بررسی حقوق کارگران ساده

حقوق کارگران ساده در آلمان

حقوق کارگران ساده در آلمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری (حدودا ۵/۷ درصد) در بین کشور های اروپایی، در طی چند دهه گذشته، به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای کاگران ساده ای که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است و از عمده دلایل این موضوع، می توان به نرخ بیکاری کم و سرعت بالا رشد اقتصادی در این کشور اشاره کرد.به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله از وب سایت گروه مهاجرتی هرمس اپلای به بررسی حقوق کارگران ساده در آلمان در سال ۲۰۲۰ بپردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

حقوق کارگران ساده در آلمان در سال ۲۰۲۰

کارگران ساده در واقع قشری از جامعه آلمان هستند که به نوعی کمترین میزان درآمد را در این کشور دارند که طبق گزارش های منتشر شده،  در سال ۲۰۲۰ حداقل درآمد ساعتی آن ها از ۱۹/۹ یورو به ۳۵/۹ یورو در ساعت افزایش پیدا کرده است تا با توجه به افزایش هزینه زندگی در این کشور، کمکی به هزینه های خانواری یک کارگر ساده در آلمان شود.

همانطور که می دانید، حتی کارگران ساده نیز طیف شغلی گسترده ای دارند، اما از آن جا که کشور آلمان، کشوری صنعت محور است و تمرکز ویژه ای بر صنعت دارد، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله حقوق کارگران ساده در آلمان که مشغول کار در کارخانجات هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

حقوق کارگران ساده در آلمان

حقوق کارگران ساده در آلمان که در کارخانجات مشغول به کار هستند:

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر ۲۶۹۰ یورو و سالانه برابر ۳۲۳۰۰ یورو می باشد. البته ناگفته نماند که طبق آمار های به دست آمده از درآمد این قشر جامعه آلمان، برخی از آن ها ماهانه درآمدی معادل ۹۶۰ یورو کسب می کنند و حتی در برخی موارد دیده شده است که درآمدی به میزان ۶۵۲۰ یورو نیز داشته باشند که حداکثر حقوق دریافتی کارگران ساده در آلمان بوده است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

توزیع میزان حقوق کارگران ساده مشغول در کارخانجات آلمانی:

همانطور که نمودار بالا بیانگر است، بیش از نیمی از کارگران ساده در آلمان، درآمدی بالاتر از میانگین موجود دارند و حدود ۳۰ درصد هستند که درآمدی کمتر از میانگین کسب می کنند.

توزیع میزان حقوق کارگران ساده مشغول در کارخانجات آلمانی:

عوامل تاثیر گذار بر میزان حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

عوامل متفاوتی بر میزان درآمد کارگران ساده در آلمان تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آن ها میزان سال های تجربه می باشد.

به طور کلی میزان افزایش درآمد کارگران ساده با توجه به میزان تجربه کاریشان به شرح زیر است:

میزان تجربه میزان افزایش درآمد
کمتر از دو سال
۲ تا ۵ سال ۳۲ درصد
۵ تا ۱۰ سال ۳۶ درصد
۱۰ تا ۱۵ سال ۲۱ درصد
۱۵ تا ۲۰ سال ۱۴ درصد
بیش از ۲۰ سال ۹ درصد

البته نا گفته نماند که میزان افزایش درآمد با توجه به سال های تجربه خود به تنهایی به عوامل گوناگونی چون، حوزه شغلی، تفاوت مکان، سن و … نیز می باشد، اما با این حال تجربه افراد شاغل در این حوزه که در کشور آلمان کار می کنند نشان داده است که با گذشت ۱۰ سال، تقریبا حقوقشان دو برابر حقوقی که در ابتدا کار دریافت می کردند، می شود.

علاوه بر میزان سال های تجربه، در آلمان، میزان تحصیلات کارگران ساده نیز تاثیر قابل توجهی در میزان حقوق و دستمزد آن ها دارد.

تاثیر میزان تحصیلات کارگران ساده بر میزان حقوق دریافتیشان در آلمان:

تاثیرگذاری میزان تحصیلات فعالان این حوزه به اندازه ای است که اگر دو فرد هم سن، در شرایط یکسان به عنوان یک کارگر ساده در کشور آلمان، در کارخانه ای مشغول به کار شوند و یکی از آن ها دارای دیپلم باشد، فردی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشد، می تواند نسبت به دیگری، ۱۷ درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، ۲۴ درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند ۴۱ درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

علاوه بر میزان تحصیلات و میزان سال های تجربه کاری، جنسیت نیز یکی از عوامل مهمی است که بر میزان حقوق دریافتی این گروه شغلی تاثیر گذار است.

 

تاثیر مکان بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

همانطور که گفته شد، مکان نیز تاثیر زیادی بر میزان درآمد این قشر از جامعه آلمان دارد که در این بخش می خواهیم شما را با میانگین حقوق کارگران ساده در برخی مناطق مختلف آلمان آشنا کنیم.

شهر میانگین درآمد ماهانه
برلین ۳۰۶۰ یورو
برمن ۲۶۵۰ یورو
دورتموند ۲۵۹۰ یورو
دوسلدورف ۲۸۱۰ یورو
اسن ۲۷۰۰ یورو
فرانکفورت ۲۸۶۰ یورو
هامبورگ ۳۰۱۰ یورو
هانوفر ۲۴۴۰ یورو
کلن ۲۹۱۰ یورو
نورنبرگ ۲۳۹۰ یورو
اشتوتگرات ۲۷۵۰ یورو

تاثیر مکان بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان

تاثیر جنسیت بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

شاید وجود چنین حقیقتی در آلمان، کمی نا باورانه به نظر برسد اما کارگران ساده  مرد، که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند، ۷ درصد بیشتر از کارگران ساده خانمی که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند درآمد کسب می کنند.

درآمد کارگران ساده مرد و زن در آلمان، به طور میانگین:

میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمان میانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان
۲۵۹۰ یورو در ماه ۲۷۸۰ یورو در ماه

یکی از عوامل تاثیر گذار دیگر که تاثیر قابل توجهی دارد، کار در محیط های خصوصی و دولتی می باشد.

تاثیر کار در کارخانجات خصوصی یا دولتی بر حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

کار در کارخانجات دولتی یا کار در کارخانجات خصوصی، باعث ایجاد ۵ درصد تقاوت در حقوق و درآمد کارگران ساده ای که در این دو محیط متفاوت کار می کنند، می شود. به گونه ای که کار در کارخانه جات دولتی برای کاگران ساده در کشور آلمان، موجب دریافت ۵ درصد درآمد بیشتر می شود.

به طور مثال، اگر کارگر ساده ای در کشور آلمان، در کارخانه ای خصوصی مشغول به کار باشد و درآمدی حدود ۳۷۳۰ یورو کسب کند، همین فرد اگر با همین شرایط در یک کارخانه دولتی مشغول به کار شود، می تواند درآمدی حدود ۳۹۰۰ یورو به دست آورد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

میزان افزایش حقوق کارگران ساده در آلمان توسط هر کارفرما:

به طور میانگین، هر کارفرمای آلمانی، حقوق کاگران ساده خود را هر ۱۶ ماه یکبار به اندازه ۸ درصد افزایش می دهد که این موضوع باعث شده است متوسط افزایش حقوق کاگران ساده در آلمان، هر ۱۲ ماه یا به عبارتی هر سال، ۶ درصد باشد.

میزان افزایش حقوق کارگران ساده در آلمان توسط هر کارفرما

میزان دریافت پاداش کارگران ساده در آلمان:

طبیعی که هر گروه شغلی در سال پاداش و جایزه ای را از سوی کارفرمای خود دریافت کند، اما متاسفانه لازم بدانید که احتمال دریافت پاداش از سوی کارفرمایان آلمانی برای کارگران ساده در این کشور، بسیار کم است و تنها ۳۴ درصد فعالان این حوزه در سال از کارفرمای خود پاداش دریافت می کنند که طبق آمار های به دست آمده حداکثر پاداش دریافتی این افراد، به میزان ۴ درصد حقوقشان بوده است.

 

حقوق و دستمزد در آلمان

حقوق و دستمزد در آلمان در رتبۀ سوم بیشترین میزان حقوق پرداختی در قارۀ اروپا قرار دارد . حداقل حقوق و دستمزد در آلمان در گروه های شغلی مختلف متفاوت است. ما در این مقاله در وب سایت هرمس اپلای قصد داریم به بررسی این موضوع در رابطه با برخی مشاغل و عوامل تاثیر گذار بر آن، همچنین میانگین حقوق و دستمزد ماهیانه بسیاری از مشاغل در این کشور بپردازیم.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله خواندید کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری (حدودا ۵/۷ درصد) در بین کشور های اروپایی، در طی چند دهه گذشته، به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای کاگران ساده ای که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است. اگر شما نیز قصد کار در این کشور را دارید میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی داخل این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

میانگین حقوق کارگران ساده در آلمان چه مقدار است؟
به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر ۲۶۹۰ یورو و سالانه برابر ۳۲۳۰۰ یورو می باشد.
تاثیر میزان تحصیلات کارگران ساده بر میزان حقوق دریافتیشان در آلمان:​ چگونه است؟
این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، ۲۴ درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند ۴۱ درصد درآمد بیشتری داشته باشد.
درآمد کارگران ساده مرد و زن در آلمان، به طور میانگین چه مقدار است؟
میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمان میانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان ۲۵۹۰ یورو در ماه ۲۷۸۰ یورو در ماه

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

32 پاسخ

 1. سلام ببخشید من 23سالمه فوق دیپلم علوم تربیتی دارم 4سال سابقه کاردارم در شرکت های خصوصی امکان مهاجرتم به المان هست ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله میتوانید از طریق دانشگاه ها و یا دوره های آوسبیلدونگ برای آلمان اقدام کنید.

 2. سلام وقتتون بخیر من فوق لیسانس نرم افزار کامپیوتر هستم ولی در این زمینه کار نکردم ولی 5 سال بیمه دارم مربوط به شغل آموزگاری و 37 سالمه من چطوره می تونم به آلمان مهاجرت کنم؟

  1. سلام به شما
   رشته کامپیوتر مناسبه برای ویزای کار، اما لازمش اینه که سابقه کار مرتبط داشته باشه حتما
   با توجه به نداشتن سابقه کار پیشنهاد میکنیم یا از طریق تحصیل برای ارشد مجدد اقدام کنید یا از طریق سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles