخص باید اقدام به فعالیت اقتصادی مشابه یک رستوران و یا یک مغازه بکند. شما می توانید بدون نیاز به ثبت شرکت و تنها با دریافت مجوزات و تاییدیه اداره بازرگانی اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود نمایید.

الزامات ثبت شرکت در ایتالیا

شرکت مسئولیت محدود

یکی از ساده ترین روش ها همین روش مسئولیت محدود می باشد. به این صورت می باشد که شما در ایران دارای یک شرکت معتبر می باشید و حال میخواهید در آلمان به فعالیت اقتصادی بپردازید نیاز است یک شرکت مشابه به شرکت خودتان در ایران تاسیس کنید. همانطور که گفته شد حداقل سرمایه لازم برای تاسیس این شرکت 25000 یورو می باشد. مدارک شخصی متقاضی ، مدارک مربوط به شرکت و اساسنامه از نیاز های این روش می باشد.

شرکت تضامنی

این نوع شرکت شبیه نوع قبلی می باشد ولی نوع آن تضامنی است و در سهامداران و مسئولیت شرکت تفاوت وجود دارد.

ثبت شعبه

اگر شما دارای مجموعه ای مانند کارخانه در ایران هستید یا شرکت واردات صادرات دارید می توانید اقدام به تاسیس شعبه نمایید. تاسیس شعبه به دو صورت شعبه مستقل و شعبه وابسته می باشد.

اخذ اقامت دائم آلمان از طریق سرمایه گذاری

با دریافت این نوع ویزا تمامی افراد خانواده شما می توانند اقامت آلمان را داشته باشند. همچنین پس از گذراندن دوره سه ساله، اگر فعالیت شرکت موفق بود می توانید برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید. اما برای ثبت شرکت ابتدا باید مدارک رسمی خود را ترجمه کرده و سپس مورد تایید سفارت قرار بگیرد. 

پس از آن طرح توجیهی باید در آلمان در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردد تا بتوانید فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنید. پس از ارسال مدارک به ایران می توانید به سفارت آلمان مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. این پروسه در حدود 7 تا 9 ماه زمان می برد و دراین مدت شما می توانید به ادامه فعالیت خود و همچنین تقویت زبان بپردازید هر چند نیاز به مدرک زبان ندارید.

سوالات متداول

راه اندازی کسب و کار بر مبنای فعالیت های حرفه ای

شرکت مسئولیت محدود

شرکت تضامنی

دفتر نمایندگی یا شعبه

پس از گذراندن دوره سه ساله، اگر فعالیت شرکت موفق بود می توانید برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

این پروسه در حدود 7 تا 9 ماه زمان می برد و دراین مدت شما می توانید به ادامه فعالیت خود و همچنین تقویت زبان بپردازید

4 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر .
      ابتدا فرم ارزیابی رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و راهنمایتون کنند .

    1. سلام بله با گذشت زمان این امکان رو دارید برای اقامت دائمتون اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *